Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Csapoati válasza Totheground (#298) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Baromi jó szemed van, ha 1,5 mm-t kiszúrsz így képekről-videókról. :D A képeken a magas alsó-felső káva csap be, mert azok keskenyítik optikailag a telefont.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#302) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

nos, a harci helyzet ellenben az, h ezek egyike sem okosóra. :(

ezek mind buta droidok. ..amikkel az app-terror végre kimászhat a zsebből, és már a csuklóig ér.

akkor érdemelnék ki jogosan ezt a nevet, és ezesetben sokkal eccerűbb guikkal is beérnék, ha tudnák a különbséget fontos és nem fontos közt, és rendre arról tájékoztatnának, h hi, vki csinált megin' vmit a neten, de, nyugi, semmi lényeges, h megállj miatta.. :P

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

(#303) Csapoati válasza keopsz (#302) üzenetére


Csapoati
nagyúr

ha tudnák a különbséget fontos és nem fontos közt, és rendre arról tájékoztatnának, h hi, vki csinált megin' vmit a neten, de, nyugi, semmi lényeges, h megállj miatta..

Ezt tudod szabályozni te is, az ismerős-listáddal FB-n, meg hogy kinek a dolgai ne szerepeljenek a hírfolyamodban. :P

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#304) emvy válasza keopsz (#302) üzenetére


emvy
nagyúr

Most ezt muszaj volt kiemelttel irni? :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#305) keopsz válasza emvy (#304) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

12 éve ismersz, tudhatnád a választ. :P

cantante di sampietrini

(#306) emvy válasza keopsz (#305) üzenetére


emvy
nagyúr

"vki csinált megin' vmit a neten, de, nyugi, semmi lényeges, h megállj miatta.. " :P

while (!sleep) sheep++;

(#307) keopsz válasza emvy (#306) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

kóstolgass sört helyettem.. ;)

cantante di sampietrini

(#308) Blyan


Blyan
félisten

Apple Watch home screen now available for Android Wear

És még csesztetik az Apple-t, hogy mások után kullog... :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#309) legiaap válasza Blyan (#308) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez gyors volt.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#310) vicze válasza Blyan (#308) üzenetére


vicze
félisten

Az csak egy tök sima kép kb. semmire nem jó, az időt mutatja, nem funkcionális.
Eddig csak Gear S-en van ikonozás(meg a Tizeneseken), azonkívül az alap Android Wear-en egyáltalán nincs semmi ilyesmi tudtommal, mert kb. 0 értelme. Ezért is nem értem, hogy miért gondolja bárki is hogy ez "ergonomikus".

[ Szerkesztve ]

(#311) Parallaxis válasza vicze (#310) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ezért is nem értem, hogy miért gondolja bárki is hogy ez "ergonomikus".

Majd rájössz, ha lesz Android Wear-es órád 30-40 alkalmazással :D

(#312) vicze válasza Parallaxis (#311) üzenetére


vicze
félisten

Hát egyik se lesz soha, úgyhogy... :) (Számomra mindennemű óra kihalt a 90-es években szerencsére.)

Egy óra értesítésekre van, és hogy reagálj valamire, ami épp történik. Ha meg valami mégis kell akkor ott a hangvezérlés, nem scrollozgatnék meg böködnék 1,5"-on, teljesen hülyeség. Jó hogy nem mindjárt böngészünk rajta... Egy okos óra akkor jó ha nem kell hozzányúlni és teszi a dolgát így is, az tényleg okosóra lesz.

De hát csak hogy idézzek: "Az emberek nem tudják mit akarnak, meg kell mutatni nekik, hogy mit akarjanak!"
Ez úgy elég jól összefoglalja az utóbbi 7év Apple, Samsung és Microsoft tevékenységét.

[ Szerkesztve ]

(#313) Parallaxis válasza vicze (#312) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha meg valami mégis kell akkor ott a hangvezérlés

Ami ugye magyarul nem megy, no meg ki az a marha aki nyílt utcán beszélget az órájával, vagy telefonjával? :D

Az elmúlt 20 éveben jó párszor megpróbálták elterjeszteni a hangvezérlést, de eddig még mindig kiderült, hogy az emberek nem akarnak egy tárggyal beszélgetni.

nem scrollozgatnék meg böködnék 1,5"-on, teljesen hülyeség

Több milliárd óra van a piacon amit biza bökdösnöd kell, ha el akarod érni a funkcióit, az, hogy ezt most a képernyőn, vagy oldalt a gombokkal teszed meg, ne haragudj, de részletkérdés.

Szóval az, hogy ezt hülyeségnek tartod, az önmagában hülyeség, mivel ez a legelterjedtebb megoldás jelenleg :D

De hát csak hogy idézzek: "Az emberek nem tudják mit akarnak, meg kell mutatni nekik, hogy mit akarjanak!"
Ez úgy elég jól összefoglalja az utóbbi 7év Apple, Samsung és Microsoft tevékenységét.

Nem, ez úgy nagyjából összefoglalja az emberiség teljes technológiai fejlődését. Ha nincs aki megmutassa az új dolgokat, akkor még ma is a fán ülnénk..

(#314) vicze válasza Parallaxis (#313) üzenetére


vicze
félisten

Hát pedig a Sirivel/Cortanával a reklámokban jól elbeszélgetnek, akkor mégse olyan jó? (A magyar piac meg kb. elhanyagolható továbbra is.) 1-1 voice kommandot teljesen jól kezelnek, hívj valakit, indítsd ezt, azt, teljesen jól működik.

