Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kb minden Sony telefonnak kameratelefonnak kéne lennie, akkor kitűnne az okospiacon.

Várjuk, csak szerintem az árától még a kopasznak is kihullik a haja

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) batai15 válasza Graphics (#1) üzenetére


batai15
félisten

Meg ha mar sony akkor zeneben is mutasson valamit ..

(#3) kolosanyi válasza batai15 (#2) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sose volt túl nagy szám se zene, se kamera tekintetében a cég, de volt idő, amikor ők voltak nagyon sikeresek a marketing miatt.

(#4) Graphics válasza kolosanyi (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt azért sikeres kamerás telefonjuk ,xenon vakuval is, jó képminőséggel a kortársakhoz képest :)

Cybershot... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) batai15 válasza kolosanyi (#3) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem ha akarnàk akkor tudnànak egy sikeres walkman szèriàt csinàlni.

(#6) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ejjj de könnyű dolga lesz az FBI-nak ezentúl sokkal jobb minőségben fogják látni mit ettem, ittam és a házat is feltérképezik majd :C

(#7) eventus válasza Graphics (#4) üzenetére


eventus
veterán

Bizony! Sajnos a K850 nem sikerült olyan jól, de szerettem nagyon, ahogy a K810et is.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#8) vicze válasza kolosanyi (#3) üzenetére


vicze
félisten

Azért a Cybershot készülékek igencsak ott voltak az élmezőnyben.
Walkman-t tényleg csak marketingnek használták, de zenei téren azért elég sok lehetőséget nyújt a Z2 és feletti csúcsmodellek, csak mellékelhetnének mindegyik mellé a zajszűréses fülest...

Ennek és a Sony többi telefonjának jelenleg nincs sok köze egy kamera telefonhoz az biztos.

(#9) ben11


ben11
őstag

A k750 a mai napig a kedvencem..:)

(#10) moleculez


moleculez
veterán

Na az mennyibe fog kerülni... A sima "Z4" (z3+)nem tud semmit, mégis arany árban van...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) Halkow. válasza moleculez (#10) üzenetére


Halkow.
senior tag

Össze vissza van árazva az Árukersőn van z4 is írva meg z3+ is 3-4 verzióban 179-260k ig :DDD

(#12) daniel909


daniel909
addikt

végre valami! :)
jó lenne ez egy 5,5ös kijelzővel fantasztikus kamerával.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#13) #16514048 válasza eventus (#7) üzenetére


#16514048
törölt tag

K850i-t én is nagyon szerettem, még mindig meg van, csak sajnos már nem működik. Ez az egyetlen telefon, amit megőriztem váltás után is.

Egyébként olyan jó lenne már egy olyan hírt is olvasni, hogy 5" alatti, 720p-s, 2GB RAM-os, Snapdragon 615 szintű chippel szerelt telefont mutat be a Sony (vagy bárki más...), használható mennyiségű belső memóriával (16GB), vállalható kamerával (M4 Aqua szint nekem már megteszi), IP védelem nélkül (úgyis lutri a legtöbb telefon esetében), nem prémium, de azért minőségi anyaghasznállattal, jó összeszerelési minőséggel, 80k körüli kezdőáron.

Nem hiszem el, hogy ilyenre nincs igény. Aki nem akar péklapát méretű telefont, viszont szeretne elfogadható, valamelyest időtálló hardvert, annak nincs választása, muszáj a felsőkategóriás Z3C-ért, vagy Galaxy Alpháért kicsengetni a pénzt, holott tudásban lehet, hogy egy Huwei P8 lite is elég lenne. :U

(#14) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

13 vagy 16 megapixel de hogyan?
Megint az okosított manuális funkciók csak 8megapixelig működnek majd vajon?

(#15) Deck válasza Májkülnájt (#14) üzenetére


Deck
titán

Működnek az felett is, persze egy kiegészítő kell hozzá.

PS5

(#16) Luck Dragon

Nem rég mutatkozott meg a c4 most már jön a c5? szinte ontják magukból a készülékeket, ez nem fanyalgás akar lenni, csak megdöbbentő.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) gerii válasza #16514048 (#13) üzenetére


gerii
addikt

Leírtad milyen telefont akarok :) Azért a fémháznak örülnék pluszban.

(#18) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Troll on. Olyan cameratelefon leaz mint az xperia L. :-)

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#19) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Na meg ahhoz kepest,hogy új csucstelo,a 2 giga ram se hú de nagy durranás.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#20) Fejvadi válasza Graphics (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

+1. Jó kamerákat készítenek, és csak ők nem tudják a saját terméküket optimizálni.

(#21) daniel909 válasza Luck Dragon (#16) üzenetére


daniel909
addikt

önmagéban ez nem lenne rossz dolog. mindenki megveheti amit akar / ami tetszik neki.
a sony kínálatában jelenleg nincs olyan telefon ami oldalkeret nélküli, így aki erre vágyik annak ez lesz az egyetlen készülék.

