Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nubreed válasza HartgeH3-2.8 (#100) üzenetére


nubreed
veterán

:DDD :DD

Na ezt ha meglátja egy két habzó szájas konzolos, kitör a háború. :D

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#102) DiamondBack válasza HartgeH3-2.8 (#100) üzenetére


DiamondBack
senior tag

+1
De azért még majd kijön 50 tapasz hozzá :)
Akik még játszanak a IV-gyel nem tudnak ajánlani valami jó fajta car packot?

(#103) cyberkind válasza HartgeH3-2.8 (#100) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem azért, de erre mi szükség van?

Paranormal Cocktivity

(#104) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Elnézést kérek, csak egy nagyon buta poénnak szántam. Maximális respect :R :K

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#105) Sub-ZeRo válasza Petike1007 (#90) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Feleslegesek az ilyen összehasonlítások.

Ha pc-re veszed meg, kell vagy 200-300 ezres gép, amin futni fog maximum! grafikán.
Mivel a vga gyártók majd jönnek az új meghajtókkal, hogy játszható legyen, majd mehet az update, ami vagy sikerülni fog, vagy nem. Lásd ez a játék menni fog, a többiben meg lassul meg ilyenek.
Mivel pc, tuti egy bughalmaz lesz, első napos patch-ek csak úgy jönnek rá.
Lesz egy rockstar programod,ami a döglödő szerverek miatt játszhatatlan lesz a multi része.
Lehet be sem tudsz majd jelentkezni.
A konzolnál megveszed 150-ért a gépet, mindegy milyet, megveszed a játékot és maximum grafikán élvezed és nem kell szívnod vele. Maximum a szerverek miatt, ha nem bírják. Meg esetleg az updatek miatt, de ilyen játéknál tuti lesz valahol hiba, mert nincs idejük az teszcsapatnak tizenévekig tesztelni a játékot.
Szóval az updatet ne is vegyük ide. De pc-n tuti több jön ki, mint konzolra.

Szóval érdekes dolog ez a konzolhúború. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#106) vhw válasza Sub-ZeRo (#105) üzenetére


vhw
addikt

"...
A konzolnál megveszed 150-ért a gépet, mindegy milyet, megveszed a játékot és maximum grafikán élvezed...
"

Maximum graf, meg a <30 fps - csak élvezni kell :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#107) FoxiestFox válasza Sub-ZeRo (#105) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hehe, sarkít, mint a sarki róka. Ha valami naiv ember olvasná a hsz-ed, azt is hihetné, hogy a "max grafika" ugyanolyan, holott hát igazából nem, sőt, konzolon csak egyféle grafika van, ami tudjuk, minek felel meg PC-n (főleg egy GTA esetén, amiből a IV már évekkel ezelőtt jobban nézett ki PC-n, mint az V most konzolon.)
Meg a sebesség, az a 30 kemény fps, hát igen, azt hozza a konzol. De arra meg kicsit sok az a 150 szerintem... mert azt a sebességet egy 150-es PC is hozná. ;]

(#108) cyberkind válasza FoxiestFox (#107) üzenetére


cyberkind
félisten

Én 100-ért vettem tavaly, több mint 2 év garival, és hozzá se kell nyúlnom ezer évig.

Paranormal Cocktivity

(#109) CsonkaImo válasza vhw (#106) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Tisztában vagyok a konzolok előnyével, de ezen nekem is megakadt a szemem. Natív full HD felbontást alig bírják ezek a gépek, nem hogy max grafika... Ne értsétek félre nem szidom a konzolokat, csak a tényeket ne hagyjuk figyelmen kívűl.

(#110) Scholes9 válasza CsonkaImo (#109) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Azért belegondolva ez elég gáz. Legalábbis szerintem. Én biztos vagyok benne h full hd-ban normális beállításokkal remekül fog menni a játék nálam 😊 legalábbis ebben bízok. Ha esetleg mégsem nem fogok belehalni ha mondjuk "csak" highon fog 60 fps-el futni. Bár sztem még úgy is szebb lesz mint mondjuk a ps4-es változat.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#111) cyberkind válasza Scholes9 (#110) üzenetére


cyberkind
félisten

Gyengék ezek a gépek, de mégis nagyon szépen és jól megy rajtuk a játék, a Ps4-ben egy 7870-nek megfelelő gpu van, szal az egy jó támpont szerintem.

