Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MarioAna


MarioAna
senior tag

Nem semmi teszt, nagyon részletes, bár nekem már túl sok a diagram, de ez csak szerény véleményem...
De respect érte, nem kevés munka lehetett vele. :R

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

szuper írás :R

Amúgy én 2.5" HDD párti vagyok. Vettem egy samu 250-es vinyót meg egy külső házat és a kettő 15k-ból megállt

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Gratulálok én is, nem mindennapi teszt :R

(#4) cousin333 válasza MarioAna (#1) üzenetére


cousin333
addikt

Jogos az észrevétel, kissé megegyeltem őket. :R

A teszt első felében a sebességet mutató grafikonokra kattintva előjön a hozzá tartozó időgrafikon.

"We spared no expense"

(#5) cizoe


cizoe
őstag

Nagyon jó írás! :R Én spec egy usb vinyót szerzek be hamarosan. Ez a pico meg tényleg zsír kis kütyü, volt már hozzá szerencsém. Először azt hittem, szét van szedve egy pendrive és csak a belseje. De nem. :)

(#6) MasterDeeJay

Wizard of Wor :DD :R (bár nekem kazettán volt meg)
Van félretéve bontatlan origi csomagban 2x10db c64 nagyfloppyim a padláson, lehet hogy egyszer még sokat érhet.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7) Lars


Lars
őstag

Az a noname azt hiszem A-Data, de nem 100 % Tesztet majd elolvasom. Ez tűnt fel csak elsőre. (én csak a képeket nézem ugyanis :P )

(#8) cousin333 válasza Lars (#7) üzenetére


cousin333
addikt

A saját fotók nagyíthatóak is ám :K

"We spared no expense"

(#9) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon jó, részletes teszt, gyönyörű grafikonokkal. Gratula. Az a noname biztos, h. noname? Kinézetre Kingston DT 101. Ismerősöm is ilyet kapott, ami Kingston, csak a cég nevét gravírozták rá.

(#10) zsoltke


zsoltke
tag

jó kis teszt, pont most vacilálok egy gyors pendrive vagy egy 2.5"-es vinyó közt, mostmár a pico-t is bevesze ma listába :R
"Egyszer véletlenül az autórádióba is bekerült egy ilyen kazetta (mivel zene is volt rajta), és utunk során végighallgattunk pár játékot is. Mit ne mondjak, érdekes volt, mondhatni szürrealisztikus, de néhány mai zenét így is simán lealázna..."
beteg vagy :DD :C

ASUS ZenBook Flip UX362FA-EL256C, Apple iPhone 11 Pro 64Gb

(#11) cousin333 válasza WonderCSabo (#9) üzenetére


cousin333
addikt

Nyilván a valóságban nem noname. De én nem tudom a nevét, ő meg nem árulta el.

Nem álltam neki összevetni a meglévő példányok fotóival :).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#12) Gubro


Gubro
senior tag

Nagyon komoly írás, fogadd legmélyebb tiszteletemet érte.

(#13) Eugene Roe válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Feltéve ha marad rajta bármi olvasható :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#14) cousin333 válasza Eugene Roe (#13) üzenetére


cousin333
addikt

Mivel valószínűleg üresek, emiatt nem kell aggódnia... :)

Gubro és a többiek: örülök, hogy tetszik.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#15) WonderCSabo válasza cousin333 (#11) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bocs, csak azt hittem az írásból, h. valóban noname-gagyi pendrive.

(#16) cousin333 válasza WonderCSabo (#15) üzenetére


cousin333
addikt

Gagyi nincs itthon. Még reklámcélből sem :DDD

Amúgy én annak tartottam, azért vettem be, hogy lássam, hogyan teljesít. Az elvárásokhoz képest nagyonis jól.

