Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kts88


kts88
senior tag

1. hsz! :DDD

Azért nem semmi, hogy ma már rendes vidkarik szintjét is hozzák az integráltak.igaz csak az alsóbb régiókét

[ Szerkesztve ]

(#2) bacsis válasza kts88 (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Basszus, elfelejtettem az első hozászólást :W :DDD
Szóval, hibák még vannak, ha találtok és szúrja a szemetek, jelezzétek, és kijavítom!
Köszönöm :R

(#3) kts88 válasza bacsis (#2) üzenetére


kts88
senior tag

Van ez így, máskor legyél gyorsabb :DDD

(#4) Metalfan válasza bacsis (#2) üzenetére


Metalfan
senior tag

Amint elolvastam a címet, rögtön tudtam, hogy te írtad a cikket :)

(#5) srph25 válasza kts88 (#1) üzenetére


srph25
tag

ez is, mint minden általában az it szférában, a konkurenciának tudható be. még az őskövületnek számító intel gma950-nel is játszhatóak frissnek mondható játékok, mint pl. fifa09. csurig butítva persze, és ezt azért is fontos megemlíteni, mert általában minden játékot sokkalta jobban is le lehet butítani, mint amit esetleg menüből elérhetünk. ehhez egy jó kiindulási pont lehet a [link], természetesen az itt fel nem lelhető játékok esetén google a barátunk.
természetesen a hardvergyártók jól megpénzelik a játékfejlesztőket mindenféle shader model 3.0 minimális gépigények céljából, soxor a játékok JÓVAL a minimális gépigény alatt játszhatók. tegnap kipróbáltam a mirror's edge-t némi trükközéssel (3D-Analyze) egy radeon 9800pro-n, és elfogadhatóan futott butítva.

[ Szerkesztve ]

(#6) srph25 válasza srph25 (#5) üzenetére


srph25
tag

sry, a szerkesztéssel sok lett a szóismétlés,a tördelés pedig kevés, de mostmár mind1 :D

(#7) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Jó teszt lett, köszönjük, bár a grafikonok színösszeállítása megmosolyogtató :D :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#8) .mf


.mf
veterán

"Hölgyek, Urak, ismerősök, barátok, és kedves feleségem! Engedjétek meg, hogy bemutassam a tesztem, az új, igényesEBB Bacsis grafikonokkal!"

Oké, hol vannak? ;]

A színösszeállítás, hogyismondjam... ééérdekes lett. :DDD
Sok benne az ellentétes, nem harmonikus szín, és ez a sötétülés tovább rontja az összképet.
Próbáld meg a teljesen egyen-fehér grafikon- és képhátteret, és rá néhány kellemes, egymástól nem túl elütő színt. Pl. kék- és zöld-árnyalatok, vagy piros- és narancssárga-árnyalatok.

A teszt egyébként nagyon jó és hasznos, én is régóta kiváncsi vagyok, hogy hogyan teljesítenek ezek az újabb integráltak :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Solten


Solten
addikt

Íme a világ legjobb IGP-je :R

Saor Alba

(#10) Kornl23


Kornl23
tag

Jó teszt, pont ilyent akartam keresni. Gondolkodóba estem hogy eladóm a vga-m nem bírom a hangját úgye ennek meg meg nincs :) Esetleg letudnád tesztelni CS 1.6-ba hozza-e a 100fpst füstbe. Nekem bejönnek a grafikonok

(#11) .mf válasza srph25 (#5) üzenetére


.mf
veterán

Már a harmadik gma950-es laptopot koptatom, meg van egy asztali is, és azt kell, hogy mondjam, hogy játékokban eléggé gyengécske szegény, még régebbiekben is. Nekem az asztali is 1-4FPS "teljesítményt" produkált régi alap-CS:S-ben (tehát hdr- és egyébek nélküli változatban) egyetlen bot ellenében is. Sok játék meg el sem volt hajlandó indulni, mert nincs benne hw-es T&L, ami a dx9-ben alapkövetelmény...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) PuMbA


PuMbA
titán

Jó lett a cikk,nekem is ilyen IGP-m van. :R Beletehettél volna 800x600-as teszteket is,mivel a chipet a memsávszél korlátozza le legjobban az osztott memória miatt és sok FPS-t lehet nyerni a felbontással.800x600-ban ezek mennek fullon 40-50fps-sel : FlatOut 2,CMR2005,HL2,Madden NFL 08.

Kornl23: A 3 éves integrált ATI X200-am is kinyomja CS1.6-ban füsttel a 100fps-t.Egy HD3200-nak ez gyerekjáték.

[ Szerkesztve ]

(#13) #27483136 válasza bacsis (#2) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szia. Jó a teszt, de valamit nem értek: megnéztem a Giga oldalán ezt a lapot, és ott azt írják, hogy ez SidePort-os.
Built-in 128MB DDR3 SidePort Memory
Through the built-in 128MB DDR3 1066/ 1333(OC)MHz SidePort memory to accelerate 3D performance enhanced up to an additional 10%.

