Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Grat, jó kis leírás lett. ;)

"Csak úgy mondom"

(#2) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Azért egy helyesírás ellenőrzést lefuttathattál volna rajta... ''hadja'' :)

(#3) bruati


bruati
csendes tag

hello!

azt kihagytad az írásból, hogy kell a feszt 1,4-re felemelni. bios editor+nvflash?
az én kártyám tuning nélkül is 76 fokra gyári hűtés+8cm silent blade venti. mi lehet az oka? és mér gáz, amikor a biosban 115 foknál veszi csak el a teljesítményt?

(#4) VR6-Fan válasza bruati (#3) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ott van egy link mert egyszer már megírtam :U
hát mert nem kéne a gyári hütésnek nevezhető dologt rajta hagyni vagy min rendesen újra pasztázni!
vegyél rá rendes hütést ha teheted
mert nem tesz túl jót a maganak meg semminek a magas hő!!!!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#5) bruati válasza VR6-Fan (#4) üzenetére


bruati
csendes tag

szia!

a linket nem találom, nem tudom mire gondolsz, de elég lenne csak annyit írnod, hogy igen vagy nem (a fesz emelés bios editor+ nvflash?)

annak mi lehet az oka, hogy ha felpiszkálom 590/800-ra akkor is csak 2996 pontot ad 3Dmark 06-ban kb. 3600 helyett? (a hőmérséklet nem megy feljebb, mint alapon)

egyébként, ha lenne 6000 Ft-om pl.: VF700-ra, akkor inkább egy 7600GT-t vettem volna.
neked egyébként hány fokos volt a gyári ventivel?

légyszi válaszolj, mert fontos lenne

köszi

(#6) VR6-Fan válasza bruati (#5) üzenetére


VR6-Fan
veterán

én probáltam iraratott biosokkal de nem jött össze!!!
kéne nekem egy 05 eredmény is(lehetőleg kép) meg a 06 a rész eredménye mert az igen cpu függő!


gyári hütövle egy no tuning 3D mark alatt volt 90 szóval vegyél egy rendes hütőt rá(ha meg hal a karid mert gyárival csináld akkor ez van...)

és a 7600GT 1:1 GST cska -60 mhz a nyák is úgyan az szal abból a külömbségből vehetnél egy rendeshütőt

a voltmod cikk!:[link]

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7) bruati válasza VR6-Fan (#6) üzenetére


bruati
csendes tag

szia!

köszi a választ, akko csinálok képeket.

ha jól értem a soft vmodban is penciles megoldást használsz, csak nem emeled annyira fel a frekvenciákat?
amúgy ez a cikked [link] nagyon sirály.

bocs, ha fárasztó lennék

(#8) VR6-Fan válasza bruati (#7) üzenetére


VR6-Fan
veterán

köszi :B
ha mindenki ilyen fárasztó lenne mint te akkor, boldog ember lennék :R
nem én mindenhez pencil VM használok cska a cikkban 1.63/2.23 kapot a karim!!!
a softbna meg 1.4/2.05 kap ez által nem tudom felhúzzni úgy de abban nem is az a lényeg csak, ha nem a használhatoság, egy 7800GT szintet pont megy a kari ami azért játékban + 5-10FPS
de mondom egy rendes hütés kell a soft VM hez is!!!!!!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#9) bruati válasza VR6-Fan (#8) üzenetére


bruati
csendes tag

hi!

elhalmozlak képekkel ;]
[link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]

de most tényleg fárasztó leszek: még mindig nem árultad el, hogy milyen módon emelted a feszt 1.4-re és a másikat 2.05-re (ez a memo fesz?), nincs benne a cikkekben (már vagy 5ször elolvastam minda2őt) és még mindig nem tudom mi az a softmod :( . áruld el lécci

tenksz for ol

[Szerkesztve]

