Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) legiaap válasza section9 (#249) üzenetére


legiaap
nagyúr

Iphone-ról és ipad-ról is lehet xboxot vezérelni.
Szoktam is használni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#252) Tibee86 válasza szili.tamas1 (#243) üzenetére


Tibee86
veterán

Mint már írták, teljesen jól meglehet lenni iTunes nélkül is.
Én úgy látom, hogy legtöbben azért sírnak, mert képtelenek használni.

(#254) Cyberpunk válasza #32839680 (#253) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Eddig is megtehették volna. Na akkor most ki megy ki után? :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#255) Nigér válasza azopi74 (#133) üzenetére


Nigér
őstag

A telód legalább kemény volt, mi? ;]
:DDD

(#257) Cyberpunk válasza #32839680 (#256) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ismerjük a történetet. Jobs nem kicsit kiakadt Gatesre akkoriban, mikor a Windows még a fasorban sem volt. :] De ez már történelem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#259) Cyberpunk válasza #32839680 (#258) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Alapokban volt az csak már a Xerox-é mire piacra került a Macintosh. De ez nézőpont kérdése. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#261) Cyberpunk válasza #32839680 (#260) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkoriban talán még nem volt divat minden dolgot szabadalmaztatni, legalább is a számítástechnikában nem. Akkor ez még egy nagyon új, és izgalmas terület volt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#263) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Belendült az Apple PR gépezete...

[ Szerkesztve ]

(#264) Touch-ko válasza section9 (#246) üzenetére


Touch-ko
őstag

OSX iOS-nel ilyenek vannak iOS8 es Yosemite kozott:
Konkretan a kovetkezo dolgokat tudod megoldani:
Van egy munka amit elkezdesz iPhone-on, mondjuk egy Pages document. Szoval elkezdesz dolgozni rajta, amikor kocsiban vagy (nem TE vezetsz) es mondjuk beersz a munkahelyedre, ahol az iPad-ed hagytad. Az iPAd-en tudod ott folytatni, ahol iPhone-on abbahagytad, semmit sem kell csinalnod, meg mielott unlock-olnad az eszkozt, latod, hogy epp egy olyan folyatatot csinalsz egy masik eszkozodon, amit az iPAd-eden is tudsz folytatni. Ezt automatikusan mutatja az iPad-ed.
Szoval az iPad-en folytatod, mindenfele sync nelkul. Majd hazaersz es a Mac-en folytatod a munkad, amit reggel az iPhone-on elkezdtel, majd folytattad az iPad-en. A Mac-rol tovabb akarod kuldeni mondjuk emailben de offline vagy. Az iPhone-od a masik szobaban van. A geped segitsegevel hozza tudsz ferni a telefonodhoz, hogy megoszd az internetet. Megtetted, elkuldted az emailt, am jon egy bejovo hivas, amit szamitogeprol is fogadni tudsz. iMessage, Facetime Audio, Facetime mar regota megoldott igy, de telefonhivas meg nem. UGyanez mukodik SMS erkezesekor.
Ezt vajon tudja a Windows?
Elozo peldat folytatvan:
Megveszel egy filmet mondjuk meg munka kozben iTunes store-ban. Letoltod, es mire hazaersz, otthon mar nem kell megegyszer letoltened, mert automatikusan letolti az osszes eszkozodre. Igy csak leulsz az Apple TV melle es csak elinditod a filmet. Windowsnal ez mukodik?

Valaszodra valaszolva Mac-hez es iOS eszkozhoz automatikusan megkapod ingyen a fobb programokat (iWorks, iLife csomag).

(#266) Cyberpunk válasza #32839680 (#265) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen valahogy félresiklott a dolog az MS-nél, pedig anno én is nagy fantáziát láttam ebben, elvetélt ötlet volt ez az RT, nagyon nem így kellett volna szvsz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#268) section9 válasza Touch-ko (#264) üzenetére


section9
őstag

A doksis dolgot meg tudom csinálni, mert minden doksimat a OneDrive-ra szinkronizálja az Office, amit elérek a Windows 8.1 tabletemen, a Windows 8.1 desktopomon és a Windows Phone 8.1-emen is. Telefont és SMS-t fogadni nem tudok, de nem is érzem hiányát igazából, bár megértem, hogy valaki ezt szeretné. A többi dolog király, remélhetőleg majd a Windows 9-ben is benne lesz majd mint feature, OSX-re amúgy sem váltanék semmi pénzért a touchscreenek hiánya miatt. :)

