Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon jó kis cikk - bár gépépítőként természetesen nem mindenben értek egyet! ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#2) petike2014 válasza Angel1981 (#1) üzenetére


petike2014
aktív tag

Tökéletesnek mondható cikk aki ismeretlenül (vagy kevés ismerettel) téved be ebbe a világba.
Néhol az előző hozzászólóval egyetemben kicsit másképpen alakítottam volna (jómagam is "gépépítő" vagyok :) ). Gratuláció a cikkhez!

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Csúcsgép:
SSD holmarad?

GTX 580? Egy SLI/CFX képes lapban és egy rakás lóvéval?
6970 CFX csak "kicsit" drágább.
(tekintve a végösszeget és a rendelkezésre álló forrásokat)

A 600W-os Silent Pro-t meg nem is árulják...

8GB 1333-as ram?
WTF? Budgetbe, meg ár/érték arány bajnokoknak.

Hyper 212+? Csúcsgépbe? Úgy, hogy belelapátolunk egy vödör pénzt?
Nem fogja földhöz vágni a +10K amit a D14-hez kell hozzátenni.
Na az a csúcs amit pénzért venni lehet.

Szóval én nagyon másképp képzelem el a dolgot. :)

De egyébként a cikk jó, és remek "vitaindító". :R

[ Szerkesztve ]

(#4) ati012 válasza D1Rect (#3) üzenetére


ati012
senior tag

Jó írás, gratula!
Csak az SSD még beleférhetett volna. Meg valami combosabb AMD.

(#6) TTomax


TTomax
nagyúr

SSD nélkül csúcs gép... a GTX580 meg nem melegszik,illene tájékozódni!1333-as CL9-es RAM.. gratula.. itt abba is hagytam a cikk olvasását... sajnálom,de jobbat is ki lehet hozni a csúcsgépre szánt pénzből!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7) LamaCube


LamaCube
addikt

Hopp rossz helyre ment srry

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#8) Chosen


Chosen
addikt

Azért nekem is rengeteg kifogásom lenne,de csak pár példa amik még nem voltak:

"Ezt a videokártyát én már inkább meg sem venném, a teljesítménye alig több, mint az új Sandy Bridge CPU-k IGP-jé."

Ilyet írni egy 5570-re? Azért még bőven elveri az IGP-ket...

5. V1 konfig 350APN-el? Csatlakozó sincs rajta jóformán, ha bekötöd a vga-t szinte nem is marad semmi. Alatta egy olcsóbb gépbe meg simán megy a Saga II 400...

[ Szerkesztve ]

(#9) EczkE


EczkE
addikt

Jó olvasmány lesz az ebéd mellé. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#10) ko9 válasza D1Rect (#3) üzenetére


ko9
addikt

Egyetértek, remek vitaindító :R
Én is az SSD-t hiányoltam a csúcsgépből, viszont gondolom nem az volt a célja, hogy akkor itt és most megadja az arany közértpultot, hogy mindenki csak-és-csak-ezt fogja választani, hanem egy elindulási irányt ad. Aki nekiesik otthon konfigot építeni, és lelkes PH!-s akkor gondolom utánnaolvas, hogy mit tud venni az ő pénzéért, megnéz teszteket, hogy mi mit tud, érdeklődik topikokban, stb... Legalábbis én így tenném :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11) Brutális eb válasza TTomax (#6) üzenetére


Brutális eb
addikt

Kérlek legalább 1 hasonló színvonalú cikket írj.....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#12) Angel1981 válasza TTomax (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

Bocs, de nem értem "felháborodásodat" a RAM-mal kapcsolatban.
Szinte csak mérőprogramokkal mutatható ki a különbség az 1333-as és az 1600-as RAM-ok esetében - azonos minőséget feltételezve persze.
Én is azt mondom, hogy inkább 8 GB minőségi középkategóriás RAM, mint 4 GB csúcskategóriás - árban simán megegyezhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#13) DemonDani


DemonDani
addikt

Szép írás, és szinte minden ponton tényleg a legjobb egyensúly.
Kiegészítés képen, annyi hogy picit elfogult vagy az Nvidiával szemben nem kell rosszra gondolni, csak érződik, hogy inkább nV fan vagy ha választanod kéne, és a cikken ennek szerintem nem kéne kijönnie. GTS450 helyett mindenhol beáldoznám azt a +3k-t mivel fogyasztása nem változik, viszont erősebb, az HD5750-hez közelebb áll az a GTS450, tuning potenciál meg egyikben sem sok van.

