Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Na öröm látni, hogy nem csak a 6-os hanem az 5-ös szériában is megtörtént a visszalépés. Jó látni a haladást.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) foxymaci


foxymaci
senior tag

Fix fókusz? :W

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#3) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Nagyon remélem, hogy nem ilyen lesz.:( Fixfókuszt meg hagyják már el, az 520 is már elég xar képeket csinál, és akkor még vissza is fejlődik? :F Úgy néz ki, hogy most a visszafjlődés a divat... :(((

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Húha. Én várom a Lumia 530-at (tetszk a 630 is, csak nekem még picit drága), de egy picit elbizonytalanodtam. Fixfókusz? Mondjuk mivel leginkább távoli képeket lövök (nyaralás), nem zavaró, de akkor is. Legalább akkor egy jobb optikát rakjanak bele.

Meg négy magos proci? Gondolom ugyan az lesz benne, mint a 630-ban (én 100%-ra tippelem ezt, de meglátjuk). Az a baj az L630-al is, hogy négy gyenge mag van benne. Az általam kiszemelt LG L70 hozza ezt két maggal (mindkettő qualcommos).

Meg én várok egy MTK procival szerelt Lumiát is. Igaz gyengébb lenne, de legalább nem melegedne, mint a qualcomm összes megoldása (hiába gyengébbek a magok, melegszik). Sajnos az összes Lumia melegszik az 520-tól a 925-ig bezárólag. (Nagyobbak nem voltak a kezemben.)

(Ha valaki olvasta már a hozzászólásamat, két dolgot levehetett. 1, legfőbb ellenségem a melegedés és 2, kedvelem az MTK procikat.)

Thaaleum: szerintem az 520 elég jó képeket lő.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) azopi74 válasza satz18 (#1) üzenetére


azopi74
addikt

Az 520 utódja inkább a 630. Ez új árkategóriában fog indulni, ahol eddig Lumia nem járt, csak Asha-k.

(#6) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nem értem, hogy a tényleg ráncfelvarrt és lényegesen jobbnak tűnő 525-el mi lett? Sehol nem lehet kapni, pedig még én is szemeztem vele... :(((

B.Cs.

(#7) gyurkikrisz válasza janeszgol (#4) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Akkor megsirathatod a WP platformot, mert MTK procik nem lesznek.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#8) azopi74 válasza janeszgol (#4) üzenetére


azopi74
addikt

"Meg én várok egy MTK procival szerelt Lumiát is"
Azt várhatod...

(#9) janeszgol válasza bollokcs80 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Az nem az EU piacra lett tervezve.

gyurkikrisz: Nem siratom meg, csak tetszene a megvalósítás.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) tatararpad


tatararpad
őstag

512MB RAM, 4GB belső tárhely, fixfókuszos (!) kamera, vastag test. Mintha csak a 2010-es Android felhozatalt látnám.

(#11) Thaaleum válasza janeszgol (#4) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

A telefon kijelzőjén még csak-csak elmennek, de monitoron nézve borzalmasak. Amúgy meg lelked rajta, de én nyaraláson nem alsó-kategóriás telefonnal lőném a képeket... :U

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#12) gyurkikrisz válasza tatararpad (#10) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

20-25e-ért már nagyon jó vétel lehet pl bulitelefonnak.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13) Alert89 válasza tatararpad (#10) üzenetére


Alert89
tag

Ez inkább tűnik Lumia 430-nak, mint 530-nak.

(#14) section9


section9
őstag

Remélem olyan ára is lesz amilyenek a featureök.

(#15) tatararpad válasza gyurkikrisz (#12) üzenetére


tatararpad
őstag

Jah, kb. amit nem sajnál az ember ha elhagy hót részegen.

(#16) azopi74 válasza tatararpad (#10) üzenetére


azopi74
addikt

Ebben az árszegmensben most is ilyen az android felhozatal, vagy ilyen se.

(#17) tatararpad válasza azopi74 (#16) üzenetére


tatararpad
őstag

Attól függ melyik ez az árszegmens. Mert szerintem ez se 15000 Ft induló árral jön majd.

(#18) jozso1989


jozso1989
őstag

10-15-ért kártyafüggetlenül jó vétel lehet.

troll off

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#19) Воланд válasza janeszgol (#4) üzenetére


Воланд
titán

mtk? :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) Lacus_84


Lacus_84
senior tag

"A Mainguyen információi szerint a kétkártyás Lumia 530 fehér, szürke, zöld és narancssárga árnyalatokban kerül forgalomba."
Ehhez képest a képen látható telefonnak kék színű a hátlapja, eléggé fake gyanús.

