Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Necc


Necc
addikt

Eléggé fáradtan készítettem az írást, a rengeteg túlóra picit kikészített, ha valami fatális hibát vétettem volna, kérem jelezzétek :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2) DarkByte


DarkByte
addikt

A berregtetésre: próbáltad már kikapcsolni az automatikus indexelést :F Egész pontosan azt hiszem én nem találtam meg hol lehet letiltani, hanem lekorlátoztam a saját profil mappám szintjére így minimális mennyiségű fájlt kell nyilvántartania. Alapból a teljes rendszermeghajtót ellenőrzi időközönként ha jól emlékszem.

[Szerkesztve]

(#3) Lortech válasza DarkByte (#2) üzenetére


Lortech
addikt

Szolgáltatások között lehet letiltani.

Cikkírónak: Nem bántásból, de ha már cikket írsz a Vistáról, legalább ilyen alap dolgokkal illene képben lenni.
Az említett két frissítésnél is világosan meg van határozva, hogy milyen hibákat orvosol, hol javíthat a teljesítményen. Ezt leírtam a linkelt hírhez tartozó topikban is, a linkeket is mellékeltem a frissítések leírásáról. ''Drasztikus'' általános teljesítményjavulásról szó nincs, ilyet biztos nem állított a Microsoft.

Thank you to god for making me an atheist

(#4) azbest


azbest
félisten

Azért elég nevetséges, hogy pont a rendszer használatát gyorsító háttéralkalmazások munkája lassítja a rendszert :W

A Vista olyan, mintha egy Ferrari előtt menne egy aszfaltozó brigád, hogy a sima úton az gyorsan tudjon menni (a baj csak az, hogy a Ferrari az aszfaltozókat nem kerülheti ki).

(#5) DarkByte válasza Lortech (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

Megkérhetnélek rá hogy írd le milyen néven fut, mert újból végigfutottam a szolgáltatás listán, és ismételten nem találtam meg :B

(#6) Lortech válasza DarkByte (#5) üzenetére


Lortech
addikt

Meg. Windows search a szolgáltatás neve.

Thank you to god for making me an atheist

(#7) DarkByte válasza Lortech (#6) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi :R

(#8) Efreet


Efreet
senior tag

a Vistát pár nap (hét) működés után kellene tesztelni, addigra beáll a felhasználó igényeire, belövi a Superfetchet, stb. és akkor már nem fogja kerregtetni a vinyót meg ilyesmik.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#9) virkir válasza Efreet (#8) üzenetére


virkir
veterán

Ezt talán azoknak a júzereknek kéne mondani akik szeretnének dolgozni a telepítést követő órában.
Be kell járatni mint egy motorgenerálon átesett autót. Űber LOL.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#10) Thrawn válasza virkir (#9) üzenetére


Thrawn
félisten

LOL, de igaz ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) Efreet válasza virkir (#9) üzenetére


Efreet
senior tag

azért az átlag user általában 1x telepít (vagy annyiszor sem, mert készen veszi a gépet), és pár nap után már csodálkozik (vagy nem mert tud róla, hogy így működik), hogy reggel, mikor leül a gép elé klikkre bejön az office, mert a Vista előtöltötte neki (megtanulta, hogy User reggel 9kor officeozni szokott, és X programot Y-al együtt használja, stb..), és egyre gyorsabb, kezesebb lesz az egész rendszer.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#12) Necc válasza Lortech (#3) üzenetére


Necc
addikt

Célom igazándiból nem az volt, hogy mit tud a két patch, hanem hogy ezzel a frissítéssel megoldotta-e a teljesítménybeli problémákat amiket már korábban is tapasztaltam a vista használata során, illetve hogy DX9-se géppel melyik a jobb. Viszont majd arra leszek kiváncsi, hogy vajon DX10-es rendszer alatt valóban jobban teljesít-e a Vista, de ez még 1 hónap kb.
Egyéb: természetesen indexelés ki van kapcsolva, sok egyéb felesleges szolgáltatással együtt (így a beépített CD/DVD író szolgáltatás, Biztonági központ, meg minden hülyeség)

[Szerkesztve]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#13) Lortech válasza Necc (#12) üzenetére


