Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Jhonny06:] #MeToo

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

.

(#2) oriic válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

En csak egy dolgot nem ertek sajnos, de valszeg nalam van gond fejben valami. Ez a szornyuseg evek/evtizedek ota letezo dolog sajnos, megis az elmult hetekben lett felkapva itthon is az amerikai botrany miatt. Kerdem en hogy miert? Ott volt a Szepesi balhe is itthon, aztan vegul az is elfelejtodott.

Felrertes ne essek, a tema engem is zavar, volt olyan no ismeros, akitol szemelyesen kertem bocsanatot amiatt hogy leteznek ilyen degeneraltak. :(

Live-Die-Respawn

(#3) Jhonny06 válasza oriic (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

Maga a jelenség nem új, de itt szerintem a közösségi média ereje is segített, hogy ennyi lány bátorságot vegyen magán és előálljon a saját sztorijával. Ha nincs ez a Weinstein-ügy, akkor sosem derülnek ki ezek, mert vannak kisebb esetek a világban, de ott nem érzik úgy, hogy elég nyilvánosságot kapna a dolog, hogy megérje elmesélni a sztorijukat.

& lev258: Semmi baj azzal, hogy Hollywood miatt lett felkapva az egész, a lényeg, hogy hatalmas nyilvánosságot kapott. Teljesen mindegy, hogy ez miből indul el.

[ Szerkesztve ]

(#4) lev258


lev258
veterán

Sajnos nagyon látszik, hogy az egész azért lett felkapott, kapott lendületet, mert egy sztár kezdte kiteregetni a dolgokat egy másik hírességről. Egy cikkben azt is olvastam, hogy pár éve már majdnem leközöltek egy cikket ugyanezen személlyel a főszerepben, viszont akkor más hírességek meggyőzték az újságírót, hogy álljon le.
Jó lenne, ha legalább az általunk modernnek nevezett civilizációban senkinek sem kellene ilyen megalázó eseményt, esetenként traumát átélnie. És főleg jó lenne, ha ezt a környezetük is azonnal felismerné, de legalábbis nem lenne közömbös vagy némán elfogadó.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5) cskamacska válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

"Eddig mintegy 12 millió nő használta világszerte, amely világosan jelzi a probléma súlyosságát. Fontos megjegyezni, hogy ide soroljuk az úgynevezett "catcalling"-ot is, ami a bántalmazott felé való fütyörészést, beszólogatást jelent."

Jól értem, hogy a tényleges nemi erőszak, aminek még a kísérletét is bünteti a törvény(már ahol, de kellene neki) jól össze lett mosva a fütyörészéssel(ami simán alpári bunkóság, de köze nincs súlyosságban egy megerőszakoláshoz), hogy jól odacsapjanak a patriarchátusnak? :F
És ilyenek nevezik feministának magukat? :(((

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#6) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Rohadt nagy képmutatás az egész. Újabb feminista elmebaj.

x gon' give it to ya

(#7) updog válasza fordfairlane (#6) üzenetére


updog
senior tag

Ha 11.999.000 nő képmutatásból rakta ki hogy "metoo", akkor a fennmaradó 1000 már meg sem történt? És ha csak egy igaz a 12 millióból, az elhanyagolható, elfogadható?

Vagy szerinted ha egy létező jelenségre túlzó módon hívják fel a figyelmet (egyáltalán, bármilyen módon felhívják a figyelmet), az elmebaj?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nem liheged túl egy kicsit a dolgot?

Mindenki azt ír ki f*szbukra amit akar, ami éppen trendi... nagyon álszent dolog ez, miközben a csajok 90%-a ribancnak öltözik és úgy is viselkedik.. :)

Nekem a női ismerőseim mindegyikének jól esett aminkor pl. Olaszországban utánafütyültek a srácok, vagy bókoltak nekik egyet. Őket is el kéne ásni nyilván...

lassan ott tartunk hogy az udvarlás, ismerkedős se fér már bele az ultraliberális píszí agyakba... döbbenet hogy merre tart a világ..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12) #56573440 válasza updog (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem. De itt egybe van mosva a trendi énisénisénis, a fütyörészés (ha megfordulok egy csaj után az utcán mert éppen, és ezt észreveszi ez is szexuális zaklatás, vagy csak ha meglököm a haveromat közben hogy tesó aztlesdmeg) és a valóban büntetendő szexuális zaklatás.

