Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #67656192


#67656192
törölt tag

Az igazi fejlődés mostanában már akadozik(nemcsak az almáéknál) , a minőség viszont javul. Ezért nehéz rávenni a kedves vásárlót arra, hogy évente, modellenként újra és újra nyúljon a zsebébe .
Egyszer minden lufi kipukkad, nem lehet a végtelenségig fújni.
Magam részéről azt, hogy ujabb vagyont adtam ki egy s7-ért s6 után nem érzem egy nagy sikersztorinak és valószínűleg nem is lépek jövőre tovább, hacsak nem történik vele baleset.

[ Szerkesztve ]

(#52) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Nyilván tudtam mit veszek,de azt gondoltam egy részével együtt lehet élni,egy részét meg appal megoldani,a többiért meg kárpótol az ios,illetve akkor még még volt egy ipad air2 -esem hogy teljes legyen a harmónia.

Azt látom hogy folyamatosan jönnek a jobbnál jobb androidos telefonok mind hardver,szoftver téren,és én nem elvakult felhasználói szemszögből írtam,bizony hiányoznak dolgok amikért lassan nem kárpótol az ios.

Nem mondom hogy többet nem veszek de ahhoz az kellene hogy 4-5 dolgot tegyenek már bele,szerintem nem nagy kérés-.32gb alap tár,vízálló,gyors töltés,értesítés valamilyen módon ,jobb kijelző és a kamera sem fejlődött semmit a 6 óta.

Gondoltam hogy megtalál 1-2 ember de egyre többen gondolják így ahogy Én.
Egyszerűen jobban megragad pl egy S7 edge,Huawei P9,Htc 10,LgG5 és azok a finomságok amiket tudnak.

+1 az 50-esre. Nem kérek én sem többet szerintem,pedig a kávát és az optikai stabilizátort,zommot nem is írtam.

[ Szerkesztve ]

(#53) balgab84


balgab84
aktív tag

Varhato volt,nincs innovacio,kijelzo gagyi,nyomaserzekelot szinte senki nem hasznalja,meg sajna mar csak koveti a trendeket, nem digktalja!

(#54) SonyNex7 válasza balgab84 (#53) üzenetére


SonyNex7
senior tag

De használom de egyszerűen nem akkora durranás.
Ez a kb 8. a sorban amit meg kellett volna valósítani,előtte van a sok bosszantó apróság.

(#55) janeszgol


janeszgol
félisten

Lehet nem tenne rosszat, ha idén ősszel kimaradna az iPhone és egy év múlva, amoleddel (Samsungtól megvettek 100 milla displayt), friss SoC-val (Samsung 10nm) jönnének piacra.
De ez csak egy feltevés.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#56) balgab84 válasza SonyNex7 (#52) üzenetére


balgab84
aktív tag

Ezt, jol gondolod. Par ismerosom is valt, iphone-rol androidos telefonra! Nem varnak tovabb borzasztoan lemaradt az apple sajnos, a konkurenciahoz kepest.

(#57) SonyNex7 válasza Gentleman. (#44) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Pontosan ezt írtam hogy a hozzáállassuk miatt nézelődöm más fele.
Megismételtél... :)

(#58) kali válasza janeszgol (#55) üzenetére


kali
legenda

a kihagyást egyik gyártó sem engedheti meg magának, még az apple sem.

balgab84; jó a 3d touch, úgy megszoktam és szeretem használni, hogy nem szívesen mondanék le róla a későbbiekben sem.
a többire inkább nem reagálok, a lemaradásra sem, mert szó nincs ilyesmiről...
talán nem véletlen, hogy az új android főverzió is támogatni fogja a nyomásérzékeny kijelzőt, meg a gyártók közül is többen agyalnak már a megvalósításon, pedig ha annyira nem lenne rá igény, akkor nem feltétlenül erőlködnének.