Én arról beszélek, hogy folyamatosan bizergálni a kezemmel nem akarom(ne adj isten tekergetni), jön üzenet, hívás akármi ránézek és max. nyomok valamit reakciónak. Tehát az hogy hozzáérek az inkább valamire reakció legyen, ne pedig egy akció indítása. Illetve ha már muszáj akkor ez a tevékenység a lehető legminimálisabb legyen, mint óránál, amit max. félévente 1 birizgálsz.
Az egészben az a legnagyobb vicc, hogy az 1kezes használatú telefontól eljutottunk a két kezet lekötő okosóráig, ez tök elmebeteg, hogy egyesek szerint ez tök jó.
Én elsősorban fitnesz kiegészítőként tekintek ezekre, így nekem minden ami egy Sony Smartband tudásnál többet nyújt felesleges.

Nem az új dolgokkal van a baj hanem, hogy megmondják mit használj(mit kell használj), mert az neked jó. (Nyilván nem neked jó hanem nekik mert szépen megfejnek.)
Nem volt Apple nagy telefon eddig fúj volt, most lett, és most éljen!

(#315) Csapoati válasza vicze (#314) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mondjuk neki pont Nótája volt eddig, de a többi igaz. Nekem is inkább a connected watch-ok jönnek be, mint pl. a tegnapi Cogitok a PH cikkből. A hangvezérlés meg önmagában nem rossz ötlet, de az utcán én sem nagyon beszélgetnék a telefonommal, főleg nem angolul. Két kézzel szötymörögni meg tényleg nem annyira buli. Majd letisztulnak ezek, legalább is remélem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#316) Parallaxis válasza vicze (#314) üzenetére


Parallaxis
addikt

Én arról beszélek, hogy folyamatosan bizergálni a kezemmel nem akarom(ne adj isten tekergetni), jön üzenet, hívás akármi ránézek és max. nyomok valamit reakciónak

Ez az Apple órájánál is így működik, sőt gyalogos navigációnál még csak nézned sem kell, mert rezgéssel tudja mutatni az irányt, hogy merre fordulj be adott helyen.

Ha meg te kezdeményezel valami interakciót, akkor nem tudod kikerülni, hogy valamilyen vezérléssel eljuss az adott funkcióig, ez így volt az első kvarcóráknál és így lesz ezeknél az okos kütyüknél is.

Az egészben az a legnagyobb vicc, hogy az 1kezes használatú telefontól eljutottunk a két kezet lekötő okosóráig

Egy okosóra éppen arra készül, hogy ne kösse le mindkét kezed, ne kelljen előhalászni a tepsi méretű mobilodat :)

Egyébként igazad van, csak régebben az egy kezes használatú mobilt kizárólag telefonálásra használtuk, a mai smartphone-okat meg legkevésbé arra, hanem tartalomfogyasztásra és internetes kommunikációra, ahol a nagyobb képernyő az előny. Más használati szokások, más eszközök, ennyi a lényeg.

Én nem vagyok ellene ezeknek az eszközöknek, de egyelőre még kiforratlanok és kényelmetlenek. Volt Gear Fit-em és Gear 2-m is, de eladtam őket, mert vastagok, csúnyák és nehézkesek. Az Apple megoldása így képekről, videókról egyelőre tetszik, de hogy napi használatra befognám-e, azt nem tudom. Azt viszont igen, hogy per pillanat az az út tűnik járhatónak, amit az Apple kitalált ezzel az órával. Basszus, tényleg csak az Apple-nek jut eszébe, hogy vannak vékonyabb csuklójú emberek, meg balkezesek? Más cég nem jött rá, hogy egy óra kiegészítő is és nem csak fröccsöntött műanyag, meg vekkeróra méretű acélhenger az amit viselnének az utcán? Pont az Apple-nek kell rámutatni, hogy egy ilyen eszköznél a személyre szabható választék fontos?

Nem az új dolgokkal van a baj hanem, hogy megmondják mit használj

Senki nem tart fegyvert a fejedhez, hogy vegyél okosórát, ha vásárolsz és használod, akkor az egyedül a te döntésed lesz! Innentől értelmetlen az okfejtésed.

Nem volt Apple nagy telefon eddig fúj volt, most lett, és most éljen!

Anyáznak is érte az eddigi iPhone tulajok...
A nagyobb méret pont arra szól, hogy a többi platformról átcsábítsanak embereket, akiknek csak a kis méret volt a távol tartó erő.
Speciel én is be fogok nevezni egy i6 plus-ra, mert nekem kell az ilyen méretű kijelző (Note-okat is csak azért vettem eddig, mert nekem ez a méret a kényelmes). Az más kérdés, hogy 5-6 hónapot legalább kivárok a vásárlással, hogy kiderüljenek a problémák, ha vannak, hisz egy új eszköznél ez nem kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#317) vicze válasza Parallaxis (#316) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem az Apple is csak tapogatózik. Random funkciókat raktak bele, ahogy a Samsung vagy pl. az Asus, de mivel Apple ezért nyilván elterjedtebb lesz a fejlesztőknek is könnyebb rá építeni, meg a Wear megint olyan fregmentációt indít el ezen a területen is hogy már most rossz nézni.
Amúgy a nagyobbik Apple óra: 36.2 x 42 x 12.46 mm (kisebbik vastagsága túlságosan nem fog különbözni.)
Gear 2: 36.9 x 58.4 x 10.0 mm
Gear S: 39.8 x 58.3 x 12.5 mm
ZenWatch: 39.8 x 50.6 x 7.9(9.4) mm (A második érteket nem értem, lehet a szíjtól függ.)
Moto 360: 46 x 46 x 11.5 mm

