Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) Hugo85 válasza DarkByte (#2) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Hát igen, bár a porszívót inkább azért nem szeretik, mert az szív, és így leszívhat különböző kényes elemeket (pl kisebb jumpereket, vagy bekaphat egy ledet, csavart örökké eltüntethet ilyesmi), általában fújni szokták színi meg nem. De ha pl porszívóval fújatod ki (én szoktam néha ilyet csinálni) az se gáz, de persze ne nyomd bele az alaplapba, ne zúzz szét vele semmit. A sűrített levegős palack ugye elvileg pont erre van kitalálva. Én két dolgot szoktam még használni, alkoholt és acetont/körömlakklemosót pucolásra. Alkoholból csak 70%-osnál nagyobb koncentrációjut mert különben veszélyes a víztartalom, acetont (vagy inkább aceton mentem körömlakklemosót) meg nem szabad a műanyag alkatrészeken használni mert azt oldja. De az aceton jól és gyorsan leszedi a szilikonpasztát, még az alkoholra ez egyáltalán nem igaz.
A házat lehet valami mósószeres (nem karcoló) lanygos vízzel áttörölni vagy ha esetleg van valami speckó antisztatikus spay-ünk, akkor azzal átfújni amennyiben ez nem ütközik gondba (pl ha nem ajánlják elektromos cuccokba, nyilván nem a Prontó por-stop-ra kell gondolni).
Az ecsetes módszer szerintem jó a kártyák portalanítására, csak nem legyen túl erős sörtéjű és ne nyomjuk, brutalizáljuk rá.
A porfujkálást érdemes a lakáson kívül végezni (erkély, udvar, ha szemetek vagyunk és végső esetben lépcsőház, lift ;] ), mert azzal, hogy kifújtuk még nem nyomtuk ki a lakásból és a gép ugyanúgy visszaszívja jó gyorsan a levegőben szálló port, a többi meg leülepedik és ugye a poratkákat se szeressük.
A ventillátorokba a kontakt spray szerintem nem túl jó (az arra van, hogy elektromos érintkezéseket tisztítson, javítsa a kontaktust) inkább szétszedni és lepucolni a tengelyt acetonnal, alkohollal, petróleummal (ami tetszik, a csavarlazító pl nagyrészben petróleumból áll és remekül kúszik, így ahhoz szét se kell szedni, de hagyni kell kiszáradni bekapcs előtt) aztán kis műszerolaj mehet a tengelynek, persze a legjobb (és legdrágább) a WD-40.

Amúgy szerintem jó írás.
Aranyszabály, hogy, aki nem nagyon ért a géphez (ezt mindenki mérje fel maga) ne nagyon szerelgessen, nyúlkáljon, mert több lesz a kár mint a haszon.

Ja igen a címet sztem javítsd mert ez nagyon dúúúrva: Takarítsuk-e a gépet belűről... ezt javítsd belülről-re, mert nagyon randa így.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.