Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kabika


Kabika
csendes tag

Ahamm... iOS-en képtelen voltak megoldani, hogy használja az erre a célra kialakított API-t, és folyamatosan előtérben kellett (volna) futnia. Valóban rendkívül használható volt. (Amíg hirtelen el nem tűnt, gondolom most már azzal van gond, hogy elfelejtették, hogy jön (jött) az iOS14)
Mindeközben pedig a "Fertőzéskitettség-értesítés" (Exposure Notification) pedig nem érhető el az országban, mert minek...

(#2) Victoryus94


Victoryus94
őstag

" az applikáció segítségével lehetőség van a házi karantén távellenőrzésére " - Tehát akinek 2 mobilja van (vagy képes mobil nélkül élni - vagy feltesz egy fakegps appot...) az oda mehet ahová akar, ha a mobil otthon marad?

[ Szerkesztve ]

(#3) tomazin válasza Victoryus94 (#2) üzenetére


tomazin
veterán

akkor nem csak nekem ütötte meg a szemem..

(#4) vandor01


vandor01
őstag

en felraknam az apot de nincs mire! esetleg Solymár Károly Balázs digitalizációért felelős helyettes államtitkár kuldene egy occco kinyai telcsit pl Xiaomi poco X3-at..... elore installalt appal akkor en leszek az 500001-ik :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Úgy néz ki lecsengőben van a korona hiszti... nemrég suliba se mehettek a gyerekek most meg kapnak egy maszkot azt szia.

Ezt ma olvastam:

"Egy gyermekorvos szerint maszkkal az enyhe koronavírus-tünetes gyerekek is járhatnának iskolába." - forrás [link]

Az hogy a gyerek akire nem annyira veszélyes "hazaviszi" ezek szerint rendben van.
A nagyi elpatkolhat (megspóroljuk a nyugdíjt) :(

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#6) Oldman2 válasza vandor01 (#4) üzenetére


Oldman2
veterán

Gondolom mindenkinek nagy a bizodalma az applikáció által kezelt erőteljesen személyes (mozgás) adatokkal kapcsolatosan.

Attól, hogy felteszik, teszem azt 1 millióan és ezek ki sem mozdulnak otthonról, miközben 2 millió tizenéves e nélkül bulizik, mennyivel lennénk előrébb?

Én sem tettem fel. Hogy haszna legyen, a teló bizonyos funkcióinak állandóan be kellene kapcsolva lenniük. Ami nálam nem default állapot.
:F

(#7) freeknight


freeknight
őstag

Én nagyon szívesen segíteném a járványellenes lépéseket egy ilyen applikáció használatával... Na de hogy önként és dalolva megengedjem a NER-nek, hogy a nap 24 órájában nyomon kövessen meg ki tudja még mihez férjen hozzá? Tudom, hogy szolgáltató úgy tud követni ahogy akar, de ezt azért mégsem.

(#8) joey04


joey04
titán

Inkább váltanék butafónra... nem támogatom a hisztit. Még szerencse, hogy az ios verzió off, így kötelezni sem tudnának rá😀

a karanténos cucc meg tényleg vicc. Nem viszem magammal és mehetek utamra...

(#9) Badboys


Badboys
őstag

Tudok olyan esetet ahol a tanár karanténban van a csemete meg iskolába jár. Vagy a nagyobbik karanténban van az öccse továbbra is látogatja az iskolát. Na ez a vicc kategória. Milyen jól tudták,hogy szeptemberben jön a második hullám ezt meg beszélték a vírussal? Mi az anyjának nyitottak határt. Amikor kiderült,hogy növekszik a betegek száma nem zártak vissza. Ez a bohócok országa és nép tapsol hozzá csak gratulálni tudok. Ismerjük a ner lovagok jó indulatát.

[ Szerkesztve ]

(#10) Zotya84


Zotya84
őstag

Csak egy gyors kérdés: És ezen meglepődnek?

