Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) origamihl


origamihl
csendes tag

Szerintem 1 baj van az apple-lel. Nem fedik le a piacot. Nincs kisebb teljesítményű macbook pl.. Ott van egy 2 ghz-es meg egy 2,4-es és szevasz. Ha lenne kisebb és olcsóbb szélesebb palettán, akkor vinnék jobban.

(#152) vehement69


vehement69
senior tag

Az unibody-MacBook-os teszt után félve kattintottam a linkre (ott gyluval kezdtetek, majd ment rá egy Windows.. Igaz, volt egy teszt, ahol egy MBP-t hoztak ki a legjobb Windows-ra alkalmas notinak, de ez más tészta :) Egy Mac-et csak az OS X-szel együtt lehet objektíven értékelni, arra lett tervezve), de minden tiszteletem, ez nagyon jó, szakmai cikk lett (mondanám ezt úgy is, ha a végén fika lett volna, mert itt tényleg úgy történt a teszt, ahogy szvsz elvárható).

Az itteni árháborúzásról meg csak annyit, hogy az Apple-nél úgy általában a perifériák és a 'full' konfigok ára(lásd MP-be a 'legütősebb' (Mac-es) videókarik ára, a HD4850-es iMac ára) botrányos. A közepes konfigok viszont eléggé korrektek szerintem még itthon is, itt közbeszúrnék annyit, hogy az ügyesebbek akkor vásárolnak be, amikor épp frissítik az adott szériát, 100ezret lehet spórolni simán-lazán..

Mac-et meg az vegyen, aki nyugisan (újrateleptés, folytonos állítgatás, lassulás, szoftverek utáni folytonos hajsza [registry pucoló, vírusirtó, blabla]), produktívan akar dolgozni, ( ó és kellemesebb munkakörnyezetben - szvsz a Mac OS a legkellemesebb kinézetű oprendszer, a hardverek meg ugyanígy nagyon szemrevelóak), ezt meg tudja tenni Mac-en (szoftverkérdés), és nem szükséges neki a Windows sokrétűsége (vagy nem Linux kell neki, bár a Mac OS parancssora is lényegében teljesértékű UNIX-os... ). Ja és persze van egy nagyobb kezdőtőkéje, ami azonban a lasabb amortizáció miatt később bőven megtérül. Most hogy ezen miért kell vitázni?

Sokan itthon azért sem értik az elsőre valóban költségesebb-nek tűnő Mac-es világot, mert nincsenek hozzászokva a legális, megvásárolt szoftverekhez, csak a talán-eredeti-Windows+warez megoldáshoz..

I am cancer in your bones

(#153) vehement69 válasza origamihl (#151) üzenetére


vehement69
senior tag

de nem is ez a céljuk. A Microsoftnak a célja ez. És ezt khm.. egész jól megvalósítják.

I am cancer in your bones

(#154) #72042496


#72042496
törölt tag

Van már flém? ;]

Nekem nagyon tetszik a Mini, egy időben gondolkodtam is rajta, hogy veszek. Mindjárt el is olvasom a cikket, kíváncsi vagyok a részletekre.

(#155) Depression válasza #72042496 (#154) üzenetére


Depression
veterán

Olvasd el a hsz-eket is, és megtalálod a választ.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#156) #72042496 válasza Depression (#155) üzenetére


#72042496
törölt tag

Válasz inkább arra kéne, hogy HDMI kimenet elérhető-e a Minin úgy, hogy a hangot is átviszi (pl. átalakítóval a DisplayPort-ról), vagy ezt nem tudja? Illetve hogy a Blu Ray lejátszás működik-e rajta, mert régen olvastam olyasmit, hogy az Apple gépei ezt nem támogatják. Ha rosszul emlékszem, akkor javítsatok ki. :)

(#157) rudi válasza Cimi+Csabi (#149) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, működnek egyszerre. Ez a beépített GeForce-nak köszönhető.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#158) madgie válasza #72042496 (#156) üzenetére


madgie
titán

Nincs BD-Rom még Apple-éknál, ez van...

