Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XSiGma


XSiGma
aktív tag

üdv
a cikk szerintem nagyon rendben van.engem is érdekel ez a téma,csak van két alapvető gond:1.tudás 2.pénz
amúgy remélem lesz még folytatás
;]

(#2) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Jo a téma én is akartam írni hasonlót! Virtual DJ-el nyomom,egész jó. Szilveszterkor is arról megy majd a buli! Nemsokára veszek egy keverőt is.

(#3) Jockey007


Jockey007
aktív tag

én is szoktam virtual DJ-ról zenélni bár van erre pultom is :)

virtual DJ -vel úgy szoktam hogy be állítom hogy 2DB hang kártya használlata és mind 2 hang karit be kötöm a keverőbe ott keverem össze a virtual dj lemezjátszóinak jelét és küldöm a végfokok felé! :) :R


meg jegyezném a régebbi verzió virtualból nem volt jó mert a zenék sebesség tartása sajnos gyenge volt és túl sokszor kelett utána húzni!
az új viszont egészen kellemes! nem is beszélve az új effektekről! :R


jó topik remélhetőleg lesz folytatása!

GIGABYTE team

(#4) sekli válasza Jockey007 (#3) üzenetére


sekli
addikt

figyelj egy kicsit az igekötőkre...! ;)

(#5) Jockey007 válasza sekli (#4) üzenetére


Jockey007
aktív tag

sorry :DDD

GIGABYTE team

(#6) tiv83us


tiv83us
veterán

Nemtudom, ez a kerdes valahogy mindig erdekelt, de mostmar felteszem, nem agyalok tovabb :D

Szal aki igy PC-rol zenelget eloben, nem fel hogy egyszer csak bekekhalalozik/megfagy/ujraindul/hibauzenettel bombaz meg a gep?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#7) Jockey007 válasza tiv83us (#6) üzenetére


Jockey007
aktív tag


hát én 1x szívtam így akkor le fagyott a virtual dj úgy hogy RESET :O

rendezvények hangosításával foglalkozom már évek óta!
inkább biztosra szoktam menni és 2 db axis9 cdj lejátszó is velem van!
egyébként sem ajánlatos rendszeresen gépről zenélni mert az hagyán ha valakit az írott lemezekért el kapnak, de PC-nél ez már 1milliótól megy felefele! olvastam még régebben a szerző és jogvédelem ki töltendő adatlapján! :)

GIGABYTE team

(#8) #43960832 válasza Jockey007 (#7) üzenetére


#43960832
törölt tag

''Zenélés...'' haggyuk már... Volt már hangszer a kezedben? :F

(#9) #64791808 válasza #43960832 (#8) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát igen, a zenélés a hangszerrel kezdődik, de azért egy trance party-n nehezen boldogulsz egy hárfával. :D

(Igen, volt már hangszer a kezeim közt, 15 éve zongora, 8 éve orgona és most nemrég harmonika :) )

(#10) XSiGma válasza #43960832 (#8) üzenetére


XSiGma
aktív tag

ééés igen indulhat a vita ...
gratulálok :R

(#11) dabadab válasza tiv83us (#6) üzenetére


dabadab
titán

Ez mindig benne van a pakliban. A Pet Shop Boys cucca pl vmi hasonlot muvelt a nagy (es ingyenes) westeles koncertjukon par eve, de jart mar igy a Kraftwerk is. Persze a gitarhur is elszakadhat, a dobvero torik, Lajko Felix meg egymaga eltart harom vono-keszitot :)
Kell hotspare (bar ilyet en meg nem lattam sehol, biztos nem tamogatjak a programok) vagy be kell dobni vmi stand-up comedyt, amig ujrabootol a gep :)

DRM is theft

(#12) dabadab válasza Jockey007 (#7) üzenetére


dabadab
titán

''egyébként sem ajánlatos rendszeresen gépről zenélni mert az hagyán ha valakit az írott lemezekért el kapnak, de PC-nél ez már 1milliótól megy felefele!''

IANAL, de nekem ugy remlik, hogy arrol zenelsz, amirol akarsz, ugyanis a nyilvanos eloadasnal igy is-ugy is szamonkent kell jogdijat fizetni az Artisjusnak, ha ezt elmulasztod, akkor az sem segit, ha eredeti CD-krol nyomod, ha meg befizeted, akkor meg OK vagy, attol fuggetlenul, hogy mirol zenelsz.

