Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cilindrik válasza tothmaxy182 (#50) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Nem akarok kötözködni de ez az látatlanban előrendeléses dolog nem csak az Apple-nél van. Sokszor olvasok itt olyanokat Sony/Samsung/Moto. stb. csúcstelefonoknál hogy a kedves fórumózó már előrendelte, meg már úton van kínából stb, pedig max képen vagy videón látta.

"Nem vagyok Apple-hater, ez a vélemény egységesen igaz minden márkára!" bocs ezt nem olvastam,

[ Szerkesztve ]

(#52) catroot válasza tothmaxy182 (#50) üzenetére


catroot
veterán

Azért aki nagyon akarta, megnézhette élőben.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#53) xedamen


xedamen
senior tag

Én csak egyet nem értek...? Miért mondjátok, hogy drága? A Galaxy Gear S ugyan azon az áron nyitott, mint a sport iWatch, holott az műanyag. A különbség csak az, hogy most már kapsz Gear S-t 75-ért OLX-en, mert nem tartja az árát. Magyarul megvetted 140 ezerért 2 hónapja, mikor megjelent és most már fele annyiért kapnál.

Lehet utálni az Apple-t, de abban szerintem mind egyet értünk, hogy értékálló eszközöket gyárt, ami egyedülálló a mobil piacon. És az, hogy a szín arany óra meg horribilis áron van, az meg egyértelmű. Aki képes megvenni ennyi pénzért, holott 1-2 év múlva már elavult lesz, azoknak mi nem tudunk észt osztani sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#54) kchris78 válasza xedamen (#53) üzenetére


kchris78
veterán

hidd el akinek annyi pénze van hogy meg tud venni egy edition-t azt nem érdekli az értékállóság. Annyi pénze van hogy nem kell foglalkoznia ilyennel. Gondolj bele (nem tudom mennyit keresel, nem akarok személyes lenni) de akinek annyi pénze van, egész másképp fogja fel az árakat. Ha valaki megkeres havonta mondjuk egy millát az baromira nem gondolkozik el hogy EZER forintot kiadjon e _BÁRMIRE_ de tényleg bármire (pl egy fagyi, akármi). Míg aki keres havi nettó 100-ast annak igenis az ilyen kiadást is meg kell fontolnia. Ha erre meg azt mondjuk hogy hogy adhat ki ennyit ilyen fölösleges dologra akkor már csak hajszál választ el attól hogy a gazdagok luxus kiadásait átcsatornázzuk a szegényekhez. Vagy erején felül vállal be ilyen kiadást (több havi keresetét költi ilyenre) - na ezt én sem támogatom, de ha ez ad valakinek lelki békét, akkor költse erre.

OFF OFF: most olvastam a statisztikát hogy a __németeknél__ a legfelsőbb 0.1% kezében van a magánvagyon kb. NEGYEDE. Ennél nálunk sem jobb a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#55) Tigerclaw válasza Stanley-B. (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze, az okosórák között jól fog szerepelni, de ez amolyan a "a vakok között a félszemű a király" dicsőség. Az Apple biztos nem így akart egy új piacra belépni. Anno tarolt az iPhone-al és az iPaddal is. Most ez láthatóan elmarad.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#56) Tigerclaw válasza xedamen (#53) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért a Gear S nem egy tucat okosóra. Nem mondom hogy jobb vagy rosszabb mint egy másik, de egy külön kategória és jóval forradalmibb mint az Apple Watch, hiszen az önálló működés felé vitték el, saját GSM modullal, SIM kártyával. Remélem hogy lesz utódja, mert az inkább tűnik a jövő zenéjének, mint az 5-6 inches óriástelefonok 8 processzor maggal, több GB RAM-al, 4k felbontású kijelzővel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#57) alkatraz3000 válasza Tigerclaw (#56) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Karoraban GSM modul? Nekem ezekről azok a kínai vackok jutnak eszembe 7-8 eve, amiből millió volt vateran.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#58) Tigerclaw válasza alkatraz3000 (#57) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, az első próbálkozások már régen megtörténtek, de remélem, hogy a Samsung nem adja fel és lesz Gear S2 (3,4...) is. Ha belegondolsz, akkor a feature phone-oknak ez egy másik logikus fejlesztési iránya. Az okostelefont elvitték a számítógép, a multimédia, foto-videofelvevő, játékkonzol irányába, de el lehetett volna vinni a további miniatürizálás felé is...amerre eredetileg tartott.

Persze úgy nem lehet megoldani, ha úgy kezdődik a koncepció hogy vegyünk egy többszáz ppi-s kijelzőt, legyen rajta egy halom app, meg beépített kamera, meg...egy gereblye hátul és egy viharlámpa középen.

Legyen inkább csak egy "featurephone-watch" smartwatch helyett, limitált feature listával, csak gyári alkalmazásokkal, a lényegre koncentrálva. Azután ha a technológia engedi, lehet tovább is fejleszteni. A lényeg az ergonómia, a használhatóság és a hosszú üzemidő, és nem a ppi, a magok száma, meg hogy mennyit megy valami benchmarkon. Ja és persze ne kelljen hozzá tartani egy okostelefont is, mert akkor pont a lényegét veszíti el.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#59) alkatraz3000 válasza Tigerclaw (#58) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Kérdés, hogy ki akar az óráján telefonálni. A Knight rider mar 30 éve volt :))

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#60) Tigerclaw válasza alkatraz3000 (#59) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az iPhone megjelenése előtt sem akart azzal telefonálni senki. Minden attól függ, hogy mennyire kényelmes, ergonomikus. Én simán el tudom képzelni, hogy a jövő telefonja egy csuklón hordható "videophone" lesz. Mintha mindenki mindenhol Skypeolhatna. Kommunikátor lenne, nem pedig egy digitális svájci bicska, amilyenek a napjaink okostelefonjai. Ha a Gear S kinövi a hibáit, gyengeségeit, könnyen elviheti a telefonok evolúcióját egy másik irányba is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#61) doooo válasza alkatraz3000 (#59) üzenetére


doooo
veterán

Star Wars-ban is a karjukon van a kommunikátor.. ;) Még csak a hologram hiányzik :D

Tigerclaw: Valóban, véleményem szrint is a Gear S a most kapható órák közül talán a "leghasználhatóbb".. ha még lejjebb megy az ára, talán be is nevezek egyre.. :)

[ Szerkesztve ]

(#62) alkatraz3000 válasza Tigerclaw (#60) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ott a kulcsszó az ergonómia. Egy csuklohoz beszélni egyáltalán nem kényelmes, mintsem fogni valamit, esetleg fogást is váltani rajta.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63) kchris78 válasza Tigerclaw (#56) üzenetére


kchris78
veterán

megneztem egy tesztet errol a telefonrol.. Amit tud az mernoki szemmel figyelemre melto teljesitmeny (sot!) de praktikussag - tenyleges hasznalhatosag (amikor meglattam a qwerty billentyuzetet az ora kijelzojen... pfff.) tekinteteben katasztrofa. Merete, sulya... Mintha a karora ki akarna valtani a telefont MAGAT, de ehhez a csuklon nincs hely. Az alma-oraban szerintem az a jo hogy nem feltetlenul akarja az egesz telefont kivaltani csak amit tenyleg egyszerubb a csuklon elintezni.

(#64) a lovas válasza Stanley-B. (#45) üzenetére


a lovas
tag

De amugy nem vagy fanboy sőt kikéred magadnak igaz? :D amugy csinálhatnal egy fotót az összes almatermekedrol...csak hogy el is higyjuk mert ilyen sormintat bárki tud írni...

(#65) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Emlekszem az iPhone megjelenesere. Ott is hasonlo kommentek "szakertoi velemenyek" voltak a forumban. Sot mas texh oldalakon is. Aztan mi is tortent az okostelefon iparral?

Ugyanez volt a tabletnel is, az iPad semmire sem jo, stb... Ma mar szazmillionyi tabletet adnak el.

Az eladasi szamokrol meg annyit, hogy ha jol emlekszem tavaly osszesen kevesebb Androidos ora ment el egesz evben az osszes markabol, mint AppleWatch elorendelesnel.. Beleszamolva a Note-hoz ingyen adott Samsung orakat is..

Meglatjuk mekkora bukas lesz. Szerintem nem letszukseg egy okosora, en mindenesetre kiprobalom milyen lesz..

(#66) joey04 válasza Touch-ko (#65) üzenetére


joey04
titán

Azt azért tegyük hozzá, hogy az az akció még 2013-ban volt a Note 3 mellé és azon még nem Wear futott. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#67) Tigerclaw válasza kchris78 (#63) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én sem magát a Gear S-t tartom kiemelkedő készüléknek, hanem az alapkoncepciót, az irányt, vagyis hogy kiegészítő helyett standalone készülék. (vagyis most még sajnos nem az, de ha van eszük, a következőhöz már elég lesz egy PC/Mac a szinkronizáláshoz és az appok feltöltéséhez. (bár szerintem nagyon ki kellene gyomlálniuk az appokat is, mert olyan CPU kellene bele, ami sokkal kevesebbet fogyaszt, vagyis várhatóan gyengébb is) Ki kell gyomlálni azokat az appokat, amik nem ideálisak egy ilyen eszközre és ez igaz mindegyik smartwatchra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#68) alkatraz3000 válasza Tigerclaw (#67) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ez android eseten el is bukott, hiszen oda minden mehet.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#69) sokol válasza Touch-ko (#65) üzenetére


sokol
tag

"Emlekszem az iPhone megjelenesere. Ott is hasonlo kommentek "szakertoi velemenyek" voltak a forumban
Ugyanez volt a tabletnel is, az iPad semmire sem jo."

Jaj,ennyire ne legyél már naiv,könyörgem.Azért mert innen-onnan összelopkodot összeszedett technológiákat egyberakunk meg azt szépen becsomagoljuk...

De tudjuk,hogy az Apple miben a legerősebb,pont ez adta el ILYEN mértékben a termékeket.

