Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) davidsone


davidsone
addikt

jó kis cucc :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#2) oraihunter válasza davidsone (#1) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Várjuk azért meg az árát is.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#3) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Kingston MobileLite Wireless G2: 15.602,- Ft [link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4) erdoke válasza oraihunter (#2) üzenetére


erdoke
titán

Amikor rendeltem Amazonról (35 GBP), itthon 14-ért is láttam.

A legjobb aláírás a héten

(#5) azka79


azka79
aktív tag

Nekem van 1, zsír kis cucc. Android alól Total Commanderrel használom, nyaralás alatt a biztonsági mentést az SD kártyámról HDDre ezzel csináltam. :DD

(#6) erdoke


erdoke
titán

Bár fut rajta valami UPnP/DLNA médiaszerver, rejtélyes okból csak azokat a fájlokat teszi rajta elérhetővé, amit az iOS alkalmazás is támogat. Hiába van mindenevő lejátszó app, amivel otthoni NAS-ról (DTS kivételével) mindent tudok streamelni, a G2-ről se a FLAC, se az MKV nem megy. Ebből a szempontból a QNAP, vagy éppen a WD új, merevlemezes mobil NAS-a valószínűleg sokkal jobb lehet. Kár, hogy nekem éppen erre kellene alkalmanként, az egyebekre már régóta van jobb megoldásom.

A legjobb aláírás a héten

(#7) csomi1977


csomi1977
tag

Nekem van már van kb 6 hete.Az árához képest teljesen jó és a mobil WD Hdd is megy róla. Azért az androidos app lehetne kicsit komolyabb

(#8) Elemental


Elemental
addikt

Megkérdezhetem, hogy akinek van ilyesmi eszköz, mire használja? Troll off minden tekintetben, tényleg érdekel.

(#9) csomi1977 válasza Elemental (#8) üzenetére


csomi1977
tag

Pl utazásnál lementem a videokamera sd kártyájáról a felvételeket ha kell a hely.A DSLR gépről a képeket, hogy feltudjam tölteni a netre.Vagy lementem őket egy külső mobil hddre, de telefon töltésre is kiváló.Persze egyszerűbb lenne egy notebook de ezt csak zsebre vágom

(#10) oraihunter válasza -=MrLF=- (#3) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Ez gyors volt! :))

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#11) Ksix válasza erdoke (#6) üzenetére


Ksix
tag

És a mindenevő lejátszó a sambát/windows megosztást nem támogatja? Mert olyat is tud, és azon látszik minden fálj.

(#12) mgya


mgya
újonc

Nekem is van, szuper cucc.
1 TB-s külső hdd-ről gond nélkül játssza az MKV filmeket, android alól használva.
(És még nem frissítettem firmware-t.)

(#13) erdoke válasza Ksix (#11) üzenetére


erdoke
titán

Tud, persze. WebDAV-ot, FTP-t, direkt URL-t, kvázi mindent. Nálam felhasználónevet és jelszót kér az SMB megosztásnál a G2, miközben a NAS-ról vagy a médialejátszóról simán megy. A használatiban semmi info ezzel kapcsolatban...

A legjobb aláírás a héten

(#14) #79335424 válasza erdoke (#13) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó cuccnak tűnik. Biztosan beruháznék egyre, ha nem lenne itthon egy pár darab Android miniPC -m. Azok tudnak mindent, amit ez, plusz még "néhány apróságot". Már csak egy powerbankot kell szereznem.

(#15) Ksix válasza erdoke (#13) üzenetére


Ksix
tag

Ja, hivatalosan az USB kábeles kapcsolat az egyetlen PC-s használati mód, nem írják, hogy elérhető wifin keresztül is, kellemes meglepetés volt a webes felület meg a samba. Vendégként kell kapcsolódni hozzá, guest felhasználónévvel, jelszó nélkül.

(#16) erdoke válasza Ksix (#15) üzenetére


erdoke
titán

Azt próbáltam először, és nekem nem működött. :F :(

A legjobb aláírás a héten

(#17) Ksix válasza erdoke (#16) üzenetére


Ksix
tag

Firmware frissítés megvolt? Nekem a v2.0.0.5 van rajta, azzal biztos megy, arra már nem emlékszem, hogy régebiekkel is próbáltam-e már.
Tesztelgettem egy kicsit, lehet, hogy a lejátszóddal lesz a gond, mert próbáltam telefonos samba klienseket is, és bár az egyikkel gond nélkül megy, a másik viszont nálam se fogadja fogadja el a vendéget, folyamatosan jelszót kér, úgy tűnik kliensfüggő a dolog. Számítógépről is próbáltad felcsatolni, úgy sem megy?