Ha túlzott módon van egy jelenség reprezentálva, azzal simán eléred, hogy érzéketlenné válik a közösség rá, mert a csapból is ugye, illetve akik ténylegesen segítségre szorulnak, valóban fizikai értelemben is szexuális zaklatás áldozatai, azok beleszürkülnek a népszerűségre vágyó tini mesélők, a szolidaritásból csatlakozók és a csakmert emberek közé. Ez meg senkinek se jó.

Motion_Blur: Szép lassan eljutunk oda, hogy ha odamennék egy lányhoz hogy szia nincs kedved beülni valahova? akkor én már szexuális zaklattam. Mondjuk szerencsére megházasodtam, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget, de ha ez így megy tovább, lehet hogy esténként alá kell íratnom egy papírt, hogy közös megegyezéssel, saját akaratából söndörödött hozzám ;] A seggére már egy ideje nem merek csapni, mert az meg családon belüli erőszak :U

[ Szerkesztve ]

(#13) Gabás válasza #56573440 (#12) üzenetére


Gabás
addikt

Egyetértek azzal, hogy a túlreprezentáltság árthat, de… vannak dolgok, amiket nem lehet túlreprezentálni. Ilyen a szexuális zaklatás, mert az esetek túlnyomó része sosem jut el a hatóságok elé, és annyira elterjedt, hogy sokszor öntudatlanul is csinálják (tinédzser fiúk tapizása, ugye). A figyelemhívás segít ezeket tudatosítani.

(#14) #56573440 válasza Gabás (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

"vannak dolgok, amiket nem lehet túlreprezentálni"

De bagatellizálni igen. Szerintem egyet érthetünk abban, hogy ha megfordulnak egy csaj után, neadj isten füttyent a kőműves az állványról, az nem egyenlő azzal, akinek a főnöke kínálja fel hogy vagy ez vagy mész.

A témát komolyan kéne venni, és nem fidgetspinnert csinálni belőle. Szerintem.

Csak egy példa, usa multi hazai kirendeltsége, előre engedsz bárkit a liftnél, akárhol mert nő, az szexuális megkülönböztetés, és egy utolsó köcsög vagy, egyébként hivatalosan fegyelmit ér. Értem, látom, ismerjük hogy van az a bizonyos ló. Csak a túloldalára meg nem kéne ugye...

(#15) Jhonny06 válasza Motion_Blur (#11) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Nem liheged túl egy kicsit a dolgot?"

Nem. És úgy tűnik az a sokmillió nő is szükségét érezte valamiért, hogy leírja. Ha tetszik egy csaj, akkor odamész hozzá és meggyőződsz róla, hogy érdekli-e a figyelmed. Tudod, mintha már egy minimálisan fejlettebb lennél az ősembernél.

A fütyörészés, meg a "jó a segged cica" egy szexuális töltetű kifejezés publikusan, mielőtt meggyőződtél volna arról, hogy a lány szeretné-e, ez már lazán zaklatás kategória papíron. Nem tudom, hogy miért hiszed azt, hogy ez bejön bárkinek is.

blackrulz: Azért, mert össze is kell mosni. Teljesen mindegy, hogy milyen szinten durva, a lényeg, hogy zaklatásnak minősül.

"Szerintem egyet érthetünk abban, hogy ha megfordulnak egy csaj után, neadj isten füttyent a kőműves az állványról, az nem egyenlő azzal, akinek a főnöke kínálja fel hogy vagy ez vagy mész."

Senki nem mondta, hogy egyenlő a kettő, de ugyanabba a nagy csoportba tartozik és egyik sem oké.