(#269) Cyberpunk válasza section9 (#268) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Laptopon nincs helye az érintőnek! :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#270) section9 válasza Cyberpunk (#269) üzenetére


section9
őstag

Próbáltad már? Csomó feladatra sokkal produktivabb, mint a touchpad vagy az egér. Én sem hittem, de kipróbáltam és szerelembe estem, pedig ez nem egy Surface Pro 2 hanem csak egy Asus T100. :)

(#272) szili.tamas1 válasza Touch-ko (#264) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Es ezek olyan plusz ficsorok amik megernek plusz egy milkat ha harom almas eszkozod van (telefon tab imac). Lehet en vagyok a hulye meg savanyu a szolo meg minden amit ilyenkor mondani szoktatok, de inkabb azert a penzert radugom a tabot a gepre, ha hivnak akkor meg felveszem a telefont. Ha filmet akarok akkor meg a tvn nezem meg nem az ajpeden...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#273) section9 válasza #32839680 (#271) üzenetére


section9
őstag

Nem minden feladatra produktiv, de van amire produktivabb, plusz ha precizio kell, akkor nyilván rákötök egy egeret a touchscreenes gépemre. :D

(#275) Blyan válasza #32839680 (#274) üzenetére


Blyan
félisten

KB ezt kéne minden Apple termékkel/hírrel foglalkozó topik első hsz-be rakni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#276) Cyberpunk válasza section9 (#270) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem vonz, hogy bökdössem a kijelzőt magam előtt az asztalon, vagy az ölemben, ha van egy profi touchpad. ;) A zsírról meg ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#277) Touch-ko válasza section9 (#268) üzenetére


Touch-ko
őstag

`A doksis dolgot meg tudom csinálni, mert minden doksimat a OneDrive-ra szinkronizálja az Office, amit elérek a Windows 8.1 tabletemen, a Windows 8.1 desktopomon és a Windows Phone 8.1-emen is.`

-A OneDrive az alap Microsoft megoldas rendszer szinten? Nemtudok rola semmit... BTW, WP-nek van online tartalom boltja? Olyanra gondolok mint az iTunes. Bocs, nem tudok rola tul sokat.

`Telefont és SMS-t fogadni nem tudok, de nem is érzem hiányát igazából, bár megértem, hogy valaki ezt szeretné.`
Pedig jo otlet, ha epp nincs a kozelben a telefonod, vagy csak lusta vagy feallni.. :)

`A többi dolog király, remélhetőleg majd a Windows 9-ben is benne lesz majd mint feature, OSX-re amúgy sem váltanék semmi pénzért a touchscreenek hiánya miatt.`
-Valoszinuleg atemelik majd, nem kell ettol felni :)
A touch screen-rol laptopon pedig azt hallottam, hogy egy ido utan elfarad az ember keze, mert nem tudod megtamasztani a csuklodat es elfarad. Ez volt az egyik ok, amiert az Apple nem jott ki hasonlo megoldassal. Szerintem is van benne valami. A touch pad es az eger nagyon kenyelmes, hiszen meg tudod tamasztani a kezedet a gepen, asztalon. Szerintem nem fog erre elmozdulni a piac.

(#278) joey04 válasza SkyLine3000 (#263) üzenetére


joey04
titán

Lol

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#279) Touch-ko válasza szili.tamas1 (#272) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Es ezek olyan plusz ficsorok amik megernek plusz egy milkat ha harom almas eszkozod van (telefon tab imac).`

-Igazabol nem csak ezek a feature-ok azok amiert megeri valtani. En sokat szoptam anno Windows-sal es az OSX ota nem parazok, hogy kilep, lefagy, virust kapok, valami hulye alkalmazas miatt, stb. Tokeletesen egyutt mukodik a MB-m az iPad, iPhone parossal. Mellesleg valahogy sokkal egyszerubb hasznalni oket, egyszeruen nagyon felhasznalobarat megoldasokat tartalmaz. Az egesz rendszer nagyon jo megoldasokat tartalmaz. Jo akksi uzemido( a 4 eves MB-m 88%-os akksival meg mindig nagyon sokaig birja) szep, es tudom, hogy 2009 ota a 4. OS verziot hasznalom es meg mindig tamogatva van. Pedig ez meg csak egy C2D procis gep. A multitouch pad nagyon jo, uvegbol van ami kellemes tapintast ad, 2009-ben ez nagyon egyedi volt. Az egesz gep a rendszerre van kialakitva, igy maximalisan optimalizalva van a rendszer. Egyszeruen nincs olyan, hogy lefagy, megakad, lelassul, stb. Ha van ra lehetoseged, javaslom, hogy mindenkeppen probald ki az OSX-et.

