Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pubwart


pubwart
aktív tag

Bocsánat a késésért, de a vizsgaidőszak nekem is közbeszólt.

De mostmár szabadon, próbálom pergetni majd a témákat.

Akinek bármilyen jellegű kérdése van, szívesen várom.

Where you go how is up to you

(#2) gorlin válasza pubwart (#1) üzenetére


gorlin
őstag

:R :C
Nagyon jó Írás!

(#3) the_pimp


the_pimp
senior tag

nagyon jó írás gratulálok

(#4) finest


finest
őstag

Köszi a sok infót! :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5) MobilosFeca


MobilosFeca
tag

Remek írás megint! Köszönjük :)

Mivel ''elméletileg'' gépészmérnöknek tanulok, így egyre jobban bejön Ausztrália, bár én nagyon bízom benne, hogy összejön Amerika...

(#6) Meta


Meta
tag

köszi a sok infót! :)

(#7) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Jó kis irás,köszi!

Igazán lelkesitő,mivel én a fősuli után éppen Ausztráliába készülök pár évre,aztán kituggya...
Mostmár jobban bizom benne,hogy jó lesz ott nekem ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8) exlepra válasza pubwart (#1) üzenetére


exlepra
tag

Aztán majd ha már lesz ott elég magyar akkor ott is az megy majd mint itthon, hogy fúrják egymást ahol tudják.

(#9) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Ausztrál ismerősöm, aki valóban nem hülye ember (több elsőosztályú publikációja van), elmenekült Ausztráliából, mert olyan drága ott az élet, hogy máshol majdnem duplaannyit tud vásárloni ugyanabból a pénzből.

Persze az elmenekültet úgy kell érteni, hogy máshol tengeti az életét inkább, de azért sokszor hazajár a szüleihez. Különben pedig közgazdász az illető nőszemély.

Ennyi szerettem volna hozzáfűzni a témához. :)


Szerk: De tök jó boomerángokat csinálnak ott kinn. Valóban visszajön, ha az ember jól dobja el. :D

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#10) pubwart válasza FehérHolló (#9) üzenetére


pubwart
aktív tag

Azért annyira nem drága. Hazajöttem és el voltam hűlve, hogy a TESCO milyen drága. kb kint minden duplaannyi mint itt.

Kérdés az is, hogy hol lakott. Sydney a világ negyedik legdrágább városa... Szóval vannak drága meg olcsó helyek is.

De majd fogok írni az árakról.

A boomerángok jó cuccok, nekem is van egy, de olyan szép, hogy nincs kedvem dobálni

Where you go how is up to you

(#11) pubwart válasza exlepra (#8) üzenetére


pubwart
aktív tag

nekem szerencsére eddig csak jó tapasztalataim voltak. Elmondhatom azt, hogy kint sikerült rendes emberekkel találkoznom és mindenki segítőkész volt. És volt egy nő, aki szinte a második anyám volt kint.

Azt csak remélni merem, hogy nem lesz igazad.Mert sok helyről ezt hallom.

Where you go how is up to you

(#12) Mackósajt válasza pubwart (#10) üzenetére


Mackósajt
senior tag

A drágaság nem csak a hipermarket árait jelentheti. Egy ismerősöm, aki épp kint van, mondott adalékokat pl. a gyerekneveléshez kapcsolodó költségekről, mint óvoda, iskola (iskolai nyilvántartási díj a gyerek születésétől!), stb. Annak alapján, amit ő tapasztalt, ez még a fizetések arányában nézve is nagyon sokkal drágább, mint itt.

Sydney-ben főleg az Olimpia óta teljesen el vannak szállva az ingatlanárak.

(#13) pubwart válasza Mackósajt (#12) üzenetére


pubwart
aktív tag

egy gyerek sajna mindenhol drága, ott van ingyenes suli, ami persze olyan amilyen, de szerintem a család, főleg a gyerekek pénzben nem mérhetők.

Ahol én voltam a top középsulinak 10ezer dollár volt az éves tandíja. Hát ez ennyi.

Where you go how is up to you

(#14) Harti válasza pubwart (#1) üzenetére


Harti
senior tag

Nagyon jó az írás!!! :R

Rendszergazdáknak mennyi esélye van kint???
Mennyire keresettek?

(#15) A Parfümös


A Parfümös
csendes tag

Beszarás milyen bérek vannak :Y
Egy gyümölcsszedő bére heti 1400 aus $ az nagyon sok az egy hónapra 6400 aus $
ami 1 milla magyar forintban nem hiszem el hogy nem lehet megéllni ilyen sok pénzből.

[Szerkesztve]

(#16) ZaJanga


ZaJanga
tag

Hali!

nagyon ösztönző írás!! épp egy ilyesmi válság előtt állok,h maradjak vagy menjek mert itthon nem látom értelmét a maradásnak. sajnos a politika is olyan irányt vesz ami nem hoz számomra sok jót.

