Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

valamilyen oknál fogva ezek a próbálkozások egy-két kivételtől eltekintve soha nem érik el azt a szintet, amit eredetileg a készítők szántak nekik.

Az esetek többségében ez az ok nem más, mint UV-Ball...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2) tha_answer válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


tha_answer
őstag

?

(#3) AS válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


AS
félisten

Uvi balt nem szidni mostanában elég jó filmjei voltak. Lényeg hogy ne játékokhoz nyúljon.
Ajánlom a mostani Rampage.Capital.Punishment filmjét elég meghökkentő ....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) Wlac


Wlac
Ármester

"elkövetkező időszakban azonban megváltoznak a dolgok, ugyanis néhány hónappal ezelőtt bejelentették, hogy érkezik az Assassin's Creed adaptációja, amelyből nagy költségvetésű filmet terveznek készíteni." Sajnos a két dolog nem jár kéz a kézben. Korábban sem azért hasaltak el a filmek, mert nem volt jó az alapanyag. Az AC ráadásul hatalmas sztorival bír, így azt nehéz lesz úgy kivonatolni, hogy a gamereknek és a sima nézőknek is megfeleljen.

“The wha-"

(#5) wolfman válasza Wlac (#4) üzenetére


wolfman
veterán

Azért bukott meg szinte mindegyik játék film adaptációja, mert a rendező meg író meg minden egyes tag belesz-art, hogy mi az eredeti történet és felállás, aztán gondolván, hogy saját ötletekkel is működni fog a cím, de sosem így lett. Azt hallottam egyszer hogy ilyenkor a rendezők és forgatókönyv írók szeretik belevinni a saját maguk ötleteiket és így megalkotni valamit, de könyörgöm, ha egy játék iszonyat híres lesz, akkor nem szólhat másról, csakis arról amiről az eredeti mű.
DOOM:
Játék: ember elment a marsra, megnyitotta a pokol kapuját, átjöttek a démonok
Film: ember elment a marsra és elszabadult egy vírus, mindenki mutáns lett. FOS

HITMAN:
Játék: egy cég klónokat hoz létre, amiből a 47-es lesz a legtökéletesebb bérgyilkos
Film: a bérgyilkosok gyerekkorban elrabolt gyerekek, köztük négerek is! FOS

Resident Evil:
Játék: olyan amilyen
Film: 3. résztől tök másról szól, igazából mindegyi s, csak legyenek benne zombik! FOS

NEED FOR SPEED
Itt tök mindegy, nincs is történet, de meg kellett filmesíteni.

Prince of Persia
Játék: A herceg kiszabadítja az idő homokját és ezzel megpecsételi a sorsát, és meg fog halni
Film: A herceg egy másik nép királynőjével veszekedős és kurva unalmas kalandokba keveredik és összesen 3x volt használva a tőr. FOS!

értem én hogy tök máshogy kell nekiesni egy játék és egy film történetének, hogy a végtermék izgalmas legyen, de miért kell átírni az alapvető koncepciót? Persze hogy köze nem lesz ahhoz ami hatalmas siker volt játékként! De jelenleg nem tudom mit tudnak kihozni az AC filmből, mivel a játéknak is a fő, az alapvető történetét, a jelen szálat durván kezdik leépíteni és csak a különböző korok számítanak (végérvényesen a parkour a fontos meg a gyilkolgatás), így nem tudom mi lesz az amit megmarkolnak és átültetik.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) aizen92 válasza wolfman (#5) üzenetére


aizen92
addikt

És azért szart bele, hogy minél több pénzt hozzanak ki a filmből.
Lassan le kéne arról mondani, hogy a szórakoztató ipar vonatkozó ágai, telibefossák a hardcore fanokat, legyen az játék/képregény stb., mivel nem lehet egy millió dolláros költségvetésű filmet csak párszázezer embernek elkészíteni, minden igényüket kielégítve. Ehelyett azokra fognak koncentrálni, akiknek lövésük sincs az előzményekről/háttérstoryról, viszont nekik emészthető/eladható formába kell önteni.

Nincs új a nap alatt sajnos.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7) Bad Pritt válasza wolfman (#5) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mivel ment a fika 5 éven át az általad nagyra tartott jelen szál miatt (ami sohasem volt előtérben, mindig csak egy keretet szolgáltatott az adott rész cselekményének), ezért naná, hogy leépítik. Az eredmény? Szolid siker, ugyanakkor annál nagyobb kritikai elismerés, a Black Flag ott volt a top játékok között a tavalyi évben a legtöbb újságírói oldal szerint. Az idei két játék is ezt a vonalat fogja követni, sőt, a Unity 100%-ban szakít a Desmond vonallal, szerencsére, új generáció, új alap séma szerint.

