Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Szten Márs válasza Szten Márs (#50) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elnézést, technikai okokból (vizsgaidőszak + egyéb közbejött dolgok és némi ihlethiány) pár napot késni fogok.

(#52) KrAt


KrAt
veterán

Mint Szten Márs kolega jelentette, JÖN AZ EGYÜTTES A SZEGEDI IFJÚSÁGI NAPOKRA AUGUSZTUS 29-ÉN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#53) Tüzi válasza KrAt (#52) üzenetére

Nem mondod :)) Akkor ott a helyünk ;)

mod: még jó, hogy időben láttam meg :D

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#54) joey7


joey7
őstag

és tényleg ott lesz : 29-én 23 órakor lépnek fel az MTV színpadon! :C
sajnos a januári buliról én is lemaradtam, én sem tudtam róla,h b*ssz* meg! :W

pár hír a csapat házatájáról:

két díjra is jelölték a W.T-t az MTV WMA-n, az év legjobb videoja,és a legjobb rock video-ra is esélyes a "The Howling" . szeptember 7-én lesz a show.

szeptember 22-én jön az új dupla DVD a " Black Symphony" .ezen kívül Blu-ray-n is megjelenik,no meg dupla cd-n. nagyon jónak ígérkezik,de ezt már megszokhattuk Sharon-éktől.érdekesség: szimfonikus zenekarral játszanak együtt; a The Metropole Orchestra vendégeskedik.
nekem DVD-n a Mother Earth Tour 2 DVD és a The Silence Force Tour 2 DVD+CD digipack van meg.mindkét kiadvány szuper,rajongóknak kötelező. :K

napokon belül itt az új maxi: "Forgiven" a címe.
tracklist:

1. Forgiven (Single version)
2. Forgiven (Album version)
3. The Howling
(Live at beursgebouw Eindhoven 23-11-2007)
4. Hand Of Sorrow
(Live at beursgebouw Eindhoven 23-11-2007)
5. The Heart Of Everything
(Live at beursgebouw Eindhoven 23-11-2007)


"All of my memories
Keep you near
In silent moments
Imagine you'd be here
All of my memories
Keep you near
The silent whispers, silent tears"

:R

[ Szerkesztve ]

(#55) Tüzi

2*280km Szeged... De ezt nem hagyom ki :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#56) Tüzi

Irány Szeged :))

mod: ha hazaértem, tolok fel fotókat.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#57) Tüzi válasza Tüzi (#56) üzenetére

Tapasztalatok:
Ne bízz senkiben, ne higyj el senkinek semmit :W
Gyanús volt... gyanús volt, hogy "ismerős" akkordokat hallok, miközben gyalogoltam keresztül a hídon... Kiderült, hogy biza 11 helyett 9kor kezdődött a koncert, mert a CsipetCsapatnak így jobb volt. Köszi Adel, motoroztam 6.5-7 órát fél óra zenéért... :O Két bejárat lévén a felső közelebb volt, így onnan hatoltam az ojjektumba, ezt meg is bántam, amikor kiderült, hogy ott nem tudják végrehajtani a jegy-karszalag cserét, ezért legyek mán' olyan kedves, és battyogjak itt le, ott jobbra, fel a hídra, le a hídról, ott a kapu, meg a tömeg, majd ott adnak jegyet jól. Ö-öm' é' bódóttá', Murphy rulz. Persze közben a lágy hanghullámok ingerelték a hallószerveim, ezek pedig az idegrendszerem birizgálták felfele. Ki lenne ilyenkor ideges ugye? :) Szal, shit happens...
Szóval shit happens. Jó kedvem határtalan lett, így manualon felejtettem a gépet, és sikeresen bemozdultá tettem a képek 20%át. A másik 80ból 40ben belógnak a kacsók. No mindegy (?). Szóval legközelebb letáborozok egy héttel a koncert előtt, szögesdrót akadályokat felverem 20méteres körzetben, és felbérlek két embert, akik a maradék kezeket fogják szöges léccel csapkodni ;]

No, pikcsörz:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Nekem nagyon nem jött be ez a romaszoknya, meg harisnya, valami elegántosabbat képzeltem.
Mindezek ellenére állat volt, legközelebb talán elejétől a végéig sikerül :U :D
Mikor jönnek legközelebb? :C

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#58) SystemRoot válasza Tüzi (#57) üzenetére


SystemRoot
őstag

Huh ez biztos jó lehetett, legközelebb megyek én is, mert az előzőeket nagyon élveztem.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#59) KrAt válasza Tüzi (#57) üzenetére


KrAt
veterán

Kár, h nem lehettem ott, de sajna az a pénz máshova kellett nagyon :(

Amúgy melyik számok voltak?

