Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

Nem bánom, ha sztorizgatós, emlékezős fórum lesz belőle...
A második rész már készen van, 25-re dátumoztam, a harmadik is nemsokára kész, az meg 29-re lesz dátumozva.

Amennyi történetem van, sok részre futja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Látom felénk töltötted a rabszolgaságot sötét Zalában...

''Fogalmam sincs, minek, de Ukkon mindig átrakták a mozdonyt a szerelvény másik végére, így lehetett csak egy megyeszékhelyet megközelíteni 87-ben vasúton.''

Kapaszkodj meg, most is így lehet. Főúton meg kétsávos, dimbes-dombos-erdős-árnyas-beláthatatlan (lásd még: festői és idilli) utakon, amik bármilyen koccanástól bedugulnak, nyomvályúsak és többszörösen túlterheltek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) villamos


villamos
őstag

Izé... én ugyan csak a végét kaptam el a dolgoknak, de kilenc hónapot én is lehúztam az MH környékén. Persze ezt össze sem lehet hasonlítani a régi éves, vagy másféléves idővel, de azért ez is szívás volt. A különféle megnevezések amúgy maradtak, csak éppen a fél év itt három hónapra redukálódott.
A HTK-ról annyit, hogy eredetileg valami Honvédségi Tartozási Kötelezettség a neve, ha jól tudom. Ezt a leszerelő állomány általában úgy oldotta meg ha valami hiánya volt, hogy lenyúlta azokat az éppen aktuális kopaszoktól. Nem volt ebből nagy gond, mert ők később a saját kopaszaiktól nyúlták le, ésígytovább, ésígytovább... :))
Amúgy szerintem Ukk -nál a mai napig megfordítják a vonatokat, úgy van a vonal... :)

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#4) bambano válasza parandroid (#2) üzenetére


bambano
titán

Nem nagyon sokára készen lesz az autópálya Kanizsáig, azt a kis időt már ki lehet bírni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Jó írás thx :R
Milyen kár hogy én nem tudtam ezt átélni :DDD :DDD :DDD (akkor születtem, amikor éreccségiztél :DDD )

(#6) parandroid válasza bambano (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igazából majd a Pécs-Kaposvár-Nagykanizsa-Zalaegerszeg-Szombathely-Győr vonal autópályásítása, vagy legalább autóutasítása oldaná meg a közlekedést végleg, de az még nagyon odébb van...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) Digital


Digital
addikt

Itt Szegeden nagy divat volt ebéd közben bekiabálni ''dicsőséges tatiállománynak 62'' (ez a leszerelésig hátralévő napok száma volt),a többiek meg ÚÚÚGYVAN!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#8) bambano válasza Digital (#7) üzenetére


bambano
titán

A pontosidő jelzés lesz még téma :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Kantorpe


Kantorpe
tag


Odaveros :C

En mar csak ''operettkatona'' lehettem volna, azt inkabb passzoltam ;]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#10) Racecam válasza bambano (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

1985 aug.-ban vonultam be Egerszegre, de nem sokat töltöttem ott. Egy hónap alapkiképzés, aztán irány Kiskunhalas. Amikor visszajöttem egy fél év múlva, már át voltam helyezve Budapestre. (Budakeszi).

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11) bambano válasza Racecam (#10) üzenetére


bambano
titán

csókos :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) concret_hp válasza bambano (#1) üzenetére


concret_hp
addikt

várjuk a folytatást :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13) Racecam válasza bambano (#11) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Pedig elég nehéz volt elintézni, mert tüzér voltam és báziskiképzés volt Kiskunhalas.
Itt meg örszázadba kerültem.
Összességében legalább egy regényt tudnék írni az élményeimről.
Az más kérdés, hogy valószínűleg senkit nem érdekelne. :U

(Pl.: Január 7-11 Kiskunhalas - Bodajk -12°C vagonőrség menet közben egy alacsony oldalfalas pőrekocsin egy leszögezett forgószékben.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#14) csapos2 válasza Racecam (#13) üzenetére


csapos2
addikt

De legalább le volt szögezve a szék. :D

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#15) Racecam válasza csapos2 (#14) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Na gondolhatod, hogy nem azon ültem.