K_mester; nekem ugyan nem bejövős az se, de annak ellenére is azt kell mondanom, hogy jól fogy, illetve fogyna még jobban is, de nincs mindenhol készleten, a szolgáltatóknál és függetlenül is több üzletben várnak a készletre, mert rendelés az van/lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#59) alkatraz3000 válasza Quqesz (#21) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Akkor ez tuti információ :D akik ilyen helyeken dolgoznak, azt sem tudjak mi az a snapdragon, andreno, vagy a9.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#60) alkatraz3000 válasza Csapoati (#26) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Én pl váltottam 6s-rol SE-re

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#61) SonyNex7 válasza Cilindrik (#45) üzenetére


SonyNex7
senior tag

...sokan csak az iphone,így-úgy,csak 6s,nyomás érzékeny kijelző,ios,blabla :) ...mondom legyen...aztán most mikor valaki előadja magát nagyképűen simán beégetem hogy mennyi mindent nem tud a nagy iphone.
Nyilván ez egyeseknek fáj,mikor ráébreszti valaki őket hogy 230-250eFt-ért mennyi mindent nem tud a csúcs iphoneunk.
Nyilván velem is megtörténik mikor felteszik kérdéseket és kifogyok a válaszból.
Hol az értesítés led,az nincs stb ..na még ingyen sem kéne...stb kérdés,válaszokba állandóan belefutok.

Na mind1 nem ragozom tovább, mindenki jól gondolja meg mit vesz

(#62) SonyNex7 válasza kali (#58) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Na konkrétan érdekelne pár szóban a Te véleményed, hogy miért is nincs szó ilyesmiről?
Szerintem a rideg tényeket írtam.
Hogy lehet a száraz tényeket csűrni-csavarni?

[ Szerkesztve ]

(#63) balgab84


balgab84
aktív tag

Milyen furcsa, h mar a tobbi gyarto technologiajat kell felsorolni az apple-nek, h mit tegyen bele a telojaba, regen ez forditva volt, innen latszik h nagy a lemaradasa. Amoled kijelzo, vizallosag,gyorstoltes, stb...

(#64) flexxx2 válasza Lord Sidious (#49) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha raktál volna smileyt akkor nem értem félre, én már nem lepődöm meg sok mindenen egy fórumon :)

(#65) Goose-T válasza Lord Sidious (#39) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez nem információ, csak a kötelező optimista bullshit.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#66) Csapoati válasza alkatraz3000 (#60) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Reprezentatív a minta. ;]
Nyilván mindenre lehet példát hozni, de szerintem kevésbé jellemző ez a 6-6S tulajokra.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#67) kali válasza SonyNex7 (#62) üzenetére


kali
legenda

nem kell csűrni-csavarni, mert legalább annyi előnye is van más gyártókkal szemben, mint hátránya.
számtalanszor leírtam már a hasonló/kapcsolódó témákban, nem fogom sokadszorra is, legalábbis nem teljes részletességében.
amely funkciók/opciók számomra is hiányoznak - az értesítési led például -, azt én is feszegettem már többször, de szoftveresen meg az ios számomra az etalon értesítés terén, pedig sűrűn váltogatom az oprendszerek és a gyártókat a mobiltelefonjaim cseréjekor.
az alap tár lehetne 32 GB - még akkor is, ha nekem a 16 GB is simán elég -, adott (ár)kategóriában elvárható lenne.
gyorstöltés? amelyik telefonomban korábban adott volt, ott sem használtam, nem véletlenül, de ha valakinek ingerenciája van rá, akkor semmi akadálya, hogy az iphone-hoz is a gyárilag adott 1 amperestől nagyobbat használjon (ipad, tablet...stb. töltőjét), az újabb szériás iphone-okban támogatva van, látványosan gyorsabban töltenek fel.
torrentezés és társai számomra a vicc kategóriájába tartoznak, pláne egy mobiltelefonon elvárva, bár más módon sem élek vele.
mivel apple téma, nézem inkább a másik oldalt; majd ha a többi gyártónál is úgy működik a frissítés, hogy amikor megjelenik egy új verzió, akkor az azonnal elérhető minden támogatott készülékre, függetlenül a típustól, régiótól, független vagy szolgáltatós állapottól, akkor a többi gyártó nem lesz lemaradva ilyen téren.
a másik okos dolog az apple/ios terén; nem nyúlhatnak bele a szolgáltatók...stb. a rendszerbe, nincs temérdek hozzáadott alkalmazás, amit egyik vagy másik gyártó/szolgáltató (anyagi érdekeltség okán) preferál.
ja, meg ha a többi gyártó is meglépi majd, amit az apple már megtett, hogy attól függetlenül is minden szükséges 4g/lte sávot támogat a készülék, hogy eredetileg melyik régióba szánták és amiatt hol vette meg/honnan kapta a felhasználó...
akinek eddig iphone volt, az nem azért fog másmilyen gyártósra váltani, mert az apple továbbra sem hajlandó engedélyezni a zenék...stb. bluetooth útján küldözgetését... (házon belül ott az airdrop a, képek, videók...stb. küldözgetésére.)

