Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Vajon a core-m passzív hűtésű?

én vagyok az ördög

(#2) Whysperer


Whysperer
addikt

Ez gép mennyire alkalmas egy Zbrushoz?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#3) rudi válasza darealkilla (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, az.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Sweet Lou 6 válasza darealkilla (#1) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

igen.

sweetlou6.wordpress.com

(#5) rudi válasza Whysperer (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Elviekben, nyers CPU erőben igen, csak kérdés, hogy tud-e valamit kezdeni a Zbrus a magas pixelsűrűségű kijelzővel. Itt van némi Surface Pro 3 tapasztalat, ennél a 4-es valamivel gyorsabb. Én anno Photoshopot és Premiere-t próbáltam 270 ppi körül, az előbbi a kimondottan magas ppi-hez tervezett GUI verzió miatt abszolút használható volt, utóbbiban még nem találtam ilyet, na azzal brutálisan megszenvedtem 13,3 colon 3200x1800 pixelen, végül inkább visszavettem a felbontást 1600x900-ra.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) maser


maser
tag

Hú nekem ez a surface kell.
Mondjuk ahhoz pénz is kell.

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#7) Whysperer válasza rudi (#5) üzenetére


Whysperer
addikt

Nem a HARDWARE-re voltam kiváncsi, mert gyengébb gépemen is csak azér tnem megy mert kevés a ram benne. Itt mindne jó. Én a kijelző é sa toll érzékenységére gondoltam.

De köszi a választ

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#8) rudi válasza Whysperer (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem azokkal nem lesz gond. Annyi pontatlanság volt a cikkben, hogy 256 nyomási szintet írtam, ahogy a Surface Pro 3-nál, de a 4-es már 1024 szintet tud.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) eclipse006


eclipse006
őstag

Azért elképesztő számomra, hogy mit beletudnak zsúfolni ilyen vékony helyre. Nagyon tetszetős. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#10) Móci


Móci
addikt

Nagyon tetszik a masina, ha olcsóbb lenne, lehet, hogy megvenném.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) Geller72


Geller72
veterán

Rég fáj a fogam egy ilyen méretű "tabletre". Ami miatt nálam ez kizárt, az ez:
"mobilnet modem és GPS ezúttal sincs."
-Könyörgöm. Olyan nehéz lett volna beletenni? Az ára amúgy is az a kategória, ahol nem igazán nézi az, aki kiad ennyi pénzt, hogy az most 20 ezerrel több, vagy kevesebb, hanem olyan gépet akar, amiben minden megvan. Aza billentyűzet valami rémes lehet. Az Asusnak a Transformer széria annyiban jobban tetszik, hogy ott (is?) van egy plusz akku, amivel lesz egy kis súlya a billnek/dokkolónak. Itt asztal nélkül konkrétan szerintem használhatatlan, ha nem tudom kitámasztani. [Szerintem] :U . Nagy kár érte. :(

(#12) flexxx2


flexxx2
őstag

Az a jobb klikk gomb jó ötlet, de miért nem a tapipad mellé tették :F Biztos olcsóbb így 0.10 centtel.

(#13) bmakszim


bmakszim
senior tag

Basszus, mindenki csak az m3, vagy i5 verziót teszteli, pedig annyira kíváncsi volnék már mit tud az Iris 540!

(#14) GeryFlash válasza Geller72 (#11) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) bmakszim válasza Geller72 (#11) üzenetére


bmakszim
senior tag

Szerintem akinek van ennyi pénze egy tabletre, annak ott kell lapuljon a zsebében egy mobil GPS-szel és tethering lehetőséggel.

(#16) GeryFlash válasza bmakszim (#15) üzenetére


GeryFlash
veterán

Net megosztással mókoljon akinek hét anyja van. Nyilván van rá megoldás hogy lehet wifi nélkül használni, de egyszerűbb lett volna berakni egy filléres modemet.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#17) Geller72 válasza bmakszim (#15) üzenetére


Geller72
veterán

Felettem a kolléga kifejtette a lényeget. Minek annyi eszköz, ez marhaság. Egyértelmű, hogy az all in termék sokkal jobb használhatóság szempontjából. Itt legalábbis. Főleg, ha ez arányaiban egy nevetségesen kis többletköltséget jelentene csak. Ez megint olyan hogy majdnem a legjobb cucc, de mégsem. Almáékkal kezet foghatnak ezen a téren.