(#159) joey04


joey04
titán

iMac teszt várható? (2-3 hónapon belül)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#160) infectedmann


infectedmann
őstag

fullHD videó lejátszással hogy boldogul ez a mini gép? :)
Én is gondolkodtam már Mac -re váltáson és a minivel szemezgettem, de nekem fontos lenne, hogy tudja kezelni az fullHD videókat. Nem akarok kidobni a HD gyűjteményemet aminek a 70% -a fullHD :D
Régóta gondolkozok azon, hogy játékra veszek egy konzolt amit nem kell fejlesztgetni, minden egyébre meg ott lenne a mac mini.

[ Szerkesztve ]

(#161) Alex91 válasza negyedes (#137) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk 300 dollarrol rebesgetnek, ami IMHO itthon lesz 100k is minimum. Es nem tudom lesz-e benne WiFi, BT? Es taviranyito sincs hozza. Nem tudom, egy Popcorn se dragabb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#162) szekerkaa


szekerkaa
csendes tag

Nekem elegem lett az otthoni 3000 megahertzes fűtőtestből, vettem egy használt G4-es minit, fölraktam az asztalra, lett egy csomó helyünk, zaj nuku, asszony 1 nap alatt megszokta a Leopárdot. Csak úgy sasszézik az exposéval stb.
Aki látta már a Time Machine működését, az kész... iszonyú látványos.

A mini egy tökéletes otthoni gép, fotóinkat megnézegetni, filmet nézni stb...

ten, nine - ignition sequence start

(#163) Charybdis válasza #95561216 (#116) üzenetére


Charybdis
csendes tag

Az Atom atomgyenge. Netbookokba való egyedül, nameg ebbe a 7W-ot fogyasztó asztali gépbe, de máshoz nem igazán: http://fit-pc2.com

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#164) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Egy olyan ember, aki eddig csak Windows-t látott, mit tud egy ilyenen csinálni?
Internetezés, szövegszerkesztés, zenehallgatás, videonézés a felhasználás, esetleg játék, ha van rá..
Mennyire nehéz átszokni egy ilyenre?

ahogy szekerkaa írja: elég volt az otthoni zajos fűtőtestből, keressük az alternatívát. :) vannak 80-100e között Atomos nettop néven futó pc-k, nem tudom hogy azok mennyire gyengék az integrált Intel videó miatt.

[ Szerkesztve ]

(#165) Alex91 válasza CsíkosMókus (#164) üzenetére


Alex91
félisten

Mindent, mint eddig :). Bar egy kis angol tudas esetleg nem art...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#166) infectedmann válasza CsíkosMókus (#164) üzenetére


infectedmann
őstag

Nekem mikor kipróbáltam egy Hackintosh rendszer kb. 1 óra volt minden megszokni.
Végignézed az Apple Leopard Guide videóit és ennyi.

(#167) CsíkosMókus válasza Alex91 (#165) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Eddig is angolul használtunk mindent :)
Na de egyébként hogy kell ezt elképzelni? A formátumok pl hogy alakulnak, kompatibilis keresztbe pc-vel, vagy el kell felejteni?
A könyvtárszerkezet hogy néz ki?

Nem tudom, hogy csak a hype teszi-e, de egyre szimpatikusabbak a Mac cuccok. Kbv amit sejtek róla: nincs szívás, frissítgetés, lefagyás, csak beindítod és megy, jóval hatékonyabb multitasking mellett. Igaz ez?

[ Szerkesztve ]

(#168) rudi válasza infectedmann (#160) üzenetére


rudi
nagyúr

Simán viszi őket duplán is. Egyszer a 2 GHz-es proci, másodszor a kis GeForce.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#169) infectedmann válasza rudi (#168) üzenetére


infectedmann
őstag

Akkor meg van mi lesz a nyári beruházásom :DDD

(#170) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Mennyire lehet szar képe úgy, ha a minidvi-dvi átalakítóra még rá van tolva egy dvi-dsub átalakító?