DRM is theft

(#13) The DJ válasza tiv83us (#6) üzenetére


The DJ
addikt

Örülök, hogy elolvastátok páran a cikkemet, annak meg még inkább, hogy kommentek is születtek, ezen felbuzdulva valószínűleg hamarosan érkezik majd a folytatás is :)

tiv kérdésére válaszolva: Ez bizony benne van a pakliban, bár ezért is szögeztem le, hogy gépen keverni sosem lesz olyan, mint valódi felszereléssel. Bár nekem már fagyott le a kezem alatt 200 ezres Dj CD lejátszó is buli közepén és az sem kevésbé égő abban a helyzetben :D Viszont én a gépes zenélést csak ugródeszkának ajánlanám, esetleg az elején kisebb házi vagy sulibulikban, oda még meg is felel, lehet bohóckodni, gyakorolgatni, karaokezni meg minden jót, de a későbbiekben már több száz fős bulikba nem állíthatsz be PC-vel a hónad alatt és a hibafaktora is jóval nagyobb, mint egy sima playernek.

Első sulibulim trial verziós DSSDJ programmal ment le és 30 percenként hangos csipogás keretében bemondta jó mély hangon: ''DEMO'' Na hát akkor volt röhögés a tánctéren :DDD De akkor még belefért, jó pár éve volt már.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#14) The DJ válasza dabadab (#12) üzenetére


The DJ
addikt

Így van. Számonként kell a jogdíjat fizetni, mindegy, hogy audio, mp3 cd vagy akár HDD a hordozó.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#16) Vandit.


Vandit.
addikt

Valaki tudna segíteni?
A VirtualDj-ben nem tudom a fejhallgatót beüzemelni.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#17) The DJ válasza Vandit. (#16) üzenetére


The DJ
addikt

Ebbe a programba annyira nem mélyedtem bele sosem, de gondolom a beállítások körül kell keresgélni és nem árt ha van 2 hangkártyád, az egyiken jön ki a master jel, a másikra pedig rá tudod kötni a fejhallgatót és így tudsz majd mixelni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#18) Vandit. válasza The DJ (#17) üzenetére


Vandit.
addikt

Tényleg.Nem is gondoltam a két hkártyára.Ez volt a problemthx.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#19) tiv83us válasza dabadab (#11) üzenetére


tiv83us
veterán

''Ez mindig benne van a pakliban. A Pet Shop Boys cucca pl vmi hasonlot muvelt a nagy (es ingyenes) westeles koncertjukon par eve, de jart mar igy a Kraftwerk is. Persze a gitarhur is elszakadhat, a dobvero torik, Lajko Felix meg egymaga eltart harom vono-keszito''

Ez egyertelmu, szinte nincs olyan /profi/ zenekar, akinel ne fordult volna mar elo ilyesmi. En csak azon csodalkozom, hogy az egesz rendszert ra merik bizni a PC-re, nincsen semmi back-up. Azert egy 3-4 gitarral, ket szett dobbal es 4-5 szintivel felszerelt egyutteseknel kulonosebben nem fog feltunni, ha egy szam kozben elszakad a basszusgitarosnal a G8-as hur /most ez csak egy ures pelda, lehet, hogy G8-as hur nincs is a basszusgitaron, meg sehol se/. Lehet egy kicsit uresebb lesz a szam, mivel azert csak a basszus a gerince, de nem kell halotti kussnak lenni masfel-ket percig meg a Windows rebootol.
Ezert is akartam volna batorkodva megkerdezni, hogy aki mar mindenkepp szamitogeprol zenel, az miert nem vesz legalabb egy Mac-et es backup-olja legalabb egy nyamvadt lemezjatszoval. /Azokra gondolok, akik mondjuk mar nem csak osztalybulin nyomjak a zenet :)/.

ui: Jo, gondolom a valasz; ''draga''...


Kalandor: Az utolso ket betudet nem nagyok akarom tudni kiolvasni /igy felhomalyban meg majdnem OS/X-nek olvastam ;]/,

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#20) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

2 szó
Laptop Dj
S54 vagy, hogy mégnagyobb nevet említsek PvD is laptopról tolja a bulijait. (Laptop és Abelton).
S54 Mac laptoppal nyomja és eddig nem sok panaszt hallottam tőle.

Fórum a hagyományos illetve a laptopos mixelésről.
[link]

:D


[Szerkesztve]

(#21) dzsoni


dzsoni
senior tag

Kiváncsi voltam már hogy ki fog ebben a témában írni :).