[ Szerkesztve ]

(#280) section9 válasza Cyberpunk (#276) üzenetére


section9
őstag

Nem vonzás kérdése, próbáld ki és vagy bejön vagy nem. Én fejlesztői eseményeken meg gyakornokság alatt tapicskoltam a Microsoft Magyarországnál x86 tabletet és a sok görgetést igénylő müveletekhez sokkal ergonomikusabb volt, mint a touchpad vagy az egér. Jegyzeteléshez meg haverom Surface Pro 2-je egészen zseniális és egérrel nem reprodukálható. A zsirt meg nem igazán értem, nem szokott zsiros lenni a kijelző vagy ha igen maximum annyira mint a mobilomé. Persze, ha olyan vagy mint az egyetemi rendszergazdánk aki a két tenyér vastag kolbászos vajas kenyerét a billentyüzeten tárolja, akkor nem szóltam. :D

#277 Touch-ko: OneDrive opcionális, nem kötelező használni, de bele van integrálva a Windowsba és szinte minden Microsoft szoftverbe. Online tartalomszolgáltatás van, Xbox Music és Xbox Video, de csak stream elvileg. Ezekkel nem élek mert Spotify-t használok szinte csak vagy gog.com-ról játék OST-t mp3-ban.

Telefon amúgy is mindig a közelemben, van mivel minden lehetséges helyen két faktoros autentikációt használok, ezért kifejezetten utálnám is ha megjelenne az ideiglenes jelszó a gépemen. Ettől függetlenül megértem, ha ez valakinek fontos.

A touchscreen nem váltja ki az egeret (ezt nem is mondtam) de van amire ezerszer kényelmesebb használni. Nálam ez már olyan kényelmi funkció, amiből nem szivesen engednék. :)

(#281) Cyberpunk válasza section9 (#280) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Itt ülök az MBP-m előtt nem tudnám elképzelni, hogy nyomkodjam a kijelzőt 15"-os méretben. Nem eszek kolbászt, meg egyéb zsírban totyogó dolgokat, de az emberi kéz zsírosodik magától is. Van akinek jobban, van akinek kevésbé, de egy tükrös felületen nem túl esztétikus látványt nyújt szvsz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#282) FATtila78 válasza Cyberpunk (#281) üzenetére


FATtila78
tag

Én kezem pl. nem zsírosodik. Ez csak az igényességünkön múlik. Én egy újépítésű irodaházban végzek szellemi munkát, ott mindenki ahoz a réteghez tartozik, akik nem zsíroznak fogdosnak össze dolgokat, így én se leszek olyan. Bögrék elmosogatását és hasonlókat meg a kolleganőkre hagyom. A meetingekre kipakolt pogácsákat meg szalvétával fogom meg, így nem leszek zsíros kezű. pedig hidd el egyedül többet dézsmálok be mint a többiek együtt.

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#283) legiaap válasza FATtila78 (#282) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mert aztán természetes zsírosodása nincs a bőrnek ugye... :U
Lemosod azt a réteget a védelmet is nyújt és a szervezeted újra fogja termelni.
Legközelebb mit mondasz? Hogy teljesen steril a kezed?

morgyi: Én már használtam gumikesztyűben. Simán érzékeli. :)

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#284) spawn21 válasza FATtila78 (#282) üzenetére


spawn21
veterán

Wow.