Olcsó kategóriákban 100ezer és alatt, főleg 80k környékén érdemesebb lenne már elfelejteni a külön ház+táp-ot mert %osan nagyon sokat vesz el már a komplett árból, érdemes lenne egy HKC 430W-os ház+táp kombót nézni ezek 8k környékén mennek, meg az ésszel összerakott gépnél nem spóroltál a házon, ez sem a legjobb azért, teljesítmény csökken de a látszatot meghagyjuk? Kicsit visszább néznék ott is valamit 18k környékéről. Meg az FSP 400APN táp jobb választás lehet a 400as helyett mivel ez is 80+ és ott is meg lehetne spórolni az HD5770 felárát, és bőven elegendő lenne oda.

TTomax-xel egyet értek persze de nem feltétlenül.
Mivel itt minden kategória árhoz van kötve, és feljebb meg mindíg van, nem kell ez szerint senkinek sem gépet venni de most ezen mit kell magyarázni hogy 500kért még jobb lehetne? Mert hogy az árba nem férne SSD igy nyilván ez nem a cikk hibája, hát az meg hogy csúcsnak nevezzűk-e, nevezzük akkor 350k-s gépnek... csúcs nincs, csúcs a max lehetne ha szabadon értelmezzük... az meg ugye millióig nem áll meg :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14) Kroni1 válasza D1Rect (#3) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is -legalább- a csúcsgépekből hiányolom az SSD-t, manapság ez már kötelező szerintem!

(#15) DemonDani válasza D1Rect (#3) üzenetére


DemonDani
addikt

Vitaindító csak a neve miatt, esetleg érdemes lenne nem dobálózni Csúcs Közép stb címerekkel hanem lenne 350k-s gép meg 250k-s gép stb...

Mivel nem abba lehet belekötni hogy szarra bassza el a sok kess-t szvsz hanem hogy csúcsnak nevezte ki a 350-ks gépet, és ez nem tetszik neked. nincs itt semmi gond, le kell venni a jelzőket és kész.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#16) TTomax válasza Angel1981 (#12) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én nem háborodtam fel,kár a hangulatkeltésért,felesleges... ugyanúgy mint a 8G memória.. az is felesleges egy gamer gépbe.. a gyorsabb RAM záloga a finomabb bclk-nak.. inkább most 4G gyorsabb lehetőleg CL7-est vennék az árak csökkenésével meg lehet még mellé pakolni... ugyanez igaz a vga-ra is.. egy 6950 bőven elég 1920-ra .Ha nem ott a CF,még akkor is alig drágább mint egy egy 580,de ha már valaki az egy gpu-ra esküszik akkor legyen 580,de ne a 3 ventis ami házon belül forgat amikor erre semmi szükség,a referencia hűtés igen jóra sikerült,és a ref kari olcsóbb is!!!Ráadásul egy 6950-el meg 4G RAM-al futja SSD-re is és a géped is fejleszthető marad,mert meg merek kockáztatni a HX620 elviszi a 6950CF is..
A fanyalgóknak pedig azt üzenem,hogy nem tudtam hogy ha nem írok cikket akkor már nem fejezhetem ki a véleményem még ha negatív is... vagy csak akkor lehet hozzászólni ha 15 cikked van és/ vagy ha bólogatni akarsz? :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17) olbaidhun


olbaidhun
őstag

köszönjük!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#18) Beri


Beri
addikt

A 95W-os 955 nem szorzózármentes és dobozosként nem elérhető. Tehát azt a részt kiszedheted az írásból.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19) LackoMester


