Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Godefroy


Godefroy
senior tag

Épp mostanában gondolkoztam el azon, hogy páromnak is keresek egy e-könyv olvasót, megunva, hogy az én régi Boox60 asomat használja.
Felvetödőtt bennem a paperwhite is és egy hasonló Icarus Illumina HD.
Igazából nincs szükségem világításra, hiszen a legnagyobb előnye veszik el így a könyvolvasónak miszerint, nem fárasztja szemet.
Viszont nem találok más megoldást hogy egy kezelhető e-book olvasót kapjak.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#2) Xaels válasza Godefroy (#1) üzenetére


Xaels
félisten

A PW is csak akkor világít amikor kell...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) Godefroy válasza Xaels (#2) üzenetére


Godefroy
senior tag

igen ez igaz, viszont miért fizessek többet egy olyan funkcióért amit sosem fogok kihasználni :F

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#4) Rick4 válasza Godefroy (#3) üzenetére


Rick4
félisten

Többet? Mennyinél? Vehetsz új PW-ot olcsón is. Olcsóbban, mint a közepesek...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5) dabadab válasza Xaels (#2) üzenetére


dabadab
titán

"A PW is csak akkor világít amikor kell..."

Miota? Mert amikor megjelent, akkor nem lehetett teljesen kikapcsolni a vilagitasat.

(#1) Godefroy: Mi koze a szem nem farasztasanak ahhoz, hogy meg van-e vilagitva a konyv? Mert ha van osszefugges, az inkabb pont forditott: ha nincs rendesen megvilagitva, akkor nehez olvasni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) ldave


ldave
félisten

Kár hogy a Nook nem tarja a lépést a Kindle olvasókkal, nekem az szimpatikusabb termék és a szívesen lecserélném a régit egy ehhez hasonló kijelzős megoldásra.

A Slime draws near! Command?

(#7) ABal


ABal
őstag

Tök jó a cikk!
Én is most nézegetem a kínálatot, és a PW is a potenciális jelöltek között van, de még nem döntöttem.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#8) Godefroy válasza dabadab (#5) üzenetére


Godefroy
senior tag

Az a köze hozzá, hogy itt nem a könyv van megvilágítva, hanem a könyv világít. Tehát nem rávetülő fény van, hanem belőle áradó.
Az e-papír alapú könyvolvasók nagy előnye mindig az volt, hogy úgy olvasol könyvet, mint az igazit, vagyis csak megfelelő fény mellett tudsz olvasni.
Ha maga a kijelző bocsájt ki fényt akkor nyilván fényesebb lesz mint a környezete, ez megeröltetőbb a szem számára.

(#4) Rick4: többet mint a világítás nélküli változatért.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#9) HuMarc


HuMarc
addikt

Igazából nekem sem a kontraszt növelése, sem az érintőkijelző, sem a háttérvilágítás nem szimpatikus :U Oké, a kontraszt növelésére azért szükség volt, de pl. az érintőkijelző... Minek?! Ezen olvasni fogok, nem akarom összetapicskolni. Nálam előny volt, hogy nem érintőkijelzősek a régi Kindle-ök. A háttérvilágítás meg... Nincs ez átgondolva, kérem!

A Chip Magazin 2013/03-as számában egy teszt szerint a Kindle Paperwhite ~28 000 oldalt, míg (maximális) háttérvilágítással ~500 oldalt képes megjeleníteni. Én a legtöbbet éjszakánként olvasok, de akkor összejön 200 oldal is egy-egy nap, ami azt jelenti, hogy 2-3 naponta kéne tölteni a Kindle-öm. Ami azért kicsit kényelmetlen :U

(#10) dabadab válasza Godefroy (#8) üzenetére


dabadab
titán

"itt nem a könyv van megvilágítva, hanem a könyv világít"

De, a könyv van megvilágítva. Maga az e-ink az továbbra is átlátszatlan, fényt nem tud kibocsátani, a körben lévő kis diódák világítják meg, alapvetően pont úgy, mint az előző generációkat a LED-es olvasólámpa, csak az elrendezésük más.

"Ha maga a kijelző bocsájt ki fényt akkor nyilván fényesebb lesz mint a környezete, ez megeröltetőbb a szem számára."