[ Szerkesztve ]

(#68) SonyNex7 válasza kali (#67) üzenetére


SonyNex7
senior tag

kb felével egyetértek,ebből is látszik kinek mi a fontos

(#69) arnyekxxx válasza Lord Sidious (#48) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Samu háztól házig már régóta nincs...

erről ők is tudnak?

https://my.samsung.hu/premium-assistance

Az Apple is 2 évet ad, 1 éj jótállás+1 év szavatosság.

A jótállás és a szavatosság ég és föld, ráadásul nem az Apple adja, hanem szimpla törvényi kötelezettség és mindkettőből a törvényi minimumot adja

(#70) SonyNex7 válasza arnyekxxx (#69) üzenetére


SonyNex7
senior tag

+1

pont erre akartam reagálni.

(#71) kali válasza arnyekxxx (#69) üzenetére


kali
legenda

sokan keverik, a házhoz kivonuló szervizes szűnt meg - pedig az volt egyértelműen jó, mert a helyszínen javította vagy cserélte a készüléket -, a futáros megoldás maradt csak, illetve annak a termékköre szűkült be egyúttal.

SonyNex7; pont az a lényeg, hogy mindenki más szempontokat vesz figyelembe.
sok nagy gyártónak csökkent mostanság, vagy folyamatosan csökken egy ideje az eladási mutatója - annak ellenére is, hogy akár minden általad leírt és elvárt funkciót tudják a telefonjaik, de hiába, ha sokaknak nem azok az elsődleges szempontok.
jellemzően csak a samsung tart lépést valamilyen szinten, vagy kerül is akár néhány tekintetben az apple elé időnként, csak most mindenki felkapja a fejét, mert a nagy apple-nél csökkent valamilyen mutató, aztán örömködnek az ellentáborosok, pedig sok más gyártó örülne, ha a sok pozitív csökkenne kicsit, nem pedig összességében negatívban lennének régóta...
nem arról van szó, hogy nincs innováció, vagy ha az olyan szinten elvárt, akkor más gyártóknál sincs, úgy felgyorsult a fejlődés az utóbbi időben, hogy most pont némi nyugi kellene minden gyártónál, ülepedjenek kicsit a dolgok, mert már maguk a felhasználók sem tudják jó dolgukban, hogy mit is szeretnének újat és újat, csak kellene valami, de mi?!?!
arra akár nagyban is mernék fogadni, hogy az apple üzletpolitikájába nem férhet például bele a memóriakártyás bővíthetőség, mert sokat bukhatnának azzal a zeneipari összefonódottságuk kapcsán, vélhetően többet, mint amennyi nyernének adott opció bevezetésével nyert új felhasználók által.

[ Szerkesztve ]

(#72) tjhooker464 válasza hallador (#16) üzenetére


tjhooker464
őstag

Alapvetően arra gondoltam, hogy azért nem tudnak annyi készüléket eladni mert akinek 5s vagy annál újabb Apple telefonja van nem érzi, hogy váltania kéne (ismeretségi körömben is sokan vannak így).