Lortech
addikt

Célom igazándiból nem az volt, hogy mit tud a két patch, hanem hogy ezzel a frissítéssel megoldotta-e a teljesítménybeli problémákat amiket már korábban is tapasztaltam a vista használata során
Mi a különbség a kettő között? Épp azért írtam, hogy nézd meg, mit tud a patch. Megkímélhetted volna magad attól, hogy tesztelgetsz, és felesleges köröket futsz. Nem általános javulásról van szó, hanem konkrét, specifikus- hibák, kompatibilitási- és teljesítményproblémák javításáról. Ami nincs rajta a javított listán, az nem javult meg, főleg nem drasztikusan. Ilyen egyszerű.
Mindezt azért írtam le már sokadszor, mert már nem először találkoztam azzal, hogy leszólják a frissítést, hogy nem is javult semmit, pedig csak az a baj, hogy nem olvasták el, hogy mit várhatnak a frissítéstől. Mert a hírportálok úgy hozták le, hogy teljesítményjavító patchek, de arról szó nem esett, hogy mit javít.
De ha mutatsz nekem az alábbi állításodra egy Microsoft linket, akkor nem szóltam: Microsoft kiadott a Vista operációs rendszerhez két olyan frissítést, ami a cég állítása szerint drasztikusan javít az operációs rendszer össz.teljesítményén

Viszont majd arra leszek kiváncsi, hogy vajon DX10-es rendszer alatt valóban jobban teljesít-e a Vista, de ez még 1 hónap kb.
Értelmetlen összevetni DX9-et DX10-zel (ha erre gondoltál), mert nem tudhatod, hogy az eléd táruló látványnak mekkora volt a számítási igénye, nyilván nem egyenlő a két verzió esetében. Így nem lehet következtetést levonni a sebességviszonyokra. //Kivéve, ha kifejezetten ilyen célra írsz egy-egy tesztalkalmazást összevethető számítási igénnyel mindkét verzióra, de ez meg azért problémás, mert akkor a dx10 specifikus megvalósítások ugrottak.//

Egyéb: természetesen indexelés ki van kapcsolva, sok egyéb felesleges szolgáltatással együtt (így a beépített CD/DVD író szolgáltatás, Biztonági központ, meg minden hülyeség)
Természetesen ki volt akkor is, mikor a teszteket végezted. (?)
Egyébként a priorizált IO műveletek miatt még ilyen esetekben (kerregés) is használható általában a rendszer, nem nő meg drasztikusan a válaszidő mint az XP-nél. Továbbá a windows search alacsony io prioritású, így főleg a füleket zavarja és az idegeket borzolja, a teljesítményt nem öli meg.


azbest: elárulod nekem, hogyan indexelje be a vinyó tartalmát, anélkül, hogy berregteti a vinyót? Vagy a prefetch hogy gyorsítsa anélkül a betöltést, hogy betölti a memóriába, amit be kell?

Thank you to god for making me an atheist

(#14) azbest válasza Lortech (#13) üzenetére


azbest
félisten

''elárulod nekem, hogyan indexelje be a vinyó tartalmát, anélkül, hogy berregteti a vinyót? Vagy a prefetch hogy gyorsítsa anélkül a betöltést, hogy betölti a memóriába, amit be kell?''

Tegye olyankor, amikor nincs más dolga a gépnek... azaz, ne legyen olyan, hogy azért esik a teljesítmény, mert úgy gondolja hogy ő most optimalizál... nem az optimalizálás és a többi a baj, hanem az ha olyankor elmélkedik a rendszer arról, hogy mi a jó az usernek, amikor az user nem éppen azt szeretné látni a géptől, hogy ''ne zavarj, gondolkodom''.

Ha a teljesítményre negatívan hat olyankor amikor a user a gépre vár/dolgozna, akkor valamit elrontottak az ütemezéssel / feltételekkel. (és tényleg ''ha'', mert nem szoktam még át vistára, csak többször ismerkedtem vele)

Egy szélsőséges példa arra, hogy xp alatt hogyan könnyítem meg az életemet (használat közben ne lassuljon be mert épp valalmi háttérművelettel van elfoglalva):
- 2.00 h Windows defender rendszerellenőrzés
- 4.00 h defrag c: (most ép nem a beépített eszközzel)
- 6.00 h avg vírus keresés (teljes)
- 8 után avg frissítés
(még a régi gépemen szoktam rá, mert egyszerűen használhatatlan volt a rendszer, ha háttérben ment valamelyik, most már nagságrendekkel jobb a 2magoson, de így is erősen érezni ha pl víuskeresés közben zavarom meg a gépet)

Ezidőalatt én: alszom. Most kérdezek egy érdekeset: lehet hogy a Vista automata optimalizációinak is kellenek egyedül töltött időszakok, amikor a user alszik és nem piszkálja a meditációban?


