Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stutga


stutga
tag

Ez igen. Végre elkezdtek tartós, magas minoségu telefonokat gyártani?! Ugy látszik már nem annyira fontos cserélni negyedévente oket mint az elso 4 gen során. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) hallador


hallador
addikt

Szerintem ez várható volt, ha megnézem az Árakat. Hiába a komoly újítások a kijelzők terén, ha nincs arányban az ára a fejlesztésekkel. Meg persze Kínában ott a belpiac, ami az elmúlt évben nagyot fejlődött, mind minőség mind ár szinten. Európát szerintem már 2 éve elveszítette az Apple.
A PC üzletága pedig sajnos szintén ebben a cipőben jár szerintem, USA/Kanada/Japán kivételével nem tudom amúgy kinek éri meg mindannapi felhasználásra, mert azért a FullHD felbontású más termékek elérhetőek egészen jó árban, arra minőségre amit az Apple nyújt pedig nincs szükség a mindennapokban, hiszen 2 - 3 évente csere, arra jó egy fele annyiba kerülő készülék is.
Meg az Chrome OS eléggé odacsapott a klasszikus Apple piactérre, az oktatási intézmények piacára, harmad áron, és pont megfelelő minőséggel.

Persze elfogadnék, céges eszköznek bármilyen Apple terméket, de magamnak a saját pénzemből soha nem vennék.

(#1) stutga

Szerintem itt az van, hogy rájöttek, hogy nem kell feltétlenül drága telefon, hogy elérjék a céljukat. Az android eléggi feljött használhatóságban. Mondjuk a csúcstelefonok ott sem olcsók/olcsóbbak, de a középkategória is eléggé használható, ami az Apple esetében az SE megjelenése előtt 2 éves telefonokat takart.

(#3) Scholes9

Szerintem is ez lehet inkább.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#3) Scholes9 válasza stutga (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jah talán megjött az emberek esze egy kicsit :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4) sixpak válasza hallador (#2) üzenetére


sixpak
nagyúr

Kijelzők terén melyik újitásra gondolsz?
Az 1100x hatszázvalahány pixeles képernyőre a 2016-os modellben....?
....az valóban rendkívüli. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#5) Ricardo


Ricardo
félisten

Várható volt. Mobil fronton nincs nagy előrelépés, sőt bizonyos dolgokban (pl kijelző felbontás), el is maradnak a konkurenciától. A tablet vonal a mobil kijelzők növekedése miatt nem igazán halad, a mac-nek meg erősődnie kell, most hogy jelenleg a VR betört a piacra.

[ Szerkesztve ]

(#6) hallador válasza sixpak (#4) üzenetére


hallador
addikt

Inkább itt arra gondoltam, hogy a nyomásérzékeny panel az IPhone-okban, vagy a retina MacBook-ok megjelenése tényleg akkoriban újdonság volt. Ma már nem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#7) Barcode_Rec válasza sixpak (#4) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Inkább a 2560x1600-ra, 2012-ben. :)

(#8) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Várható volt, hogy ez a növekedés nem mehet a végtelenségig. Ilyenkor még az apple hatalmas nagy parasztvakításai sem segítenek. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#9) Csapoati válasza hallador (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Force Touch viszont ezek szerint nem volt akkora vevőcsalogató feature a 6S-ekben.

Amúgy visszaesett az Apple, what a time to be alive, meg haldoklik a kapitalizmus, stb. stb. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) twollah1976


twollah1976
őstag

Ha jóval kevesebb nyereséggel adnák a termékeiket, jobban fogynának.

Amúgy meg várható volt, hogy a hegycsúcsról csak lefele vezet az út.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Véleményem szerint egy 5s ma is teljes mértékben használható telefon, akinek nincs igénye a nagyobb méretű kijelzőre annak sok baja nem lehet vele, nincs értelme váltani. Aki méretesebb kijelzőre váltott az már cserélt.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#12) helixP


helixP
nagyúr

Szerintem majd a következő negyedéves eredmény jobb lesz, azért az SE-ből fognak eladni.