"We spared no expense"

(#17) forras2


forras2
őstag

Igényes és jó írás lett! :R
Nagy gratula hozzá! :R
Nekem itthon abból a "no name"-ből van 1,de ez 1 gb-s,de nekem eddig nem volt gondom a sebességével!
Sőőőt,az enyém nem is no name! :C
Demag Plastics Group eze van rá írva,de lehet hogy ez nem márka! :R :F

(#18) cousin333 válasza forras2 (#17) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem sem az: [link] Gondolom ennek a cégnek a reklámterméke.

"We spared no expense"

(#19) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Nekem a noname-el megegyező kinézetű pendrive-om van, márkája TakeMS, típusa MemDrive 2.0.
[link]

(#20) tildy


tildy
nagyúr

Na ez az igazán kis méret:

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) .mf


.mf
veterán

Nagyon alapos teszt, elismerésem :R

Lehet én is benevezek egy ilyen kis pendrivera: tavaly vettem egy ennél kicsit nagyobb, hagyományos csatlakozójú alu-házas a-data pd4-et, amit a kulcstartómon szoktam hordani -- evvel szoktam fájlokat átvinni, munkát gépek között szinkronizálni. Azonban néha avval szórakozik, hogy kb percenként ledobja majd újramountolja magát kb 5-ször, utána viszont működik rendesen. Na meg egy kicsit lassú is. Úgyhogy érik a csere :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) cousin333 válasza tildy (#20) üzenetére


cousin333
addikt

Ne vegyél rá mérget, inkább nézd meg a fotót a Pico-C-vel és a 20 forintossal...

Gyári adatok alapján:

PQI: 30 x 15.2 x 5 mm
Pico-C: 31.3 x 12.4 x 3.4 mm

Nem világos, hogy a PQI alapból ennyi, vagy ha kiölti a nyelvét, valahogy így: :P

Akárhogy is, de a Pico-C keskenyebb és vékonyabb, nem is kevéssel a hosszkülönbség meg minimális, a megadott hossz meg az akasztóval együtt értendő.

update:

Lemértem a gyártó képe alapján:

Pixelek száma alapján mérve ha a szélessége 15,2 mm (gyári adat), akkor a test hossza 19,4 mm, az akasztófüllel együtt 25,3 mm, kitolva a csatlakozót pedig 34,8 mm jött ki.

Monitoron lemérve vonalzóval ( :)) ) ezek a méretek szélesség: 15,2 mm, testhossz: 19 mm, akasztóval: 23,1 mm, kitolva 32,5 mm. Ezek szerint a képpontok nem teljesen négyzet alakúak :F

A fentiek alapján a válasz, hogy a 30 mm kitolt állapotra vonatkozik. Ezek alapján valóban ez a legkisebb - legalábbis hosszra.

Namost, ha a testek felületét vesszük:
Pico-C: 27mm * 12,4mm * = 334,8 mm2
PQI: 19mm * 15,2mm = 288,8 mm2

Ha a térfogatukat:
Pico-C: 27mm * 12,4mm * 3,4mm= 1138,3 mm3
PQI: 19mm * 15,2mm * 5 = 1444 mm3

És akkor még nem számoltuk, hogy a PQI-nek nagyobb az akasztója, és ki kell tolnia a csatlakozóját...

Az meg már csak hab a tortán, hogy a Pico-C fém, a PQI meg műanyag (könnyebb is), valamint előbb max. 8 GB, utóbbi meg max 2 GB, ami komoly különbség. Olvasni mindkettő azonos sebességgel tud elvileg (27 MB/s).

Egyszóval annyira nem nagy durranás az sem, amit linkeltél :)

Nem vitatkozni akarok, csak érdekes volt összehasonlítani a kettőt... ;)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#23) cousin333


cousin333
addikt

Pontosítok: az adatlap alapján a Pico-C-ből létezik 16 GB-os verzió is!

"We spared no expense"

(#24) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Profi teszt, gratulálok!