én inkább amiatt aggódom, hogy a frissítések hamar elsikkadnak erre a modellre. ugye a z széria rendesen van támogava de ha 4 havonta kijön egy c telefon, akkor hamar outdated lesz a telefon. ettől függetlenül nekem ez látszik a tökéletes választásnak. szinte mindenben megfelelne.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#22) Otisz válasza Fejvadi (#20) üzenetére


Otisz
őstag

+1

...de amióta okostelefon fronton próbálkoznak, egyszerűen pocsék kamerával adják ki a készülékeiket, miközben másoknak frankó optikákat gyártanak.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#23) FATtila78


FATtila78
tag

Nem értem a cikk hírértékét. Tudtommal 3 éve minden 100ezer FT fölötti telefonukban csúcsminőségű kamera volt. Az SP óta a középkategóriás készülékeik fotóminőségét is maximum az aktuális SAMSUNG csúcsmodellei érték utol. Magyarul csak hozzák a tőlük megszokott profi szintet. Azért a Sony nem egy dzsunka kínai gyártó.. Az új telefon meg nagyon várós!!

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#24) #16514048 válasza FATtila78 (#23) üzenetére


#16514048
törölt tag

Az a baj, hogy pont nem így volt az utóbbi 3 évben, a HTC-t kivéve szinte minden nagy gyártó sokkal jobb kamerákat tett a telefonjaikba, mint a Sony. Sőt, néhány "dzsunka" kínai gyártó is. :K

"Az SP óta a középkategóriás készülékeik fotóminőségét is maximum az aktuális SAMSUNG csúcsmodellei érték utol." :C Sony fan-ként mondom, bárcsak így lenne. Jelenleg egy Honor 4C is jobb képeket lő, mint pár drágább Sony modell.

(#25) daniel909 válasza #16514048 (#24) üzenetére


daniel909
addikt

tegyük hozzá teljesen mindegy milyen képeket lő egy telefon ha nem tudsz fotózni.

ha meg tudsz akkor teljesen mindegy. utómunkával fantasztikus képek hozhatók létre. családi tipikus képek készítésére szerintem már minden telefon alkalmas. túl van lihegve ez a téma.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#26) eventus válasza #16514048 (#13) üzenetére


eventus
veterán

Na igen... De a görbe kijelző a tuti :) K850 esetén szoftveres gondok is voltak, lassú volt nagyon az összes rom. Fél évig volt csak meg, mert egy BB8300 megnyerte a szívemet :B

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#27) kuk@c válasza #16514048 (#13) üzenetére


kuk@c
tag

Van ám Z1C is, ami már elég jó áron kapható. (60-70k) :K

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#28) #16514048 válasza daniel909 (#25) üzenetére


#16514048
törölt tag

"tegyük hozzá teljesen mindegy milyen képeket lő egy telefon ha nem tudsz fotózni." Ez egy kicsit túlzás, attól, hogy "nem tudsz" fotózni, még van különbség képminőség terén telefonok közt. Az átlagfelhasználó azt fogja venni, amelyikkel ő szebb képeket tud lőni.

Egyébként ahogy egy korábbi hsz-ben írtam, az M4 Aqua szintje nekem már bőven elég. Utómunkával nincs problémám, gyakorlatilag a PS-ből élek, na meg van fényképezőgépem, ha fotózni akarok...

Viszont nem mindenki szeret, vagy tud ilyenekkel bíbelődni, és nem mindenki fotós. Attól függetlenül, hogy szerintem is túl van lihegve a téma, még tény, hogy a Sony az utóbbi időkben rendre alulmarad a fotós képességeket tekintve.

(#26) eventus: Én vagy 3 évig nyúztam, nekem nem volt vele semmilyen gondom, amíg fel nem dobta a pacskert.

(#27) kuk@c: Ez igaz, bár nálam csak a független, gyártó garis készülékek játszanak, úgy már 90k-nál olcsóbban nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#29) Dominó85 válasza Graphics (#4) üzenetére


Dominó85
veterán

K800i-m volt sokáig. A mai napig működik a Xenon vakuja és a telefon is. Igaz csak 3.2MP kamerája volt, na de baszki abba az optika sem egy hangyafasz volt. A mai okostelókban kisebb az optika a K800i-éhez képest... Szégyen. Na meg ha már amúgy is lemerül egy-két nap alatt az okosbizbasz, akkor miért ne lehetne Xenon vakut tenni bele a gagyi flash helyett.

* Péter - 06302461862 *

(#30) kali válasza FATtila78 (#23) üzenetére


kali
legenda

a samsung aktuális csúcstelefonjaitól egyik sony típus sem jobb kamerában, de az a pláne a dologban, hogy a samsung nem csak a saját isocell moduljaival tarol, hanem javarészt a sony által gyártottakkal. (s6 és note 4)
a z3+ esetén látok most olyat, hogy ha nem is sikerült a samsung csúcsok fölé kerülni, de az aktuális iphone típusokat már beelőzte picivel, például a dxomark listáján.

mivel más gyártók készülékeiben domborítanak a sony kamerák, ezért a gyártó jobban odatehetné magát a saját (csúcs)készülékei kapcsán is, nem feltétlenül kellene külön kameratelefon a jósághoz, arról nem is beszélve, hogy ez megosztja majd az embereket, mert nem mindenkinek kell majd úgy a jó kamerás képességekkel rendelkező típus, hogy nem az aktuális csúcs, vagy esetleg túlzottan távol is áll attól...

