Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BloodRay


BloodRay
veterán

Nekem tetszett!
Igényes, részletes leírás. :R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2) Elbandi


Elbandi
aktív tag

Nekem is ilyen gepem van, meg 2006 karacsonya korul vettem sulinetben. Windows alatt tokeletesen mukodik, linux (ubuntu) alatt csak a wlannal van gond. (latja a kartyat, de nemtud semmihez csatlakozni). En 1 dolgot hianyolok rola: a beepitett microfont. tudom, hogy nemnagy dolog, de egy "mobil" gepnel illene, hogy legyen, ha pl utkozben kell valamiert skype/msn voice/voip-elni.

(#3) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

"...hiszen már mindenkinek van otthon digitális fényképezőgépe." Ezen azért megakadt a szemem...

Az írás tetszetős, szépen megszerkesztett, nincs tele zavaró nyelvhelyességi, helyesírási hibákkal, ez egy jó pont manapság. És a téma is elég hasznos. :R

(#4) fateless


fateless
veterán

Tetszett az elgondolás, de egy dolog a saját tapasztalatomból a "drágább" gépekkel kapcsolatban:

Én 2005 végén vettem a gépem, akkor még 200k-ért egy cel-M-et. (Akkor is voltak néhol 100k-ért gépek, de a 110 volt akor a "divat") Direkt azért vettem meg egydrágábbat, mert tudtam, hogy nyúzni fogom, de alapvetően irodai jellegű használatra kellett, tehát ne a teljesítmény volt a meghatározó. (Fontosabb volt a jó összerakás, illetve a kiegészítők: kártyaolvasó, ami akkor még nem volt alap, mikrofon, infra, fire-wire...)
Két bosszantó dolog is történt:
1. a DVD-író meghalt, pedig nem használtam gyakran.
2. kopás! az, hogy a bill kifényesedett, egyértelmű, mert állandóan gépelek rajta. de hogy a bal egérgomb és a kezem felfekvésénél a készülékház megkopjon! Ha ennyivel rosszabbak voltak az olcsó gépek, akkor el sem merem képzelni, hogy néznek ki most azok.

(A köv gép vagy 100k-s lesz és elhajítom 1 év után, vagy 300k és használom 5 évig. Úgysem kell a csúcsteljesítmény semmihez. Az első notim még 400k volt és alap Compaq, az három év után is újnak tűnt.)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#5) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Szép írás!
Végre nem az a tipikus számítógépteszterbácsi aki csak fogja a gépet nyúzza mint az állat egy egész napot és lehet bármilyen gyors, akkoris keveselli, meg kicsi ez kicsi az, ez nemjó az nemjó.

Kár, hogy ritkán látni Laptop teszteket/ismertetőket.

gratula! Ha tudsz, akkor írjál még, mert szívesen olvasom őket!* (Meg vásárlást is tervezek majd tavasszal)

szerk:* Főleg a saját véleményedet olvasom szívesen, pl a ventillátorról írt mondat tetszik, biztos vagyok benne, hogyha neked nem hangos, akkor másnak sem lessz az, vagy elviselhető lessz.

[ Szerkesztve ]

(#6) Fricy


Fricy
csendes tag

Nagyon jól sikerült a teszt!
A képek nagyon jók lettek, látszik, hogy profi munka!
:C

[ Szerkesztve ]

(#7) konrad


konrad
aktív tag

Jó kis írás, csak valamit hiányolok. Az akkumlátorról nem nagyon írtál... :U

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#8) xeri válasza konrad (#7) üzenetére


xeri
tag

Dehogynem írt, 4400mAh-s és kb. 2,5 órát bír. Mi kell még?
[OFF]
De nekem egy kicsit más a véleményem erről a dologról. A ma kapható százezres gépeket ugyan nem ismerem, de nagyjából 4-5 évvel ezelőtt egyszer megvettem az akkor kapható legolcsóbb gépet (természetesen fujitsu-siemens amilo L), ráadásul a metroban - kövezzetek meg nyugodtan. Akkor bruttó 150e volt ez a minimum. A kor szellemének megfelelően csak combo-drive volt benne, 1.5-ös cerkaM, 256M ram (integrált videovezérlővel), 4400-as akksi, de már akkor tartalmazott 54mbites wlant és a fent felsorolt összes portot (4db usb). A memóriát egy horror árú (tizenXezer) 512-essel megtoldottam indulásnál, semmi mást nem kellett hozzányúlni egész idő alatt (nyáron adtuk el).
Közben a párom nap mint nap használta, sokszor akksiról, természetesen nem túl bonyolult feladatokra (internet, levelezés, filmnézés). Hibátlanul működött, és leszámítva a gyerekek által okozott felszíni sérüléseket, semmilyen kopás nem látszott rajta (feljebb írt ilyet is valaki). Az FN-gombok ugyanúgy működtek rajta, eggyel kevesebb ledje és pluszgombja volt, de a meglévőket sem használtuk soha :)
Szóval, legolcsóbb létére (a megvétele után hónapokig nem volt még hasonló áron notebook) maximálisan elégedettek voltunk vele, néha még munkára is befogtam, és a végén tisztességes áron el is tudtuk adni. Igaz, amit helyette vettünk, már nem a legolcsóbb volt, de a párom most ebbe szeretett bele :K

Senki ne értsen félre: nem azt akarom mondani, hogy nem éri meg márkás gépet venni. Csupán azt - amit máskor is hangsúlyozni szoktak -, hogy ha valaki tisztában van a szükségleteivel és annak megfelelően választ gépet (akár olcsót is), akkor talán nem éri nagy meglepetés/csalódás. És kis szerencsével akár sok éven át örülhet neki.[/OFF]

szerk: elolvastam a téma címét újra, és offnak minősítettem magam...

