Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomi5244


tomi5244
őstag

A projektornál az a 38dB érték soknak, átlagosnak vagy hangosnak számít?

[ Szerkesztve ]

(#2) b.


b.
félisten

Nem értem , hogy a Philips miért ennyire drága még mindig.Régóta a márka nagy rajongója vagyok, de kissé sokallom ezt az árat egy alapvetően átlagos képminőségű készülékért, android ide vagy oda. Különösen , hogy 8-10 ezer forintért már szuper androidos okosítókat lehet venni, nagyobb tudással.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) Feketelaszlo válasza tomi5244 (#1) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ez az érték max. fényerő (4000 lm) mellett érvényes, ahhoz átlagos/jó. Eco üzemmódban kissebb fényerő és áramfelvétel mellett a ventik sem pörögnek annyira, arra 33dBA-t ír, az már tűrhető.

(#4) #65675776


#65675776
törölt tag

Annak mi értelme, hogy a VRM-nek csak a fele kap hűtést?

(#5) twollah1976 válasza #65675776 (#4) üzenetére


twollah1976
őstag

Tervezett elavulas.
Csak itt tul nyilvanvalora sikerult.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) pusszycat válasza Feketelaszlo (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Annyit fogyaszt mint 6 tv. Akkor már inkább valami ledest. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Szépen jönnek lefelé a jobb márkák 50" körüli tévéinek árai, nagyon helyes, pár hónap múlva vásárlás :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#8) Robert07


Robert07
aktív tag

Csak nekem tűnik az Asus új designja eléggé bazárinak?

(#9) Feketelaszlo válasza pusszycat (#6) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Én is akarok olyan tévét, ami ilyen áron 6-od ennyit fogyaszt 300" képméretben (de már a 80"-al is megelégszem).

(#10) djculture


djculture
félisten

20k-nál többet az életbe nem költök alaplapra. Teljesen hülyeség 2-3 évente úgyis cserélni kell akkor meg az ilyen prémium alaplapok mennek a polcra vagy a kukába a kondik kiszedése után... Eladni úgyse lehet csak aprópénzért vagy cserebere alapon.

[ Szerkesztve ]

(#11) TomiLi válasza #65675776 (#4) üzenetére


TomiLi
addikt

Amikor még csak beharangozták ezeket a lapokat nekem is ez volt, ami elsőre feltűnt.
Akkor azt a választ kaptam, hogy a "gpu"-ra eső VRM-et nem kell hűteni.... mivel én nem értek hozzá: passz... Csak azt látom, hogy a drágább lapokon (és a hasonló elődökön) a "nem kell hűteni" részeken is van hűtés....

Bogyóka

(#12) #65675776 válasza TomiLi (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Érdekes elgondolás, hogy pont azt nem kell hűteni, ami alapértelmezetten is nagyobb fogyasztásra van tervezve. Mert ugye a CPU rész max 125-140W-ra, míg a PCI-e legalább 200W-ra. (Utóbbinál figyelembe véve, hogy egy x16-os foglalat 150W-ot, míg egy x1/4-es 15W-ot kell, hogy tudjon adni a kártyának.)

(#13) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Az az LG tv nagyon jónak tűnik. Ennyiért ennyi tudással jó vétel? Nem nagyon értek hozzá, azt tudom, hogy fHDnál több nem kell.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#14) TomiLi válasza #65675776 (#12) üzenetére


TomiLi
addikt

Az a baj, hogy nekem fogalmam sincs, hogy működik a tápellátás, így amikor az említett választ kaptam, nem tudtam/tudok reagálni rá. De mint laikusnak, nekem sem tetszik, hogy van is meg nincs is vrm hűtő a lapon (Z170-en egyre több ilyen középkategóriás megoldás van).

Most legyek én "vér pistike" és kérem a vrm bordát, hogy legyen meg a "tudat"... - még ha tényleg nincs is szükség rá...

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#15) strike-force válasza #65675776 (#12) üzenetére


strike-force
őstag

Azert tegyuk sztem hozza, hogy az x16 foglalat kiegeszito 6-pin csati nelkul 75w-t tud adni, es csak a kieg csatival lesz ez 150w. :R

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#16) #65675776 válasza strike-force (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tévedés. 2.0 óta az alaplap felől is lehetséges 150W-ot betáplálni a csatlakozóba. Az már más kérdés, hogy nem jellemző, hogy bárki is kihasználná.

Mondjuk nem volt pontos, amit leírtam. Az x1 kártyák 10W-ot, az x4/x8 kártyák 25W-ot tudnak felvenni alaplap felől.