Személy szerint mixvibes rulz, és abból is a dvs verzió. Fogalmam sincs hogy mennyire könnyű vagy nehéz kezelni, arról sincs fogalmam hogy milyen ficsörjei vannak. Egy dolgot nagyon tud: timecode lemezeket kezelni, és ezt piszkosul jól. Június eleje óta dolgozok ezzel a progival, rendszeresen minden héten 2-3 éjjeleket. Fagyásom eddig nem volt, és az sem zavart eddig hogy egy laptopot kell cipelnem magammal minden alkalommal a lemezjátszók mellé.

The DJ - tipp: szerintem érdekes lehet egy külön részt szentelni a timecode rendszerre hiszen szorosan kapcsolódik a számítógépes zenéléshez.

#8: válaszolok én is bár nem nekem tedded fel a kérdést: igen volt már hangszer a kezembe, MK2-nek hívják.

(#22) Neck


Neck
veterán

Én Traktor DJ-vel szórakozgattam, mondjuk rég volt mióta legutóbb a kezembe vettem, nemtom van-e tőle jobb (biztos) de egész jól belejöttem a végére.

Csináltam egy számot, rátettem egy alapra egy másikat, mutattam havernak, mondta jaja ezt hallotta a rádióban, mondom nem nem, ezt én csináltam :DDD Nagyon jól esett :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#23) Jockey007 válasza #43960832 (#8) üzenetére


Jockey007
aktív tag

kis fiam ha nincs mit hozzá szólnod a témához akkor off!!
ki beszélt itt hangszerekről???

GIGABYTE team

(#24) #43960832 válasza Jockey007 (#23) üzenetére


#43960832
törölt tag

Apuci bocsánat, csak nekem a zenélésről hangszerek jutnak eszembe, nem egy program, meg bitek, bájtok. Tudom, hogy tiétek a jövő, mert ma már ez is elég, de bízom benne, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel.

(#25) Jockey007 válasza #43960832 (#24) üzenetére


Jockey007
aktív tag

természetesen a tisztelet mindenképp a zenekaroké! az biztos! legalább is szerintem! :R


majd el felejtettem!!


kellemes ünnepeket mindenkinek :)

[Szerkesztve]

GIGABYTE team

(#26) tiv83us


tiv83us
veterán

Sracok ne szemelyeskedjunk, forumozzunk. Thx.

ui: Egyebkent ha mar itt jartok, akkor hadd mondjam el az en allaspontomat a hangszer vs. szamitogep temaban; a mai vilagban egyik sem letezne a masik nelkul.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#27) ReJim válasza dabadab (#12) üzenetére


ReJim
őstag

Sőt ha együttesed van, és koncertezel (ami be van jelentve a hatóság felé) akkor is kell jogdijat fizetned... utánnunk is fizettek..

</end.?>

(#28) delta9 válasza #43960832 (#24) üzenetére


delta9
senior tag

a dj nem zenész. a dj az valahol félúton van a zenész és a hangmérnök között, de igazából egyik sem. a dj az dj. a zenész az aki megkomponálja, megalkotja magát a zenét, aki figyelembe véve a zeneelmélet, a szolfézs alapvető szabályait a nagy egészhez (a dalhoz) hozzáteszi a saját harmóniáit, legyen az ütős, húros, billentyűs, vonós, fúvós vagy bármely része az egésznek. a hangmérnök az aki ezeket a részeket felveszi, az egyensúlyokat, hangsúlyokat, dinamikákat beállítja, panorámáz és a zenészek munkáját egybegyúrja, effektezi a sávokat... no vhol e között a kettő között van a dj, ő effektíve nem zenél, nem készíti el magát a zenét, a mások által elkészített alapanyagot válogatja gyúrja, keveri újra, esetleg effektez (a lényeg, hogy döntő többségben 'prerecorded' anyaggal dolgozik).

a végén pedig mindannyian hálát adnak thomas alva edisonnak :)

(#29) Sunyi Sanyi válasza delta9 (#28) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Akkor a DJ szó a pékmesterségnek egy új alternatívája/válfaja! :DDD ''alapanyagot válogatja, gyúrja, keveri újra''

Viccet félretéve tényleg valami ilyesmi ez a Dj-s kedés. :)

(#30) delta9 válasza tiv83us (#26) üzenetére


delta9
senior tag

ezzel vitatkoznék. simán profi minőségben fel lehet még a mai nap is venni egy teljes zenei albumot analóg eszközökkel. pl. a fostex a mai napig nyomatja az analóg trackereket. persze a zenésznek nehezebb a dolga, mert hibázni nem nagyon lehet, a sávokat egyben kell felvenni, legalábbis így javítani a zenében körülményesebb, bár megoldható. egy szó, mint száz, egy hangszeres zenei albumot (akár elektromos, akár akusztikus hangszerek) el lehet készíteni analóg eszközökkel. nem fog úgy szólni, mint a mai agyon kompresszált zenék, de a lényeg az, hogy számítógép nem feltétlenül szükséges a hangszeres zenéléshez, de nagyban megkönnyíti a munkánkat.