(#18) nbg válasza Geller72 (#17) üzenetére


nbg
senior tag

"Minek annyi eszköz,"

Azert azt szerintem nyugodtan kijelenthetjuk, hogy a mobil mindenkinel mindig ott van... A tobbletkoltseg reszevel nem vitatakozom, nyilvan ez uzleti dontes amugy.

(#16) GeryFlash:

Nekem valahogy meg soha nem okozott gondot az a 3 extra masodperc, ami alatt bekapcsolom a hotspotot - sot, orulok, hogy nem kell meg egy plussz komponenst (SIM vagy SIM + Stick) tartanom.

Persze mindez szubjektiv... ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#19) Geller72 válasza nbg (#18) üzenetére


Geller72
veterán

..tegyük fel, külföldön vagyok..tegyük fel, egy simes telóm van, ami szolgáltatófüggő...ugye már megértesz?

[ Szerkesztve ]

(#20) rudi válasza bmakszim (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát még én! De egyszerűen az i7-es annyira drága és értelmetlen egy ilyen eszközben, hogy kb. senki sem veszi. Én magam azt sem hiszem el, hogy már létezik a valóságban GT3-as Sylake...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Magyarországon is lehet kapni és rendelni. Nem tudom miért írják, hogy nem elérhető...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#22) rudi válasza Geller72 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért tegyük hozzá, hogy a Surface Pro elsődleges piacán, az USA-ban szinte mindenhol van free Wi-Fi, talán ezért nem érzik olyan fontosnak a mobilnetes modemet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) rudi válasza kazsmerlaca (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Bocsánat, kimaradt onnan a hivatalos szó, de most jól beletettem. Szóval igen, kapható nálunk, csak nem MS forgalmazással.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) Gusztáv válasza Geller72 (#19) üzenetére


Gusztáv
addikt

Veszel egy mobil stick-et, ha ez ennyire fontos. Kinn azt is olcsón adják prepaid verzióban is. Vagy az új HP Elite x2 a te masinád, abba van modem is, és designra tiszta Surface 3 koppintás. WP-s telefonnál még aktiválni sem kell a Hotspot funkciót, mert a Windows automatikusan megcsinált, ha egyszer már össze lettek lőve.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#25) nbg válasza Geller72 (#19) üzenetére


nbg
senior tag

Persze, ertem, de azert ez egy elegge szuk reteget erinto problema csak. De hogy akkor en is keves embert erinto peldat hozzak, nekem meg pont mindegy, mert kulfodre is viszem magammal a hazai mobilnetem. ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#26) Geller72 válasza Gusztáv (#24) üzenetére


Geller72
veterán

Köszi. Nézegetem a Dellt is. :K

#25: Én is, de a telenor nem olyan jó fej, mint a vodka, nem beszélve arról, hogy nekem a vodka sem ok, mert nem pár napra megyek, ha megyek, hanem másfél-két hónapra.

[ Szerkesztve ]

(#27) CB


CB
senior tag

Még a pro 3-ban is autofokusz nélküli kamera van.
Gondolom ezen nem változtattak. Csak azért teszik a hátuljára, hogy elmondhassák: Van!
Tehát se vaku, se rendes kamera. Többszázezerért!!!!

Minőségi a gép egyébként, jó kézbefogni.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#28) rudi válasza CB (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

A front kamera kapcsán eltérőek a forrásod, de a hátsó, 8 megapixeles az tutira auto-focus. Itt egy kis extra infó róla pár képpel. Tényleg semmi különös, bár pár kivételtől eltekintve ez minden tablet kamerára igaz. Az MS-nél a Hellora mentek rá, na az ezerszer többet ér mint egy majd 800 grammos, A4-es lapnyi tablettel fényképezés.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) CB válasza rudi (#28) üzenetére


CB
senior tag

Na, akkor annyit javult a kamera a korábbihoz képest, hogy 5 helyett 8 MP lett, és autofókuszos.

Köszi.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#30) ge.k.ko


ge.k.ko
tag

Hogy mi a lópikuláért nem tudtak mobilnetet beletenni, nem bírom megérteni.