Egy fehér könyv szintén fényesebb, mint a környezete, ha meg megvilágítja egy olvasólámpa, akkor szintén, nincs ezzel semmi gond, na meg a fényerőt lehet szabályozni.

Nekem egy K4-em van és a Paperwhite-ból a megvilágítását irigylem, mert viszonylag gyakran olvasok nem túl világos helyeken, és ott elkél a megvilágítás, a tok olvasólámpája meg elég egyenetlen fényt ad. Szóval ez olyasmi, ami szerintem pont, hogy jó dolog és kevésbé megterhelővé teszi az olvasást.

DRM is theft

(#11) gebro


gebro
aktív tag

Köszi a cikket. Már egy ideje tervezgettem hogy beszerzek egy e-book-ot, de még nem sikerült választani.

(#12) Mike76 válasza HuMarc (#9) üzenetére


Mike76
tag

Szerintem nincs benne semmi átgondolatlanság, egyszerűen csak ezek szerint nem te vagy a célközönség.
Ha gyakran olvasol rosszul megvilágított helyeken (nekem például tipikusan ilyen az ügyeleti szoba), akkor kész megváltás a beépített világítás. Ha időnként korrektúrázol/szótárazol, akkor az érintőképernyő szintén nagy előny.

(#13) zed juron


zed juron
aktív tag

Számomra meg még mindig gáz hogy a sokadik olvasót adják ki de még mindig nem úgy jeleníti meg a formátumot mint ahogy az eredetileg az e-tartalomban van. Lábjegyzetet meg tudományos illetve hasonló szöveget ne olvasson az ember. Ezek szerint.

Én ezt komolytalannak tartom.

És azért tartom bajnak igazából, mert amíg ez a konvertálásos módi megy addig a konkurencia joggal tartja magasan az árát az ettől jobb tudású készülékeinél. És a konkurencia sem fejleszt hogy pl. normális MS Word megjelenítés legyen. Mert a vacak is több mint a Kindle.

Szóval szomorú vagyok, mert nincs verseny. :(

(#14) HuMarc válasza zed juron (#13) üzenetére


HuMarc
addikt

Lehet jailbreakelni az új formátumokért + jobb kezelésért :K

(#15) Polemius válasza HuMarc (#9) üzenetére


Polemius
aktív tag

"Én a legtöbbet éjszakánként olvasok, de akkor összejön 200 oldal is egy-egy nap, ami azt jelenti, hogy 2-3 naponta kéne tölteni a Kindle-öm."

Ha eddig is ennyit olvastál csak papíron, akkor ezzel sem lesz gond: ne kapcsold le az olvasólámpát. ;)
És akkor hetekig bírja majd.

[ Szerkesztve ]

(#16) HuMarc válasza Polemius (#15) üzenetére


HuMarc
addikt

Van egy Kindle Keyboard-om, sajnos tönkremenve :( Pont az akkuja ment tropára. (Sejtésem szerint). Szóval tudom, hogy anno mennyit bírt.

[ Szerkesztve ]

(#17) 90Quiet


90Quiet
tag

Barátnőmet szeretném egy ilyennel megajándékozni, de nem egyértelmű számomra, hogy egy magyarországi címre honnan érdemes most Kindle-t rendelni...
A .com vagy .co.uk amazon fog tudni engem kiszolgálni? Melyiknél előnyösebb a vételár és a jótállás helyzet?

Köszi a tippeket!

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#18) HuMarc válasza 90Quiet (#17) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyik sem fog kiszolgálni téged. Legegyszerűbb, ha pl. a Media Marktban veszel egy Kindle 5-öt, vagy megvárod, hogy legyen pozsonyi Amazon-raktár, és amazon.hu.

(#19) Mike76 válasza zed juron (#13) üzenetére


Mike76
tag

Néhány gondolat eszembe jutott a hozzászólásod kapcsán, megpróbálom őket összefoglalni.

1. Gyakran olvasom a fórumokon, hogy tankönyv, szakkönyv, tudományos cikkek olvasására keresnek e-inkes olvasót. Sajnos azonban ezek a kütyük erre a célra nem (illetve csak erős kompromisszumokkal) alkalmasak. Bármilyen szomorú, a 6 colos kijelzőjű e-tintás készülékek folyószöveg (azaz regény, novella, stb.) olvasására lettek kitalálva, és erre szerintem tökéletesek. Szakkönyv, tudomány - ezekhez viszont egy táblagép (abból is egy 10 col körüli kijelzős) az ideális megoldás.