Ahogy elindult a szerelvény már másztam is be a vagonon levő mentőautóba, miután szépen megkértem a sofőrt amikor bevagoníroztak, hogy ugyan ne zárja már be az ajtaját.
Visszafelé volt csak gond, mert az én vagonomon álló Uralba nem tudtam volna felmászni azzal a felszereléssel ami rám volt aggatva, ezért menet közben át kellett másznom a melettem levő vagonra, még egszer mondom alacsony oldalfalas pőrekocsi, mintegy 30 cm-es oldalfallal. nem volt egyszerű...

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#16) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi, hogy megírtad, kíváncsian várom a második részt is. :R (Én már kimaradtam ebből a katonásdiból annak minden előnyével és hátrányával.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17) Szólista


Szólista
senior tag

Honvédség 1986 febr-87 aug: DNY-i országrész Lenti-Kaposvár-Lenti-Nagyatád nem rossz helyek :D

Nem vagyok normális. Na és?!

(#18) bambano válasza Racecam (#13) üzenetére


bambano
titán

Láthatod, az én sztorim is nagyon sok embert érdekel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) bambano válasza Racecam (#15) üzenetére


bambano
titán

Egyébként a lőszerrel nem tudom, mi lehetett, de 125 mm-es löveget valószínűleg nem lopkodnak nap mint nap :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) bLaCkDoGoNe válasza Racecam (#13) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Dehogynem, írásra fel! :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#21) bambano válasza bLaCkDoGoNe (#20) üzenetére


bambano
titán

Majd megírja neked, hogy milyen pocsék december 6-án hajnalban beszorulni a kéménybe egy tucat ideges rénszarvas előtt :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) piqla


piqla
őstag

Nagyon jo iras, kar, hogy en mar kimaradtam az egeszbol... Meg-meg-meg :)

[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#23) htibor


htibor
tag

Várjuk a folytatást! :))

Én az operettnek az operettjébe juttotam:
2002. május 15 - 2002. november 5. Szombathely, majd Székesfehérvár.

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#24) bLaCkDoGoNe válasza bambano (#21) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azt el tudom képzelni. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#25) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Komolyan a Sportcsarnoktól a Tiszai PUig gyalog hajtottak végig az utcán? Vagy valamit félreolvastam? Még a KIEGtől a Gömöriig el tudnám képzelni. Én már csak a KIEG-ig jutottam a sorozásban, de az már 2000 után volt. Az se volt rossz: minden harmadik Kolompár/Lakatos/Galamb nem jelent meg, meg nem volt ott a SZIGje, esetleg a rendőrök hozták be bilincsben.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#26) burgatshow


burgatshow
veterán

'87 tavaszán váltam gondolattá és fogantam meg! :DDD

Hát, valahol én is bánom, hogy már én sem leszek katona, biztosan nagy buli és móka volt az egész.

Apámat szeretem még hallgatni, mert Ő meg Zalaegerszegen volt híradós (morsee-s). :DDD

Ezen fellendülve majd kicsit piszkálom, hogy megírhatná őket! :DDD Nagyon jók... :)

(#27) Rossi válasza bambano (#4) üzenetére


Rossi
addikt

Kínáncsi leszek mennyi lesz az út Kanizsától Zeg-ig ótópályán. Most 23 perc.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#28) concret_hp válasza bambano (#1) üzenetére


concret_hp
addikt

25.-e van és folytatás sehol :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29) adam182


adam182
csendes tag

''Jött még a szokásos bohóckodás Ukk-on, meg kellett fordítani a szerelvényt. Fogalmam sincs, minek, de Ukkon mindig átrakták a mozdonyt a szerelvény másik végére, így lehetett csak egy megyeszékhelyet megközelíteni 87-ben vasúton.''

tuti, hogy Ukk-on? sztem Bobán, és azért, mert addig van villamos felsővezeték. utána dieselmozdony huzza tovább. ha jól tudok, akkor emiatt van a csere

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#30) bambano válasza adam182 (#29) üzenetére


bambano
titán

Amikor én katona voltam, már a Déliből is dízellel mentünk ki. Akkoriban még szó nem volt villamos vontatásról azon a környéken.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) bambano válasza adam182 (#29) üzenetére


bambano
titán

Egyébként nem, mert Tapolca felől jött a vonat, és abból az irányból nézve Ukk Boba előtt van. Ukknál ágazik el a sín Zeg felé, az elágazás jellege miatt tették át a mozdonyt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) btotyi válasza bambano (#31) üzenetére


btotyi
tag

Az az Ukki fordulós mozdonycsere egy élmény volt. Első alkalommal majdnem szívinfarktust kaptam mikor megindultunk visszafelé :)
Én szintén Zalaegerszegen voltam, de nem honvéd hanem határőr (84. nov-86 máj.)