Itt most nem az okosórára mondtam "kötelező" használatot, hanem általánosságban. Mint pl. asztali Win esetén a Metro felület. Apple-nél a saját környezetükhöz kötés mindenáron, vagy Google esetében is már rengeteg dolog jön elő, amivel a Chrome-hoz akarnak kötni. Ezek számomra rettentő ellenszenvesek, mert nagyon messze vannak attól az informatikai szabadságtól ami pl. 15éve volt. De fegyvert tartanak a fejemhez, mert használni akarom, de nem tudom úgy ahogy én szeretném, szóval a választás az hogy nem használom, hiába szeretném. Ezzel nem is lenne gond csak éppen korában volt választásom, és ezeket a választási lehetőségeket szépen lassan elveszik (itt főleg a Google aki "visszafejlődik").

[ Szerkesztve ]

(#318) mrlujoak válasza Parallaxis (#316) üzenetére


mrlujoak
veterán

"Basszus, tényleg csak az Apple-nek jut eszébe, hogy vannak vékonyabb csuklójú emberek, meg balkezesek? Más cég nem jött rá, hogy egy óra kiegészítő is és nem csak fröccsöntött műanyag, meg vekkeróra méretű acélhenger az amit viselnének az utcán? Pont az Apple-nek kell rámutatni, hogy egy ilyen eszköznél a személyre szabható választék fontos?"

A 2010-ben bemutatott - még műanyag - Sony Ericsson Live View is kicsi, kecses darab volt. Szerettem.

Aztán a 2012-ben megjelent utód, a SmartWatch is kellemes anyaghasználattal (alu keret) és cserélhető szíjakkal, no meg kompakt méretével is ott a szeren. Ráadásul már teljesen érintőkijelzős kivitel, kopogtatós ébresztéssel (ugye LG?!) így jobb és balkezes használat is adott.

2013-ban egy kicsit megnövelt mérettel, ámde nagyon jó anyaghasználattal érkezett a SmartWatch2. Akinek ez túl szögletes volt, vehette az elődöt, vagy majd most a Wear-es,

2014-es SmartWatch 3-at. Jelen modell méretei is kellemesek, nem bumfordi eszközt mutatnak: 36*51*10 mm

Tehát nem, nem az Apple-nek jut eszébe. Nem, nem csak fröccsöntött műanyagból léteznek, és nem batárkák...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#319) Parallaxis válasza vicze (#317) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerintem az Apple is csak tapogatózik.

Ez tény, ezért is mutatták be pár hónappal előbb, hogy a vélemények alapján még legyen idejük változtatni.

Random funkciókat raktak bele

Ez így nem igaz, de csak azért, mert konkrétan még nem tudni, hogy milyen funkciókat fog tudni a végleges termék. Amit bemutattak csak pár dolog a tudásából, gondolom a többi még nincs kész. Konkrétan azt sem tudni, hogy mi az a 4 szenzor az alján, mert csak a két szélsőről tudni, hogy a pulzust méri.

Amúgy a nagyobbik Apple óra: 36.2 x 42 x 12.46 mm

A vastagsággal elég ügyesen trükköznek az almások, mert a szenzor blokk belesimul a bőrödbe, így az nem látszik, csak a külső perem, erre még rájátszik a lekerekített szél, így vékonyabbnak tűnik a karodon.

Apple-nél a saját környezetükhöz kötés mindenáron

Nem akarnak mindenáron oda kötni. Én is használok iPadet, de a levelezésem, naptáram, címjegyzékem a Google felhőjében van és gond nélkül használja azt is. Ma már ha nem akarod, akkor iTunes, vagy egyáltalán számítógép sem kell az iOS-es eszköz használatához.

(#320) Parallaxis válasza mrlujoak (#318) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem értetted meg, hogy mire gondoltam...

A 2010-ben bemutatott - még műanyag - Sony Ericsson Live View is kicsi, kecses darab volt.

Ok, de ha akkor nekem éppen nagyobbra lett volna szükségem?

Amit én hiányolok a többi gyártótól az az, hogy választhassak, ez egy olyan termékvonal, ahol evidens, hogy nem elég ugyanazt piacra dobni 3 színben és kész. Kell anyag és méretválaszték, jobb és balkezes megoldás, ha vannak specifikált kezelőszervek. Ezt egyedül az Apple értette meg eddig.

A Sony óráit meg eleve hagyjuk, szoftveresen kb. hajítófát sem érnek, akkor inkább 1000x jobb a Samsung Tizen-es megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#321) Csapoati válasza Parallaxis (#320) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha nincs oldalsó korona, vagy akármi, akkor felesleges a balkezes kiadás. Anyag- és méretválaszték tényleg nem árt viszont. Utóbbinál én azt is szeretném, hogy maga az óratest is elérhető legyen kisebb kiadásban. Nekem elég vékony a karom, baromi hülyén mutatnának rajta ezek az órák (mind).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#322) Parallaxis válasza Csapoati (#321) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha nincs oldalsó korona, vagy akármi, akkor felesleges a balkezes kiadás.

Ma a piacon lévő összes okosóra esetén egyedül a Gear Fit, ami kényelmesen használható egy balkezes számára is. Szóval nem felesleges.