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Pf, ez az Apple-nél amúgy is tervezett szokott lenni. Tudják nagyon jól, mikor mennek fel és mikor le. Legalábbis még tudják.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) Csapoati válasza janeszgol (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A year-to-year 10+%-os visszaesés kétlem, hogy tervezett lenne.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) Lord Sidious válasza sixpak (#4) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Mondjuk az iPad pro kijelzője...

Röviden összefoglalva tehát a rekordok amiket megdöntött a 9,7″-es iPad Pro kijelzője:

Az összes vizsgált kijelző esetében a valaha mért legjobb színhűség mindkét tartományban
Mobilkijelzők között a legalacsonyabb tükröződés
A legnagyobb fényerő a táblagépek között
A valaha mért legnagyobb kontrasztarány külső fény esetén
A betekintési szög változása esetén a valaha mért legkisebb színtorzulás

Teljes teszt a Display mate oldalán

(#16) hallador válasza tjhooker464 (#11) üzenetére


hallador
addikt

Itt szerintem az a baj, hogy aki ma vesz telefont az 5s árábaól egy jobb telefont is vehet, mint egy 2013-as telefont, bármennyire jó nem éri meg az árát. Nyilván ha valaki megvette, akkor annak igen, de újonnan 5s-t venni badarság lenne, annyiért.

(#15) Lord Sidious

Ez mind szép, csak kérdés erre kinek van igénye? Mert szerintem elenyésző, az a terület, ahol ezeket megnézik. Amúgy tényleg frankó a cucc, de amennyibe kerül, és amit tud elenyésző a felvevőpiac.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) Matada2.3 válasza Csapoati (#14) üzenetére


Matada2.3
veterán

Épp, hogy tervezettnek kéne lennie, vagy legalábbis előre kiszámoltnak.

Finn the human

(#18) ctvagyok válasza tjhooker464 (#11) üzenetére


ctvagyok
őstag

Sőt ezt el lehet mondani az 5s-el egy generációba tartozó Androidos csúcskészülékek nagy részéről is.

Egyszerűen a konkurencia beérte az Applet. Bár ettől még szerintem fog rekordot dönteni új iPhone. Ezt tartom a csökkenés egyik okának. A másik persze, hogy nincs olyan feature, ami cserére ösztönözné az embereket.

A táblagépek meg túl jók lettek arra, hogy évente cseréljék őket. Amíg egy telefonban ott lehet egy új kamera, egy másik design, addig egy táblagép nem nagyon tud előrébb lépni. A másik, hogy a telefonra ott az előfizetés, ami lejár, nagyobb eséllyel amortizálódik is.

[ Szerkesztve ]

(#19) Lord Sidious válasza hallador (#16) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Azért azt vedd figyelembe, hogy Az A7 és az A9 közötti "naprakészsége/használhatósági" szintkülönbség, jóval kisebb, mint anno egy A5 és A7 kötött.

Az A9 és főleg az A9X "kicsit" durva lett, konkréten nem nagyon van a piacon olyan alkalmazás, felhasználási mód, amivel meg tudod izzasztani. Az A9 több, mint fél éves és a Snapi 820 tudja befogni. Az A9X-et pedig semmi. Mindemellett érdemes észbe tartani, hogy 3 hónap és jön a következő gen. SoC, ami ezeknél is erősebb lesz, miközben egy A7-el is simán el lehet lenni, ergo minek váltson az ember?

Az Apple is úgy számol az iPhone-ok esetében, hogy a felhasználó 3 évig használja az eszközt.

ctvagyok: A tabeletes észrevétellel teljesen egyet értek veled. Konkrétan 4-5 évig is bírja egy iPad. Egy iPad 2-3, a mai napig tökéletes eszköz, nem akad, gördülékeny, 500-600 töltési ciklus után is jól bírják az aksik bennük. Én 1080p/60fps-es videókat is simán tudok velük vágni iMovie-ba és szép gyorsan renderel. Így nincs igényem a váltásra.