(#33) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

HiányTérítési Kötelezettség = HTK (hovatűntkatona?)

(#34) Cyberslider


Cyberslider
őstag

A reggeli tisztálkodásnál egy szóval se tértél ki a borotválkozásra. Hááát hallod! :DDD Megérdemelné!
Minket iszonyatosan szivattak vele.. Ellenőrizgettek, hm hm hogysiekrült..... :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#35) hobizoli


hobizoli
nagyúr

En '97 februarban vonultam 12 honapra Kiskoros-re vegyvedelmisnek. Azt a pusztulat, romhalmaz lepratelep laktanyat mig elek nem felejtem el ....fater '73-ban kulonb helyen volt, csodalkozott az allapotokon. A norbi-update fogyasztasi trening az kiskutya fasza sem volt, annyi keves kajat kaptunk, nem volt, aki hizott volna. Mivel a tisztek loptak haza kenyeret meg a rud felvagottakat, ''vacsira'' volt, hogy vagy ez nem jutott vagy az. Vagy 1-2x egyik sem
Ha ki tudtunk menni kimardasra elso utunk a cukraszdaba vezetett ''feltankolni''
176-n vonultunk be, ebbol ~10 fonek volt a szakmunkaskepzonel nagyobb vegzettsege, de kb 100-nak max 8 osztaly es alatta...szoval igazi agytrosztokbol allt az allomanyunk
Ez tulajdonkeppen ket laktanya volt egymas mellett, az oregek meg a tisztek a egyikben a kopaszok es az etterem a masikban voltak, a ket telep kozotti egykori betonfal le lett bontva, szoval kellett setalni rendesen
Marciusban ugy dontott a kormany, hogy a szolgalati ido 9 honapra csokken, mar a februari allomanynak is, igy az ide szokasos 6 havonkenti bevonulas 3 honapra valtozik. Az oregeinknek, akik augusztusban vonultak nem, szoval kaptuk az ivet ez miatt is. Mivel ez egy vegyvedelmi szazad volt, vegtelen mennyisegben rendelkezesre allt az u.n. mentesito por, a.k.a. klor-mesz. Ez vizzel erintkezve klorgazt general, nalunk ultra helyett ezzel kellett takaritani. Kis mennyisegben meg jo is, a natha elmulik, az felett viszont fulldast kohogesi rohamot okozhat, tudovizesedest lehet kapni. A kimaradas utan, ami nalunk csak 22h-g tartott mar a folyoson ereztuk a klorgaz jellegzetes szagat volt, hogy eleredt az orrunk vere is, amikor beleptunk a korletunkbe vagy fulldokolva nyitottuk ki az ablakokat szelloztetni. Ekkor egy levezeto folyoso es vizesblokk takaritas utan mar volt hogy ejfelkor elviselheto szintre csokkent a klorgaz koncentracio es lehetett aludni. Az egyik ijen mutatvany olyan jol sikerult egy penteken, hogy a hetfon szokasos ''vizit'' soran a szazados meg erezte a klorgaz szagat a korletunkben. A penteki AegU-t 30nap helyebetopival jutalmazta ezert.
Ja meg azok az ablakok. A keret es a fal kozott itt-ott kifert az ujjam. Kis szenes kalyhaval kellett futeni, ezt megbuggyantva reggelre a korletben kotelezoen levo 1.5literes vizeskancso tetejen filmszeru jegreteg volt. Hogy ne fagyjunk agyon 2-3 lopokroccal takaroztunk es zokniban es a ''molino''-ban aludtunk. Ha langszorosok gyakorlatoztak akkor a maradekbol egy gyalasonyi napalm-l megturbozva a kalyhat csak +5fokra hult le s korlet, es a kalyha fedlapja sargan izzott

