Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

..ööööööö... kicsit lehet nem ide tartozik, de végülis fülhallgató:
Van egy film, a Mindenképpen talán. Rögtön az elején egy poénos jelenetben feltűnik egy pár vezeték nélküli fülhallgató. Pontosabban ilyen fülbe dugható pici, zárt fülhallgatók (füldugók), de vezeték nélküliek. Talán bluetooth alapú, nem tudom, de érdekelne, h ki gyártja.
Azt hiszem vennék egy párat belőle.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) joey04


joey04
titán

2 kérdés:
-az első Koss után, hogy tudtad megszokni a nokia fülesét?
-amikor vetted az új fülest, akkor miért nem egyből az új Koss fülest vetted, ha az a "bejáratott" megfelelő márkád? :B

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) #16820480


#16820480
törölt tag

én is nézegettem Koss-t, amikor fülest vettem. csak azért nem mertem kipróbálni, mert azt mondták rá, hogy nagyon sok basszus van, a többi tartomány rovására.
végül, mivel a Sennheiser cx300 túl drága volt, így egy Creative ep630 lett belőle. fórumokon azt írják, hogy pont ugyanaz, mint a cx300, csak a címke más. szép hangja van, nem bántam meg. ez nem around-neck, hanem rendes, szimmetrikus kábele van, és forgalmazzák rövid kábellel is (asszem ep640 néven), hogy mobilos hosszabbító-távirányítóval is lehessen használni.

egyszer azért kíváncsi lennék egy személyes összehasonlításra, hogy melyik hogy szól, miben különbözik, csak boltban ezt nagyjából lehetetlen megtenni.

(#4) Kickass válasza joey04 (#2) üzenetére


Kickass
őstag

1, a kényszer rávitt :D de nem lett a szivem csücske mondanom se kell
2, a keb20 ugye kialakitása miatt más és nem tudtam mit várhatok el tőle, a Pioneer azért a hangtechnikában egy elég (el)ismert név arra gondoltam annyira nem fürödhetek be vele....tévedtem

sheratan: erről a creative-ról nem is hallottam, én is kíváncsi lennék egy ilyen összehasonlitásra kár h az elektrotechnikai boltokban ma már minden limlomot ki lehet próbálni de ezeket a füleseket nem, egyébként szerintem a mély nem olyan súlyos bár tény az én izlésem jobban szereti ha kicsit jobban mormog a basszgitár és jobban kiüti a lábdob a dobhártyám

Thunderzolee: igen léteznek ilyen bt fülesek, csak nem valami olcsók :(

[ Szerkesztve ]

(#5) #16820480 válasza Kickass (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk azért azt is meg lehet érteni, hogy a fülbedugós füleseket nem engedik kipróbálni. fogkefét sem vennél már meg olyat, amit előtte próbálgattak mások :D

egyébként szerintem szépen szól ez az ep630 is. én sem hallottam előtte róla, de a boltos ezt tudta felhozni hirtelen alternatívának a cx300 helyett, meg egy koss-t, de végül ez lett belőle. nagyjából egy árban voltak. nem olyan kemény a basszusa, bár egyszer rádugtuk egy barátom Sony mp3 lejátszójára, és nagyon durván szólt rajta (mondjuk ő valami drum&bass-t mutatott rajta). szóval nagyon függ attól is, hogy mire dugod rá. a telefonom például nagyon gyengén szól.

(#6) Samus


Samus
addikt

Hogy is mondjam, Sennheiser párti vagyok (igaz, eddig csak Fake CX300-am volt, és most egy CX500), de imádom a hangját.Egyvalami zavar a CX500-ban. Szimmmetrikus, és ezt utálom. Pont az around the neck (nyaklánc stílusú) fülhallgató (CX300) a favorit, nem mozdul el, mindig stabilan áll, ellenben a simával. Te hogy oldod meg, hogy nem jön ki a füledből, miköben mész valahová? Nyakad köré tekered? Már bocs, de nem tudok rájönni. Egyébként egyszer kipróbálnám az általad említett két KOSS fülest :-)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) #16820480 válasza Samus (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem egy jó füles nem mozdul ki a füledből. nekem csak akkor szokott megmozdulni, ha beleakad valamibe. mondjuk ez kicsit bosszantó, hogy a kábele olyan tapadós gumiszerű anyagból van, így például könnyen megakad kabátujjban, táskában, stb.

