Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Várós! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) FATtila78


FATtila78
tag

A kínai kormány új OPrendszere, ami független a kapitalista Googletól!

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#3) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Nem hiszek a "legyen a telefonod a pc-d"-koncepcióban, főleg nem Linux-alapokon. (Éveken át használtam Ubuntut, tudom, miről beszélek.) Talán még a MS jól is megcsinálhatná a Windows 10-zel (nem fogja).

Szóval ez se az az OS lesz, ami eléri az 1%-os piaci részesedést-

Nem a lényeg a fontos.

(#4) sptkyle


sptkyle
senior tag

Pár éve már hirdeti az Ubuntu, hogy minden kijelzőméretben ott szeretnének lenni, és mintha lett is volna arról hír, hogy saját HW-t kap az Ubuntu Mobile a szoft mellé. De így sem rossz. Várjuk szeretettel. :)
Esetleg van valakinek tudomása arról, hogy meg lehet e nézni valahol a Flyme OS-t működés közben?
(gondolok itt olyanra, mint anno a Mozilla OS-nél volt, hogy van egy weboldal, egy virtuális készülékkel, és oprendszerrel, amit lehet bizgerálni)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#5) dabadab válasza dreamdancer (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Nem hiszek a "legyen a telefonod a pc-d"-koncepcióban, főleg nem Linux-alapokon."

A vilag viszont a jelek szerint teljesen maskent gondolja ezt, amit eleg jol mutat az Android nepszerusege.

DRM is theft

(#6) Paul119 válasza sptkyle (#4) üzenetére


Paul119
addikt

http://developer.ubuntu.com/start/ubuntu-for-devices/installing-ubuntu-for-devices/
:)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#7) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Most akkor ennek marad a jelenlegi Ubuntus store-ja, vagy írnak hozzá új alkalmazásokat?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) moleculez


moleculez
veterán

Na ezt megnézném igencsak.... Remélem nem geek játékszer lesz, és raknak bele rendesen erőforrásokat.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) twine


twine
addikt

offoff:

Fejlődik ez valahova? Valamikor a múltban nagy durranással, elindították ezt a telefon-desktop kombó dolgot,,,rá voltunk izgulva,,,Nexus 4-el "reklámozták..." aztán valahogy az a koncepció eltűnt a honlapjukról...aztán volt valami nagy mobile bemutató....ahol bejelentették, hogy akkor beta test here....
Lehetett is tölteni,,de az akkori Nexusosok mindegyike aki felrakta pont ugyanazt mondta....:
"kalap sz@r" hétköznapi használatra teljességgel alkalmatlan,,,kb mintha egy prezentációt néznének...használható mobil os-től messze van még...aztán jött a hír, hogy "saját" telefonjuk lesz....ubuntu edge....
Jó kis demók, szemfényvesztő bemutatók....de valahogy évek óta nem látok valódi, kézzel fogható dolgokat.... :(

Figyelmetlen vagyok és nem követem a projektet? :F

[ Szerkesztve ]

(#10) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Nagyon varos! Jelentheti ez azt, hogy flyme alapu oppokra is megjelenne? Oppok jobban bejonnek mint a meizuk.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) Luck Dragon

Én várom ,főleg egy MA teszt erejéig minimum. :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) Béééla


Béééla
őstag

És akkor most végre nem ÖT alkalmazás lesz a storeban?

Mert jó-jó, Bubi on Phone/Tablet, de nulla alkalmazás van rá...

Bélabá

(#13) Cathulhu válasza Cathulhu (#10) üzenetére


Cathulhu
addikt

Beneztem, sorry, keverem az OS-eket...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Szívesen kipróbálnám, hogy egy ilyenből mit lehetne kihozni billentyűzettel egérrel és monitorral. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15) dabadab válasza sz.balazs.95 (#14) üzenetére


dabadab
titán

"egy ilyenből mit lehetne kihozni billentyűzettel egérrel és monitorral."

A hibait meg a korlatait, leginkabb :) "Igazi" PC-nek azert ezek a telefonok nagyon gyengek.

DRM is theft

(#16) dreamdancer válasza dabadab (#5) üzenetére


dreamdancer
őstag

Pont hogy nem. Évek óta vannak androidos laptopok, de egyáltalán nem tudtak elterjedni. A célszerszámok mindig győztek az "all-in-one" hibridmegoldások felett.

A jövőt inkább a tökéletesen összedolgozó, közös adattárolót (felhő) használó, automatikusan szinkronizáló eszközök jelentik, nem pedig az, hogy a telefonon akarunk Photoshopot futtatni.

Nem a lényeg a fontos.

(#17) Graphics válasza dreamdancer (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

En viszont nagyon szívesen fogadnek egy teljeserteku mobil eszkozt, amelyen akar a Photoshop is megy.