(#25) k.


k.
őstag

Ha már pendriveok:
Amelett hogy van egy 8gbos szintény sony pendriveom(legujabb modelljük) van egy ilyenem is:

Ebőől az 1 gb-os van(a kép pontatlan már az 1gb-s a legkisebb és a 8gb-s a legnagyobb).
Na szóval szerintem ez az igazán pici és vékony pendrive.Kb egy vastagságú a 100assal:)
Ilyen megy mostis readyboostként.Szépen teszi a dolgát.
ÉS gratula jó kis irás.
Ha már sony fanságom is félig meddig szóba jött a "mai" 3,5ös floppyt bizony a sony találta fel 1981-ben.

(#26) PHM


PHM
addikt

Nem pendrive, de méretben verhetetlen:

22x12x2 mm...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#27) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

és a program már töltődött is – egy audiokazettáról
Ez kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy a játékaid audio CD-ről ill. DVD-ről töltődnek be. A neve Compact Casette volt eredetileg. Hozzáteszem, a köztudatban audio kazettaként terjedt el, és eredetileg arra is készült, ahogy a CD is. De később ugyanúgy megkülönböztették, mint ahogy a CD-nél is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) Jim Tonic válasza cousin333 (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Viszont a PQI-nak van tokja, maga a pendrive kisebb, mint az ST. És védettebb a tokjában...
Viszont az ST-ből van arany is, ami nagyon szép.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Prof01


Prof01
veterán

Nagyszerű teszt, grat!

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#30) Geffry


Geffry
aktív tag

Nagyon jó írás! Köszi a tesztet! :R

Egy időben a kis 40gigás notivinyóra esküdtem. A kis alu házában viszonylag biztonságosan lehetett cipelni és mégcsak nehéz se volt mint egy mobilrack.
Az én elsőm egy 128-as myflash volt :DDD ajándékba kaptam cimboráktól névnapomra és onnantól amolyna datagod féle voltam, mert ha volt is másnak, az max 64es lehetett...
Azóta is megvan és pont elég arra amire kell, pár apróbb fájl A-ból B-be juttatására.
Minden másra ott az FTP.

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#31) DemonDani


DemonDani
addikt

Szép teszt! :DDD Nekem PQI i810-esem van nah az is elég apróka... Könnyű elhagyni a mérete miatt :B

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#32) Veatta


Veatta
aktív tag

Nagyon jó teszt!

Gratulálok!

Üdv:
Veatta

(#33) tildy válasza cousin333 (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Nincs 5 mm vastag, nekem volt iylenem, nagyságra az akasztója nélkül kb akkor volt mint a hüvelykujjamon a köröm.
Nicns 3 cm hosszu az tuti, jó ha másfél, 2. Tehát gondolom kiöltött nyelvvel lehet.
Hugomnak viszont van ilyenje, ha itthon van, akkor lemérem ma.
Nem kiöltött nyelvvel akkora mint egy 5 Ft-os.
És abban is tévedsz, hogy max 2 GB: Van 4GB-osban is, de lehet 8 -ban is.

Kép remélhetőleg centiméterrel hamarosan, ha hugi hazahozta tényleg, de méretben nem több, mint 12mm*15mm*4mm

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) tildy válasza tildy (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Próbáltam közeli képeket cssnálni, meg normálisan odatartani a mérőszalagot(ez utóbbi kevésbé sikerült) .
Kicsit nagyobb mint ahogy gondoltam, kb 2cm*1.5cm.


"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) band1103 válasza k. (#25) üzenetére


band1103
őstag

Sajna téves infóid vannak. A mai 3,5 ös 1,44MB-os floppykat NEM a sony "találta" fel. Nem vagyok hazafi meg hungarista de tény hogy magyar technikusok fejlesztették ki idejekorán. Mivel nem kaptak rá sehonnan se támogatás ezért saját kis pénzükből védték le a szabadalmat de úgy csak 5 évre telet. 1-2 szakmai kiáltás után Ázsiából jelentek meg az érdeklődők és sok-sok pénzt ajánlottak a szabadalomért. Az akkori rezsim megakadályozta a békés üzletet hogy technológiát adjunk el egy kizsákmányoló kapitalista országnak. Mikor viszont lejárt a szabadalom akkor az a rezsim aki megakadályozta a bizniszt nem támogatta tudósainkat hogy megújítsák a szabadalmat ezért elvesztették azt és egy M betűs ázsiai cég nyúlta le. Ezek után az is lehet hogy a sony tőlük vette meg és fejlesztette tovább de semmi köze nem volt a megszületésének.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#36) tildy válasza band1103 (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Így-így!
1974-Jánosi Marcell. És a commodore volt az cég.