[ Szerkesztve ]

(#16) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon vegyes érzéseim vannak. Nem demagóg ez egy kicsit? Félreértés ne essék, ellene vagyok a szexuális zaklatásnak, beleértve a füttyögést is, bár utóbbi inkább csak egy suttyó dolog. De ez mit old meg? Semmit. Ez a #metoo hashtag olyan, mint facebook lájk. Semmi befektetés nem kell. Postolsz valami feminista képet, mellérakod és kész. Nekem ez egy szokásos, tartalmilag nulla, önsajnáltató, hangulatkeltő, gyűlölködő nősiviniszta kampánynak tűnik.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) #56573440 válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Senki nem mondta, hogy egyenlő a kettő, de ugyanabba a nagy csoportba tartozik és egyik sem oké."

Na most melyik nem oké? Mondtam párat. De komolyan kérdezem.

Utána fordulni se ér? Vagy csak ha nem veszi észre? Vagy azt még lehet, de a haveromnak már nem szólhatok? Legyen egy Váci utca forgalmas időpontban, füttyentek egyet csak mert olyan kedvem van. Mind a halló távolságban lévő 20 jó csajt, 30 5/10-est, meg a többi anyukát, nagymamát mindet zaklattam? Ha lekiáltok ugyanott hogy hé cicccccca akkor mi van? Egyébként volt hogy a feleségemnek is így szóltam bevásárló központban mert nem figyelt, akkor 30 méteres körzetben szexuálisan zaklatok mindenkit aki magára veszi? És ha a váci utcán azért kiáltottam ciccccát mert asszonynak szóltam ott is,mert ez a hívó szava?

Hol a határ, amit normálisan még lehet, de szerinted nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#18) Motion_Blur válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nagyon más világban élsz... elképzelsz magadban egy naiv ártatlan nőideált, arra valóban igaz lehet az írásod.

Csakhogy ez 99%-ban nem igaz... :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#20) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Azért azt is megkérdezném, hogy annak idején a rendező hány nőnek segített szerephez jutnia valamelyik filmjében, amitől utána mondjuk akár elismert színésznő is lett.
Gondolom voltak olyan hölgyek is akik önként és dalolva beleegyeztek egy jobb szerepért cserébe, kérdés ebből most hányan vannak rajta azon a listán, akik utólag szexuális zaklatásnak veszik. :U

(#21) updog válasza Motion_Blur (#18) üzenetére


updog
senior tag

"Csakhogy ez 99%-ban nem igaz... :)"

Mert ugye van statisztikád róla, őszintén megbeszéltél párszázezer nővel minden hasonló témát :U

Féfiból vagyok, nekem is vannak olyan gondolataim, és érdekes módon, még a legjobb cimborákkal is ritkán beszéljük ki a "sunáznám" mélységű gondolatokat, nemhogy az adott hölgy jelenlétében, felé ezt akármilyen módon előadva. (lásd még: kultúra, intelligencia, felnőttség).

(#17) blackrulz

Ha pl. utazik egy hölgy családtagod a buszon, és két mögöte ülő suttyó kibeszéli, hogy milyen jól néz ki, és mit csinálnának vele (még csak hozzá se szólnak konkrétan), az a "határon" belül van, hiszen semmi nem történt, nem mentek utána, amúgy is fényes nappal történt? A sírás küszöbén álló, remegve hazaérő családtagodat ez vigasztalni fogja? Vagy túl érzékenyen reagálta le az esetet?

És akkor persze más dolog az, hogy utólag bizonyítsa egy férfi, hogy nem történt semmi, vagy hogy a nő hazudik, sőt, igazából a nőnek előnye származhatott belőle. De akkor válasszuk szét ezeket a dolgokat, mert ez utóbbi egészen biztosan valószínűleg elhanyagolható része az egésznek.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22) vhw válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


vhw
addikt

Senki nem mondta, hogy egyenlő a kettő, de ugyanabba a nagy csoportba tartozik és egyik sem oké.

