Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Garada


Garada
őstag

Az ilyen dolgok miatt nem fogom sose megbánni, hogy konzolos lettem a végére teljesen megérte és számomra költséghatékonyabb megoldás is. :K

(#2) wolfman


wolfman
veterán

Miért van olyan érzésem hogy most is az optimalizálás nem megy? Persze dicsérendő, hogy foglalkoznak vele, csak rettenet gáz, hogy minden játéknak ennyi idő kell a normális elkészüléshez. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3) gianni85


gianni85
veterán

Szegény PC-sek, én meg már 2013 szeptemberében végigvittem egyszer, és pár napja másodszor, de bika PC-n 4K-ban lesz biztos a legjobb ezzel játszani (NEM!). (már X360-on is baromi jó élmény volt, a sztori a lényeg, nem a grafika)

(#4) JanR


JanR
addikt

Örülök, bár azt hittem, hogy majd augusztus lesz. Remélem ezt az április dátumot már tudják tartani.
Aztán sok időm lesz rá, jön a nyári szezon - biztos nem otthon fogok ülni.. jobban örültem volna, ha még ebben a fos időben adják ki :U

(#5) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Legalább 2020 a világvége előtt egy héttel adják ki, hogy mindenki élvezni tudja ha többet nem is legalább egy hétig. ;]

(#6) Petike1007


Petike1007
tag

Én inkább kivárok egy hibátlan verziót, mint egy tiszta bug-os vagy híresen rosszul optimalizálttal próbálkozzak...
Aztán majd a grafika meg a játékélmény kárpótol mindenért :)

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#7) 1023 válasza Garada (#1) üzenetére


1023
csendes tag

hát hogy költséghatékonyabb lenne a konzol mint a pc az egy jó kérdés,és nemis vagyok benne biztos,de én is örülök hogy van itthon konzol és már lassan megunja az ember mikor mások még csak várnak rá.egyébként teljesen megértem őket, hogy mérgesek már.

(#8) laceszgamer válasza Petike1007 (#6) üzenetére


laceszgamer
addikt

Valahogy annyira álszent szövegnek érzem mikor a konzolosok azzal takaróznak, hogy a grafika semmit se számít... igen, szerintem is a játékélmény a mérvadó, de ha a lehetőség adott mellé a szép körítésre is, akkor miért is ne?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#9) gianni85 válasza laceszgamer (#8) üzenetére


gianni85
veterán

Nekem 360-on nagyot ütött a játék, és most második végigjátszásra One-on nem éreztem, hogy a grafikai tuning bármi plusz élményt adott volna. Örülök, hogy ugyan gyengébb látvánnyal, de már másfél évvel ezelőtt átélhettem a GTA V élményt
Egyébként se a X360, se az X1 verzió nem volt bugos. Előbbinél talán nem volt teljesen stabil a frame, de szép volt a játék. És abban is biztos vagyok, hogy a PC-sek nagy része kb ahhoz hasonló grafikával fogja tolni a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#10) Manbal válasza gianni85 (#3) üzenetére


Manbal
senior tag

nem kell "bika PC" a full HD 60 fps-hez, de birka user az kell a 20 fps laggos X360-os "élményhez"...

(#11) Maxentius


Maxentius
addikt

Április 14... melyik évben? ;]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#12) T.G.B válasza laceszgamer (#8) üzenetére


T.G.B
tag

(jó játékélmény) - szép grafika 5/3
(szép grafika) - jó sztori 5/3
(szép grafika) + (jó sztori) 5/5*

remélem megéri majd ezt a nagy várakozást, mert minél később adják ki annál kevésbé érdekel engem :(

[ Szerkesztve ]

(#13) philips20


philips20
aktív tag

Na jolvan mostmár,megin késik??? Ez komoly??
Most már tényleg elmennek a pi..ba.

(#14) Petike1007


Petike1007
tag

Nyilván a konzolosok most a konzolt istenítik a pc-sek meg a pc-t...
Viszont szerintem a grafika igenis számít...ha meg a konzolosoknak nem számít, akkor miért nem játszanak egy 15éves nintendoval, vagy az első playstation-nel?

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#15) laceszgamer válasza gianni85 (#9) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nem PC vs konzol vita a célom, csak arra akartam rávilágitani, hogy ha benn van a lehetőség értelemszerűen ki lehet használni. Játékélmény ugyan az lesz, az a része meg totál egyedi igények, hogy valaki mondjuk majd 1024-ben vagy épp 4k-ban tolja.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#16) T.G.B válasza Manbal (#10) üzenetére


T.G.B
tag

;] ez azért erős volt :D

(#17) #52815360 válasza gianni85 (#3) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ugyan, nem sietünk mi sehova. Messze van még az 5 eurós bundle :DDD

(#18) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Addig addig halogatjak mig teljesen elvesztem az erdeklodesem iranta. Jo, gondolom nem vagyok reprezentativ minta :)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) philips20 válasza laceszgamer (#15) üzenetére


philips20
aktív tag

Nekem ps4 re meg van, de nem játszom vele, mert nem jön be rajta a játékélmény, pc n sokkal jobb, legalább is nekem.