"Szerintem nem letszukseg egy okosora, en mindenesetre kiprobalom milyen lesz."

Kész csoda lenne ha pont te nem próbálnál ki bármilyen Apple terméket függetlenül attól ,hogy szükséged van-e rá vagy nincs.
De persze ha valaki agymosottnak rajongónak hív azt már egyből sértésnek veszed.

[ Szerkesztve ]

(#70) kchris78 válasza Tigerclaw (#67) üzenetére


kchris78
veterán

Meg tudod fogalmazni hogy milyen stand-alone appok maradhatnak? Mert nekem pont az lenne a lenyeg hogy az oran lassak amugy telefonra erkezo ertesiteseket (ezzel tudom elkerulni hogy foloslegesen vegyem elo a telefont ha csak az erdekel hogy kitol jott sms, etc..). Ezek stand alone modon szerintem nem megvalosithatoak.

(#71) kchris78 válasza sokol (#69) üzenetére


kchris78
veterán

azert jo technologiakat szedett ossze amiket mas gyarto cs.szett hasznalni mert draga volt, meg nem volt igazabol versenytars aki rakenyszeritette volna oket a felhasznalasukra.

Pl uveg kijelzo, kapacitiv kijelzo.

En is emlekszem meg sot sok olyan telefonom volt amikor az iPhone / 3G kijott. Pl Nokia Xpress Music5800, HTC Desire HD Windows Mobile 6.5-el. Akkor az volt a megszokott, elfogadtak az emberek hogy az okostelefonhoz nekik kell alkalmazkodni. Ezen a szemleleten tetszik vagy nem tetszik az Apple modositott. Ment is a fikazas mert a legelso iOS-ekre nem lehetett kulso programot telepiteni, meg egyerekcipoben volt az egesz de azt a valtozast hogy ne csak geekeknek legyen okostelefonjuk az Apple inditotta el. Lehet vitazni hogy az akkor ugyancsak gyerekcipoben levo Droid hova jutott volna iOS nelkul mert a HTC Dream idejeben a Droid ugyancsak eleg necces volt, anno tapogattam a Speedshop-ban de beruhazni nem ruhaztam be ra.

(#72) Touch-ko válasza sokol (#69) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Jaj,ennyire ne legyél már naiv,könyörgem.Azért mert innen-onnan összelopkodot összeszedett technológiákat egyberakunk meg azt szépen becsomagoljuk...`

-Kerlek ird le azokat a feature-oket amiket az Apple osszelopkodott az orajahoz. Varom a listadat...

`Kész csoda lenne ha pont te nem próbálnál ki bármilyen Apple terméket függetlenül attól ,hogy szükséged van-e rá vagy nincs.`

-Ne, latom a problemat abban, ha valamit kiprobalok. Mellesleg nem ertem, hogy nekem mi kozod lenne ahhoz, hogy en mit probalok ki.

`De persze ha valaki agymosottnak rajongónak hív azt már egyből sértésnek veszed.`

-Te beteg vagy, kerlek kezeltesd magad..

(#73) sokol válasza Touch-ko (#72) üzenetére


sokol
tag

"Kerlek ird le azokat a feature-oket amiket az Apple osszelopkodott az orajahoz. "

Iphone meg Ipadról írtal,arra reagáltam.
Az órában egyébként tényleg semmi sincs és mégis ennyien előrendelték...

"Ne, latom a problemat abban, ha valamit kiprobalok."

Jól rá tapintottál erről a hozzállásról beszélek
Mert ugye az ember csak úgy kipróbálásra vásárolgat,költ.

Vannak ilyen beállítottságú emberek,de őket nem a tudatos vásárló kategóriában kell keresgetni.

"nekem mi kozod lenne ahhoz, hogy en mit probalok ki."

?

Na ennek fuss neki még 1x.

"Te beteg vagy, kerlek kezeltesd magad.."

Miért is?

Csak mert eddig számtalan kommentedben hárítottad ,hogy nem vagy az.

(#74) Touch-ko válasza sokol (#73) üzenetére


Touch-ko
őstag

Jaj,ennyire ne legyél már naiv,könyörgem.Azért mert innen-onnan összelopkodot összeszedett technológiákat egyberakunk meg azt szépen becsomagoljuk...

-Meg mindig varom a listat.... Kerlek ird le miket lopkodott ossze. A kijelzot? A touch screent? Nem, nem lopkodta ossze hanem felhasznalta ugy, ahogy elottuk senki. Ezek utan a tobbi gyarto mar az Apple altal kitaposott uton kozelitette meg a smartphone megtervezeset. Tehat epp, hogy a tobbiek lopkodtak ossze az Apple-tol. Kerlek nezd meg az Android BETA verziojat, aztan az Android public verziojat, amit az iPhone utan mutattak be. A telefon gyartokrol ne is beszeljunk. Foleg ne a koreai es kinai cegekrol...

`"Ne, latom a problemat abban, ha valamit kiprobalok."
Jól rá tapintottál erről a hozzállásról beszélek
Mert ugye az ember csak úgy kipróbálásra vásárolgat,költ.`

-Latom baromira nem vagy kepben. Kiprobalni ugy is ki lehet, hogy besetalsz egy Apple Store-ba..
Amugy ha a boltban tetszeni fog, akkor megveszem, mert latok benne fantaziat.. Az, hogy en mire koltok az NE legyen mar a TE problemad. Megtehetem, es elek a lehetoseggel. Ha neked EZ faj, akkor ne olvasd a kommenteim..

`Vannak ilyen beállítottságú emberek,de őket nem a tudatos vásárló kategóriában kell keresgetni.`
-Esetleg early adopterek, ha egyaltalan tisztaba vagy a fogalom jelentesevel.. Tudatos vasarlo? Azert mert valaki kiprobal valami ujat... Hat, bravo, te egy geniusz vagy.

`"Te beteg vagy, kerlek kezeltesd magad.."
Miért is?`

`Kész csoda lenne ha pont te nem próbálnál ki bármilyen Apple terméket függetlenül attól ,hogy szükséged van-e rá vagy nincs.
De persze ha valaki agymosottnak rajongónak hív azt már egyből sértésnek veszed.`

-HAT EZERT. Nah, meg a kommented tele van olyan szoval amibol indulat es gyulolet es szemelyeskedes sugarzik..
Mar talalkoztam veled szinten egy Apple topicban, ott is ugyanezt csinaltad.. Latom sosem valtozol es sosem fogsz felnoni...

(#75) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ezek mind hüjék, pedig az Epöl csak másol, mer fanok, mer hüjék. Csang Lí Dél Kínában ezerszer olcsóban agyja, nyolcmagosban öt gigarammal, cserélhető vincseszterrel.

Kihagytam valamit?

x gon' give it to ya

(#76) BiP válasza kchris78 (#71) üzenetére


BiP
nagyúr

Az Apple meglépett valamit akkor, ami baromira rizikós volt. Nem sokon múlt, hogy az "érdekes próbálkozások múzeumában" landoljon. Teljesen új irányból közelítette meg a mobiltelefon témát. Az iparág és a szakma lehúzta, mert paraméterekben alulmaradt az aktuális konkurrensektől, az akkori trendektől nagyon eltérő volt, de a nép meg kajálta, így bejött a rizikós húzás.
És egy profitorientált cég szempontjából ez inkább a döntő.

És azt tényleg el kell ismerni, hogy az apple abban nagyon jó, hogy hogyan kell az innen-onnan összeszedett dolgokat nagyon jó arányban összegyúrni, és fogyaszthatóan, minőségien tálalni, és emögé marketinget tenni.

[ Szerkesztve ]

(#77) sokol válasza Touch-ko (#74) üzenetére


sokol
tag

"Meg mindig varom a listat.... Kerlek ird le miket lopkodott ossze. A kijelzot? A touch screent? "

Azt talán könnyebb lenne leírni ,hogy mi az amit ők adtak újat.
Talán a szoftver.

"Kiprobalni ugy is ki lehet, hogy besetalsz egy Apple Store-ba.."

Ez így van ezt jelenti a kipróbálás.,azt HA megtetszik megveszed.

"Az, hogy en mire koltok az NE legyen mar a TE problemad."

Hol írtam ilyet?
Tudatos vásárlásról beszéltem papa,ami marhára nem egyenlő azzal csak azért veszek valamit "mert megtehetem".

(Egyébként,hogy mit tehetsz meg,meg mit nem, azt mi itt nem tudjuk eldönteni.
Számtalan embert ISMEREK aki megvesz bizonyos dolgokat,holott tudom róla,hogy egyébként nem tellene rá.
Akkor a messziről jött ember?)

"HAT EZERT."

Ezért?Azért mert nyithatnál egy Apple múzeumot,de nem vagy az?
Meg minden topicban elfogultan véded a termékeit?

Csak a kettős beszédre(fan hozzáállás) próbálok rávilágítani,ha nem esett volna le.

[ Szerkesztve ]

(#78) Touch-ko válasza sokol (#77) üzenetére


Touch-ko
őstag

`"Meg mindig varom a listat.... Kerlek ird le miket lopkodott ossze. A kijelzot? A touch screent? "
Azt talán könnyebb lenne leírni ,hogy mi az amit ők adtak újat.
Talán a szoftver.`

-Nem, a kerdesem NEM az volt, hogy mt adott az Apple, hanem, hogy mit lopkodtak ossze.
Nem gyengen nyomod...