2. Formátumok és konvertálás. Próbálj meg az Amazon fejével gondolkodni. Náluk a fő bevétel nem a Kindle olvasókból, hanem a könyveladásokból jön, az e-könyvesboltjukban a választék hatalmas, ráadásul a vásárló egy kattintással hozzájuthat az óhajtott könyvhöz, anélkül, hogy bármit tudna formátumokról, konvertálásról (ahogy pl. egy weboldal megnézéshez sem kell a html-ben való jártasság). Egy ilyen rendszer mellett szerinted milyen érdeke fűződne az Amazonnak az egyéb formátumok támogatásához? Ugyanez igaz a többi nagy cégre (Kobo, Barnes & Noble) is.
Az egy magyar sajátosság, hogy rendes legális választék hiányában mi a szürke zónából jutunk hozzá ilyen-olyan formátumban és minőségben a könyvekhez, és kénytelenek vagyunk konvertálni - és ha minőséget akarsz, akkor sajnos konvertálni kell. Néhány e-olvasó már megfordult a kezemben, de hiába volt némelyiknél a támogatott formátumok között szinte minden felsorolva, ha ezek közül csak egy-kettőt kezelt rendesen, a többit épphogy meg tudta jeleníteni. (Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy egy rendesen szerkesztett Word doksiból pár perc alatt abszolút korrekt epub/mobi gyártható.)

HuMarc: Dehogynem, az amazon.com-ról minden további nélkül rendelhető hozzánk alap Kindle és Paperwhite is.

[ Szerkesztve ]

(#20) HuMarc válasza Mike76 (#19) üzenetére


HuMarc
addikt

Hopp, úgy tűnik, akkor csendben megkezdte működését a pozsonyi raktár :)

(#21) Mike76 válasza HuMarc (#20) üzenetére


Mike76
tag

Ez ezer éve így van - de legalábbis 2011 óta biztosan (akkor rendeltem az első Kindle-t az Amazontól).

(#22) 90Quiet válasza Mike76 (#19) üzenetére


90Quiet
tag

Köszönöm a tippet :)

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#23) dabadab válasza HuMarc (#20) üzenetére


dabadab
titán

Dehogy, amazon.com-rol mindig is lehetett rendelni, az USA-bol kuldik.

DRM is theft

(#24) zed juron válasza Mike76 (#19) üzenetére


zed juron
aktív tag

Az első ponttal egyetértek.

A második ponttal meg nagyon nem értek egyet. Én mint a fogyasztó gondolkozzak az Amazon fejével?

Gondolkozzon ő az én fejemmel, talán én volnék a fogyasztó.

Androidos tableteken telefonokon miért lehet nehézség nélkül olvasni ezeket a "nehéz" formátumokat?

Ha nekem fénymásolt cuccokat kell olvasnom akkor ne döntse el helyettem hogy ne olvassak ilyent mert ő nem támogatja. Ez rosszabb ezerszer mint a Microsoft politikája.

(#25) dabadab válasza zed juron (#24) üzenetére


dabadab
titán

"Androidos tableteken telefonokon miért lehet nehézség nélkül olvasni ezeket a "nehéz" formátumokat?"

Ami igazan problemas, az a pdf, azt meg a legtobb telefonon meg tableten sem lehet normalisan olvasni, aminek egyebkent ket oka van: egyreszt - es ez a kisebb gond - par pdf rendesen megizzaszthatja a CPU-t, a Kindle-be meg egy meglehetosen gyenge darab van, mert ott a legfontosabb szempont a takarekossag. A nagyobbik gond viszont az, hogy a Kindle felbontasa egeszen egyszeruen keves ahhoz, hogy olvashato legyen rajta egy A4-es oldalra optimalizalt pdf - es ez a problema ugyanigy jelentkezik a kisebb felbontasu telefonokon es tableteken is.