Utóbbinál én azt is szeretném, hogy maga az óratest is elérhető legyen kisebb kiadásban

Az Apple Watch kisebb méretben is elérhető lesz.

36.2 mm x 42 mm a nagyobbik, 32.9 mm x 38 mm a kisebbik.

[ Szerkesztve ]

(#323) Csapoati válasza Parallaxis (#322) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mi a gond a Gear 2-vel meg a Gear S-sel? Őszintén kérdem, nekem szimmetrikusnak tűntek képekről.

4 mm oldalanként meg sajnos nem sokat jelent nekem. :( Mondjuk amúgy is inkább kör alakban gondolkodom, ha veszek majd egyszer egy ilyet. Jelenleg nem is tudnám kihasználni.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#324) mrlujoak válasza Parallaxis (#320) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ugye tudod, hogy a legutóbbi SmartWatch pont ugyan úgy Google Wear-t futtat, mint az idén bemutatottak?!

"Ok, de ha akkor nekem éppen nagyobbra lett volna szükségem?"

Akkoriban nem hogy Apple, kb semmilyen okosórát nem választhattál volna. Vagyis de, a 2007 óta piacon lévő Sony Ericsson Bluetooth-os karórák valamelyikét.
Ezek azonban még nem igazán okosórák, mindinkább ezek ősei voltak.

"A Sony óráit meg eleve hagyjuk, szoftveresen kb. hajítófát sem érnek, akkor inkább 1000x jobb a Samsung Tizen-es megoldása."

...azért ennyire nem kell nagyképűnek, arrogánsnak lenni. :(

Érdekes, nap mint nap használom, és minő meglepetés használható. Persze, neked, ami nem alma, az már semmit sem ér.
A tényeket ezzel le is tudtad.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#325) Parallaxis válasza mrlujoak (#324) üzenetére


Parallaxis
addikt

Akkoriban nem hogy Apple, kb semmilyen okosórát nem választhattál volna.

Bocs, de még mindig nem érted, hogy mit akartam mondani... hagyjuk.

...azért ennyire nem kell nagyképűnek, arrogánsnak lenni.

Nagyjából az egész szaksajtónak ez volt a véleménye a Sony óráiról...

Ugye tudod, hogy a legutóbbi SmartWatch pont ugyan úgy Google Wear-t futtat, mint az idén bemutatottak?!

Tudom, de mivel volt már nálam az LG és a Motorola hasonló terméke és mindkettőt úgy adtam vissza, hogy nem nagyon sajnáltam, hogy nem marad nálam, így nem igazán izgat.
A Wear kis hazánkban nem sok mindenre használható, de egyébként sem nevezném még végleges terméknek, még akkor sem, ha piacon kapható eszközökön is fellelhető. Persze, ha fizető bétateszter akarsz lenni...

Persze, neked, ami nem alma, az már semmit sem ér.

Idézném a fentebbi mondatomat: "akkor inkább 1000x jobb a Samsung Tizen-es megoldása."
A Samsungnak egyelőre nincs alma a logójában :D

Az Apple órájáról még csak elméletben érdemes vitázni, mert félig sem kész termék, amit viszont eddig mutattak, az lényegesen jobbnak tűnik, mint a konkurensek, de valós véleményt csak akkor fogok mondani, ha kézben fogom tartani.

(#326) Parallaxis válasza Csapoati (#323) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mi a gond a Gear 2-vel meg a Gear S-sel? Őszintén kérdem, nekem szimmetrikusnak tűntek képekről.

Igaz, és a sima LG Watch is az (az LG új cucca elvileg nem az, de lehet, hogy fordítható a kijelző küröl lévő számlap és akkor az is balkezessé tehető). A Fit csak azért maradt meg az emlékezetemben, mint bal kezes megoldás, mert első indításnál rá is kérdez, hogy milyen kezes vagy.

4 mm oldalanként meg sajnos nem sokat jelent nekem.

Egy óránál elég sokat jelent, a nagyobbik Apple kütyü sem olyan ormótlan nagy, mint a Moto 360, a kisebbik meg akár egy gyerek csuklóján is elfér.

A kör alak nagyon látványos, egész addig, amíg analóg óra képe van a kijelzőn, amikor meg szöveget kell scrollozni, információt megjeleníteni, akkor már egyáltalán nem tűnik olyan nagyszerű ötletnek.

[ Szerkesztve ]

(#327) Csapoati válasza Parallaxis (#326) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na, azért legalább az is valami, hogy a Fit rákérdez, hogy milyen kezes vagy.
Igazából nekem a kör alakúakból is a kisebbek jönnek be, mert nem szeretem, ha kb. lelóg a számlap a karomról. A Cogitókról mi a véleményed? Mondjuk itt aszimmetrikus a felépítés, de lehet, hogy balkezes változat is létezik.
Egyébként megmértem az órám átmérőjét, 35 mm. Szóval a kisebbik Watch még talán elférne, de a szögletes forma sajnos nem tetszik annyira (na meg ennyit nem is adnék ki egy okosóráért).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#328) vicze válasza Csapoati (#327) üzenetére


vicze
félisten

Ezeknek semmi köze az okosórához? A 2007-es SE órák szintjét hozza sokkal silányabb kivitelben, elég drágán. A 1-2hetente való elemcsere meg elég vicces lehet.