A film pedig nem adaptáció lesz az eddigi hírek alapján, sokkal inkább az AC univerzum kiterjesztése, láttunk már ilyenre példát (FF VII), akár még jól is elsülhet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#8) TESCO-Zsömle válasza aizen92 (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez az érvelés szép meg jó, de az eddigi tapasztalatok nem azt mutatják, hogy ezek a módosítások nagyon működnének...

A legtöbb játék úgy jó, ahogy van. És nem csak a hardcore közönségnek, hanem mindannak a rengeted casual-nak is, akik megjelenéskor sikeressé tették. Mikor egy játékot feldolgoznak, nem arra a pár százezer hardcore játékosra kell gondolni, akik megjelenés után sok évvel is tolják, hanem arra a néhány millióra, akik vásárlásukkal sikeressé tették. Mert nem csak a hardcore-oknak nem fogják tudni eladni ugyanazt kitekerve, de azoknak se, akiknek anno tetszett, kijátszották, aztán léptek tovább.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) wolfman válasza aizen92 (#6) üzenetére


wolfman
veterán

De akkor meg minek csinálnak adaptációkat? Az ennek a lényege, hogy átültetik filmes keretek közé vagy éppen fordítva (az sem egyszerű egy szakma), az adott történetet, karaktereket és amit csak lehet úgy hogy ott is helyt álljon. Nem mondom nem egyszerű feladat, de akkor lenne értelme is annak a szónak hogy adaptáció!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10) TESCO-Zsömle válasza wolfman (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért, mert ha fogsz egy már létező univerzumot/történetet, akkor már van a kezedbe egy csomó dolog, amit nem kell kitalálnod, ami már egyszer bevált. A probléma az, amit te is leírtál, hogy miután kezükbe veszik a készt, nem arra ügyelnek, hogy megfeleljenek, hanem elkezdik módosítgatni a saját szájuk íze szerint, belekontárkodva a nagy egészbe.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) Xerxész válasza Bad Pritt (#7) üzenetére


Xerxész
őstag

Inkább ilyen egyveleg lesz a film.
Nem tudom, volt-e írva a cikkben, mert munkahelyen nem tudom elolvasni, de legfrissebb találgatások szerint Robert Downey jr. is szerepel majd a filmben, mégpedig Leonardo da Vinciként. Ha ez igaz, akkor lehet, hogy a spanyol inkvizíciós 15. századi sztori felejtős, és mégis egy afféle fél ACII adaptáció lesz. De még minden bizonytalan.

Amúgy a jelen szálhoz hozzászólva... Persze, hogy nagyra tartjuk (rajtam kívül még nagyon sokan), hiszen a jelen szál nélkül AC széria sem lenne. Aki ezt figyelmen kívül hagyja, annak tényleg csak az a fontos, hogy futkározzon és gyilkoljon.
Pont annyira volt előtérben a jelen szála, amennyire kellett...legalábbis a Desmond szálat tekintve. Liberation és Black Flag már más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#12) Bad Pritt válasza Xerxész (#11) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem biztos, simán összehozhatják Leonardóval, csak a főszereplőnek kéne utaznia egy félszigettel arrébb. Gyakorlatilag Ezióval párhuzamosan zajlana a cselekmény. Meglátjuk még.

A jelen szál sok esetben arra volt jó, hogy megtörje az egész játék ívét. Az én személyes véleményem az (ezt még többen osztják, a harmadik részből meg az egész Desmond mizériából kiindulva), hogy öngól volt az egész Animus-koncepció. Felépítenek egy 10/10-es világot, Itáliát, Rómát, Konstantinápolyt, gyarmatokat, aztán pár óránként kiszakítanak belőle, hogy semmitmondó, érdektelen dolgokat művelj Desmonddal. Semmi nincs a jelen szálban, ami idekötne, mindent a múltban csinálsz, építed a testvériséged, felszabadítod a városokat, csinálod a küldetéseket, a jelenkori intermezzók legtöbbször koloncnak tűntek az egész játékban. Ezért leszek kíváncsi arra, hogy a Unity-ben folytatják-e ezt a Black Flages fps-nézetből való hülyéskedést, mert ez sem az igazi szerintem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#13) oriic válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

No igen, a Mester és az alkotásai. :(

Mondjuk nagy ritkán akadnak jó adaptációk, lásd első Silent Hill.

Live-Die-Respawn

(#14) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

off: a képen látható pulóver beszerezhető? :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15) oriic válasza sz.balazs.95 (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Persze. Ebay.