(#18) erdoke válasza Ksix (#17) üzenetére


erdoke
titán

Számítógépről nem próbáltam, úgy nem terveztem használni. Ezzel az iOS alkalmazással meg nem volt gondom hálózaton, éppen ezért a kedvencem. A legtöbb az eszközre felmásolt multimédiára van kihegyezve, ami elég 20. századinak hangzik...
Próbálgatom még, de ha nem megy az MKV és a FLAC az iPaden, repül a G2.

A legjobb aláírás a héten

(#19) Ksix válasza erdoke (#18) üzenetére


Ksix
tag

Melyik az az alkalmazás?

(#20) erdoke válasza Ksix (#19) üzenetére


erdoke
titán

NPlayer
Viszont most próbáltam újra, nem kért jelszót az SMB, és gond nélkül ment a FLAC és az MKV is. Ki érti... :F

Így viszont az autós-kölykös felhasználás (LTE hotspotról netet tovább oszt, gyerekek filmet és zenét streamelnek) is működik, tehát egyelőre marad a kütyü.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#21) #79335424 válasza erdoke (#20) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jól értem, hogy egyszerre kapcsolódik hotspothoz és a netet acces point -ként tovább osztja? :Y Ilyenkor a kliensek ugyanúgy tőle kapnak IP -t?

(#22) Ksix válasza #79335424 (#21) üzenetére


Ksix
tag

Jól, pontosan így működik..

(#23) lazlogogola


lazlogogola
tag

Ez tényleg jó! :C

(#24) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nagyon tetszik. Ha meg még csiszolnak a szoftvereken, bajnok eszköz lesz.
Kérdés: kártyaolvasót kezel? Mert pl. fényképezőgépről átmenteni adatokat nehézkes lenne, ha tárhelynek is SD-t szánunk.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) Akos1994 válasza Elemental (#8) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Én is tervezek egy ilyen eszközt beszerezni.
Nexus 4-et nem lehet bővíteni, a 16 gigából alapból sokat foglal a rendszer + pár játék + jó sok FLAC zene és el fogy a hely.
OTG-t pedig nem tud, így az egyetlen bővítési lehetőséget ezek a kütyük adják, ha akarok még zenét vagy bármi egyebet.

(#26) kenand válasza Akos1994 (#25) üzenetére


kenand
veterán

Wifi és a filmnézés felejtős történet, nem érdemes vele foglalkozni... Ha a rooter túlterhelődik egyből a WiFi klienseket dobja le.
Filmnézéshez érdemes drótozni, az biztos.

Ettől függetlenül érdekes kütyű

(#27) erdoke válasza kenand (#26) üzenetére


erdoke
titán

Itt kvázi ez a kütyü a router, és a célszerszám nem fogja ledobni azt az 1-2 eszközt, amivel rácsatlakozol. :N

A legjobb aláírás a héten

(#28) kenand válasza erdoke (#27) üzenetére


kenand
veterán

Kicsit túltergheled ez is leszóra majd.
Bohóckodásra jó, komolyabb feladatra felejtős. Pl. zenéket talán megosztja.
Meg talán a nyaralóba el tudnám képzelni és is.

[ Szerkesztve ]

(#29) Eriqo


Eriqo
csendes tag

Sziasztok

Én is tervezem egy ilyen kis okosság beszerzését, de előbb kéreznék tőletek is, akik már hasznájátok:

Mivel van rajta ethernet port is, működik az a megoldás, hogy UTP-vel összekötöm a routerem és a kingston-t (amire rákötöttem egy külső HDD-t), majd mobilnet segítségével bárhonnan bármikor elérek róla adatokat a telefonomról az app-ja segítségével? Tulajdonképpen egy személyes felhőt létrehozva így.

@Erdőke: én is iOS-el használnám, hogy megy a divx és MKV filmek lejátszása ezeken az eszközökön?

köszönöm a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#30) #79335424 válasza Eriqo (#29) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha stabilan otthoni üzemet szeretnél, akkor ilyen árkategóriában kapsz USB -s routert is, ami ezt tudja. De egy egylemezes NAS sem sokkal drágább. Viszont sebességben, teljesítményben és szolgáltatásaiban össhe sem lehet hasonlítani egy ilyennel. Ennek a mobilitás az előnye.