Csak azért fogok venni egy 9,7"-es Pro-t, vagy egy 12,9"-es Pro-t, mert a melóba heti 2 napot a PC simán ki tudom vele váltani és nagyon könnyen hordozható, 256 GB is elég, LTE is okés. (főleg a céges kártya havi 20 GB-os csomagjával :) és mert nem mellesleg nagyon jó áron tudom beszerezni, hivatalos forrásból)

[ Szerkesztve ]

(#20) Scholes9 válasza tjhooker464 (#11) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Tökéletesen használható :) Ezt is éppen arról írom :)

Szerintem még 2 évente is felesleges iPhone-t cserélgetni nemhogy évente :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21) Quqesz válasza helixP (#12) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Állítólag az SE sem fogy nagyon. Múltkor beszélgettem az MM-ben az eladő csajjal és mondta már nincs meg az a nagy hájp a szifon körül és az új SE-t sem viszik tömegesen.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#22) énvagyokaz^^


énvagyokaz^^
tag

Kíváncsi lennék hogy akkoris a világ egyik legértékesebb cége lenne-e az apple, ha samsung módra hetente kiadnak egy új telefont.:D

(#23) hallador válasza Lord Sidious (#19) üzenetére


hallador
addikt

Ok, csak még mindig az a kérdés, hogy erre kinek van igénye, rendben, hogy ez a cucc tényleg ma a legjobb tabletek között van sőt talán a legjobb is, de az a baj, hogy ennyiért kicsi lesz a felvevő piac, ennyi pénzért a Sahara szintű tableteket szokták árulni, ami nem ilyen irányultságú eszköz, hanem ipari tablet. Ami azért a felvevő piac szempontjából is nagyon más árkategóriát képvisel.
Szóval bármennyire szép, gyors, és jó, sajnos nem nagyon gondolom, hogy erre nagy kereslet lesz USA-n kívül, de ott sem akkora.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Ez várható volt.

A térerő veled van!

(#25) #06658560 válasza Lord Sidious (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tudtommal a samu tabjai oledek. Azok kontrasztjánál pedig csak hazudva lehet nagyobbat mérni. Bármilyen környezeti megvilágítás esetén.

(#26) Csapoati válasza Quqesz (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem akinek 6-ja vagy 6S-e van, az nem is fog SE-re váltani. Az 5S tulajok és droidosok/WP-sek lehetnek a célközönség, de akkor ezek szerint utóbbiak se nagyon akarnak kisebb kijelzőre váltani. De szerintem az Apple se számolt gigaeladásokkal, elég ha az 5S-esek és az a pár százalék, akinek korábbi készülék van, vált.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) Lord Sidious válasza hallador (#23) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Az iPad-ek legfőbb felvásárló piaca, jelenleg az oktatás és az üzleti szektor. Itthon is pl.: IBM, MSCI, KPMG, ITSH száz számra vette őket. Csak úgy, mint a NIIF az iskola projektjeihez. Nem lennék meglepődve ha a 10,2 millió eladott iPad-ből, az 50% nem a cunsomer piacon talált gazdát, hanem a BTB, BTC, és egyéb vállalati szektorokban, illetve az oktatásba. Amúgy meg, szerintem még itthon is sokaknak vállalható kiadás hosszú távra egy iPad, főleg ha a családba többen is használják.

Van akinek a tablet, mint termékkategória teljesen értelmetlen, másnak pedig egy olyan ökoszisztéma kiegészítő, rés betömő eszköz, amivel nagyon jól elvan és 3-4 évente simán vesz egy újat, mert ténylegesen "szüksége" van rá.