Polgárpukkasztó kis arrogáns nyik...aj. Szerintem még a hajad is zsíros ;)

Kicsit sokat képzelsz magadról. Nem tudaz kultúráltan beszélni másokkal.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#286) Cyberpunk válasza FATtila78 (#282) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Most tartsak kiselőadást a bőr, és főleg a kéz bőrének biológiai folyamatairól? Képzeld el elég igényes vagyok én is. :U Ez nem azon múlik, hogy hányszor mosol kezet, meg mit eszel! Ehetsz tisztán zöldséget akkor is zsírosodni fog a kezed, viszont ez nem egyenlő arányú, személyenként változhat van akinek jobban zsírosodik a bőre, van akinek szárazabb, de egy fényes felületű kijelző nagyon könnyedén gyűjti, és ugye ujjlenyomat is van. Ezen kár vitázni, mert hülyeség. Az igénytelenség ott kezdődik, ha valaki le ... ja, hogy hogy néz ki az a kijelző. ;)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#287) ZooLee válasza Lacy6 (#221) üzenetére


ZooLee
őstag

Aki nem tudja megtanulni a droidot, az hogy tud ebbe a világba élni? Komolyan nem értem, hogy egy ilyen egyszerű dolog valakinek megerőltetést okoz. Lehet csak én vagyok ennyire jó érzékkel megáldva, hogy bármilyen mobilos rendszert kiismerek 5 perc alatt?

Lehet, hogy azt gondolod magadról, hogy 5 perc alatt kiismersz bármilyen (mobilos) rendszert, de ez is csak azt mutatja, hogy mennyire nem vagy tisztában a rendszerekkel és a korlátaiddal. (Az első mondtatod tipikus nagyképű gusztustalan geek hozzáállás, el sem tudod képzelni, hogy van élet a mobilon innen és túl is. - elnézést azoktól a kockáktól, akik normálisak, nem a "geek" volt a pejoratív jelző)
Kötve hiszem, hogy magát az Android rendszert is "kiismerted" volna, legfeljebb ismered valamennyire, és leginkább azt a verziót, amit Te használsz. Mert szerintem ez is gond az Androiddal, annál is inkább, mert ez nem látványos: nevezetesen, hogy nagyon nem egységes a működése. Nagy vonalakban ugyan hasonlít, de rengeteg minden változott, változik egyazon verzión belül is. Az természetes, hogy verziók között vannak változások, még ha sok minden nehéz is megemészteni, de az, hogy azonos verzión belül másképp működik, egy-egy rendszer, az gáz. Vagyis ha egy gyártó rendszerén megtanulsz valamit, akkor másik gyártó telefonján jó eséllyel másképpen találod meg. És ha nem vagy benne mindkét rendszer napi használatában, akkor bizony úgy jársz, mint Touch-ko a törlésnél...
És ez persze nem az Android hibája, hanem a gyártóké, de attól még a felhasználó Androidos telefont vesz, és nincs tisztában ezekkel. És pont ezért nagyon nincs igazad abban, amit írtál...

(#288) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ez a trollmajom, ez a FATtila78 kizárólag azért van itt, hogy az Apple-t lejárassa. Egyáltalán nem Apple fan a jóember, pontosan arra játszik rá, hogy mindenkit felidegesítsen azzal, hogy ekkora Apple mániásnak mutatja magát ilyen idióta módon. Egy korábbi hozzászólásában szerepelt az "itt nálunk, Londonban", most meg épp Londonba utazik megbeszélésre. Saját magát buktatja le az idióta és jó lenne ha valamelyik moderátor elintézné, hogy kicsapják az oldalról végre, mert zavaró, idegesítő és közösségromboló a legteljesebb mértékben. Mondom ezt úgy, hogy soha, egyetlen Apple termékem sem volt, nem szeretem, nem utálom, abszolút közömbös vagyok. De a hülyéket utálom, a direkt hülyéket még jobban.

[ Szerkesztve ]

(#289) ZooLee válasza szili.tamas1 (#272) üzenetére


ZooLee
őstag

Es ezek olyan plusz ficsorok amik megernek plusz egy milkat ha harom almas eszkozod van (telefon tab imac). Lehet en vagyok a hulye meg savanyu a szolo meg minden amit ilyenkor mondani szoktatok, de inkabb azert a penzert radugom a tabot a gepre, ha hivnak akkor meg felveszem a telefont.

Ennek azért igazán utánanézhetnél, mert nem hogy nem "plusz egy milka" (legfeljebb ha csokiban érted :) ) hanem nagyjából ugyanazon az áron kapod meg az eszközöket, ha ugyanolyan tudású és kategóriájú helyettesítő eszközt keresel ezekhez (iPhone, iPad, MacBook (Air?)).
Itt mindössze annyi a kérdés, hogy elindulsz-e ilyen egységesítő irányba vagy sem. Csak emiatt lecserélni tényleg nem éri meg, de ha új eszköz vásárlása előtt állsz, akkor érdemes gondolkodni.