Ezt nem említetted, vagy ez a lap mégsem az? Illetve ha az, akkor ezt a ramot lehet húzni?

(#14) Geffry


Geffry
aktív tag

Bezony a régi jó IGP-s idők... amikor kénytelen voltam VGA-n spórolni hogy minden más jobb legyen :K Nem tudtam rá sose panaszkodni, azért a pénzért amiért vettem az adott lapot, remekül teljesített...
Köszi az újabb tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#15) Lars


Lars
őstag

Remek kis cikk ismételten :)
Én a laptopom VGA-ját húztam picit puszta morbid kíváncsiságból. Egész érdekes volt a történet, mert érezhetően gyorsult, viszont alig melegedett jobban. Szóval ilyen 150 Mhz-s húzásra ment fel 1 fokot terhelten :)
Persze mivel nem nagyon játszom a laptopon, amivel meg játszom, az elmegy így is, ezért inkább visszaraktam alap órajelre.
Azért érdekes dolog, hogy egy alap VGA-ból, esetleg integrált megoldásból mennyi plussz erőt ki lehet hozni :)

(#16) Kornl23 válasza PuMbA (#12) üzenetére


Kornl23
tag

Nekem egy n6100 van integrálva, ami 3 éves és nagyon nem hozza

(#17) bacsis válasza #27483136 (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát ennek nem tudom, hogy van-e ilyenje, mert induláskor is írta hogy lerekesztett magának 256mb-ot :U

(#18) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Én is használtam nemrég a HD3300-am a VGA cserénél, mint átmeneti kártyát, s az Obliviont is szépen tudtam 800*600-ban egész magas minődéggel játszani.

Mondjuk nekem sideport is van, ráadásul húzva.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#19) #27483136 válasza bacsis (#17) üzenetére


#27483136
törölt tag

Ha van, az pont a méretes hűtő alatt lesz, vagyis egyszerű ránézés nem megy. Csak Everestben, vagy más programban, esetleg a Bios-ban kellene látszódnia.
a lap lapja

(#20) hfrankee


hfrankee
senior tag

Létezik 775-ös foglalattal ilyen lap?
Grat a cikkhez,mindig jo olvasni az irásaidat. :R

(#21) bacsis válasza hfrankee (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajnos nemigazán, pedig bevállalnék egy ilyesmit az e8500öm mellé :C
örülök, hogy tetszenek a szerzemények :R

(#22) hfrankee válasza bacsis (#21) üzenetére


hfrankee
senior tag

Én is evégett kérdeztem,mert simán beujitanám...

(#23) kts88 válasza hfrankee (#20) üzenetére


kts88
senior tag

Igen, csak azon Geforce 9400 van és 37000-et kóstál. :DDD

(#24) hfrankee válasza kts88 (#23) üzenetére


hfrankee
senior tag

ez szomorit el nagyon... :O

(#25) hfrankee válasza kts88 (#23) üzenetére


hfrankee
senior tag

Mi a hivatalos neve,hogy lekapcsolja a vga-t 2D-ben és csak a IGP megy?HyperBoost??vagy mi a fene

(#26) .mf válasza hfrankee (#25) üzenetére


.mf
veterán

hybridpower volt a neve, de nem működött, nvidia már meg is szüntette.

Javaslom a szerkesztés gomb használatát.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) srph25 válasza .mf (#11) üzenetére


srph25
tag

Igen, de használhatsz szoftveres T&L-t :)) de persze proci kell alá, és bugzik is erősen.... viszont működik! Az előző kommentemben említett 3D-Analyze progival lehet ezt megcsinálni többek között!
Ha érdekel a használata dobj egy pü-t!

[ Szerkesztve ]

(#28) hfrankee válasza .mf (#26) üzenetére


hfrankee
senior tag

Pedig ha jol megcsinálták volna igazi nagymenö lehetett volna!

(#29) .mf válasza srph25 (#27) üzenetére


.mf
veterán

Majd utánanézek a proginak, kösz :R

(játszani abban a kevés maradék időmben úgyis az asztali gépen szoktam, abban meg elég a 4850; a laptopokon csak régebben játszottam, és néhány játék még egész jól elment rajtuk, mint pl. Morrowind, Rome: Total War, meg a még régebbiek)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C :R jó teszt lett :)

viszont a grafikonok...enyhén khm. :DDD

nagy reszpekt!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát igen. Az olyan kocajátékosoknak mint én, úgy tűnik tökéletes egy integrált VGA-s lap.

Igazából én úgy vagyok vele hogy ha cégem lenne, csak integrált VGA-s lapokat vennék, mert olcsóbbak és egy titkárnőnek minek 3D kártya a gépébe.