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#73) Lord Sidious válasza arnyekxxx (#69) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Jogilag van kulombseg,de ezt mar ezerszer kitargyaltuk iPhone garis topikokba is. 2014 marcius ota, az EU torvenyek kotelezik oket is. Amugy konkretan egyszer sem szivoztak, ha masodik evben vittem vissza keszuleket pedig volt jo par cserem, nem egy full bagateg semmi dolgog miatt, amire mas gyartonal elhajtanak. Par tucat iOS eszkoz megfordul mar a kezemben sajat tulajdonken, volt koztuk tobb is amivel volt gebasz, viszont se a Samunal (a Note-omat konkretan a Samu szerviz muszereszei ganyoltak szet) se az LG nem ad olyan korrekt szerviz supportot, mint az Apple. (Csak mellekesen, azert nem volt rossz, amikor ausztraliai nyaralas alatt halt meg az i5-om, leadtam egy Apple Store-ba es masnap szoltak, hogy mehetek erte. :) )

Ez a megmaradt Samu szerviz szolgaltatas meg kb. csak akkor jo, ha videki vagy szvsz, merz tok jo, hogy kijon a futar, elviszi, majd 14 munkanapon belul lesz valami... Nice. Nekem szimpatikusabb, hogy 1-3 napom belul reagal a szerviz, hogy mehetek a keszulekert.

[ Szerkesztve ]

(#74) ToniSoprano válasza kali (#71) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Azért aki vidéken él pl. egy kisebb községben annak nagyon jól jön az ingyenes samsung futár szolgáltatás.

(#75) Lord Sidious válasza ToniSoprano (#74) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ha az Apple Online Store-ba veszel keszuleket, akkor ott is haztol, hazig megy a dolog. Elviszi a futar es a bevizsgalas utan hozza az ujat 1-3 napon belul.

(#76) arnyekxxx válasza Lord Sidious (#73) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha nincs különbség akkor miért nem ad 2 év jótállást? Arra nem lehet építeni, hogy "engem még nem szivattak ezzel" A szavatosság az szavatosság, nem jótállás.

"merz tok jo, hogy kijon a futar, elviszi, majd 14 munkanapon belul lesz valami."

vs.:

" Hogy működik a Prémium Assistance szolgáltatásunk?

Futárunk az Önnel előre egyeztetett helyen és napon javításra átveszi Öntől a készüléket.
Lehetőség szerint 1 munkanapon belül megjavítjuk a készüléket, majd az Önnel előre egyeztetett helyen és napon visszaadjuk azt.
Telefonok esetén a javítás idejére díjmentesen kölcsönkészüléket* biztosíthatunk Önnek.
"

[ Szerkesztve ]

(#77) ToniSoprano válasza Lord Sidious (#75) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Erről nem tudtam, mondjuk nem értem a többi esetben miért nem működik ez csak az on-line storeból.

Mondjuk szerintem pl. az SE a doridosok, Kínaiak többségének nem jön be, a 4,7 col a minimum méret szerintem már. Én megnéztem az 5S méretéhez képest elég vastag is, én szoktam rátenni tokot a telóra + üvegfóliát jó kis vastag lenne tőle. Nőknek azért biztos bejön az SE.

Szerintem férfiaknak 4,7 col simán kényelmesen kezelhető, de az 5 col is nekem, és egy 5 colos teló kijelzője 56%-kal nagyob egy 4 colosnál és a szemműtét ára sem olcsó. Én azért választottam pl. amoledes 5 colos telót, mert sokkal jobb, kevésbé fárad el szemem, mint az IPS tablet,vagy a korábbi HD IPS mobillal ugyanolyan használat mellett. Tényleg nagyon jók már az amoledek, régebben én is hánytam tőlük, főleg a mesterséges színektől és hogy nincs normális fehér rajtuk, 3 a fényerő sem az igazi, de főleg a színhelyesség hiánya a túlszaturáltság zavart . Majd ha Iphonokban azok lesznek akkor megint dobálják el a régi Iphone telókat és lesznek sorok.