Ha filmet akarok akkor meg a tvn nezem meg nem az ajpeden...

Na látod, ha a fentiek mellé még veszel egy Apple TV-t, akkor egyszerűen átdobod a tartalmat a TV-re és ott folytatod a nézést... :) Az meg pláne nem egy milka... :)

(#290) Lacy6 válasza ZooLee (#287) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nem érzem nagyképű kijelentésnek. Alap dolgok kezelésére értettem és komolyan nem értem mi az ami gondot okozhat. Neked mi okozna gondot beállítani androidon? Logikus menüpontok alapján könnyedén el lehet navigálni. Az első mondatom is erre vonatkozik, hogy aki egy ilyen rendszert nem tud megismerni az a való életben a kresszt vagy akármilyen más bonyolultabb dolgot se tudna megcsinálni. Szerintem ez csak értelmetlen kifogás. Több tervező programmal dolgozok és van h eléggé eltérő a menürendszere mégis megtalálok mindent amire szükségem van. Pedig bonyolultabb mint a telefon rendszere elhiheted...

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#291) Touch-ko válasza Lacy6 (#290) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Szerintem melyik a logikus? Az, hogy ugy torlok valamit, hogy behuzom a kukaba es nincs vele gondom, vagy, ha 3 menuben barangolva vegre eljutok ahhoz az opciohoz, hogy TORLES?

Termeszetesen elotte ajanlott leallitani a folyamatot, es a vele jaro szemetet is letorolni. Mac-en kukaba huzni, iOS-en meg 2sec-ig nyomni az ikont es a kis X-re tapintva kitorli magatol.. Mivel bo 10 ev Apple utan ehhez vagyok szokva, EN kerek elnezest, hogy a kedvenc OS-ed nehezseget okozott egy alkalmazas kitorlese kapcsan..

(#292) p06 válasza Touch-ko (#291) üzenetére


p06
senior tag

Sony (Android)
A menüben eltávolítás és kiválasztod a nem tetsző alkalmazás ikonját és törli. Nem kell össze vissza kalandoznod....

Szerintem egyik rendszer sem ördögien nehéz és bonyolult, kell rá 10-20 perc és mindenki rajön mit hogy kell nagyjából...

Nem hogy mindenki örülne hogy van választási lehetőség :D

[ Szerkesztve ]

(#293) Lacy6 válasza p06 (#292) üzenetére


Lacy6
senior tag

+1 Csak ne akarjuk, mindet egyféleképpen kezelni. Ki kell ismerni és megjegyezni mi hol van. Ne akarjuk már az androidot IOS-ként kezelni és fordítva.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#294) válasza Namelesske (#38) üzenetére



őstag

Elit = Demagog ( legalább is abban a légkörben, amit a váltság hozott magával.

(#295) válasza p06 (#292) üzenetére



őstag

Így van, azaz okos akinek vannak kérdései, nem az aki megválaszolja. Ha tudod mit keresel - bármilyen rendszer is legyen az - megtalálod.

(#296) FazekasOS válasza FATtila78 (#282) üzenetére


FazekasOS
csendes tag

FATtila78, egyre szimpatikusabb vagy! :DD Szellemi munka? A te szellemed mire elég? Talán a vegetációs állapothoz... Te mint elit?? Ha versenyeznénk kinek mennyi a havi nettó bére hamar elbuknál fiacskám!

[ Szerkesztve ]

(#298) galaxys80 válasza FazekasOS (#296) üzenetére


galaxys80
veterán

Az én apukám meg erősebb be-be.

(#299) FazekasOS válasza galaxys80 (#298) üzenetére


FazekasOS
csendes tag

Biztos vagy benne?? Na mindegy, szerintem zárjuk le ezt a témát, mert nem akarom, hogy az legyen a vége hogy: "FazekasOS a felvágós", vagy "FazekasOS a szemétláda" meg hasonlók.

(#300) FazekasOS válasza #32839680 (#297) üzenetére


FazekasOS
csendes tag

Egy sörben benne vagyok!! De ha ő az Elit felsőbbrendű istencsászár akkor fizessen már ő, mert én csóringer vagyok!! :DD

[ Szerkesztve ]

(#301) foresz


foresz
tag

Sziasztok! iPhone 6s nél lehet külön cserélni az érintő kijelzőt vagy csak az LCD vel együtt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.