Paranormal Cocktivity

(#112) Sub-ZeRo válasza FoxiestFox (#107) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pc-n meg több féle grafikai beállítás, de ahhoz hogy teljes pompájában élvezd a játékot, keményen zsebbe kell nyúlni. Meg lehet hogy 30 fps-sel megy, új konzolon talán 60-at is tud, de ott nincs galiba, mint pc-n, hogyha sok objektum, ember van, akkor leesik az fps-ed. Láttam ps4-et élőben havernál nem csúnya... És cask 150-ben volt neki... 150-ből corei5 / 7 meg egy csúcs vga nehezen jön ki...
Meg az is lehet, hogy csúnyább egyesek szerint a konzol, mint a pc, csak elfelejtik, hogy 7 vagy akár több évig is lesz rá játék, nem úgy mint pc-re, hogy a 7 eves gépek már kőkörszaknak számít és mehet az újabb pénzügyi okoskodás hogy milyen hardvert vegyek a gépbe... Szóval az a konzol grafika nem is annyira csúnya, szerintem.

Aki meg full hd-ben, extra részletességű játékkal akkar játszani, annak ott a bank meg a pc.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#113) gianni85 válasza vhw (#106) üzenetére


gianni85
veterán

Vagyunk sokan igénytelenek, akiknek a "maximum" grafika és a többnyire 30fps is elég. :K Legalább nem kell 2-3évente remegve várni a játékok rendszerkövetelményét, hogy kell-e fejleszteni, vagy sem :)
Ja és játékokra se kell >1,5évet várni. Én pl teljes mértékben meg vagyok elégedve azzal a teljesítménnyel, amit az X1-em 100W-ból kihoz. Ősszel próbálkoztam még a PC-vel, de inkább visszaváltottam konzolra.

(#114) vhw válasza gianni85 (#113) üzenetére


vhw
addikt

30 fps-hez és a "maximum" grafikához nem kell 200-300 ezres gép. :N

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#115) cyberkind válasza vhw (#114) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez tény, de 150-ből nem jön ki olyan, én 105k-ért vettem az adatlapon lévő gépet, vinyó és vga nélkül, na most innentől ez nem kérdés.

Paranormal Cocktivity

(#116) cyberkind válasza cyberkind (#115) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja meg memória nélkül.

Paranormal Cocktivity

(#117) gianni85 válasza vhw (#114) üzenetére


gianni85
veterán

te géped kb annyiba lehet most amennyiért vettem az X1-et. Kíváncsi leszek, hogy fog-e úgy futni rajta a GTA 5. Vagy, hogy fog-e úgy futni rajta a GTA 6?

(#118) Vinrael válasza Sub-ZeRo (#105) üzenetére


Vinrael
tag

Az egy dolog hogy egy százassal drágább a gép ára, de ha megnézed a konzol játékok árába ez bele van számolva szóval ez így elég hülyeség. Összességébe nagyjából ugyanannyiba kerül PC-n és konzolon játszani eredeti játékokkal. Még úgy is, hogy beleszámolod az esetleges apróbb bővítéseket PC-n. Ugyanannyi pénzt költesz el arra hogy játszhass, csak a konzolon játszás olyan mint ha hitelre vennéd.

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#119) FoxiestFox válasza Vinrael (#118) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De a konzolosok állítólag úgy játszanak, hogy megveszik a játékot 20 rugóért, játszanak vele, eladják 15-ért, és mosolyognak, hogy csak 5-öt buktak. :D De nem marad az övék.. ebbe kényszerítette bele őket a remek árszabás.
Nekem meg ott vigyorog a Steamen 190 játék, a legdrágább közülük 3k volt 75% offban, 2-3 kivétellel mind elmegy a Core2-es vasamon, és több ezer órát játszhatnék akkor is, ha mától egy darab játékot nem vennék.
És akkor ott vannak a dobozos játékaim, szintén ilyen akciós cucc többnyire, vagy ebayes olcsón meglőtt, szóval.. nem kifejezetten vágyom konzolra.
A Last Of Us érdekelne, de inkább nézek róla egy végigjátszást, és heló.

(#120) cyberkind válasza FoxiestFox (#119) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, így?
Nem tudom, de az itt látott játékok nagy rész 20 font se volt.

Paranormal Cocktivity

(#121) gianni85 válasza FoxiestFox (#119) üzenetére


gianni85
veterán

Igen, csak Steam-en vannak 75%-os akciók. Xbox és PS Store-ban minden full áron van mindig. :U
UI: van 10 játékom, átlag 4ezer forint volt, és közte van a hír tárgya is.

Egyik se drágább a másiknál, fenntartási költségei sem. Konzol: bebiztosítod vele magad 7 évre, PC: testre szabod a saját igényeid szerint.

[ Szerkesztve ]

(#122) cyberkind válasza gianni85 (#121) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom, nekem ott lett elegem az egészből amikor a bőven jó gépemen a Far Cry 3 mindenhogy mikrolagolt, ez csak egy a sokból, meg persze arról nem beszélve hogy ezer évet kell várni egy Gta-ra, ami miatt már megéri konzolt venni, de kinek mik az igényei, én csak játszani akarok kényelmesen, és nyugodtan, ez pedig pc-n nem jön össze.