A pqi-s pendrivehoz: Bár műanyag nagy része, a teteje bizony fém.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) motorhead


motorhead
aktív tag

Én még mindíg a kazettás meghajtó híve vagyok, meg a fejállítgatásoké. Aki még emlékszik, nem volt mindegy kicsit sem, hogy a kazettás egység fejét kis csavarhúzónkal (C16,C64 korszaka..) hogyan "hangoljuk" be.Tehát nem mindíg volt jó a kétkazettás DECk-en átmásolt kazetta.Ugyanis más "fejállása" miatt a LOAD ERROR tündöklött a képernyőn.
Szeretnék egy GTA IV-et kazettán megvenni.. Hétfőn "press play on tape", és pénteken lehet is tolni..

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#38) julius666 válasza motorhead (#37) üzenetére


julius666
addikt

Zsír teszt, gondolkodóba is estem, a kis fém pendrive igencsak jól mutatna a kulcstartómon (csak fém bigyók vannak rajta) :DDD
És végre 1 TÉNYLEG masszívnak tűnő pendrive... :K

Jaj bocs, motorhead, nemtom mér ment neked, biztos félrenyomtam :B

[ Szerkesztve ]

(#39) cousin333 válasza PHM (#26) üzenetére


cousin333
addikt

Komoly :C

Sebessége milyen? ;]

"We spared no expense"

(#40) motorhead válasza julius666 (#38) üzenetére


motorhead
aktív tag

Mert valójában te is a kazettás adattárolás híve vagy... :D És megtévedtél itt holmi pendrive-okkal...

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#41) cousin333 válasza tildy (#34) üzenetére


cousin333
addikt

Ilyet én is tudok :)

A valóságban nulláról kezdődik a számozás...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#42) cousin333 válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


cousin333
addikt

"Viszont a PQI-nak van tokja"

Milyen tokra gondolsz?

Szerintem az eddigiek alapján látszik, hogy nem kisebb, csak rövidebb, de ducibb (szélesebb, magasabb). A Pico-C-nek extra eleganciát kölcsönöz a hosszúkás, nyulánk alakja.. :B

"Viszont az ST-ből van arany is, ami nagyon szép."

Bizony, csak piszok drága. A Chrome kb. 6-7 ezer, az arany meg mondjuk 20-25... (8 GB)

"We spared no expense"

(#43) tildy válasza cousin333 (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Jó. A lényeg az, hogy hosszban, nem kitolt állapotban tényleg kb 2 cm a mienk. Szintén van fémborítás is. Illetve állításoddal ellentétben kapható 8GB-os változatban is.
Magassága kb 4 mm. ÉS visszahúzható a bedugója, ezáltal kevésbé sérülékeny a csatlakozófelület. Mindemellett valószínűleg vonalzóval pontosabb képek lettek volna nekem is.
No de no offense.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Elvileg, ha az USB 2.0-s, éa a pendrive is az, akkor a sebesség akár 480 Mbit/sec is lehet. De ezek itt ezt nem tudják, és én nem is találkoztam olyan flash meghajtóval/USB-s HDD-vel, ami tudta volna! Miért?
Ha nem túl indiszkrét, ez a Pico-C mennyibe fájt és hol? Ha jól láttam maximum 16 GB-os van belőle? Lehet tudni, h lesz-e nagyobb, vagy sem?
Kingston story: egyik ismerős vett 16 GB-os Kingston pendrive-ot - sajnos csalódott. Nem enged 4 GB-osnál nagyobb fájlokat felmásolni magára, ill nem engedi az ISO-k tárolását :F
Mindez a FAT miatt van, de NTSC-ben nem lehet használni...