(#28) #57919488


#57919488
törölt tag

Lassan telitett a piac es nincs olyan attores amiert erdemes lenne cserelni egy 5S/6S-t.
szerk:
Az SE el lett kapkodva de nincs ra szukseg a piacon. Mintha kellene eroltetni egy 5C kaliberu dolgot :N

[ Szerkesztve ]

(#29) hallador válasza Lord Sidious (#27) üzenetére


hallador
addikt

Ok, de nem Ipad Pro, ugye arról volt most szó. A másik, amely cégeket most felsoroltál nagyon, nagyon kétlem, hogy azon csatornákon szereznék be a masinákat, amiken egy sima User, szóval azért ne keverjük össze a szezont fazonnal. Ez kb olyan mintha azt mondtad volna, hogy x,y,z, notebookgyártó terméke a 15 000 főz multinál azért annyira elterjedt, mert annyira jó, de nem, hanem azért, mert amit Te megvehetsz 400 000 Ft-ért azt Ő az adó leírásból, eg a kedvezményből megkapja 150 000 Ft-ért kb, na ez valahogy így lehet 5 - 600 Ipan esetében is, és nem Pro-ról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#30) vicze válasza hallador (#23) üzenetére


vicze
félisten

Erre ugyan az a beragadt lemez lesz a válasz. :)

Leírtam megjelenéskor, hogy a Pro egy olyan kicsi rétegtermék, ami csak veszteséget fog termelni. (Ahogy a "minek frissítsünk HW-t" Mac Pro is mellesleg.) Egyszerűen azzal, hogy az Apple a Mini piacra dobásával megteremtette az olcsó Apple tabletet és a Pro meg minden küszködés most arra irányul, hogy emeljék valahogy az profithányadot, mert a Mini-é egyszerűen túl alacsony és az lekanibalizálja a teljes termékpalettát.

Ez az egész rohadtul nem a HW-tól szól, hanem az igényekről és az árról. Ha Apple nem lépi meg a 7"-t akkor még nagyobbat esetek volna a teblet piacon, most a Mini-vel a részesedést megtartották, csak egy csomó profitot buktak cserébe.

Telefon szinten meg telítődött az összes piac, így csak a két évente ingyen váltók maradnak.

(#31) Ste válasza Lord Sidious (#27) üzenetére


Ste
addikt

A B2C pont a consumer piac, azaz nem vállalati és nem üzleti szektor
A B2B amit jól írtál

[ Szerkesztve ]

(#32) DrBubo77 válasza stutga (#1) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez vicc akart lenni? :DD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#33) scbb válasza hallador (#16) üzenetére


scbb
tag

5s-t szolgáltatónál érdemes venni most, konkrétan next-s el az én díjcsomagomban 30-60e forint között van a galaxy A3(2016), P8 lite, m4 Aqua, desire 626, galaxy j3. Ja meg az i5s. Ezek közül nem kérdés melyik éri meg a legjobban.

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#34) janeszgol válasza scbb (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljesen egyértelmű, a Galaxy A3 2016. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) hallador válasza scbb (#33) üzenetére


hallador
addikt

Ok, csak mi van ha nekem nem kell előfizetés, meg ha van céges kártyám nyilván ezt így éri meg venni, de ha megnézed, akkor egy 3 éves készülék sehogyan sem ér meg 120 000 Ft-ot.
Mi van ha én nem akarok havonta x 1000 Ft-ot fizetni 24 hónapig? Akkor mennyire éri meg?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#36) Lord Sidious válasza Ste (#31) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Igen, tényleg. :) a B2G-re gondoltam. A C2C, és a BTC kiesik.

(#37) scbb válasza hallador (#35) üzenetére


scbb
tag

Lehet nem fogalmaztam érthetően. Úgy kellett volna írnom, hogy csak úgy éri meg :) Amúgy teljesen igazad van 120-ért nem éri meg az 5s ma már.

Mondjuk én mindig annak a híve voltam, hogyha nincs lecsó, akkor inkább egy kétéves flagship, mint egy jelenlegi középkat, csakhát ugye appleből nincs csak flagship :D

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#38) gutriqper válasza stutga (#1) üzenetére


gutriqper
tag

Szerintem eddig sem a cserélgetésről volt szó nagyobb részben. A világon már mindenki megvette az iPhone-ját, aki akarta. Innentől szerintem az iPhone használók száma nem fog jelentősen növekedni, hanem az eladások a régebbi készülékek lecserélésén fognak alapulni.

