Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Jim-Y válasza Krugszvele (#2) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia.

Szerintem ebben a projektben nem lesz érezhető különbség ilyen téren. Mármint, ez is annyira fapad, és kis volumenű, hogy sebességi különbségekről nincs értelme beszélni.

A node mint kiszolgáló-szerver elméletileg elég gyors tud lenni. A Dart kódból generált JavaScript is nagyon gyors, a V8-as srácok késztik a node2js transpilert, igy a generált kód sebességben megegyezik a kézzel rt JS kódéval. Egyedüli hátránya, hogy a generált js kód az optimalizációnak köszönhetően nagyobb mintha saját magunk iránk. Mondjuk az optimalizációnak hála jobb is :D Minifikálva pedig már elég pici.

milyen tényleges előnyei vannak/lesznek a rendszernek a php+sql-hez képest?

Ezen a kis projekten belül 1 ilyen van, Elég hozzá tudni a JavaScriptet. Az adatbázis mongoDB noSQL adatbázis, dokumentumokat tárolsz benne JSON szerű struktúrában. Amit kiolvasol belőle, azt egyből nyomhatod tovább a kliensnek módostatlanul, és ezt a kliens is baromi egyszerűen tudja kezelni.
Oké, most a kliens pont Dart, ami nem tisztán JavaScript, de ha a kliens mondjuk Angular lenne, akkor meg tudnád osztani a kódot a backend, és a frontend között. És itt most nem arról beszélek, hogy copy+paste-el megosztasz/átmásolsz egy olyan utility function-t amit mindkét oldalon tudsz használni, hanem ennél sokkal direktebb megosztásról, lásd browserify.

Szerintem egy ilyen megoldásnak enterprise környezetben jönnének ki a nagy előnyei:

- a backend, és a frontend is ugyanolyan technológiákkal készülhetne, igy a resource managment könnyebbé válik. Gondolok itt arra, hogy egy olyan developer aki érti a JS-t tud dolgozni a frontenden és a backenden is. Hidd el, ennek van létjogosultsága.

- a projekt jobban átláthatóvá válik

megj: illetve ez már szubjektiv, de a javascript aranykorát éli napjainkban, meg nem mondanánk, hogy már mennyi? talán 19 éve a piacon van, és jól teljesit. Minden hibája ellenére. És még csak most jön az ES6 ami sok olyan dolgot fog javitani benne, ami eddig nehézkes volt. Számomra az egyik ilyen a modul rendszer. Valami 3rd party library (pl RequireJS) segitsége nélkül borzalmas a modularizáció. A Dart ebben például nagyon jó. Ezért is választottam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.