Valaki után füttyenteni az utcán és tettlegesen megerőszakolni nem ugyanaz a műfaj, nem ugyanaz a játék, nem ugyanaz a sportág. Egy füttyentés nem jelent semmit.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#23) mephi666 válasza oriic (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, valahogy bekerül mindig a szőnyeg alá a téma: ott volt régebben rodman és tyson ügye is, ha mondjuk élsportolók közül akarunk szemezgetni...

#22: akkor csak füttyentgess marsellus wallace új felesége után... :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) Viktor77 válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


Viktor77
titán

"Ha tetszik egy csaj, akkor odamész hozzá és meggyőződsz róla, hogy érdekli-e a figyelmed."

Akkor ezért rakják ki a seggüket, mellüket, hogy odamenjünk hozzájuk?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) updog válasza Viktor77 (#25) üzenetére


updog
senior tag

A gondolatmenetet követve nagyjából másfél lépésre vagyunk az áldozathibáztatástól.

Igen, azért rakják ki mindenüket, hogy ha odamenjenek hozzájuk, és akkor lepattintsanak mindenkit, kivéve a bmw slusszkulcsot lobogtató idiótákat. És? Mire jogosít ez fel bárkit?

Illetve, egy megfelelően dekoratív hölgy, akin a három mérettel nagyobb mackónadrág is jól állna, ha felvesz egy sima blúzt miniszoknyával, már "kirakja seggét, mellét", és lehet neki füttyögni, amikor sétál az iroda felé, esetleg meg is lehet fogdosni a bkv-n?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#27) Viktor77 válasza updog (#26) üzenetére


Viktor77
titán

"A gondolatmenetet követve nagyjából másfél lépésre vagyunk az áldozathibáztatástól."

Igen, erősen benne vannak ők is. Kár lenne ezt az egészet a férfiakra kenni (nem az erőszak részére gondolok, aki nem bírja megállni, az valóban beteg, nem ember).
És nem a "sima blúzt miniszoknyával"-ra gondolok. Konkrétan azokra, akik semmit nem bíznak a képzeletre. A seggük fele kint (és ezek jellemzően tizenéves kislányok), a mellük éppen csak takarva. A yoga pantsról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28) Jhonny06 válasza Viktor77 (#27) üzenetére


Jhonny06
veterán

És akkor mi van, ha kirakja a mellét? Az már feljogosít bármire is? Nem állatok vagyunk, hogy innentől kezdve ész nélkül cselekedjünk. Ezt komolyan magyarázni kell?

(#29) #56573440 válasza updog (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A sírás küszöbén álló, remegve hazaérő családtagodat ez vigasztalni fogja? Vagy túl érzékenyen reagálta le az esetet?"

Valószínűleg nem mimózát nevelek, én, meg asszony se vagyunk azok, és meg fogja tanulni, hogy nem vesszük fel a dolgokat. Bakker a felnőtt életben nem ezekkel az atrocitásokkal küzdünk nap mint nap? Beszólogató kollégákkal, ordibáló főnökkel, paraszt pénztárossal, roadrage-elő közlekedőkkel, és még sorolhatnám.

Lehet itt beszélgetni bármiről is, de pl az említett példánál mit vársz? A paraszt gyerekek nem lesznek azok? Vagy a többi közlekedő ott tartja őket és kihívják a rendőrt aki átnevelő táborba küldi? Vagy mi? Értem hogy ez esetenként probléma, de mi a megoldás amire ez eltűnik? Segítek, nem #MeToo Ne játszuk már ezt az oversensitive usa játékot, mert az nem működik. Az élet szar, a hülye hülye marad ha tanítod akkor is, a paraszt is az marad, akár mennyire fáj, vagy megfeszülsz. Vagy megtanítod hogy kezelje a helyzetet, vagy mutogatsz a hatóságok fele hogy oldjátok meg.

