Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) jamez


jamez
senior tag

Van ott pénz nálad...jobban élsz mint 4 éve. :)
Elszomorító, de nekünk kevesebb fizetésből sok minden többe kerül itthon.
Sok mindent a modellezéshez mi Kínából rendelünk...

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#102) Bluegene válasza dabadab (#100) üzenetére


Bluegene
addikt

szerintem az író valahogy rosszul gazdálkodik, persze, hova megy az a 3000 eruó(750K) két embernek, mikor tudjuk hogy nem drágább ott sok minden, sőt olcsóbb

nagy hiba hogy autót tart, miért nem költözik a munkahelye közelébe(az autó itthoni fizetéseket is elviszi), miért nem néz olcsóbb szállást?(mert van sokkal olcsóbb is) És pikk pakk nem helyben járna, hanem dőlne a zseton

hogy lehet h én két hónap elteltével tudtam volna venni egy F Astrát(500K) budipucolásból

nekem teljesen mások a tapasztalataim, igaz albiba voltam de szép albiba, egyébként is pudding próbája az evés nekem bejött, neked vannak tapasztalataid?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#103) dabadab válasza Bluegene (#99) üzenetére


dabadab
titán

"hisz olvashattuk sok minden olcsóbb kint"

Sok minden meg joval dragabb, amik kozul az egyik sarkalatos pont a lakas.
Egyebkent a nemet, norveg vagy svajci minimalberert meg a bp-i allasomat sem csereltem volna el (ezekrol van kb elkepzelesem, ugyanis az Emirsegekben (magyarul igy hivjak oket) nincs minimalber, egy egyszeru epitomunkasnak ugy kb havi szaz dolcsit fizetnek).

(Becsbol irom ezt a sok okossagot :) )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#104) dabadab válasza jamez (#101) üzenetére


dabadab
titán

"Elszomorító, de nekünk kevesebb fizetésből sok minden többe kerül itthon."

Bizonyos mertekig ez gazdasagi torvenyszeruseg, pl Kazincbarcikan is dragabb egy csomo dolog, mint Bp-en, noha a fovarosban joval magasabbak a jovedelmek.

DRM is theft

(#105) Bluegene válasza dabadab (#103) üzenetére


Bluegene
addikt

hehe, sztem te nagyon el vagy tévedve

én olyanokat hallok hogy egy volt diáktársam dániába ment sima eladónőnek és 650K-t keres ;] , szerintem te még nem próbáltad milyen ennyi pénzt kapni, savanyú a szőlő, Svájcban meg szerintem a minimálbér olyan 800K lehet(persze irtó nehéz bejutni)

dehát ez logikus hisz a svájci GDP olyan 45-50K, a német és osztrák 32K, a magyar meg 12K lehet, mégis mit hittél a gazdagabb országokban is ugyanúgy élnek az emberek ugyanannyi pénzből? sőt az egész világon?? Földrajzot tanultál?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#106) kavicssli


kavicssli
addikt

Én csak ennyit tudok ehhez hozzáfűzni hogy...
"Ellehet menni Magyarországról, itt lehet bennünket hagyni kérem szépen! Tessék!...."

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#107) #53246592 válasza Bluegene (#99) üzenetére


#53246592
törölt tag

olvashattuk, hogy az elethez nelkulözhetetlen dolgok, mint sarga babakocsi, meg nemtom milyen kremek, olcsobbak. olyan szolgaltatast meg ugyse vesz igenybe az ember amit nemet fizetesert dolgozo, nemet ember nyujt a magyar arak 2-3-szorosaert, ugye?

nem tudok olyan helyröl, ahol szivesen dolgoznek minimalberert, mas perspektivakban gondolkozok... szerintem dabadab sem, de erröl inkabb nyilatkozzon ö :)

kavicssli: köszönöm az idezetet, megtettem mielött ez a mondat elhangzott volna ;]

[ Szerkesztve ]

(#108) dabadab válasza Bluegene (#105) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem te vagy eltevedve.