Sok jót hallottam már Ausztráliáról. Sajnos a nyelvtudásom elég gyér.
Ha lesz időd írnál kicsit részletesebben a gyümölcsszedős lehetőségről. kevés nyelvtudással bele lehetne vágni?
Egy dolog riaszt el a gyümölcsszedős dologtól (ne röhögjetek) a KÍGYÓK!
Lehet most ez hülyén ''hangzik'' de írtózok a hüllőktől és tudomásom szerint ott van belőlük bőven :D

THX
:R

[Szerkesztve]

Ámítástechnika

(#17) pubwart válasza A Parfümös (#15) üzenetére


pubwart
aktív tag

bérszinvonal -- árszinvonal. Ha több a fizetés, több a megélhetés is.

Persze arra nem jellemző az éhenhalás

Where you go how is up to you

(#18) pubwart válasza ZaJanga (#16) üzenetére


pubwart
aktív tag

A legkeményebb munka amit csak válaszhatsz. Talán a bányász munkája sem olyan nehéz. minden nap 10 óra a 40fokon és az ugyailyen UV-n. Próbálj ki egy otthoni szőlőszüretet. Az semmi ahhoz képest. Ráadásul a mangó a fán van, azt egy nagy bottal lepiszkálni (mert a fa nem bírja el a súlyod) elégsz nap, nem finom munka.

Az angol nyelv tudása nagyon javalllootttt !!! Szedj össze egy kis pénzt és menyj ki nyelvet tanulni és meglátod milyen lehetőségek állnak előtted. Vissza sem fogsz jönni...

Where you go how is up to you

(#19) Harti válasza pubwart (#1) üzenetére


Harti
senior tag

#14??? :U

(#20) pubwart válasza Harti (#19) üzenetére


pubwart
aktív tag

[link]

így elsőre

Where you go how is up to you

(#21) ZaJanga


ZaJanga
tag

THX

Nyelvtanulási lehetőség van külföldieknek mint pl. Angliában?Kb. szted. mennyi induló tőkére lenne szükség?
A nap kemény de nem riaszt el mert megfizetik!

Ámítástechnika

(#22) pubwart válasza ZaJanga (#21) üzenetére


pubwart
aktív tag

egy óra alatt ilyen nap alatt leégett úgy a lábam, hogy hetekig nem bírtam rendesen járni :O

annyi pénzt vigyél, amennyit bírsz egy ilyen tanfolyam van fél milla

Where you go how is up to you

(#23) Kriza válasza pubwart (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Főiskolai (Kandós) villanymérnöki és/vagy tanári diplomát mennyire fogadják el felsőfokú végzettségnek???

szerk.: nagyon jó írás! :DDD :C

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#24) pubwart válasza Kriza (#23) üzenetére


pubwart
aktív tag

a villamos mérnök dipi az jó, azt is tudom,hogy a magyar dipit honosítás során eggyel magasabb rangba teszik mint amiben van, mert annyira jó a magyar diploma.

a villamos mérnök rajta van a cikk végő linken is, szóval egy ilyen végzettséggel lehet aratni.

szerk.: Electrical Engineer 2125-11 igen rajta van

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#25) Matej


Matej
tag

Szia!

Gratulálok az Íráshoz!

Jól sikerült, és nagyon hasznos!!!

MaTeJ

(#26) ZaJanga


ZaJanga
tag

Hali!

Köszi a válaszokat! Ha nem gond kérdezek még.
Elolvastam a másik írásod is és az jött le, hogy ezexerint először keresni kéne egy ''szponzor'' céget aki bevállal és utána beadni a 457-es vízumkérelmet?Vagy előbb túrista vízum majd miután kint megvan az alkalmazó utána elindítani kint a 457-est?

Nagyon felcsigáztál ezzel az írásoddal és a megoldáson töröm a fejem,h hogyan is vágjak neki.:D
thx
üdv

Ámítástechnika

(#27) userZ


userZ
tag

Személy szerint nagyon várom a cikk folytatását (lakbér-élelmiszer árak, vízum, negatívumok), mert jelenleg ugy néz ki egy év mulva dobbantok valamerre és az írásod alapján lehet, hogy a kenguruk foldje lesz a célállomás. :R

Stop the Earth, I want to get off!

(#28) rendelő


rendelő
csendes tag

és pszichológus álláslehetőségekkel vajon mi a helyzet? :U

(#29) pubwart válasza rendelő (#28) üzenetére


pubwart
aktív tag

A pszichlógusok terén képben vagyok, szerencséd van. Az ex volt és néztem neki sok helyet :O

Van hely bőven, de legfőképp kutató vagy klinikai pszichológus van. Azok olyan 60-80k körül keresnek évi szinten. A szociálosok azok inkább ugye a HRen vannak, nekik sokkal több, de ez itthon is így van.