[Szerkesztve]

(#15) Lortech válasza azbest (#14) üzenetére


Lortech
addikt

Aha, és ha folyamatosan használom a gépem, és szeretnék mindig naprakészen, gyorsan keresni? Vagy a prefetch, így is napok kérdése, amíg ''bejáratódik''. Az se megoldható általában, hogy éjjel-nappal menjen a gép. Nagyrészt akkor mennek a gépek, amikor használják is őket. Nincs holtidő. (Nyilván nem magamról beszélek, mert nálam 24órában megy mindig, és ki is tudom kapcsolni az indexelőt, ha akarom, de nemcsak neked és nekem íródott ez az oprendszer, ezt kéne szem előtt tartani)
Priorizált IO az egyetlen épkézláb megoldás, és nagyon jól is működik. Mint ahogy a teszt is mutatja, de csak azt látni, hogy júj 5%-kal kisebb teljesítményt ért el a winrar. XP alatt ugyanezekkel a fájlműveletekkel lehet, hogy 50% lett volna. Engem nem zavar az 5%.

Ezidőalatt én: alszom. Most kérdezek egy érdekeset: lehet hogy a Vista automata optimalizációinak is kellenek egyedül töltött időszakok, amikor a user alszik és nem piszkálja a meditációban?
Se az indexelésnél se a prefetchnél nincs értelme. A merevlemez tartalma általában folyamatosan változik, amikor csinálsz a gépen valamit, és csak ekkor kell, hogy dolgozzon (a legelső hosszasabb indexelés után). Ha alszol akkor nem nagyon vannak fájlműveletek. A prefetch pedig a szokásaidat veszi figyelembe, és az általad használt programok indítását optimalizálja, ez nyilván csak akkor történhet, ha elindítod az alkalmazást, amikor alszol, nem sűrűn van ilyen.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#16) #64791808 válasza Lortech (#15) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát nemtom srácok, nálam 240 ezer fájlt a rendszer 5 óra alatt beindexelt, azaz ha az első nap magára hagyod a gépet éjjel, megcsinálja. Onnan meg minden fájlműveletet rögzít az indexbe.

A superfetch pedig két elven működhetne: az egyik az, hogy te állítod be, mit töltsön elő, a másik az, hogy ő automatán rájön. Az első verzió széles körben nem működik. A másodikhoz meg kell egy kis idő. Az is beáll 2 napi munka után, feltéve, ha nem kezdessz el minden két napban új programokkal dolgzni.

És mégvalami: mindezt háttérműveletként csinálja. Az elején lassan tölt be, aztán viszont minden jön, mint a villám. Én is hitetlenkedve fogadtam, olvassátok vissza, két kétkedő cikket is írtam a témában, de a superfetch ennek ellenére igenis működik, méghozzá jól.

Jah, 2 giga ram alatt a visát el kell felejteni.

Ha moonman erre járna: moonman, bele se kezdj abba, amibe bele akarnál itt kezdeni, felesleges :)

[Szerkesztve]

(#17) Lortech válasza #64791808 (#16) üzenetére


Lortech
addikt

Elolvastad a threadet? Engem nem kell meggyőzni semmiről.

Thank you to god for making me an atheist

(#18) azbest válasza #64791808 (#16) üzenetére


azbest
félisten

Engem sem kell nagyon győzködni, de valami oka csak van annak, hogy panaszkodnak pl a játékokra, hogy időnként leesik a sebesség... finomítani kell még biztosan ... egyébként meg mindig lesz szenvedés amíg forgó lemezről vadássza a töredezett adatokat az oprendszer :P

Az oled mellett lehet várni az ssd eljövetelét és széleskörű elterjedését, és akkor már nem lesz szükség semmi háttérben futó jós alkalmazásra, ami a szokásainkat akarja megtanulni :)

(#19) prak válasza Necc (#1) üzenetére


prak
csendes tag

Sziasztok! Szkeptikus voltam a Vistával kapcsolatban, de lassan már fél éve használom jogtisztán, mert meggyőzött. Egész egyszerűen stabil, jelenleg elég biztonságos is. Sebességet inkább majd az új gépeden méregess, észre fogod venni, hogy a Vista új vason ficánkol, igaz, a 2 GB RAM ökölszabály. Szóval, siess azzal a géppel! :))

Üdv, prak

(#20) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Jó kis teszt. Egyébként pár dolog alatt gyorsabb, de grafikai programok alatt. Átlag 90% !!! a Vista lemeradása. :Y