(#8) Samus válasza #16820480 (#7) üzenetére


Samus
addikt

A CX500 kábele gumi...Ennek köszönhetően tapad mindenhez, és még véleltenül sem csúszik sem a pólón, sem máshol...ennek köszönhetően igazgatás után fél percel már kirántom a saját fülemből úgy, ha felemelem a fejem (póló alatt hordom), mert a kábel önkényesen lecsúszik, és visz magával mindent. Akárhogy igazítom. Ez irtóra idegesít. CX300 kábele meg csapnivaló volt, két hónap után szinte kővé mercedett, használhatatlan volt (ez csak a fake hibája állítólag). Így értettem a kiesést. A nyakláncban az a jó, hogy az mindig ott van, bármerre emelem vagy forgatom a fejem. Személyem vélemény persze...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) #16820480 válasza Samus (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

én azért nem szerettem a nyak körülit, mert ott csak a bal füledben levő bogyó tartja, így azt a fülemet jobban "húzza", a másikat meg kevésbé :)
egyébként az egyik fórumon olvastam egyszer egy olyat, hogy valaki egy napig valami benzinben, vagy miben áztatta a kábelt, és attól megszűnt ez a tapadása. mondjuk én ilyet nem kockáztattam meg, meg amúgy sincs vele gondom többnyire.

(#10) Kickass válasza Samus (#6) üzenetére


Kickass
őstag

Igen erre fake Sennheiserre gondoltam, de a garancia nekem fonos mivel elég hamar elhasználódik nálam egy füles, és a Saturnban vállalják az örök garanciát a Koss-ra :Y Én is meglepődtem mikor mondta a srác.

Egyébként nekem épp az a gondom az around neckel h elmozdul, általában az ilyen fülesek ott ahol elválik a két 'oldal' ott súlyosabb és az egy idő után elkezdi huzni először a jobb majd bal oldalt amitől kimozdul, ez a gumirozás nem hallatszik hülyeségnek de azzal meg az a baj ha rosszul áll meg akkor szintén szar. :D

sheratan: cserélhető szilikonnal vagy vmivel meg lehetne oldani vagy fertőtlenitő kendővel :d jó mondjuk ez csak teoretikus de ha vhogy meglehetne oldaani az nem lenne rossz, így elég zsákbamacska
A benzines dolog meg nem kamu van aki az egész cuccot orvosi szezbe vagy mibe mártja és ugy tisztitja, volt is erről egy logoutos irás ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#11) Timyyy


Timyyy
őstag

A fülesekkel nekem mindig gondom van, de már az is lehet, hogy magával a lejátszóval. Ahogy tekergetem pl az mp3 lejátszóban a jack dugót, hol szól, hol nem. Általában csak az egyik oldalon szól, a másik nem, csak ha sokat nyaggatom és épp eltalálok egy érintkezési pontot. Több fülessel is kipróbáltam már, és minddel ez a gond, sőt, volt ami meg se szólalt.
Most akkor a lejátszóban van kikopva a jack helye? Vagy mivan? :F Elég idegesítő mert így nemtudok zenét hallgatni útközben... :(

(#12) Samus válasza Timyyy (#11) üzenetére


Samus
addikt

Fújj WD40-t a lejátszó jack aljzatába, ne sokat, és fejjel lefelé legyen a jack, hogy kifelé fojjon belőle a felesleges spray. Nekem a recsegést meggyógyította.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#13) Thunderzolee válasza Timyyy (#11) üzenetére