Én nem tenném. Ahogy köszönöm, nem kérek még egy olyan dologból, ahol követni tudnak. Így is túl sokan követnek és tudnak rólam, hiába próbálom ezeket minimalizálni. És mielőtt megkérdezi bárki: nem, nincs rejtegetnivalóm, csak ez a "mindenre fizess elő, mindent tudjunk rólad (mit, mikor néztél, kivel és hol jártál), hogy ajánlgassunk neked ötleteket" történet nekem nem túl szimpi, már ifjúkoromban, mikor elkezdett bejönni, akkor se volt az.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#11) hroberto


hroberto
veterán

Valószínűleg az embereknek már ebből a túllihegett vírus mizériából van elege. Nem ok nélkül...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12) ncc1701


ncc1701
veterán

A szabadságom fontosabb számomra, thx, de nem telepítem. Ha akar, a szolgáltató így is tudja, hol vagyok. Ez már így is több annál, ami számomra egészséges.

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nagyon meglepő az elmúlt 10+előtte 20 év politikai ámokfutását ismerve, előtte a 40 év szocializmussal...

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Androidon egyébként kell neki engedély a helymeghatározáshoz is (de ez a Bluetooth LE miatt van és ott általános, a Google szerint nem bug hanem feature)

(#15) TommyGun


TommyGun
őstag

Remélem jó sok közpénzt el lehetett szórni erre és még maradt is! (a zsebekben)

Az ismeretségi körömben volt koronás, a családtagoknak rokonokanak azt mondták maradjanak otthon majd mennek tesztelni....3 hétig senkihez nem ment senki az égvilágon, még egy telefont se kaptak b+ ... ésakkor ezek mit akarnak követni? .... balekok

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#16) Memora válasza vandor01 (#4) üzenetére


Memora
senior tag

Ami azt illeti, én is az utolsó butatelefonosok egyike vagyok, és még szinte azt is alig használom... :))

Fancy quote placeholder

(#17) Memora válasza ncc1701 (#12) üzenetére


Memora
senior tag

Ja, az én szabadságom (mert az app bebörtönöz, tudjuk jól...) is fontosabb számomra, mint az életem...

Fancy quote placeholder

(#18) fatal`


fatal`
titán

Én szívesen használnék ilyet (bár most nagyrészt itthon vagyok), de a NER világában inkább nem...

(#19) Memora válasza fatal` (#18) üzenetére


Memora
senior tag

Engem totál hidegen hagy, hogy éppen minek a világában használok egy olyan appot, ami növeli az esélyét, hogy nem kapom el a vírust, és nem halok meg...
De szerencsére nekem sem kell sehová mennem, itthon vagyok, a saját kertemben meg úgysem futok össze vírushordozóval. :DDD

Fancy quote placeholder

(#20) Tüzi válasza hroberto (#11) üzenetére

Idézve egyik kedvenc szövegemet a Monthy Python/Gyalog Galopp-ból:

"Vigyázz, ha meghág, nem lesz ekkora pofád!"

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21) Gargouille válasza fatal` (#18) üzenetére


Gargouille
őstag

+1

Pont ugyanígy vagyok vele, alapvetően én is használnék ilyen appot, de látva honnan jön, inkább kösz, de nem.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#22) hroberto válasza Tüzi (#20) üzenetére


hroberto
veterán

Erre inkább nem mondok semmit. :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#23) Soma01


Soma01
veterán

Egy (de inkább több) amerikai cég, had kövessen csak folyamatosan (meg köldjön ez alapján reklámokat, hallgassa le a telefon mikrofonját), de a saját országodnak, vírus felderítés céljából már nem mondod meg, hogy hol vagy/voltál. Ok, értem. Ez logikus. :W :C
Plusz ez egy alkalmazás, ami törölhető ha már nincs rá szükség.

(#24) Rage47 válasza Kabika (#1) üzenetére


Rage47
veterán

összefoglaltad helyettem is, thx :)

(#25) hcl válasza Soma01 (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az se kövessen. Meg amíg a saját országodról több disznóságot feltételezel...

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) lócitrom


lócitrom
őstag

drágalátos képviselő uraknak kellene telepítenie, hogy kiderüljön éppen merre és milyen népeknél hajókáznak. abból aztán hamar lejönne mikor és merrefelé alakul ki lék az államháztartáson. egyből haszna lenne az alkalmazásnak.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#27) ANOka válasza Kobaljov (#14) üzenetére


ANOka
őstag

10-ez (de lehet, hogy már egy régebbitől) Androidban a telefonon be kell kapcsolva lennie a helymeghatározásnak (aka: GPS) ahhoz, hogy egy app - aminek ugyan erre semmi szüksége - lekérdezhesse/elérje a Wifi állapotát: azt, hogy melyik SSID-re vagyunk kapcsolódva.