(#329) Csapoati válasza vicze (#328) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezek csatlakoztatott órák igazából. Üzemidőre meg több hónapot írnak és itt igazából ez nem változik a felhasználási módoktól, mivel csak 1 van. :D Nekem tetszenek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#330) Parallaxis válasza Csapoati (#327) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ezek nem okos óra, inkább csak csatlakoztatott óra és nekem túl műanyagok.

Ha már műanyag, akkor inkább valami olyasmi kéne nekem, mint a Fit, csak vékonyabb kivitelben és stabilabb, okosabb szoftverrel.

(#331) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az Apple lassan hülyét csinál saját magából, hogy olyan dolgokkal büszkélkedik, sőt mutat be új és egyedi feature-ként, amit mások már évek óta piacra dobtak. Persze korábban is nyílt titok volt, hogy ők is szeretnek ötletet és dizájnt lopni másoktól, de most olyan, mintha az Apple vezetői egyfajta saját kis zárt világban élnének és csak azt látnák, amit látni akarnak. Az iPhone 6-al ugye "feltalálták" a nagy kijelzőt, az optikai képstabilizálást, és a telefonnal való fizetést NFC-n keresztül, miközben ezek már lefutott dolgok évek óta más gyártóknál. Az Apple Watch se tud semmit, amit a konkurencia már ne mutatott volna be és közben még a külső dizájnt se sikerült sokkal tetszetősebbre megalkotni. A minőség, az UI és a felhasználói élmény persze várhatóan kimagasló lesz, ebben továbbra is jóval a többiek előtt járnak és nem kétlem, hogy a név, illetve az iPhone-al való magas szintű szimbiózis sikert hoz az órának is, de szerintem közel sem lesz olyan sikeres, mint az Apple korábbi újgenerációs termékei, az iPod, iPhone és iPad, már csak azért sem, mert ez gyakorlatilag csak egy kiegészítő iPhone-hoz, vagyis csak az iPhone tulajok képezik a potenciális vevőkört.

Persze az okosórák szegmense eddig olyan lagymatagon muzsikált, hogy kétségem sincs felőle, hogy a "vakok közt a félszemű lesz a király", vagyis az Apple piacvezető lesz az okosórák eladásában is.

Személy szerint nekem az Apple Watch Sport széria kinézete kifejezetten tetszik, többféle kombinációban. A matt alu zöld, kék és fehér szíjjal, és a space gray fekete szíjjal. Az utóbbinak talán még annyi extra előnye is van, hogy többféle UI szín is illik hozzá, hiszen a szürke és fekete alap elég semleges.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#332) legiaap válasza Tigerclaw (#331) üzenetére


legiaap
nagyúr

Úgy látom nem érted a dolgokat.
A szlogenben ia benne volt, hogy újragondolni! Ez mond valamit. Csak egy pl. nyilván volt már ujjlenyomat olvasó korábban de nem mindegy a korábbiaknál hogy működött meg itt. Meg lehet nézni a híres Samsung olvasóját. Sehol sincs az apple-éhez képest. Azt ott az NFC. Persze az is volt már korábban, de nem sok embert láttam eddig telefonnal fizetni, viszont iPhone a legnépszerűbb telefon ezen változtatni fog és sikerre viszi.
Apple watch nem tud semmit...okos vagy!
A piacon lévő okos órákat simán lenyomja. Sokkal gördülékenyebb és nem laggol. Ja és a fél nap alatt lemerülő Moto 360-nak is beint, nem sokkal de egy napot ez kibír. Ja és többet fognak eladni belőle mint az összes piacon lévő okosóra együtt véve az tuti.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#333) vicze válasza legiaap (#332) üzenetére


vicze
félisten

Mert EU-ban nem lehet kb. sehol, tudtommal nálunk van egyedül tesztfázisban továbbra is 1,5éve (szeptember óta kéne üzemeljen, most tavasz a cél...).
US-ben sok helyen lehet ott láthattad volna.

Jól meg mondtad a demókból, milyen lesz a Watch, komolyan mintha nem félév múlva kerülne piacra. :DDD (Megsúgom, hogy az üzemidő azonos lesz a 360-nal.) Ha az eladások elérik az 1millát a földhöz verdesheti a seggét az Apple. (Nézd meg hogy hányan beszélnek az iPhone-ról a topikjában és hányan az óráról.)
Amúgy Android Wear-ből 1 vagy két generáció fog kijönni mire az Apple Watch megjelenik. Mondom ez még gyerekcipő értelmetlen 100e-t kiadni rá, majd 2év múlva.

(#334) legiaap válasza vicze (#333) üzenetére


legiaap
nagyúr

Eddig bármit adott el az apple vitték innen következtettem, de majd akkor térjünk erre vissza később! UK-ban vagyok itt lehet NFC-vel fizetni de kutyát nem láttam eddig.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#335) Parallaxis válasza Tigerclaw (#331) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az Apple lassan hülyét csinál saját magából, hogy olyan dolgokkal büszkélkedik, sőt mutat be új és egyedi feature-ként, amit mások már évek óta piacra dobtak.

Smartphone is volt már az iPhone előtt, tablet is volt már az iPad előtt mégis egész piacokat forgattak fel ezekkel.

Egyébként szerinted melyik feature-t mutatták be egyediként a keynote-on?

Az iPhone 6-al ugye "feltalálták" a nagy kijelzőt, az optikai képstabilizálást, és a telefonnal való fizetést NFC-n keresztül, miközben ezek már lefutott dolgok évek óta más gyártóknál.