Egyreszt ugy tunik,hogy Svajcban sincs minimalber, masreszt - mint volt szerencsem mar emliteni - Becsben dolgozok, raadasul nem pizzafutarkent, hanem jol fizetett diplomaskent.

kavicssli: ugy birom a kontextusabol kirangatott, az eredeti ertelmenek ellentettjere forditott idezeteket...

berci: ja, minimalberes parianak lenni mindenhol szivas, en abbol kimaradnek, ha lehetseges :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#109) kicsitomi88 válasza dabadab (#100) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Amit el tudunk tenni valóban havonta, az olyan 400 EUR. Hát nem sokkal több mint otthon, igaz, hogy az életszínvonalunk itt jóval magasabb!

Ebből nekem az jön le, hogy az árnyalt kép szerint elrak havonta annyi összeget mint amennyit Magyarországon nagyon sokan egyáltalán keresni szeretnének miközben elmondása szerint magasabb életszínvonalon él kint mint itt.

Nekem ez az árnyalt kép bejön.

Azt is írja, hogy a félrerakott pénz nem sokkal több mint amit itthon el tudna rakni, miközben azt írja fejenként átlag 90-et kerestek itthon. Itt valami bűzlik nem gondolod?

90 87.5 87.8 87.5

(#110) dabadab válasza kicsitomi88 (#109) üzenetére


dabadab
titán

"a félrerakott pénz nem sokkal több mint amit itthon el tudna rakni, miközben azt írja fejenként átlag 90-et kerestek itthon."

Amibol az egyik fizetest felre tudtak volna rakni. Stimmel.

DRM is theft

(#111) kicsitomi88 válasza dabadab (#110) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Már ne haragudj de ezt te sem gondolod komolyan. Kenyér, víz, párizsi. Így talán. Lássuk be, hogy az az árnyalt kép ami lefestett is majdhogynem idilli, legalábbis a számomra. Lehet, hogy neked nem, nekem nagyon is az. És kurvára szeretném megélni, hogy legalább havi 50 ezret félretegyek, nem, hogy még többet.

90 87.5 87.8 87.5

(#112) Bluegene válasza dabadab (#108) üzenetére


Bluegene
addikt

Becsben dolgozok, raadasul nem pizzafutarkent, hanem jol fizetett diplomaskent. na akkor azt áruld el ha te itthon Magyarországon dolgoznál ugyanilyen diplomával és az osztrák fizud között hanyas szorzót lehet rakni? mondjuk 130K és 400K? innentől felesleges bármilyen vita, azonkívűl amit te itthon leadózol nem arra költik hogy szebb legyen itthon, nem, autópályát építenek ötszörös áron és a nagy részét tisztára mossák, vagyis meglopnak, a maradék meg a kisebbségek támogatására megy el, és a magyar emberek fizetésének közel felét elveszik

most komolyan ha te tényleg Bécsben élsz egy ottani jó fizuval(1200 euró mondjuk), tiszább környezetben mint BP-n, kevés oláh vesz körül, miért vagy ellenére ennek a dolognak? gyere haza és szívj velünk! Azt már gondolom nem..hehe ;] Szal miért próbálod lebeszélni a többieket? Ha neked jó másnak ne legyen? vagy mi? :F Én is dolgoztam Angliában 400K-ért és Németbe 350K-ért, szerinted most mennyit keresek itthon, ne tudd meg :((( , egyszerűen nem értem miért jó neked ha másnak rossz

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#113) dabadab válasza Bluegene (#112) üzenetére


dabadab
titán

Ugy masfel-ketszeres szorzo van Budapest es Becs kozott (hozzateve persze, hogy legalabb ekkora szoras van adott varoson belul a kulonbozo munkahelyek kozott).