`"Kiprobalni ugy is ki lehet, hogy besetalsz egy Apple Store-ba.."
Ez így van ezt jelenti a kipróbálás.,azt HA megtetszik megveszed.`
-Ezek utan mar csak ezt a mondatod nem ertem:

`De persze ha valaki agymosottnak rajongónak hív azt már egyből sértésnek veszed.`

`Tudatos vásárlásról beszéltem papa,ami marhára nem egyenlő azzal csak azért veszek valamit "mert megtehetem".`

-Tudatos vasarlorol beszeltunk. Kerlek olvasd el a fentebbi mondatot, AMIVEL TE magad is egyet ertettel:
``"Kiprobalni ugy is ki lehet, hogy besetalsz egy Apple Store-ba.."
Ez így van ezt jelenti a kipróbálás.,azt HA megtetszik megveszed.``

Ha meg mindig meghaladja a kepessegeidet az ertelmezes, akkor leirom megegyszer `papa`:

Kiprobalom, HA TETSZIK megveszem. Ha nem latnek benne fantaziat akkor nem vennem meg. Ennel egyszerubben szerintem nem tudom megfogalmazni. Mellesleg miert erzem ugy, hogy nemek kell magyarazkodni, hogy mire koltom a fizetesemet?? :)
Tipikus magyar mentalitas...

`(Egyébként,hogy mit tehetsz meg,meg mit nem, azt mi itt nem tudjuk eldönteni.
Számtalan embert ISMEREK aki megvesz bizonyos dolgokat,holott tudom róla,hogy egyébként nem tellene rá.
Akkor a messziről jött ember?)`
-Az,hogy te milyen embereket ismersz, nem erdekel. Az ismeroseit az ember meg tudja valogatni. Van egy mondas, miszerint, `madarat tollarol, embert baratjarol`...
Nugodj meg, tellik ra. Nem szamit nagy osszegnek egy ilyen ora nalunk, pont ugy, ahogy egy iPhone, vagy iPad sem..

`Ezért?Azért mert nyithatnál egy Apple múzeumot,de nem vagy az?`

-Nem bakker. Vettem 10 eve egy iPod-ot, tetszett, bevallt, evekig hasznaltam, meg most is megvan, mukodik. Aztan vettem egy iPhone-t, ugyanugy mukodott, tetszett. Aztan Mac-ek, amik szinten ugy mukodtek ahogy elvartam, es kielegiti minden vagyam. Aztan jott meg 2 kulonbozo modell, mind mukodik, mukodott. A legregebbi egy 1998-as iMac volt, amit 2012-ig hasznaltam... Mukodott. Lassan 4 eve hasznalok iPad-et, amire szuksegem van, azt tudja. Ezert szeretem az Apple termekeit.

`Meg minden topicban elfogultan véded a termékeit?
-Te pedig minden Apple topicban tamadod a termekeket es a felhasznalokat sertegeted. Kivancsi vagyok, hogy vajon hany Apple termeket hasznaltal eletedben...

`Csak a kettős beszédre(fan hozzáállás) próbálok rávilágítani,ha nem esett volna le.`
-Kettos beszed? A `fan hozzaallas` alapbol nem lehet kettos, am sebaj... :)

`HAT EZERT`
-MEgjegyeznem, hogy rajtad kivul senki SEM hivott itt agymosottnak, sot semmi sertot sem irt RAJTAD kivul senki.. `PAPA`..

[ Szerkesztve ]

(#79) sokol válasza Touch-ko (#78) üzenetére


sokol
tag

"kijelzot? A touch screent? "

Úgy-úgy,fojtasd.

"Kiprobalom, HA TETSZIK megveszem. Ha nem latnek benne fantaziat akkor nem vennem meg. "

Miért érzi azt az ember,hogy te véletlenül mindig csak és kizárólag az Apple termékben látsz fantáziát?

Hadd kérdezzem már meg a kötelező tisztelettel:

Ugye az Apple előtti/melleti okosórákat is azért "kiprobáltad" csakhogy teljesen objektíven dönthess arról melyikben látod a legtöbb a fantáziát,illetve melyiket vegyed meg?

Még véletlenül sem merek arra gondolni,hogy nálad Apple-n kívűl más gyártó terméke nem jöhet szóba.

(A tudatos vásárló)

"Az,hogy te milyen embereket ismersz, nem erdekel. Az ismeroseit az ember meg tudja valogatni. Van egy mondas, miszerint, `madarat tollarol, embert baratjarol`..."

Az ismerőseit pont,hogy nem tudja megválogatni,te a barátokra gondolsz.Ismerős lehet bárki,barát nem.
Egyébként az említettek közt van több értelmiségi ember is.
Negatív tulajdonsága mindenkinek van,van akinek ebben nyilvánul meg,a hivalkodásban.

"Te pedig minden Apple topicban tamadod a termekeket es a felhasznalokat sertegeted."

Aha tényleg,egyszer beszéltünk már, igaz egy másik topicban.
Ha ez neked ez a minden meg mások támadása,sértegetése.

"Kettos beszed? A `fan hozzaallas` alapbol nem lehet kettos, am sebaj..."

Már hogyne lenne az,egyszer foggal-körömmel védesz valamit(totál elfogultan),másrész meg tagadod a rajongást.
Más topicokban leírják Iphone felhaszálók a kifogásaikat,te meg jössz,hogy "mert te ilyet nem tapasztaltál".
Egyszerűen minden hibájukat elbagatellizálod.

"MEgjegyeznem, hogy rajtad kivul senki SEM hivott itt agymosottnak, sot semmi sertot sem irt RAJTAD kivul senki."

Megjegyzem én sem hívtalak annak.
Ha feltűnt volna,az agymosott szó át volt húzva,mivel ez a mainstream megközelítés.
Éppen ezért finomítva csak rajongót írtam mögé.
Persze tartalmi különbség nem sok van.

[ Szerkesztve ]

(#80) alkatraz3000 válasza fordfairlane (#75) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A blutuszt, es mikroesdét.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#81) alkatraz3000 válasza sokol (#79) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Most a márka hűség a probléma? En az elmúlt években kipróbáltam ezer fajta mobilt. Iphonera nem mindig jott össze a pénz, ezért ha volt is, később eladtam. Most, hogy mar keresek megtehetem es vettem egy 6+-t, mert az égvilágon semmi nem tudja nekem azt nyújtani, mint egy Samsung, Sony vagy társaik.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#82) Touch-ko válasza sokol (#79) üzenetére


Touch-ko
őstag

Meg mindig varom a listat...
A touch screen-t nem loptak el, mert elotte is letezett. Igaz nem ilyen pontos, nem ilyen minosegu (felbontasu igen, de ennyire szinhu nem).
Nem beszelunk lopott technologiarol.. Tevesek az infoid, kerlek olvass utana mielott baromsagokat irsz!
Szoval varom azt a nagyon hosszu listat :)

`Miért érzi azt az ember,hogy te véletlenül mindig csak és kizárólag az Apple termékben látsz fantáziát?`
-Fentebb irtam, leirom most, probalok ovodas szinten kommunikalni veled, hatha igy ertheto lesz:

-Volt mp3 lejatszom, MSI, am az elso iPod-om kb.10 eve vasaroltam. Megtetszett maga a rendszer, nem is vettem kesobb mas markaju mp3-at.

Az elmult 20 evben rengeteg OS-t, markat kiprobaltam. Szamitogepnel pl DOS, Win 3.1-tol egeszen XP-ig, volt, Ubuntum (ami jo volt, tetszett), am megis a Mac-nel kotottem ki.

-Telefonnal volt UIQ-m, egyeb S60-as symbian-os okostelefonom, volt Windows 5.0, probaltam Android 2.3, 4.2.2, valamint iOS 1.1-tol vagyok iOS user. Erdekes modon CSAK az iOS adott olyat, amire azt mondhattam, hogy ` ez igen, ez kell`.. Foleg a korai evekben...

-Tabletnel igaz, csak Samsung Galaxy Tab-et hasznaltam, kb 1 honapig iPad mellett. Valamiert az iPad mellett maradtam.
Igy, egyutt az okoszisztema vegett maximalisan ki tudom hasznalni az Apple altal nyujtott kenyelmi funkciokat. Nem egyszer segitett mar, pl amikor 5-600 oldalas rendkivul fontos es komoly dolgokat kellett osszeallitani..
Persze ezt te nem ertheted, neked csak a fikazas a fontos..

`Ugye az Apple előtti/melleti okosórákat is azért "kiprobáltad" csakhogy teljesen objektíven dönthess arról melyikben látod a legtöbb a fantáziát,illetve melyiket vegyed meg?`
-Igen. LAttam mar a Moto 360-at. A kor alaku kijelzo szep, de listanezetnel elveszti erteket es inkabb hatrany lesz, mint elony.
Egyszeruen a Samsung orai nem igazan mukodnek iPhone-nal. Van amelyik kulsore jobban is tetszik, de nem mukodik vele.
A Pebble orai jo uzemidot biztositanak, de kulsore nem tetszenek..
Az Apple Watch 100%-ig az iPhone-hoz lett tervezve, tehat a fenti gondok kozul a mar 2 indokot is kilohettunk.
Az uzemido amivel egyedul kevesebb, mint a Pebble, dehat elso generacios termekrol beszelunk, ne varjunk tokeletes termeket.

`Az ismerőseit pont,hogy nem tudja megválogatni,te a barátokra gondolsz.Ismerős lehet bárki,barát nem.
Egyébként az említettek közt van több értelmiségi ember is.`
-ISmeroseidet is meg tudod valogatni, de sebaj :) Akit nem akarsz ismeroskent az ignoralni tudod. De ez nagyon OFF. Nekem pl szemely szerint sok olyan ismerosom van, akik barmit megvehetnek, (ertsd szo szerint) es valamiert Apple termeket vasarolnak. Koztuk olyan is van, aki nemzetkozi ceg tulaja, am CSAK Apple termekeket hasznal, mind a rendszeruk kiepitesehez, mind a rendszeruk hasznalatahoz.

`Aha tényleg,egyszer beszéltünk már, igaz egy másik topicban.
Ha ez neked ez a minden meg mások támadása,sértegetése.`
-Ha valakit minden ok es elozetes nelkul `agymosottnak es naivnak` az szerinted mi?
Elozo topicokban szinten ezt csinaltad, emlekszem.

