Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) section9 válasza Armagedown (#94) üzenetére


section9
őstag

A Microsoft pont eltalálta mi kell a tömegeknek, csak a tömegek nem veszik észre. Mondjuk ez nem a tömegek hibája, eddig minden ismerősöm azt mondta, hogy a GSM boltokban és a szolgáltatóknál az egységsugarú eladók mind azt mondták, hogy a WP szaggat meg lefagy meg hulladék és vegyen helyette Androidot. :U

(#102) azopi74 válasza tjb007 (#98) üzenetére


azopi74
addikt

Mi a szűk keresztmetszet, a CPU vagy GPU?
Dehát az összes előző generációs csúcsketegóriás WP8-as Lumia-ban Adreno 2XX van. Igaz, nem 203, hanem 225, teljesítményben van egy kis különbség ;)
De a WP7-nek még Adreno 200 is elég volt.
Ja ,vagy WP8-nál alapkövetelmény a D3D 9.0c? Most nézem hogy a 225 már tudja azt, bár OpenGL ES-ből csak 2.0-t. A fene vinné el a qualcomm-ot, jól összezavart :)

(#103) galaxys80 válasza janeszgol (#35) üzenetére


galaxys80
veterán

"Ma már nem néznek számítógépen fényképeket az emberek"

Mondjuk úgy,hogy nálatok. ;)
Mi például vagy PC-n vagy TV-n nézzük vissza a képeket. Sőt a legjobbakat még elő is szoktam hívatni.
Eszembe nem jutna telefonon nézegetni.

(#104) tatararpad válasza section9 (#101) üzenetére


tatararpad
őstag

A Microsoft pont eltalálta volna a népek igényeit ha legalább az Androiddal együtt dobnak piacra egy WP8.1-et. Ez az aprócska késés a mobil piacukba került, mert ugyanott vannak mint a Windows-zal konkuráló desktop oprendszerek: még ha jobbak is, egyszerűen érdektelenségbe fulladnak. Az uniformizmus és a hardveres kötöttségek miatt pedig aligha ez az oprendszer lesz a gyártók korbácsa a Google ellen.

(#105) ESP23 válasza Armagedown (#94) üzenetére


ESP23
senior tag

Az android népszerűsége nem a Google-nak köszönhető, kétlem hogy a Nexus széria miatt lett ilyen sikeres.
Ott főleg a Samsungnak köszönheti a keresőóriás a rendszer sikerességét, lásd a Samsung eladási mutatóit és android részesedését.
Az ezer fata kínai noname készülékekről már nem is beszélve.
Nekem jobban tetszik a Microsoft hozzáállása, megszabnak egy követelményt amit mindenkinek be kell tartania, így elkerülve a rossz és használhatatlan készülékeket.
A Google-nek is kellene támasztania egyfajta követelményt, és akkor az alsókategóriás hulladékaik is a használható kategóriába sorolhatnánk.
A marketingről pedig csak annyit, hogy azt is a Samsung nyomatja, én még nem láttam olyat, hogy egy reklámba a Google az Android rendszert ajánlja. :N
Viszont való igaz, hogy az MS a marketinges részre kicsit jobban ráállhatna.

(#106) Воланд válasza tatararpad (#104) üzenetére


Воланд
titán

a hardveres kotottsegek ugy neznek ki, hogy - koszonhetoen az ms/qualcomm referencia programjanak - az oem-eknek kb csak azzal kell foglalkozniuk, hogy hol legyen a keszulekhazon a keszulek/gyarto neve feltuntetve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#107) macika69 válasza dreamdancer (#82) üzenetére


macika69
tag

És még egy jó pár dolog hiányzik az 520-ból azt gondolom, ami miatt én sem vettem meg. A minőségéről nem is beszélve...