A tobbi formatummal (epub, akarmi) viszont igazan nincs problema, az ember ugyis Calibre-t vagy valami hasonlot hasznal az ember, az meg automatikusan konvertal. Azt, hogy a Kindle nem tamogatja az epubot, en csak innen, a forumbol tudom, pedig K4-em van es van jopar konyvem, amit epub formatumban kaptam meg, de a konverzio tenye ennyire nem tunik fel :)

DRM is theft

(#26) Mike76 válasza zed juron (#24) üzenetére


Mike76
tag

Az Amazon fogyasztója nem te vagy, hanem az az amerikai (kanadai, ausztrál,angol,stb.) vásárló, aki becsületesen megveszi a könyveket az Amazon könyvesboltjából - és mivel a választék hatalmas (angolul gyakorlatilag bármi elérhető), a könyvesbolt felülete könnyen használható, az ügyfélszolgálat pedig példaértékű igazán nehéz lenne azt mondani, hogy nem gondolnak ezen vásárlók igényeivel. Nyilván az Amazon ezeknek a vevőknek a fejével gondolkodik, őket próbálja minél jobban kiszolgálni, és nem azon töri magát, hogy szegény magyarok az innen-onnan összeszedett mindenféle anyagokat probléma nélkül olvashassák, anélkül, hogy a egyetlen további centet is költenének az Amazon boltjában.

(#27) Elemental válasza zed juron (#24) üzenetére


Elemental
addikt

Ha ilyesmiket olvasok, mindig egy vicc jut az eszembe.
A légiutas-kísérő megkérdi a repülőn az utast:
- Uram, tölthetek italt?
- Miből lehet választani?
-Igen, nem.

(#28) Polemius válasza 90Quiet (#17) üzenetére


Polemius
aktív tag

.com-ról nyugodtan rendelhetsz, szállítanak ide is.
A fizetés során kalkulálnak szállítási és import költséget is, ami ott kijön, annyit kell fizetned összesen, utólag átvételkor semmit. Beérkezéskor lehet, hogy kapsz értesítést az itteni szállítócég-fióktól, arra reagálnod kell, hogy járjanak el a nevedben.
Tudtommal a co.uk-ról is a com-ra irányít, ha innen indítasz kindle vásárlást.
De az ekonyvolvaso.blog.hu-n (is) találsz segítséget.

@(#19) Mike76
"Az egy magyar sajátosság, hogy rendes legális választék hiányában"
Azért szórakoztató irodalom terén elindult a dolog, még ha nem is látszik egyelőre kívülről.
Szerintem egy, max két éven belül nagyságrenddel nagyobb választékra lehet számítani
Ráadásul a sajátos helyzet miatt mind epub, mind mobi formátumban elérhető ami van (ill. lesz). Szóval nem kell konvertálgatni. És a warezzel szemben kiszámítható minőséget kapsz.

(#24) zed juron
"Ha nekem fénymásolt cuccokat kell olvasnom"
Esetleg elkérheted az eladótól e-könyv formátumban. Ja, hogy nem hivatalos könyv? :)
Egyébként nem ő dönti el, hogy támogatja-e, hanem az állomány olyan, hogy képtelenség megoldani (ha egy oldal képként van tárolva, azt nem fogja neked semmi újrafolyatni, először abból szöveget kell készíteni valahogy). Gondolod, hogy ha a kacsa nem úszik akkor a víz a hülye?

(#25) dabadab
"Ami igazan problemas, az a pdf"
Valóban, egyrészt ha képeket hajigálnak bele azon semmi nem segít.
Másrészt a pdf alapvetően egy oldalképet rögzítő formátum, így minden próbálkozás csak kényszermegoldás.
Kivételt képeznek persze a direkt ilyen méretre és eszközre optimalizált pdf-ek.

"az ember ugyis Calibre-t vagy valami hasonlot hasznal az ember, az meg automatikusan konvertal."
Jajj. Borzalom, mit képes művelni a Calibre az állományokkal, különösen ha azok nem jól (szabványosan) vannak összerakva.
Aki epub->mobi irányba konvertálna, és normális a forrásul szolgáló állomány, annak a kindlegen-t (kindle previewer) ajánlom.
Egyébként jó tudni, hogy az Amazonnak van röptében konvertáló szolgáltatása: elküldöd az állományt e-mailben, és konvertálva megkapod egyenesen a készülékre (ha netre csatlakozik).