`Már hogyne lenne az,egyszer foggal-körömmel védesz valamit(totál elfogultan),másrész meg tagadod a rajongást.
Más topicokban leírják Iphone felhaszálók a kifogásaikat,te meg jössz,hogy "mert te ilyet nem tapasztaltál".
Egyszerűen minden hibájukat elbagatellizálod.`

-LAtom halvany gozod sincs merre jarok, miket irok a forumban. Volt mar olyan, hogy leirtam, hogy X dolog szar. Ezeket gondolom nem olvastad, nem emlkeszel ra, vagy csak hazudsz es letagadod.
Vannak olyan hibak amik nem jelentkeznek minden felhasznalonal, erdekes modon ha nem jelentkezik nalam akkor arrol is en tehetek :) Sebaj, senki sem lehet tokeletes :)

Nem vedem foggal-korommel azokkal szemben, akik ervekkel tamasztanak ala tenyeket. Am ezek kozul TE egyiket sem teszed. Ha valaki pedig 0 tapasztalattal jon fikazni, ugy, hogy eleteben nem latott meg Apple termekeket, de probalja megmagyarazni azt, amit en 10 eve hasznalok, hogy rossz, azt kijavitom.

`Megjegyzem én sem hívtalak annak.
Ha feltűnt volna,az agymosott szó át volt húzva,mivel ez a mainstream megközelítés.
Éppen ezért finomítva csak rajongót írtam mögé.
Persze tartalmi különbség nem sok van.`
-Kevesbe lett volna bunko a kommented, ha le sem irod az `agymosott` szot.. Nem a `rajongoval` van a gond, hanem a stilussal amit kepviselsz. Bar, hogy oszinte legyek, pont nem erdekel, hogy mit gondolsz rolam. Nem ismersz, sosem lattal, nem tudod mit csinalok, hol vagyok, stb.. Csak szemelyeskedsz.

`Megjegyzem én sem hívtalak annak.` `Persze tartalmi különbség nem sok van.`.
-Ennek valoban sok ertelme van.. :)

Szoval varom a listat.. Viszont NE szemelyeskedj es valtoztass a stilusodon. Normalisan is lehet forumozni.

(#83) joey04 válasza Touch-ko (#82) üzenetére


joey04
titán

Attól függetlenül, hogy rengeteg dologban egyetértek veled: hogy van ennyi időd mindenkivel vitázni és blogbejegyzés hosszúságú kommenteket írni? Főleg miután látod, hogy reménytelen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#84) Touch-ko válasza joey04 (#83) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem vitazok mindenkivel. Erdekel, hogy miert ir nehany geniusz ennyi baromsagot. Neha szorakoztat a sok baromsag.. Ami zavar es nem tudok elmenni mellette az azz, amikor valaki azert szid, anyazik masokat, mert mas markaju termeket vasarol.
Ez kb ovodas szinvonal..

(#85) sokol válasza Touch-ko (#82) üzenetére


sokol
tag

"Meg mindig varom a listat..."

Milyen listát?
Egyszerűen arról van szó ,hogy bizonyos dolgokat(kijelző pl mint említetted) forradalmiként/innovációként adnak el és vannak igen szép számmal akik beveszik.

Apropó az Apple Watch mi újat mutatott amire más gyártó nem gondolt és ami annyira nagy feature?

"CSAK az iOS adott olyat, amire azt mondhattam, hogy ` ez igen, ez kell`"

Na látod ez pont remekül összefoglalja a az Apple marketing nagyszerűségét:"EZ IGEN,EZ KELL"

"Egyszeruen a Samsung orai nem igazan mukodnek iPhone-nal"

Csak a Samsung órái?
Ez igencsak érdekes lenne,és ez biztos a Samsung hibája.

"Koztuk olyan is van, aki nemzetkozi ceg tulaja, am CSAK Apple termekeket hasznal, mind a rendszeruk kiepitesehez, mind a rendszeruk hasznalatahoz."

Van ilyen,de azért vállalati rendszerek(workstationök) szintjén nem véletlenül nem erős(piacvezető) jelenlétük,oda azért több kell a szép designnál.

"LAtom halvany gozod sincs merre jarok, miket irok a forumban."

Szinte minden Apple hírnél/tesztnél ott vagy,és véded a mundér becsületét.

Pl:

Ilyen dolgokon kiakadni,begolyózni,hogy miért csak "tetszett" plecsnit kapott ITT az 5s?

Meg más olcsóbb akár jobb ár/érték arányú "ajánlott" termékeket leszarozol,már bocsánat.

Gúnyosan megjegyzed ha valaki elégedett egy "olcsó kínai szarral".

Kicsit az az ember érzése mintha szíveden viselnéd az Apple sorsát,mintha személyes sértésnek vennéd ha valaki kritikát fogalmaz meg illetve más terméket előbbre helyez.

"Vannak olyan hibak amik nem jelentkeznek minden felhasznalonal, erdekes modon ha nem jelentkezik nalam akkor arrol is en tehetek"

Nem.
Arról van szó ,hogy mivel "nálad nem jelentkezik" ezért elbagatellizálod más kifogásait.
Mintha nem is lenne ilyen probléma,jelenség.
Egyszerűen ha valakinek kifogása,problémája ami ugye nálad nem jelentkezik akkor más a hülye

"Ha valaki pedig 0 tapasztalattal jon fikazni"

Erről írtam.

Ezt te szereted hangoztatni,ha más hibát talál,kritizál ,az persze azért van mert "nem ért hozzá".

"Nem a `rajongoval` van a gond, hanem a stilussal amit kepviselsz."

Milyen stílussal,az,hogy nevén nevezem a gyereket?

Egyébként ha nem vagy rajongó,akkor miért álltál annak idején sorba az Iphonért több órát,he?

Milyen érzés volt(hogy írnád le?) annak idején,hogy tied lehetett az első Iphone-ok egyike,hogy elmondhattad:

Elsőként használhatom az (akkori) legújabb Iphone-t!!

Illetve,hogy,tudnék én ilyet átélni anélkül,hogy sorba álljak egy Iphonért vagy bármilyen más telefonért,kacatért?

Csak mert,hogy én nem állok sorba semmiért se, pláne nem több órát,akkora fan nem vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#86) alkatraz3000 válasza sokol (#85) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Digital crown, force touch. En mint laikus, aki nem igazan nézett utána az órának, rögtön ennyit tudok mondani.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#87) Touch-ko válasza sokol (#85) üzenetére


Touch-ko
őstag

Milyen listat? Ejj de feledekeny vagy. Azt a listat amit az Apple osszelopkodott.. Azt a listat. Mar 2 napja kerlek, hogy ird meg nekem, de meg semmit sem tudtal felmutatni. Nem kicsit teszed magad nevetsegesse igy...
Kerlek ird mar meg mikre gondolsz. Az iPhone revolutionary volt. Elotte senki sem csinalt meg olyat es a tobbi ceg, a trend meg mindig az iPhone altal kitaposott utat koveti. Immaron 8. Eve..

Probalsz haritani, terelni a temat, ne tedd!!

"Na látod ez pont remekül összefoglalja a az Apple marketing nagyszerűségét:"EZ IGEN,EZ KELL""
-Lol. Ha valami nekem megfelel, akkor en a marketing aldozata vagyok. Arra miert nem gondolsz a paranyi kis agyacskaddal, hogy azt hasznalok, amit szeretek, ami mukodik, ami tetszik... Tenyleg egyre szanalmasabb szintre sulyedsz..

"Csak a Samsung órái?
Ez igencsak érdekes lenne,és ez biztos a Samsung hibája."
-Egy szoval sem mondtam. Segitek, en ERRE MONDATODRA REAGALTAM:

"Ugye az Apple előtti/melleti okosórákat is azért "kiprobáltad" csakhogy teljesen objektíven dönthess arról melyikben látod a legtöbb a fantáziát,illetve melyiket vegyed meg?
Még véletlenül sem merek arra gondolni,hogy nálad Apple-n kívűl más gyártó terméke nem jöhet szóba"

"tesztnél ott vagy,és véded a mundér becsületét.
Pl:
Ilyen dolgokon kiakadni,begolyózni,hogy miért csak "tetszett" plecsnit kapott ITT az 5s?
Meg más olcsóbb akár jobb ár/érték arányú "ajánlott" termékeket leszarozol,már bocsánat.
Gúnyosan megjegyzed ha valaki elégedett egy "olcsó kínai szarral".
Kicsit az az ember érzése mintha szíveden viselnéd az Apple sorsát,mintha személyes sértésnek vennéd ha valaki kritikát fogalmaz meg illetve más terméket előbbre helyez."

-Erdekes, erre tudsz reagalni, am a 2 napja emlitett fenti mondatomra nem.
Erdekes, hogy peldakat leirtal, am megitelesed szerint utalod az Apple-t. Ennek ellenere te megjelesz az emlitett topicokban es ugyanezt csinalod a retardalt barataiddal egyutt amit most.
A plecsnizes nem mindig fair, ezt tobben is leirtak mar tobb markanal.. Neha ossze-vissza adjak oket, ellenorizni sem lehet. Ezt Bog mondta nekem PM-ben...
Nem gunyosan jegyzem meg, ha valaki "kinai szarral" elegedett. Nem erdekel, hogy ki mit hasznal. En szemely szerint utalom az osszes kinai csodamasinat, mert csak masolni tudnak, eredeti otletuk aligha van..

Nem azzal van gond, ha kritikat ir. azzal van a gond, ha valaki ugy ir kritikat, hogy annak a fele sem igaz. Mint pl anno a "MacBook Pro azert gagyi, mert muanyagbol van".. MBP sosem keszult muanyagbol, de a troll baratod mar ehhez tul ostoba volt.. Ezekkel van a gond. Meg a hozzad hasonlokkal, akik agymosottnak hivjak azokat akik egy masik ceg termekeit valasztjak.

