Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ezek alapján 3 órával volt tapasztalatom, melyek megközelítőleg pontosan adják vissza az értékeket:
- Samsung Galaxy Watch 4 Classic (a classic-al van tapasztalat [illetve Watch 1-el, de az már régi])
- TicWatch Pro (2021-es modellel van tapasztalat)
- Apple Watch SE (első generációssal van tapasztalat)

But who is watching the guardians?

(#2) joghurt válasza Mr. Y (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Konkrétan? :)

"Megközelítőleg pontosan" - Nagyjából mekkora az eltérések gyakorisága/aránya? Folyamatos úszásnál, vagy szériáknál? Csak mell? Csak gyors? Mindenféle?

És a kívánságlista többi pontját melyik hogyan hozza szerinted?

A tej élet, erő, egészség.

(#3) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Szia,

nekem még réges-régről Samsung Gear Sport típusú okosórával van tapasztalatom úszással kapcsolatban, nagyon pontosan mérte a hosszokat, egy igazán remek óra volt. A többire megmondom őszintén mivel már sok-sok évvel ezelőtt volt, nem emlékszem, de ebből szerintem jogosan feltételezem, hogy a jelenlegi óráik ennél még csak jobbak és pontosabbak lehetnek.

(#4) alpipapi


alpipapi
újonc

Nekem elég specifikusnak tűnik a dolog, meg szörnyen manuálisnak (sok nyomkodás azokhoz amit keresel)... de nem is biztos hogy óra kell erre, inkább app. Mármint kb. bármelyik óra képes lehet arra amit írtál, csak megfelelő app kell rá. Próbáltál úszós appokat?

(#5) joghurt válasza alpipapi (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Ööö... Úgy érted, hogy mondjuk egy Garmin Swim2-re felrakok egy külső appot a saját firmware-e helyett?
Vagy arra, hogy az óra által már hülyén megállapított dolgokból feltöltött adatokat korrigálja egy úszós website?

Egyébként pedig nem specifikus, minden úszó kb. így úszik. Mint ahogyan futóból is van a hobbista, aki egyben lekocog x km-t, és van a futó, aki résztávozik, meg miegyéb, és nem a teljes edzés össz. időtartamára és távolságára kíváncsi. Csak neki szerencséjére a GNSS mérésből jön másodpercenkénti pozíció/sebesség.
A nyomkodást csak B tervként írtam, ha már magától nincs annyi esze az órának.

@.Szaki.: Milyen úszásnem / úszási mód? És nyilván a jelenlegi órákat is nézegetem, az ismeretségi körben elég sok megfordul.

A tej élet, erő, egészség.

(#6) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Mellúszás.

(#7) alpipapi válasza joghurt (#5) üzenetére


alpipapi
újonc

Én nem a Garmin oldalt erősítem, Apple felhasználó vagyok, Apple Watchra biztosan lehet telepíteni alkalmazásokat, akár olyat is (lehet írni), ami ezt csinálja (ha nincs a meglévők között).

Nyilván nem vagyok profi úszó, így nem ismerem az igényeket, de ha minden profi úszónak ez kell, akkor biztos van rá megoldás... esetleg nézz körül az AppStore -ban.

[ Szerkesztve ]

(#8) UnA


UnA
Korrektor

Esetleg nézted már a Coros Vertixet? Nem próbáltam, de ezt is szokták ajánlani úszáshoz: [link]

(#9) joghurt válasza UnA (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Igen, a kiszemelt jelöltek között egy Coros szerepel, mert pont úszó szempontból erről hallom a legjobbakat.

De leginkább személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Mert adatlapon mindenki mindent tud.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) UnA válasza joghurt (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem Garminom van, amivel nagyon elégedett vagyok - persze ebbe belejátszik az is, hogy sem magas elvárás, sem pedig adathörcsög működés nincs jelen az életemben :)

(#11) joghurt válasza UnA (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Akkor minek van Garminod? :DDD

De tényleg, egy félmilliós sportórától akkora elvárás lenne, hogy jól csinálja azt a dolgot, amire elvileg való?

A tej élet, erő, egészség.

(#12) UnA válasza joghurt (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Amikor 5 éve vettem, akkor kb. 70 ezer volt, és mivel hibrid, ezért kielégíti az esztétikai elvárásokat is. Ha sportolok azt méri, de sohasem akartam szöszmötölni azzal, hogy tényleg 7452 lépést tettem-e meg tegnap.