Az alapkikepzes utan a rajparancsoki allomanyba kerultem. Az alapkikepzes alatt egy nagyon jo fej es ''normalis'' orvezeto volt szobaparancsnokunk, megvedett a portyazos ''oreg'' surranotarsaitol, akik idokent jottek kostolgatni minket, de nem mertek vele nagyon kekeckedni, mert fekete oves harcmuvesz volt. Ugyohogy, hogyha azt mondta na takarodo akkor az az volt. Minden ertelemben, ha este mondta akkor alvas volt, ha oregek jottek, -bar hamar megtanultak, hogy nem kell jonniuk-, akkor azok is egybol megertettek es olajra leptek, nem csak a mi korletunkbol, hanem a szazadszintrol is.
Az alapkikepzes utan kerultunk erre a klormeszbuzi szazadszintre, atvezenyelt rajparancsnok-jeloltek voltunk a sajat laktanyankban. Negy korlet volt minden szazadszinten az epuletben a mienk volt a jobbkettes itt voltunk a kb 10 fore epitett korletben 18-n, a ''stoki'' nem fert be ket a emeletes agy koze, es a szekrenyajto is az agy vazarol a port lehuzva nyilt. Mivel mi voltunk a rajparancsnok-jeloltek kulon elbanasban reszesultunk a sajat surranotarsainktol, de foleg az oregeinktol, persze negativ ertelemben. Kezdve pl ezzel a klormesz dologgal. Vhogy mindig csak nalunk volt. A folyosot 30percenkent 2 ember fel kellett mossa. Akkor is, ha az elozo kettos meg nem vegzett es/vagy meg nedves volt a padlo, ket orankent a vizesblokkot is. Persze csak akkor ha eppen nem voltunk vmi agytagitason, es csak vizzel, mert amig bent voltak a tisztek addig a klormesz nem kerult elo. Utana igen. Aztan volt amikor kemenytisztitas volt a musor. Ekkor a tetorol 2-3 vodor vizet beboritotak a kemenybe, persze tudtak pont melyikbe kell, hogy nalunk legyen fullkormos minden, ahogy levagodik a kalyha kemenyenek csove a falrol, es minden beterita korom. Szoval kaptuk az ivet. Mivel vezenyeltek voltunk es nem volt ott a sajat fegyverunk, mindig vmi maradekot kaptunk a fegyverszobabol kuszni-maszni meg takaritani. Olyat, ami mar rozsdallott, es tobb eve 2-3 tar vakloszert lottek ki...ha veletlenul egy ''uj''-hoz jutottunk azzal hiaba lottunk ki 10-12 vakloszert nagysagrendekkel konnyebben takarithato volt.
Szolgaltot nem sokat adtam, 3-4 orseg volt meg szinten ennyi konyha es AegUh. Ezek mind hetvegen, mert hat azzal is szivattak, hogy ''veletlenul'' pont akkora kerultunk beosztasba...azert az eskun kivul 3x voltam itthon, 1x egy temetes miatt. Ezt ~4.5 honap alatt...ja igen, majusban taknyom-nyalam egybefolyt ugyhogy goto segelyhely, ott eloszor megfazassal kezeltek, aztan csak nem akart elmulni, es mivel biztos szimulalok, elkuldtek a KKK-ba (kecskemeti katonai korhaz), ott eloszor egy napos vizsgalton voltam, majd kovetkezo hetfon egy hetre be kellett fekudnom. Es nem faztam...es nem volt nyakig dzsuva...es nem kellett takaritani...es volt kaja...es mennyi, meg mijen ''jo''. Na itt egy alleregologiai vizsgalton voltam egy masik surranotarssal, a vizsgaloban egy asztal ele ultettek minket, alkaronkent 2 sorban 5-6 allergen anyagot cseppenettek, majd egyesevel atszurtak ezeket a cseppeket tuvel. Felhivtak becses figyelmunket, hogy meg ne mozduljunka elkovetkezo 25-30percben barmennyire is viszket, mert akkor lefolyik a csepp es ujra kell csinalni. Hat 2-3perc mulva mar alig birtam, 15perc mulva mar remegett a labunk es konnybelabadt a szemunk, ugy viszketett...vegul nemtom mennyi ido mulva, de elokerult az orvos fohadnagy asszony, lehegyezte a pirossa valt feluletek meretet, ezeket +, ++, +++, ++++ dijazta, majd vegre elmehettunk lemosni azt. Hetfon vissza a pusztulatba, de a kevesbe lepra reszebe, a segelyhelyre...majd kb egy hettel kesobb egy tavirat erkezett, hogy jelenjek meg KKK-ban. Inentol mar sinen voltam, megkaptam az A helyett az E betut, es ~130 nap utan veget ert a szenvedesem. Nem volt centim, de nalunk nem is volt mar divatban. 3 nappal a leszerelesem utan volt a rajparancsnoki vizsga, a sajat surranotarsak visszakaptak az ivet, de a kopaszokhoz nem nagyon nyultak a levizsgazok. Hazaerve itthon nem jon ki rajtam, csak ott volt vmi olyan noveny ami kivaltotta belolem.

