Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) Dany007 válasza hoffman_ (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. És nem csak felgyorsult az élet közlekedés szempontjából, hanem sokkal zsúfoltabb is lett.
Sokkal sokkal több autó mozog a városokban, mint akár csak 10 évvel ezelőtt.
Szemmel látható itt Vp-ben is. Az elmúlt 5 évben olyan dugók alakultak ki a főbb utakon csúcsidőben, amilyen azelőtt sohasem volt. Pedig azóta már a nagyobb forgalmú utakon körforgalom is van... de mégis. A délutáni munkavégzés után akkora a dugó és káosz a város közepén hogy öröm nézni. De mostanában már reggelente is a körgyűrűn gyakori hogy km-es sorok vannak.

Szvsz amúgy a körforgalmak az ilyen nagyforgalmú utakon csak lassítják az áthaladást. Okés, hogy egyenlő esélyt biztosít mindegyik útnak, viszont a nagyobb forgalmút jobban visszafogja, mint egy lámpás kereszteződés.

Szóval na a lényeg, hogy rengeteg autó közlekedik az utakon. Ebből adódóan az idióták száma is nőtt. Biciklisből is több van. Szóval így egyértelmű problémák nagyobb száma.

Én mondjuk sose voltam oda a bicikliért, pedig gyerekként sokat tekertem. Igaz útra nem engedtek a szüleim sose... : ) Most meg már nem is mernék. Nem mernék, mert autósként látom, hogy milyen helyeken kell elférnie egy biciklisnek meg mennyire közel vannak a soktonnás autók, kamionok és hogy mennyivel tépnek el egy biciklis mellett.
Mert ugye 50-60-nal elég megbiccenteni egy biciklist az út szélén és máris nyalja fel a padlót aminek jobb esetben is csak pár napos / hetes kórházi kezelés a vége meg egy új bicikli... Miközben az autós lehet észre se veszi. Mert volt már ilyen is...
Szóval én nem mernék biciklivel az autók közé menni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.