DRM is theft

(#114) Bluegene válasza dabadab (#113) üzenetére


Bluegene
addikt

inkább kétszeres, gondolom, hisz az átlagbérek is két-két és félszeresek Ausztriában, megértem h egy darabig nincs kedved hazajönni, csak azt nem értem miért próbálod ezt negatívnak bemutatni? valakinek bejön(vagy nagyon bejön), valakinek nem és? ez így van mindenhol, ha neked nem jön be gyere haza, ennyi

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#115) dabadab válasza Bluegene (#114) üzenetére


dabadab
titán

Azert azt nem illik elfelejteni, hogy Mo-n a bevallott berek meg a valosag kozott joval kisebb a korrelacio, mint Ausztriaban, ill. hogy a keresett szakmaban mukodo, jol kepzett embereket azert Bp-n is rendesen megfizetik.
Szerk: ennel jobban nem mehetek haza (lasd adatlap) :), en csak arra probalok emlekeztetni mindenkit, hogy:
1. Ny-Europaban sincs kolbaszbol a kerites.
2. A penz nem minden (oke, ezt az aspektust most nem fejtettem ki igazan, es pl berci a jelek szerint sokkal jobban szereti a finneket, mint en az osztrakokat :) )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#116) Bluegene válasza dabadab (#115) üzenetére


Bluegene
addikt

mondjuk igaz hogy sopron az tényleg nincs messze

1. igaz, illetve nem mindenhol/minden helyzetben

2. ez is igaz, de azért jobban érzi magát az ember ha hardmadannyi munkával keres X eurót

#117: persze ha maffiozó vagy polikus akkor is, nem azt mondtam h nem lehet ennyit megkeresni, csak azt hogy a többség képtelen erre itthon(azonkívűl a programozók se mind keresnek annyit, végzettségtől függ, kint meg egy laza takarítással lehet ennyit vagy többet)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#117) dabadab válasza Bluegene (#116) üzenetére


dabadab
titán

Nem akarlak megzavarni, de ha a szomszedod programozo, akkor siman hazaviszi a 400k-t, vagy inkabb tobbet (Bp-n).

DRM is theft

(#118) BobChemistry


BobChemistry
őstag

ez sajnos igaz, saját tapasztalat :(
csak két példa, ami hirtelen eszembe jutott:
Ferrari Black parfüm, 15 ml: itthon 6500 Ft - Chemnitz, Németország 16 euro
Ralp Lauren POLO Explorer parfüm, 40 ml: itthon 11900 Ft - Namur, Belgium 33 euro

még mielőtt valaki megkérdezné, nem a reptéri vám-mentes boltban :DDD

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#119) #53246592 válasza dabadab (#115) üzenetére


#53246592
törölt tag

2. A penz nem minden (oke, ezt az aspektust most nem fejtettem ki igazan, es pl berci a jelek szerint sokkal jobban szereti a finneket, mint en az osztrakokat :) )

a penz nem minden, ez nagyon is igaz, rengeteg mas aspektus van. Sopronban vagy Pesten nem hiszem hogy sokkal jobban otthon ereznem magamat mint itt. az itteni fizetesemböl elerhetö eletszinvonal egyaltalan nem elerhetetlen alom Magyarorszagon, mar amennyiben az eletszinvonalat akkent hatarozzuk meg hogy mennyi penz kerul havonta a szamlamra, es abbol mennyi mindent tudok venni.

azok a helyek ahol inkabb otthon ereznem magam, Miskolc vagy Debrecen es környekuk, finoman szolva nem versenykepesek eletszinvonal, közbiztonsag, stb, stb dolgaban Finnorszaggal.

[ Szerkesztve ]

(#120) dragonfx


dragonfx
veterán

nagyon jó írás elkeerítő az itthoni élet..az árak és hozzá képes a keresetek :(

ezt a 180-250 km/het szedd ki mert itt mndenki 130nál fékez és csak fikázni tudnak..nem tudják mi az a 3 betű, bmw :R ...tényleg bivaly jó a fogyid

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#121) #53246592 válasza dragonfx (#120) üzenetére


#53246592
törölt tag

130-nal tenyleg fekezni szoktam, ugyanis az egesz orszagban nincs olyan közut ahol 120-nal többel lehetne menni szabalyosan, es +5km/h tolerancia van, afölötti tullepesnel mar buntetnek (ha elkapnak :D ).

(#122) Crystalheart válasza Bluegene (#116) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A diplomás programozók jelentős része nemzetközi mértékű fizetést kap, szóval a példád rossz :) (Igaz, vannak, akik egész életükben kis magyar cégeknek írnak adatbázis-kezelőket, de hát...) A dolog kulcsa inkább az lehet, hogy külföldön nem fizetik annyira alul a kétkezi munkásokat, mint itthon. Viszont amíg itthon ekkora a munkanélküliség, addig a munkások bérversenyében egyre kisebbekké válnak a (bejelentett) bérek, azért van itthon szükség nagyon fix minimálbérre is.