[ Szerkesztve ]

(#78) Scrydhan válasza Lord Sidious (#15) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Nagyon...király? Nem tudom értelmezni az oldalt bocsi.

[ Szerkesztve ]

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#79) Crafter32


Crafter32
őstag

Lehet, hogy csökken az eladás, de azért még mindig brutál számok vannak.
Én is úgy gondolom, hogy nagyon hiányzik Iphoneból egy két dolog és tényleg idegesítőek. Aki most vesz Iphonet azt nem zavarja (vagy köze nincs róla) és még mindig elég sokan vannak.

[ Szerkesztve ]

(#80) Potrien


Potrien
senior tag

Az 5s-em kb ugyanannyiszor produkált bug-ot mint elötte az androidos telefonom :U
Ez azért elgondolkodtat...

(#81) alkatraz3000 válasza arnyekxxx (#76) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Attól még igy van, ahogy a Lord mondta. Ugyanígy en is ezerszer bejatszottam ezt. Nyugodtan fel is hivhatod .

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#82) Lord Sidious válasza arnyekxxx (#76) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Nem tudom, en mar sajnos szivtam a jol kepzett magyar "muszereszek" igenyes munkaja miatt a Samunal nem egyszer. Szoval, ha gebasz van, akkor inkabb csere (meg ha reforub is), mint muszeresz szervizes altal szerelt. Az a baj ezzel a lehetoseg szerint egy nappal, hogy ha a szerviz le van terhelve, akkor sokkal tobb lesz az. Ha meg bevizsgalas van, ami kb. fel/egy ora, ha a hiba nem szembetuno, ha igen, akkor kevesebb (pl. illesztesi hibas kijelzo stb.) es onnantol, mar csak a logisztikai atfutast kell megvarnod a cserekeszulekig.

De egyeni preferenciak kerdese, kinek mi a kenyelmes

[ Szerkesztve ]

(#83) arn


arn
félisten

Baromira varhato volt, mar i6 megjelenesekor mondtam, hogy ez lesz. Tavolkeletiek sem vettek iphonet mert kicsi, de nem fogjak lecserelni azonnal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#84) jozsi252 válasza balgab84 (#63) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha olyan nagy a lemaradása, akkor a 2015-ös pénzügyi évbe, nem adtak volna el több mint 230 millió telefont!

iPhone 13 Pro Max

(#85) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Nem hiszem, hogy csak az Apple küzdene az eladások csökkenésével.

Már csak abból indulok ki, hogy a családban van 2 db. 5s, 1db. iPad (4? 5?) 1db. S6 Edge, 1db. Nexus 10, 1db. Valamilyen Samsung Tab.

2 iPhone felhasználóból az egyiknek szempont a kis kijelző (Lány, kis kézzel..) Ő az SE-re azt mondta, hogy minek venne még 1 ugyan ilyet? Az 5s se lassú..
A másik szeretne váltani, de a 6-os széria nem jött be neki.

Én 2 évente cserélek telefont, eddig úgy hozta a sors, hogy Samsungnál kötöttem ki, ha már nincs Nokia. Egyre inkább elégedett vagyok.. Most talán tovább fog tartani az S6e mint az eddigiek.

A 3 tablet pedig.. 4-3-3? évesek.. és senki se gondolkodik még a cserén. Az én Nexus 10-em a leghasználtabb, én már érzem, hogy az aksi nem olyan mint volt.. de ezt leszámítva tökéletesen kiszolgálnak.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#86) ToniSoprano válasza arn (#83) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ezek szerint az SE se lesz megváltás, de szerintem az SE-vel igazán az volt a cél, hogy csökkenő 5S eladásokat kicsit szinten tartsák. [link] És a nők kisebb kezére is legyen megfelelő méret, ami tényleg jó dolog.