[ Szerkesztve ]

(#31) Francia91 válasza Dominó85 (#29) üzenetére


Francia91
veterán

Es akkor nem hasznaltal Nokia N82-est, ami oda-vissza pofozta az osszes Cybershot telefont, mind kepminosegben, mind vakuerossegben ;). Nekem a mai napig megvan az N82-es, hibatlan es mukodokepes allapotban, 4 eve pedig egy Nokia N8-ast hasznalok, a mai napig nagy elegedettseggel, kameraban meg ma is virit!

A temahoz szolva: nekem nem mondjak egy telefonra, hogy kameratelefon, amig nem kerul bele egy normalis szenzor + optika paros, meg melle egy Xenon vaku. Odab*sznak egy LED-et, es csokolom.... Akkor mi ertelme az egesznek?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#32) Dominó85 válasza Francia91 (#31) üzenetére


Dominó85
veterán

Trabantot ne hasonlítsunk már Porsche-hoz...

* Péter - 06302461862 *

(#33) Kékes525 válasza kali (#30) üzenetére


Kékes525
félisten

A saját telefonjaiban forgalmazott kameráknak jobbaknak kellene lennie.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) Vikooo válasza Dominó85 (#29) üzenetére


Vikooo
addikt

Ez azert tulzas. Optika merete alatt mit ertesz? A rekesz meret? Az volt vagy 2.8 a mostani Sonyk 2.0, masok 1.9-1.8 as rekeszt is hasznalnak.
Vagy a keperzekelore gondolsz? A Z -k 1/2.3 meretut hasznalnak nem beszelve arrol, hogy ezek mar BSI szenzorok.
Egyedul a Xenon vaku volt jobb.

[ Szerkesztve ]

(#35) Vikooo


Vikooo
addikt

Annyira semmitmondoak ezek a hirek a Mobilarenan, a Twitter postot berakhattak volna vagy legalabb tobb reszletet ahogy a kulfoldi portalok is csinaljak, forrsamegjelolessel.

(#36) laci_csk válasza kbyte1024 (#19) üzenetére


laci_csk
senior tag

Ez nem csucstelo, el vagy tevedve. Ez kozepkategorias telo.

Szerintem ha kiad a Sony 6-7 telot egy evben az nem jelenti egyaltalan hogy "ontjak" a telokat, azert ne tulozzunk.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#37) petipetya


petipetya
nagyúr

Erre a kamerafonra kíváncsi vagyok. Addig nem mondok véleményt, amíg nem látom (a neten).

"nincs rá lezsóidő"

(#38) m1lan válasza FATtila78 (#23) üzenetére


m1lan
őstag

Nem volt Samsung telefonod, ugye?

Még az S2 kamerájának minőségét sem közelítik meg a középkategóriás Sony-k.

Az M2 az SP után jelent meg, na azért a kameráért büntetni kellene.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#39) kali válasza Kékes525 (#33) üzenetére


kali
legenda

így gondolná az ember, ez lenne a logikus, de az a baj - a sony felhasználók szemszögéből legalábbis -, hogy nem jobbak.
igaz, több része is van a dolognak, például a híresen jó sony imx240 nincs sony telefonokban, pedig azzal tarol a note 4 és az s6.
amely viszonylag jónak mondott kamera modulok vannak a csúcs sony telefonokban, ott vagy az illesztés, vagy pedig a /rendszer/szoftver nem teljesen okés néhány hozzáértőbb tesztelő szerint, azért nem tud teljesen érvényesülni a hardver.

(#40) laci_csk válasza m1lan (#38) üzenetére


laci_csk
senior tag

Ha't a fiam Note 4-je nem csinal tulzottan jobb kepeket mint az en T2 Ultram.

Xperia XZ3

(#41) kali válasza laci_csk (#40) üzenetére


kali
legenda

pedig ha valami, akkor a note 4 a jobbak közé tartozik, pláne ha f-es típus.
rossz képeket persze jó géppel is lehet csinálni, de ez más kérdés, ezért érdemes egy személynek és azonos feltételek mellett elvégezni az összehasonlítást.

[ Szerkesztve ]

(#42) FATtila78 válasza laci_csk (#40) üzenetére


FATtila78
tag

A mélyszegénységben élő magyar családok legnagyobb problémája ;] ;]

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#43) feco99


feco99
csendes tag

http://www.xperiablog.net/2015/07/31/sony-xperia-m5-and-xperia-c5-ultra-leak-in-full/
Úgy tűnik ezekről van szó

(#44) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

13 megapixel? 21-megapixellel is "szép" eredményeik vannak...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.