Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Gratula, ügyes vagy!!

(#2) iMaverick


iMaverick
addikt

Nekem az első képen a digit gép mögött látható doboz Dreher tetszett. Azzal gondolom "magadat" gyógyítod? :DD

Egyszerre gyógyul a fényképezőgép is, meg a szerelő is! (Csak hülyülök ám! Én PC szerelés közben szoktam magamat kezelni, úgyhogy nem idegen tőlem sem ez a dolog.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Érdekes cikk, köszi!

A doboz Dreher-ből a második oldalra már nem maradt... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :)

A sör meg ja, ha már ott volt, beletettem a képekbe is, mint hangulatelemet :) Viszont ezek a gépek az elmúlt fél év egyszerűbb esetei, szóval ezért nincs mindegyiken sör :)

A Pana TZ közben megdeglett, szerintem alaplapcsere lesz :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Z_A_P válasza hcl (#4) üzenetére


Z_A_P
addikt

Mekkorat raz egy ilyen vaku kondi?

OK

(#6) hcl válasza Z_A_P (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Baromi nagyot. Rosszabb, mint a CRT monitor nagyfesz, mert attól elrántod a kezed (tapasztalat :D ) , ez meg a kezedben van, és vagy elejted, vagy eldobod... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó kis szórakozás ez. Ügyes vagy. :)

(#8) Danex válasza Z_A_P (#5) üzenetére


Danex
addikt

próbáltam szétszedni egy teljesen halott kompakt gépet még fiatalabb koromba gondolván megnézem milyen belülről... sikerült a kisujjammal rövidre zárni a kondit, mondanom se kell ,hogy úgy dobtam el a gépet ahogy volt... de a meglepetés, hogy utána ahogy a szőnyeghez nyúltam még az is megrázott :DDD

(#9) hcl válasza Danex (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz, sokáig megmarad a töltés...

@Hemaka : Mindig tanul az ember, meg az Ixus ráadásul saját :) Meg szakma is valahol.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Zsolto


Zsolto
őstag

Fú, az ilyen írásokat nagyon csípem, köszi! Hobbi vagy szakma?

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#11) hcl válasza Zsolto (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, az egyik szakmám elektroműszerész, szóval olyan szinten az... De amúgy csak a néha beeső gépeket javítom (meg volt már, hogy ismerősnek vettünk olcsón hibás gépet ebayen, és megjavítottuk, de az csak ilyen LCD csere és hasonló volt - ilyesmit csak biztosra menve...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) blueMerle


blueMerle
veterán

Nem semmi türelmed van hallod :R

(#13) hcl válasza blueMerle (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem voltak ezek akkora nagy melók. Sokkal gázabbak is vannak, de azokat nem írtam meg, mert nem sikerültek :)
Illetve volt egy S100, amiben viszont nem sok minden történt. Optikacsere, mert szériahibás volt, és csók.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) ecchphoto válasza hcl (#13) üzenetére


ecchphoto
csendes tag

Ami lekopogjuk, most jól viselkedik, még ha meg is van kicsit buherálva a tápellátás :D
Vaku kondi... arra én is morgok.. 400V meg szokott lenni ilyen kis masinában is, én orrbaszabtam magam tőle, úgy jött ki a lépés :D

-=ecchphoto=-

(#15) Gépötty


Gépötty
senior tag

Szia!
Csatlakozom az előttem szólókhoz, és gratulálok a türelmedhez meg a kitartásodhoz! :)
Érdekességképpen: én egy Canon G10-est vettem, ami annyira sérült volt, hogy azt a lemezt is hajlítani kellett, ami a CCD háta mögött van, különben belezoomolás nélkül nem tudott fókuszt fogni. Nemrég pusztult el - megállt az objektívje, valószínűleg por ment bele. Öt évet, és valamivel több mint negyvenezer képet éltünk együtt. Van még pár kompaktom hasonló hibával itthon, ezeket nem éri meg javítani, meg már a szemem sem olyan jó mint korábban, illetve van egy A1000IS-em is, amit a kiskutyám kipacsizott a kezemből, és mióta optikát cseréltem benne, ugyanúgy nem fog fókuszt, mint a G10. Viszont távolra is hibátlan makró módban, míg nem zoomolok, így végülis majdnem teljesértékű gépként működik - munkára használom kvázi szkennerként. Vele készültek a szétszedett G10-ről az alábbi képek, amikkel abba is hagyom a saját futtatásom, és még egyszer megemelem a kalapom előtted :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#16) blueMerle válasza hcl (#13) üzenetére


blueMerle
veterán

Én hobbiból vinyókat támasztok fel, amikről már mindenki lemondott, de ez nem ekkora művészet, sőt, inkább barbár meló, de egy fontos adatmentés erejéig az esetek többségében bejön a dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#17) grengor válasza blueMerle (#16) üzenetére


grengor
csendes tag

erről szívesen olvasnék történeteket, van egy nagyon döglött 100 éves winyóm amiről szvesen mentenék, csak a füst már kijött belőle :DDD