Maga az ötlet jó, de valami ráncfelvarrás ami a kocsikon is 2 évente szokott lenni nem ártott volna, bár lehet akkor kisebb lett volna a profit, mert a formatervezőkre is kellett volna költeni, de ez túl lett tárgyalva.

Mindegy a csökkenő eladások miatt, lehet a Apple kénytelen lesz az alap telókba is ugyanolyan áron már 32Gb-ot bepakolni (pl. a 7-es szériába) és akkor megint az Apple lesz az isten és azt marketingelik majd milyen jó fejek ők és rendesek.... Csak a korábbi vásárlók verik majd a fejüket a falba, hogy ezt miért nem lehetett meglépni már a 6-os szériánál is?

[ Szerkesztve ]

(#87) joey04 válasza balgab84 (#53) üzenetére


joey04
titán

Ahhoz képest az elmúlt 6 hónapban váltottak a legtöbben droidról almára. Vagyis a visszaesés a régi iphone tulajoknak köszönhető. És mivel nincs nagy elvándorlás így nem nehéz kitalálni, hogy elégedettek a régebbi modellel és azért nem váltanak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#88) ToniSoprano válasza joey04 (#87) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Vagy az is lehet a csökkenés oka, hogy még többen váltottak iphone-ról droidra, vagy inkább más telót vettek, nem Iphon-et mert az össz mobiltelefon eladás folyamatosan nő világszinten ha jól tudom. Pl. Kínában is 26%-kal csökkentek az Iphone eladások, pedig ez egy új piac lenne az Iphonnak, úgy hogy jelentősen bővül a Kínai mobilpiac.Nem ártana valami újat mutatni és nem szívatni a népet pl. a 16GB-os telefonokkal szerintem, vagy tényleg normális akkut szerelni bele, mert már már szinte bármelyik középkategóriás telefon jobb üzemidőban az Iphonoknál. Pl. az Iphone 6S szinte mindegyik új telefon alázza üzemidőben a GSM arena mérése szerint:
[link]

Lehet ez is javulni fog, előbb utóbb kénytelenek használlható akkut beletenni az Iphone készülékekbe és nem csökkentik az akku méretet, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#89) helixP válasza hallador (#42) üzenetére


helixP
nagyúr

Bocsi, ez #43-ra válasz.

Épp írni akartam, hogy ilyenkor szokott jönni az, hogy megmagyarázzák, hogy mért is teljesen felesleges hülyeség az, ami hiányzik belőle.
Aztán láttam, hogy már megtették. :)

[ Szerkesztve ]

(#90) sixpak válasza joey04 (#87) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez a jövőben is így lesz. Egyre több androidos telefon jelenik meg, köztük rengeteg alsó/közép kategóriás készülék, melyekkel nyilván szenvedés az élet. A telefonokhoz kevésbé értő vásárló, aki megunta a szopást az olcsó androiddal, nem fog esélyt adni egy drágábbnak, hanem kipróbálja az ájfónt...és teljes mértékben elégedett lesz (legalább is az olcsó android után).
Viszont a tudatosan, magasabb kategóriás androidos telefont vásárló soha nem fogja ezt tenni.
Én speciel akkor sem váltanék, ha fizetnének érte, nem azért mert bajom van a gyártóval, hanem mert gyakorlatilag nincs olyan dolog, amiben ne lenne visszalépés (inkább 2-3 lépés :D ) egy iphone.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#91) kali válasza sixpak (#90) üzenetére


kali
legenda

ez nem feltétlenül igaz, csúcskategóriás androidos telefonok után is átugrok iphone-ra időről időre, de nem azért, mert bármi gondom is lenne az androiddal, vagy akár bármelyik gyártóval/típussal is, egyszerűen csak szeretem a változatosságot. lehet, de inkább biztos, hogy nem csak és kizárólag én vagyok így ezzel.
vannak bizonyos elvárásaim, ha azokat teljesíti a készülék, akkor futhat rajta android és ios is, én örömmel és megelégedéssel használom.
nincs olyan telefon vagy oprendszer, ami mindenben jobb a másiknál, így valamilyen téren mindegyik kompromisszumos a másikhoz/többihez képest a legjobbak ligájában is, itt jönnek képbe az egyéni elvárások és preferációk, ami miatt mindenki mást választ, de attól még csak neki/szerinte lesz jobb egyik a másiknál, összességében nem.