[ Szerkesztve ]

(#17) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Egyre letisztultabbak az alaplapok ahogy nézegetem az újdonságokat.
Tetszik ez az irányvonal. :K

a suli kezdés sajnos rám már nem vonatkozik.
vagy nem sajnos? :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#18) K0vasz válasza djculture (#10) üzenetére


K0vasz
aktív tag

hát ha te 2-3 évente cserélsz alaplapot, akkor tényleg nincs értelme drágább lapokat venni :) nálam átlag 6 évet szoktak menni, és utána is csak azért cserélem, mert már nem tudok nagyobb procit belerakni az adott foglalatba :) viszont egy olcsóbb deszkán nem biztos, hogy ennyi ideig bírnák a kondik stb.

(#19) KaiotEch válasza K0vasz (#18) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha évente kétévente cseréled a cuccaidat, akkor nem buksz akkorát, mikor 6 éves konfigot akarsz eladni, szart sem ér. Bár ez az autóval is így van kb.

[ Szerkesztve ]

(#21) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

10-20e közötti lapok nem is lesznek?
Ennyiért én sem veszek.
KaiotEch: Egyetértek én is így csinálom,1-2 évente max csere,így még garanciális és jó áron eladható.Volt amit pont annyiért adtam mint amennyiért vettem.
Média lejátszó 56 900 forint-ért hmmmm... biztos megéri valakinek,tulajdonképp tetszik,és a tudása is rendben van,de az ára?

Wasabi...

(#22) Teaway


Teaway
veterán

„suli után a parkban egy padon henyélve”

És mi lesz a házi feladattal, különórákkal, sportszakkörrel, zongoraleckékkel? :)

Nincs itthon csokid??

(#23) Zsmester89 válasza Kronos3000 (#21) üzenetére


Zsmester89
őstag

Egy full hd képes Mede8er med600-as is 45e boltból.. (reklám helye: az enyém épp eladó :DD ) szóval ezzel a tudással egészen jó áron van.
---
Nekem a philips tv-ből egyedül az ambilight tetszik, arra meg ott lenne a lightberry, ami elméletileg még jobb is..de még nem találkoztam itt a fórumon olyan kollégát, aki használna olyat. - Így pedig nem merem berendelni kintről.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#24) Jack@l válasza KaiotEch (#19) üzenetére


Jack@l
veterán

Whut???
Nem akkorát bukik aki 1 évesen adja el az új cumóit, hanem többször akkorát 6 év alatt...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#25) KaiotEch válasza Jack@l (#24) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Pontosan ezt írtam le. Vagy én nem tudom értelmezni, amit írtál :)

(#26) Zsmester89 válasza Jack@l (#24) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ugyan ott vagy, csak közben mindig a "legújabb cuccod van".
Adott egy videókari, amit megveszel újonnan 190-ért - egy év után 150-ért eladod, kipótolod 40-el és megint a legújabb van, aztán egy évre rá megint eladod 150-ért.... ezt eljátszod 3x. Ergó benne van 190+40+40+40 és mindig a legújabb karid van. Vagy 4 év után eladod 70e-ért és kipótolod 120e-el ami 190+120. :)

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#27) MZperX75 válasza tomi5244 (#1) üzenetére


MZperX75
addikt

Nagyon sok 38 ,33dB is zavaró tud lenni,a halk mozizáskor.

pusszycat #6

6x kevesebbet is megy ,mint egy TV ,akkor inkább már egy projektor :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) icp1970 válasza Kronos3000 (#21) üzenetére


icp1970
senior tag

Plusz.1." 47 500 forint. A pénzünkért egy testes ATX alaplapot kapunk" Ez kicsit úgy hangzik,mintha milyen olcsó lenne.Ennyiért már én sem veszek lapot 775 óta.20-25-ös kategóriából választok inkább.

(#29) aram01 válasza Zsmester89 (#23) üzenetére


aram01
nagyúr

gagyi ez a fényjáték, vegyél inkább ilyet. olcsóbb de hatásos ez is, berakod a tv mögé és kész

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#30) Zsmester89 válasza aram01 (#29) üzenetére


Zsmester89
őstag

:D Na majd ha lesz búcsú, veszek kettőt :D :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#31) davidsone


davidsone
addikt

Részvétem az iskolakezdőknek!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#32) aram01 válasza Zsmester89 (#30) üzenetére


aram01
nagyúr

azért ne flancoljál, hogy egyből kettőt :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) FefeeX válasza aram01 (#29) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem tudom, én most láttam ilyet először, és a jutub videó azért meggyőzött arról, hogy ez jól beállítva fasza kis cucc lehet (kiterjeszti a tévé méretérzetét, legalábbis nem kinagyítva a videón ezt éreztem :) )

Szívesen megnéznék egyet élőben, egy 60" tévé mellett, hozzátesz-e egyáltalán az élményhez :)

(#34) Zsmester89 válasza FefeeX (#33) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nyugrass meg, hogy nem a retro lámpára gondolsz :D csak mert ahhoz szoltál hozzá. :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#35) aram01 válasza FefeeX (#33) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet hogy mondjuk egy kisebb tv-nél jól jöhet 32-40 coll, de szerintem felesleges egy nagyobbnál, nekem nincs 60-as csak 55-ös de nem érzek kényszert a vételére.