(#31) erdoke válasza Eriqo (#29) üzenetére


erdoke
titán

Ahogy írták előttem, alap dolgokra egy, a mostani routerre kötött WD MyBook Live, esetleg egy combosabb router (Asus N66?) + USB-s HDD lényegesen többet nyújt.

iOS alatt hálózati lejátszásra szerintem az nPlayer a legjobb.

A legjobb aláírás a héten

(#32) #79335424 válasza erdoke (#31) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még csak annyira combos sem kell. Sokan használják azt a 1043 -as TP-Linket. Én nem szeretem a TP-Linkeket, Tomato -párti vagyok. Mindíg a Shibby Tomato kompatibilitási lista alapján választok routert (lehetőleg min 32MB flash -est, pl Asus RT-N16). Ezen kívül van egy Zyxel NSA310 NAS -om, ami szintén nem egy ökör ára.

[ Szerkesztve ]

(#33) kenand válasza #79335424 (#32) üzenetére


kenand
veterán

Varglex-es openwrt-vel a TP-Link 1043 olcsó és okosítható, te tényleg hisztis egy kicsit főleg a külső USB HDD-re. Nekem 3-ból eggyel ment rendesen, többitől állandóan fagyott. Időnként belassul újra kell indítani, de azért elfogadható, főleg az áráért. 24h-s seedre tökéletes, letöltés max 1mbyte/s és max 1 torrent. Több estén lefagy. (seedelni akár többet is tud)

(#34) erdoke válasza #79335424 (#32) üzenetére


erdoke
titán

Nekem a gigabites LAN és az 5 GHz WiFi is kell, azokból pedig okosan választva már lehet olyat találni, ami bírja az USB-s HDD-t.

A legjobb aláírás a héten

(#35) kenand válasza erdoke (#34) üzenetére


kenand
veterán

Biztosan vannak jobb rooterek amik bírják, de ha van rá mód és nem akar az ember sokat költeni, legbiztosabb a kábelezés. Olcsó crimpelő fogót és "csatlakozókat" is lehet venni knából.

(#36) erdoke válasza kenand (#35) üzenetére


erdoke
titán

Félreértés ne essék, bár az enyém viszonylag jól bírja, nem használom erre a feladatra. Már a MyBook Live is sokkal jobb.

A legjobb aláírás a héten

(#37) kenand


kenand
veterán

Ha esetleg szintes házban laksz, és van egy födém a WiFi jel jelentősen gyengül.
Korábban sokat próbáltam a PayonHD-met és a WD liveomat WiFin , de nem vált be. Problémás volt a teljesítmény, hálózatra loginolás is döcögős volt.
Nemrég elköltöztem és az új házban inkább mindent bekábeleztem a filmnézés miatt. Padláson szétosztottam mindent.
De wifi is van természetesen - most is azt használom az üzenet íráskor. Fiaim régi 3Gs iPhone-ja is eléri a NAS iTunes szerverét, WiFi-n lehet zenét hallgatni, de filmhez kábelt használunk.
Nem csúcs eszközökről van szó, jó részüket mint pl .a D-Link 320-as NAS-t használtan vettem, de jól működnek ebben a szisztémában.

(#38) erdoke válasza kenand (#37) üzenetére


erdoke
titán

Eleinte nem ment nálunk a WiFi-s filmnézés, a két vasbeton födém erről tud gondoskodni. Viszont 2 db AC66-os router ún. média híd funkcióban simán átlövi úgy, hogy stabilan megvan a 60-80 Mbps.
Egyelőre letettem az egyébként nagyon körülményesnek ígérkező kábelezésről.

A legjobb aláírás a héten

(#39) kenand válasza erdoke (#38) üzenetére


kenand
veterán

Nekem szerencsére a padlás és a szobák között ment kábelcsatorna, amiből kis szerver helyiséget készítettem, ott átfúrtam a födémet, de ott nem számít a "külcsín" mivel egy kis lyuk zárt ajtó mögött. Az alagsorba, pedig egy használaton kívüli kéményben jutottam le (a kémény egyébként sem lett befejezve, csak a padlásig megy, mivel nem lett építve cserépkályha/kandalló.
Egy barátoméknál is WiFi repeeterek vannak, de mindig kínlódik. Biztos nem sikerült jót választania. Az Ipadját pl. csak az egyik engedi be.