(#31) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Höm eszembejutnka a régi szép idők!
Ez a gépről zenélés téynelg csak egy kis ugródeszka semmi több!
Eleve gondoljatok bele .. 1 darab egérrel te sose fogsz úgy tudni udanyúlni akármihez is mint 2 kézen akár egyszerreegy keverőpulton..
én személyszerint sokal sokal nehezebbnek találtam pc-n keverni mint pulton .. sztem a hatás is gagyi ...
PCről max ugy lehet jól dj-zni mint őőő nem is tudom ki votl az a csávó aki a laptopra kötött egy digitalizáló bakelitet ésazzal nyomta..
ez a PC-n zenélés kb olyan mitn pcn-kormánnyla megtanulni vezetni.. sztem..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#32) dzsoni válasza Kiskokó (#31) üzenetére


dzsoni
senior tag

Asszem te is arról beszélsz amiről én a #21-ben.
Valamelyik timecode-os rendszert használhatta az általand emlitett dj. Kettő ilyen rendszert ismerek. Az első a Stanton FinalScratch, a másik meg a mixvibes, aztán lehet még amiről nem tudok.

Itt egy [link] arról hogy konkrétan mit is tud egy timecode-os rendszer.

(#33) Vandit. válasza delta9 (#28) üzenetére


Vandit.
addikt

Már hogyne csinálna zenét a dj.Anélkül nem is marad meg a piacon,ha nem ír saját szerzeményt.Bár inkább feldolgoznak meg remixelnek,mert az effektíve könnyebb.Sőt van olyan dj akinek megírják a zenét és előadja,mint saját daét.Ez elég szánalmas.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#34) Dj_Anonimus


Dj_Anonimus
csendes tag

Első sorban Hellosztok!! :DDD


Én csak anyit szolnék ehhez, hogy mindegy mivel csinálod a zenét mindegy hogy progival vagy rendes keverővel ugyanaz a cél az emberek vagy a bulizni járók szórakoztatása!!
Mondjuk én azért egy pici ellnzem a dj progikat, mert azok nem olyanok mint élőben saját hallásodra és teknikádra hagyatkozva zenélsz!
Én igaz csak 2 és 1/2 éve vagyok komolyabban a DJ - zésben! :))
Én eljinta csak két lejátszo volt ( :P szarok :W ) de most már használok egy numárk lajátszót és egy laptopot (a laptopról nem progival, hanem egy sima winampal nyomo a zenét hogy azt is csak mixellyem)! De tom ez töbségeteket nem érdekel, de akkor is mivan ha van leptopom, hát semmi ugyanúgy szóra koztatom az emberekt! DE KÜLŐMBEN IS NEM EZ AZ ELSŐDLEGES CÉL????
Szerintetek?

(#35) Dj_Anonimus


Dj_Anonimus
csendes tag

Ja és hogy a témába vágó is legyek!

Ha tényleg Dj akar valaki lenni akkor vegye komolyan és foglakozzon is evel, ne úgy vegyétek hogy jó és kész, ez egy munka, ez egy kihívás egy olyan dolgo melyre rá kell érezni és belekell élni magad én mást nem tok mondani csak anyit hogy sok sikert a kezdő Dj - nek!!!

(#36) delta9 válasza Vandit. (#33) üzenetére


delta9
senior tag

mit jelent az, hogy saját szerzemény? a samplerekből összerakott zenét azért ne nevezzük saját szerzeménynek, habár itt nem egészen egzakt a dolog, hogy eddig saját szerzemény és innentől már nem az. ebből származnak a jó kis plágiumperek a zeneiparban. :) nem szeretnék senkit sem alábecsülni, de attól, hogy én összerakok egy ikeás szekrénysort még nem vagyok bútorasztalos :). ha az első string hármashangzattól az utolsó snare ütésig ő csinálja, akkor igen.