(#21) Energie X


Energie X
őstag

Azért a 4GB belső memória vérciki 2014-ben...Még a fixfókuszos kamera elmegy, bár az olcsó Lumiák pont makróban jók, távoliban meg nem... Mellesleg úgy néz ki mint a 630... Kameragomb itt is nuku, kapacitív gombok dettó... Nem érzem úgy, hogy jó ez az irány amit az MS tervez..

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#22) azopi74 válasza tatararpad (#17) üzenetére


azopi74
addikt

Nem, de gyorsan eléri azt az árszintet :) 25-30 között fog nyitni szerintem.

(#23) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Wait a second!

Az autofókusz úgy tudom, hogy előírás a WP-nél. :F
Egyébként lehet, hogy ez valami harmadik világnak szánt telefon lesz, mert ha jól emlékszem akkor a Lumia 505-öt és az 510-es sem forgalmazták hivatalosan Európában.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#24) HKorn


HKorn
addikt

Ha jól tudom WP-nél az alapkövetelmények között volt/van az autofókusz, igen furcsa lenne a fix fókusz.

Mind1, kell ilyen is, ha minél jobban le akarják fedni a palettát.

Run&Ride

(#25) halkow


halkow
őstag

Szégyen ez a vissza lépés :(

Alcatel onetouch idol2s the king

(#26) bollokcs80 válasza azopi74 (#16) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Azért a 30-40 ezer közötti árszegmensben (a Lumia 520 árát alapul véve) van pár droidos alternatíva:

- SONY Xperia E1
- Gigabyte Gsmart Aku A1 (4mag,1 GB RAM!)
- Alcatel Idol Mini

De még akár egy Moto E is...

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#27) moleculez


moleculez
veterán

Ez tényleg 430 inkább. Max 20k kártyásan es akkor életképes.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) gyurkikrisz válasza Energie X (#21) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

20-25e forintért egy STABIL okostelefon, néhány játék is fut rajta. Ha alsókategóriában veszel telefont a kamera amúgyis csak dísz. Mi kell még? Ilyen áron semmit se kapsz. Illetve valami olcsó kínai 40 dolcsis droidos szart, 0 frissítéssel. Azt akarod?

stider: A garancia nélküli Moto E és a "neves" gigabyte smart aku kemény vetélytárs :D

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#29) Dilikutya válasza janeszgol (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Eszembe nem jutna nyaraláson egy alsókategóriás telefonnal fényképezni. Egy olcsó kompakt gép is jobb annál.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) HKorn válasza moleculez (#27) üzenetére


HKorn
addikt

eltolták a kategóriákat, ahogy fentebb is írták a 630 lett az 520 utódja, az 530 meg lefele nyit a még olcsóbb szegmens fele, ahol eddig WP készülék még nem volt, viszont mindenféle galaxy youngok meg igen.

Bár talán a 4-es sorozat bevezetése ideálisabb lett volna, úgy nem hőzöngene mindenki, hogy dehát ez visszalépés :)

Run&Ride

(#31) DaveJr


DaveJr
őstag

Már egyszer jó hosszan ki beszéltük még 630nál hogy a Nokia (Microsoft) eggyel lentebb csúsztatja a telefonokat. Tehát az 520 igazi utódja a 630 lett. Az 530 ilyen szempontból a 420 utódja lenne ha lett volna anno. Ezen nem kell meglepődni és egyből átkokat szórni.

HKorn: Megelőztél:)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#32) bollokcs80 válasza gyurkikrisz (#28) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Jó, egyik sem egy nagy dobás, de hardveresen ennél mindenképp jobbak.... :))

B.Cs.

(#33) azopi74 válasza bollokcs80 (#26) üzenetére


azopi74
addikt

Nem mondtam, hogy nincs abban a kategóriában alternatíva. Ma már van. De az a 630 kategóriája. Ebben a kategóriában viszont nincs, csak ipari hulladék.