A ''shrink'' keresett, de kint nem tisztelik, nehéz meló, (gondolom itthon is) de az elismertetés a helyi pszichós kamara végzi, nem az orvosi, szal ez okés

Where you go how is up to you

(#30) pubwart válasza userZ (#27) üzenetére


pubwart
aktív tag

soon

Where you go how is up to you

(#31) pubwart válasza ZaJanga (#26) üzenetére


pubwart
aktív tag

Valahogy kapisgálod a dolgot. Van sok cég akik international hirdetnek állásokat AUba, ez a legjobb ez a legegyszerűbb, itt ők eresik meg a neked megfelelő vízumot.

De ha te keresel, akkor már sokkkal nagyobb gond. Itthonról oda keresni, szinte lehetetlen. Én is ebben a cipőben vagyok, úgy hogy én kint voltam nem kevés időt, és még ajánlólevelem is van, így is borzasztó nehéz, hát még nélküle.

Amit szoktak az az, hogy kintről szponzorálnak valami, azaz kiméssz, elméssz az állásinterjúra, megmondod, hogy mi van, lefelvételiztetnek és ha megfelelnek és tudják, hogy nekem ez a minőség kell, akkor felvesznek és ezt elintézik neked.

Where you go how is up to you

(#32) rendelő válasza pubwart (#29) üzenetére


rendelő
csendes tag

Rendben, utánanézek, KÖSZÖNÖM, :R szerencsére engem pont a klinikai terület érint...

(#33) pubwart válasza rendelő (#32) üzenetére


pubwart
aktív tag

nm, sok sikert. ha bármi van keress, segítek, ha tudok, ha meg nem akkor ajánlok aki tuti tud

Where you go how is up to you

(#34) #25954560 válasza pubwart (#33) üzenetére


#25954560
törölt tag

en marcius/aprilis-ban csattogok kifele. elmeletileg mar van allasom is. most a lakasberles izgat, ha jol latom iszonyu draga. te merre vagy?

&rew

(#35) pubwart válasza #25954560 (#34) üzenetére


pubwart
aktív tag

nah, hogy sikerült öszehozni az állást? Erről te regélhetnél nekem. grat hozzá :R

Mondd megy melyik város és mondok egy keretet.

Where you go how is up to you

(#36) #25954560 válasza pubwart (#35) üzenetére


#25954560
törölt tag

nemzetkozi ceg. volt egy ausztral srac, akivel meg regebben dolgoztam egyutt. ugy gondoltam h se kutyam, se macskam, irany a nagy kaland. gondoltam megkerdezem. kaptam nevet, emailcimet... hat igy :) Melbourne-tol eszakra kene vhol, mondjuk a broadmeadows line vonalan. de igazibol mindegy, ha nagyon jo a hely, csak bmeadows-ba eljussak minden nap, akar kocsi nelkul is

(#37) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Amikor azt írod angolul kell tudni, az british englisht jelent, vagy azt a aussie izét, amit ők angolnak csúfolnak. Eddig egyszer beszéltem ausztrál fazonnal, egy reptéri minibusszal jöttünk, és először nem jöttem rá, hogy angolul beszél hozzám, pedig nem volt maori vagy ilyesmi.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#38) #25954560 válasza TheVeryGuest (#37) üzenetére


#25954560
törölt tag

mindketto jo. a british az simplex (ok ertik azt is), az aussie full duplex :D

(#39) pubwart válasza TheVeryGuest (#37) üzenetére


pubwart
aktív tag

Abszolult Aussie. Ezért kell nagyon tudni, mert ha van egy erős lexikális szókincsed, akkor sokkal könyebben azonosíthatod a szavakat. Tegyük hozzá, hogy minél bentebb méssz a kontinensen annál nehezebben értehtő. És a nyugati állam se a szépkiejtéséről híres.

Amúgy nagyon jól érthető, kulturált. De aki alapszinten beszél és gondot okoz egy amerikai film megnézése (még magyar felirattal is) annak ez magas léc lesz. A legnehezebben értehtő akcentus. Viszont szerintem a legszebb, ha érdekel teszek fel egy hanganyagot, hogy milyen egy offical aussie. De erről majd fogok külön írni egy másim cikkben

Where you go how is up to you

(#40) Ganger


Ganger
aktív tag

húú én mennék bányába szívesen. :)
gondolom azért van keményebb orvosi vizsgálat ilyenek előtt, ez mégsem Kína, hogy a bányász az szart sem ér.
Nem tudom mennyire vagy képben ezzel kapcsolatban, de érdeklődnék, hogy az ilyen melókat konkrét bányatelepek hirdetik, vagy adott esetben ott is fejvadászcégek nyomunak rá aztán szórják szét a jelentkezőket a bányavidékekre.

jó írás amúgy nagyon :R

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#41) pubwart válasza #25954560 (#36) üzenetére


pubwart
aktív tag

Neked nagyon grat. Azt, hogy milyen fielden fogsz dolgozni az nem tudom, mert Victoriában (ez az állam ahol leszel) ott nem sok erősforrás van,t ehát a műszaki a szakterületed, akkor valami gépészet vagy villamosság lehet.