Jajj, Timyyy, majd én sustorgok a füledbe, minek az az mp3... hmm? :P

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) Timyyy


Timyyy
őstag

Samus: ki fogom próbálni köszi :)

Zolika: már alig várom ;)

(#15) Thunderzolee válasza Timyyy (#14) üzenetére

Oks, viszek WD40-et... csak nehogy a fülemből is az fojjon majd.. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Kickass


Kickass
őstag

igaz már nem olvassa a kutya se de azért ide még leirom h a füles zajszűrő képessége is jó, külső zajokat ugy 80%-ban szűri igy nem kell süketülésig tekerni a hangerőt

[ Szerkesztve ]

(#17) picur220 válasza Samus (#12) üzenetére


picur220
veterán

a WD40 miből áll, úgyértem milyen anyagokból?? Láttam már, hogy hogy néz ki a palack, csak nem tudtam hogy mire jó, meg hogy hogy tud vmi tisztítóként és kenőanyagként funkcionálni egyszerre...(mi lesz, ha ráfújom a féktárcsára??:DDD)

(#18) picur220


picur220
veterán

Egyébként úgy hallottam a PH! fülhallgatós topikjából, hogy a KOSS fülesek nem annyira jók, állítólag a Senneiserek sokkal jobbak ennél... Nekem ugyan még nem volt tapasztalatom, de így sem tom milyet vegyek...

(#19) #16820480 válasza Kickass (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

most vettem egy akg k430-at, és meglepően jól szigetel, pedig csak fülre helyezős. de ha nem hangosítom nagyon fel, akkor is eléggé jól szűr külső zajokat. és mellesleg most hallom, hogy mennyire vacak az integrált hangkártyám... :)

(#20) Kickass válasza #16820480 (#19) üzenetére


Kickass
őstag

az komoly kis füles, nem is kell annak feltétlenül agybadugosnak lenni h szűrje a zajtot :D na igen a vájtfülüek szerint a több tizezres x-fi csodáknál kezdődik a hangkártya, de én akkor maradok tudatlan vagy inkább 'hallatlan' :)

picur220: igen a Sennheiser a top ezt én se vitatom, de az mondjuk kb 15ezer, a Koss meg kb 5, és az élettartama se több bármely másik fülesnél, ráadásul mint említettem az én izlésemet maximálisan kielégiti, aki meg nagyon igényes (vagy annak hiszi magát) és van évente 15k-ja Sennheiserre az vegyen azt de ebay-n vaterán ph!-n vásárolt 6k-s cx500 nem ér mert az életébe nem látott sennheiser gyárat :D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#21) picur220 válasza Kickass (#20) üzenetére


picur220
veterán

Ja, azokat vágom, a sok sárga 'csög hamisítja...
Sennheiser tuti eredeti cx300at zsírújonnan tudok 6k-ért...

(#22) picur220 válasza Kickass (#20) üzenetére


picur220
veterán

2. a fülesek élettartama nagyban függ a használat minőségéetől és rendeltetésszerűségétől. Nekem adtak egykoron a 256 mb-os Samsung mp3 lejátszómhoz egy fülest, ami 2004 dec- 2008 dec-ig bírta, pont a bécsi út közben mondta fel az egyik füle a szolgálatot, valszeg kontakthiba volt a kábel füldugóba való csatlakozásánál. kerek 4 évet bírt!! és ez 1 szar samsung füles volt...