[ Szerkesztve ]

(#171) Alex91 válasza CsíkosMókus (#170) üzenetére


Alex91
félisten

Mint a mostani cuccodnak.
[link], bar inkabb egy mini-DVI-VGA atalakito.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#172) szekerkaa válasza CsíkosMókus (#167) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

Ugyanazok a formátumok, simán olvassa a windowsos fájlszerkezetet, az ntfs-t csak olvassa, de van ingyenes progi, amivel írja is.
A mappaszerkezet ua., csak más a struktúra.
Más a programok telepítése/eltávolítása (egyszerűbb), nincs tálca (dock van).
Sokkal-sokkal jobb a multitasking, se az asszony minijét, se az én szintén g4-es ibookomat nem hatja meg, ha 1-2 giga mozgatása közben filmet nézek stb. A programok általában nem záródnak be teljesen, ha újra belépsz a levelezőbe, csak fölugrik.
Ablakkezeléshez exposé, spaces - őrült jó, a spotlight - kereső zseniális, és még egy csomó minden.
Fájlkezelés nehézkes, rar kezelő (jelszavas szétszedettekhez) nemigen van, egyébként segédprogram, ez az dögivel, free is.
Ami nekünk van, G4 vége, az kb. 2000 mhzes szóló procinak felel meg, de elég :)

itt minden: beszeljukmac.com

ten, nine - ignition sequence start

(#173) Karma válasza szekerkaa (#172) üzenetére


Karma
félisten

"rar kezelő (jelszavas szétszedettekhez) nemigen van"
Évek óta használom az UnRarX-et, teljesen jól működik, csak egy kicsit kellett szokni az elején.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#174) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Köszönöm szépen.
A többit majd itt megnézem:)

(#175) szekerkaa válasza Karma (#173) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

Ezért írtam, hátha bejön egy jó javslat, thx :)

ten, nine - ignition sequence start

(#176) majom2 válasza CsíkosMókus (#174) üzenetére


majom2
senior tag

(#177) Xero


Xero
nagyúr

Sajnos a kapszula ára tényleg nagyon elszállt. Anno mikor kijött én még 75e körül vettem meg az enyémet. Ez a 100e-s ár már valóban nagyon sok. 75e-ért 1.5 éve szerintem megérte. Ilyen gyors routerrel azóta sem találkoztam! :)

(#178) Alex91 válasza Xero (#177) üzenetére


Alex91
félisten

Ezert kellene tenyleg idokent utanarazni az Apple-nek is a termekeit! Megjelenesekor tenyleg megfelelo volt az ara, ma mar ezt nem lehet rola elmondani.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#179) pink75 válasza evone (#145) üzenetére


pink75
aktív tag

utánam jövőkben bíztam, hogy kibontják a szavaimban rejlő igazságot, és nem is tévedtem
hülye duma az is, hogy nem kellene összahasonlítani pl. a tp x200-zal, merthogy nem
pedig annyit lehet érdemben a mekk mellett felhozni, hogy kicsi
akkor meg, kérdem én

xxx

(#180) #95561216 válasza Charybdis (#163) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ízlések és pofonok. Biztos aki 15 centis gépen akar videót vágni :) Viszont ez a kis mütyűr tetszik, kösz, hogy linkelted.

(#181) #95561216 válasza szekerkaa (#172) üzenetére


#95561216
törölt tag

Sokkal-sokkal jobb a multitasking, se az asszony minijét, se az én szintén g4-es ibookomat nem hatja meg, ha 1-2 giga mozgatása közben filmet nézek

Ez azon múlik, hogy mennyi cachet állítasz a lejátszóban :DD

Ablakkezeléshez exposé, spaces - őrült jó, a spotlight - kereső zseniális, és még egy csomó minden.

Ez most csak személyes megjegyzés lesz. Vistánál is sokan mekkora érvnek hozták fel, überfasza keresője van, igaz folyton tekeri a gépet. Én meg úgy tíz év alatt kerestem vagy ötször.

(#182) Alex91 válasza #95561216 (#181) üzenetére


Alex91
félisten

Vistánál is sokan mekkora érvnek hozták fel, überfasza keresője van, igaz folyton tekeri a gépet. Én meg úgy tíz év alatt kerestem vagy ötször.

Na, ezert jobb a Spotlight! :) Ez nem tekeri allandoan, es sokszor jol jon.

