Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #86973952 válasza .Szaki. (#150) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az új telefonok már el vannak látva védelemmel, akkor is, ha nem GG. Nekem most GG3 telefonjaim vannak, sajnos mindegyik karcolódik, így alap a fólia.

Utoljára nekem akkor voltak strapabíró kijelzőim, amikor még a sorok számában mértük a jó, avagy rossz kijelzőt. "Idősebbek" biztos emlékeznek rá: 1 soros, 2 soros, 3 soros kijelző...stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#152) .Szaki. válasza #86973952 (#151) üzenetére


.Szaki.
addikt

Pl.: Nokia 5110, Siemens A40? :)) (Első két telefonom. ) Na azok tényleg strapabíóak voltak, de 3 évig használtam egy Nokia X2-01-et és a kijelző karcok kivételével baromi jól bírta az is.

(#153) Mika1227 válasza anzo (#145) üzenetére


Mika1227
őstag

Én megtapogattam ma az MM-ben jó kis cuccnak néz ki de mintha a fényerő kicsit kevés lenne! Te nem tapasztalod a telódon? De vajon milyen üveg védi a kijelzőt?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#154) GSPLR válasza .Szaki. (#150) üzenetére


GSPLR
senior tag

Azt ugye vágod hogy a GG-nek nem a kulcs és társai az ellensége? Én a P7-nél kipróbáltam egy szikét és nem lett baja. A GG legnagyobb ellensége a por...na az szarrá karcolja :) Én még mindig azt mondom, hogy rádobsz egy edzett üveget és annyi. Az sokáig bírja és ha akarja karcolódjon (persze nem szokása), a kijelző ép marad. Érzékeny vagyok a telefonjaimra, vigyázok rájuk, de edzett üveget mind kap.

Huawei

(#155) anzo válasza Mika1227 (#153) üzenetére


anzo
senior tag

Azt gondoltam elsőre én is, hogy kevés a fényerő de csak az automatikus fényerő szabályzás nem működik megfelelően. Normál használat mellett kikapcsolom főleg ilyen szép napos időben és full fényerőn teljesen jól látható a kijelző. Az automatával az a probléma, hogy lassan reagál a változásokra. Ez betudható az első romnak, ma beszéltem a supporttal még nekik sincsen semmi fajta tapasztalatuk a készülékkel kapcsolatban de Ők is az első Lolli rom számlájára írják ezeket az apróbb ugyanakkor bosszantó hibákat és szerintük nagyon hamar fognak jönni a javítások ahogy mennek a visszajelzések feléjük.

(#156) espi38


espi38
őstag

Sziasztok.Sajnos találtam egy fájó hibát a készüléken még pedig azt,hogy a nem támogatja a hd hangot a telefon.A feleségemmel telenorosok vagyunk és ha mindketten 3G beszélünk akkor elvileg érvényesül a hd hang.
Nem tudom elhinni,hogy egy 2015ös telefon ezt az alapdolgot nem támogatja:((((

(#157) #16820480 válasza #86973952 (#151) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ne csináld, még elkezdem öregnek érezni magam :B Ericsson GH198, kihajtós gumiantennával :))

Amúgy a GG és hasonló technológiáknál azt kell figyelembe venni, hogy mindig a keményebb anyag karcolja a puhábbat. A fém puhább az üvegnél, így nem igazán tudja megkarcolni, ellenben a szilicium (pl. homok, por stb) az keményebb, ezért megkarcolja.

(#158) Mika1227 válasza anzo (#155) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát nem tudom ott amikor a kezemben volt akkor tűnt jónak a fényerő ha 100%-on volt!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#159) espi38 válasza Mika1227 (#158) üzenetére


espi38
őstag

Sziasztok!
Valaki tesztelte ezt a HD hangot,nem tudom elhinni hogy nem támogatja egy 80ezer ft-os készülék amikor a fele annyiba kerülő telefonok támogatják azt az opciót?

(#160) Scarface_ válasza .Szaki. (#150) üzenetére


Scarface_
csendes tag

Van egy FF-es gépem de az a munkafolyamatok dokumentálására sok és macerás. Amúgy 5mp-en járatnám a fényképezőjét, hogy még ne legyen túl nagy méretű a file küldéskor.

Volt pár ConCorde-om, az bőven jó volt erre a célra, de a legutolsó BlackBirdnek 2 hónap után teleszemetelődött a lencséje, a végén értékelhetetlen képeket lehetett készíteni. :/
Amúgy ezekből a telefonokból merítve bőven elég ez az erőforrás szinte mindenre.
Viszont jó lenne egy olyan op.rendszer amit nem kell 2-3 havonta resetelni és nem csinál hülyeségeket, kifagyásokat a napi rutin műveletek között.