(#23) Kickass válasza picur220 (#22) üzenetére


Kickass
őstag

cx300 mivel nem 3,5 jack igy nálam ki is esett

a használódásról annyit h nálam általában évente meghalnak a fülesek van h még gari időn belül van hogy kivül, én napi legalább 1-1,5 órát utazással töltök ilyenkor mindig megy a zene, ez azért ki tudja késziteni általában vagy a csatinál vagy közvetlen a füles bemeneténél az anyagot :D igy előbb utóbb vagy megszakad vagy kontakthibás lesz

(#24) #16820480 válasza Kickass (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

áh, igen, én is amikor benéztem a Média fórumba, akkor kesredtem el, hogy hangkártyákat, meg erősítőket olyat ajánlottak, aminek az árából már egy új laptopot veszek szinte :)
lehet, hogy jobb lenne tudatlanságban élni, de már szivárog valami a "fényből", és így aztán nehéz.

az az érdekes, hogy a Sennheisert szerintem legalább annyian szídják is, mint ahány dicsőítik. egyébként egyszer vettem egy CX300-at nagyjából ezer forintért (tudtam, hogy hamis, csak ki akartam próbálni), és bár a hangja szar volt, de a gumi része kényelmesebb volt az eredetinél :)

(#25) picur220 válasza Kickass (#23) üzenetére


picur220
veterán

Sztem van 3,5-es változata is, nem??
Én kb napi fél órát töltöttem (töltök) utazással, néha biciklivel megyek, de akkor nem igazás okés agybadugós fülest hallgatni (sztem...)

(#26) picur220 válasza #16820480 (#24) üzenetére


picur220
veterán

Tudod, miért szidják?? Mert egy jó füles kiadja, ha az eszköz szar hangot ad, és ha vkinek szar eszköze van, akkor szar hangot hall, és panaszkodik... akié meg jó, az dicséri.

(#27) Kickass válasza picur220 (#25) üzenetére


Kickass
őstag

a cx300 ugy tudom csak 2,5es változatban létezik

(#28) picur220 válasza Kickass (#27) üzenetére


picur220
veterán

Van belőle 3,5es is, árak keresni kell. Pl extreme digital

(#29) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Én úgy vagyok vele, h lehet bmilyen, de az a kialakítás jobban bejön, szeretem a nyakamba tenni, ha nem hallgatom, és nem is akarom elcsomagolni.
Volt a családban Koss the plug, használtam én is, de valahogy nem jött be, az a szivacsos, alakíthatós anyag. És a hangjától sem voltam elájulva, pedig mindenem a basszus, lábdob, bassgitár, ahogy Kickass-nek is, nálunk remeg az ablak, ha zenét hallgatunk.
Szóval, az nem jött be. Viszont bármelyik in ear fülessel csomagolt Sony Ericcson walkmant használtam, na az sokkal jobban bejött.
Nekem eddig Sony lejátszóim voltak. Tartósságra eddig egy Panasonic füles jött be, semmi csicsa, 3k volt 5 éve, sztem még most is menne, ha meglelném.
Ezek után vette kezdetét a Sennheiser mánia, ésszerű kereteken belül minden árkategóriából - és itt a baj. Mert nem bírják, ezért próbáltam végig mindet, amit a MM-ban árulnak. Ezért nem látom értelmét drága fülesnek, tehát egy Sennheiser CX-300-asnak sem.
Most egy AKG-m van, ez tovább bírta, mint fél év. 2 év gari van rá, de nekem a MM mindenre örök garit ad :D Szóval, ha lefüstöl a füles, visszaviszem, és simán kicserélik/vehetek másikat/visszafizetik az árát. Ilyen szempontból respect nekik.
Viszont érdekes, h másnál, ez a típusú AKG (Ipodban és noname lejátszóban) nagyon hamar megadta magát.
Kár, h nincs összehasonlítási alapod walkman fülessel, kíváncsi lennék rá, h jobb-e/több-e a bassz ebben a Koss-ban, mert felkeltette az érdeklődésem nagyon!