Erdekes esemeny volt meg a par logykorlat. Kaptunk 3 eles loszert meg egy ures cellapot. Kb 20-n fekudtunk egymas mellett es kilottuk a 3 loszert, nekem 5 luksi lett a lapomon. Persze volt akinek egy sem. Aztan egy masik alkalommal, amikor egy masik palyan voltunk, ott nem celtabla volt, hanem ijen leborulos. Az elso ~10 fos brigadba kerultem, mi ezzel a kezdtunk voltak akik a kezigranatdobassal, es forogtak a csoportok. Itt mar 20loszert is adtak, 10-10 ket tarba, 2 ember lo eccerre a melettem balra fekvo sracnal elakadt a gepfegyver, ''akadaly'', huzza fel megeccer. Felhuzta, ketty. Akadaly. Neszarkoggyonma', Odamegy a szazados, ugy allt az eles loszer a fegyverben, hogy nem merte elvenni, call fegyvermester...na en meg ott kozben apritottam a tablakat volt meg 13 loszer es jon a 200m-s allo alak. A fegyver egyeslovesen, pukk, szikrazik nem nem dol le. Onyadat. Kettot meg rakultdem, egyik elotte porzott, masik vhol melle ment...tarcsere...3-4-t meg rakuldtem ebbol ketto tuti eltalalta, mert lattam, hogy lendult meg szikrazott is, de az csak all meg mindig. Hat ha nem, akkor taktikat valtunk, sorozatloves, a maradek loszer mind rakuld, elso ketto hozza kozeledve elotte porzott, tobbibol 1 min eltalalta megint, de az alak all. Nemigaz baz+, ezt nem lehet leloni. Ne problemazzon mar katona, nem talalta el...ja nem persze, elottem 3 kozul senki nem tudta csak azt leloni, a 300m-st meg igen, de erdekes...na mind1...na menjunk a kezigranatdobasra, ''menjenk a mentoauto kerenyoman es az odavezeti magukat'' kaptuk az utasitast. Valoban jol latszott a homokban a nyom. Megyunk, persze ugy, mint a csurhe, egy dombra felerve megyunk lefele kereknyomon egy nagy fas-bokros resz van lent kozepen kicsit odebb egy vastag karoval, a nyom megkeruli ezt, elmegy egy kis epulet mellett is...80-90m-re voltunk, amikor a bokrok kozul kirepul a karo fele egy kis vmi. Hirtelen mind megalltunk es foldre. Igen. Az volt a kezigranat, amit kidobtak. Vmi kurva nagyot szolt (az volt az elso amit kidobtak, ugye mi loveszkedtunk elsonek). Hallottunk ijen suvito hangocskakat is. A lejtos reszen ahogy jottunk le dombrol 2 helyen porzott mogottunk a domboldal. Egymasra neztunk, es egy fubazzeg es akurvaanyjat-l kommentalva a rohambilit felcsatoltuk, kuszas oldalra, mar elkusztunk vagy 150m-t eccercsak egy egtelen hangos: Maguk micsinalnak?! kiabalas Kovacs hadnagy-tol, aki meghallva vmi mocorgast a fuben kimaszott a loveszarok fedezekebol, megnezni mi az. Mondtunk mi van, hogy hat jottunk a mentoauto kereknyoman es hat ize, kirepult a granat, es hat...nez, odanez a mentoautohoz. Az nem ugy allt ott ahol szokott, hanem szembol -hogy majd elmennie konnyebb lesz, mert mar ''iranyba'' all-, de megkerulve bokros reszt allt be oda, a doboteren keresztul. Egy radiozas utan a kovetkezo brigadot mar elkisertek. Eldobalta az elozo brigad a granatjait, osszeraktunk mi is, eldobaltuk. Kicsit felre ment, mert fogta bal kezem, hogy lehuzzon, csak kicsit hamarabb tette, mint ahogy elengedtem volna jobb kezzel, ugyhogy a ''az az uj godor ott a mage'' pontossagu lett.