[ Szerkesztve ]

(#123) Tálydi


Tálydi
senior tag

Elolvastam a cikket, a hozzászólásokat és még mindig AZ autó jár a fejemben :) A 250km/h órát itthon elkell felejteni, itthon nem egy 300m-en ként kamerázott autópályán cammogunk ami lejt és sepicális kanyarkialakítások vannak benne, hanem sok idegesítő b@rom aki ha meglát egy 2 sávos uton egy gyorsabb autót maga mögött és az épp előzi nem ám kicsit lassítana, inkább kinyomja a szemét szerencsétlen autónak és belevezeti a másik egy balesetbe de legalább nem előzték meg.(oké kicsit sarkított volt a dolog de kb ez van) Egyébként jó cikk, érdekes volt!

Eeeeh, what’s up, doc?

(#124) Polllen válasza dabadab (#115) üzenetére


Polllen
nagyúr

A leányzó és én sem felejtettük el ezeket. Szépen végigdolgozza a 8 óráját, aztán hazamegy a szépen berendezett albijába....Amikor azt írtam, hogy egy fiatalnak mások az igényei, nem arra gondoltam, hogy igénytelen és rókalyukban él kenyéren és vízen... :DDD
Bútorozott albérlet, internet eléréssel.

És az itthoninál kicsit magasabb színvonalon él, amellett számolta a 90-100k-t. Neki bejött, és ahogy írtam korábban, valakinek meg totál nem.

De tegyük fel, hogy egy rendes albiban lakva, ugyanolyan életszínvonalon mint itthon él, csak 60k-t rak el...na bumm, még akkor is bőven megéri neki, mert London a szerelme...És elhiheted a bambina elég igényes öltözködésben és étkezésben is...

Sztem külföldön csak az nem talál munkát aki nem akar. Jó persze olyan munkát találni amit szívesen is csinálsz, nehéz ügy...

Amúgy elolvastam a linket. A külföldi költségek a rezsit leszámítva itthon is meglennének. A verda benzinnel megy itthon is, stb-stb.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#125) Bluegene válasza Polllen (#124) üzenetére


Bluegene
addikt

nem tudom én nem engedném ki az asszonyt, vagy vele mennék, nem hiányzik?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#126) rdi válasza Bluegene (#125) üzenetére


rdi
veterán

az egyrészt attól függ, hogy mennyire régi a házastárs, másrészt attól, hogy mennyit fizetnek :)) :))

Fej! Tor! Potroh!

(#127) Polllen válasza Bluegene (#125) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem asszonyom, csak gyerekkori jóbarát :) Mondjuk így is nagyon hiányzik :B

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#128) Kinder válasza ollie (#84) üzenetére


Kinder
senior tag

de én is csak irónikusan :)

(#129) Kinder válasza Tálydi (#123) üzenetére


Kinder
senior tag

Itthon nem is megyek többet, mint 140, én nem amúgy sem vagyok bunkó BMW-s, átengedem a zebrán a gyalogosokat, nem villogok senkire, hogy takarodjon előlem, meg ilyenek.
Köszi. :)

(#130) Kinder válasza #53246592 (#107) üzenetére


Kinder
senior tag

Ha lesz gyerkeked, majd megtudod, mennyire nélkülözhető a babakocsi, etetőszék, pelenka... :)

(#131) Crystalheart válasza Kinder (#130) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ebből nekünk eldobható pelenka volt legutóbb. :D

(#132) Kinder válasza Crystalheart (#131) üzenetére


Kinder
senior tag

nekünk is az van, négymillió darab kell kb :DDD

(#133) Tálydi válasza Kinder (#129) üzenetére


Tálydi
senior tag

Vigyázz arra "kincsre"! Csak aza baj hogy nem mindenki gondolkodik úgy...

Eeeeh, what’s up, doc?