(#60) Tüzi

Hát, mivel több mint a feléről lemaradtam, ill csak vegyítve hallottam a többivel, nagyjából a Silent Force, meg a Heart of everything albumokat adták le. Kíváncsi vagyok legközelebb mikor jönnek, mert akkor felkészülök :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#61) Szten Márs válasza Tüzi (#57) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az időpontváltozást legalább egy héttel előtte már lehetett tudni, fennt volt a honlapon. Sajnálom, hogy lemaradtál róla, tényleg, de ilyenkor érdemes ellenőrizni, biztos, ami biztos a dolgot.
A képek így sem lettek rosszak :R Sharont én is láttam már szebb ruhában, de hát istenem, szerintem a személyiségét jól kifejezi :DDD

Aligha Sharonék határozták meg, hogy mikor is tartsák a koncertet, úgyhogy ha a CsipetCsapattal rájuk gondolsz, akkor eléggé igazságtalanul próbálod rossz színben feltüntetni őket, a dolog hátterének ismerete nélkül - nem lenne szép, remélem félreértettem.

A koncert remek volt, a közönség remek volt, jobb, mint a PeCsa pogózást részeg bunyózásnak értelmező közönsége, a hangosítás pedig jobb volt, mint a Sziget 3 féle szólamban sípoló, gerjedő csodás hangfala, szóval összességében remek koncert volt.

A koncert után irány volt a SZIN közönségterét a színpad mögötti tértől elválasztó "vasfüggöny" nyitható részének megrohamozása, ahol a biztonságiak közölték velünk, hogy nem adnak autogrammot, de ha reménykedni akarunk a csodában csak maradjunk... de többször elismételték, hogy nem fognak adni autogrammot. Persze, biztos odamentek a biztonságiakhoz Sharonék és megmondták nekik, hogy hajtsák el a rajongókat, így ismertük meg őket :W Klassz, hogy a biztonságiak megpróbálnak ilyen képet festeni róluk, de mindegy, biztos jóarcok. :((( :(
Két gitáros és a dobos kijött a hangszóró elé, fényképezkedni, autogrammokat osztani, beszélgetni, miközben a Quimby már hangolta a hangszereket - konkrétan a dobot, és a hangszórótól 5 méterre szétvitte az összes belső szervemet minden ütés. Ezek meg teljes nyugalommal álltak 20 centire a hangszóróktól és osztották a fényképeket meg autogrammot, szóval valószínűleg fakírképzőbe járhattak. Főleg a dobos, aki a legtovább maradt. Bár ő a PeCsánál is bebizonyította, hogy fakír, ugyanis ő volt az, aki a minusz rettenetben egy szál pulcsiban kijött a rajongókhoz beszélgetni és ott beszélgetett velünk nem kevés időt anno.
Sharon most nem jött ki, sajnos, így a télen vele készült fotót nem tudtam aláiratni - talán majd legközelebb :)

Apropó mikor lesz legközelebb?
Gyakorlatilag egy éven belül háromszor voltak Magyarországon - ez azért szép teljesítmény, de félek egyben azt is jelenti, hogy egy ideig kishazánk kifújt ilyen téren - de ne legyen igazam :)

[ Szerkesztve ]

(#62) Tüzi válasza Szten Márs (#61) üzenetére

Lehet, hogy én vok hülye, de néztem SZIN honlapját 2-3 nappal a rendezvény elött, akkor még mindig 11 volt írva. Amikor leértem a főbejárathoz, akkor a jegyeladó is mondta, hogy nekik is pár órája jelentették be, hogy 9 lesz. Én az ottani főeladó szavaiból vettem ki, hogy a banda keverte meg az időpontokat. No mindegy, hibáiból tanul az ember, legközelebb sok órávaé elötte bemegyek az ojjektumba :)) Biztonságiakkal nekem is meggyűlt a bajom, alig akartak beengedni a géppel a nyakamban :D