LackoMester
addikt

Gratula a cikkhez. :R Dolgoztál rajta eleget, bár van ( jó ) pár dolog amiben nem adok igazat, ezek közül már párat fel is soroltak, de végül is jó lett az írás, még 1x grat.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#20) mr_ricsi válasza DemonDani (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"érdemes lenne egy HKC 430W-os ház+táp kombót nézni ezek 8k környékén "

A HKC 430W-os táp a gyári címkéje szerint csak 200-220W-ig képes egy mai gépet kiszolgálni. A 12V-os ága 15A-es, azaz 180W-ot tud. Egy 65W-os proci és egy 100W-os VGA teljesen kiterheli, és akkor még ott vannak a ventillátorok, valamint a HDD és a DVDíró motorjai is.

HKC-t játékgépbe nem érdemes venni, mert az élethű füsteffektek előállítása mostanság már a VGA dolga. :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) solfilo


solfilo
veterán

Klassz írás, köszönöm!
Nem kell mindenben egyet érteni vele, de szerintem nagyon jó iránymutató annak, aki játékos gépet akar összerakni/rakatni.

solfilo

(#22) Angel1981 válasza TTomax (#16) üzenetére


Angel1981
veterán

Nincs itt semmi hangulatkeltés, csak olyasmit írtál, korábban, hogy "na itt fejeztem be a cikk olvasását" - lehet, hogy nem voltál ideges, de mi ez, ha nem felháborodás, mert úgy gondolod, akkora butaságot olvasol, hogy esélyt sem adsz neki, hogy továbbolvasd.

8G felesleges egy gamer gépbe?
Most még talán igen, de 2-3 év múlva már nagyon nem, és ha már egyszer most építünk gépet viszonylag sok pénzből, miért ne legyen kicsit időtállóbb?
Igaz, hogy később lehet "hozzá rakni" de egyáltalán nem biztos, hogy 2-3 év múlva fogsz találni PONTOSAN ugyanolyan memóriát, mint a meglévők, és abból már lehet probléma, még ha ritkán is.
A 6950 meg a játékok jelentős részében, FULL HD-ben, max beállításokkal, élsimítással sajna nagyon nem elég a folyamatos, minimum 30-40-es FPS-hez, a crossfire-től meg jó páran idegenkednek.
Abban igazad lehet, hogy ha már 580-as, akkor ne olyan, ami házon belül keringeti a levegőt, mert hiába halkabb, játék közben úgysem zavaró a referenciahűtés ventije, játékon kívül meg az sem hangos.

(#23) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sokaknak hasznos írás lehet. De a csúcs gép nekem is nagyon szúrja a szemem.
Ha már csúcs akkor mért nincs benne csúcs táp / ssd / normál hangkari. Az 1333mas ramok is lehetnének inkáb 1866-osok.

(#24) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

"Itt a felárat a bordáért és a Corsair márkanévért kell megfizetni. Úgy vélem, egy ilyen kaliberű gépbe a sima csupasz Kingmax/Kingston ramok nem igazán illenek, mint írtam, figyeljünk az arányokra!"

A borda csak dizájn-elem, gyakorlati haszna nincs. Az OCZ a DDR korszakban tesztelte is, és 1 MHz-el jutottak tovább a tuningban. (A vízrendszerre köthető, vagy ventilátort is tartalmazó bordáknak -természetesen- lehet haszna.)

De az vitathatatlan, hogy jól néznek ki a burkolt RAMok, és egy ilyen gép esetén már a látvány is számít.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) mghltm válasza Kroni1 (#14) üzenetére


mghltm
addikt

en most vettem egy uj/hasznalt gepet. alaplap es cpu utan vasaroltam egy 64g-s kingston ssd-t. 2011-ben szerintem ez alap. akinek tobb hely kell, vegyen 128-asat ;)

a cikk jo olvasmany, sok idot forditott ra az iro, minden tiszteletem neki! :R

ellenben valodi 4 magos amd-t osszehasonlitani 2 magos ht-s intellel nem nyero... ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#26) D1Rect válasza DemonDani (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

2500K+8GB 1333cl9. Ehh... :U

"Mivel nem abba lehet belekötni hogy szarra bassza el a sok kess-t"
GTX580...