@bacsis : Grat :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) bacsis válasza Mr.Csizmás (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nektek sehogy nem jók a grafikonjaim :O :DDD :R

(#33) Lars válasza bacsis (#32) üzenetére


Lars
őstag

Nekem így is megfelelnek a grafikonok. Látom az adatokat rajta, értelmezni tudom. Színek meg tökmind1 részemről.
Csak hogy legyen ilyen vélemény is :P

(#34) Peter Kiss válasza bacsis (#32) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Teszthez: :C :R

Nekem a régi grafikonok jobban tetszenek. :DDD

(#35) bacsis válasza Peter Kiss (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó akkor közkívánatra visszatérek a régi, igénytelen, puritán grafikonokra :DDD :R

(#36) Mr.Csizmás válasza bacsis (#35) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a népnek joga van a régi puritán grafikonokhoz :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37) kts88 válasza bacsis (#35) üzenetére


kts88
senior tag

Mindenkinek így lesz a legjobb :DDD

(#38) szki válasza bacsis (#17) üzenetére


szki
őstag

Ilyen lapom van nekem is. 16 bites 128 MB DDR3 SidePort van rajta. A 860 MHz-es rendszer memóriához képest gyorsabb a frekije. Mivel mindkét memot használja a video, ezért a SP is visszavesz az UMA sebességére.

(#39) Rossi


Rossi
addikt

Jó kis teszt, grat.

Szenvedtem én is egy darabig egy Mobility Radeon X700-al, de nem volt sok értelme. Meguntam, visszaváltottam PC-re (mert az egy notebookban dolgozott), és nem bántam meg.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#40) marcias válasza bacsis (#35) üzenetére


marcias
őstag

Mint grafikus, bátorkodom tanácsolni, hogy törekedj az egyszerűségre, mert nincs rosszabb az igénytelenül túlspilázott dolgoknál. Fehér vagy fekete háttér, ellentétes színű szöveggel, a grafikonok lehetnek színesek. Kellemesebb a szemnek. :)

Steam: marcias88

(#41) Tom5


Tom5
addikt

Integrált VGA-s teszthez puritán grafikon dukál. :DDD :R

(#42) unclefucka válasza bacsis (#17) üzenetére


unclefucka
senior tag

Hali!

Olvastam, jó lett a teszt :C

Nézegettem egy kicsit ezt a "SidePort Memory"-t és kellene lennie az alaplapon, méghozzá a leírás tanúsága szerint az északi híd hűtőbordája alatt.
Sajna a RAM-ból mindenképpen leszed valamennyit, de Sideport+UMA beállításban és UMA=128MB esetén is 256MB VRAM áll rendelkezésre.

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#43) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Ismét egy jó teszt! :C TOP 5-be vele! :D
És ha hiszitek ha nem, nekem tetszenek az újdizájnú grafikonok :DDD

sweetlou6.wordpress.com

(#44) ollie válasza srph25 (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"természetesen a hardvergyártók jól megpénzelik a játékfejlesztőket mindenféle shader model 3.0 minimális gépigények céljából"

Ja, és gondolom a Da Vinci kód minde betűjét is elhiszed. :U
Ne legyünk már paranoidok, különben is minek végletekig butítani a játékot?

***

(#45) marcus.fenix válasza ollie (#44) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

A legtöbb játéknak nincs szinkronban a grafikája a gépigényével. Néha beugrik egy-két engine ami megmutatja, hogy lehet játszható fps-t produkálni gyönyörű látvány mellett. (Pl Unreal enginek) És az, hogy ennek ellenére van akiknek sikerül még ebből az engine-ből is csúnya és gépigényes játékot produkálni, már elég ok a paranoiára. Az UTIII-mat 9600PRO-n is játszottam. Érdekes módon elketyeg SM2-n, nem úgy mint társai. A minimum lenne, hogy az SM3 kapcsolható legyen, ne pedig követelmény. Főleg ne egy hányinger grafikával rendelkező játék esetén, ami szemmel láthatóan egyet sem használ az SM3 lehetőségeiből. Dögöljek meg hogy látványban a DX8.1 szabvány határait sem érték még el sokan, mégis jönnek lassan a DX10 only játékok.

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#46) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Tudtommal a GA-MA78GPM-DS2H lap tartalmaz csak sideportot.

Hopp, azt nem is néztem, hogy a teszt pont egy ilyen lapon zajlott... :( Ettől függetlenül helytálló, amit írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Int. VGA-n (HD3300) futtatták a GTA 4-et, igaz minimumom, de meglepő a teljesítménye ezeknek a chipseteknek !

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48) unclefucka válasza MolGabi (#47) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ja, elég jó teljesítmény egy északi hídtól, a Gigabyte nem győzi reklámozni, hogy mennyit megy a cucc 3DMark 2006 alatt. ...persze bitang nagy processzorral.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#49) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó a cikk! Én azért jobb eredményre számítottam...

(#50) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Bazz :O Sosem gondoltam volna, hogy ilyen erős lehet egy integrált vga... főleg hogy a HD3300 verzió megbirkózik egy GTA4el is, azzal még a 6600GT-m se tud mit kezdeni :D :DD Hmm, HD3300 és a 3200 közt nagy különbség van? Vagy akár már 3200 is képes futtatni a GTA-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.