(#34) ddaydome


ddaydome
senior tag

Azért nem kell ám mindent készpénznek venni, amit egy vietnámi áruház oldalán látni vélt valaki. Gondoljatok csak bele, hogy Budapesten is lehet kapni az utcán "eredeti" Iphone-t. Akkor kell valamit véleményezni, ha hivatalosan bejelenti a gyártó. Egyébként meg, ha ilyen tulajdonságai lesznek ténylegesen, akkor sem kell szörnyülködni. Megjegyzem már havi 3200 ft-os előfizuban, 15.000 ft-ért 630-s Lumiát is lehet venni, ami szerintem elég korrekt ajánlat.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#35) janeszgol válasza Thaaleum (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Így gondoltam én is. Ma már nem néznek számítógépen fényképeket az emberek. Átpasszolod nekik az okostelóra, táblagépre és kész.
Pl anyám. Az okostelót is alig fogadta el. Ha felvetném neki, hogy másolja fel és nézze meg gépen a képeket, kidobná a francba az egészet. :) Katt-katt, megnéz, tovább megy.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) section9


section9
őstag

Egyébként a 4 gigás belső memóriára hogy a bánatba fog felkúszni egy system update? :U

(#37) gyurkikrisz válasza section9 (#36) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Kőnnyen. Kb 1,5 giga kell hozza. Appok, zenek az sd kartyan, jo lesz ez igy. Meg aki ilyet vesz tisztaban van vele mit kap ennyiert, nem akar majd rajta 20 jatekot tartani :U

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#38) azopi74 válasza section9 (#36) üzenetére


azopi74
addikt

Ki mondta, hogy lesz rá system update? :D

(#39) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ez a mobil MINDENBEN visszalépés az 520-hoz képest. Ami szerintem extra gáz:
- fix fókuszos kamera
- 4 GB memória - appoknak jut kb. 2 GB
- ducivá hízlalt ház

De a kameragomb vagy a kezelőgombok eltüntetése sem öröm, és hogy még a GPU is gyengébb...

Szóval aki olcsó WP-t akar, az inkább vegyen 520-at.

Nem a lényeg a fontos.

(#40) Oppenheimer válasza dreamdancer (#39) üzenetére


Oppenheimer
veterán

630 az 520 utódja (még olcsóbb is nála). 530 meg még ennél is olcsóbb lesz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#41) gyurkikrisz válasza dreamdancer (#39) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ez is olcsó Lumia lesz, olcsóbb mint az 520, az árral komoenzálják a gyengébb hardvert. De ez már le lett írva.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#42) section9 válasza gyurkikrisz (#37) üzenetére


section9
őstag

Nekem most a system 2.9 gigát eszik, az appok 2.12 gigát és van summa 16 giga helyem. Azért nagyon hamar betellik az a 4 giga. Annyira, hogy az már szerintem a használhatóság rovására megy, a WP-t meg ugye nem úgy ismerjük mint ami a használhatóságot az olcsóságért feláldozza, úgyhogy elég fura.

azopi74: 3 évig minden WP devicera van garantáltan update elvileg. :DDD

(#43) m1lan válasza Energie X (#21) üzenetére


m1lan
őstag

Nem Android KitKat van rajta, 8.1-en lehet SD-re telepíteni/áthelyezni.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#44) Dilikutya válasza gyurkikrisz (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vagy nincs tisztában, de mindegy, aki sok dolgot akar a telefonjával, az nem ilyet vesz. Lehet hozzá se nyúl a tárhelyhez.

m1lan: 8.1-nél meglépték az SD kártyára telepítést? Az pozitív! Egyszer a Samsung support azzal hajtott el, hogy azért nem támogatják ezt, mert elég nagy a belső tárhely. Persze 8Gb-ból 4 a rendszer, felteszek egy Real Racing-et vagy Need for Speed-et, és el se férnek. Akartam, nem sikerült. Úgyhogy maradt a RR3, a Most Wanted elfér a Samsung Apps fiókomban is, majd... :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) BobTail válasza Oppenheimer (#40) üzenetére


BobTail
őstag

Ott a pont, de ne hagjyátok abba...

(#44) Dilikutya, de támogatja - 8.1-től ;)

[ Szerkesztve ]

(#47) jenei1994 válasza jozso1989 (#18) üzenetére


jenei1994
addikt

Igen jó vétel lehet. Csak nem lesz annyiért. :D

(#48) kcsa válasza BobTail (#46) üzenetére


kcsa
veterán

Most akartam belinkelni :P :)

(#49) Воланд válasza BobTail (#46) üzenetére


Воланд
titán

85 euro, jesszusom. :Y

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#50) kcsa válasza Воланд (#49) üzenetére


kcsa
veterán

indulóárnak nem rettenetes, bár tény hogy nem a legjobb (100€)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.