(#39) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

egy kis infóadalék a témához, a lényeget kiemelve:

"Az egyórás telefonkonferencia során Tim Cook és Luca Maestri az eredmények ismertetése mellett közölte az Apple saját előrejelzését is a Q3-at (az áprilistól júniusig tartó időszakot) illetően. Eszerint a cég bevétele valahol 41 és 43 milliárd dollár közé várható majd, ami 2015 azonos időszakához képest 13-17%-os visszaesést jelent. Most egyébként a korábban jelzett sáv alsó értékét érte el a cég. A részvényárfolyam a bejelentés esni kezdett, jelenleg 8%-os mínuszban van (tőzsdezárás után)."

iPhone:

"Noha az iPhone-eladások csökkentek, az iPhone SE-re hatalmas a kereslet (az új modell már a negyedév lezárulta után jelent meg, így nincs benne az adatokban), jelenleg nem tudnak eleget gyártani, de 1-2 hónapon belül beállhat a kereslet és kínálat egyensúlya. Sokkal többen vannak azok, akik a kis kijelző miatt választják a típust mint amire az Apple számított. A másik célközönséget azok jelentik, akik olcsóbb telefont keresnek, az ő számuk megfelelt a cég várakozásainak. Soha ennyien nem váltottak egyébként Androidról iPhone-ra mint az elmúlt hat hónapban, ráadásul az aktív iPhone-ok száma 80%-kal nőtt két év alatt. A meglévő felhasználók 95%-a lojális a márkához, ami durva arány. Az eladások sem csökkentek mindenhol, Indiában például 56%-os növekedést sikerült elérni (bár a mostani áremelés után ez valószínűleg nem lesz tartható). Azt is elárulták, hogy arányaiban többen váltottak iPhone 6s-re mint annak idején iPhone 5s-re, az iPhone 6-ra váltók arányával azonban ez nem tud versenyezni"

iPad:

"Ami az iPadet illeti, Tim Cook bizakodó, bár már évek óta ezt hallgatjuk. Az Apple azt várja, hogy a következő negyedév az utóbbi időszak legjobb iPad-számait hozza majd, köszönhetően a 9,7″-es iPad Prónak (ez is a Q2 után jelent meg). Az iPad részesedése 72%-os a nagyvállalati, oktatási és kormányzati piacon, és 78%-os a 200 dollár feletti táblagépek piacán. A felhasználók 97%-a elégedett a termékkel. Egy felmérés szerint azok közül, akik a következő 6 hónapban tervezik a táblagépvásárlást, 59% venne iPadet, ami háromszor akkora arány, mint a következő legnépszerűbb márka. Az IBM egyébként több mint 200 üzleti alkalmazást készített eddig iOS-re a partneri kapcsolat bejelentése óta."

Apple Watch:

"Azt azért elárulták, hogy az Apple piacvezető az okosórák terén, illetve hogy a felhasználók 94%-a elégedett az órájával. Tim Cook figyelmeztetett, hogy az Apple Watch eladásai ugyanolyan szezonális tendenciákat mutatnak, mint az iPod, vagyis az összes mennyiség 40%-a a karácsonyi szezonban fogy. (A konferenciahívás legviccesebb pillanata egyébként az volt, amikor Tim Cook óráján bepittyegett a „Time to stand” funkció.)"

Osztalék, KP és adó:

Az osztalékot 10%-kal emeli a cég a jövőben, ez 57 centet jelent részvényenként. A készpénztartalék 232,9 milliárd dollárra (64 ezer milliárd forintra) nőtt – ennek 90%-át az Egyesült Államokon kívül tartják, és reménykednek benne, hogy a hazavitelt sújtó jelenlegi kb. 35%-os plusz adót mérsékli a kormányzat a jövőben. Egyébként az Apple volt az USA legnagyobb adófizetője tavaly, elég nagy előnnyel. Az elmúlt egy évben 15 céget vásároltak fel.

a teljes cikk itt van

[ Szerkesztve ]

(#40) flexxx2


flexxx2
őstag

Itt mindenki azt hiszi, hogy csak az IPhone eladások esnek. A többi csúcskészülék is így fog járni még az idén.