(Inkabb az lehet, hogy nem vagy az XP miatt raszokva, mert azon tenyleg lassu a kereses, es nyalazza kereses kozben a HDD-t. Itt meg pillanatok alatt (mar gepeles kozben) nyomja ki a talalatokat. Bar a Tigeres Spotlight nekem jobban tetszett, szerintem bizonyos teren a Leoban visszaleptek.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#183) szekerkaa válasza #95561216 (#181) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

Ez azon múlik, hogy mennyi cachet állítasz a lejátszóban

Hát, én nem állítottam semmit. Nem kell semmit barkácsolni. De lehet, hogy más példával kellett volna élnem. Szóval az xp-m vagy vistám hamarabb belassul, ha sok program fut. Nem vagyok fanatikus, mert csomó dologra használok nem macet. December óta használunk itthon, és ez volt az első, ami tetszett, hogy nem nagyon ellenkezik, ha valamit csinálni kell.

A spotlighot sok maces (én nem) alap kiindulópontnak használja, csak beüti, hogy photoshop, és onnan indít minden mást is.

Ja igen, a mini. Az azért elég vicces, amikor a szomszéd hoz egy cd-t, hogy arról lécci nyomtassunk ki valamit.
- Külső cédé?
- Az a gép.
- Mi?
- Az az. Mini.
- Az gép? Az a gép? Na...

[ Szerkesztve ]

ten, nine - ignition sequence start

(#184) majom2


majom2
senior tag

Asszem van egy hiba a cikkben:

A 2009-ben megújult gép alapból a 2,00 GHz-es Core 2 Duo P7350 processzorral érkezik, mely 45 nm-es gyártási technológiával készül. Emellett rendelhető a 2,26 GHz-es P8400-zal is, mely magasabb órajele mellett támogatja az Intel virtualizációs technológiáját, ami két operációs rendszer futtatásánál válhat hasznunkra.

Nos úgy néz ki h a mac mini-kbe szerelt P7350 támogatja az Intel virtualizációs technológiáját:
klikk

[ Szerkesztve ]

(#185) madgie válasza szekerkaa (#183) üzenetére


madgie
titán

Ez már a Vistában is így működik (elkezdi beütni a júzer, sorolja egyből a találatokat és nem teker semmiféle HDD-t közben). Miről is beszélünk akkor? XP-ről, 2009-ben :)

( nagy a szám, barátnőm laptopjára pont az elébb húztam egy ikszpét, mert az egyhatos cerka meghelna a vista alatt :D )

(#186) rudi válasza madgie (#185) üzenetére


rudi
nagyúr

Bizony, 2009-ben még az XP-ről beszél a többség. Nem is tetszik az MS-nek, hogy sokan nem haraptak a Vistara. Ezért is kell olyan gyorsan az a Win7.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#187) rudi válasza majom2 (#184) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, erről hallottam én is. Végül azért nem foglalkoztam vele, mert rövidesen az összes P7000-es prociban (meg kisebbekben is) bekapcsolják majd.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#188) Alex91


Alex91
félisten

A forint erosodesenek koszonhetoen valamennyire csokkentek matol az itthoni Mac arak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#189) szak33


szak33
csendes tag

Aranyos kis kütyü, csak kicsit drága :D

(#190) pargeting


pargeting
csendes tag

az a többlet tárhely dolog és az ár aránya tényleg vicces;)

E.f.N.a._vérZSIRÁF TF2 MEDIC4EVER

(#191) biker


biker
nagyúr

hajjaj, csináltam egy tesztet egy mac és egy pc közt.
most írom a cikket, videóval. mit mondjak, megalázó lesz :)
pedig nem gyúrtam rá előre, a véletlen hozta ki belőlem, mert el akartam egy feladatot végezni.
estére remélem kész leszek vele, és megláthatjátok :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#192) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Üdv Srácok.
a TC-n hol és hogyan tudom beállítani hogy ki melyik mappához fér hozzá illetve ami csak a sajátom azt jelszoval levédetni ?
köszönöm :) :R :R

Just Ride KTM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.