Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoja™


Zoja™
őstag

[/TROLL/]
Csak épp azt nem vetted figyelembe, hogy 9990 Ft-ért a beszerzés bizonytalan, míg ha letöltöd, akkor tuti megvan... ;] [/TROLL/]

[ Szerkesztve ]

(#2) Lacielvtárs válasza Zoja™ (#1) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no jó, ebben nagy valószínűséggel igazad van :C :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3) kemotox


kemotox
addikt

Csak szerintem pofátlan és gáz, hogy mindenki a torrentes lopkodás miatt pattog, mikor jóval komolyabb gondokat is okozhat ez az internetadó? (már ha lesz)

(#4) Lacielvtárs válasza kemotox (#3) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez csak egy példa, a többiről nem is beszélve...
a torrent érinti szerintem legjobban az átlag User-t, nem?
de ha tévedek, akkor sorry :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5) sparks


sparks
senior tag

Ja bocs, de a vissza seedelés ebben szerintem nincs benne, ha pedig visszatolod 1:1-re, akkor éppen 2x-ese lesz az ár :N Na de ez csak egy tervezet, reméljük észbe kapnak és visszakoznak.

Mondjuk a torrentet úgy hazavágná nálunk, hogy ihaj.

[ Szerkesztve ]

(#6) Lacielvtárs válasza sparks (#5) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen ez így igaz ahogy mondod...
ez az adó nem hogy áfa mértékét sem érné el, ha mindenki ennyit fizetne, akkor MO gazdasága egy év alatt helyre is jönne, mert ez akkor pénz mennyiség, hogy ihaj
megnéznék mekkora forgalma van a BIX szervernek és azt felszorozni 150 Ft/gb-al
meglepő összeg jönne ki :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#7) Maarki válasza Lacielvtárs (#6) üzenetére


Maarki
aktív tag

Tessék :D lehet számolni :D

[link]

(#8) Lacielvtárs válasza Maarki (#7) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszi ezt kerestem ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Kb kiszámoltam: átlag 80 Gbit/s -> 8 GB/s x 150 Ft x 60 x 60 x 24 x 365 = 47.304.000.000 Ft/év csak letöltés esetén.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#10) Lacielvtárs válasza -=MrLF=- (#9) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az igen :Y
én melózom most nem tudtam kiszámolni de nem semmi eredmény
köszi hogy kiszámoltad :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11) horush


horush
addikt

Azért jó ez amúgy, mert ha országon belül van a másik fél is, akkor te fizetsz a letöltésért, ő pedig ugyanazért a feltöltésért. Duplán megérné az internetadó! :D

(#12) Janus27


Janus27
tag

Ha ezt így ebben a formában bevezetik, akkor mindenki vissza fogja mondani az előfizuját és még a jó öreg retro 28.8-as betárcsázós modem is luxuscikké válik! :( A beszedett adó összege meg ugyanott lesz mint a trafikmutyinál (-23 milliárd 1 negyedév alatt)!

(#13) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen, igazatok van mindkettőtöknek, vagy ha bevezetik és ennyit kell fizetni, akkor visszatérünk a füstkommunikációhoz :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Ebben akár bele is bukhat a kormány. Ez ugyanis gyakorlatilag a teljes lakosságot érinti.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#15) Lacielvtárs válasza Sztbeni (#14) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez így van, meg minek toltak bele ekkora költséget euróból a net elérés fejlesztésben ha most meg - igaz közvetett módon - de elveszik az emberektől...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16) Sztbeni válasza Lacielvtárs (#15) üzenetére


Sztbeni
őstag

A facebookon a százezren az internetadó ellen oldalt kevesebb mint egy nap alatt százezren lájkolták. Durva. Itt most össze kell fogni, politikai állástól függetlenül.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#17) Lacielvtárs válasza Sztbeni (#16) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez így van...
mert ez már nem demokrácia, ha bevezetik...
amúgy azt az oldalt láttam, likéltem, de már úgy látom törölték is :(

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18) Sztbeni válasza Lacielvtárs (#17) üzenetére


Sztbeni
őstag

Csak az eseményt törölték, maga az oldal megvan: [link].