(#41) Lord Sidious válasza flexxx2 (#40) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

A kínai gyártók és főleg az Arirang AS1201 jól betesz a felső kategóriának :D

(#42) hallador válasza flexxx2 (#40) üzenetére


hallador
addikt

Amúgy szerintem is így lesz, csak az apple, aki a leghamarabb megérezte

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Nem kell meglepődni.
Iphone 6s-t használok de ha nem durrantanak valami nagyon nagyot tuti elvesztettek.
Rettenetesen idegesítő dolgokat nem tud,még mindig.
230e Ft 16 gb tárhely miért nem 32gb,nincs bluetooth küldés,vízállóság,gyors töltés,értesítés kijelzés,bővíthetőség,torrentezés,nfc korlátozottság meg egy rakás más dolog.
A szoftver itt is megdöccen,néha akad is,alig van különbség csúcs android 6.0 vagy 6.1 futtató készülék között.
Nyomás érzékeny dolog 20-ad rangú dolog.
Kamerában,kijelzőben,anyag használatban vagy megegyezik de sok esetben több gyártó is túlszárnyalta Samsung 7-es sorozat,Lg ,Htc akármelyiket nézzük.
Garancia Samsung háztól-házig viszik 2 évig,Huawei P9 3 év,3 hó kijelző,3 hó készülék garancia :Y.
Apple csúcs minőségre ad ratyi 1 évet,kit érdekel hogy világ ha nem megyek külföldre?!

Ezekre mondhat akárki akármit ,de nagyon sokan rájöttek és ha nem találnak ki valamit nagyobb lesz a csökkenés.
Egyszerűen nem értem hogy megcsinálhatnák a világ legjobb telefonját ha fenti 4-5 dolgot beletennénk,de csak azért sem és ez nagyon unalmas.
A jack csatlakozó állítólagos elhagyása meg olyan dolog hogy szintén sok embernek idegbajt fog okozni.

(#44) Gentleman. válasza SonyNex7 (#43) üzenetére


Gentleman.
csendes tag

én már csak azt nem értem, hogy te nem nézel utána , hogy milyen telefont veszel?
ezek eddig se voltak , ezután sem lesznek..

32GB dolog már rég kívan vesézve, hogy ilyen az üzlet politikájuk!

egy nagyon sarkított példa : ha Rolexet veszel, azon sírsz, hogy mennyibe kerül és , hogy nincs háttérvilágítás ??

ha valakinek minden földi jó kell egy kütyübe, másfelé nézelődjön. sajnos ez a helyzet.

Várható volt.

(#45) Cilindrik válasza SonyNex7 (#43) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

"bluetooth küldés, vízállóság, gyors töltés, értesítés kijelzés, bővíthetőség, torrentezés, nfc korlátozottság meg egy rakás más dolog".

Ne haragudj a kérdésért de ilyen igényekkel hogy keverdtél egy iPhone 200 Km-es körzetébe?

[ Szerkesztve ]

(#46) Fejvadi válasza stutga (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Csak valami hasonlót.

(#47) flexxx2 válasza Lord Sidious (#41) üzenetére


flexxx2
őstag

Félreértettél, nem fogják lecserélni az újabbra.

(#48) Lord Sidious válasza SonyNex7 (#43) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Samu háztól házig már régóta nincs... Az Apple is 2 évet ad, 1 éj jótállás+1 év szavatosság.