Meg eccer voltunk egy robbantasi gyakorlaton, szinten forgos rendszerben. Eloszor harckocsi aknat kellet elasni, aztan taposoaknat...Kaptunk egy darab trotilt, egy gyujtot, egy darab gyujtozsinort, es egy doboz gyufat. Az elso csoportok meg szep hosszu ~50cm-s gyujtozsinort kaptak, nekunk a vegen mar csak ijen 20-25cm-s jutott. Errol tudni kell, hogy 1sec alatt eg el 1cm belole. Osszeraktuk, kimentunk egymas melle vodor melysegu godrokhoz, ahol aznap mar tucatnyi felrobbant, gyujtasnal elfujta szel a gyufa meggyulladaskor keletkezo szurolangot a gyujtozsinor meg csak erre gyullad be a langra mar nem. Harmunknak nem gyulladt meg, vissza kellett menni a kovekezo csoporttal. Na enyembol is levagtak egy 2-3cm-t, ami elegett a gyufa langjatol, kimegyunk megint, kapjuk a vezenyszot, mondanom sem kell, hogy egybol megyulladt a gyujtozsinorom. Felallok 4-5sec mulva hatrebb lepek egy lepest a tobbiek ott meg szerencsetlenkednek, hadnagy nez mi van, mondom neki, az enyembol le lett vagva es mar eg, egybol egy hangos futaaaas volt a vezenyszo, mindenki hagyott ott mindent ahol volt, persze igy senkie nem robbant, csak az enyem.
2x voltunk ezen a palyan kint, a masik alkalom az akkor volt amikor a napalm palyan kellett futni teljes harci diszben, vegyvedelmi cuccban. Kulonos figyelmet erdemel az a teny, hogy ez aprilisban volt es aprilis 22-n reggel aznap ho esett es mar lejott ezredparancsba hogy nyari viselet van, hogy kabatot az el lehetett felejteni. Vhol meg van meg az akep, ahol egy aznapi ujsaggal a kezunkben allunk es latni, hogy havas a kornyezetunk. Delutanra teljesen elolvadt, de azert reggel, hat nem kaptam rohogogorcsot...Mondjuk a napalm adott vmi meleget, meg egy csomo kormot, meg a vegyvedelmi cuccban azert mar nem faztunk, ha mozogtunk. Mivel vegyvedelmisek voltunk nekunk a szokasosnal is gyakrabban es gyorsabban kellett feloltoznunk, gazalarac felvetele az nem 7, hanem 4 sec, az ''ofni'' az meg 2perc asszem 5 helyett. Jaes rendszeresen setaltunk kocogtunk benne ugy, hogy membran benne volt a gazalarcban, mert idonkent tesztkeppen konnygazampullat tortek, hogy meg veletlenul se probalkozzunk be azzal hogy kivesszuk azt. Persze elore szoltak is, hogy ne vegyuk ki, de voltak okosok, akik csak kivettek, mert a cigarettaval beedzett tudeje az nem birta. Aztan az elso tesztnel nyertek 5 kor futast membrannal malhazsakkal 25-30fokban az alakuloter korul. Hat nem koszontek meg. Persze volt, aki ugy volt vele, hogy mivel tegnap volt ez, ma mar biztos azt hiszik hogy bent van, hogy nehogy ugy jarjunk...10 kor volt masnap egy masik okosnak a szint. A 3. nap mar mindekinek bent volt a membran.

