Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) Ghoosty válasza Stalker-2572 (#29) üzenetére


Ghoosty
őstag

Az általam említett 2018/I az kérlek 2013. január 22-i kibocsátású. [link]

De van joga, a birtokvédelem az albérlőt védi. Meg lehet fenyegetni, meg hasonlók, de ezek törvénytelen dolgok. Az egyetlen törvényes út hogy pert indítasz, ami jó esetben is pár hónap, de évekig elhúzódhat. Van ilyen. Írd be gugliba, hogy nem fizető albérlő és tucatszámra találsz ilyet. Egy példa: [link]

Megtehetném, de:
1. Nem akarom kockáztatni, hogy jól megvernek. (Nem vigasztal, hogy a megbízó is börtönbe kerül ez miatt.)
2. Azért ez elég sok macerával jár, mert cseszegetnek telefonon, bíróságra járni stb.
3. Kiperelhetik tőled a maradék tartozást és ha van bármilyen vagyontárgyad, vagy normális jövedelmed, akkor meg is tudják szerezni.
4. Engem úgy neveltek, hogy ilyet nem csinálunk.

(#30) aAron_

Azért nevezem zérus összegű játéknak, mert lehet, hogy van növekedés, de bármikor adsz-veszel, csak egymás között történik.
Lehet valami abban, amit mondasz(én sem vagyok szakértő), de hiába van általános érték növekedés, ahhoz hogy azt realizáld szintén egy zérus összegű tranzakcióra van szükség.

Kicsit hülye példa, de remélem érthető mire akarok kilyukadni: 2-en tőzsdézünk. 2000-ben megvettem mindent 3 pénzért. 2010-ben eladtam mindent 4 pénzért. Ekkor nekem keletkezett 1 jövedelmem, a másiknak meg -1. Annak ellenére, hogy a teljes tőzsde növekedett 1-et. A teljes jövedelem nulla maradt.

Az osztalék még bekeverhet a dologba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.