Egyébként kedves feleségem is dekoratív jellemzően, a parlament környékén kb fél éve neki is beszólogattak kisebb csoportból a srácok, aztán röhögve jött haza hogy beszpták a 15 éves suhancok.

(#30) madgie válasza vhw (#22) üzenetére


madgie
titán

"Egy füttyentés nem jelent semmit."

Csak azt, hogy bunkó vagy.

Amúgy érdekes esettanulmány, hogy lemaradsz futás közben 10-15 méterrel a feleséged/barátnőd mögött és nézed, hogy sok díszpinty mit csinál. A rendőrautó direkt lelassít, a kamionos is, húzza a dudát, ha munkásokat szállító kisbusz jön arra, akkor jön a vulgáris szóözön, stb... komolyan, te fogd magad szégyellni helyettük is.

Nyáron egy fesztiválon fotóztam, ott volt olyan feladat, hogy még jóval az esti buli előtt adott tematikában kellett megfotóznom szép lányokat. Mittomén egyszer elvittem őket a vidámpark-részre, Harley Quinn-nek voltak beöltözve, meg ilyesmi. Ott is nekem égett a fejem a sok suttyó miatt, mind baromi vagánynak tartotta magát, ha odaszól egy cifrát a lányoknak. Sokat beszélgettem a lányokkal a három nap alatt és fenemód jólesett nekik, hogy nem egy darab húsként kezeltem őket. Pedig ők aztán dekoratívak voltak, amúgy sem csadorban jártak, mégis bók és bók között óriási különbség van. Ha alpári módon fejezed ki magad, az nem nyerő, normális nőnél sose volt az.

(#31) Jhonny06 válasza #56573440 (#29) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Egyébként kedves feleségem is dekoratív jellemzően, a parlament környékén kb fél éve neki is beszólogattak kisebb csoportból a srácok, aztán röhögve jött haza hogy beszpták a 15 éves suhancok."

Szóval a 2 vagy 3X annyi idős feleségednek beszóltak a 15 évesek, aha..

Kérdezd meg, hogy mit reagált volna 15 évesen, ha több 40 éves faszi kezd el beszólogatni neki.

(#32) Viktor77 válasza Jhonny06 (#28) üzenetére


Viktor77
titán

Ez álszentség. Szerinted kinek rakják ki a mellüket? Egymásnak?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) juliabrilke válasza #56573440 (#29) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ennyi erővel te is megvádolhatod az összes marhát akivel találkozol minden nap.

A már leírt hülye, flegma pénztárost, a külföldi ügyfelet a munkahelyen, okoskodó munkatársakat, etc.
Én speciel nem akarok fent az ilyeneken, pár embernek meg nagy lelki traumát okoz, amit Facebook-on kitárgyalnak.

(#34) #56573440 válasza Jhonny06 (#31) üzenetére


#56573440
törölt tag

2x se.

Semmit jellemzően. És? Attól hogy nem csinál semmit még lekezelheti ezt magában, anélkül hogy ebből bármi legyen. Miért amikor a 15 éves fiúnak magyaráz a 30 éves paraszt hogy kiverem a fogad akkor mi van? Vagy két 15 éves.

Nem értem mit akartok bizonyítani vagy elérni. Feltettem egy kérdést, csak valamiért nem válaszolsz. Hol a határ. Mi az ami nem fér már bele alulról?

Legyen a btk-ban szabályozva hogy hány év letöltendő ha fütyülök egy nő után? Vagy ha beszólnak a lányomnak hogy jó bőr vagy cica akkor a tek szálljon ki? Hanem? Mert azzal, hogy valamire felhívod a figyelmet mint létező dolog, attól még a megoldás fele pont egy lépést se tettél. Főleg nem ilyen küszöbértékek mellett.

Ez pont olyan baromság, amit exkolléga mondott, hogy jaaaj a gyerek itt hazudozik a szemünkbe, meg ellop ezt azt és bent a suliban passzolja valszeg el, meg ilyenek, leültünk megbeszélni sokszor de hát pofon csak nem vághatom...