Margit! Hát nooormális??? :W

(#28) ncc1701 válasza lócitrom (#26) üzenetére


ncc1701
veterán

Már régen kiderültek ezek, csak tűrjük, mint a birkák. Egy normális nyugati országban már régen tüntetések lennének ellenük.

(#29) pintermiki


pintermiki
csendes tag

Főnök! Aztán win10 mobilon fut-é az app? Ja, hogy nem. Értem. Akkor majd feltelepítem, ha vesz mellé az állam nekem egy androidos telefont is.
Aztán nyomógombos telefonon fut-é az app, Nem? Akkor pont a veszélyeztetett időseket, akik ilyen telefont használnak nagy számban, azokat ezek szerint kizárják az alkalmazásból?
Az állam esetleg egészen véletlenül nem kémkedhet utánam ezzel az appal? Nem gyanúsítok én senkit, de Magyarországon élünk a kubatov listák hazájában...

(#30) pintermiki


pintermiki
csendes tag

Bocs a dupláért, de kimaradt:
Azért figyelmezzünk! Közeleg november 1 az össznépi temetőlátogatás! Ott aztán 2-2,5 millió ember bulizik egyszerre tömött sorokban a rokonoknál és a temetőkben! Na kíváncsi leszek, be merik-e tiltani, vagy beengedik a népet, aztán hadd pörögjön a számláló!

(#31) user12


user12
őstag

Azért én kíváncsi lennék, hogy a háttérben mennyi információt szivárogtat ki ez az app a felhasználó dolgairól (tevékenység, mozgás, stb). Oké, hogy azt mondják, hogy engedély kell, hozzá, de mondani sok mindent lehet - pl, hogy 450e az átlagfizu :(

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#32) Lacee1986 válasza user12 (#31) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Én ugyan a magyar applikációról nem tudok semmit, de itt Írországban open source az app és mindenki megnézeti, hogy mit csinál. Teljesen anonim, nem küld semmi féle személyes adatot a hatóságoknak.

(#33) vikk83


vikk83
csendes tag

Meríti az akksit, és mivel senki nem használja, semmi értelme, hogy én lefelezzem az akku időmet. A házi karanténos csoda applikáció meg csak 7 -es Androidtól felfelé fut, de mivel karantén közben bármikor hívhatnak a rendőrök, ezért nem fogok Custom Romot felrakni, csak emiatt.

ZTE Blade --> Oneplus X --> Pixel 4a 5g - - >Nothing Phone 1

(#34) Oldman2 válasza Lacee1986 (#32) üzenetére


Oldman2
veterán

Akkor mi értelme?

Az adatokra éppen a "hatóságoknak" van szüksége.

Esetünkben a hatóság => állam/Eü

[ Szerkesztve ]

(#35) Lacee1986 válasza Oldman2 (#34) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Kapsz egy értesítést, ha a közeledbe került valaki pozitív tesztel vagy tünettel. Megadható a telefonszám is, hogy elérjenek, de nem kötelező. Ezen kívűl nincs semmilyen személyes adat, még név se.

(#36) Gargouille válasza Soma01 (#23) üzenetére


Gargouille
őstag

Egyáltalán nem mindegy, hogy ki követi az embert, az aki közvetlenül ártani tud neki vagy az aki nem. Elnézve az elmúlt évtizedeinket, ezen itthon nincs mit csodálkozni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#37) kilua válasza Gargouille (#36) üzenetére


kilua
senior tag

Nem hiszem hogy ilyen dolgokon így gondolkodnának az emberek, az app nincs igazán reklámozva, az itcafen kívül máshol nem is hallottam róla, a legtöbb ember nem hordja a maszkot utcán, sőt közvetlen közelről maszk nélkül beszélgetnek, szerintem fel sem fogják a veszélyét ennek.

Vajon igazuk van? Tavasszal sem volt nagyobb baj... Szerintem egy nagy berobbanás esetén lehet.

(#38) Oldman2 válasza Lacee1986 (#35) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudom, értem hogyan működne az app.

Az összegyűjtött adatok feletti rendelkezés a kérdés. KI fér ezekhez hozzá? Mire használja?

Persze, van a marketing szöveg, hogy mire... meg van az utóbb véletlen kiderülő igazság.

Mifelénk ismerős az a cég hogy "Cambridge Analytica", az se azzal indult hogy visszaél majd az adatokkal. És mi lett belőle!?