De SSD-re nem marad keret? Tényleg nem tetszik, az előbb még negyon szépen becsomagoltam a véleményemet, de pöröghetünk rajta még egy kicsit....

(#27) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Felesleges ezen lovagolni. Régi gépem van nekem is, de minden nagyon jól elmegy rajta, igaz nem maxon csak közel maxon a lehetőségeihez mérten (DX10), sokan csak szeretnének olyan grafikát és sebességet mint ami nekem (is) van. Az idő válaszolt a fel nem tett kérdésre: Igen a régi gép is jó játékra! Egy ok van amiért váltanom kell rövidesen, gödlődik a lelke, a VGA.
Így magok úgy magok ennyi ram annyi ram, nem kell 98giga, meg 7GHz, csak tudni kell jót venni, időtállót. Nevetséges ami megy a vantage topicban is "eladom az egészet leszarom....." - Mondja ezt a 2 vagy 3 GTX580-al rendelkező kolléga mert a másik kicsivel több pontot kapott, nekik valóban a legjobb kell mert pár ponttal kevesebb jön ki egy programban, vicc, sőt szánalmas. Olvasni a topicot...
Tesóm gépe az enyémnél is régebbi úgymond, és simán játszik, meg sem említi, h lassú vagy kéne valami. E8500-8800GTX OC-vel,2giga rammal.

[ Szerkesztve ]

(#28) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Nagyon jó kis írás :C

Szerintem az a csúcs gép úgy, jó ahogy van. Oda is írta a kolléga, hogy ésszerűen :)
Na most ha ésszerűen gondolkozunk akkor valóban nem jelent számottevő plusz teljesítményt a jobb ram és az ssd megléte sem emeli az fps számot max a betöltési időt csökkenti, de ettől még nem javul a játékélmény, szóval ha már játékos gépet építünk akkor az legyen a szempont.

(#29) ffodi


ffodi
veterán

"1333MHz-nél gyorsabb memóriát nem érdemes venni, mert nem lesz gyorsabb, csak drágább."

Ezzel a mondattal nem értek egyet. :U

Ha 320k-ból kijött, és 350k a keret, akkor simán beleférhetett volna még egy 64gb-os SSD, ha már csúcsgép. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#30) D1Rect válasza Kolondrum (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

"Így magok úgy magok ennyi ram annyi ram, nem kell 98giga, meg 7GHz, csak tudni kell jót venni, időtállót."
Nem magok lassan, hanem szálak és legalább 4 kell, de inkább 8.
98giga = elég lesz 24-nek is
7GHz = jó lesz az 5-nek is.
;]

(#31) oxox


oxox
addikt

1333-as ram csucs masinaba? :F

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#32) Angel1981 válasza TaS1kaaa (#28) üzenetére


Angel1981
veterán

"és az ssd megléte sem emeli az fps számot max a betöltési időt csökkenti"

Bocsi, de ebben tévedsz, a minimum FPS értéket igenis megdobja, bár valóban nem minden játék esetében.
Olvass csak utána, akár itt a PH!-n.

[link]

(#33) Beri válasza Angel1981 (#32) üzenetére


Beri
addikt

Ebben a tesztben is nagyon szépen látszik, hogy a sok HDD mellett az SSD mennyivel magasabb min fps-t eredményez: [link].

eladó Aromamizer RDTA V1

(#34) bozont válasza TaS1kaaa (#28) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk nálam a csúcsgép és az ésszerű nem fér meg egy mondatban. Ha valaki csúcsgépet épít az nálam azt jelenti, hogy az ár egy kevésbé fontos tényező. Szóval vagy csúcsgépet építünk vagy ésszerűen összeállítva olyat ami megközelíti az adott csúcsgép teljesítményét súlyos tízezreket megspórolva.