(#30) Kickass válasza zolikaDB (#29) üzenetére


Kickass
őstag

melyik AKG is pontosan? mert a link nem jó

sajna sony fülest tényleg nem próbáltam, ami volt nálam az vagy eladásra volt vagy nem volt eredeti :D bár állitolag a kinai hamisitványok majdnem olyan jól szólnak mint az eredeti, lehet majd a következő Sony lesz, remélem ez nem mostanában lesz :D

(#31) zolikaDB válasza Kickass (#30) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nemrég még mûködött! Na sebaj! KP 213 talán, kék borítása van! Semmi extra, ez volt a legolcsóbb a MM-ban. Basszus is kevés ill meg is szoktam, a cél annyi volt, h legyen kicsit tartósabb, mint az elôzôek. De ha megrengeti az arcsontokat, lehet ez a Koss ke
z a következô!

[ Szerkesztve ]

(#32) GALARDO


GALARDO
addikt

A nokiáé nem rossz de koss 20 mivel hasonlít a sony w800-as éhoz és az nagyon szinte a leg jobb és legkényelmessebb volt a füleseim közül én ezt választanám! :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#33) zolikaDB válasza Kickass (#30) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bocs!
AKG K310

Sztereó fülhallgató. Transzparens hang! Tiszta hangzás és letisztult külső jellemzi a K 310 fülhallgatót! Komfortos, stílusos viselet teszi még vonzóbbá ezt a típust. Ajánlott MP3, MD, CD lejátszókhoz vagy multimédia rendszerekhez.

* Félig nyitott kialakítás
* Frekvenciaátvitel: 18Hz-20,5Khz
* Hangnyomás: 125 dB
* Impedancia: 17 Ohm
* Súly: 5 g
* Szín: átlátszó

[ Szerkesztve ]

(#34) Kickass válasza GALARDO (#32) üzenetére


Kickass
őstag

a nokia nem jött be, nem is annyira hangzásra mint maga a cucc, állandóan kicsuszott a fülemből a vezeték meg állandóan megtekeredett össze vissza csavarodott, idegesítő volt

zolikaDB: és egy ilyen akg-t most mennyiért vesztegetnek?

[ Szerkesztve ]

(#35) zolikaDB válasza Kickass (#34) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondom, fél éve 3500 ft volt a MM-ban, de annyi, h rá van ragasztva, h AKG.
Meg jobban bírja, mint pl a Sennheiser MX-460-asom!

(#36) zolikaDB válasza Kickass (#34) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jah, még vmi!
Adtak hozzá különböző méretű gumiharangokat?
Arcsont-remegés van? Fülbe belefekszik jól/szigetel ahogy kell? A jack-nél milyen kialakítású? L alakú vagy sima egyenes (mint az ipod)?
Színben ugyanez, vagy volt a boltban más is?
Live képet nem teszel fel? :D

[ Szerkesztve ]

(#37) Kickass válasza zolikaDB (#36) üzenetére


Kickass
őstag

természetesen van hozzá különböző méretű gumiharang, igen jól szigetel nem kell olyan hangosra venni h lebombázza a fejed ha buszon/vonaton vagy, a jack nem L alakú, ez néha jó néha meg rossz

Ezen a képen a piros és lila között van az a szín amit én vettem, a saturnban nem volt csak ez a szín, saját képet azért nem akartam felrakni mert végülis ugyanugy néz ki mint a gyári képeken minek fotozgassam még külön :D

(#38) GALARDO válasza Kickass (#34) üzenetére


GALARDO
addikt

Ha már ez a téma jött elő akkor nekem is sok gondom van vele kényelmetlen,kiesik,rövid! :O (Nekem az n95 8gb -os hoz amit adtak arról beszélek!)Ezért én inkább egy nokia BH-604-es bluetooth fülesem van! :DD

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#39) Kickass válasza GALARDO (#38) üzenetére


Kickass
őstag

azigen az durca :D:D és legalább bikán szól? vagy csak nokia meg blútyúk és többet nem is érdemes szólni róla? :D

(#40) GALARDO válasza Kickass (#39) üzenetére


GALARDO
addikt

Hangosabb és tisztábban szól! :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.