"
stílussal,az,hogy nevén nevezem a gyereket?
Egyébként ha nem vagy rajongó,akkor miért álltál annak idején sorba az Iphonért több órát,he?
Milyen érzés volt(hogy írnád le?) annak idején,hogy tied lehetett az első Iphone-ok egyike,hogy elmondhattad:
Elsőként használhatom az (akkori) legújabb Iphone-t!!
Illetve,hogy,tudnék én ilyet átélni anélkül,hogy sorba álljak egy Iphonért vagy bármilyen más telefonért,kacatért?
Csak mert,hogy én nem állok sorba semmiért se, pláne nem több órát,akkora fan nem vagyok."

-neven a gyereket? Ird mar le miert lennek naiv, agymosott, stb? Bakker, azert mert nekem egy olyan marka valt be az elmult 10 evben, amit te nagy eselyel meg sosem hasznaltal huzamosabb ideig? Ha te azt hiszed, akkor menj orvoshoz, mert nagyon durvan nem stimmel nalad valami..

Alltam sorban igen. Jo volt. Erdekes, amikor csupa idegennel alltok sorban es van kozos tematok, jokat tudsz beszelgetni veluk, tapasztalatot cserelsz es jol elszorakoztok. Azert alltam sorban, mert nem akartam 1 honapot varni, mert akkor nem volt telefonom par napig.. Ha nem allok sorba, akkor 1 honapig telefon nelkul maradtam volna.. Bar ezt hiaba magyarazom neked sosem fogod megerteni...
Szerinted mit jelent az early adopter?

Ha tudnad a fogalom jelenteset, akkor nem irtad volna le azt a sok baromsagot fentebb. Ezzel megint magadrol allitottal ki szegenysegi bizonyitvanyt...

Ne tord magadat a valasszal, ha a 2 nappal ezelotti kerdesemre sem tudtal valaszolni..

(#88) sokol válasza Touch-ko (#87) üzenetére


sokol
tag

1.Milyen listat? Ejj de feledekeny vagy. Azt a listat amit az Apple osszelopkodott.. Azt a listat. Mar 2 napja kerlek, hogy ird meg nekem, de meg semmit sem tudtal felmutatni. Nem kicsit teszed magad nevetsegesse igy...

Na látod ezt a hozzáállást már szeretem,a mindent elsöprő tudásvágy,ami belőled árad.
Tessék itt szemezgethetsz kedvedre:

http://www.cultofmac.com/95614/how-steve-jobs-invented-the-computer-mouse-by-stealing-it-from-xerox/
http://www.fastcodesign.com/1672799/5-ideas-apple-gleefully-stole-from-google-twitter-and-microsoft
http://mashable.com/2012/10/27/apple-stolen-ideas/

Remélem most már kielégítettem a tudásvágyadat, kedvenc gyártód honnan lopta, szedte a világmegváltó eredeti(!) ötleteit.

DE:
most már nézd is végig őket(főleg a 3. link), hogy teljesen képbe legyél és TE ne legyél nevetséges.

2.A plecsnizes nem mindig fair, ezt tobben is leirtak mar tobb markanal.. Neha ossze-vissza adjak oket, ellenorizni sem lehet.

És milyen a fair plecsnizés,hadd kérdezzem már meg a kötelező tisztelettel?

Az ami megfelel az ízlésednek?
S mennyire nem volt fair az 5S plecsnizése, hogy így kiakadtál, begolyóztál?

Sajnos ezt már nem fogom megtudni,köszönhetően annak a szalonképes megnyilvánulásodnak melynek folyamán törölték a kommenttedet.
Gratula!
Pedig de szerettem volna elolvasni ezt a valószínűleg igen tartalmas és kulturált hozzászólást.(hüpp-hüpp)

3.Nem gunyosan jegyzem meg, ha valaki "kinai szarral" elegedett.

Valóban nem,a cinikus jobb megfogalmazás. Én kérek elnézést.

4.Alltam sorban igen. Jo volt. Erdekes, amikor csupa idegennel alltok sorban es van kozos tematok, jokat tudsz beszelgetni veluk, tapasztalatot cserelsz es jol elszorakoztok. Azert alltam sorban, mert nem akartam 1 honapot varni, mert akkor nem volt telefonom par napig.. Ha nem allok sorba, akkor 1 honapig telefon nelkul maradtam volna.. Bar ezt hiaba magyarazom neked sosem fogod megerteni...

bla bla bla
Köszönjük Emese.

Inkább erről hablatyoljál:

„…Tovabba jo erzes volt benne lenni az elsok kozott akik megvasarolhattak az akkori legujabb iPhone-t. Hiszen elmondhatom, hogy elsokent hasznaltam az akkori legujabb iPhone-t…”

Mi van?
Jó érzés?Elmondhatod?Tiéd az első Iphone?
Tehát jó érzés volt bent lenni az elsők közt,hogy ELMONDHASD elsőként használod a legújabb Iphone-t?

Tényleg nem vagy átlagos fan.

[ Szerkesztve ]

(#89) alkatraz3000 válasza sokol (#88) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A Xerox Park csinált egy rendszert, amit az Apple felvásárolt majd alakított a sajátjára. Nem volt itt lopás, ki lettek fizetve. Amit a Windows csinált, na az volt a lopás barátom.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#90) Touch-ko válasza sokol (#88) üzenetére


Touch-ko
őstag

Elolvastam a harmadik linket elsokent. Gratulalok, hogy 2 nap utan talaltal 3 linket, es nem sajat fejedbol szedted ossze az allitasaidat. Ha fejbol tudtal volna irni, akkor listat irtal volna egybol es nem 2-3 nappal kesobb 3 linket. Bar egy csomo dolog nem pontos a linkeben.. Erre reagalnek:

Kezdenem a Mac-es abraval. Hogyan lehet olyat irni, hogy a Windows-bol loptak otleteket, amikor a Windows sokkal kesobb jelent meg, mint a Mac OS 1.0?
Raadasul teljesen egyertelmu, hogy a Windows honnan szedett otletet..
Az eger is a Xerox-tol szarmazik, es tobb konyv es dokumentumfilm szerint is az Apple fizetett erte. Igy az O tulajdonaba kerult. Ugyanez ervenyes a grafikus OS-re.

Terjunk az az iPod-ra:
mp3 lejatszok mar leteztek az iPod elott is. Erdekes, hogy az elso modellben nem volt clickwheel, az csak a kesobbiekbe erkezett. Am ennek ellenere egy Dieter Rams design is felkerult. Ive elmondasa szerint is szereti Rams munkait es nagyon jo baratsagban vannak.
Azert, mert ugyanazt a stilust kovetik mind a ketten, attol meg nem lopasrol van szo.
Ezt bizonyitani is tudom:
Empire state building Art Deco stilusban epult. Gondolom tudod melyik epuletrol beszelek. Az Art Deco egy epiteszeti stilus, nekem nagyon tetszik maga a stilus.
Nehany ezer merfolddel keletebbre talalhato az Arsenal stadion, ami szinten ugyanebben a stilusban epult. Sot az Apollo szinhaz is Londonban. 3 epulet ugyanabban a stilusban. Pont ugy, ahogy az iPod es a Rams radioja. Akkor az Arsenal stadionja is lopasnak szamit, mert a NYC-ben talalhato egyik legszebb felhokarcolo epiteszeti stilusaban epult?
Mellesleg ha olvastal volna Rams-rol, akkor tudhatnad, hogy Rams nem neheztel Ive-ra es a mai napig jo baratok..

A kovetkezo az iPhone kepe:
Leirjak azt, hogy ,idezem:
"Samsung F700 was released almost simultaneously with the iPhone 3"

Milyen volt az iPhone3? Mert olyan kapasbol nem is letezett. Ismet teves informacio..
A Samsung pedig nem kerhette a pinch to zoom-ot sem. Raadasul azt felhozni, hogy a Samsungtol lopott az Apple, hat az tobb mint szanalmas es vicces:)
Nezd mar meg, a Samsung telefonjait az iPhone elott es utan..
A multitouch technologiat az Apple megvasarolta, ergo nem lopta. Ha elmesz a boltba es fizetsz valamiert, vagy ha elmesz a boltba es fizetes nelkul hozol el valamit, akozott oriasi kulonbseg van.
Az Apple lopta az ikont? Komolyan mondod? Ezek melle pedig betenni a Samsungot? Lattal mar Samsung telefon ikonokat mielott az Apple beperelte volna oket? Nem. Ebbol fakad ez a tudatlansagod is..

iPad: bevallom itt mar nem nagyon erdekelt a lista, mert tele van inkorrekt, hamis es teves informacioval.
Nem az Apple talalta fel az iPad-et, ezt mindenki tudta. Ok ujrafeltalaltak es beletettek az olyan technologiakat, amik egy sokkal felhasznalobaratabb eszkozt biztositottak.

Es vegul leirnam a velemenyem, erre kerlek ne 2-3 nappal kesobb reagalj.

Az iPod nem az elso mp3 lejatszo volt. Elotte is leteztek mar. Volt is meg 2004 kornyeken..
Am miert az iPod utan jelentek meg az iPod-dal azonos kulseju eszkozok? A Samsung Yepp pl hatalmas iPod koppintas volt.

iPhone: az iPhone elott is leteztek okostelefonok. Nekem is volt, hasznaltam erintos A1000-es Motorolat is, SE-t is.
A nagy ceqgeknek volt 10 evnyi lehetosege, hogy az iPhone-hoz hasonlo eszkozt mutassanak be. Am ezt senki sem tette meg. Az Apple megtette sikererre vitte az iPhone-t, majd a tobbi ceg elkezdett iPhone-hoz hasonlo telefonokat kesziteni. Samsung, motorola, HTC, SE, mindenki. Vajon miert mindenki az iPhone stilusaban keszit a mai napig telefonokat? Ne mond, hogy nem lenne mas irany, mert az iPhone elott is volt, sot lehetoseguk is lett volna ezt megalkotni az iPhone elott.

iPad: ugyanez ervenyes. Az iPad elott is voltak tabletek, a kutya nem vette oket. Legalabbis ekkora mennyisegben nem. Aztan az iPad bemutatasa utan a tobbi gyarto is elkezdett tableteket gyartani. Vajon miert nem keszitettek egy igazan felhasznalobarat tabletet az iPqd elott? Lett volna idejuk, lehetoseguk, penzuk ra. Valamiert ezt a kategoriat is az Apple tette igazan nepszeruve.