(#10) VR6-Fan válasza bruati (#9) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát 615 már nem bírta a GPUd én úgy érzem......
soft:finoman gyengén keveset könyedén(ez én szótáramban, most ne kérdez hogy pontosan mi..)
van az a szép nagy zöld nyák részlet és azon van a két kis bekarikázot ellenállás na azok köré grafit port kel felvinni így csökken az ellenállás érték ezáltal nő a GPU feszültség értéke, tehát ez egy fordítot arányoság!(úgyan ez van a ramoknál is) és így több feszt kap a Gpu/Ram és így nagyobb mhz-t képes stabilan elindulni (ez addig müködik amég el nem érjük a mag/ram fizikia teljesítő képeségének a határát) de mivel a feszültséget növeljük ez által a hő is növekszik(ez meg egy egyenes arányoság :D ) ezért fontos a jó hütő, bár ehez már tényleg a vízhütő kéne. A soft még azért is soft mert normális teljesítményt érsz elvele kis hő többlettel.
pl.: 800/2000 1.7/2.09 GPU/MEMO (egyébb ként ez a ma esti program :) ) és ez már a HC OC (Hard Core Over Clocked) eredmények is nagyon brutális(csak a gpunál)
ezzel szemben a soft ''csak'' 1.4/2.05(remélem érzed a külömbséget a két érték közt)
(A cikkben meg benne van csak nem tudod hogy mit kell keresni :D , jól látom hogy még nem csináltál ilyet?)
(azért néha én is igen bonyolultan fogalmazok :DDD )

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#11) bruati válasza VR6-Fan (#10) üzenetére


bruati
csendes tag

köszi!

na szóval mind a két cikkben cerkát használtál :D, má értem.
azt azé leszögezhetjük, hogy a te karid sokkal ütősebb, mint az enyém, de azt akko se értem, hogy húzva mér csak 3000 pötty a maxom, me ha mongyuk 3200 lenne, akko még azt mondanám belefér az átlagba, de így elég gyatra.
persze az fps a lényeg, de azt meg nem tudom mihez viszonyítani. bár a call of juarezben (1280x1024 full grafika) ha sok növény között mászkálok rohadtul lelassul (10>=fps), amúgy jól hasít (20<fps)

(#12) VR6-Fan válasza bruati (#11) üzenetére


VR6-Fan
veterán

driver,windos,cpu,ram a kevés pont lehet ezektől túl melegedés túl huzzás!!!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#13) Baliage


Baliage
csendes tag

Hi! Kösz a leírást, én is megcsináltam a fekete nyákos karimmal. :R A GPU megy rendesen 740 ig bírja, viszont amint fölmelegszik (kb2 perc) ugyanazt csinálja mint amit nálad láttam az egyik képen, Windows alatt kicsit megőrül és itt-ott csíkos lesz a kép. Érdekes módon játékok alatt ezt nem vettem észre. Egyébként ugyanezt csinálja 700 nál is miután fölmelegszik. Egyelőre nincs normális hűtésem, így csak néhány teszt erejéig próbáltam. Remélem ha teszek rá silencert akkor azzal viszi majd. Érdekelne hogy nálad mikor jelentkeztek ezek a képhibák? Sajnos a memóriát nem sikerült följebb tolnom 820 Mhz nél :F

[Szerkesztve]

(#14) VR6-Fan válasza Baliage (#13) üzenetére


VR6-Fan
veterán

szivesen :B
mekkora feszt is adtál neki(740 hez kevés a 1.4 volt!) és jól értme gyári hütéssel csináltad :F
nálam egyből mivle progival huzzom és így már azonnal meleg....
memorián csak 0.7 emeltem.... és nekem is markok meg gamék alatt tök stabil volt
fekete nyákossal meg vigyáz mert egy smd nagy szeretettel szokot elszálni rajtuk!!!
teszt eredmények (képekkel) tudsz közölni?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#15) Baliage válasza VR6-Fan (#14) üzenetére


Baliage
csendes tag

1.5v-on megy,most egy gyári Amd proci hűtés van rá szerelve :B Az eredeti hűtés mellett plusz egy venti fújta de még úgy is pillanatok alatt 100C volt. Tuning nélkül a jelenlegi akár paszív módban is elhűti. Az oblivion is egész jól megy, érezhető a javulás. Szerencsére betonstabil. Remélem az az smd bírni fogja még úgy fél évig. Íme a kép:
http://kepfeltoltes.hu/061214/Capture_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Le vagyok maradva egy ezredessel,de a memót nem is fogom piszkálni, mivel nálam ennek a tuningolásakor jelenkeztek azok a bizonyos képhibák. mégegyszer nagy THX!