''bár inkább feldolgoznak....'' igen. pontosan ezt mondtam. döntő többségben ún. prerecorded anyaggal dolgoznak.

(#37) Vandit. válasza delta9 (#36) üzenetére


Vandit.
addikt

Azért a samplerek se rakódnak össze maguktól :DDD

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#38) delta9 válasza Vandit. (#37) üzenetére


delta9
senior tag

mint ahogyan az ikeás bútor sem...

(#39) Fisha válasza delta9 (#38) üzenetére


Fisha
őstag

Ez jo volt :)

Ugyan nem dj-zes, de PC-n rogzitett es kevert, masterelt muzsika tolunk:
[link]

Onreklam OFF.

(#40) Vandit. válasza delta9 (#38) üzenetére


Vandit.
addikt

Tehát akkor mondjuk Armin v. PVD Tiesto,Ferry,hogy a legnagyobbakat említsem nem zenét írnak hanem...majd Te megmondod

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#41) #43960832 válasza Vandit. (#40) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nem, egyáltalán nem zenéket írnak. :)
Nem tudom, van-e fogalmatok róla, hogy mi az a zeneírás/szerzés, de az biztos, hogy abban bizony nem számítógép rakja helyre az ütemeket, akkordokat. Eleve milyen ''zeneszerzés'' az, ahol eleve kizárt, hogy hamis, vagy disszonáns legyen egy harmónia, vagy ne legyen pontos az ütem? :F
Itt nem azzal van a baj, hogy létezik egy ilyen műfaj, vagy micsoda, hanem azzal, hogy úgy állítják be, mintha minimum képzett zenészek/zeneszerzők lennének ezek a gyerekek, akiket Vandit. is említett. :Y

(#42) HavocS válasza delta9 (#36) üzenetére


HavocS
senior tag

Na, a samplerektől az én hátam is borsódzik, nem azért, mert annyira gagyinak tartom őket (pedig de :) ), hanem mert általában egyik sem felel meg 100%-ban annak, amit csinálni akarok... ennek ellenére lehet nagyon igényes gépzenét is csinálni, szóval nem feltétlenül függ hangszeres tudástól. Igazából a PC-n zenélés ott kezdődik, hogy valaki Cubase-ben össze tud rakni nyers mono sávokból egy igényes sztereó számot (ha már kifejezetten DJ/keverés témakörben mozgunk). Nálam egy szám elkészülési folyamata egyébként a következő (szimfonikus/gótikus sokszintis metalt játszom):

1) kotta megírása Guitar Pro-ban
2) midi sáv alapján dobok hangmintája normálisra cserélése, sávonként kimentése Fruity Loops-ban
3) szintik felvétele vagy kézzel, vagy Reason-nel
4) gitár, basszus, ha van vokálok felvétele és zajszűrése Cool Edittel (újabban Adobe Audition)
5) végül az egész keverése Cubase-ben.

aztán ebből lesz valami ilyen :) [link]

Ezek után csak mosolyogni tudok azokon, akik magukat nagy zenészként állítják be, és közben egy két sávos Behringer keverőn tologatnak két-három potmétert. Hangsúlyozom, semmi bajom azzal, aki ilyet csinál, csak az vegye tudomásul, hogy annak annyi köze van a zenéléshez, mint a biciklizésnek egy Porsche vezetéséhez :)

(#43) HavocS válasza Fisha (#39) üzenetére


HavocS
senior tag

Valahogy éreztem, hogy aki ilyennel foglalkozik, úgyse bírja ki önreklám nélkül :D Én se bírtam

Tiesto és társai meg érdekes kérdés, azt már hamarabb mondanám zenélésnek. Lehet loopokból is olyan zenét csinálni, ami esetleg egyéniséget tükröz, csak ehhez 1) rengeteg loop kell (gondolom ők azért nem szenvednek hiányt benne), 2) saját maga kell, hogy megcsinálja őket (ez viszont már hamarabb lehet, az ő stílusuk sajátossága a monotonitás és az ismétlődés, ebben az esetben pedig technikailag is célszerűbb loopokkal dolgozni). Anno a Scooterrel olvastam egy interjút, ők pl. biztos, hogy csak összerakják a számot az eléjük tolt loopokból, ennek ellenére az ő zenéjüket (legalábbis a régebbit, mostanában már nem követem) jó volt hallgatni.