(#134) JoeYi


JoeYi
őstag

a dugós résznél azthittem, hogy a németeknél még a kocsi is kevesebbet fogyasztott :D

Amúgy hidd el, a magyarok több mint 70%-ának egy életnyi spórolással se biztos, hogy menne az "egyhét alatt ellövök egy kis aprót, mondjuk 500k-t" dolog :)

Amúgy tanulságos írás.

[ Szerkesztve ]

(#135) Kinder válasza JoeYi (#134) üzenetére


Kinder
senior tag

:D
nem, ott kicsit többet evett :)

Igen, durván hangzik, én tudom, de ezzel a félmilla ellövésével spóroltam 180k-t.
Márpedig a magyar mindenhol spórol, és ha így is lehet, hát valahogy tuti megoldja.

tenksz :)

(#136) lapa


lapa
veterán

pont múltkor kimentem külföldre, mondom belecsapok a lecsóba. hát francot. 7 különböző éttermet jártam végig, az itthoni 870 forintos (3,48 EUR) lecsó egyszerűen nincs sehol. pacal pláne. ezek a hamburgerek meg kebabok vannak. óriáskebab vazz, ugyanmár.

jóvan mondom eszek egy kis paprikás kalbászt. 3 szupermárketben voltam, a helyi kisboltban és a másik falu kisboltjában. sehol. (0 EUR) azt már el se mesélem milyen volt, mikor le akartam öblíteni egy jó kis traubival.

nem tudom mennyire fontosak ezek a dolgok egyébként. azt viszont tudom, hogy fontosabb lenne az ország felzárkóztatása mint bármikor. márcsak az okok következménye miatt is. külker mérleg, ilyesmi is eszembe jutott még ennek kapcsán. meg az orromon túl látás is jó ötletnek tűnik. jövő nem négyévente van.

vannak, akikből a pénz beszél csak, van akiből a veresbor. mondom ezt úgy, hogy láttam már helyeket, ahol az élelmiszerbolt webshopjában 56 féle krumpli kapható.

és olyan kocsit veszek, ami nem képes 110-nél magasabb sebességre. külföldön se.

(#137) _az


_az
senior tag

ennek az egésznek van értelme?

úgy értem, pont a németekkel összevetni magunkat?
olcsóbb -> jóhogy, amíg az euró lent volt,a forint meg fent.
tisztább -> németek, még a füvet is fésülik, vessük már össze magunkat inkább görögökkel, olaszokkal, spanyolokkal ;]
más hozzáállás: jah, nem volt 40 év vidám barakk + az ndk-ba iszonyat pénzeket öltek a felzárkóztatáshoz... ez nálunk ebben a formában elmaradt...

az

(#138) Crystalheart válasza lapa (#136) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magyarnak lenni azért is jó, mert megtanuljuk, hogy a legjobb kaják azok, amiket csak úgy összedobál az ember mindenből, ami a spájzban/hűtőben van ;) Pl. lecsó - kell annál jobb, egy kis kenyérrel? :DDD Mondjuk én nem teszek bele húst, de a sima nature zöldséges lecsó is király.

[ Szerkesztve ]

(#139) VIC20 válasza Demolator (#6) üzenetére


VIC20
őstag

Költözzél! Minél előbb!

(#140) Kinder válasza lapa (#136) üzenetére


Kinder
senior tag

Pedig ott akkora a kebab pitában, mint egy lapos nagytányér.
Nem akkora, mint itthon, ha nálunk eléri egy CD átmérőjét, akkor már istenkirály.

Akkor kispolák, trabi, puli? :)

(#141) Kinder válasza _az (#137) üzenetére


Kinder
senior tag

Persze, hogy van, különben nem lenne kb 140 hozzászólás már :)

Azért a németekkel, mert ott voltam. :)
De a sokszor 3x különbséget nem tudod a gyenge euró, erős forinttal magyarázni.

Nos, igen, a nyugati részben utálják is az ex-keletnémeteket, mert az adójuk egy része oda megy, mint szolidaritási adó.

(#142) #53246592 válasza Crystalheart (#138) üzenetére


#53246592
törölt tag

szetneztem a spajzban, hutöben: azt hiszem mara le kell mondanom a lecsorol, be kell ernem renszarvas-csontlevessel.