(#18) hcl válasza Gépötty (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát egy ilyen G10-be én is beruháznék :D Az obit is megpróbálhattad volna kipucolni, rosszabb nem lesz :D

A fókuszt azért nem találja amúgy, mert a végtelen állást be kéne kalibrálni. Az meg Canon szervizszoftver->nem emberi ára van.
Volt ilyen gépem, amiben cserélődött az optika, szerencsére nem drágán, és utána azt jelezte, befókuszált végtelenbe, de az nem végtelen volt... :S Előre volt tárolva egy érték, hogy hova álljon, de az a saját obijához :S
Makróra persze, hogy jobb így, mert végtelenen belül már ő keresi a fókuszt, és ha kicsit is máshol van a szenzor, mint kéne, az kb. olyan, mintha közgyűrűzted volna :)

ecchphoto S100-a mák volt, abban nem kellett kalibrálni, a teljes fókusztartományon belül kontraszt alapon működik.

@BlueMerle : Ez nagyon megérne egy cikket!

@Grengor : Ha füstölt, akkor az még lehet hogy csak alkatrész/elektronika csere...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) wolfman válasza hcl (#18) üzenetére


wolfman
veterán

Akartam is mondani, hogy egy objektív takarítás után azért úgy a tuti ha kalibrálja az ember a lencséket, mert utána már nem fogja találni a fókuszt (nem ott ahol lennie kell).

Nekem is van egy Panasonic LX5-ösöm és valahogyan belekerült egy cérna vagy hajszál a lencsék közé, nem tudom hogy, de látszik minden olyan fotón, ahol homogén a kép felső része. El kéne vinni kitakaríttatni, de nem tudom hova kellene beadni hogy szerelés után még be is állítsák a lencséket, mert hallottam több fotós embertől, hogy ezt szeretik elfelejteni szerelések után.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20) hcl válasza wolfman (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az szösz lehet. De amúgy kompaktoknál általában nem olyan durva az obi belseje, meg az obi szétszedése. A tubus egyes részei csak egymásba pattannak, van pár vezetősín, amiben mozognak, és nem állítod el, ha szétszeded, összerakod. (Tapasztalat, az Ixus obija sem állítófott el pl.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem a felső kategóriás okos telefonok feleslegessé teszik. Egy kompakt fényképezőgép + egy középkategóriás okos telefon árából kijön egy felső kategóriás okos telefon, legalábbis nagyjából.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) Tim82 válasza Kékes525 (#21) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szeretnénk megköszönni értékes, a témához teljesen ideillő hozzászólásodat. :R

hcl: remek cikk. Számomra érdekes volt, lévén a fényképezők "házi" javítása nekem ismeretlen terület.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23) hcl válasza Kékes525 (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A kiskompaktokat tesztik feleslegessé maximum, de ha valaki tudja használni, elég sok olyan dolgot meg lehet csinálni kiskompakttal is, amit telefnnal nem fogsz. Tapasztalat.
Másrészt a cikkben emlegetett gépek nagyon olcsók, marad pénzed jó telefonra is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Kékes525 válasza hcl (#23) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#22) Tim82:

Elnézést, kicsit troll volt a hozászolásom. :R
Nem akartam a kedélyeket ingerelni. Biztos hogy jobb képeket lehet vele készíteni, de csak azt akartam hangsúlyozni, hogy egy felső kategóriás telefon mellé nem vennék egy ilyet, ha a fényképezés nekem annyira fontos. Azért másnak biztos hogy megéri. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) hcl válasza Kékes525 (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy milyet? Mert a cikkből a TZ az egy durvább teleobis darab, ekv. 200mm nem hazudik.
A kiskompaktok sajnos manapság tényleg ugyanott vannak, mint sok éve, csak nem 5MP, hanem 12. Ettől még egy felső kategóriás telefonban nincs optikai zoom általában, így aztán jönnek az olyan szelfik, amiken a csajok arca szétpuffadt a 35mm ekvivalens gyújtótávolság miatt.
Illetve a felsőkategóriás telefon aránytalanul drága.