(#108) section9 válasza tatararpad (#104) üzenetére


section9
őstag

Kicsit negatívan állsz hozzá, az okostelefon piac eddig is többszereplős volt és ezután is az lesz. Emlékszem két-két és fél éve mindenki temette a WP-t, pedig folyamatosan jön fel. Például most az enterprise updatenek hála a Blackberry szegmensből haraphat ki majd egy nagy darabot. :)

(#109) Dilikutya válasza tatararpad (#104) üzenetére


Dilikutya
félisten

A hardveres kötöttség csak annyi, hogy van egy szint, ami alatt nem lehet hardver. Így nem születnek 20 ezer forintos Pocket Neo-k. Az SoC-nkívül meg a gyártó azt rak bele szabadon, amit akar, optikát, Carl Zeiss lencsét, mindenféle érzékelőt - ír hozzá drivert, és kész. Egy Lumia 520 pl. jobb hasonló árú androidos kollégáinál. És az sem mindegy, hogy nem MediaTek, hiába olcsó a négy mag, és talán nem melegszik úgy, de a minősége sem olyan, mint a Qualcomm SoC-nak. Igenis kell a minimális hardveres igény, nézd meg, néha milyen belépő androidos telefonok jönnek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#110) tatararpad válasza Воланд (#106) üzenetére


tatararpad
őstag

És pont ez a probléma. Kicsi mozgástér költségek terén, kevés lehetőség a megkülönböztetésre.

(#109) Dilikutya: Nyilván az MS megközelítésének is vannak előnyei, kisebb a zsákbamacska, jobban optimalizált rendszer és szoftverek. De a modellnek hátrányai is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#111) Dilikutya válasza tatararpad (#110) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs olyan kicsi mozgástér, azért WP8-as telefon is van sokféle, és rengeteg dolgot lehet bennük variálni. Ez jó, mert így nem abban versenyeznek a készülékek, melyik kap több pontot az Antutu-ban, hanem a szolgáltatásaikkal kell vevőt szerezniük. Lumia 520 és 620 is ugyanaz volt hardveresen, csak egyikben jobb kamera volt (nyilván volt más különbség is). Régen sem abban versenyeztek, melyiken fut gyorsabban a vezérlő szoftver. A Google is bevezethetne bizonyos minimális követelményeket, hogy legalább az, amivel előtelepítve a dobozba kerül, az normális sebességgel fusson egy belépő modellen is. És utána lehet cifrázni extra szoftverekkel, jobb kamerával, villanóval (bár az egy filléres LED, nem kéne hogy extra legyen), szenzorokkal, nagyobb felbontással, több memóriával, tárral. Abban úgy sincs haszon, ha azoknak adnak el ótvar androidos telefont, akiknek nincs is rá pénzük. Rengeteg ilyen lom van a polcokon. A Gingerbread-et meg jó lenne már eltakarítani a belépő modellekről, én a héten a Media Markt-ban még láttam Alcatelt 2.3-al. Bár ez úgyse fog megvalósulni az open source miatt, többek közt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#112) C$abi


C$abi
aktív tag

Amióta a Microsoft kezében van a Nokia, azóta egyre inkább azt veszem észre, hogy minden telefonjuk a tudásához képest eggyel feljebb csúszott, mert a Lumia 630 az 530 néven sokkal inkább helyén valóbb lenne a tudása miatt, mert körülbelül egy felnagyított Lumia 520-asnak felelne meg.
Az 530-ashoz: Fixfókusz 2014-ben??? WTF??? Minden téren visszalépés. :(

(#113) Dilikutya válasza C$abi (#112) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az 530 az 520 alá pozicionált készülék, csak elszabott az elnevezése.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#114) Воланд válasza C$abi (#112) üzenetére


Воланд
titán

1.: nincs a microsoft kezeben a nokia.

2.: 3 honapja zarult le a felvasarlas, most oszinten, szerinted ezekhez a keszulekekhez mennyi koze van az ms-nek? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#115) azopi74 válasza Воланд (#114) üzenetére


azopi74
addikt

" nincs a microsoft kezeben a nokia."
Ezt már annyiszor leírtad, hogy aláírásba is betehetnéd :)

(#116) HKorn válasza C$abi (#112) üzenetére


HKorn
addikt

te se szoktál visszafelé olvasni egy fórumban mielőtt írsz, ugye?

100x le lett írva hogy miért tűnik visszalépésnek és valójában miért nem az.

Run&Ride

(#117) Dilikutya válasza azopi74 (#115) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azóta is folyamatosan igaz, hogy nincs a Microsoft kezében a Nokia. Csak a mobiltelefonos üzletág és a készülékeken a márkanév használatának a joga az övék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#118) azopi74 válasza Dilikutya (#117) üzenetére


azopi74
addikt

Ezt egy percig sem vitattam, csak woland_y2k mester kitartását csodálom, hogy ezt ennyiszer képes megismételni ezt a gyengébbek kedvéért... Hiába no, megérdemli a jómunkásember rangot :D Nekem tizedennyi türelmem sincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.