(#20) oriic válasza Maxentius (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remélhetőleg még idén. :D

Live-Die-Respawn

(#21) Wasp_HUN


Wasp_HUN
tag

Érdekes egybeesés, hogy a 2K pénzügyi éve és első negyedéve március végéig tart. Lehet eléggé feltornászta a mutatókat az Evolve és inkább a 2. negyedévet akarják erősíteni a PC-s verzióval. Elvégre a következő negyedévben nem igazán jelenik meg a 2K-tól semmi eget rengető.

Valahogy ezt sokkal elképzelhetőbbnek tartom, mint azt, hogy a sok száz alkalmazottal dolgozó, több stúdióból álló Rockstar annyira inkompetens lenne, hogy ennyi idő alatt képtelen lenne egy PC verziót összerakni... 10-20 emberből álló Indie stúdiók képesek több platformra egyszerre megjelentetni a játékaikat.

Remélhetőleg a PC-s verzió tökéletesen optimalizált és hiba mentes lesz... majd meglátjuk.

Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

(#22) gianni85 válasza Manbal (#10) üzenetére


gianni85
veterán

Köszönjük Emese! :C

(#21) Wasp_HUN
ebben lehet valami

(#15) laceszgamer
persze vágom, én se akarok vitázni, mert semmi értelme. Csak annyit akartam mondani, hogy szerintem a grafikai tuning nem ér meg majd 2 év várakozást egy GTA 5 szintű játéknál, mert annyi pluszt nem ad. A jobb grafikától se lesz ez a játék realisztikusabb

[ Szerkesztve ]

(#23) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Hurrá.

A.

(#24) RaZroX válasza gianni85 (#3) üzenetére


RaZroX
addikt

Ja... azért dolgoznak ennyit a grafikán és fejlesztenek folyamatosan mert nem lényeg..
Felejtsük már el ezt a baromságot, azért rakunk össze erős gépet, hogy szép játékokkal játszhassunk, nem pedig, hogy jobb legyen a story élmény... Attól még, hogy a történet a legmeghatározóbb dolog, nem elhanyagolhato a grafika se.

This is the way

(#25) Ultrazord


Ultrazord
tag

egyszerűen szerintem csak nem akarnak akkorát hibázni, mint anno a 4-el. Ha most kiadják közel tökéletesen, akkor nem csorbul tovább a renoméjuk és a pcs eladás is jobb lesz mint valaha...
na meg persze ebben benne van az is, hogy van multi része, ami sokakat fog a warezról átterelni, még ha először le is szedték törtben. A sok bug kiderül a tört verzióban és elmegy a vásárló kedv.

nem véletlen, hogy megéri nekik fejlesztési időt szánni még rá.

(#26) Wasp_HUN válasza RaZroX (#24) üzenetére


Wasp_HUN
tag

Így van. Bármennyire is szeretik az emberek hangoztatni, hogy a grafika érdektelen, elég megnézni a nem rég megjelent Order: 1886-ot. Azt se azzal reklámozták, hogy a legkreatívabb játékmenete lenne vagy hogy ez az abszolút sandbox élmény és a legtöbb ember se arról beszélt a különböző fórumokon, hogy az AI milyen kreatív.

Persze a játékélmény és a sztori fontos és számomra nélkülözhetetlen aspektusa egy játéknak (oké a sztori annyira nem, mert nem játszom ezekkel a lineáris akció játékokkal), de nem ok nélkül tartunk ott, hogy az E3-on felcsicsázott trailereket és képeket mutogatnak és egész marketing hadjáratok épülnek arra, hogy egy játék milyen szép.

NeoGaf-on lehet néha jókat mosolyogni mikor egymás alá kerülnek olyan topikok, hogy kit érdekel a grafika és aztán az Uncharted 4 szebb, mint a valóság. Ha másért nem is azért fontos a jó grafika, mert segít eladni a terméket.

Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

(#27) Daffchy


Daffchy
őstag

Már a márciusi halasztáson is kiakadtam.
Addig húzzák míg visszamondom az előrendelést...