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#19) Lacielvtárs válasza Sztbeni (#18) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaa, oké akkor, már megijedtem...
köszi az infót, figyelemmel kísérem a történéseket :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#20) kmisi99


kmisi99
addikt

(#21) Lacielvtárs válasza kmisi99 (#20) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:DD
ez jóóó, nagyon jóóóó :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22) daenerys válasza Lacielvtárs (#4) üzenetére


daenerys
tag

Igen, én konkrétan neten keresem a legolcsóbb kajákat, mert amúgy ingem-gatyám rámenne arra, hogy a környékemen vegyem meg a diétás kosztot. Az e-kereskedelem ebbe bele fog dögleni, ha a lakosság jó része visszamondja a netet - nem miattam, hanem a több tízezer hozzám hasonlóan árérzékeny vásárló miatt.

Emellett a hivatali ügyintézéssel is komolyabb gondok lesznek. Mindenki mindent személyesen akar majd intézni.

A Posta és a futárszolgálatok is jól rá fognak faragni, mert egy csomó ember küldözget egymásnak csomagokat, és így már nem fognak, mivel az internet nélkül nem ismerik meg egymás hirdetéseit. Megszűnik ugyanakkor a Kínából rendelt szutykokkal való kereskedelem, amit nagyon pozitívan értékelek, bár negatívum lehet, hogy amit importálni fognak, az drága lesz, mert nem fér hozzá akárki, mint most.

A feketekereskedelem az olcsóbb dolgokért megindulhat ugyanakkor, a Keletinél a cigicigi nepperek majd árulni kezdenek mindenféle gagyi tusfürdőt meg sampont, amit a ruppótlanok meg is vesznek, aztán jól lemarja majd a bőrüket. Egyébként maguk a vegyszerek, amelyeket tisztálkodásra használunk, károsítják is a bőrt, így bizonyos fokig pozitív hatása is lehet a dolognak. Talán azt leszámítva, hogy a BKV járműveire gázálarccal kell majd felszállni.

Szerintem az orvosokhoz is többen fognak járni, mert Dr. Google ingyenes rendelője bezár. Nem lesz Antalvali, nem lesz internetes hirdetés és blogok, a reklámbevételek megcsappannak. Ez is nagy veszteség lesz a reklámadót bevezető rezsimnek, hiszen a saját zsebükből húzzák ki a pénzt, amihez a forrást ők teremtették meg nemrég.

Az a baj, hogy a Rózsadombon nem igazán gondolják végig, hogy a magyar ember milyen trükkökhöz fog folyamodni, amikor beüt ez a tervezet. Nem voltak még ilyen helyzetben, nem tudják felmérni.

(#23) Lacielvtárs válasza daenerys (#22) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ÁMEN Uram...
ez mind így igaz, csak ebbe a törvényhozó "alkotóink" sajnos nem gondolnak bele... :(((

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24) voyager4.4 válasza Sztbeni (#14) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ugye ezt nem gondoltad komolyan? A lakosság 1/4-e azt se tudja mi az az internet!
Olyan települések vannak, ahol nem hogy internet, de csatorna és orvosi ügyelet sincs !

no fate but what we make

(#25) Sztbeni válasza voyager4.4 (#24) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ok, lehet túloztam, de a 10-60 évig tartó korosztály legalább 80%-át erősen érinti

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#26) kmisi99 válasza daenerys (#22) üzenetére


kmisi99
addikt

Azért nem kell olyan drasztikusan venni. Ha az ember nem tölt le nem torrentezik akkor havi 10-20gb ból bőven elnetezik egész nap és ha tényleg bevezetik ami valótlan akkor is egy 10gb os csomag teljesen fizethető ár maradna.