(#143) lapa válasza Kinder (#140) üzenetére


lapa
veterán

úgy érzed a kebab meg a 110 kmh volt a postom lényege?

(#144) Crystalheart válasza #53246592 (#142) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Noh, mondjuk igen, nem árt hozzá magyaros tartalmú kamra sem. :P

(#145) finest


finest
őstag

Ha már a babáknál tartunk, mi Németországból hozattunk Römer babaülést, egy 20-assal olcsóbb még kiszállítással is mint nálunk.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#146) Crystalheart válasza finest (#145) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Valahogy nem csodálom :DDD
"RÖMER is an international company located in Ulm, Germany."

Ahogy az USA-ban 2,8 GHz-es új Lenovo-t tudnék venni olyan árból, amiből bárhol az EU-ban 2-2,3 GHz körülit...

(Jut eszembe, ha van itt valaki USA-beli, és bevállalna egy rendelés-elküldés procedúrát nekem, azt megköszönném :) )

[ Szerkesztve ]

(#147) finest válasza Crystalheart (#146) üzenetére


finest
őstag

Én meg nem mondom a pontos típusát, de tavasszal az az ülés, amit vettünk még nem is volt a magyar árlistákban, csak a régebbi kiadása és az is lényegesen drágábban, sz'al valóban érdemes kihasználni, h EU tagok vagyunk.
Amúgy az árkülönbséget nem elsősorban annak tudom be, h a RÖMER németországi cég, vagy a Lenovo USA-beli, hanem annak, h mindkét országban sokkal nagyobb a piac.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#148) #53246592 válasza finest (#147) üzenetére


#53246592
törölt tag

a Lenovo kinai ceg

(#149) Kobe


Kobe
veterán

akkor egy kis körkép tapasztalatok alapján, északi országok, főleg Finn. És angliai.
Egyik ismerősöm angliában járt, 2 hónap után kénytelen volt hazajönni, mert még kulimunkát sem kapott. Betelt a piac, profi nyelvtudás nélkül halott vagy. Lásd Nagy Ő műmellű ribi, Anikó vagy ki. Hajat mos egy fodrászszalonban.

Aki azt mondja, hogy így meg úgy lehet külföldön 500ezreket kaszálni, hazudik. Olyan szakmában, ahol valóban annyit adnak, az olyan keresett, hogy itthon is ki tudja kaparni a magának valót az illető, nem ugyannazon az áron, de a hazai fizetéséből élhet itthon úgy mint külföldön.

Akik meg kimennek, főképp vendéglátó-szolgáltató, és nagyon sok idősebb nehézipari munkás. Nekik általában a 2000 euró per hó a maximum. És akkor már nagyon jól jártak. Apám pl megjárta már Németo-t, Ausztriát, Spanyolországot és jelenleg Finnországban tartózkodik. Spanyolok amellett hogy alulbérezték, olyan koszos melót adnak a magyarnak, hogy öröm nézni. 3 hónap alatt egy teljes brigád, majdnem 50 fő lépett le, mondván ez még nekik is sok.
És persze nem mindegy mire megy el az a 2 ezer körüli euró. Kocsit félévente kell műszakiztatni, 100 eurós kör kb alkalmanként. Lakás bérlés kb reális áron megy. Kaja irdatlan drága ha ragaszkodsz egy színvonalhoz, van olyan hús aminek kilója 10-12 ezer forint és itthon átlagosnak számít, sőt, csibemellhez képest még olcsóbb is....de az átlagos mindennapi élelmiszerek is drágábbak. Fodrász, egyéb szolgáltatások ? Férfiember vidéken 2 ezresből megússza a fodrászt, feltéve ha nem metrosexuális vagy homokos....pesti árat nem tudok. Kint 50-70 euró. És még sorolhatnám.

(#150) Crystalheart válasza finest (#147) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ennek következményeként a 2,8 GHz-es Lenovo Thinkpad W akármit meg kéne tudnom venni Németországban is 300-320K Ft-nyi pénzből, de nem tudom :) Egyébként van igazság abban, amit mondasz, mert/de nemzetközi cégeknél nem ilyen lineáris a dolog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.