Az egy dolog, hogy valamit belerakunk a készülékbe és ennyi és az is más, ha rakunk mögé szolgáltatást, letárgyaljuk bankokkal, kártyaszolgáltatókkal és egy üres feature helyett hasznos megoldást nyújtunk.
Igen, van NFC a Note 3-mamban és kb. semmire nem használom, mert semmire nem jó. Majd, ha lesz lehetőség mobillal fizetni, akkor igen, de ezt egyelőre úgy tűnik valóban használhatóan csak iPhone-al fogom tudni megtenni.
A fotós részt meg hagyjuk, mikor az 1 éves iPhone 5s is képes az élvonalban maradni a tudásával (lásd pl. itteni tesztet).

Az Apple Watch se tud semmit, amit a konkurencia már ne mutatott volna be
A minőség, az UI és a felhasználói élmény persze várhatóan kimagasló lesz, ebben továbbra is jóval a többiek előtt járnak és nem kétlem, hogy a név, illetve az iPhone-al való magas szintű szimbiózis sikert hoz az órának is

Ez a két mondatod elég erősen üti egymást :D
Semmi újat nem hoz, csak minőséget, testreszabhatóságot és megfelelő UI-t, értem :)
A tudását meg még ne emlegessük, mert arról kb. semmit nem tudunk, mert még nem végleges a készülék (pl.. az alján lévő szenzorokról sem tudunk mindent).

de szerintem közel sem lesz olyan sikeres, mint az Apple korábbi újgenerációs termékei, az iPod, iPhone és iPad, már csak azért sem, mert ez gyakorlatilag csak egy kiegészítő iPhone-hoz, vagyis csak az iPhone tulajok képezik a potenciális vevőkört.

Ha csak minden 10-ik iPhone tulaj vesz egyet, akkor is piacvezető lesz az eladott okos órák száma alapján az Apple.
Egyébként biztos lehetsz, hogy vagy a végleges termék, vagy a következő generációja működni fog a többi platformmal is. Az iPod-dal is ugyanezt az utat járták be.

(#336) Parallaxis válasza legiaap (#332) üzenetére


Parallaxis
addikt

nem sokkal de egy napot ez kibír.

Az 1 napos használatot ugye tudod, hogy onnan veszik (mert az Apple erről konkrétan semmit nem említ), hogy a bemutatón mérték, hogy a folyamatos nyomkodással és nézegetéssel 1 óra alatt mennyit merül és felszorozták. Ez azt jelenti, hogy 1 nap alatt úgy merül le, ha megállás nélkül megy a kijelző és cseszteted, ami egyáltalán nem üzemi körülmény.

(#337) Parallaxis válasza vicze (#333) üzenetére


Parallaxis
addikt

Elvileg az Apple NFC fizetési módszere kompatibilis a Pay Pass terminálokkal, csak a banki oldalon kell a megfelelő szoftvert telepíteni. A jelenlegi hírek alapján az Apple Pay jövő év közepétől lesz elérhető az EU-ban is.

Ha az eladások elérik az 1millát a földhöz verdesheti a seggét az Apple.

Ha a nyitás napján nem adnak el belőle 2 milliót, akkor fizetek neked egy sört :D

(#338) mrlujoak válasza Parallaxis (#335) üzenetére


mrlujoak
veterán

neee...

" Igen, van NFC a Note 3-mamban és kb. semmire nem használom,
mert semmire nem jó. "

Az, hogy Te nem találsz benne értelmet, még nem jelenti azt, hogy semmire nem jó.

Nekem pl ez megy:

fájl, névjegy küldése a két eszközöm között
headsetem ki bekapcsolása érintéssel
irodába, vagy haza érve egy érintés a tag-hez, és beállítja a készülékem

Mindezt mindegyik NFC-s mobilommal.

Kihangosítóm is NFC s volt, így arra id egy érintéssel küldöm a hangot.

Szal' ne, ne jelents ki valamit csakmert Te nem használod ki...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#339) Parallaxis válasza mrlujoak (#338) üzenetére


Parallaxis
addikt

Akkor úgy fogalmazom, hogy az emberek zöme nem sok mindenre tudja használni, pedig 2 éve a piacon van!

fájl, névjegy küldése a két eszközöm között

Saját eszközeim között nincs még egy NFC-s, ismerősi körben meg azt se tudják mi az.

headsetem ki bekapcsolása érintéssel

Vezetékest használok.

irodába, vagy haza érve egy érintés a tag-hez, és beállítja a készülékem

Nem használok profilokat, de ha használnék is egyszerűbb lenne egy kapcsoló megérintése a kijelzőn, mint adott helyhez vinni a készüléket (főleg, hogy csak otthon rakom le az asztalra, egyébként mindig tokban, az övemen van).

Szóval nekem ezért nincs semmi értelme.

A fizetés lenne jó dolog egyedeül, amit szívesen használnék is, de azt meg nem mostanában fogok Androidos eszközzel.

(#340) StLui válasza mrlujoak (#338) üzenetére


StLui
veterán

Én nagyon nem értem ezt az NFC dolgot, el nem tudom képzelni miért kell a headset használatához NFC, de a többiről sincs fogalmam sem, én sem használom semmire Nokia L920-on, azt sem tudom mire jó egyáltalán.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#341) Tigerclaw válasza legiaap (#332) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Úgy látom nem érted a dolgokat.
A szlogenben ia benne volt, hogy újragondolni!"

Igen, jellemzően nem hatnak rám a szlogenek.
--------
"Apple watch nem tud semmit...okos vagy!"