(#27) SRII válasza kmisi99 (#26) üzenetére


SRII
őstag

akkor csak fizesd ha ennyi pénzed van, én nem azért fizetek 5000Ft havi dijat a szolgáltatómnak ,hogy+ még utána gb-tal szórakozzak és fizetgessem! félrebeszélsz!
(örülök,hogy neked nem annyira drasztikus a +ki fizetés)

más.

letöltöttem egy progit ami méri mennyit töltöttem le és fel!
15 perc használat után 800MB adatforgalmam van!
Youtuben egy videót néztem meg ami 10 perces volt, facebook, gmail, freemail, prohardver 5-6 lap megnyitása, elolvasása! EMBER 15 perc alatt!!!!!!!!!!! 800MB!!!!!!!!!!!

Van ,hogy böngészgetek 4-5 órákat, sőt steam játékok letöltését és onlinen való játékot már nem is sorolom ide! SŐT még a torrent sincs bekapcsolva!

Most a mai naptól egy hónapot lemérek minden használat mellett! 10.22-11.22-ig és megnézem egy átlagos user mennyi adatforgalmat generál és ez mennyibe fog kerülni!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#28) Lacielvtárs válasza SRII (#27) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29) kmisi99 válasza SRII (#27) üzenetére


kmisi99
addikt

Egyébként már pár órája kiderült, hogy nagyon nem lesz változás, de ne merre céloztam, csak te úgy fogtad fel hogy az internet megszűnik létezni ha ezt bevezetik és én erre írtam azt hogy attól még bőven lehet élet több száz gb alatt is, hisz még ma is vannak korlátozott forgalmú netek, testvérem meg pl havi 200mb mobilnetből él el nagyon jól persze kötöttségekkel. Nekem is 300GB körül van az adatforgalmam de ha lett is volna ilyen bevezetés attól még fórumozgatni facebookolni még bőven lehetett volna arany ár alatt, de mint tudjuk nem lesz ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#30) daenerys válasza kmisi99 (#26) üzenetére


daenerys
tag

Ne haragudj, de a tapasztalatom alapján nem értek egyet azzal, amit mondasz: nagyon minimálban nyomtam évek óta a mobilnet miatt a szörfözést, és az utóbbi években mindenféle adatforgalomcsökkentő intézkedésem ellenére 4-5 nap alatt leszippantja a netezés az előfizetett 5 gigát. Torrent, letöltések, minden nagyon-nagyon takarékosan, mobil nézetből, amikor lehet, csökkentett felbontású képekkel, kikapcsolva a flasht, stb.

Konklúzió: túl sok a fölösleges adatforgalmunk van, amit arra használnak, hogy feltérképezzék a szokásainkat egyes weboldalak, hogy aztán még jobban el tudjanak adni nekünk a vélt szükségleteink alapján. A lebonyolított adatforgalom nagy része nem arról szól, hogy eljusson az emberhez a szükséges és kért adat, hanem hogy egy rakás nemkívánatos folyamat is végbemehessen a háttérben (előzőleg látogatott oldalak, keresési kulcsszavak a felhasználótól, stb.).

És pont ezért remélem, hogy az emberek elkezdenek gondolkodni, hogy mire is használják el azt a néhány gigát, amit mondjuk becéloznak, hogy felhasználnának mondjuk egy hónap alatt. Mert nem ők használják fel, hanem olyanok erőltetik azoknak a gigáknak a felhasználását, akik hasznot akarnak húzni abból, hogy az internetezők felmennek egy adott oldalra.

(#31) daenerys válasza kmisi99 (#29) üzenetére


daenerys
tag

A 200 MB mobilnet fölötti forgalom miatt tudod, mit tesznek majd a szolgáltatók?

1) be fogják fizettetni, amit pluszban forgalmaz a tesód,
2) elő kell fizetnetek a 200 mega lejártakor egy nagyobb díjcsomagra, mert ugye 30 napon belül ugyanazt nem rendelheted meg újra.

Mert hogy a tesód két szép szeméért nem fognak kifizetni 150 forintot megánként csak hogy ügyfél maradjon, az tuti.