(#29) Libretom válasza zed juron (#24) üzenetére


Libretom
aktív tag

Természetesen igazad van, de az Amazonnak az a legfontosabb, hogy a saját szolgáltatásaihoz kösse azokat, akik megveszik tőle a Pw-t. Emiatt kicsi a belső tárhelyen, és emiatt nincs sd kártya bővítési lehetőség (használjuk csak az Amazon felhőjét), emiatt van kevés formátum, illetve használjuk csak az Amazon konverterét, mert akkor előbb-utóbb elkezdjük az ő könyveit vásárolni. ..és persze ezért olyan olcsó (mert az...) a Kindle minden változata, miközben kiváló megjelenítési képességekkel rendelkezik és nagyon praktikus.
Abban is egyetértek, hogy eink-en jobb lenne a PDF-et olvasni, de a 6 coll ehhez egyszerűen kicsi. Még a Kobo Aura 6.8 coll-ja is az, a nagyobb felbontással is, bár jobb, mint a Pw. Erre azt mondják: lehet venni 9.7 collos DX-et...
Ez kőkemény üzlet, semmi más!!

(#30) Libretom válasza Mike76 (#26) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nagyon jó az ismertető, és bizony az újítások (pl. a jegyzet, gyorslapozás) a szakkönyv olvasók számára jók! Ha valaki csak szépirodalmat olvas, annak nem éri meg cserélni. .. de ne feledjük, hogy az 1. gen. Pw-vel azonos áron kínálja az Amazon. Tehát, ha tisztes áron sikerül eladni a régit, pár ezer forint pluszt talán megér.!? :U
Köszönöm a tesztet! :R

(#31) HuMarc válasza dabadab (#23) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát, akkor rosszul tudtam :B Valószínűleg azért, mert én kényszeresen amazon.co.uk-ot ütök be mindig.

(#32) kovsol válasza Godefroy (#1) üzenetére


kovsol
titán

Nem háttérvilágítása van, hanem szemből világítja meg a felületet így nem közvetlen fény megy a szemedbe hanem szórt visszaverődő fény.

Nekem mondjuk Kindle Touch van, de több ismerősömnek is van PW. Most ha olvasni akarnék már nincs olyan erős fény délután, hogy lámpa nélkül lássam rendesen. PW -nek ilyenkor a világítása jól jönne nekem is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#33) Libretom válasza Polemius (#28) üzenetére


Libretom
aktív tag

Sajnos sok olyan dokumentum létezik, amit szkennelt, fotó alapú pdf-ben nyomnak az ember orra alá a munkahelyén. Nálunk hetente egy tucat ilyen van. Tehát nem csak "nem hivatalos" irományok kerülhetnek ilyen formában az olvasóra.

(#34) Libretom válasza Mike76 (#19) üzenetére


Libretom
aktív tag

Szerintem ide most sem lehet rendelni, sem SO, sem sima verziót. A rendelésnél, a magyar cím megadásakor ezt írja ki:

"Important Message
Kindle Paperwhite, 6" High Resolution Display with Next-Gen Built-in Light, Wi-Fi cannot be shipped to the selected address. To purchase Kindles available to you, please visit the Kindle product page on Amazon.com (intl.)"

(#35) Mike76 válasza Libretom (#34) üzenetére


Mike76
tag

A #19 hozzászólásban elrejtettem egy linket: Amazon International Kindle Product Page - innen tudsz hozzánk rendelni.

(#36) szlovibuki


szlovibuki
tag

Tetszett a teszt, de felmerül bennem a kérdés, hogy ki vesz ma ilyet, mikor már egy belépő szintű tabletből is könnyen lehet e-book olvasót csinálni, csak egy applikációt kell feltelepíteni rá, csak azon az olvasás mellett netezni, filmezni, játszani stb... is lehet, ellentétben ezekkel. :F

(#37) Libretom válasza Mike76 (#35) üzenetére


Libretom
aktív tag

:R

(#38) dabadab válasza szlovibuki (#36) üzenetére


dabadab
titán

A tablet minden dologban jobb, egyet leszamitva, a konyvek olvasasat. Azon a teren az e-inkes cuccoknak nem konkurrenciajuk a tablet es ezeket a gepeket egeszen konkretan azert veszik, hogy konyveket olvassanak rajtuk.

