Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blue@X


Blue@X
senior tag

Tanárom kedvence is Karácsonyfa, de ő a Hálózatok, illetve Adatbázisok könyvét isteniti, abból is tanít.:)
De azért elkell ismerni, az Operációs Rendszerek című könyve se egy utolsó, benne a Minix forráskódjával:) Csak és kizárólag elvetemülteknek, vagy mélyen értőknek ajánlott a könyvei olvasása.

[ Szerkesztve ]

(#2) luw2win válasza Blue@X (#1) üzenetére


luw2win
őstag

Ez tény, de ha belemélyül az ember akkor sok jót megtanulhat

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) Blue@X válasza luw2win (#2) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ez így van, ha egy ilyet elolvassol, mélyebb és jobb tudásra teszel szert. Bár másoknak más a véleménye.

(#4) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Csak annyit tennék hozzá, hogy közvetlen a kiadótól egy ezressel olcsóbb: http://www.panem.hu , gyorskeresés megtalálja. (Direktlink nem megy.)

(#5) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

A téma érdekes, de nálunk az iskolában sikerült az emberekkel megutáltatni ezt a tárgyat. Köszönhető a tanárnak. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6) norbiphu válasza Blue@X (#1) üzenetére


norbiphu
senior tag

az jó, mert nem nagyon írt az adatbázisokról könyvet ha jól emlékszem. ;)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7) luw2win válasza CsodaPOK (#4) üzenetére


luw2win
őstag

tudom... én is később jöttem rá, de mivel volt egy 2008-as libri utalványom valamire el kellett használnom
betettem a kiadóhoz tartozó linket is

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8) Blue@X válasza norbiphu (#6) üzenetére


Blue@X
senior tag

Igaz, tényleg félre írtam, de a hálózatos könyvet ő írta. :)
Nekem már mind egyformának tűnik:)

(#9) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Én meg ajánlom a BME Informatika 1 című tárgyát, ahol a félév első részében számítógép architechtúrákat tanítanak :) , és nemsokára vizsgázom belőle :W

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Vááá de durva, emlékszem a fősulin mindig ez volt az aktuális téma "megvegyem vagy ne?!" természetesen nem olcsó mulatság volt és elég vaskos kis könyvecskék, de nekünk kellett a SZAR(szgéparch....természtesen :D ) mellett az oprendszerek, meg hálózatok változat is, illetve csak kellett volna mert a végén enélkül is átvészeltük.

(#11) Nunder


Nunder
őstag

Szögedön (ám babám...) is tanítják Az Arhitekt Ura c. tantárgyat nagy szeretettel. Nekem még csak egy félév volt kevés Assembly-vel /HálaajóIstennek.../.
Bezzeg a mostani gólyák két félévig tanulják - meg a bukottak - fél év Sz.A.R fél év Assembly :DDD Nah ők benyalták az biztos. Tuti, hogy az eddigi 65%os bukási arány felkúszik 70-75re. Szóval Karácsonyfa poowaa :)
Ja aki még nem látta és tanult/tanulta a Sz.A.R-t, annak kötelező: [Arhitekt Ura]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#12) Nunder válasza Sandormaster (#10) üzenetére


Nunder
őstag

Mi ebből nem csináltunk nagy ügyet. Fénymásolószalon és 2700pénzért megvolt...
Amúgy meg valami 7000 felett van így meg az összes 1. féléves tankönyvemet megvettem (persze fénymásolva) az árából. :D Ugyanígy tettünk a Hálózatok könyvvel is és még sorolhatnám... Csóró egyetemisták...