Tegnap benéztem én is a MM-ba megtapiztam a fekete verziót, a fehérnek nincs cikkszáma, lehet az nem is lesz nekik. Pedig az érdekelne most ha vennék.

A döntés még mindig nem született meg részemről lehet ha egymás mellett látom majd a p8-al... p7 is volt a pulton, szép a kidolgozottsága, gondolom hasonlóan szép lesz az új verzió is.
Amúgy elgondolkodtam még a p7en is, csak némileg riaszt az üveg hátlap, meg persze akkor már jó lenne megszerezni a legújabb fejlesztést! :)

(#161) .Szaki. válasza GSPLR (#154) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nekem pont kulcs és hasonlók ellen kell védenie és azt tudja is, porosnak meg nem poros, takarítom a telefont. A por meg nem tudom mekkorát tud rajta karcolni, bár nem hiszem, hogy szemmel látható lenne, de én is tévedhetek. :) Fóliát csak azért nem szeretek rátenni, mert nem tudom olyan szépen felhelyezni, hogy ne legyen levegős, az meg nem túl esztétikus. :)

Scarface_!

Ne vedd kötekedésnek, amit írtam, nem annak szántam, igazad van. :)
Egyébként talán ide, de lehet a másik P8 Lite topicba írtam, hogy magam is őrlődök még, mert nagyon kíváncsi vagyok egy LG G4 Minire.
Régebbi droidot nem szeretnék venni, nem volt még Androidos mobilom és szeretném, hogy ha a legnaprakészebb lenne amit veszek, szóval 5.0 alá nem szeretnék menni, ezért nem játszik a P7 nálam.

[ Szerkesztve ]

(#162) Scarface_ válasza .Szaki. (#161) üzenetére


Scarface_
csendes tag

Nem vettem annak, csak írtam a szempontomat hogy lássátok mire van szükségem! ;) Amúgy ez egy fórum ahol mindenki leírja a véleményét és tapasztalatát.

A port szerintem a jó kis tokokkal és a fólia szélein lehet össze gyűjteni és leginkább a tok alatt karcolódhat a telefon.

LG... na ebben abszolút nem gondolkodtam mert az asszonynak volt pár éve egy, még nem androidos és az baromira gyengén muzsikált.

(#163) .Szaki. válasza Scarface_ (#162) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nekem 2009-ben volt egy KP500-asom, teljesen jól működött, később állt 2 évet, majd kölcsönadtam közeli ismerősömnek aki rászorult, napi szinten látom a telefont a mai napig minden hiba nélkül megy, szóval ez nekem garancia, ezért gondolkodom most megint LG-ben is a Huawei mellett. :) Nekem Samsunggal van nagyon rossz tapasztalatom.

(#164) Scarface_ válasza .Szaki. (#163) üzenetére


Scarface_
csendes tag

Samsung nálam design miatt nem jön szóba :)
A Sony már nem hoz lázba... nem is tudom mi marad fent akkor a rostán :D

(#165) .Szaki. válasza Scarface_ (#164) üzenetére


.Szaki.
addikt

Na igen a design a másik ok, a Sonyról az utóbbi időben nagyon sok rosszat hallottam, pedig a SonyEricssonos időkben nagy fan voltam, egymás után három SE-m is volt, sőt ha nem jön az érintőkijelzős időszak, akkor a negyedik is, de a KP500 lett helyette. Most nem merek bevállalni egy Sonyt sem. Egyébként igen nekem is ez a bajom. A Huawei nem tűnik rossznak, bár most a fényerőre és az akksira sokan panaszkodnak és ez most egy kicsit elbizonytalanított, Sony, Samsung kilőve, Motorola nemigen kapható, a HTC-k irreálisan drágák és nagyok is nem nagyon marad más az LG-n és a Huawei/Honor pároson kívül és ez nem túl jó. WP-ből pedig most elég volt, majd ha stabilabb lesz, akkor esetleg visszatérek, mert a felület nagyon tetszik, szeretem, de most még túl sok a hiba. Szóval túl nagy választék valóban nincs.

(#166) #86973952 válasza .Szaki. (#161) üzenetére


#86973952
törölt tag

P7 -re nyáron jön a Lollipop.

+ sheratan:
Én még régebbre gondoltam. :D

Motorola 5200/7200, Ericsson 197/198, Siemens S1. Nekem ezek voltak az elsők.

[ Szerkesztve ]

(#167) .Szaki. válasza #86973952 (#166) üzenetére


.Szaki.
addikt

Akkor úgy mondom, hogy olyat, aminek az első főverziója 5.0. Nem értek a Droidhoz az a baj. :)

Egyébként anyumnak volt Ericsson 197-e. :)

(#168) #65577472 válasza #86973952 (#166) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nekem ez volt az első :D

(#169) Scarface_


Scarface_
csendes tag

Futott már bele valaki minta fotókba a 8-as vagy akár a lite verziónál?