(#40) #79335424 válasza erdoke (#34) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem is hasonló okokból lett a Linksys E-3000. Az párhuzamos dual band. De van egy különálló lakrész, ott Powerline adaptert használok. Eccerű, mint a faék. Röfibe bedug, oszt villámháton hasít a net.

(#41) erdoke válasza #79335424 (#40) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is van egy 500-as Asus Powerline, de nem tudtuk megoldani, hogy a 3 fázison keresztül elfogadható sebesség menjen át, még közösítővel se. El kéne adni...

A legjobb aláírás a héten

(#42) kenand válasza erdoke (#41) üzenetére


kenand
veterán

Egy ideig én is használtam PowerLine.-t a régi lakásban. De egyszer csak baromira lelassult és nem tudtam vele mit kezdeni, ott is kábelezés lett a vége...

(#43) BandD


BandD
tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy ilyen eszköz vásárlásán, pontosabban ez és a Verbatim MediaShare Wireless megoldása között vacillálok.
Árban közel hasonlóak, tudásban szintén, a minőség is megü(the)ti mindkét esetben az elvárt szintet.
Családban van 2 iPad, utazás közbeni filmnézésre, nyári szabadság idején használnánk, de akár a mindennapokban is.
Külső HDD-t, pendrive-ot használnánk megosztásra, iOS-en AVPlayer-t használunk, alkaloadtán laptoon is néznénk filmet.
Akinek van ilyen irányú tapasztalata, várom jelzését, köszönöm :R

(#44) erdoke válasza BandD (#43) üzenetére


erdoke
titán

AVPlayer HD nem a legjobb hálózati lejátszó, viszont az NPlayer szépen kezeli a kütyüt.

A legjobb aláírás a héten

(#45) BandD válasza erdoke (#44) üzenetére


BandD
tag

köszönöm a tippet erdoke :R
Döntés előtt szóba került neked a Verbatim is?
Vagy egyértelműbb volt a Kingston megoldása?

(#46) erdoke válasza BandD (#45) üzenetére


erdoke
titán

A QNAP hasonló eszköze került szóba, ami talán még jobb médiaszervernek, de amennyit használjuk, ahhoz túl drágának találtam a próbát.
Szerk: több komolyabb iOS alkalmazás feissítésében láttam már, hogy Toshiba WiFi Drive támogatás került bele. Sajnos nem ismerem a megoldást, de jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#47) BandD válasza erdoke (#46) üzenetére


BandD
tag

köszönöm az infót :R

(#48) Carlos Dumb


Carlos Dumb
újonc

Hi Van egy ilyen G2-m.Hasznos eszköz utazáshoz,munkához,szórakozáshoz.De mint minden más eszköznél felmerült itt is,hogy tudhatna (egy kicsivel) többet:

Hálózat:Saját tartománya van 192.168.201.xxx . De ha rákötöd egy 192.168.1.xxx
hálózatra,akkor Lan-on nem lehet elérni.Viszont kap az ottani routertől IP címet 192.168.1.xxy-t.Portkeresővel ki is ír néhány portot magáról.Kevesebbet ugyan,mint a saját wifi hálózatán (53,80,139,443,445,5190,8080),de azért (53,80,443,8190)ezek vannak.Viszont nem csatlakozik 80-as on sem.
Na ez miért van? Előnye:Szállodában senki nem fog rákapcsolódni az sd kártyámra vagy külső vinyómra Lan-on keresztül.
Hátránya ugyanez otthon,ha én szeretnék csatlkozni PC-ről hálózaton.
Érdekes,hogy a Nas-t elérem a Kingston wifijéről,meg egy windows megosztást.Persze úgy,hogy ismerem az IP-jüket,stb.
Ha elérhetővé lehetne tenni egy adott hálózaton,akkor a guest-no password már nem frankó.
Ha valakit érdekelt már ennyire az eszköz ilyen szintű használata és ért hozzá,légyszi segítsen!

(#49) Ace Voltran


Ace Voltran
csendes tag

Hali!