A lakásárak bérlésre kb olyan 250au$/hét Melbourneben, a második legdrágább város, ilyen szempontból. De mivel kisvárosban leszel, szerintem 200doláár nem fog menni, sőt, ha ügyes vagy találhatsz 150ért is. De ez igény függő.

A következő részben ki fogok erre is térni. Ott minden részletesen elmagyarázok. Tételesen

Where you go how is up to you

(#42) pubwart válasza Ganger (#40) üzenetére


pubwart
aktív tag

Az kemény meló haver. 50fok, a földalatt sincs hidegebb, por, kosz és ha uránt bányászol, az sem kaland.

Én egy bányászati laborban dolgoztam, tehát benne vagyok ebben :) Ez egy simán meghirdetett állás. jelentkezel méssz, gondolom van orvosi vizsgálat is. Igazából ennél több infót nem tudok.

szerk.: Ha nagyon érdekel és megvan, hogy mikor mész, szóval, ha fix minden, meg tudok kérdezni a főnököm, hogy hol lehet ide jelentkezni, neki közvetlen kapcsolata van a bányákkal. (van mindig hely, szóval ne fél, hogy nem kapsz ott állást...)

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#43) Ganger válasza pubwart (#42) üzenetére


Ganger
aktív tag

:R
hjam tudom,próbárateszi az embert, 1 év után tuti öregedik az ember 2-3-at.
amúgy inkább megyek a föld alá mint a gyümölcsszedés, jobban érzem én ott magam, hobbi szinten is a sziklákat verem 5 kilós samuval tűző napon reggeltől estig, hogy még meg is fizetnek érte, az mégjobb. :D :D
na igen urán bányába nem mennék, az nem egy életbiztosítás. :)


Lehet inkább elvégzem/befejezem a földtudományi szakom,bár lépnék is innen hamarjában, főleg hogy most ördögi körben vagyok, sulihoz pénz kell, tehát dolgozni kell mivel dolgozom a szakom nem tudom normálisan csinálni, magyarul nulla az előrehaladás. Ezért filozom, hogy kilepek egy evre, igazom mint az őrült,hazajövök befejezem az egyetemet. :F




[Szerkesztve]

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#44) pubwart válasza Ganger (#43) üzenetére


pubwart
aktív tag

a dipiddel azért kint lehet mit csinálni, elárulom neked...

Where you go how is up to you

(#45) #25954560 válasza pubwart (#41) üzenetére


#25954560
törölt tag

koszi. de hogyan all neki az ember lakast keresni arrafele? es mikor vesz kocsit? :)

(#46) pubwart válasza #25954560 (#45) üzenetére


pubwart
aktív tag

vársz egy hetet és megtudod. ok?

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#47) #25954560 válasza pubwart (#46) üzenetére


#25954560
törölt tag

persze. kosz.

(#48) SLYM


SLYM
veterán

nagyon teccik az írásod. 1 au$ az kb hány forint?

(#49) SLYM válasza A Parfümös (#15) üzenetére


SLYM
veterán

engem is ez fogott meg :U
pubwart az viszont nem tiszta a gyümölcsszedő, meg a bányász melónál se, hogy ez milyen körülmények között van? úgyértem lehet valahol szórakozni, esetleg konditerem, stb. vagy ez úgy műxik, hogy elméssz valami mindentől távoli gyömölcsösbe, vagy bányatelepre és akkor azonkívül semmit se tudsz csinálni :F

(#50) finest


finest
őstag

Gyümölcsszedésről:
Egy ismerősöm volt kinn és csinálta is ezt a melót. Azt mesélte, h szemfülesnek kell lenni. Ugyanis a gyakorlottak azt csinálják, h hamar lekapkdják a könnyen hozzáférhető gyümölcsöket a könnyen elérhető helyekről és továbbállnak, az utánuk jövők meg szívnak, mert nehezebben tudják összeszedni a gyümölcsöt, emiatt lassabban szedik le a kellő mennyiséget.
Azt is mondta, h nem volt éppen a legnagyobb buli, de rendsesk voltak vele, nem nézték le soha, de/és nem is foglalkoztak azzal, h magyar. Rendszerint annyit mondtak neki azután, h kiderült honnan jön, h hát az jó messze van... :D

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.