(#44) #43960832 válasza HavocS (#42) üzenetére


#43960832
törölt tag

Végülis, elmondtad, amit én... ;)

(#45) #43960832 válasza HavocS (#42) üzenetére


#43960832
törölt tag

aztán ebből lesz valami ilyen [link]


Na, itt kezdődik a zenélés. Ne legyetek lusták letölteni ezt a 12 megát, minden dj aki magát zenésznek tartja gondolkozzon el.

(#46) Vandit. válasza #43960832 (#41) üzenetére


Vandit.
addikt

area_51 :Nem, egyáltalán nem zenéket írnak.
Akkor ezt mond el nekik is :P

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#47) delta9 válasza Vandit. (#40) üzenetére


delta9
senior tag

pontosan, ahogy mondod. tiesto-tól zabiela-ig tök mindegy, amíg nem saját, hanem mások által írt zenéből, samplerből, groove-ból élnek, addig nem írnak zenét. triviális, hiszen nem ők írták, csak összerakják. bárki, akinek megmutatod, h hogyan működik az adott szoftver, össze tudja rakni (nem biztos, hogy tetszeni fog a népnek, de össze tudja rakni a mintákból). viszont ha én bemegyek a stúdióba és mindenből adok neki egyetlen egy mintát (egy darab snare, egy darab hihat, egy darab bassdrum, egy string hang, stb), és megmondom neki, hogy használd a fantáziád, akkor már lehet, h nem menne a dolog, mert ahhoz tudni kell(ene), hogy egyáltalán mi az a 4/4 pl. vagy mi az, hogy kvint, kvart, mi az, hogy dúr, moll hangsor, estébé. és hogy én megmondom? végülis nagy valószínűséggel többet foglalkoztam már életemben zenéléssel, mint ők ;) (anyám, még amigán soundtracker-rel kezdtem kemény négy csatornán, úgy hogy nővérem d70-éből szedtem ki a mintákat és egyesével hangonként raktam össze a zenéket, na az nem gyenge meló :D akkoriban pc még alig-alig volt néhány helyen, a samplerezés is az amerikai hip-hop bandák körében volt abszolút favorit, és a mai elektronikus zenének még nagyjából híre-hamva sem volt, nyilvánvalóan a mai modern technika hiánya miatt)



[Szerkesztve]

(#48) delta9 válasza Fisha (#39) üzenetére


delta9
senior tag

gyilkos. jó nagyon! :R

(#49) dabadab válasza delta9 (#47) üzenetére


dabadab
titán

Ha, amigasok! En 64-en kezdtem, ahol harom csatorna volt, keszen kapott hangmintak helyett meg kezzel kellett szintetizalnunk a hangszereket :)

Egyebkent meg teljesen felesleges itt vitatkozni, teljesen nyilvanvalo, hogy a DJ-k zenelnek. Persze, altalaban nem azon a mikroszinten mukodnek, mint egy ''hagyomanyos'' zeneszerzo, de makroszinten nezve zenet is szereznek (itt persze el lehet vitatkozni azon, hogy mennyi a ''hozzaadott ertek'', de ez mar egy teljesen mas vita). Sot, mondjuk az Anima Sound Systemnel Mango v dj Bootsie a Yonderboi meg a Zagar koncertjein hatarozottan hangszerkent hasznalja a lemezjatszot. Vagyis a ''DJ, mint zeneszerzo'' es a ''DJ, mint zenesz'' elkepzeles is teljesen helyenvalo, csak tudni kell a helyen kezelni a dolgokat.
(Esetleg rendezzunk vitaestet arrol is, hogy zenesz-e a karmester? :) )

DRM is theft

(#50) delta9 válasza dabadab (#49) üzenetére


delta9
senior tag

én a c64-et csak wizard of wor-ra használtam, még a 80-as évek vége felé :) btw érthető amit mondasz, és van is benne igazság, de számomra nem teljesen elfogadott szétbontani mikro- és makroszintre a zeneszerzést. én a zeneszerzés alatt azt értem, amit te mikroszintnek nevezel, a makroszint az nekem túl tág fogalom, makroszinten akkor ha egy hurkapálcával ütök ritmusosan egy cserépedényt az is zenélés. végülis nézőpont kérdése... zenét szerzett végülis vanilla ice is az ice-ice baby-vel, mégis beperelte a queen őt. vagy dj dangermouse-t a beatles és jay-z összemixelése miatt perelték, pedig makroszinten zenét szerzett :)

''tudni kell helyén kezelni a dolgokat'' - ez a lényeg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.