ToniSoprano; megint általánosságban beszélt az iphone üzemidőről, pedig a két plus és az se nagyon jó akkumulátoros üzemidőben, más gyártókhoz képest is a legjobbak közé tartozik.
pont nem olyan régen dugtam töltőre a 6s plus-t, mert jelezte 20%-nál, hogy lassan kellene, de 6. napja megy már, 7 óra feletti használattal;

6s plus

[ Szerkesztve ]

(#92) Lord Sidious válasza ToniSoprano (#86) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Jelenleg az SE-bol hiany van, es lesz is egy par hetig, a nagy kereslet miatt. iOS-nel az emberek 95%-a marad a platformon. Droidrol pedig tenyleg nagy volt a valtas iOS-re az utobbi fel evben. Ez akkor volt meg ilyen merteku, amikor 2013-ban megnyilt a kinai piac.

(#93) ToniSoprano válasza sixpak (#90) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ez jó nagy tudatlanság, baromság, amit írsz, a droid is sokat fejlődött az 5.1-gyel. Én 1 év WP-ről Lumia 640 váltottam Samsung J5 dual LTE-re ez 54 ezres mobil most gyyári 2 év garival, és HD Amoled kijelzővel. A telefon baromi stabil mindenki ezt mondja sajnos stabilabb mint a WP azt kell mondanom és sajnos nem csak én mondom ezt sokan tértünk át onnan. Újraindítás meg ilyesmi elfejthető teljesen, mindig csinálja amit kell. A J5 sebessége a viszonylag olcsó harver ellenére is elég jó: [Samsung Galaxy J5 vs iPhone 6 iOS 8.4.1] A 4.4 elég rossz volt a tableten, de az 5.1-gyel baromi stabil lett a droid. És a 6.0-val jött a Doze mód, ami javít a készenléti üzemidőn: [link]

Az akkuidő valami brutál dual simmel pl. 1,5 óra GPS WAZE hangos navigáció és fél óra böngészés után két aktív dual simmel (Telenor, Telekom) folyamatos LTE-vel whatsapp, skype, messenger, gmail, stb szinkronizációval:[LINK] Ha nem használom a GPS-t akkor 3-3,5 óra böngészés, kijelző használat után van 50%-on az akku.

És akkor még nem beszéltünk az 50 ezerért kapható fémházas Xiaomi Redmi 3-ról, ami 8-10 óra folyamatos kijelzőhasználatot biztosít és nagyon jó kijelzője és kamarája, olvasd el a tesztet róla: [redmi 3 teszt]

És egy csomó teló van már 50-60 körül 2 Gb rammal és erősebb procival és 5.1 óta ezek tök jól stabilan futnak.

[ Szerkesztve ]

(#94) ToniSoprano válasza Lord Sidious (#92) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Akkor miért van az, hogy a Kínai piacon ami baromira bővül és fejlődik az Iphone eladások 26%-kal csökkentek?

(#95) szekerkaa


szekerkaa
csendes tag

Kb. 1 000 000 000 (egymilliárd) aktivált iOS eszköz van a világon, nem nagyon van már hová bővülni.

ten, nine - ignition sequence start

(#96) ToniSoprano válasza szekerkaa (#95) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ez igaz is lehetne, de Kína nem telített Iphone-ok szempontjából, mégis 26%-kal csökkentek az eladások, ezt mivel magyarázod? (És az Ázsiai piac folyamatosan bővül és ott él kb. 4 Mrd ember.)

