Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
senior tag

azt olvastam, csicskamentes :D

(#2) zzola


zzola
félisten

110 + 30 + 95 dolcsi= Szép lehúzás! :DDD

(#3) Mentolka


Mentolka
senior tag

Miafaxomaza EKWB?
(merthogy a cikkből sem derül ki)

(#4) Goblin12 válasza Mentolka (#3) üzenetére


Goblin12
őstag

EKWB pontosan 3 sec-be került.

[ Szerkesztve ]

(#5) Erdei88 válasza Mentolka (#3) üzenetére


Erdei88
veterán

Edvard König Water Blocks better known as EK Water Blocks

[ Szerkesztve ]

(#6) evolva válasza Mentolka (#3) üzenetére


evolva
csendes tag

Az egyik legelismertebb vízhűtő komponens gyártó.

(#7) Mentolka


Mentolka
senior tag

Köszi! (miért nem lehet legalább a címbe magyar szavakat írni? - pl.: vízhűtés)

(#8) #65675776 válasza evolva (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

És egyre inkább a legrosszabb. De reméljük egy sima bordát le tudnak gyártani úgy, hogy ne szivárogjon.

(#9) TESCO-Zsömle válasza Mentolka (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Attól, hogy nem ismered, még ez a márka neve.

TotalCar-on is kiírják a márkákat, pedig írhatnák magyarul minden bejelentés alkalmával, hogy "Új autók!"...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) DonK


DonK
aktív tag

Ez a classic dolog ugyanolyan hülyítés, mint az ahogy jópár itthon forgalmazott autómárkánál is ellőtték ezt a megnevezést a kifutó szériákra. A Supremacy blokkokra aggattak egy fekete csíkot, de ettől még nem lett más a termék, pusztán a meglévő beragadt készletet nevezték át (mivel az új velocity, meg addressable RGB vonal miatt esett az érdeklődés irántuk) és árulják úgy, hogy újnak hasson.

Szóval nincs itt semmi látnivaló. Továbbra is várni kell egy nagy téli akcióra, hogy olcsón lehessen EKWB blokkot venni.

Az minőséget kommentelő fórumtárs ossza meg velem kérem, hogy milyen probléma volt velük, mert én még nem találkoztam gyári hibás EKWB cuccal, de ez kicsit megrettentett. Nekem az első benyomásom egy EK cucc kibontásakor az "uh ba...eg ez anyagból van" érzés szokott előtörni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Hobbbyt válasza DonK (#10) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Saját tapasztalat:
EK-DBAY Spin Reservoir v1.0? gyárilag úgy meg lettek tépve a csavarok, hogy a plexi berepedezett és a repedéseken keresztül eresztette a vizet. Mivel nincs más -ehhez hasonló- alternatíva a piacon, plexit cseréltem. Az új plexivel direkt nagyon óvatos voltam, viszont rá kellett jönnöm, hogy vagy ráhúzom én is normálisan -és berepedezik- vagy simán ereszt a gumitömítés mellett.

Az EKWB is rájött a konstrukciós hibára, azóta egy fekete fém? keretet tesznek a csavarok alá amivel csökkentik a plexire ható pontszerű nyomás + elrejtik a repedéseket.

Csak, hogy kb. lásd miről beszélek. Nekem már az újabb van, aminél már 10 csavar fogja jobban elosztva, plusz a belső felépítése is frissebb, de a probléma jól látszódik..

Ettől függetlenül elégedett vagyok az EK cuccokkal, de azért nekik sem sikerült minden..

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#12) Goblin12 válasza DonK (#10) üzenetére


Goblin12
őstag

Watercool 4 the win. :R

(#13) TESCO-Zsömle válasza Hobbbyt (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Erre ap roblémára tökéletes megoldás lenne a vastagabb, de puhább gumi, illetve az edzett üveg+csavaralátét.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14) #65675776 válasza DonK (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nézz be a vízhűtés topicba. Volt ott pl görbe full cover VGA blokk is (amire az EK support azt mondta, hogy majd a PCB egyenesbe húzza). De ott van példának mondjuk JayZ, akinek a kiküldött TR4 mintablokkba nem voltak rendesen beletekerve a csavarok, az egyik ki is állt a síkból. Ezért sem feküdt fel neki rendesen a procira. Emellett a felső POM egység is vagy 1 mm-re volt a coldplate-től. Ha azt nem szárazon veszi észre, akkor bizony eláztat egy párezer dolláros rendszert a halálba. És akkor ez egy úgymond promóciós célból kiküldött példány, amiről feltételezi az ember, hogy külön odafigyeléssel készült. [link]

De egyébként neten is találsz bőséggel gyárihibás EK termékekről írásokat.

[ Szerkesztve ]

(#15) TESCO-Zsömle válasza #65675776 (#14) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam van még egy a bevonathibás nikkel blokkjaikból. Ledobta a bevonatot, az egész rendszer beindult tőle.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16) DonK válasza #65675776 (#14) üzenetére


DonK
aktív tag

Köszi a válaszokat. Nekem még szerencsére nem volt gondom velük, jelenleg az adatlapomon szereplő konfigot hűtik EKWB komponensek. Régen volt mindenféle házi vízem még dual opteron konfigon meg P4 extremen, hát azért azoktól jobban féltem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.