[ Szerkesztve ]

(#9) konrad válasza xeri (#8) üzenetére


konrad
aktív tag

Ténleg :D :B

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#10) pmikloska válasza Elbandi (#2) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Az írásomat frissítettem, a végén van egy nagyon jó leírásra mutató link Ubuntu használatához. A szerzőjének sikerül működtetnie a WLAN kártyát is.

[ Szerkesztve ]

(#11) lesaux


lesaux
veterán

Na. Ezért a hsz-ért sokan meg fognak rám sértődni, de ez van.
Egyszer olvasnám már szívesen, hogy valaki azért vett notebookot, mert
1. a szomszéd Pistikének már van, és neki hehogymá' ne
2. a szomszéd Pistikének még nincs, hadd irigykedjen a rohadék
3. imádja a műszaki cuccokat, vonzza az új termékek szaga (mit szaga, illata), vágyik arra, hogy feltelepítsen, installáljon, működésbe hozzon, egyszóval alkosson
4. sokat utazik, és valahogy agyon kell ütni az időt a buszon, HÉV-en, biciklin, mágnesvasúton stb.

No de hogy az indokok között első helyen az áramfogyasztás csökkentése álljon, hááát... Végül is nem számoltam utána, de 50-100 év alatt biztos behozza az árát. Kár, hogy öt éven belül garantáltan leírhatjuk nullára.
A második indok meg a zaj. 174 rugóból szerintem lehet venni pár ló bordát meg csendes ventit. Meg két dual-core-os gépet kompletten. Na jó, másfelet.

(Sajnos a közvetlen környezetemben is látok példát arra, hogy a reggelit nem tudja magának megvenni a srác, de notebookja van.)

Amúgy szépen megszerkesztett, kulturált írás, látszik rajta az odafigyelés meg az igényesség, bár gondolom, idáig már nem jutottál el az olvasásban, mert nem látsz a pipától, és már fogalmazod a választ.

(#12) pmikloska válasza lesaux (#11) üzenetére


pmikloska
aktív tag

:Y :D Eljutottam. Fogalmazom. :))
1. Lehet, hogy a szomszédnak is van, csak nem Pistike.
2. Pistikének is van, de nem szomszéd.
3. Ez igaz. Imádom a műszaki cuccokat, így ez lehet egy valós érv, sőt, szeretem az új cuccok illatát. :K

Első vagy harmadik helyen, mindegy, de számít. Környezetkímélő vagyok, örülnék, ha az egész világ odafigyelne ezekre. A kis helyet is kiválthatnám mondjuk egy Barebone PC-vel, ha mégis asztali gépre lesz szükségem, biztosan azt veszek. Azért a fogyasztással kapcsolatban meglepődnél hosszú távon (ennek ellenére az ár nagyobbik részét biztosan buktam), ebben biztos vagyok. Csak sajnos a felhasználók ebbe nem is gondolnak bele igazán, a költségek beleolvadnak a rezsibe stb.

Az írásom viszont a gép bemutatásáról, és a tudatosabb vásárlásról szólna, kis összehasonlító megjegyzésekkel.

Ez a reggelis dolog viszont nagyon igaz. + divat is lett a notebook.

[ Szerkesztve ]

(#13) lesaux válasza pmikloska (#12) üzenetére


lesaux
veterán

Jól van, örülök, hogy nem lett belőle sértődés. :)

(#14) peba0706


peba0706
csendes tag

Nyújtott ablakokat csak az néz, aki nem tudja, hogy a felbontáson állítani is lehet :D Szerintem nagyon hasznos a widescreen, egyszerűen jól el lehet férni rajta. Az íróasztalod felülete is téglalap alakú. "Magyarul" wide :DDD

(#15) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

"...hiszen már majdnem mindenkinek van otthon digitális fényképezőgépe." :R

Amit elfelejtettem korábban megemlíteni, tetszenek a képek beillesztései, nem csak úgy odabiggyesztetted őket, hanem egy kis dizájnnal is megfűszerezted...

Az utóbbi pár évben tényleg nagy 'divat' lett a notebook. De hát az ember már csak ilyen. Mindent divatból vesz/csinál/stb. De azért sokan tényleg jól átgondoltan, meghatározott feladtra és céllal vesznek hordozható masinát. Nekem is jól jönne néha, de az a 'néha' nem ér annyit, mint amit akár a legolcsóbb, nagyáruházas olcsó laptop.

(#16) Szabaka


Szabaka
tag

Remek kis írás. Grat.
Én egy Fujitsu Amilo L1310g notit vettem még 2006 márciusában, szintén x200-as Ati kártyával. Nem számított olcsónak (számomra) 200.000 Ft feletti árával. Ennek ellenére már a nyolcadik hónapban szervízelésre szorult. Meghalt a ventillátora, és kezdtek kipotyogni belőle a véleményem szerint gyengén beleillesztett csavarok :) Ventit (2 hét alatt) kicserélték, utána még épp a garanciája lejárta előtt ismét szakemberhez kellett vinni, DVD-író, és egy LCD panel hiba miatt. És most karácsonyakor pedig, persze garancia lejárta után a vizsgaidőszak közepén meghalt az inverter benne (LCD háttérvilágításáért felel) így megint csak nélkülöznöm kellett szolgálatait. Összességében szeretem nagyon, és ki is szolgál rendesen, mivel kikapcsolva 2006 márciusa óta csak szállítás alatt volt.
Sajna nincs viszonyítási alapom, hogy ilyen intenzív használat alatt a drágább gépek (DELL, IBM, HP) hogyan teljesítenek. De nem valószínű, hogy ismételten Fujitsut veszek, az említett meghibásodások miatt. Ja, és kopás persze itt is jelentkezett a gombokon és a kéztámasznál is.

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.