Én nem akarok rossz színben fentűntetni senkit, ezt szeretném kiemelni, kétszer is!
Amikor meg láttam azt a vastag fekete vasfüggönyt a színpad háta mögött, már akkor letettem, hogy esetleg beálljak fotózni oda is, gondoltam biztos csak az időmet pazarolnám. Erről is lecsúsztam akkor :DDD :W
Igazából még sose voltam ilyen koncerten, meg igazából semmilyen koncerten nem voltam, szóval, van mit bepótolnom. Remélem valamikor fél éven belül megint jönnek, addigra beszerzem az f1.4-es obit, aztán mehet vaku nélkül a fotózás. :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#63) Szten Márs válasza Tüzi (#62) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát nem tudom, mi amikor nézegettük, hogy melyik vonattal megyünk...talán szerdán, de már összefolynak a napok, akkor már 9 óra volt kiírva, néztük is, hogy jé, át lett szervezve, szóval nem pár órával a koncert előtt lett megvariálva, max az eladó volt lemaradva. Kb hány számot sikerült elkapnod végül?
Azt meg én is remélem erőteljesen, hogy nem kell Hollandiába kimenni, hogy újra koncertet láthassak tőlük, szóval bizakodjunk :D

(#64) Tüzi válasza Szten Márs (#63) üzenetére

Hát cirka fél órát voltam, ebben volt egy pár perces szünet is, 6-7 számot kb. Viszont az kemény volt. Pofátlan voltam, betúrtam magam az első sorba, ott lóbálta a mikit majdnem a fejem felett =) De ahogy nézegettem oldalakat, másnak is tetszett...

Remélem télen jönnek megint, kellene valami kira háttérképanyag.
Ha jönnek, jössz fényképezni? Na? Naaaa? :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#65) Szten Márs válasza Tüzi (#64) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát, egyrészt sajnos nincs meg a megfelelő felszerelésem. K10D + 18-55 kitobi, meg 50mm F/1,8 manuális objektív nem épp tuti erre. Addigra ha minden jól megy még egy 55-300 Pentax obi is társul, fantasztikus F/4-5,8 fényerővel, de az sem a tipikus koncertfotós obi.
A másik meg az, hogy ha végigfotóznám, lehet letépné a fejemet a barátnőm, de a füleimet biztosan :DDD
Mindenesetre egyelőre az kell, hogy jöjjenek, aztán ha jönnek minden megeshet ;)
F/1,4-es mit akarsz venni?

(#66) Tüzi válasza Szten Márs (#65) üzenetére

fix 50 f1.4. Ropi azt állítja, hogy sokkal jobb mint 1.8-as, viszont ár/értékben sokkal jobb mint az 1.2-es.
Barátnőd miért ilyen harcias? :F Na, ha jössz, akkor majd a másik oldalra álljál vele pls :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#67) Szten Márs válasza Tüzi (#66) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért, mert mindig mindent végig szoktam fotózni, és eléggé nehezen viseli néha :D Viszont amikor ilyen kivételes és teljes figyelmet és beleélést kivánó dolgok vannak, mint egy -egy koncert, akár Within, akár Epica, akár Tarja, tehát olyasmi, ami a top abszolútban van, akkor az tényleg egy olyan helyzet, amikor a teljes beleélés, ottlét, a dolog teljes átérzése és megélése azt kívánja, hogy ne koncentráljak semmi másra, csak a koncertre, szóval ez fokozottan jelentkezik. Persze, ha lenne értelmes koncertfotós felszerelésem, úgyis elcsábulnék :DDD
Az exif lepotyogott a képekről, ezeket mivel lőtted?

(#68) Tüzi válasza Szten Márs (#67) üzenetére

Lepotyogott, mert átméreteztem a jpg-ket Mihovval. Az meg leszedi exif-et sajnos.
40D + 70-200 + 430EX Iso 400, cirka 160as záridő. Kell(ene) egy 1.4 fix 50, meg egy 17-40. Meg egy vaku, mert nekem még nincs. Meg kellene egy fix 400 is. faxom :O :O fél évig zsíros kenyér. :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#69) Tüzi

legújabb személyes kedvencem :K valamiért ma nagyonagyon megtetszett :C Iszonyat hangja van... Hang alapján még nem voltam szerelmes, de totál oda meg vissza vagyok tőle :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.