(#97) Lord Sidious válasza ToniSoprano (#96) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Amikor 2013-ban megnyilt a kinai piac es megjelent az i6 hatalmas eladasok voltak kinaba, majd a 6S-s is vettek ott. Szeriktem ott sem evente/ket evente valtanak telot az emberek. (Az Apple is ugy szamol, hogy egy iPhone-t 3 evig hasznal egy user(ek) mielott visszakerul a recycle programba) plusz, aki vett egy 4,7"-os telot vagy nagyobbat haszanal, az nem biztos, hogy vesz egy 4"-osat. (Az azsiai piacrol koztudott, hogy jobban erdeklodo a nagyobb kijelzomeret irant) aki meg akart 4"-os eros telot es kicsi iPhone-t az most meg tudta venni. Kinaba 3 millios elorendeles volt. Nem sok, de ha figyelembe vesszuk, hogy i6 es i6S mennyi ment el ott elotte, plusz az azsia kijelzomeret fetisizmus, szerintem nem is olyan rossz.
Emellett a kinai gyartok nagy belso versenyt csinalnak (kormanyzati alanyulassal) a kiani okostelefon piacon. (Meizu, Xiaomi stb. minosegibb kinai gyartok)

(#98) kali válasza ToniSoprano (#96) üzenetére


kali
legenda

hol olvasható érdemben ez a 26% és mikori kimutatás?
én ezt találtam, idén februári, a tavalyi negyedik negyedévben épp javult ott az apple helyzete; link

(#99) ToniSoprano válasza kali (#91) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Hát ez baromi rossz üzemidő, ha nekem ilyen rossz kijelző időim lennének két aktív dual simmel fomyamtos LTE-vel nem mutognám. Alig használsz programokat pl. whatsapp, skype, messenger és társai hol vannak?
Újabb példa rá, hogy mennyire rossz az üzemideje az Iphonoknak szörnyű, ennél bármelyik 50-60 ezres min 2500 mAh-s droidos teló jobb. De pl. a redmi 3-mal 8-10 órás kijelzőidőket lehet elérni: pl. itt a telóm délután 3 óra 27 prec kijelzőhasználatnál állt 53%-on és elég sok program megy online a háttérben pl. Whatsapp, Skype, gmail, időjárás, bár itt többnyire böngésztem és messengert használtam:
[kijelzőidő]
[link]

Kali: a mostani cikkben a táblázatot nézd meg "greater china" sor és ott a "year to year revenue" oszlopot.

[ Szerkesztve ]

(#100) kali válasza ToniSoprano (#99) üzenetére


kali
legenda

ez rossz?
ember, te melyik csatornát nézed? :DD
nagyon benézel valamit... :N
bő 5 napot ment egyfolytában a telefon (végig 4g hálón) és amellett volt bő 7 óra (kijelzős) használat, ráadásul még 20%-on állt akkor az akkumulátor!
sok telefon csak szeretne ennyit tudni, többek között a tiéd is...
a tiédnél 14 óra készenlét (nem használat!) és már félen az akkumulátor! vágod, hogy amit betettem képet, azon ~ a tízszerese készenlét van?!?! :)
neked mennyi volt a kijelzős üzemidő? 14 órát megy neked készenlétben félig akkumulátorral, akkor majdnem a duplája 20%-ig, abból mennyi a kijelzős üzemidő?
a negyedét, netán a felét tudja azért annak összességben a telefonod, amilyen képet én tettem az enyémről? :)
minek használjak csevegős alkalmazásokat, ha nincs azokra szükségem?
ingyen telefonálás, ingyen sms és imessage...stb., facebook böngészőből.
őszintén szólva, az én ismeretségi körömben nem is divat mobilon az általad felsorolt alkalmazások használata, néhányan még komolytalannak is gondolják azokat. (nem az én véleményem, engem nem érdekel, hogy ki és mit használ, de rajtam sem kérje számon senki, hogy mit és mit nem, miért és miért nem.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.