[ Szerkesztve ]

(#45) cousin333 válasza tildy (#43) üzenetére


cousin333
addikt

"Szintén van fémborítás is."

Igen, de a hatás egészen más. A PicoC-n az érintkezők alatt van valami kemény fekete műanyag (kb. 1x1 cm), minden más tiszta fém a borításon. Az érintkezőek melletti "SUPER TALENT" feliratos lap van külön betéve, a többi szemre egyetlen darabból van, beleértve az akasztóját.

"visszahúzható a bedugója, ezáltal kevésbé sérülékeny a csatlakozófelület"

Ezt aláírom, bár ezt se féltem nagyon. Viszont a PQI nyelve szemre elég törékeny.

"lletve állításoddal ellentétben kapható 8GB-os változatban is."

Valóban van akkora is (i810 plus), de az hosszabb is (34mm vs. 30mm :P). PicoC-ből meg létezik 16 GB-os.

"Magassága kb 4 mm."

Ez +33% ;). Az adatlapon 5mm van, feltehetően a PQI felirat miatt...

ui: azért reagáltam úgy, ahogy, mert bemutattam egy kifejezetten kis pendrive-ot, te meg úgy válaszoltál, mintha legalábbis egy köbméteres tárgyat ismertettem volna. Szóval a lényeg, hogy térfogatban az sem kisebb, és nem cserélném el ezt arra...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#46) WonderCSabo válasza cousin333 (#16) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem. Köszi! Egyébként én speciel nem szeretem a kis pendriveokat. Könnyen elveszítem őket. :( Nekem az ideális méret egy Kingston DT 101 mérete ~.

[ Szerkesztve ]

(#47) cousin333 válasza zolikaDB (#44) üzenetére


cousin333
addikt

"...Miért?"

Mert ez csak a csatlakozó elméleti maximuma. Az okot nem tudom pontosan, a témában jártasabbak talán kisegítenek majd. Szerintem jelenleg ennyit tud a flash technika (ekkorea méretben) és az USB vezérlés együttese. Ne feledjük, hogy az USB nem a pendrive-oknak lett kitalálva, hanem egy univerzális csatlakozónak, ami mindennek kellő sebességet biztosít.

"Ha nem túl indiszkrét, ez a Pico-C mennyibe fájt és hol? "

Nem titok, kb. 6500 forint a 8 GB-os verzió, én itt vettem.

"Ha jól láttam maximum 16 GB-os van belőle?

A gyártó szerint van 16 GB-os, a boltba, ahol vettem, viszont csak 8-as a legnagyobb.

"Lehet tudni, h lesz-e nagyobb, vagy sem?"

Persze, elképzelhető hogy lesz nagyobb is. Pico sorozatban van A, B, C, D és E is, méretre a C a legkisebb. Szóval lehet, hogy csak egy újabb szériában lesz nagyobb. Ahogy fejlődik a flash technika, úgy lehet egyre többet bepakolni ugyanakkora méretben.

Kingstonhoz: ez a FAT32 hibája. Nekem mindenesetre sikerült exFAT-al és NTFS-el is formázni Vista alatt. És használni is :). Amúgy Kingston nem rossz, de azért azok sem egyformák...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#48) cousin333 válasza WonderCSabo (#46) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, ez a veszély sajnos fennáll. Én is így vagyok, amúgy, de ez nagyon megtetszett. A PQI-ért annyira nem lelkesedtem volna ;]

"We spared no expense"

(#49) Taranti


Taranti
senior tag

Nem értem, miért nem próbáltad ki a vízállóságot... mondjuk üzem közben ;)

De félre a tréfával, szép és alapos munka, gratulálok!
Nekem van szerencsém 1 és 2 gb Kingston dt100-at birtokolni, és érdekes módon a 2gb-os kb. kétszer gyorsabb írásban és olvasásban is. Talán valami belső optimalizáció van.

Tényleg, melegedés hogy alakult?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#50) Jim Tonic válasza cousin333 (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

12e az arany... :U

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.