(#31) CB válasza ge.k.ko (#30) üzenetére


CB
senior tag

Wifi hotspottal nem tudod megoldani?
A thinkpad tablet 10-emben van kártya hely, de én nem használom. A telefonomon osztom meg a netet.
Ez nem lehet akadály, ha valakinek tetszik.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#32) chipesz


chipesz
őstag

"Vannak azért kisebb módosítások a külsőn, a továbbra is fokozatmentesen állítható támaszra például a Surface felirat helyett a legújabb, négyszöges Windows logó került."

Nem Windows logó, hanem az ezelőtt is létező Microsoft logó.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#33) rudi válasza chipesz (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Jogos! A Windows logó az egyik oldalán szűkül.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) lorcsi


lorcsi
veterán

ha ennek az eszköz alap verziója az általános ára kb. 200k-tól indulna...mindenki ilyennel járna...
a mennyiség bőven visszahozná a mostani magas ár miatti hasznot
így nem lesz túl sikeres ez a surface projekt :(

(#35) sultansmith válasza lorcsi (#34) üzenetére


sultansmith
senior tag

Szerintem is elnézték az árazást.
Ott a pénzügyi osztályon nem túl haladó szelleműek.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#37) #06658560 válasza lorcsi (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez nem arra van szánva. A business notik sem tudnak olyan olcsók lenni, mint amit mondasz, ez sem.
Azok még az ipari hulladék kategóriát képviselik.

(#38) Geller72


Geller72
veterán

Egy eszköz mindig annyit ér, amennyit egyrészt adnak érte, másrészt, amennyit megér annak, aki megveszi és megtermel neki. Eszementül elszálltak a tablet árak, ez több mint tény.

(#39) Geller72


Geller72
veterán

Azt kérdezte már valaki, hogy az MS ugyan honnan tudja, hogy ki mennyit használja a PEN-t? Csak nem? :U

(#40) nbg válasza lorcsi (#34) üzenetére


nbg
senior tag

Igy is mindent eladnak, amit csak tudnak. Mondjuk a vicces az, hogy a Pro 4 meg csak-csak elmegy, de Surface Book-bol mar nem lehet elorendelni a ket legdragabbat, pedig az az igazan elmebajos arazasu cucc, annyian ramozdultak.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#41) nbg válasza twollah1976 (#36) üzenetére


nbg
senior tag

Nezd meg az aktualis Pro 3 arakat, a felartol azert meg igencsak messze vagyunk... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#42) Sir Ny válasza ge.k.ko (#30) üzenetére


Sir Ny
senior tag

azert az ms-re en nem biznek egy beepiett mobilnetet [/csakalinugz]

-

(#43) Jeanne d'Arc

Szép es jo, de nem olcsó.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#44) hardline


hardline
senior tag

Ütős masina!

(#45) alvarezlopez válasza lorcsi (#34) üzenetére


alvarezlopez
tag

Szerintem kb. annyiért gyártják le. De amúgy a gazdasági elemzők az MS -nél biztos jobban vágják a témát, mi lesz nyereségesebb és milyen árcédulát ragasszanak a termékeikre.
Sajnálom amúgy, hogy drága ez a gép. Nagyon bejön, csak egyelőre működik a 6 éves Vaiom és kb. mindent tud, amit tudnia kell kellő gyorsasággal. Majd ha leég, vagy leejtem, vagy ha jön majd valami olyan durva szoftver, ami feltétlen szükséges és megköveteli a nagyobb erőforrást.

(#46) Gusztáv válasza lorcsi (#34) üzenetére


Gusztáv
addikt

A Surface soha nem olcsó készüléknek volt szánva, az MS nek tekintettel kell lennie az OEM-re is. A te általad írt árszegmensben van azért jó sok készülék (Asus, Acer, Lenovo, Dell).

Laci

(#47) Reinhardt válasza rudi (#20) üzenetére


Reinhardt
őstag

Dec 12 körül kiderül.

(#48) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon szép, de nem ennyiért :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49) gergejly


gergejly
aktív tag

Remélem a hellót más windosos gépek is el fogják tanulni a surfacetől.

(#50) moleculez válasza Geller72 (#39) üzenetére


moleculez
veterán

De bizony...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.