Meg amúgy táskagépnek sem rosszak, vigyázni nem kell rá, kicsik, könnyűek.

Amúgy ezt és ezt érdemes megnézni, hogy mit lehet kompakttal. Mi lenne, ha még fotózni is tudnék :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) Kékes525 válasza hcl (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

Tényleg szép képek, mivel csináltad?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) hcl válasza Kékes525 (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindegyikhez oda van írva, ezek kompakt gépekkel készültek (Sony DSC-W510, Pana TZ3, Pana LS80, meg 1-2 egyéb gép) a másik galéria meg egy Nikon Coolpix 2100 műve. A tükrössel készültek külön vannak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) sonar válasza blueMerle (#16) üzenetére


sonar
addikt

Egy cikket v egy személyes blogot is megérne, én is sok mindent tapasztaltam és javítottam. Bár az utóbbi időben nagyon keveset.

@hcl - jó cikk, érdekes volt olvasni

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#29) hcl válasza sonar (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) szpeti40


szpeti40
addikt

Helló!

Van egy Canon PowerShot sx120is kompakt itthon, az a baja, hogy nagyon hamar merül, 3-4 kép után annyi, meg zoom-olásnál nagyon hangos az objektív, olyan, mintha koszos lenne és a por recseg benne. Tudnál nekem segíteni? :) mitől merül ilyen hamar le? Sok akksival/elemmel ki lett próbálva, de ezt csinálja mindegyikkel.

Előre is köszönöm a választ :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#31) hcl válasza szpeti40 (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az obi mindenképp pucolós, de az elég macera és kockázatos (nekem mindenképpen).
Mitől merül le... sokat fogyaszt :) MIlyen cuccokkal próbáltad? Milyen akkuk?

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) sztanozs


sztanozs
veterán

Cool - én egy régi samsungot javítottam - azon az LCD ment tönkre (később kiderült, hogy igazából csak kábele tört meg).
Sajna különleges csavarhúzó kell hozzá - ami nem volt otthon. Így inkább megrendeltem az LCD-t csavarhúzóstól (ami sajna olyan vacak anyagból volt, ami egy használat után szinte el is használódott).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33) hcl válasza sztanozs (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor ez egy igazi egyszeri javítós kit volt :D LCD hibát én is szeretem, ha kapni olcsón LCD-t a géphez :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) sztanozs válasza hcl (#33) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha jól rémlik 9 USD-volt, ingyenes postával.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#35) hcl válasza sztanozs (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi :) Olyankor van szívó, amikor nem kapni hozzá semmit, hogy horror pénzért.

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon jó kis cikk, sajna nekem van otthon két kis HP-m is, mindkettő halott, nagy ritkán villan egyet ,de semmi..

Ezeréves, de partigépnek még kiváló lenne :D, vagy elfajult nyaralásokhoz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) hcl válasza Graphics (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hú, ez már durván retro :) Egy hasonló 600-akárhány járt itt, de az borzalmas volt, a Nion Coolpix 2100 sokkal inkább fényképezőgép, de a kis Ixus is. A HP-nak nagyon nem jött ez be...
Hogy érted, hogy néha villan?
Nem lehet hogy csak kontaktosak?
Sok esetben van a gépekben egy kis elem, afféle BIOS elem. Annak a halála is tud ilyet okozni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Graphics válasza hcl (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát igazából csippan egyet, megjelenik egy HP logó, aztán kakukk, kialszik a zöld led, és lekapcsol. kb 1-2 másodpercre él a kicsike.

Sajna a haláltusa úgy kezdődött, hogy olyan képeket csinált, aminek a fele lilás katyvasz volt / ez persze lehetett az MMC kártya halála is :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) hcl válasza Graphics (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ez aztán tényleg lehet akármi. Van itt is egy ilyen HP, az is lekapcsol :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) Graphics válasza hcl (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ez HPtitisz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) hcl válasza Graphics (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Köszönet a cikkért, jó volt olvasni a részletes leírásokat!

Véletlenül pont a minap szedtem szét a régi Sony DSC P73-as gépünket. Sajnos a vaku megadta magát, egyáltalán nem villan, nem is sípol, hogy töltődne. Amúgy tökéletesen működik.
Kontakt hibára gyanakodtam, esetleg kondi púposodásra, de sajna nincs szerencsém.