Esetleg ha nem csak a mondatom első felét idézted volna:

"Az Apple Watch se tud semmit, amit a konkurencia már ne mutatott volna be és közben még a külső dizájnt se sikerült sokkal tetszetősebbre megalkotni."

Egyébként ha elolvasod amit írtam, láthatod, hogy én összességében elégedettebb vagyok az Apple Watch-al, a többségi véleménnyel ellentétben ebben a topikban. Nem hozott forradalmat, de a szokásos magas minőséget adják, sőt nekem tetszik a Sport széria kinézete. Valószínűleg használat közben is hozza majd a minőséget, bár az egy napos üzemidő szerintem kevés. (ahogy a konkurenciánál is az)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#342) joey04 válasza Tigerclaw (#331) üzenetére


joey04
titán

én néztem a keynote-ot de semmi ilyesmit nem láttam, hogy bárminek a feltalálást maguknak akarnák.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#343) Tigerclaw válasza Parallaxis (#335) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A két mondatom nem üti egymást, csak nem feketének és fehérnek látom a világot és amellett hogy van ami nem tetszik az Apple Watchban, vagy nem tartom forradalmi terméknek, még más dolog tetszhet benne, sőt még akár meg is venném. Tetszik benne a minőség és a többi Apple "iThing"-el való együttműködés, de ettől még nem tartom forradalminak. Viszont látva, hogy okosórák piacán eddig se volt igazán nagy dobás, az Apple Watch a szegmensen belül abszolút sikeres lehet, főleg hogy a név már önmagában eladja egy egyre növekvő vevő körben.

Van Macbookom, és sok minden tetszik benne, de látom a negatívumait, van iPadom és arra is csak azt tudom mondani, hogy a sok pro érv mellett van azért kontra is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#344) vicze válasza legiaap (#334) üzenetére


vicze
félisten

Na tavaly óta javult a helyzet úgy látszik régen néztem, tavaly októberben elkezdődött úgy ahogy terjedni. (Magyar tárca amúgy annyival előrébb van, hogy szolgáltató független, de csak OTP és MasterCard.)
Mindegyik Wallet app a szolgáltatón keresztül megy és vagy VISA vagy Mastercard-ot támogat csak(1-1 párosban), és ettől a ponttól hal meg a dolog. Apple előnye, hogy ez kiesik Apple ID miatt + kártyafüggetlen. A Google képtelen volt átverni a Google Walletet EU-ban, mert akkor máris kiesik a regisztráció és Google fiókkal megy minden és ugyan úgy kátyafüggetlen. Illetve mikor benne van a szolgáltató akkor bizony lehúznak a tranzakciónál, ha ez szintén be lesz építve az Apple Pay-be akkor bizony, ennek is kalap kabát. Mondjuk EU-ban még nem fogod tudod használni most még US only.

Amúgy azt meg végképp nem tudod megmagyarázni, hogy miért használják A módszert és mért nem B, mikor teljesen ugyan az, semmi különbség nincs. Csak egyik szarrá van/lesz reklámozva a másik nincs...

De NFC fizetés nagyon nem egyenlő mobil fizetéssel, mert maga a technológia ugyan az (ez hangsúlyozom is, hogy nincs különbség NFC kártya és mobil odaérintése között semmilyen rendszerben), de SW rétég nagyon nem mindegy hogy milyen(pár variáció), főleg az nem, hogy szolgáltatón keresztül megy (+sarc) vagy pedig direkt pl. Google Wallet (pl. US-ben Verizon legyakja és a saját Wallet-jét rakja a Nexus-okra is). A kérdés az, hogy az Apple Pay melyik körbe tartozik, ez még bizonytalan számomra, remélem a direktbe.

Annyiból jó, hogy legalább lökést ad a többinek is(szolgáltatók kártya forgalmazók), hogy értelmes egységes rendszer legyen.

(#345) hallerlaller válasza legiaap (#334) üzenetére


hallerlaller
addikt

Eddig bármit adott el az apple vitték

iphone5c?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#346) legiaap válasza hallerlaller (#345) üzenetére


legiaap
nagyúr

Vitték azt is olvass utána.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#347) Parallaxis válasza hallerlaller (#345) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az Apple megszokott eladási adataihoz képest nem fogyott jól, de pl. a karácsonyi szezonban többet vettek belőle, mint az aktuális Samsung flagship-ből. Az LG, Sony, vagy HTC a seggét verné a földhöz örömében, ha ilyen eladásokat produkálna.

(#348) legiaap válasza Parallaxis (#347) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az 5S mögött volt a második helyen az eladási listán februárban is.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#349) Blyan válasza hallerlaller (#345) üzenetére


Blyan
félisten

olyan 20-30 millió biztos abból is fogyott, gondolod ez rossz és szégyen? Ne már... Persze, nyilván nem erre számítottak és ezért csalódás. De a nyers adatok bármely mini modellel összevetve szvsz elég impresszív.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#350) vicze válasza vicze (#344) üzenetére


vicze
félisten

Hát akkor ennyit erről részemről.

(#351) Totheground válasza vicze (#350) üzenetére


Totheground
addikt

Ez kicsit más, mert igazából nem fee-t szed, hanem csak a szokásos "díjat", viszont a bankok felé ebből kevesebbet kell elszámolnia.

[link]

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#352) vicze válasza Totheground (#351) üzenetére


vicze
félisten

Hogy jön ide az hogy Apple-nek olcsóbb?
User többet fizet? Igen. Innentől mindegy, marad a kártya mert olcsóbb.