[Szerkesztve]

(#16) VR6-Fan válasza Baliage (#15) üzenetére


VR6-Fan
veterán

1.5 nem is rossz tuti hoyg stabil nekem ahoz 1.64 kelett na 8 majd mostanság úgy is megy 1.8 környékére
most én kérdezek :P : amd coolert hogyan mütöted fel(k8, van itthon egy!!)????
képeket is létszi!!!!

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#17) Baliage válasza VR6-Fan (#16) üzenetére


Baliage
csendes tag

Sajnos nemtudok képet mert nincs mivel. A telóm szervízben van, ha megjavítják küldök fotót. Egyébként nem nagy dolog, rátettem a bordát (pont méretes, a memóriák szabadon), bejelöltem átfúrtam majd mivel nem találtam olyan hosszú csavart, haverral esztergáltattam, egy viszonylag hosszú csavart lapos fejjel, 1cm-es fejátmérővel. Ez teljesen átéri a bordát, a kártya hátához meg az anyák ragaszkodnak.

(#18) VR6-Fan válasza Baliage (#17) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ok várom a képeket
de én valami kereszt tarot tennék mert csak egy nagyon pici területen terhelik a nyákot az anyák nagy erővel és ez lehet veszélyes is... csinálnék egy Artic-Cooling féle kerszt tartos megoldást.....

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#19) Reac^


Reac^
őstag

Zsóóóó ;)
Bróóóó :B

Nagyon-nagyon tervezgetem a kétkörös peltieres vizecskés 0fokos rendszert. Akkor aztán lehet vmoddolni :C


Ja, amúgy fasza volt a cikk. De mire jó a szolid vmod? :F Akkor inkább különíccsük el átlagos léghűtéses és elvont kártyaszikrázó vmodnak :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#20) VR6-Fan válasza Reac^ (#19) üzenetére


VR6-Fan
veterán

álítolag én is elvont kártya szikráztató Vmodolo vagyok ,de még is levegővel csinálom ;)

szólj ha készen van a két körös pelitris rendszered lehet hogy meg látogatlak(ha nem gond) és a ramokat is hütő bordád van :F


arra jó hogy 2-3 óra alatt csinálsz egy 7800GT-ét :C

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#21) Reac^ válasza VR6-Fan (#20) üzenetére


Reac^
őstag

Ramokat hűtő blokkom van :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#22) VR6-Fan válasza Reac^ (#21) üzenetére


VR6-Fan
veterán

akkor lehet hogy tényleg össze futunk de én most egy ramos+gpu száraz jeges cuccom töröm a fejem

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#23) Retekegér válasza VR6-Fan (#10) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Grafitport felvinni az ellenállások köré? Hogy csinálod (gondolom nem ceruzával :D )? Mennyire tartós? Képet tudsz feltölteni? Thnx!

<< Heimdal >>

(#24) VR6-Fan válasza Retekegér (#23) üzenetére


VR6-Fan
veterán

de egy 15éves szoc. B2 cerkával...
nem tartosan marad ott, csak ha leragasztod akkor tartós(hogyan csinálom ott van egy cikk hogy hogyan kell :) )
képek:megfogtál :F

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#25) Retekegér válasza VR6-Fan (#24) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Waoh! Nem is gondoltam volna... Azt hittem forrasztgatni kell meg ilyesmi. Lehet ettől is softmod a softmod. :D

<< Heimdal >>

(#26) VR6-Fan válasza Retekegér (#25) üzenetére


VR6-Fan
veterán

a soft mod csak a voltmodolás mértékét jelenti nálam :B
itt a cikk:[link]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#27) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

....

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.