DRM is theft

(#39) kovsol válasza szlovibuki (#36) üzenetére


kovsol
titán

Mert a strandon is tudod olvasni mondjuk napozás közben. Tablet képe alig látszik erős napfényben. Nem rontja a szemedet. Nem merül le több nap olvasás után se.
Ez könyv helyett van konkrétan.

May the Force be with you!

(#40) LGyuri


LGyuri
tag

Sziasztok,

Azt tudja valaki, hogy a Kindlean megy-e az új PW-al? Ez számomra kritikus kérdés, a cca 1300 kötetnyi könyvemet nem szeretném kézzel, egyenként mappákba rendezni...

(#41) Mukorka


Mukorka
addikt

Hi!

Szerintetek hol érdemes megvenni a 2013-as verziót? Rendeljem meg simán amerikából vagy sétáljak be londonban a boltba és vegyem ott vagy itthon is lehet kapni?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#42) LGyuri válasza Mukorka (#41) üzenetére


LGyuri
tag

itt a HA-n is hirdetnek mindenféle Kindle-t, esetleg érdemes velük is beszélni, ha nem akarod a macerát :)

(#43) Mukorka válasza LGyuri (#42) üzenetére


Mukorka
addikt

Az újat milyen néven kell keresni? Egyáltalán mikortól kapható?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#44) LGyuri válasza Mukorka (#43) üzenetére


LGyuri
tag

ment privi

(#45) Polemius válasza szlovibuki (#36) üzenetére


Polemius
aktív tag

"egy belépő szintű tabletből is könnyen lehet e-book olvasót csinálni, csak egy applikációt kell feltelepíteni rá"

Nem mondod? Tényleg e-ink kijelzővé alakítja az lcd-t, és az üzemidőt megnöveli 1-2 hónapra? :Y
Ne tartsd titokban, melyik app ez? Feltenném a telefonomra is, hogy ritkábban kelljen töltögetnem és lássam napsütésben is a kijelzőt. :R

[ Szerkesztve ]

(#46) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Remek cikk! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47) NPeete


NPeete
tag

Az új Paperwhite firmware jön a régire? (pont amikor kijött az új pw, akkor jött azt hiszem az 5.3.8-as update, annál újabb esetleg várható-e?) Engem a jailbreak nem izgat, viszont pár alap funkció tényleg jól jönne.
Amúgy hogy történik az oldalszám számozása? A régi Pw-m nagy marhaságokat ír, jellemzően 2-3 lapozott oldal szerinte 1, még mobi-ban beszerzett állományokra is, de calibre-vel áttolt epub-alapokra is.

(#48) Maximum1 válasza Mukorka (#41) üzenetére


Maximum1
őstag

Menj ki Bécsbe!
25€ a jegy oda vissza, még egy városnézés is belefér.
Én a simát vettem, az SCS-ben lévő Saturnban volt készleten, nem kellett rendelnem.

Szerk.:
Nagyon jó írás, pont mint a többi!

[ Szerkesztve ]

(#49) Libretom válasza NPeete (#47) üzenetére


Libretom
aktív tag

Voltak hírek arról, hogy az első verzióra is kiadja ezt a frissítést az Amazon, de valószínű, hogy ha meg is teszi, arra még várni kell. Most az az érdeke, hogy minél több régi Pw-s átnyergeljen az újra, illetve a K5-öst, vagy régebbi Kindle-t használók se a használt 1 gen. Pw-ket vegyék, hanem az új 2-est.

Általában minden gép így számol, talán azért, mert kb. három 6 collos oldal tesz ki, egy papírkönyv oldalt. Egy az egyben számozás esetén ezer oldalas lenne egy rövid regény is.

(#50) Mukorka válasza Maximum1 (#48) üzenetére


Mukorka
addikt

Akkor az durván 155 plusz a városnézés és helyi közlekedés. Így is minimum 45 ezer ha átváltom. Szerencsére most megyek Londonba ahol haverhoz meg tudom rendelni 37-38 ezer között árral. :)
(Igaz a városnézéssel Bécs még mindig olcsóbb de most amúgy is megyek ki )

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.