Amúgy nem lett azért rossz az írás, csak néhol ésszerűtlenül van megválasztva egy-két alkatrész. Például a sokat emlegetett SSD, egy csúcsgépbe ma már alap szerintem, legalább egy 64Gb-os, de a játékok miatt inkább nagyobb. Én már a közép kategóriába is tennék a rendszer alá egy 40GB-os darabot.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dark Archon válasza Angel1981 (#32) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az fps VGA és CPU függő (ideális esetben, azaz elegendő RAM esetén). Hogy egy lassan 4 éves játék esetén (TF2) mit mértek, teljességgel lényegtelen, ahogy az is, hogy egy játék 90 vagy 100 FPS-sel fut, amiből úgy sem látsz, csak 60-at vagy jó esetben 75-öt, ha jobb frissítésű monitorod van.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#36) Beri válasza Dark Archon (#35) üzenetére


Beri
addikt

Még mindig nem a max fps-ről van szó, hanem a minimumról.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#37) HummeRC


HummeRC
senior tag

Szerintem értelmezésbeli a különbség. Nem csúcs gép, hanem a csúcs játékélményhez szükséges vas, a lehető legmagasabb minőségi beállításokkal.

Persze az ssd így is alap kellene hogy legyen. Saját tapasztalat. Többet dob a teljesítményen, mint a nagyobb proci, vagy ram, vagy vga. Ha mindenből egy picit olcsóbbat nézünk, simán kifér az ssd is és komplett kategóriával lesz jobb a használhatósági élmény. Játékok alatt is. Sokat dob a minimum fps-en. Én sem hittem el mennyit számít, csak amikor megvettem a sajátomat és kipróbáltam. Aztán volt meglepődés, hogy az olvasott tesztek ezt egyáltalán nem adják vissza.

5570 csalóka kártya, vigyázz az ilyen kijelentésekkel. Jól skálázódik erősebb géppel. 1600*1200 felbontás mellett közepes minőségi beállításokkal, a ddr5-ös verzió simán játszható. Szintén saját tapasztalat. El is adtam a saját 6950-emet, mert amennyit játszom, oda az 5570 is elég és még ez is játszható. Persze a 6950 kimérhetően gyorsabb, de játék közben nem igazán venni észre a 60k felárat.

Win7 64bit-nél 8gb (vagy 8+gb) ram nagyon ajánlott. Sokat dob a gép teljesítményén. 1333mhz-nél tényleg nem érdemes magasabbra menni, nem mérhető annyival nagyobb sebesség, mint amennyivel többe kerülne. Használat közben pedig egyáltalán nem veszed észre a gyorsabb ramot. Ahol érezhető az előnye, az az hogy procituningnál jól jöhet. Viszont szerintem aki ilyen ajánlókból akar magának gépet választani, annak semmit sem fog számítani a gyorsabb ram.

A többi nagyjából rendben van, iránymutatónak jó lehet a mugliknak.
Ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#38) hoffman_


hoffman_
nagyúr

:C :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39) Arpee78


Arpee78
senior tag

Kollégának az a véleménye hogy a gyári adatok szerint a GTX460 minimális tápigénye 450W vagyis az a 400w-os nem lesz jó.

(#40) rollerphreak


rollerphreak
csendes tag

Én egy "régi" Q9550-en tolom a munkámat (grafika, DTP), illetve hogy röcögjön is a gép van 2x6850-es kártya benne. Bőven a csúcskategória alatt vagyok, de pl akadást még 1-ik gameben sem tapasztaltam 1920*1200-as felbontásnál....Nekem sokat dob SSD a munkám során, gameknél max annyi előnye van h gyorsabban tölt be a pálya ennyi, de összeségében aki már próbált SSD-t az nem igazán akar visszamenni a vinyós bootolgatásra

A cikk valóban de, de ki ezt-ki azt szereti a gépben, én pl tuti nem vennék gtx580-as karit -pls ne anyázzatok- hisz amire nekemigéynem van 1 game során a jelenlegi 2 kártyám bőven biztosítja nekem, és még nem beszélve a fogyasztásról és a hőről....ami nalam legalabbis minimalis

[ Szerkesztve ]

where am I?

(#41) pmheros válasza Beri (#33) üzenetére


pmheros
senior tag

engem bővebben érdekelne az a minimum FPS téma SSD ügyben.