Na es akkor meg azok a felszereleseink amik voltak... volt a VSFUG meg VSBRDM (VS-vegyi-sugar). Ezeknek a tetejen volt egy allandoan 360fokban lato, az atomvillanasbol annak kilotrotil robbanoegyenerteket kiszamito kutyu. Es most kapaszkodjal meg, 8(!)db atomvbomba adatait is tudja tarolni. Mekkora zsirsag, nem? Aztan ott van az kezipumpalos gazkoncentracio mero, amibe az ampullak kellenek (mint az alkoholos fujos szonda). 150 pumpalastol mar a kezem majd le esett, de az egyik gazhoz ez meg keves, es ahhoz 300-t kellett pumpalni. Maskerdes, hogy amire a 150-t lenyomod mar reg maghaltal ha gaz van, hat meg ha 300-t kell pumpalni. Ja meg ezt tedd meg 15percentkent. Bar volt egy automatikus is, ami 10percenkent mert. De lehet mar keson, mert ket meres kozben jott a gazgranat...


hobizoli

több drón kell ;P

(#36) Vistaboy válasza Krugszvele (#33) üzenetére


Vistaboy
veterán

Minálunk úgy hívták, hogy Hirtelen Támadt Kiadás.
Amúgy tényleg jó lett az írás. Gondolkoztam Én is hogy megírom a katonaemlékeimet, de már elég régen volt (1992-'93. Május, Balassagyarmat, Határőrség), sokmindent elfelejtettem. Mondjuk Én csak egy évet szolgáltam le, de abban volt minden, mókás és ijesztő dolgok, hosszú bódézások, nullában szolik. Voltam kiképzésen +40°C-ban, határzáráson télen -25°C-ban, úgyhogy ''megjártam a hadak útját''. Azután mondjuk kapura kerültem, úgyhogy elég jó helyem lett. Bár az sem leányálom, annyi telefont kezelni, ki- és beléptetéseket végezni, minden elöljárót név szerint ismerni, tudni, ki mikor hol van, ilyesmi. De a legnagyobb poén az volt, amikor az OBI utasított, hogy igazoltassam az ezred pk.-t. Szerintem a derék Ezredes úr még annyira nem szórakozott, mint az alatt (Én persze nem... :DDD ).

Egy aprócska szösszenetet még a végén engedjetek meg. A legjobb katonaélményem az volt, amikor ''határsértőt'' fogtam. Szobon történt, hogy elszakadtam a járőrtársamtól. Elindultam megkeresni, de nem találtam sehol. Már vagy negyed órája kerestem, amikor hallottam, hogy zörög valami vagy valaki a bokrok között. Gondolhatjátok, a hideg és a meleg verejték egyszerre vert ki. Azután, úgy a harmadik szívroham tájékán észrevettem, hogy a társam a ''határsértő'', aki épp elvégezte a dolgát a bokorban... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#37) Vistaboy válasza hobizoli (#35) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hubazzeg! Mire elolvastam, olyan volt, mintha leszolgáltam volna még egy évet!
Amúgy Neked is grat. Nemhiába mondják, csak akkor lehetsz teljes ember, ha katona voltál... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#38) hobizoli válasza Vistaboy (#37) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat azert el tudtam volna kepzelni mas tevekenyseget is, erre a rovid idoszakra is. :U

Aztan voltak meg ijen aprobb esemenyek, hogy egy hetvegen az oregeink az alakuloterre vezenyeltek minket, ok felalltak az emelvenyre ahol hetfon delelott ezredsorakoznal is allnak a nagycsillagosok, akkor osszegyulik ott a egesz laktanya apraja-nagyja, es a rovid eligazitas utan vigyazmenetben elmasiroztunk elottuk. Na hetvegen ugyanez volt a moka, csak sokkal kisebb letszammal ugye, es a vigyazmenet az vagy 5x. Iszonyu pechuk volt, mert pont ekkor jott at amig ott voltam eloszor es utoljara az UTI, aki ezt meglatta, szoval masnap nem is szazad, hanem ezredkihallgatasra voltak berendelve, egesz hatralevo nap latszott rajtuk, hogy ezzel lehet nagyon megutik a bokajukat. Aztan nagy balhezas nem lett belole, gondolom kimagyaraztak, hogy csak a masnapi vigyazmenetelest gyakoroltattak velunk. Ketsegkivul par ember akkora egy anti-talentum volt, hogy 5-6 lepes utan mar ellenutemben lepett, megbotlasztva az elotte es mogotte sorban masirozot, ecceruen nem birta megtanulni a helyesen. Na meg igy addig sem kellett felmosnunk nekunk a J2-bol klormesszel...