(#353) Totheground válasza vicze (#352) üzenetére


Totheground
addikt

Onnan, hogy a user NEM fizet többet. Ugyanis ezeket a feeket egyébként sem te fizeted, hacsak nem a boltok áraiba beépítve.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#354) vicze válasza Totheground (#353) üzenetére


vicze
félisten

Majd meglátjuk... Elég biztos vagyok benne hogy lesz userre való áthárítás, mint a többi szolgáltatás esetében.

[ Szerkesztve ]

(#355) Tigerclaw válasza vicze (#354) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezeket a díjakat a bolt állja és persze beépíti az áraiba, szóval mi már eleve azt az árat látjuk a terméken legtöbbször, ami már tartalmazza a készpénzmentes fizetés költségeit. Egyébként csoda, hogy megelégedett ennyivel az Apple, hiszen az iTunes, Appstore esetében nagyon vastagon leszedi a sápot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#356) leeate válasza Parallaxis (#22) üzenetére


leeate
senior tag

Én pedig azt tapasztaltam, hogy ha a fikázók mellett megjelenik az 5-10%, amelyik szerint világmegváltó termék lesz egy ilyen gagyiság, akkor általában a vártnál is gyengébb lesz a siker.
Miért? Az iPadet támogatók hozzászólásai anno józanságról és funkcionális szemléletről árulkodtak ("ez arra lesz jó, hogy a fotelben olvasgass..", "nem nélkülözhetetlen eszköz lesz, hanem annak jó, akinek még erre is jut pénze", stb..), ebben a threadben egyedül az NFC-t láttam kiemelve, ami ironikus módon szintén nem váltotta be a hozzá fűzött világmegváltó reményeket.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#357) sien válasza leeate (#356) üzenetére


sien
aktív tag

igazán nem akartam belefolyni, de

hogy mi? :D "a fikázók mellett megjelenik az 5-10%, amelyik szerint világmegváltó termék lesz egy ilyen gagyiság, akkor általában a vártnál is gyengébb lesz a siker" :D

micsoda összefüggések :D

(#358) Parallaxis válasza leeate (#356) üzenetére


Parallaxis
addikt

egyedül az NFC-t láttam kiemelve, ami ironikus módon szintén nem váltotta be a hozzá fűzött világmegváltó reményeket.

Még meg sem jelent hivatalosan az iPhone 6, még el sem indult az Apple Pay, de te már múlt időben írod, hogy nem vált be..
Kedves időutazó barátom, melyik idősíkról érkeztél? :)

(#359) hallerlaller válasza Parallaxis (#347) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ja bocs, én még leragadtam a boltok polcain heverős híreknél.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#360) KeFe


KeFe
tag

Nah. Ennyi volt az Apple órában.
Zárható a topik :)

(#361) joey04


joey04
titán

ezért lesz siker

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#362) leeate válasza Parallaxis (#358) üzenetére


leeate
senior tag

Aha, szóval az Apple találta fel az NFC-t, és az iP6-tal meg az Pay-jel fog megjelenni? :DD

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#363) nauro válasza leeate (#362) üzenetére


nauro
aktív tag

Rossz kedved van és kötözködni akarsz, vagy tényleg nem érted, hogy mire mondta?
A véleményem szerint vitathatatlan, hogy ha megvesznek közel 30 millió iP6ot még idén, valamint mellszélességgel mögé állt több üzletlánc, akkor az elfogja indítani a technológia elterjedését. Egy szóval sem mondta senki, hogy ők találták ki. De segíthetnek abban, hogy ténylegesen elterjedjen az ilyen fizetési mód, reméljük nem arra a sorsra jut, mint a google wallet.

[ Szerkesztve ]

(#364) leeate válasza nauro (#363) üzenetére


leeate
senior tag

Egyrészt igen, másrészt viszont nem én voltam, aki nem értette, mit mond a másik..
De az eladásokból egyáltalán nem következik, hogy el is fog terjedni ez a fícsör. Én ezt nem tudom elképzelni. Egyszerűen nem eléggé kényelmes / praktikus / biztonságos.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#365) nauro válasza leeate (#364) üzenetére


nauro
aktív tag

Szerintem az a kérdés, hogy pl működik e egy sima pay pass vevőegységgel is. Ebben az esetben jóval gyorsabban menne az európai terjeszkedés és nem csak Amerikát lesnénk. Idővel kiderül, én azért szurkolok a dolognak.

(#366) nauro válasza nauro (#365) üzenetére


nauro
aktív tag

Közben kiderült, simán megy pay passal.

(#367) LaptopSystem

már megérkezhetne :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#368) nauro


nauro
aktív tag

Tim Cook hivatalosan bejelentette 2015 áprilist. Többet egyenlőre nem tudni, gondolom ez az USA-ra lesz érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#369) LaptopSystem

jöhetne már :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#370) blagolf


blagolf
senior tag

Rozsdamentes acél mi? Ezt a kamu céget! A lényeg hogy még mindig sokan áldoznak a hulladékért.
[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#371) blagolf


blagolf
senior tag

Az Apple megint hozza a lenéző, nagyképű formáját. De akinek ez kell, csak vegye meg 200e-ért. :C
[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#372) irgum válasza blagolf (#371) üzenetére


irgum
addikt

Na és te fogsz venni?

(#373) blagolf válasza irgum (#372) üzenetére


blagolf
senior tag

Szerinted? Már kinézetre is ormótlan. :N

Üdv, Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.