(#170) #86973952 válasza Scarface_ (#169) üzenetére


#86973952
törölt tag

Van mindkét telefonról teszt itt a PH! -n, ahol találsz fotókat is. HA erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#171) Scarface_ válasza #86973952 (#170) üzenetére


Scarface_
csendes tag

Igen, köszi!
A 8-ét néztem már jut eszembe, most hogy rákerestem, a lite az viszont ma került ki! juhhé!

(#172) Scarface_


Scarface_
csendes tag

Off.

A Honor 6.ra mi a gyíkért tettek Kit-Kat-et!? :o

Jó opció lenne a p8 lite-al szemben...

(#173) dzsi23 válasza Scarface_ (#172) üzenetére


dzsi23
addikt

Még így is jobb, mint a P8 Lite, nem véletlenül drágább is. :K
Amúgy van off gomb. :D

(#174) #65577472 válasza Scarface_ (#172) üzenetére


#65577472
törölt tag

Honor 6-ra is kint lesz a nyalóka pár hónapon belül. Ettől függetlenül megeszi reggelire a P8 Lite-ot :B

(#175) #86973952 válasza Scarface_ (#172) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert akkor még sehol sem volt a Lollipop. Nyáron kapja majd meg.

[ Szerkesztve ]

(#176) zozi82


zozi82
újonc

Sziasztok!
P8 lite tulajoktól kérdezném, hogy van-e USB OTG a készülékben? PDADB szerint van, a teszt szerint nincs. Hol az igazság? :F

(#177) anzo válasza zozi82 (#176) üzenetére


anzo
senior tag

Kipróbáltam, nincsen OTG. :(

(#178) zozi82 válasza anzo (#177) üzenetére


zozi82
újonc

Köszi, csalódott vagyok kissé.

(#179) espi38


espi38
őstag

Sziasztok.Kb 2hete lelkes használója vagyok a típusnak és maximálisan megvagyok elégedve vele.Ez idő alatt egyszer se fagyott le,gyors minden téren akadozás laggolás nincs rajta.Játszani nem játszok rajta így erről nem tudok véleményt mondani.Kamerája kiváló világosban sötétben egyaránt.Azt kell,hogy mondjam maximálisan megérte az árát pláne,hogy kamatmentes részletre vettem:)Hónapok óta kerestem telefont nagyob sok megfordult a kezeim között de ez a készülék megfogott az asszonykám el se hiszi:))Véleményem szerint a P8 nagytestvére nem éri meg a közel dupla árkülönbséget,a full hd kijelző vagy a gyorsabb processzor de ide sorolhatnám a készülék házat is.Ez tényleg gyönyörű lett,akárki akármit mond.Kérdezzen bárki aki ilyen készüléket szeretne venni szivesen meggyőzöm:))

(#180) djbelo válasza espi38 (#179) üzenetére


djbelo
senior tag

Szia! Hol vetted? Esetleg képeket amiket lő a teló, tudnál feltenni? Nemtom, eldönteni, melyiket vegyem a P8-ra nagyon sokkalom azt 170e.ft-ot!

(#181) Mika1227 válasza espi38 (#179) üzenetére


Mika1227
őstag

Fényerő milyen? A tesztben írják, hogy elég kevés!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#182) djbelo válasza Mika1227 (#181) üzenetére


djbelo
senior tag

Igen! Valóban ez talán az egyik legfontosabb kérdés!!

(#183) pulguinha


pulguinha
aktív tag

Sziasztok,
Tudnátok írni akku időről tapsztalatot (én 3g-t használok, állandó net kapcsolat, fb massanger, 15 percenként email frissites, böngészes) és esetleg képeket megosztani, milyen a kamera?
G7 jönne még nálam szóba, de sajnos az a mérete miatt már nekem túl nagy, viszont a kamerája és üzemideje miatt elgondolkodtam rajta.
Előre is köszi :)

(#184) espi38


espi38
őstag

Sziasztok,képeket hamarosan töltők fel.Szerintem a P8as annyival nem jobb mint amennyivel többe kerül.
A fényerő na igen az sarkallatos pontja a telefonnak,nos ihen a fényerő gyengécske tűző napban erősen kell lesni hogy lássál valamit.Minden telefonnak van valami gyenge pontja az kell mondjam,hogy itt ez a gond.Mai napon vettem észre amikor kint voltam a gyerköcökkel a játszótéren.
Egyébként az edigitalnal vettem.
E hiba miatt nem fogom eladni a készüléket.Nincs olyan telo 100000 ezer alatt ami tökéletes lenne,úgysem vagyok kint tűző napon egésznap kibirná azt nem igaz?:)

(#185) Scarface_


Scarface_
csendes tag

Ma megnéztem a MM.ban a p8-at, a lite sajna nem volt most kint... a fényerőt néztem csak és a pulton 100%-ra van felhúzva, úgy állítják ki. Rákapcsoltam az auto mode-ot de olyan kevés fényerőt produkált hogy az vicc. Legalább 70% ig kell húzni beltérben, hogy a fehér mondjuk fehér legyen.