Live-Die-Respawn

(#16) TESCO-Zsömle válasza oriic (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

MekMester... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) sz.balazs.95 válasza oriic (#15) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

tudnál linkelni egyet?
Csak mert AC-s ruhából alsó hangon tízezer féle van, de nekem pont ez kéne. :B

az aszimmetrikus cipzárja nagyon megtetszett. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#18) wolfman válasza TESCO-Zsömle (#10) üzenetére


wolfman
veterán

Azért, mert ha fogsz egy már létező univerzumot/történetet, akkor már van a kezedbe egy csomó dolog, amit nem kell kitalálnod, ami már egyszer bevált.

De azt az univerzumot be kell mutasd valahogy, amit ezek a sudribunkó Hollywoodiak nem szoktak. Akik játszottak az adott játékkal, azok tudják mi merre, kik kicsodák, de az egyszeri mozinéző nem fogja tudni, csak hogy ez ki, az ki, kapkodja a fejét és k..vára nem fogja élvezni az egészet. Meg a játéknál nem a vége a lényeg, hanem az út amíg elérsz a végére, az a fontos. Ezt kellene áttenni filmes környezetbe, hogy nem interaktív környezetben és kb. 2 óra alatt is megkapd azt az élményt, amit a gép előtt klikkelgetve is megvolt. Képtelenek, mert mindig valamit újítani akarnak meg változtatni, mert hogy gondolom akkor nincs szükség történetíróra, akkor nincs miért fizetést kapjon. Hát nem is lenne baj, de akkor egy jó filmmel lennénk gazdagabbak.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#19) Bad Pritt válasza sz.balazs.95 (#17) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont ez sanszos, hogy nem is létezik. Mikor Fassbenderről kiderült, hogy főszereplője lesz a filmnek, akkor került ki ez a fanmade rajz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#20) aizen92 válasza sz.balazs.95 (#17) üzenetére


aizen92
addikt

grrrr.
a pulóvert az angol sweaternek hívja. :)) 15 másodperc keresés.
(#19) HáGé: nyenye.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#21) oriic válasza sz.balazs.95 (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Live-Die-Respawn

(#22) sz.balazs.95 válasza aizen92 (#20) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

köszi! :R

így utólag rákerestem, de nem adta ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23) wolfman


wolfman
veterán

Ehhez a szabáshoz elég vékonynak kell lenni. :-s

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#24) Bad Pritt válasza wolfman (#23) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát figyelj, nem is Gabe Newellt akarják felvenni orgyilkos tanoncnak. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#25) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

nem csoda hogy eltolták, a forgatókönyvet sztem kb alapjaiban írják újra, ami eddig összeállt, állítólag annyira fos volt, hogy Fassbender is majdnem kiszállt a projektből.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26) aizen92 válasza FireKeeper (#25) üzenetére


aizen92
addikt

Nem jó előjel :(

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#27) TESCO-Zsömle válasza FireKeeper (#25) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem kérik fel azokat, akik az eredeti játék történetét is írták, vagy mondjuk aki a könyveket írta...

Vagy fogják inkább az egyik könyvet, könyvadaptációkkal elég jól boldogulnak...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28) wolfman válasza TESCO-Zsömle (#27) üzenetére


wolfman
veterán

Erről beszélek már egy ideje. Idióták azért, meg mert a rendezőnek meg forgatókönyvírónak kényszeres alkotási vágya van és ellenállhatatlan vágyat éreznek folyton hogy szétk..janak egy már tökéletesen bevált történetet.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29) sz.balazs.95 válasza wolfman (#23) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mondjuk ahogy így nézegetem, lehet, hogy nekem is túl vékony lenne. :D
bár nem tudom, mert amúgy nem vagyok kövér alkat, de van rajtam pár kg felesleg.
mindenesetre pulóverben (meg úgy általában) L-es a méretem, bár ritkán kell az XL-es méret.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30) HKorn


HKorn
addikt

na ez jó lehet, ha tényleg jól csinálják meg, van benne lehetőség, akár több részre is.

Run&Ride

(#31) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#29) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

na itt van a méret táblázat :DDD

kérdés: a kar kézfejjel együtt értendő? (én úgy mértem) :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) wolfman válasza sz.balazs.95 (#31) üzenetére


wolfman
veterán

Akkor jó egy pulcsi azt hiszem, ha az ujja a kézfejed közepéig lóg. Az már nem rövid, de fel is tudod úgy húzni csuklóig, hogy nem tűnik hosszúnak. Remélem érthetően fogalmaztam :F :U

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33) Wlac válasza sz.balazs.95 (#31) üzenetére


Wlac
Ármester

Derékban és mellben legyen jó, ha túl hosszú az ujja, azt bármelyik varrónő öt perc alatt be tudja venni neked.

“The wha-"

(#34) sz.balazs.95 válasza Wlac (#33) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

elvileg akkor az XL-es a jó nekem, bár nem tudom, mennyire gond, hogyha túl nagy a mellkas résznél. :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.