Paranormal Cocktivity

(#123) FoxiestFox válasza cyberkind (#122) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lehet én is így lennék vele amúgy, ha hiányozna bármi az újabb játékok közül... de vagy én öregszem, vagy az új AAA címek egyre rosszabbak (persze lehet mindkettő is), mert valahogy nézem a videókat, olvasom a teszteket, és nem hiányoznak az újabb és újabb Ubisoft rókabőrök.
Sajnálom kicsit azt a kiadót, azért adtak ki anno jó cuccokat.
Két dolog tudna rávenni a fejlesztésre.. új Deus Ex rész, és Cyberpunk megjelenés. :D

(#124) cyberkind válasza FoxiestFox (#123) üzenetére


cyberkind
félisten

A Forza sorozat és Sunset (eddig csak ezek) miatt nagyon megéri a box, ilyen autósjátékot soha nem fog kapni az ember pc-re, pont ez a bajom, a régi Codies játékokat rongyosra toltam, és ők nem hajlandóak olyat adni mint a Dirt 1 meg Grid 1, az utóbbi időben már nem is élveztem a pc-t.

Paranormal Cocktivity

(#125) FoxiestFox válasza cyberkind (#124) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem nagyon autózom.. néha GRID2, BeamNG, Flatout2, meg a GTA-ban ökörködés..
Szerencsére találok azért jó cuccokat indie címek között magamnak. Szóval leköt egyelőre.
Nem úgy néz ki, hogy az AAA-piac mostanában ismét kedvemre tenne, úgyhogy csomó pénzt nem kell ilyesmire költenem.

(#126) kerekfej válasza cyberkind (#124) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem egyedül a Gran Turismo sorozat ér valamit is konzolon (autós játék esetén).

(#127) cyberkind válasza kerekfej (#126) üzenetére


cyberkind
félisten

Amíg nem próbáltam addig én is oda-vissza voltam érte, viszont a Forza után már szamárnak se kéne.

Paranormal Cocktivity

(#128) gianni85 válasza cyberkind (#127) üzenetére


gianni85
veterán

jaja, én is szerettem a GT-t még PS1 és PS2-n, de a negyedik rész óta (azóta van Forza is) olyan meh :)

(#129) trufa12 válasza cyberkind (#122) üzenetére


trufa12
addikt

Lehet így van , de lehet user error is, mert nem tudom nálam minden ami kell fel van telepítve a pc-re és minden játék jól fut, persze az megint más ha optimalizálatlan aztán kicsit vissza kell fogni a motor keresztmetszetét hogy ne kérjen annyi erőforrást. Mondjuk utlra helyett very high de az belefér.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#130) gianni85 válasza trufa12 (#129) üzenetére


gianni85
veterán

Ne viccelj már, elég gáz lenne, ha azzal a géppel nem mennének a játékok rendesen. A VGA annyi volt, mint egy konzol.

(#131) trufa12 válasza gianni85 (#130) üzenetére


trufa12
addikt

Hát hidd el ami nincs jól optimalizálva az nem szeret normálisan működni :) de amúgy többsége szépen megy a játékoknak .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#132) trufa12


trufa12
addikt

Jah egyébként meg az hogy pc-re sokáig kell várni a gta-5 re hát tehet 1 szívességet a rock star kinyalhatja a p-csámat :D úgy rockosan.

Elszálltak már nagyon ... Mondjuk én kivárom , rá érek , nem igazán idegesít, azt is lexarnám ha ki se adnák . De az hogy sok ember agyát húzzák az azért dühít. Sokan számítanak erre a retek játékra .

Még szerencse hogy így lassan 25 évesen már csak casual gamer vagyok, alkalomadtán tolok valamit aztán annyi.

A gépet is már csak biztonság érzet végett meg csupa szeretetből raktam össze ilyenre amilyen, amúgy fele ilyen gép is elég lenne, olcsó vga-val , meg lappal, meg i3 procival. Meg egy 10 k-s pc ház mellé...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#133) cyberkind válasza trufa12 (#132) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem szálltak el, csupán megmutatták az eladások hogy mire fogy a játék, ugyanígy gondoltam én is, de most már konzollal a hátam mögött nem izgat. :))

User error meg nem volt szokásom, épp elég időt szórakoztam a pc-vel, már unom is. ;)

Paranormal Cocktivity

(#134) Scholes9 válasza gianni85 (#130) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Trufa jól Írja 😊

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#135) gabor85 válasza oriic (#78) üzenetére


gabor85
őstag

Jogos, visszaszívtam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.