(#186) espi38 válasza Scarface_ (#185) üzenetére


espi38
őstag

Igen a fényereje gyengusz ha erős napfényben nézed a készüléket.De ki van kint folyamatosan tűző napfényben nem igaz?Ettől eltekintve szuper kis készülék.

(#187) pulguinha válasza Scarface_ (#185) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Akkor ha jól értem az auto módban van gond a fényerővel vagy eleve gyenge? Ha csak az előbbi, akkor az javíthatja szoftveresen a gyártó?

(#188) djbelo


djbelo
senior tag

A P8-ra már ki is jött egy frissítés! [link]

(#189) espi38 válasza pulguinha (#187) üzenetére


espi38
őstag

Hello!
Ha automata módban van a készülék akkor gyenge a kijelző fénye napsütésben,ha nem automata módban van
akkor erősebb a fénye de még mindig nehezen olvasható a kijelző tartalma.
Engem jobban zavar,hogy maga a készülék nem támogatja a HD hangot így lehetséges hogy eladás lesz a készülék sorsa,esetleg valakit érdekel?

(#190) xcsaba1975 válasza espi38 (#189) üzenetére


xcsaba1975
tag

Honnan lehet tudni melyik készülék támogatja a hd hangot?

(#191) #86973952 válasza xcsaba1975 (#190) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jó esetben benne van a specifikációban vagy leírásban a gyártó weboldalán.

(#192) Scarface_ válasza espi38 (#189) üzenetére


Scarface_
csendes tag

Biztos a Zasszonnyal akarsz Te HD-ban beszélgetni!? ;)

Küldtem PÜ.t

(#193) espi38 válasza Scarface_ (#192) üzenetére


espi38
őstag

Persze,hogy vele.
Privit irtam:)
Egyébként felhívtam a Huawei ügyfélszolgálatot,és elvileg támogatja a telefon csak én nem tapasztalom a dolgot:)
Ha viberen vagy whatsappon beszélünk akkor megy a hd hang de ha gsm akkor nem és nem tudta megmondani miért van ez?:(

(#194) espi38 válasza xcsaba1975 (#190) üzenetére


espi38
őstag

Elvileg a specifikációban benne van,hogy támogatja e vagy nem-de én nem találok részletes leírást róla.
Viber whatsappon megy a dolog.

(#195) xcsaba1975 válasza espi38 (#194) üzenetére


xcsaba1975
tag

Én sem találtam,azért kérdeztem hátha neked sikerült!

(#196) espi38 válasza xcsaba1975 (#195) üzenetére


espi38
őstag

Skacok!Nem igazán pörög ez a fórum,másnak nincs ilyen készüléke?Szerintem a hd hangot nem támogatja,találtam leirást róla annál a résznél jelzik hogy audio és ott az áll ,hogy amr mr kódolását tudja de a szükséges amr wb nem,csak az az érdekes hogyha viberen vagy whatsappon beszélünk akkor mükődik a dolog?

(#197) zeon.hu válasza espi38 (#196) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez azért lehet, mert az Android a voip-ot nem hívásként, hanem médiaként kezeli.

#?*@&!

(#198) espi38 válasza zeon.hu (#197) üzenetére


espi38
őstag

Szia!
Annyira nem értek ehhez,de tény hogy így viselkedik a készülék!

(#199) pulguinha


pulguinha
aktív tag

Mi az a HD hang?

MM-ban volt a múlt héten egy huaweis promoter ember. Mondta jött frissites a telefonra es jobb lett a fénye. Es tényleg, megmutatta a kirakott példányhoz képest. Nektek volt frissites?

(#200) espi38 válasza pulguinha (#199) üzenetére


espi38
őstag

szia,a hd hang egy másfajta hangkódolás,ami abban nyilvánul meg,hogy ha két pl.telenoros 3g hálózaton lóg akkor ugynevezett hd hangminőségben beszél.Sokkal tisztábban hallod a másikat olyan minöségbem mint pl.két viberes beszél egymással.
Nekem nem jött frissités,lehetséges hogy a nagytestvérére jött a P8ra,nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.