Mac: Gondolom tudod, hogy a Mac-ek elott milyen szamitogepek voltak. A Mac nagyban hozzajarult ahhoz, hogy a mai szamitogepek ilyenek legyenek. Am terjunk ki az eger felhasznalasara:
Ha az Apple szerinted "lopta" az egeret, akkor az osszes tobbi ceg vajon mit csinalt?

Tehat a 3. Linked amit nagyon ajanlgattal elolvasasra tele van hamis informaciokkal..

Remelem nem lett tul hossu a kommentem.

(#91) Touch-ko válasza sokol (#88) üzenetére


Touch-ko
őstag

Plecsnizes: nem mindig fair. Volt, hogy (ha jol emlekszem ) iPhone-nal irtak, hogy nem adnak soha 0,5 pontokat. S5-nel ez nem jelentett gondot. Volt, hogy a muanyag jobb "ANYAGHASZNALATOT" kapott, mint az uveg es fem... Biztos ugy van akkor. Gondolom a trabant fabol osszerakott kasztnia is jobb anyagfelhasznalas, mint egy RR megmunkalt kulseje :)

Ha Bog, aki ennek az oldalnak ir, O maga mondja, hogy nem atlathato sokszor az ertekeles, akkor ezt NE vont ketsegbe szerintem.

Nem akadtam ki, nem golyoztam be :) leirtam, hogy nem fair. Ennyi. Toroltek? Biztos, pont ugy, ahogy a te kommentjeidet is..

A "kinai szart" dumat te hintetted el itt most. En nem szeretem oket, mert mindig az aktualis csucsmodellek kulonbozo tipusait latni bennuk. Goophone, meg baratai. Van olyan is, aki Jobs jelmezben nyomja a "One more think"-et, mikozben az aktualis iPhone clonejukat mutatjak be... :) Nem kicsit szanalmasak szerintem...

Jah, hogy a kommentem blah blah blah... Lol. Ennyit a kolcsonos egymas vegighallgatasarol.
Igen, alltam sorban, es jo volt atvenni a boltban azt ami az akkor legjobb telefon volt. Nem ertheted, mert gondolom annyira vagy geek es early adopter amennyire en mosogep...

Am meg mindig nem ertem, hogy neked ez miert faj.. Mit akarsz bizonyitani? Miert vagy itt, miert kotottel belem? Miert akarod bizonyitani, hogy az Apple lop, szar, gagyi, stb? Onigazolas celjabol? Esetleg magad probalod megnyugtatni, hogy te dontottel jol? Vagy mi?
Mert engem nem erdekel, hogy Te mit hasznalsz, nem is tudom, nem is erdekel. Viszont te mar napok ota ostobasagokkal probalsz tamadni, hogy en Apple termekeket hasznalok. Mi a celod ezzel?

(#92) Touch-ko válasza alkatraz3000 (#89) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az nem lenyeg, meg az sem, hogy a tobbi ceg hogyan hasznalja fel az Apple tulajdonaban allo szabadalmakat illegalisan.
A lenyeg, hogy az Apple LOP! Raadasul az en k.rva anyamat emiatt is :)
Ne legyel iSheep, nah!

Amugy a harmadik link csak szerintem van tele hamis, torz informaciokkal?
A kedvencem az "iPhone3" :)

(#93) sokol válasza Touch-ko (#91) üzenetére


sokol
tag

.„Raadasul teljesen egyertelmu, hogy a Windows honnan szedett otletet..”
Az eger is a Xerox-tol szarmazik, es tobb konyv es dokumentumfilm szerint is az Apple fizetett erte.”

Igen?muti meg.
Fizetett érte, nem fizetett érte, erre semmi konkrét infód nincs itt , csak a te égbekiáltott szavaid.
Meg HA még fizetett is volna,az inspiráció egyértelmű.

„Azert, mert ugyanazt a stilust kovetik mind a ketten, attol meg nem lopasrol van szo.”

Nem, ezt hívjuk inspirációnak.

A többi állításra ez szintén igaz, úgyhogy most nem is mennék végig a listán.

„Ha az Apple szerinted "lopta" az egeret, akkor az osszes tobbi ceg vajon mit csinalt?”

A többi is lopott ezt-azt, de TE kérdésed arra irányult mit „lopott” az Apple.

A lényeg, hogy ,picit módosított rajta, szépen becsomagolta, de ami a legfontosabb okos dumával eladta.

Nem rosszabb termékek mint más gyártóé,de nem is jobbak,csak sokkal jobb a reklámjuk.

„Tehat a 3. Linked amit nagyon ajanlgattal elolvasasra tele van hamis informaciokkal..”

Kicsit elbizonytalanodtam.

Most nem tudom kinek higgyjek.
Egy minden fórumon elfogult fannak,aki foggal-körömmel védi a mundér becsületét aki szerint az Apple sz.rta a spanyol viaszt(sosem lopott,inspirálodott,vett ötleket),vagy független portáloknak.

A kérdés természetesen költői.

„Plecsnizes: nem mindig fair.”

Az lehetséges, de nehogy már csak az legyen a fair, ami megfelel az ízlésednek. Ha meg nem olyan akkor egyből begerjedsz.

„A "kinai szart" dumat te hintetted el itt most.”

Marhára nem, kicsit olvasgasd vissza a saját kommentjeidet, leginkább teszteknél.

Van olyan is, aki Jobs jelmezben nyomja a "One more think"-et, mikozben az aktualis iPhone clonejukat mutatjak be... :) Nem kicsit szanalmasak szerintem...

Ebben egyetértünk.

„Igen, alltam sorban, es jo volt atvenni a boltban azt ami az akkor legjobb telefon volt. Nem ertheted, mert gondolom annyira vagy geek es early adopter amennyire en mosogep...”

Mint a srác aki azt mondta az I5 váróján, hogy attól leszel menő,hogy Iphone-t csapsz elő a Nokia a helyett?

Szegény Nokia, most biztos megsértődött. Amit letettek 25-30 év alatt mobilkommunikáció terén,az Apple kb cipőjét se pucolhatja. De van aki másképp gondolja, mint ez a ficsúr a videóban.

Egyébként nem kéne az Early adopter-t összekeverni a konzumidiotizmussal, amiről itt szó van.
Ha másnap veszed meg a boltban(vagy előrendeled) még mindig early adopter vagy és legalább senki nem fog rosszra gondolni.

„Am meg mindig nem ertem, hogy neked ez miert faj.. Mit akarsz bizonyitani?”

Az ellentmondásaidat amit,elég akármelyik Apple hírben,tesztben,fórumon elolvasni.

Tényleg olyan érzés mintha téged az Apple küldött volna a fórumra,hogy az érdekeit képviseld.
Szerintem nincs még egy ilyen felhasználó itt a MA-n.

Minden pozitívumot felnagyítasz minden negatív kritikát elbagatellizálsz és akkor nem vagy fan.

Tudod én olyan ember vagyok aki finom szólva is utál mindenféle hype-ot.
Ugyanis a hype sosem objektív, magában hordoz egy igen nagymértékű elfogultságot,elvakultságot.

Na meg idevehetjük az Apple ügyfél-kezelést/üzeltpolitkát.

-Mikor Steve Jobs az Antenna Gate ügyben e-mail panaszra cinikusan azt mondja,hogy:
Biztos rosszul fogod a telefont”

-Meg amikor cinikusan Picassot idézi, hogy a nagyszerű művészek lopnak, és ezt nem is szégyelli.

-Meg több sztori van arról , hogy mérnökei ötletét sajátjaként adta elő,ezért sokan nem is szerették.

Ilyen apróságok,amelyek hirtelen eszembe jutnak.

-Az MWC-re sem mennek el, ahol minden nagy mobil/tablet-gyártó jelen van és többször is hívták őket.

Egy felsőbbrendűséget sugárzó gőg,hogy „mi különbek vagyunk nálatok,nem alacsonyodunk le a szintetekre,ezért nem szívunk veletek egy levegőt”

-A kompromisszumkészség hiánya különböző szabványok terén.

-Az a gőg, hogy mi nem alkalmazkodunk, mindenki más, alkalmazkodjanak hozzánk.

-Ha mi lopunk oké, ha más akkor pereljük.

-Alapból 1 év garanciát adnak csak a Iphone-hoz.

Ennyi hirtelen,lehetne még folytatni.

Ettől olyan ellenszenves az Apple bagázs, NEM kimondottan a termékek miatt.

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#94) Szelley válasza Touch-ko (#82) üzenetére


Szelley
senior tag

Az uzemido amivel egyedul kevesebb, mint a Pebble, dehat elso generacios termekrol beszelunk, ne varjunk tokeletes termeket.
Érdekes. Moto360-t erőteljesen meghurcolták az üzemideje miatt, az efféle kifogást kb. körberöhögték volna. Aztán az első update után, mikor másfélszereződött az üzemidő, egyből ködbevesztek a kritizálók. :)
Bár úgy látom ha apple, lemerülhet fél nap alatt, hisz ez az első ilyen termékük, tehát el lehet nézni nekik. :U

(#95) alkatraz3000 válasza sokol (#93) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nekem van, a walter Isaacson fele könyv nagyon részletesen foglalkozik a Macintosh fejlesztésével.

A szabványok meg szerintem gyengébb megoldások, mint az Apple fele. A lightning ezerszer kényelmesebb mint az igénytelen micro USB.
Az, hogy nem mennek el mindenhova nem is értem miért probléma. Megcsinálják a saját bulijukat, amire 5 perc alatt elfogy minden jegy. Az a saját terepuk.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#96) sokol válasza alkatraz3000 (#95) üzenetére


sokol
tag

"Nekem van, a walter Isaacson fele könyv nagyon részletesen foglalkozik a Macintosh fejlesztésével."