Gyors kérdés: a mellékelt képen lévők mit takarnak?
https://docs.google.com/file/d/0B2GaTFmSnIzRSVUwS3F6ek5fR3M/edit?usp=docslist_api
Remélem most látszik,mert valamiért nem enged telefonról csatolni..
Lényegében:van egy T-mobilos "net drive"-om, ahogy ő nevezi 3g dongle..
a beaállításokon belül hogy tudom aktiválni?mi mit jelent?
2. Kérdés: párom telefonjára is leszedtük az app-ot, és nála is megjelent a kezdési név, jelszóadás, amit skippeltem.Így most ő is teljes értékű gazda lett (jelszóváltás, adattörlés)? Hogy oszthatók ki a jogosultságok (gazda, felhasználó), ha pl. én pcről,laptopról,mobilról is használom, és nem szeretném, hogy a többiek átrendezzék a struktúrát, átírják a belépőkódot..
Egyáltalán a többi felhasználónak le kell szednie az appot, anélkül nem tud belenézni, és használni azt?

Bocsánat a kellemetlenkedésért, de ehhez nem találtam se leírást, sem illetékesebbet..és inkább kérdezek..
Egyébként tökéletesen működik, csak ezen részen vagyok tapasztalatlan..

Megértéseteket, türelmeteket előre is köszönöm..

Csobot
https://docs.google.com/file/d/0B2GaTFmSnIzRSVUwS3F6ek5fR3M/edit?usp=docslist_api

(#50) szedrik5 válasza davidsone (#1) üzenetére


szedrik5
csendes tag

Sziasztok !

Elöljároban ,alap szintü felhasználó vagyok .

Vettem én is egyet , de semilyen magyarnyelvü használati utmutatot nem kaptam ,bár ithonrol vásároltam (tudtomal kötelezöen járna hozzá) .

Olyanok segitségét kérném akik már használják egy ideje és az alapvetö dolgokal kapcsolatos kérdésekre tudnának választ adni . Ilyesmikre gondoltam ,h a három lednél a harmadik ,mit jelent ? (1:bekapcs , 2: wifi , 3 : ?)
És hasonló egyszerübb kérdéseim lennének .

Ha nem gond ,a gyorsaság véget telefonon kérdeznék. Ehez küldenék egy mail cimet : szedrik@freemail.hu ,ha ide jeleznétek segitő szándékotokat és egy telefonszámot amin elérhetöek vagytok ,akkor azt nagyon megköszöném !

(#51) szedrik5


szedrik5
csendes tag

Van valakinek magyar használati útmutatója ?

Ha töltövel töltöm fel a powerbankot ,konektorra csatlakoztatás után (mikro usb-be a telefontöltő ,az meg a konektorba) folyamatosan zöld led ég .
Honnan tudom mikor van maximumon a powerbank ?

(#52) szedrik5


szedrik5
csendes tag

Egyáltalán mivel kell feltölteni ?
Mert csak egy usb - mikro usb kábelt kaptam .
Azt mondják a telefon töltö csak 400 mA ,tehát rohadt sokára tölti fel . ( de mikora ,h veszem észre ha feltöltöt ? )
Létezik olyan töltö is ami 1,5 amperel tölt,ezzel lényegesebben hamarab feltölt . Kérdés ,h nem tesz e benne kárt (csökken az akku kapacitivitás ,vagy mitumén ) ?

(#53) szedrik5


szedrik5
csendes tag

Nem hiszem el ,h senki sem ismeri a kérdésemre a vállast !
A TESZT IRÓJÁNAK IS KÜLDTEM EGY LEVELET ,LE SE SZART .

KÖSZ ,MINDENKINEK A NAGY SEMIT!

(#54) Zsolto válasza szedrik5 (#53) üzenetére


Zsolto
őstag

Szia!
Az "erősebb" töltő semmiképp nem tehet kárt benne, mert a töltés nem úgy működik, hogy a töltő "tolja" az áramot a készülékbe, hanem a készülék "szívja" az áramot a töltőből. Vagyis egy erősebb töltőből a készülék hamarabb tudja átszipkázni magába a kakaót, semmiképp nem lesz baja tőle, mert a töltőáramot a saját elektronikája szabályozza.
A többi kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, mert nincs ilyen cuccom.
Zsolto

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#55) oszy


oszy
veterán

Tudna nekem segíteni valaki? :) Hogyan lehet megoldani, hogy ne a routeren keresztül legyen szétosztva a net, hanem ezen? De a router is megmaradjon. Mert van két készülék, amin nem megy az internet a routeren keresztül. Gondoltam kipróbálnám ezen keresztül, hátha a routerrel van a gond.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.