Amit meg nem irtam, hogy a laktanyaban minden jarmubol szo szerint csak 1, azaz egy darab mukodott, a tobbi meg az ''M-Zarolt'' mar mind alkatreszbaziskent mukodott, a telephelyen allt vagy 40-50db VS-FUG meg VS-BRDM meg csapatszallitok is, de ijen jo napszitta fakozold, meg mar pergett le roluk darabokban a festek, de fatonkonkon alltak, mert nem volt bennuk futomu, futott km nem erte el az 1000km-t sem sokban. Aztan az a halom GAZ66 meg URAL is, de minek...a GAZ-ban mar a valto is alig muxott, minden egyes valtasnal fogszamlalas volt. Az Ural-l hoztak vissza minket a kezigranatos logyakorlatra, vmi 20km-re volt, de ezt ird es mond 2.5 ora alatt tettuk meg, mert allandoan megallt. Kicsit vartak vele akkor ujraindult es akkor megint ment par 100m-t.
Ja meg volt egy ijen 3 tengelyes csoros Tatra alvazra szerelt ''alcazo'' gep is. A vezetofulke mogott volt egy kb 2000literes kerozin tartalya, a vegen meg egy kisebb fulke a kozepvonaltol balra eltolva, mellette egy kis sugarhajtomu, az 2 hatso tengely elott meg ~20literes tartalyok, amikben gazolaj vagy faradtolaj volt. A fulke a hajtomuvel egyutt forgott balra-jobbra, a hajtomu viszont tudott fel-le is dolni kulon a fulketol. Ennek az volt a celja, hogy alcazo kodot lehet vele generalni a gazolajbol/faradtolajbol, amit a hajtomube premeteznek. Persze akkora istentelenulbaromallatnagy hangja van a hajtomunek, hogy ~2km-rol akarmijen kodben is eleg csupan a hang fele loni par sorozatot vagy megereszteni egy RPG-t es gameover...na meg 4-5 kodgyertya siricsendben is tudja ugyanezt es masodpercek alatt, mert amire ezt felporgettek, az volt vagy 5perc...a kecskemeti repteren szoktak atnezegetni, allitolag csak a hajtomuvel gyorsitva 60-l tudott menni ott a kifutopalyan.
Ja meg voltunk harcaszati gyakorlaton, kint a laktanya egyik dzsindzsasabb reszen. Itt nem is tudom mijen fajta fu, talan elefantfu nott, az is ijen szeles szalu volt eldolve szanaszet szaradva, mint vmi nadas. Elotte kis agytagitas, hogy farkasfog alakzat meg kuszas es ha tuz van, nem szabad felallni mert lelonek, stbstb. Na a feladat a geppuska allas bekeritese volt, ott tespedtek a tisztek, 30-35fokban a eg fele nezo geppuskaval (afkorz csak vakloszer volt abban is meg nalunk is). Kuszunk en a szelen egy vhogy ott allo beton kutgyuru fele probalok menni, eccercsak kiugrik mogule Kovacs hadnagy es lelo minket kettonket a szelen...naba+...4-5sec mulva a geppuskabol megeresztettek ket szereny 15-20loveses sorozatot vakloszerrel, mindenki megall a kuszasban...varunk...elkezd fustolni vmi szembol a fak kozul...kiabalnak a tisztek ''na, oltsak mar el a tuzet, kigyulladt ez a szaraz fu a torkolattuztol'' valasz: ''nem szabad felallnunk tuzben sem, mert lelo az ellenseg...''...(10-12sec szunet)...''na ne szarakoggyanak mar nem latjak, hogy eg?''...''de latjuk, raadasul felenk jon a fustje is''. Na itt vege szakadt a parbeszednek, mert a langok egyre nagyobbak lettek es csak hallottuk ahogy futnak szembol a tisztek oltani, ekkor gondoltuk hopp ez lehet nem direkt volt, es tenyleg oltani kene...egy olyan 100-110nm-n porra egett az elszaradt fu, kis bokor, amire eloltottuk gyalasoval a tisztekkel egyutt vagy 30-n :DDD
volt egy masik tuzeset is. A laktanya hatso reszen nem beton kerites volt (mar), hanem sima drothalos. A uzemanyagtankallomas ~100m-re volt onnan, delelott atfejettek 1000liter gazolajat es hat hogy hogy nem a betonra is kerult belole szepen...na eccercsak az ortorony beszol hogy hat khm tarlot egetnek vagy mai laktanya melett es hat fust van keritesnel. Odadzsasszol az ugyeletes orsegbol masik ket emberke az orparancsnokkal (na itt volt szerepe annak hogy ez ket laktanya mert az orszoba a masik laktanya masik vegen volt), szoval egy 5-6perc mulva oda is setaltak, addigra mar sokkal nagyobb terulet egett raadasul joresze mar bent volt nem kint a szel jol segitette a terjedeset. Futasban vissza, es a kozben szervaltak vhonnan 2db poroltot :P , azzal akartak eloltani az szereny 3-400nm-t, ami addigra egett. A tuz persze, mintha szeme lenne egyenesen a uzemanyagkutak fele terjedt, hova mashova...mivel mi voltunk a legkozelebb oda, mind a 3 szazadszintet a gyalasoval meg lapatokkal villamban kirendeltek oda, hat a uzemanyagtankallomas drotkeritesetol par m-re allitottuk meg a tuzet. Ja kerdeznetek miert nem jott a belsos tuzoltoauto? Mert a nagyobbik az nem mukodott, a kisebbik az semmire nem lett volna eleg, meg kulonben is besullyedt a sarba a helyen meg elozo evben osszel es azota ott allt egyhelyben ugyanott. Na meg egyikben sem volt egy deci gazolaj sem :DDD


hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.