Az ,hogy neked mid van meg mid nincs az most itt mindegy.
Most itt beszélgetek egy fórumon Touck-KO kollegával,nyílt terepen.

"A szabványok meg szerintem gyengébb megoldások, mint az Apple fele."

Szerinted?Jól van.
És én Erről beszéltem?

"Az, hogy nem mennek el mindenhova nem is értem miért probléma. "

Ha a többi gyártó,akiknek egyébként szintén van saját konferenciájuk,bulijuk így gondolkodna akkor nem kéne MWC-t tartani.

Csak ,hogy az MWC egy össz-szakmai forum,ahol nemcsak megnézhetsz egy terméket,hanem egyből össze is hasonlíthatod más gyártók termékeivel,beszélhetsz a cégek referenseivel,átfogó tapasztalatokat vonhatsz le.

Egy szóval egy helyen van minden.

Praktikus,kényelmes,felhasználóbarát.

Te úgy látom egyébként valami szárnysegédje lehetsz Touch-Ko kollegának.
mert minden kommentem után megjelensz azt pár mondatban ideböksz valami homályos,láthatatlan félinformáció-szösszenetet.

Mivel nem szeretném kétszer ugyanazt leírni,eztért maradok Touch-Ko kollegánál.

Vagy ugyanaz az ember?

[ Szerkesztve ]

(#97) alkatraz3000 válasza sokol (#96) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Akkor ugy mondom, hogy van erről dokumentáció, nem csak nekem.

A WWDC is egy fejlesztői konferencia, de az csak az Apple-rol szól, ott is beszelgethetsz belső emberekkel. Ha mindig azt olvasni a fórumon, hogy az android es iOS összehasonlítása olyan, mint az alma es körte, akkor mi értelme lenne vegyülni?

A micro USB gyengeséget arra értem, hogy nem egy eszközzel találkoztam mar, köztük az egyik az enyém volt, aminek leszakadt az USB portja. Nem foghatom be ugy, ahogy akarom.

Van amibe nem kotsz bele? Most az Apple campus 2 jön, hogy miért kerek alakú, es nem olyan mint a többi cég campusa?

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#98) Touch-ko válasza sokol (#93) üzenetére


Touch-ko
őstag

Igen?muti meg.
Fizetett érte, nem fizetett érte, erre semmi konkrét infód nincs itt , csak a te égbekiáltott szavaid.
Meg HA még fizetett is volna,az inspiráció egyértelmű.

-Ha ismerned a Macintosh tortenetet akkor nem egy ilyen oldal teves informacioira hagyatkoznal, hanem olvastad volna ez errol szolo konyveket, eletrajzokat..
Azok valamiert nem igy irjak le, ahogy az a tablazat teszi...
"Nem, ezt hívjuk inspirációnak."
-ha 2 termek egy stilusban keszul, de a mindketto eszkoz mas celt szolgal, akkor szerinted az mi? Masolas? Szerinted egy hangfalrol mennyire lehet egy kijelzot masolni? Nem hiszem, hogy ezt komolyan gondolod te sem...
"A többi is lopott ezt-azt, de TE kérdésed arra irányult mit „lopott” az Apple. A lényeg, hogy ,picit módosított rajta, szépen becsomagolta, de ami a legfontosabb okos dumával eladta."
-Az a gond, hogy az Apple megvasarolta a technikat. Ez nem lopas. Ha nem tudod mi a kulonbseg a ket fogalom jelentese kozott akkor ne is nagyon erolkodj...
Nem rosszabb termékek mint más gyártóé,de nem is jobbak,csak sokkal jobb a reklámjuk.
-Honnan tudod? Hasznaltad mar mindet? Nekem van osszehasonlitasi alapom es altalaban olyan pluszt tudnak nyujtani amire masik ceg sosem gondolt elotte.
"Kicsit elbizonytalanodtam.
Most nem tudom kinek higgyjek.
Egy minden fórumon elfogult fannak,aki foggal-körömmel védi a mundér becsületét aki szerint az Apple sz.rta a spanyol viaszt(sosem lopott,inspirálodott,vett ötleket),vagy független portáloknak.
A kérdés természetesen költői."
-Higyj annak akinek akarsz. Nekem, a szamirodalomnak, az Apple vezetosegenek, tobbi forumozonak, vagy egy olyan oldalnak aki pl "iPhone3-nak nevez egy telefont. iPhone3 sosem letezett... Az az oldal ami olyat ir le, hogy az egeret nem megvettek hanem lemasoltak, a GUI-t szinten loptak (pedig fizettek erte) az kicsit mar gyanus. Ebbol latszik, hogy sajnos azt sem tudod mirol beszelsz. Ha kicsit is ismerned a tortenetet, akkor nem ilyen baromsagot linkeltel volna be..
„Az lehetséges, de nehogy már csak az legyen a fair, ami megfelel az ízlésednek. Ha meg nem olyan akkor egyből begerjedsz."
Nem. De ha baromsagokat irnak le egy szakforumon, akkor igen. Szerinted a muanyag miert erdemel jobb anyagfelhasznalast mint a fem es uveg?
"Van olyan is, aki Jobs jelmezben nyomja a "One more think"-et, mikozben az aktualis iPhone clonejukat mutatjak be...

Nem kicsit szanalmasak szerintem...
Ebben egyetértünk."
-Tehat akkor a kinai szarozasert miert hisztizel? Hiszen most irtad le, hogy egyet ertessz velem..
"Mint a srác aki azt mondta az I5 váróján, hogy attól leszel menő,hogy Iphone-t csapsz elő a Nokia a helyett?"
-Ilyet sosem irtam, sosem gondoltam. Foleg azert mert ahol elek ott egy iPhone-nal nem lehet felvagni, mert tucat telefon... Szoval ismet butasagokat hordassz ossze..
"Szegény Nokia, most biztos megsértődött. Amit letettek 25-30 év alatt mobilkommunikáció terén,az Apple kb cipőjét se pucolhatja. De van aki másképp gondolja, mint ez a ficsúr a videóban."
-Lehet.. A Nokia sokat letett az asztalra foleg az elejen. Aztan majdnem egy evtizedig 300 tipusu ugyanolyan tudasu telefont arultak kulonbozo tipusnevvel ellatva.. Aztan mit ad Isten? Pont az iPhone megjelenese es sikere utan kezdtek el hanyatlani. A tobbit pedig mar te is tudod..
Egyébként nem kéne az Early adopter-t összekeverni a konzumidiotizmussal, amiről itt szó van.
Ha másnap veszed meg a boltban(vagy előrendeled) még mindig early adopter vagy és legalább senki nem fog rosszra gondolni.

-Megrendelhettem volna. Az nem lett volna ugyanaz. Mert akkor nem vagyok ott. Bar errol gondolom ugyanannyit tudsz mint az Apple termekeirol...
Az, hogy ki mit gondol rolam ezen a forumon (foleg TE) azt magasrol, nagyivben. Azt sem tudod ki vagyok, hol elek, mit csinalok... Szoval a velemenyedre nem sokat adok..
"Az ellentmondásaidat amit,elég akármelyik Apple hírben,tesztben,fórumon elolvasni."
-Ellentmondasaim? Igen, mint 10 eve Apple termekeket hasznalo ember kicsit mas tapasztalatom van, mint a 0 tapasztalattal es tudassal idejaro fikazoknak..
"Tényleg olyan érzés mintha téged az Apple küldött volna a fórumra,hogy az érdekeit képviseld.
Szerintem nincs még egy ilyen felhasználó itt a MA-n."
-No comment.. Am beloled viszont eleg sok van. Minden Apple hirhez jon valami hozzad hasonlo es 0 tudassal fikazik. A hulye elmeleted szerint legalabb en egyedi vagyok 😜

"Minden pozitívumot felnagyítasz minden negatív kritikát elbagatellizálsz és akkor nem vagy fan."
-Ebbol latszik, hogy nem olvasod minden kommentemet el.

"Tudod én olyan ember vagyok aki finom szólva is utál mindenféle hype-ot.
Ugyanis a hype sosem objektív, magában hordoz egy igen nagymértékű elfogultságot,elvakultságot."

-Hype? Szerinted ha van egy szar termeked ami semmit sem tud akkor azt pusztan hype-pal fennt lehet tartani? Nem, mert az embereknek rossz lesz a tapasztalata es a tobbseg szart nem vesz. Tehat akkor az eladasok nem novekednenek minden evben..
"Na meg idevehetjük az Apple ügyfél-kezelést/üzeltpolitkát.
-Mikor Steve Jobs az Antenna Gate ügyben e-mail panaszra cinikusan azt mondja,hogy:
Biztos rosszul fogod a telefont”

-gondolom tudod, hogy a problema csak az ATT telefonjait erintette, azoknak is valami kevesebb mint 1%-at. Errol volt egy cikk a botrany leulte utan. Az ATT-nek hiresen szar a halozata..
"-Meg amikor cinikusan Picassot idézi, hogy a nagyszerű művészek lopnak, és ezt nem is szégyelli."
-ezt kb 30 eve mondta :) sebaj. Azota kirugtak, valtozott, meghalt, mar nem az Apple CEO-ja lassan fel evtizede.
Am kerlek olvasd el vagy hallgasd meg az elotte es utanna levo mondatokat is :) akkor maris mas jelentest fogsz kapni :)

"-Meg több sztori van arról , hogy mérnökei ötletét sajátjaként adta elő,ezért sokan nem is szerették."
-tudom, volt ilyen.. Ez valoban zavaro volt benne. Sot volt tobb is. Ennek ellenere nagyon jo veseto volt. Szerintem (es masok szerint is) az egyik legjobb CEO napjainkban.