Nekem ideális lenne ha mondjuk csak egyegy karaktert vagy szaturaciot kellene korrigálni gyorsan.

En évek óta erre vágyok, talán az olcsó kínai win8 tablet lesz a nyerő nekem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) kolosanyi válasza dabadab (#5) üzenetére


kolosanyi
veterán

És ez szerinted a Linux alapok miatt van? Mert szerintem nem.

(#19) dabadab válasza kolosanyi (#18) üzenetére


dabadab
titán

Viszont eleg latvanyos cafolata annak, hogy a Linux alkalmatlan a nepnek (ahogy egyebkent az iOS / OSX is, mondjuk ott BSD van a motorhazteto alatt, de ezen a szinten ez tulajdonkeppen mindegy).

DRM is theft

(#20) kolosanyi válasza dabadab (#19) üzenetére


kolosanyi
veterán

Maga a technológia tök lényegtelen végfelhasználói szempontból. Működjön és kész, a többi nem tartozik a felhasználóra. Szerintem. :)

(#21) Rimuru válasza kolosanyi (#20) üzenetére


Rimuru
veterán

Én is úgy látom hogy a telefonod a PC-d a jövő, viszont egyáltalán nem úgy ahogy eddig alakul. Legalábbis én nem örülnék neki ilyen formában, akkor inkább megmaradnék külön PC és telefon vonalon már amennyire lehetséges lesz (sok sok év múlva).

Vigyázat, csalok!

(#22) dreamdancer válasza dabadab (#19) üzenetére


dreamdancer
őstag

Tényleg nem akarok kötözködni, de a Linux valóban nem jó az átlagjúzernek. Ez nem vélemény, hanem tény. 10 évvel ezelőtt a Linux és az OS X is 1-2% között volt - a Linux azóta is kábé ugyanott stagnál, miközben az OS X már 8% körül jár. (Az OS X-et csak azért írom, hogy ne a Windows "megdönthetetlensége" legyen az ellenérv.)

Nem azt mondom, hogy a Linux rossz, sőt, de a számokkal nehéz vitatkozni, a nagyközönségnek nem kell. Túl sok a gond, a korlát, a macera.

Nem a lényeg a fontos.

(#23) leslieke válasza dreamdancer (#22) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Dehogynem jó a Linux az átlagusernek. FB-re, letöltésre, levelezésre, YT, stb.. elég. Ha játszani akar, akkor ott kell kompromiusszmot kötni, de már ezen a téren is jelentős fejlődés volt az elmúlt 1-2 évben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24) kolosanyi válasza leslieke (#23) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem se jött be. Tudom, hogy ez nem a rendszer hibája, de MS Office-hoz vagyok kötve, úgyhogy én maradok a Windowsnál. A webappal meg Libre Office-szal nem fogok szívni, próbáltam, de nyűglődés az egész. Plusz nekem bejön a csempés felület is.

(#25) sptkyle válasza Paul119 (#6) üzenetére


sptkyle
senior tag

Nem teljesen erre gondoltam, de azért köszönöm szépen. :)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#26) dabadab válasza dreamdancer (#22) üzenetére


dabadab
titán

"Tényleg nem akarok kötözködni, de a Linux valóban nem jó az átlagjúzernek. Ez nem vélemény, hanem tény."

Akkor az Androidot kik hasznaljak?

DRM is theft

(#27) Fritz Teufel válasza Rimuru (#21) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Valami olyasmiben gondolkodnék, mint az ASUS. Csak egy szabványos csatlakozó felületet vagy bölcsőt kell kialakítani és leht is dobálni a TV hátuljába, tablet vagy notebook-keret hátuljába. A különböző méretek miatt itt szükség lesz adapterekre, de az legyen a legnagyobb probléma. Jelenleg a hozom-viszem készülékek korlátja a hardver korlátja (ARM). Még némi víz lefolyik a Dunán, amíg kiegyenlítődnek a különbségek. Már, ha egyáltalán...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#28) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Telefon és PC ugyanaz lehet, és egy felhőből kapjuk majd az áldást.
Bár én örülnék, ha vész esetén a telefonom betenném a dokkolóba, és lenne egy gépem amíg elhárul a veszedelem. Azért monitoron csak jobb netezni, meg gépeln is jobb fizikai gombokon nem.

(#29) Rimuru válasza Fritz Teufel (#27) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem is a hardver az egyik legnagyobb gond. Gyenge és drága ami most kapható, mindnek zárt bootloadere van (olyat szeretnék mint PC-n azt rakok rá amihez kedvem van), Ott van még a Project Ara is remélem hamar megvalósul elérhető áron és minőségben, úgy igazán a saját igényeinkre szabhatnánk.

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.