[ Szerkesztve ]

(#35) Goose-T válasza Jhonny06 (#28) üzenetére


Goose-T
veterán

Na ez a marha nagy tévedés, amiben sokan élnek. Az emberiség minimum 50%-a igenis az állatok szintjén áll az ösztöneik kezelése tekintetében (ez egy nagyon-nagyon optimista becslés). Jól bizonyítja ezt a KFC előtt lezúzott újságíró esete is. A provokáció (a mellkirakás is az) természetesen nem jogosít fel semmire, de ha egy állati szinten lévő ember agyát elönti a tesztoszteron/vér/akármi/hatalom tudata (szereposztó dívány), akkor arra nem hat a várható büntetés visszatartó ereje. Ezt szimplán fel kell fogni józan ésszel, és aszerint élni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36) rlaci10


rlaci10
csendes tag

[link]

A témához kapcsolódó rész (Rape culture) a bejegyzés végén van, de érdemes elolvasni az egészet.

(#37) Jhonny06 válasza #56573440 (#34) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Nem értem mit akartok bizonyítani vagy elérni. Feltettem egy kérdést, csak valamiért nem válaszolsz. Hol a határ. Mi az ami nem fér már bele alulról?"

Mi (én) semmit, teljesen egyértelmű az egész. Te akarod megmagyarázni, hogy ez a viselkedés oké. Hol a határ? Ott, hogy publikusan szexuális töltetű megjegyzést teszel valakire irányulva úgy, hogy nem tudod, hogy ő erre vevő-e, pl. füttyentés, beszólogatás.

(#38) Viktor77 válasza Jhonny06 (#37) üzenetére


Viktor77
titán

Ránézni szabad?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#39) AGE-T


AGE-T
senior tag

Csak nehogy ebből is az legyen, mint a #DeathTo -ból (BlackMirror) :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#40) vhw válasza Jhonny06 (#28) üzenetére


vhw
addikt

Mégiscsak állatok "vagyunk", mert a marketingben meg tudatosan építenek a női test... hogy is mondjam; "meggyőző erejére".
És működik!!

Még csak meg se kérdőjelezik, még csak nem is jelent etikai problémát - egyszerűen kihasználják. Ez dől tv-ből, plakátról, magazinból, szórólapról...
Most meg értetlenkedünk, hogy egyesek az utcán hasonló stílusban "kipakolt árú" hatására "gyerekként viselkednek az édességboltban"?

Az élet kvázi minden terén a tusfürdőtől az alkoholon át a hamburger reklámig bálványozzuk/zák a szexuálitást, kiemelten a női testet. Kialakul egy fixáció; vedd meg, szerezd meg és ő is "jár mellé", ugyanúgy leveheted a polcról.

Amit ismételten csak azért tudnak megcsinálni, mert működik! Ösztönösen! Aztán már nehéz visszatessékelni a palackba a szellemet.

Ismerős ez?

Aztán elvárjuk, hogy fogyaszd felelőséggel...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#41) #56573440 válasza Jhonny06 (#37) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na haladunk már haladunk.

Ki és milyen elvek alapján állapítja meg, hogy ha én az utcán füttyentek, akkor az egy csajnak szól, egy haveromnak, vagy csak jó a kedvem? Csak azért kérdezem, mert van ismerős akiknél ez a hívó jel, és mindhárom gyerek tudja, hogy ilyenkor apu adott utasítást hogy állj, mert nem lehet az utcán ordibálni állandóan hogy Robi Kriszta Ákos megállni... Csak hogy szóljak már neki, mielőtt valamelyik hiperérzékeny pofán csapja egy betonvassal mert szexuális ragadozó. De az elmúlt években én is fütyültem hangosan utcán, egyszer se csaj miatt, megyek is önként feladom magam a jardon.