-Az MWC-re sem mennek el, ahol minden nagy mobil/tablet-gyártó jelen van és többször is hívták őket.
-Tudod az okot? Kerlek olvass utana miert nem mennek el.
"Egy felsőbbrendűséget sugárzó gőg,hogy „mi különbek vagyunk nálatok,nem alacsonyodunk le a szintetekre,ezért nem szívunk veletek egy levegőt”
-megint csak az ostobasag, semmi tudas, csak a szidas. Kerlek olvass egy kicsit utana a dolgoknak mielott leirod ezeket.
"-A kompromisszumkészség hiánya különböző szabványok terén."
-Mert pl a lightning kabel sokkal jobb mint az USB3. Kerlek ennek is olvass utana!
"-Az a gőg, hogy mi nem alkalmazkodunk, mindenki más, alkalmazkodjanak hozzánk."
-nem! Az veszi meg a cyccaikat, akiknek ez igy megfelel! Senki sem kenyszerit senkit, hogy vegye meg a cuccaikat. Ok arulnak valamit, ha kell megveszed, ha nem, akkor nem. Ennyi. Am a tobbi gyarto is hozzajuk alkalmazkodik. Ezzel vezeto szerephez jutnak. Ez megtortent az elmult 8 evben 2 alkalommal is: iPhone, iPad. Az egesz industry hozzajuk alkalmazkodott.
"-Ha mi lopunk oké, ha más akkor pereljük."
-Ha te mondod. En mar leirtam tobbszor is.
"-Alapból 1 év garanciát adnak csak a Iphone-hoz."
-Ez sem minden esetben igaz.. Pl John Lewis alapbol 2 evet ad az osszes Apple termekre. Store policy. Kerlek ne csak irkalj, mert nekem egyre kinosabb kijavitani a sok ostobasagot amit irsz.
A telefonokra tudsz biztositast kotni, vehetsz AppleCare programot.
Ennyi hirtelen,lehetne még folytatni.
-lehetne.. Ertelme nem sok volna mert rengeteg dolgot vagy nem vagy rosszul tudsz..
"Ettől olyan ellenszenves az Apple bagázs, NEM kimondottan a termékek miatt."
-aham. Es ez az indok arra, hogy engem szidsz, bunko megnyilvanulasaid vannak, es teves informaciok alapjan itelkezel valamirol amit sosem probaltal..
"Ennyi."
-igen, ennyi...

(#99) Touch-ko válasza Szelley (#94) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az akksit naponta toltod.. Pont ugy ahogy a telefonodet is. Az iPhone6-om kepes 1.5 napos uzemidore 10 ora hasznalattal. Tehat nem lenne szukseges minden nap toltenem am megis megteszem ejjel. Jobb lenne a 4 honapos uzemido de ez a technologia nagyon messze van meg. Lehetett volna egy Pebble-hoz hasonlo megoldassal is kijonniuk, de ez nem Apple lenne.
Mivel elso generacios termek igy nem
Kell egybol tokeletes, kifejlett termeket varni. Megcsinaltak az alapot amit kesobb tovabb fognak fejleszteni..

Anno emlekszem ez a Samsung orajanal nem volt ekkora gond itt a forumon.
SW-es uton lehet javitani az uzemidot, amit szerintem meg is tesznek a kesobbiekben!

(#100) sokol válasza Touch-ko (#98) üzenetére


sokol
tag

„Ha ismerned a Macintosh tortenetet akkor nem egy ilyen oldal teves informacioira hagyatkoznal, hanem olvastad volna ez errol szolo konyveket, eletrajzokat..
Azok valamiert nem igy irjak le, ahogy az a tablazat teszi...”

Értem,tehát (nálad) az interneten is minden kamu (akárhány forrás van erről),nem csak a tesztekben.
Mert az igazságot csak egy forrásból lehet megtudni…

Ezt akkor inkább hagyjuk.

„-Az a gond, hogy az Apple megvasarolta a technikat. Ez nem lopas. Ha nem tudod mi a kulonbseg a ket fogalom jelentese kozott akkor ne is nagyon erolkodj...”

„Megvásárolta”.Értem.

„-Honnan tudod? Hasznaltad mar mindet?”

Nem, nem használtam mindet.
De amit használtam arról el tudom dönteni ,hogy kell-e anélkül és szerintem vagyunk ezzel páran így.

Egyébként ha picit nyitottabb megközelítéssel olvasnád a fórumot,akkor láthatod,itt is vannak akik pl.: Iphone-RÓL,vagy valamilyen Apple termék-RŐL váltottak anélkül,hogy megbánták volna.

Ők is hülyék,ugye?

„Higyj annak akinek akarsz.”

Megteszem.

„Nekem”

Hinnék neked, de ahhoz túlságosan elfogult vagy.

„A szakirodalomnak”

Van többféle.

„az Apple vezetosegenek,”

Ők biztos nem elfogultak magukkal.

„Az az oldal ami olyat ir le, hogy az egeret nem megvettek hanem lemasoltak, a GUI-t szinten loptak (pedig fizettek erte) az kicsit mar gyanus”

Megkérdezném, ezt a Xerox is így gondolja?

„De ha baromsagokat irnak le egy szakforumon, akkor igen. Szerinted a muanyag miert erdemel jobb anyagfelhasznalast mint a fem es uveg?”

Sima műanyag semmiképp, bár a polikarbonát megér egy misét(volt nekem).

„Tehat akkor a kinai szarozasert miert hisztizel? Hiszen most irtad le, hogy egyet ertessz velem..”

EBBEN a konkrét esetben értek egyet.

„A Nokia sokat letett az asztalra foleg az elejen. Aztan majdnem egy evtizedig 300 tipusu ugyanolyan tudasu telefont arultak kulonbozo tipusnevvel ellatva.. Aztan mit ad Isten? Pont az iPhone megjelenese es sikere utan kezdtek el hanyatlani. A tobbit pedig mar te is tudod..”

Minden cégnek vannak sikeresebb és kevésbé sikeres periódusai.

A Nokia azért kezdett el hanyatlani mert egyszerűen egy helytelen,rossz üzleti tervet kezdett el követni.
Többek közt túlságosan sokat lovagoltak a Symbianon, a konkurencia meg elhúzott mellettük.

„Megrendelhettem volna. Az nem lett volna ugyanaz. Mert akkor nem vagyok ott. Bar errol gondolom ugyanannyit tudsz mint az Apple termekeirol...”

Miről nem tudok ugyanannyit?

Ugye nem az Early adopterre gondolsz?

Akkor olvasd vissza még egyszer mert erre is reagáltam.

„Azt sem tudod ki vagyok, hol elek, mit csinalok...”

Miért te tudod ki vagyok, hol élek,mit csinálok?

Megmondom őszintén nem is érdekes, a beszélgetésünk szempontjából teljesen lényegtelen.

„Am beloled viszont eleg sok van. Minden Apple hirhez jon valami hozzad hasonlo es 0 tudassal fikazik.”

Már megint ez a nulla tudás kártya…
Úgy látom kezdesz kifogyni az érvekből.

„Hype? Szerinted ha van egy szar termeked ami semmit sem tud akkor azt pusztan hype-pal fennt lehet tartani?”

Milyen SZAR termék, ember?

ELOLVASOD EGYÁLTALÁN, HOGY ÉN MIT ÍROK!!!???

„Nem rosszabb termékek mint más gyártóé,de nem is jobbak,csak sokkal jobb a reklámjuk.”

Na látod ebből is látszik,hogy szemellenzős vagy,és mindenféle OBJEKTÍV látásmódot nélkülözöl.

„gondolom tudod, hogy a problema csak az ATT telefonjait erintette, azoknak is valami kevesebb mint 1%-at”

Tudom, és ez megmagyarázza ezt a cinikus stílust?

„Ennek ellenere nagyon jo veseto volt.”

Ha vállalat sikereit (pénzügyeit) nézzük akkor igen, ha a személyiségét, akkor inkább az „ellentmondásos” a jó kifejezés.

„Tudod az okot?”

(MWC)

Már leírtam egyszer.
Neked még egyszer röviden,finoman, angolul :
„they are just TOO „cool” for that”

Ha tudsz olyan észérvet akkor írd már meg, mert nagyon kíváncsi vagyok de légy szíves nem várj vele 2 napot.

„Mert pl a lightning kabel sokkal jobb mint az USB3. Kerlek ennek is olvass utana!”

Lehet, de nem erről beszéltem.

Ugye tudod, hogy 2017-tól csak szabványos microusb port-tal felszerelt telefont/tabletet lehet majd az EU-ban értékesíteni?

http://www.ibtimes.co.uk/will-eu-ruling-force-apple-change-iphone-6-charger-1440273

Kíváncsi vagyok mi lesz.

-Vajon az Apple ügyesen kilobbyzza az illetéseket,és külön az Apple-nek létrehoznak egy LEX Apple-t
-Vagy pedig ők is alkalmazkodnak majd a többiekhez.

Esetleg két port lesz rajta?

Erről mit nyilatkozott a kedvenc gyártód?

Tényleg kíváncsi vagyok.

„Am a tobbi gyarto is hozzajuk alkalmazkodik.”

Ők, meg alkalmazkodtak pl : a kijelző méretének növelésével.
Na bumm.
Van ez így,mindenki ahhoz alkalmazkodik ami a pénzt hozza.
Üdvözöllek a kapitalizmusban.

Ez sem minden esetben igaz.. Pl John Lewis alapbol 2 evet ad az osszes Apple termekre. Store policy.

De engem nem a store policy érdekel(az lehet 100 féle),hanem a vállalati(gyári) policy,ugyanis ARRÓL beszélek.

„Kerlek ne csak irkalj, mert nekem egyre kinosabb kijavitani a sok ostobasagot amit irsz”

Én meg úgy látom, hogy te meg egyre felületesebben olvasod el a hozzászólásaimat és szinte csak fikázol szelektíven,teli indulattal.

Szerinted ez normális vitakultúra?

„Es ez az indok arra, hogy engem szidsz”

A megnyilvánulásodban erősen visszatükröződik a vállalat kommunikációja/filozófiája amit kifejtettem neked, én ezt kritizálom,na meg a már-már vallási elvakultságodat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.