Zsmester89: sssssssssssss ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Jaj, hát ezek az ASUS lapok valami gyönyörűek :Y (szerintem) :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#37) davidsone válasza aram01 (#29) üzenetére


davidsone
addikt

Ez Kína csodája ;] Nelünk is volt ameddig le nem merült az elem, azóta nem láttam :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#38) b. válasza FefeeX (#33) üzenetére


b.
félisten

Szia. Hozzátesz, hidd el. Nekem 47 " van az egyik szobában, ambilightos. Nagyon hiányzik az Új samum mögül, annyira megszoktuk és megszerettük. Kolléga amit beajánlott az kissé húzós árban. 40 ezer szállítással. Szerintem nincs olyan finom fénye, mint az eredeti amibinak, a videók alapján. ( persze Ambiból a 3 oldalas az igazi,2 oldalast biztos veri. ) Ha mondjuk 20 körül be lehetne szerezni, akkor megvenném a Samura is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) aram01 válasza b. (#38) üzenetére


aram01
nagyúr

mit tesz hozzá?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40) b. válasza aram01 (#39) üzenetére


b.
félisten

Növeli az élményt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Én is el tudnám képzelni 55" mögé..

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#42) FefeeX válasza aram01 (#39) üzenetére


FefeeX
veterán

Bár még mindig csak a videó alapján tudok nyilatkozni, meg amiket azóta találtam, de:
érzésre megnöveli a képet. Ne mondd, hogy nem volt még olyan érzésed pl a moziban, hogy elsniccelték alul és felül, és emiatt nem olyan életszerű egy film, mint amilyen lehetne... A 3D filmeknél ezért is találták ki részben, hogy az alapból adatot nem tartalmazó fekete csíkok is közvetítsenek 3D tartalmat, így nagyobb eséllyel látod azt, hogy "lejön a vászonról" a jelenet.
Ez kb olyan, csak 2D-ben. Van egy kijelződ (nekem "csak" 50") és körülötte a fényjátéknak köszönhetően (elméletileg) nem csak egy dobozt bámulsz, hanem egy ablakot egy másik világra. Mondjuk alapvetően a látványfilmeknél látnám értelmét (amit mostanában nem sokat nézek), de azért egy 60-65"ossal egy stúdióban lezavarnék egy próbavetítést, hogy ténylegesen mennyi a mindennapi nyereség ebből.

b.: ezért tűnik jónak a linkelt raspberry megoldás, mert az 4 oldalas. Nekem is pl a falon van a tv, szóval mehetne a fény lefelé is :) Neten vannak erről jó videók, csak ténylegesen rendelgetés, összeszerelés, kalibrálás, meg még drága is, annyit ténylegesen nem biztos, hogy megér a gyakorlatban.

(#43) aram01 válasza FefeeX (#42) üzenetére


aram01
nagyúr

Értem, bár nem győzött meg :)
Élőben megnézem ha tehetem, addig nem mondok véleményt.

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44) b. válasza aram01 (#43) üzenetére


b.
félisten

ha Székesfehérvár fele jársz szívesen látlak. Komolyan gondolom. Nálam meg tudod nézni. . 3 oldalas ambi.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) aram01 válasza b. (#44) üzenetére


aram01
nagyúr

köszönöm kedves vagy, pálinkát vihetek? :D

Az ország másik végében vagyok,ritkán járok arra

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46) b. válasza aram01 (#45) üzenetére


b.
félisten

6 féle pálinkával szolgálhatok, van saját palackozású szeder is :)ha még is úgy adódik és érdekel a dolog írj rám előtte nyugodtan Én csak ez miatt vettem meg anno azt a Tv-t és nem bántam meg, nagyon szeretjük az egész családdal.
Ez a következő generáció ez már tényleg durva.[link]
nem tudom mennyire vagy otthona témában, de láthatod, hogy maga a környezeti fény is változik. Ez van a mostani ganarációs ambikhoz is, igaz horror áron. ezek szobában lévő fényforrást változtaják megfelelő színűre, persze megfelelő kitt kell ehhez is. Philipsnél ehhez voltak iker állólámpák benne ezzel a speciális izzóval és persze minden egyéb eszközzel , hogy kommunikálni tudjon a Tv vel, vagy veled a kapcsolón keresztül vagy éppen a droidos telefonoddal tudd szabályozni..[link] [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) aram01 válasza b. (#46) üzenetére


aram01
nagyúr

:D Köszi még egyszer, akkor a meghívás áll ha te is erre keveredsz :K
Ez nagyon gyilkos az tény, a többi valamiért nem hozz lázba, mondjuk élőben biztos más.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.