Továbbra sem értem hogy ha ég a házad szerinted, akkor ha felhívod rá a figyelmet a médiában mennyivel vagy közelebb az oltáshoz. Nem tiszta a cél, és az oda vezető út. Csak hőbörgés van, hogy ha a kőműves füttyent egyet, akkor az pont az a kategória mintha egy producer a cerkáját kínálná fel egy szerepért. Megoldás? #metoo? Két hét se kell hozzá és eltűnik a twitter mélyére.

Hogy hol a cél azt én is látom. Egy civilizált, normálisan (ki szerint) viselkedő társadalom. Hogy jutsz oda? Na ezt senki nem tudja. Oktatással? A pedofilnak nem lett elmondva hogy nem szabad? Büntetéssel? Fütyülésért? Usa mintára szereljük fel a városokat mikrofonokkal, és ha valaki nem lő hanem füttyent akkor mehet is ki a birodalmi ítélet végrehajtás hogy bedózerolja a szexuális ragadozót a főtéren a hullakupacba. Ha egy srác tudja hogy a csaj akihez oda fog menni tuti elutasítja mert sokkal jobb bőr, de mégis odamegy és megszólítja akkor simán lövessük tartón, vagy előbb azért húzzuk félig karóba?

Úgy úgy. Csak keményen. Nehogy véletlenül megtanulja valaki is, hogy a konfrontáció az életünk része, sok formában és színben van jelen, és ezt kezelni kell tudni. Ugyanis csak akkor működik ha a társadalom 100%-a ezt be is tartja. A határra kis piktogrammokat teszünk le hogy mit szabad és mit nem hogy a román meg az ukrán vendégmunkás is tudja? Ma alkotmányos jog hogy nem fordulhatnak utánad a férfiak, holnap már ha a főnök 2dB-el hangosabban beszél Hágában találkoztok, de igazából le is lőhetnéd mert a hangos beszédtől stresszes lettél, a stressz rövidíti az életed, tehát megtámadtak, nőként gyenge vagy, tehát önvédelemre bármit használhatsz. Hogyne. Minden olyan dolgot, ami bárkit is bánthat el kéne törölni. Végleg. Kezdhetem a listát én? Legyen kis országunk PCLand ahol minden és mindenki teljesen politikailag korrekt, senki nem bánt soha senkit, minden steril, minden tökéletes. Tiszta southpark...Csak így irl kevésbé humoros, mert még valaki meg is csinálja előbb utóbb. Vagy ami még nagyobb baj megpróbálja...

[ Szerkesztve ]

(#42) AGE-T válasza #56573440 (#41) üzenetére


AGE-T
senior tag

Equilibrium

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#43) #56573440 válasza AGE-T (#42) üzenetére


#56573440
törölt tag

"In a fascist future where all forms of feeling are illegal, a man in charge of enforcing the law rises to overthrow the system."

Peeersze megint egy férfi.... Mindig az elnyomó fehér férfi az aki in chage meg law meg minden. ;]

(#44) updog válasza #56573440 (#41) üzenetére


updog
senior tag

Egyszer már leírtam, csak a szerencsés delikvenssel együtt törölték a hsz-t is: felejtsük már el a fütyülgetést.

Azt le lehet sz*rni, aki ezen fennakad, az már tényleg pillangókirálykisasszony (pont pár napja volt ilyen cikk, hogy a csaj mindenkivel szelfizett, aki utánafütyült, arra én is azt mondom, hogy attention whore). Távolról beszólogatást is el lehet ereszteni az ember (asszony) füle mellett. Még jó hogy ezek nem büntetendőek.

De jelentős számú olyan eset van, amikor nem intézheted el annyival, hogy" a konfrontáció az életünk része, sok formában és színben van jelen". Hadd ne mondjak példákat, bár nagyon ezen lovagolsz, hogy "hol a határ", de ha nem tudsz ilyen esetet elképzelni, akkor lehet hogy van egy kis probléma...