(#28) gianni85 válasza RaZroX (#24) üzenetére


gianni85
veterán

Fejlesszenek, és jöjjenek az Order-hez hasonló csilivili grafikájú rövid, faék csőjátékok. Lehet az első komment rosszul jött le, de utána kifejtettem, hogy a GTA5 szerintem pont az a játék, ami ugyanúgy élvezhető X360 szintű grafikával, mint ahogy majd csuda PC-n 4K-ban

(#29) Engikrisztus válasza Cathulhu (#18) üzenetére


Engikrisztus
tag

Akkor már ketten vagyunk.Azért ez tényleg bosszantó,hogy egy 2014-re(vagy már ki tudja mikorra) beígért játékot eltolnak 2 hónappal-laikusként ez elég soknak tűnik-majd utána megint tologatják 2-3 héttel.Mondtak volna tavaly novemberben 2015 májust oszt csókolom.Az talán tartható.
Wasp_HUN: igazad lehet.

[ Szerkesztve ]

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#30) csaba951


csaba951
veterán

január 27
március 24
április 14
május 5 - ???

Vicces, de úgy tologatják a dátumot, hogy nagyjából 1 héttel előre kerül. Május hónapban pont egy napra esik majd az aktuális kedd és a hónap napja. Ráadásul hónap eleje, amikor a legtöbben a pénzüket kapják.

(#31) RaZroX válasza gianni85 (#28) üzenetére


RaZroX
addikt

Attól, hogy egy játék szép, lehet jó atmoszférájú (lásd metro last light).
Illetve az, hogy neked elég egy mai játék PC-s minimum grafikájánál alacsonyabban lévő szint, az nem jelenti azt, hogy ez mindenki számára elviselhető.

ui.: A 4K meg csak egy felbontás, nem pedig grafifkai elem.

This is the way

(#32) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Én ugyan meg fogom venni, de biztos vagyok benne, hogy ez a sok halasztgatás miatt rengetegen fogják letorrentezni, akkor meg jöhet a Rockstar, hogy a csúnya pécések... Örödig kör, de tényleg nevetséges mait a Rockstar csinál, miközben a pshez verzióhoz képest nem is lesz semmi plussz csak (jobb) élsimítás meg pár szűrő, ehhez azért nem kell olyan nagy optimalizálás.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#33) gianni85 válasza RaZroX (#31) üzenetére


gianni85
veterán

persze, hogy nem jelenti azt, írtam is, hogy szerintem.
További jó várakozást mindenkinek a játékhoz :R

(#34) Puma K válasza Wasp_HUN (#26) üzenetére


Puma K
veterán

+1

(#31) RaZroX

Egyetértek veled.

Sajnos akik ilyeneket irkálnak azok nem ültek még le egy komolyabb teljesítményű gép elé jászain bármilyen újonnan megjelent játékkal.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#35) Cathulhu válasza GeryFlash (#32) üzenetére


Cathulhu
addikt

Majd belerakjak szepen azt a DRM-et ami miatt a DA:I-hez es a TW:A-hoz sincs rendes tores, aztan csokolom (mondjuk azzal is csak azt ertek el nalam, hogy turelmesen megvarom, mig 2k-ert fogjak vesztegetni oket a steamen, nem azt hogy rohanok a masodik heten a boltba, mert nincs rendes crack). Mondjuk GTA5-t terveztem megvenni latatlanba is, de valahogy mostmar ez sem erdekel annyira.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#36) oriic válasza Daffchy (#27) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Volt ismerősöm, nem is egy, aki pont emiatt mondta most le az előrendelést, sőt refundot kért.

Live-Die-Respawn

(#37) gianni85 válasza Puma K (#34) üzenetére


gianni85
veterán

4690K + R9-290 már elég komoly teljesítményű gép, vagy mindenképp i7 és 980-nal kellett volna a játékokat kipróbálnom? Esetleg több GPU? :U

(#38) gyuribácsi88

mászterrész, 4k, 120fps, :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#39) TESCO-Zsömle válasza gianni85 (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Meg tudnád mondani, hogy mitől és mennyivel lesz rosszabb annak a GTA5, aki 2 évvel később tolja végig először? Megromlik a játékmenet 2 év alatt, vagy mi történik? Mert -bár biztos azért, mert fanboy vagyok- én nem látom, hogy egy játék mitől lenne rosszabb később, mint előbb?

A "további jó várakozást" meg olyan cinikusan írtad, mintha nem lenne semmi más, amivel játszani lehet, pedig -75%-os AAA címek garmadája sorakozik a legtöbb itt megforduló PC-user stam acc-ján arra várva, hogy valamikor egyszer majd lesz idő vele foglalkozni.