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13) Sandormaster válasza Nunder (#12) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Mi még csak le se fénymásoltuk, megvan bescannelve a gépen az egész :DDD Bár nem használtam általában csak államvizsga előtt hogy a tételekbe leellenőrizzem helyesen vannak-e a képletek, de persze voltak olyanok akik csak a tannenbaumból tanultak zv-re :Y ;]

(#14) Nunder válasza Sandormaster (#13) üzenetére


Nunder
őstag

Érdekes :) Amúgy csak ezek vannak nekem is kinyomtatva, minden órám anyaga gépen. Kicsit kezdek már belefáradni a gépen tanulásba... És hasznos volt a könyv államvizsgán? :D

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#15) Sandormaster válasza Nunder (#14) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Ha lehetett volna használni akkor biztos az lett volna, így a vizsgáztatók megelégedtek azzal a kevéssel is ami a fejedbe volt :D

(#16) DeltaPower


DeltaPower
őstag

ó tannenbaum, ó tannenbaum, hogy mennyit sz*ptunk mi miattad... :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#17) Lenry válasza DeltaPower (#16) üzenetére


Lenry
félisten

én még mindig... amúgy érdekes könyv, olvasmányos, meg jópofa, csak ne kéne vizsgáznom belőle... :O

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) pilsner


pilsner
aktív tag

jaj a SZ.A.R. könyv...

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#19) ALI_G


ALI_G
veterán

ez brutális könyv, volt hozzá szerencsém pár éven át tanulni mire átmentem ebből a tárgyból egyetemen :)
viszont tanembaum "vicces" ürge, van pár elrejtett poén, mintha még smiley-t is rakott volna oda :)

[ Szerkesztve ]

(#20) ALI_G válasza Nunder (#12) üzenetére


ALI_G
veterán

inkább kikölcsönözted volna könyvtárból, ezekből az 1000 oldalas könyvekből mindig van elég szerencsére (bár most mestint könyvet alig bírtam kikölcsönözni).

(#21) CSorBA


CSorBA
őstag

"A kettesemet akaaahrooom" :D

(#22) Nunder válasza ALI_G (#20) üzenetére


Nunder
őstag

Nem rossz 5let de folyton hosszabbítgatni meg ha van előjegyzés visszavinni :U Ha meg bennmarad akkor ráverik az emberre a pótdíjat. Jobb ez így szvsz...

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#23) Metalfan


Metalfan
senior tag

Érdekes, hogy 2. félévtől lesz olyan tantárgyam, hogy Számítógépes architektúrák :U Ha majd lesz időm, akkor ezt a könyvet biztosan ki fogom olvasni.

(#24) pilsner válasza Metalfan (#23) üzenetére


pilsner
aktív tag

ha lesz időd...ha nálatok is olyan nehéz átmenni belőle, akkor állandóan ezt fogod olvasni.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#25) yash válasza Nunder (#12) üzenetére


yash
senior tag

ezen az oldalon tilos a warez :))

(#26) Metalfan válasza pilsner (#24) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ha jól tudom, ugyanaz a tanár tartja majd, aki a Bevezetés az informatikába című tárgyat tartotta ebben a félévben. És mivel villamosmérnöki karon a SZ.AR. nem tartozik a főtárgyak közé, ezért némileg lájtosabb lesz, mint az infósoknak. És ha nem lesz sokkal nehezebb a bev.infónál, akkor némi szorgalommal ebből is négyesem lesz, mint infóból. ;)

Reménykedni szabad :))

(#27) Metalfan válasza yash (#25) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ugyammá, a fénymásolás mióta tartozik az illegális letöltések közé? :DDD Meg tudom érteni, nekem sem volt kedvem 6000 forintos, 180 oldalas főiskolai jegyzetet megvenni, amikor egy ezresből be is fűzték ;) Ellenben 1200-as matek jegyzetet inkább megvettem

(#28) Nunder válasza yash (#25) üzenetére


Nunder
őstag

Igazad van, de mentségemre váljék, hogy a C programozás könyvet megvettem :K

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#29) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Van értelme annak 2017-ben, hogy az ember ezt a könyvet elolvassa? Az Architektúrák tanárunk ajánlotta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.