Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vaakuum


vaakuum
addikt

Nem nagyon értek hozzá, de lehet érdekelne egy olcsó és kicsi NAS, ha nem pörgeti fölöslegesen a benne lévő vinyót. A nagygépből kiraknám bele a tárolót, amihez másik gépről is hozzá kell néha férni, így nem kellene mindig a nagygépet benyomni, ha csak a tároló tartalmára van szükség. Ez lekapcsolja a vinyót, ha nem használja? :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2) Bundyta válasza vaakuum (#1) üzenetére


Bundyta
tag

ha nem pörgeti fölöslegesen a benne lévő vinyót.

Vegyél bele SSD-t és akkor nem lesz ilyen problémád.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#3) imibogyo válasza vaakuum (#1) üzenetére


imibogyo
veterán

Szinte mindegyik modernebb NAS tudja már, ahogy ez is (oldal alja felé Energy Saving pontban említik). :K

(#2) Bundyta:
És gondolom hegyekben állnak neki otthon a 200-1000 GB-os SSD-k, vagy annyit keres, hogy ne jelentsen neki gondot plusz 70-80-k kiadás mondjuk 2x250 GB-os SSD-re (gondolom ezért is nézelődik NAS-okból is az alsóházban). Szerintem ő a csend és az élettartam jegyében kérdezte, hogy le tudja-e kapcsolni a merevlemezeket, miközben gondolom nem akar lemondani a háttértár méretéről, sem nem akar egy vagyont beleáldozni újabb háttértárakra. Például én is elég nehezen váltanám ki a 2x3 TB háttértáramat SSD-vel, miközben a csendesség nekem is nagyon fontos. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) BatchMan válasza imibogyo (#3) üzenetére


BatchMan
senior tag

Én is ez irányban nézelődök. Szempontok:
- Feleslegesen ne pörögjön, első hozzáforduláskor 3-5 másodpercet tudok várni. (Pl. a win net-scan miatt ne pörögjön fel, csak ha becsatolom a meghajtót)
- Csendes legyen 20 dB alatt...
- Kicsi stand by fogyasztás (1-2 W, ha nem vagyok otthon)
- Valódi privát felhő, nem a gyártón keresztül
- Szabvány nyomtatószerver, minden oprendszer alatt használható (nem spec driverrel, felhőn stb.)
- Log (ki, mikor fért hozzá)

Ez akár jó is lehet....

(#5) AtHoS válasza BatchMan (#4) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"- Valódi privát felhő, nem a gyártón keresztül"

Mit takar ez a valódi, nem gyártón keresztüli privát felhő? Hogyan kell elképzelni a megvalósítását?

read-only mode on the forum

(#6) imibogyo válasza BatchMan (#4) üzenetére


imibogyo
veterán

- Feleslegesen ne pörögjön, első hozzáforduláskor 3-5 másodpercet tudok várni. (Pl. a win net-scan miatt ne pörögjön fel, csak ha becsatolom a meghajtót)
Linuxon vagyok, de ami nekem volt TS-131 az így működött. Nem emlékszem rá, hogy spontán felpörgött volna akármikor is, az elérés pedig gyors volt.

- Csendes legyen 20 dB alatt...
- Kicsi stand by fogyasztás (1-2 W, ha nem vagyok otthon)

Nekem a szekrény tetején volt kinn a folyosón a cucc. Nem volt szempont a hangja (persze ne üvöltsön). Nekem csak annyi volt a szempont, hogy kikerüljön a szobából a zajforrás, ahol este gépezem, mert a gépem teljesen passzív, így nagyon zavaró volt a merevlemez. Mondjuk ilyen infót nem találtam sehol, erről az eszközről, hogy mekkora lehet a hangja, de a fogyasztásra ezt írják:
HDD standby: 7.38W; S3 sleep: 0.7W; In operation: 15.71W; (with 2x 2TB HDD installed)

- Valódi privát felhő, nem a gyártón keresztül
Szerintem ez az egyik legnehezebb. Itt sincs erről szó 100%-ban, ha jól értem. Mindenképp kell egy "központi szolgáltatás", csak a fájlokat nem ők tárolják hanem te a saját eszközödön és ezek a szolgáltatások egészülnek ki a Cloud szolgáltatásokkal. Ha erre gondoltál valódi privát felhő alatt, akkor pipa. De ez így tényleg nem túl pontos, hogy mit értettél te alatta.

- Szabvány nyomtatószerver, minden oprendszer alatt használható (nem spec driverrel, felhőn stb.)
Úgy látom, hogy ez sima internet protokollal képes üzemelni, úgy, mint a sima hálózati nyomtatók esetében, szóval talán ez is pipa.

- Log (ki, mikor fért hozzá)
Otthon szinte mindenemre MAC szűrés van (WiFi, nyomtató stb.), szóval a log-ok böngészésével nem foglalkoztam. De a routerem tudja minden egyes portjára figyelni a "forgalmat", így ez megoldott lenne, ha ez lenne a célom, de úgy látom ez a kütyü is tudja:
Comprehensive logs (events & connection) - Syslog client/server

[ Szerkesztve ]

(#7) SMartin-HU válasza imibogyo (#3) üzenetére


SMartin-HU
tag

Egyszerűen nem értik meg, hogy az SSD még nem tudja kiváltani a HDD-t....

Sem árban, sem kapacitásban nem veszi fel a versenyt. Főleg ha sok adatot akarunk tárolni... ne adj isten egy RAID 1 (rögtön vegyél mindenből dupla annyit :C Anyagi csőd... SSD-nél)

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#8) frenetik


frenetik
tag

hát én akárhogy aggregálom a két ethernetet a qnap-emen, nem akar 15 mb/s-nél többel átvinni rá a gépem. :D

(#9) BatchMan válasza AtHoS (#5) üzenetére


BatchMan
senior tag

Valódi privát felhő. Ami megoldást ismerek, az olyan, hogy a kliens készülékre telepítesz egy gyári appot, amin keresztül bejelentkezel. Magyarán a gyártónak elárulod a név/jelszó párost. Aztán hogy jönnek le a kisképek, amikor a NAS-on nincsenek, (vagy csak nem látom őket)?
Egy olyan dynDNS jellegű kapcsolatra vágyom, ahol a bejelentkezés a NAS-ra külön van. Lehet, nyitott ajtókat döngetek, de nem látok a dolgok mélyére, talán csak kemény munkával lehetne fórumokból ilyen infót nyerni.

(#10) imibogyo válasza BatchMan (#9) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem amit leírtam, az pont ez. :K

(#11) bolvar


bolvar
senior tag

Nagyon agyalok egy nas vásárlásán de még ez a 250 júró is igen vaskos :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#12) Dr. Akula válasza BatchMan (#9) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Amit te keresel, az nem felhő, hanem home server. A felhő az amikor fingod nincs hol a cucc, csak valahol van.

---

A legjobb szerintem még mindig a passzív miniITX gép, én kivárom a Core-M megoldásokat. Kompromisszummentes, azt raksz bele amit akarsz, olcsó(bb mint a gyári NAS).

[ Szerkesztve ]

(#13) imibogyo válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze igaz, de azért azt nem olyan egyszerű konfigolni mondjuk egy FreeNAS-t, mint egy bolti NAS-t, ami a legtöbb dolgot "out of the box" tudja. Ráadásul ez a NAS pont tudja ezt. A cuccok a NAS-on maradnak és távolról eléred őket. A "felhő" csak annyi benne, hogy a myQnapCloud-on keresztül lépsz be az eszközre. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.