Mondom én ezt úgy, hogy elő se rendeltem a GTA5-öt, mert nem annyira érdekel. Star Citizen fejlesztése jobban leköt. Az meg még másfél év, mire elkészül. :))

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40) wednesday válasza TESCO-Zsömle (#39) üzenetére


wednesday
őstag

Nem leszel trendi. :DDD

Megjelenés után max 3 nap alatt ki kell pörgetni a játékokat, hogy elmondhasd ezt magadról. ;]

(#41) gianni85 válasza TESCO-Zsömle (#39) üzenetére


gianni85
veterán

Én nem állítottam ilyet, azt mondtam, semmivel se lesz jobb. Bár annyiból lehet rosszabb, hogy majd két évet kellett várni a játékélményre.

Az én Live account-omon is sorakoznak a 60-85% kedvezménnyel vásárolt AAA játékok végigjátszásra várva :K

(#42) TESCO-Zsömle
ezt a pörgetést én nem venném magamra (tudom nem is nekem volt címezve), mert pl jelen hír alanyában is 2x 60 órám van benne

FPS nézet a többségnek csalódás, persze nem akarom általánosítani, hogy senkinek se fog bejönni.

[ Szerkesztve ]

(#42) TESCO-Zsömle válasza wednesday (#40) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt a pörgetést sem értettem... Emberek végigrohannak minimális idő alatt játékokon, esélyt sem adnak maguknak, hogy átérezzék az egészet, aztán írnak valami cikket, hogy milyen szar az egész. Haverommal azon vitatkoztunk anno, hogy ha ő egy cseppet sem parázik a Doom 3-tól, akkor mi értelme van horror-játékokat játszania? Ez olyan, mintha úgy vedelné valaki literszámra a minőségi pálinkát, hogy képtelen berúgni...

(#41) gianni85: Azért azt állítani, hogy jobb nem lesz, eléggé nonszensz, elvégre a másfél év futási idő alatt csiszoltak a játékon, jöttek update-ek, elindult a GTA Online, stb. Az meg, hogy a jobb grafikától, az FPS-nézettől nem lesz jobb, mint 360-on megint csak eléggé furcsa kijelentés...

Akkor saját tapasztalatodból tudnod kell, hogy mennyit szoktál görcsölni egy még ki nem adott játék megjelenéséig... Ezen semmit nem változtat, hogy XY platformra előbb vagy később jön-e ki. Az egyetlen kényelmetlenséget az jelentheti, hogy ne nézegess gameplay-eket olyan játékokból, amiket később játszani szeretnél, de ez konzolon is ugyanannyira érint, mint PC-n. Nincs különbség.

A 2*60 óra az lófütty egy állítólag jó játékból. Borderlands-be van 452 órám, a második részében meg 480 és utóbbi még végig sincs játszva. A DeusEx:HumanRevoultion-ban, ami egy full Single Player játék, van 171 óra Missing Link nélkül. Payday 2-be 571 óra, de az ugye Co-Op fun, szóval legfeljebb a GTA Onlin-hoz lehetne hasonlítani. Test Drive Unlimited 2 - 430 óra, szintén online fun.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43) Redcaster


Redcaster
őstag

Előre látom az április 1.-jei tréfák legfőbb témáját gamer kereteken belül... Ha a Rockstarnak van egy kis humorérzéke, el is lövik :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) RaZroX válasza Redcaster (#43) üzenetére


RaZroX
addikt

Jah, "megjelent a GTA V PC-re és 1 napig ingyenes a késés miatt" :DDD

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#45) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Adnak 200ezer játékbeli pénzt kárpótlásul( elvileg adnak alapból 1 milliót)
Ha így folytatják lassan nem kell pénzt gyűjteni a játékban :P ;]

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#46) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Pufff neki. :(((

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#47) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

De most tulajdonképpen miért nem lepődtem meg ?.... :D

(#48) RyanGiggs válasza gianni85 (#3) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"bika PC-n 4K-ban lesz biztos a legjobb ezzel játszani"
Inkább a legrosszabb!!
Még nem létezik olyan PC ami a 4K-t megtudná élvezhető sebességgel hajtani.

(#49) laceszgamer válasza B.Á.L.!.N.T (#47) üzenetére


laceszgamer
addikt

Mert ez teljesen várható volt. 1 hónap lett volna a márciusi megjelenésig, de még semmi konkrét PC-s reklám vagy video, alapesetben ennyivel megjelenés előtt már sokszorosítani szokták a dobozos kiadást.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#50) laceszgamer válasza RyanGiggs (#48) üzenetére


laceszgamer
addikt

De létezik, de 1 misit nyugodtan rá lehet szánni hozzá. Tesztek már vannak, de élvezhető sebességgel csak CF és SLI rendszerek bírnak még, ott se több 100 hanem maximum ilyen 100 körüli értékek.

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.