"Továbbra sem értem hogy ha ég a házad szerinted, akkor ha felhívod rá a figyelmet a médiában mennyivel vagy közelebb az oltáshoz" - és egyszerűbb, ha nem létezőnek tekintjük a problémát, mert a nyilvánosság nem oldja meg, és egyébként is van, aki fölöslegesen kiált tüzet?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#45) #56573440 válasza updog (#44) üzenetére


#56573440
törölt tag

"felejtsük már el a fütyülgetést."

Alapvetően az megvan, hogy pont az fájt nekem mint kiindulási alap...

"hadd ne mondjak példákat,"

Én hoztam példákat, megtisztelnél ha te is megtennéd. Igazából pont ez lenne a beszélgetés lényege ugye...

"és egyszerűbb, ha nem létezőnek tekintjük a problémát, "

A szexuális zaklatás mint probléma létezik. Ezzel senki nem vitatkozott. Csak azzal, hogy egyesek szerint hol kezdődik ez. Mint kiderült ha utána fordulok. Király.

"mert a nyilvánosság nem oldja meg,"

Ha ezt a problémát megoldottátok akkor adnék még párat hátha a nyilvánosság ezt is megoldja

#neölj
#nelopj
#tartsjobbraaholkötelező
#mosskezetwcután
#ingyensört

#ugyetesemgondolodhogyazilyenjellegűproblémákatanyilvánosságoldjameg

"és egyébként is van, aki fölöslegesen kiált tüzet?"

Hát mint most látjuk nagy számban.

[ Szerkesztve ]

(#46) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

A másik oldalról egy jó írás: [link] ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47) Bird


Bird
addikt

Vihar egy kanál vízben az egész. Tipikus hype, hisztéria, amire fél év múlva már nem emlékszik a kutya se. Most viszont hirtelen a fél világot zaklatták szexuálisan. A modern kor közösségi média embere rögtön általánosít és farkasért kiállt... Nem megbántva senkit, de mi ez ha nem vegytiszta populizmus?

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#48) Csapoati válasza Jhonny06 (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A határ szerintem az, ami már félelmet vált ki a hölgyből. Az egész dologgal egyetértek, de a catcalling bűnösségével nem. Az is egy (igaz, suttyó) módja a bókolásnak. A "de megb..nálak" már talán egy fokkal súlyosabb, de szerintem az se vált ki félelmet. A követés és a kijelentő mód, jövő idő használata (meg foglak b...ni) már alkalmas félelem keltésére, pont ezért nem írtam a fizikai kontaktust határnak.

A "miért öltöznek úgy?" féle társaságtól pedig azt kérdezném, hogy ha láttok egy kabriót az utcán, ami még tetszik is, megkísérlitek ellopni? Vagy egy fincsi rántott húst a pultból, amíg nem figyel a kiszolgáló?

Ja meg eszembe jutott valami. Ha este egy sötét alak rátok szól, hogy de szép a zakód/órád/cipőd, azt minek gondolja egyből az ember? Nyilván ez nem fenyegetés vagy ilyesmi, de az ember feszélyezve érzi magát tőle. Én biztosan, mert ilyen után jött már folytatás nekem...

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#49) Viktor77 válasza Csapoati (#48) üzenetére


Viktor77
titán

"A "miért öltöznek úgy?" féle társaságtól pedig azt kérdezném, hogy ha láttok egy kabriót az utcán, ami még tetszik is, megkísérlitek ellopni? Vagy egy fincsi rántott húst a pultból, amíg nem figyel a kiszolgáló?"

Igen, ezek pont ugyanazokat az érzelmeket váltják ki. Nálad, lehet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#50) Csapoati válasza Viktor77 (#49) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sajnálom ha nem érted/ nem akarod érteni. A kulturált ember nem ösztönlény, igenis lehet parancsolni a vágyaknak. Nekem is sok nő tetszik az utcán, mégse fordult meg soha a fejemben, hogy beszóljak nekik vagy neadjisten meg is fenyegessem őket egy aktussal. Ez konkrétan primitív dolog. Nem büntetendő, de attól még primitív. Lehet kulturáltan is megjegyezni, hogy valaki szép/csinos.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Jhonny06:] #MeToo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.