Ja és azt már valaki kiszámolta, hogy az áthárítás miatt nekünk mennyit kell fizetni majd? Mert a 150 Ft/GB áfával, holdfázis-különdíjjal, meg egyéb ezoterikus jogi-könyvelési bravúrokkal együtt nem 150 lesz, hanem inkább olyan 200-300 Ft.

Nem jó ez így, kérem.

(#32) kmisi99 válasza daenerys (#31) üzenetére


kmisi99
addikt

De mint írtam már efy napja nyilatkozak a fejesek hogy max 700ft lesz ez az adó szóval 10gb és 1tb forgalom esetén is. Tesóm nem forgalmazta túl. Én is simán ellenzék. Ha youtubeot nem nézek 200mb mobilnettel is ellenék. Attól hogy valakinek 5gb mobilnet se elég másnak elég lehet.

(#33) daenerys válasza kmisi99 (#32) üzenetére


daenerys
tag

Te annyira nem vagy képben, hogy az hihetetlen. Elmondom, csak ma mobil facebookozással, minimális PH-zással és OLX-ezéssel 200 megát forgalmaztam eddig. Youtube mobilnettel? Évek óta nem nézek mobilról videókat...

"még ma is vannak korlátozott forgalmú netek, testvérem meg pl havi 200mb mobilnetből él el nagyon jól persze kötöttségekkel" - Kötöttségekkel? Mégis milyen kötöttségekkel? Ja úgy érted, hogy belassítják 200 mega után? Mert akkor DE, a tesód leforgalmazza, csak Te nem úgy adod elő. Azt nem tudod megszabni, hogy ne menjen fel-le adat a telefonról, hacsak külön nem kapcsolod ki. Jönnek a mailek, kikukkantasz netre, sutty, már egy csomó adat el is ment, és még semmit sem csináltál.

Mondjuk szívesen kölcsönadom holnapután a mobilomat, aztán megnézem, hogy mire mész a 200 megával, amit Te egy hónapra be tudsz osztani, mert annyira király vagy. Tényleg szívesen tanulnék arról, hogyan lehet 200 megából egy hónapot ellenni "youtube nélkül" :((

(#34) Prémvadász


Prémvadász
tag

Így magyarázzák az internetadót:

[link]

[ Szerkesztve ]

Nem bűn a lustaság.

(#35) horush válasza daenerys (#33) üzenetére


horush
addikt

Nekem 250megás csomag van, mindennapos használatra és youtube-ozni is szoktam, sőt rákötöm a gépre is, ha épp elmegy a vezetékes net. Telenor 1,3mbps körülre lassítja a netet, ha elfogy a keret, ezzel bőven el lehet lenni, simán megy a youtube is.

(#36) Lacielvtárs válasza horush (#35) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1... jaja nekem is 200 Mb van a telcsimen és szinte midnenre elég...
igaz nem szoktam sokat youtube-zni...
de mobilon legelendő mindenre :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37) #40485120 válasza kmisi99 (#26) üzenetére


#40485120
törölt tag

Hát nem tudom hogy vagy ezzel nekem nyáron 4.5TB volt az adatforgalmam.(nem facebookozok)
Most kicsi számolgatással ez 691200 ft.
Persze volt ebbe sok felesleges dolog.
Csak milyen nehéz lesz megszokni hogy nem nézhetek meg bármit bármikor, nincs wikipédia, nincs dr.google.
Újra a szótárat kell majd forgatni stb.
Nekem a net. kb az életem mindennapi része.
Nem fogok belehalni csak teljesen más lesz ha bevezetik.(visszalépés)

(#38) Lacielvtárs válasza #40485120 (#37) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szerintem a magyarok több mint fele így van ezzel
a net az életünk mindennapi része...
hát ez bevezetik akkor majd visszatérünk az ősi füst kommunikációra vagy tényleg marad a személyes emberi csevej, ahogy régen is volt.
amúgy milliárdok tolt az unió is bele kommunikáció fejlesztésébe, és most meg meg adóztatják...
szép irányvonal és jövő :O

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.