(#39) hcl válasza kilua (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Tavasszal kötelező volt a maszk, és mindenkin láttam buszon, utcán, stb. Mondjuk akkor be is volt tartatva. Most nincs szigor, nincs maszk, viszont sokkal több fertőzött van. Nincs nagyobb baj, ja...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) kilua válasza hcl (#39) üzenetére


kilua
senior tag

Tavasszal is alig páran tartották be Zalaegerszegen.

(Gondolom azért sem akarnak itt maszkviselés elmaradásáért birságolni, mert népszerűtlen intézkedés lenne)

[ Szerkesztve ]

(#41) hcl válasza kilua (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az elég gáz. Szfváron pl. betartották. Mondjuk itt mászkáltak rendőrök is, rászóltak arra, akin nem volt.
Mondjuk szabadtéren, ha nincs tömeg, tényleg felesleges.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) ncc1701 válasza hcl (#39) üzenetére


ncc1701
veterán

Életed végéig úgyse hordhatod. Ez a vírus már itt marad velünk, szokj hozzá.

(#43) hcl válasza ncc1701 (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Viszont nem kell segíteni a terjedését... Megy az eléggé így is.
Meg ugye mostanában derül ki, hogy nem annyi, hogy átmegy rajtad, és utána nincs baj.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) ncc1701 válasza hcl (#43) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez egy sima influenzánál is így van, Sőt, minden vírus fertőzés után lehetnek szövődmények. Ilyen az élet, majd hozzászokik mindenki. Az oltást meg hagyjuk, nem hinném, h egy teszteletlen valamit tömegesen kellene alkalmazni egy ilyen enyhe vírus ellen.

(#45) DeFranco válasza ncc1701 (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

2020 német pánvegán queer crossfittere a meggyőződésből maszk nélküli ember.

értjük, nem hiszel benne, jár a keksz, leírtad elégszer elég helyen.

(#46) hcl válasza ncc1701 (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Öööö, sima influenza mikor okoz szívizomgyulladást, stb?
Enyhe vírus?
Várj, te melyik bolygón élsz, és hogy lehet odaköltözni?

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) ncc1701 válasza DeFranco (#45) üzenetére


ncc1701
veterán

Én csupán úgy gondolom, h erősen túl van reagálva ez a történet, illetve nem megfelelően van kezelve. A vírus van, létezik, ez tény.

(#48) ncc1701 válasza hcl (#46) üzenetére


ncc1701
veterán

Pestis, kolera, stb. Na, azok odabasznak. Ez? Hagyjál már, a 0.5% mortalitással. A h1n1 mortalitása 17%.

(#49) DeFranco válasza ncc1701 (#47) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gondold így, szíved joga, nem is szeretném ezt tőled elvitatni.

de tény hogy

- a járványtan sem orvosilag sem matematikailag nem az a szint ahol a józan paraszti ész labdába rúg a felkészült szakértelemmel szemben
- te nem vagy szakember (sőt én sem)

éppen ezért véleményed lehet (van is) de objektíven nem tudod megítélni a kérdést (szakismeret hiányában), aminek folyománya az hogy a véleményeddel nem kellene befolyásolni másokat hanem azt meg kellene tartani leginkább magadnak, vagy ha nagyon muszáj akkor szűk körben elvbarátaiddal megvitatni.

amiben élünk az egy társadalom. a társadalomnak vannak szabályai, többek között az, hogy tekintettel vagyunk egymásra. és ha a szakember azt mondja, hogy a társadalom tagjai egymásra vigyázás okán maszkot vesznek, akkor neked (mivel nem vagy szakember) kutya kötelességed felvenni azt a kva maszkot és lehetőleg ezt mások felé is kommunikálni mert nem tudsz jobbat.

aztán a maszkba belesuttoghatod, hogy anarchia, csak ne terjeszd mert esetleg ha nincs igazad (és ez ebben az esetben a fenti két posztulátum miatt valószínű) akkor esetleg árthatsz vele amivel meg sérted a társas együttélés szabályait.

ettől még véleményed lehet. az élet szép.

(#50) Rage47 válasza ncc1701 (#48) üzenetére


Rage47
veterán

Ha kicsi is a mortalitása, nem szeretnék hetekig lélegeztetőgépen feküdni, meg akár hónapokig szaglás és ízlelés nélkül élni, plusz csökkentett tüdőkapacitással életem végéig. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.