Itt egy link is : [link]

(#21) Lortech válasza juliabrilke (#20) üzenetére


Lortech
addikt

Inkább az az érdekes, hogy miért van ez, és hogyan lehet rajta segíteni. Opengl-t használnak ezek az alkalmazások, ez okozta a gondot, itt található leírás: [link], [link]. Másként kezeli az opengl-t a Vista, a tomshw teszt idején nem volt normális driver, valamint több tényező is ronthatja az benchmark eredményét: -az aero a gpu-t használja, ezért a desktopon futó 3d-s alkalmazásokkal verseng a gpu erőforrásokért.
-vsync be van kapcsolva a dwm-ben, amin az opengl is átmegy.
Mindezekkel együtt áprilisban már így nézett ki a helyzet:
[link]
Bekapcsolt dwm-mel -10% a link szerint.

Thank you to god for making me an atheist

(#22) juliabrilke válasza Lortech (#21) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egy fokkal azért jobban néz ki. Azért is kerestem még ilyen tesztet a neten, mert ez az eredmény, amit mértek szerintem eléggé elszomorító volt. De úgy látom, hogy igyekeznek nagyon... :)

(#23) Necc válasza Lortech (#13) üzenetére


Necc
addikt

Ahh egy részét nem értem, így ''skippelem'' :D bocs :(
Nos: ''Értelmetlen összevetni DX9-et DX10-zel''
Még viccből se erre gondoltam. Jelenleg nincs is DX10-es játék, majd csak jön (kivéve a DX9-ről DX10-re átírt játékokat, de azok optimalizálatlan xarok, közel se tesztelték annyira, hogy jól fusson DX10-en a játék, legfeljebb csak a ''best of'' kártyákkal, de erről minimális tapsztalttal nem mondok több ''véleményt''). Továbbá a DX10-et annyira átírták a kezdetektől, hogy pl. XP-re a mai napig nem írták ki. Én márebből tudtam, hogy nem lehet ''DX9 vs. DX10''-es tesztet csinálni, értelmetlen. Viszont most egy olyan op.rendszert teszteltem, ami DX9-es hardvert futtatott DX10-es környezetben, és visszaemulálta a DX9-et (itt most a DX10-ről DX9-re való visszafelé kompatibilitást értem), majd következőnek egy DX10-es hardvert fogok DX10 alatt, de még DX9-et emulálva (ugyanezeket a játékokat végignézem ugyanúgy XP és Vista alatt), és megnézem, hogy így a Vista javít-e valamennyit a teljesítményen vagy sem.
Fogalmazásból sosem voltam se jeles se közepes de remélem érthető volt (vagy nem) :D
A bevezetőt meg majd kipihent fejjel (ami lehet hogy csak a következő héten (se) történik meg) átírom, hogy passzoljon az általad leírtakhoz,vagy az egész némi vágással átalakul egy ''XP vs. Vista'' dologgá.
''Természetesen ki volt akkor is, mikor a teszteket végezted. (?)''
Természetesen.
''Egyébként a priorizált IO műveletek miatt még ilyen esetekben (kerregés) is használható általában a rendszer...''
Sajnos ez félig igaz. Játékok alatt valóban nem volt zavaró, de az egyértelműen visszafogta a gép teljesítményét, hogy a merevlemez állandó berregtetése kihatott a winrar, és a másolás sebességére is, érezhetően.


#19: meglesz amikor meglesz, általában 1 hardver elemen 2-3 hetet szoktam rágódni, mire eldöntöm, hogy az lesz, és mindent megnézek: anyagiak, teljesítmény, hatásfok (hasznos munka & hőenergia), jövőtállóság, stb. Mai napig emlékszem, hogy a jelenlegi alaplapomon 3 hetet rágódtam (a pénz már rég megvolt :D ).

[Szerkesztve]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#24) Lortech válasza Necc (#23) üzenetére


Lortech
addikt

Sajnos ez félig igaz. Játékok alatt valóban nem volt zavaró, de az egyértelműen visszafogta a gép teljesítményét, hogy a merevlemez állandó berregtetése kihatott a winrar, és a másolás sebességére is, érezhetően.

Persze, hogy kihat a teljesítményre, mivel nem tudja megsokszorozni a vinyó sebességét, csak okosabban elosztani. Indexelést leszámítva nálam nem kerregteti jobban a vinyót, mint az XP. Persze mindkét rendszernél az alkalmazásnak megfelelő mennyiségű memóriát feltételezve.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.