Járatlan vagyok a témában, tudnál segíteni hol találnék hozzá komplett modult, és mennyiért?

Szerettem a gépet, mert jó képeket csinált. Sajnálom eldobni, bulikba tökéletes lenne, vagy gyerkőcöknek odaadni kattintgatni.

Üdv : László

(#43) hcl válasza DjKoxi (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :)
P73 az a nagy, lekerekített végű tégla? P52-t szereltem asz'szem...
Hogy hol találsz hozzá alkatrészt, ebayen hibás gépet, aminek nem ez a baja, jobb nem jut eszembe.
A vakuban a cső is tönkremehetett, bár akkor sípolna, ahogy tölti a kondit.
A kondihelyére bekötsz egy nagyfeszülségű darabot, akkor nem javul?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) DjKoxi válasza hcl (#43) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Igen a kerekített végű. Most egy villamosmérnök kollegámnál van a modul, próbálja beazonosítani az alkatrészeket. A pici inverterre gyanakszik. A kondit kimérte, azt mondta jó.
Nem beszélek idegen nyelveket, nehézkes az e-bay-t használni.
Köszönöm a gyors reagálásodat :R

(#45) hcl válasza DjKoxi (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, angol nélkül eléggé macerás bármi... Amúgy ja, a kis trafó is lehet gázos, de azt külön nem kasz.
Ha van a modulon gyári cikkszám, akkor az alapján lehet keresni, ha más típusba ugyanazt hozza a gúgli vagy az ebay, akkor lehet olyat is venni hibásan (venni meg itthon is lehet, sokan árulnak hibás gépeket).

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) Gépötty


Gépötty
senior tag

Én azon gondolkoztam, hogy biztosan át lehet verni a megszorult objektíves gépeket, hogy hagyják figyelmen kívül ezt az apróságot. Aztán kézzel fixre beállítva jó kis megfigyelő kamerát lehetne csinálni belőlük, amit usb-n keresztül lehetne olvasni - esetleg régi, OTG-képes androidos telefonnal pároztatva wifin, vagy neten keresztül is el lehetne érni. Ha egyszer sok időm lesz játszani, akkor megnézem, mik a lehetőségek :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#47) grengor válasza hcl (#18) üzenetére


grengor
csendes tag

Köszi, csak annyi a gondom hogy azt sem tudom hogy álljak neki...80 gb maxtor, ide csatoló, még dugni sincs most hova :DDD

(#48) hcl válasza Gépötty (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha már kézzel fixre tudod állítani, akkor valószínűlegműködik is (vagy más baja van) :) Amúgy az a baj, hogy nem tudod, melyik érzékelője (általában optokapu) és hogyan érzékel, és mikor kell jeleznie pl. végállást.
Engem inkább az érdekelne, amit a Fotóklinika vagy Komáromi Domonkos csinált, a "milcesített kompakt".
Konkrétan kompakt, az obi helyén valami bajonett, és működött cserélhető objektívesként.

@grengor : Ebayen 750Ft az USB-IDE+SATA illesztő :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) DjKoxi válasza hcl (#45) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszi még egyszer! :R
Ha sikerül találni megoldást, beírom majd ide.
Üdv : László

(#50) Gépötty válasza hcl (#48) üzenetére


Gépötty
senior tag

Mivel a kompaktok jó nagy hányada úgy hal meg, hogy ledarálódik valamelyik fogaskerék az obiban, ami miatt bekapcsoláskor nem tudja saját magát végigfuttatni a két végállás között, hibát jelez. Ha ezt át lehetne ugrani, akkor az egyébként használható tartományban megállt objektívvel teljesen jól használható dolog jönne ki belőle. Lehetne használni kiegészítőnek biztonsági kamera mellé, azoknak úgyis értelmezhetetlen képe van, amitől ezek, még egekbe emelt ISO-val is sokkal jobb képet csinálnak. Ha meg ezen múlik, hogy felismerhető legyen a jóember, akit nem hívtunk, mégis jött, én feláldoznék ilyen kukás fényképezőgépeket.
A MILC-esítés nekem mechanikusan tűnik nehézkesnek. Kell találni olyan stabil, és teherbíró felületet, amire fel lehet csavarozni a bajonett (automata tárgyrag! :) ), és akkor még ott a pici szenzor problémája is. Viszont hobbinak jó :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.