A 32 GB-s alapmodell nagyon valószínű, hogy érkezik a kövi gen.val. 32-64-128, vagy 32-128-256, mint az iPad Pro-nál. A lényeg, hogy tereljenek a nagyobb tárhelyű típus fele. Amúgy nincs is olyan gyors microSD, ami az iPhone 6S-be lévő NAND flash sebességét akár csak megközelítené.
Vízállóságról annyit, hogy jelenleg se a 6S-nek se az SE-nek nincs IP68-as tanúsítványa, de mégis elég jól elvannak fél egy órát a vízbe. (SE-ből láttam már olyat is, ami 4 órát volt vízbe és közbe lefagyasztották és életbe maradt. Persze ettől még lehet, hogy idővel kijön a gebasz.)
BT küldés (AirDrop), hogy miért nem terjed ki minden fájra, az elég evidens. A torrent hiányolása meg is adja a választ. Az sem lesz. Ha kell, akkor Jail Break-el meg tudod oldani. Nem nagy művészet, egyszerűbb, mint mokolni droidon.

Kamera: érdekes módon vakteszten a többi csúcskészülék használói is az iPhone képeire voksoltak ;] ha nem jön be, vagy nem elég a gyári, van kismillió egy (persze ingyenes, mert a torrent hiányát pótolandó, nehogy már fizetni kelljen egy alkalmazás fejlesztőnek, hisz ők pusztán szeretetből dolgoznak) kamera app, amivel mindent tudsz finom hangolni.

(#49) Lord Sidious válasza flexxx2 (#47) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Csak hülyéskedtem :) én is egyetértek azzal, hogy eljutottunk arra a szintre, hogy nem éri meg 1-2 évente készüléket cserélni, ha van egy aktuális csúcs készüléke valakinek. Már nem olyan látványos és négyütemű a fejlődés az iparágban, mint pár éve.
Pl.: i3GS-ről i4-re érdemes volt váltani, i4-ről i4S-re is. De pl. i5S-ről i6-ra nem (ha a kijelző méret nem volt abszolút fontos szempont)

(#50) Lord Sidious válasza SonyNex7 (#43) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Szerintem Mossberg jól összeszedte azokat a dolgokat, amikbe az i7-nek gurítania kéne, meg az iOS-nek, hogy pariba maradjon.

"1. Jobb akkumulátor üzemidő: ez akár a készülék vastagodását is eredményezheti, de inkább ez, mint hogy a Smart Battery Case-t kelljen használni – így Mossberg.

2. Gyorsabb töltés: bár az Apple-eszközöket nem tart olyan drámaian sokáig feltölteni, a Samsung ebben már gyorsabb, úgyhogy ezen a téren is újítani kell, plusz akár a vezetéknélküli, indukciós töltés sem jönne rosszul.

3. El kell tüntetni vagy komolyan csökkenteni kell a kijelző körüli kávát: ez nagyobb kijelzőt és kisebb vázat is jelentene egyben.

4. Valamilyen szintű optikai zoom: a dupla kamera erre megoldás lehet, és versenyelőnybe hozná az Apple-t. De azért a kamera gyorsabban is betölthetne, és jobb minőséget produkálhatna gyenge fényviszonyok között is.

5. Legyen még strapabíróbb az iPhone: bár a 7000-es alumíniumból készült váz most is elég erős, de nem vízálló, és csúszik a hátlapja, tovább a kijelző is nagyon könnyen törik. Ha ez megoldódna, még kevesebb tokot és kijelzővédő-fóliát kéne használni, ami elrontja a telefon dizájnját.

6. Növelni kell az alap tárhelyet áremelés nélkül: 16 GB már nagyon kevés, vagy 32 GB-ról, vagy ha a nem csökken annyit a profit, akkor 64 GB-ról kell kezdődnie az alap tárhelynek az új iPhone esetében.

7. Jobb gyári alkamazások kellenek: Mossberg már korábban is kritizálta az Apple-t, hogy nem teljesítenek szoftveres téren olyan jól, mint régen. Mail, Apple Maps, Siri – mindegyikre ráférne a ráncfelvarrás, továbbá átjárhatóvá kell tenni az iMessage-t a platformok között."

a teljes cikk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.