De gondolj bele abba, hogy ez egy pénzérme nagyságú valami a csuklódon, egyszerűen nem lehetséges, hogy mindent pontosan mérjen. ;)

(#13) joghurt válasza UnA (#12) üzenetére


joghurt
addikt

Szoftvermérnök vagyok, anno írtam jelfelismerő algoritmusokat vasra. Ennek fényében gondolom, hogy műszakilag nem irreálisak az elvárásaim. Gondolj bele: Még ebben a pénzérme nagyságú valamiben is nagyságrendekkel nagyobb számítási teljesítmény van, mint ami leszállt a Holdra.

Egyre inkább úgy látom, a sportúszás a készülékgyártóknál van annyira mostoha terület, hogy magamnak kell lefejleszteni. A nyers érzékelő adatokhoz sok óránál (pl. a Garminoknál is) hozzá lehet férni; vannak is appok, amik az óráénál/gyártóénál okosabb feldolgozást végeznek.

A tej élet, erő, egészség.

(#14) UnA válasza joghurt (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem a számítást írtam, hanem a mérést - ha nincs pontos mérés, akkor a számítás csak egy ötletszerű eredmény lesz, ami vagy tetszik vagy nem :)

Van egy ismerősöm, aki azon dühöngött sokat, hogy erdőben a garminos GPS track miért ugrál, mert szerinte pontosnak kellene lennie....

(#15) joghurt válasza UnA (#14) üzenetére


joghurt
addikt

Szerintem az is teljesen jogos elvárás - a marketing és az árkategória alapján.

Más kérdés, hogy GNSS adatok gyűjtése-feldolgozása a munkám, így tudom, mire számítsak.

A tej élet, erő, egészség.

(#16) Egon válasza joghurt (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Úszás helyett menj futni, problem solved... ;] :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) dabadab válasza joghurt (#13) üzenetére


dabadab
titán

Még ebben a pénzérme nagyságú valamiben is nagyságrendekkel nagyobb számítási teljesítmény van, mint ami leszállt a Holdra.

A holdraszállás egyrészt nem realtime ment (előre kiszámolt pályák voltak), másrészt meg a tényleges landolást Armstrong és Aldrin manuálisan csinálta.

A témához meg nem tudok hozzászólni, mert én kocaúszó vagyok, egyhuzamban leúszom az adagom mellúszásban, azt meg szerintem bármi lekezeli (nálam a bármi egy GTS 2 mini).

DRM is theft

(#18) sztanozs


sztanozs
veterán

Én egy iWatch 3-mal úszom évek óta. Nagyjábol ezt tudja:

Ami hiányzik/hiányozhat:
- melyik hossz milyen úszásnem volt
- csak lábtempó? (nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) joghurt válasza sztanozs (#18) üzenetére


joghurt
addikt

És a nettó időket látni valahol? (Ha megállsz közben, ketyeg tovább az óra, és lesz egy nagyon lassú köröd?)

Ha jól gondolom, a Pace oszlopban nem a tempód van (azt pp:mm/100 m-ben szokás mérni, vagy futós appok km/h-ban), hanem az egyes hosszok megtételéhez szükséges idő és a csapásszám.

A tej élet, erő, egészség.

(#20) sztanozs válasza joghurt (#19) üzenetére


sztanozs
veterán

Véleményem szerint csak átlagidő van, nem hiszem, hogy rendesen méri a pihenést/állásidőt - de legközelebb (két hét múlva, amikor hazajutok) majd kitesztelem.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) UnA


UnA
Korrektor

És megérkezett azóta a kiválasztott? ;)

(#22) joghurt válasza UnA (#21) üzenetére


joghurt
addikt

Nem. Egyelőre azt nézegetem, a buta gyáriak helyett melyikhez írtak már értelmesebb adatfeldolgozó appot.

A tej élet, erő, egészség.

(#23) sztanozs válasza joghurt (#19) üzenetére


sztanozs
veterán

Ket teszt utan el tudom mondani, hogy
- csak labtempot nem regisztralja, sima allasidonek veszi, de nem jelenik meg sehol (lasd kov. pont)
- az allasidot nem szamolja bele az uszasba, de nem is lattam sehol az aktivitasban, hogy keszer is megalltam pihenni 1-1 percet (rest time - 0:00)
- utolso hossznal ha a lenyomas nem a medenceben tortenik, akkor azt az idot hozzaadja a hosszhoz, ami a kikaszalodashoz es az ora kikapcsolasahoz kellett
- volt egy hossz hatuszas, amit valamiert pillangonak szamolt, nem tudom miert...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.