Olyan tesztet is tudnál linkelni ahol több játék eredménye is fel van tüntetve ? (mert ahogy én keresek a googléval az nem nagyon vezet eredményre)

illetve ha már kívánságlista, akkor lehetne olyan ahol a pálya betöltődés utáni első pár másodperc minimim FPS -eit nem veszik figyelembe a mérésnél(mert szerintem többnyire ott keletkeznek a kedvezőtlen minimum FPS -ek, ez pedig nagyon befolyásolja a végső eredményt)

nem vagyok tökéletes

(#42) D1Rect válasza Dark Archon (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez rengeteg mindentől függ, ha a játék bármi okból kinyúl a HDD-re egy adatért, már "akad".

(#43) KAMELOT


KAMELOT
titán

hi!
Egyszerűbben!
Alaplap: ASUS P8P67
Proci: i5-2400
RAM: KINGSTON 8GB KIT DDR3 1333MHz CL9
Grafika: MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC
Rendszer HDD: Samsung 500GB F1 7200rpm
Tárolásra HDD: Samsung 2TB F4 5400rpm

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44) dízelracer


dízelracer
senior tag

Végigolvastam de azért elég felemásra sikeredett.

(#45) oxox válasza Angel1981 (#32) üzenetére


oxox
addikt

meghat lassuk be az sem mindegy egy gepnel (amire az ember 3 atlag magyar netto jovedelmet beletolt), hogy mennyi ido alat boot-ol, es indit el alkalmazasokat...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#46) Angel1981 válasza pmheros (#41) üzenetére


Angel1981
veterán

Bár osztom Beri kolléga véleményét, de engem is érdekelne, hogy mely játékoknál, milyen beállítások mellett mennyit dob a minimum FPS-en egy SSD.
Jó lenne erről olvasni egy részletesebb tesztet!
Ha nincs sehol, nem vetjük fel a PH! szerkesztőinek?

A pálya betöltődése utáni minimum FPS felvetésed jogos, de nem hiszem, hogy úgy számolták volna a cikkírók, mert az akkor az valóban félrevezető lenne.

#45 oxox: igen valóban. Bár jó esetben naponta csak egy-két alkalommal kapcsolod be a gépedet, szóval azt a kb. 1-2x 30 mp pluszt ki lehet bírni. :)
Számomra azért vonzó elsősorban egy SSD, mert mint ahogy írtad, szinte minden alkalmazás jelentősen felgyorsul tőle.

[ Szerkesztve ]

(#47) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom azon előttem szólókhoz akik hiányolják az SSD-t.
Szerintem ma, 2011-ben egy csúcsgépben igenis legyen SSD, meg mellette egy 2Tb-s tárhely.
+ GTX580 vagy 6950@6970 CF van akinek kérdés. Nekem nem :)

Eki - az eredeti

(#48) Angel1981 válasza pmheros (#41) üzenetére


Angel1981
veterán

Bocsi, lejárt a modidő.

Ott van, hogy "STALKER és Far Cry 2 alatt nem sikerült komolyabb eltérést kimérnünk még SSD és HDD között sem."

Gondolom, ha esetleg úgy számolnák a minimum FPS-t, hogy egyből pályabetöltés után, akkor az eltérés ott is jelentkezne.

(#49) ollie


ollie
MODERÁTOR

Csúcsgépben i7 lenne.

***

(#50) oxide24


oxide24
csendes tag

Én megvettem az i5 2500-at és mellé egy Gigabyte H67 alaplapot GTX560-al, még a tápom és a házam is ugyanaz mint a felső középkategóriában ajánlott, ezt a véletlent :-).
Szerintem nagyon jó vétel volt és a sandy bridge hiba miatt nem aggódok 2 dolog miatt. Garanciálisak az alkatrészek valamint a 0 és az 1.portot használom a vinyónak valamint a dvd írónak. Így nem lehet több gond vele mint egy másik, nem hibás sorozatú alaplappal :-). Főleg ha abból indulok ki, hogy a régebbi ASUS P5KC alaplapom nekem is és a havernak is 2 év után meghalt, pedig ott nem volt gyári elbaszás :-).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.