Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) azbest


azbest
félisten

Pár hónapja én is hasonló logikával vettem új gépet... végiggondoltam, hogy mi az amire szükségem van és minimális kompromisszummal megfelelőnek tűnt egy mATX lap is:

Igazából elég nekem a 2 pci slot, mert a kártyák amiket használni szoktam elférnek benne, amikor kicsit másabbak az igényeim, akkor megcserélem az éppen nem használtat egy másikra. (tv tuner / vga másik analóg monitorhoz / hálókártya megosztáshoz), később ha tft monitorom is lesz, akkor nem lesz szükség a vga-ra. Plusz hálókártyára is csak néha van szükségem, tv-t is van hogy hónapokig nem nézek.

Ami még számított a konkrét választáskor:
- jobb ha több sata csatlakozó van (bár belegondolva nem hiszem hogy kettőnél többet valaha is kihasználnék)
- hangból is inkább a 8 csatornás felé húztam a 6 helyett... igazából lehet hogy csak sztereóban használom, szóval ez is mindegy lehetne. Más integrált hangnál nem tudom hogy van, de az enyémen (realtek 888) külön hangkártyaként is lehet használni az előlapit, néha jópofa tud lenni... bár egy picit zajos az előlapi, a hátlapi teljesen korrekt.
- 6150es chipset kétféle is van: az egy chipes mpc61 és a kétchipes... én az egychipest kaptam a választott lappal... kicsit jobban is tetszett gondolván hogy az egybeintegrált egy kicsit újabb fejlesztés. Itt egy picit tévedtem: az egy chipes nem támogatja a PureVideó gyorsítást (mpeg2, mpeg4), a kétchipes viszont támogatja.. de nem túl lényeges ez sem, mert hd videóklippek is simán mennek ezzel is.
- némi tuninglehetőség sem árt... a cpu feszen kívül minden lényegeset lehet némi korlát közt állítani.

Eddig bejött nagyon a lapom, ez egy asrock aliveNF6-DVI, meg vagyok vele elégedve... stabil, gyorsabb mint a régi gépben lévő vga-m, a legfontosabb részei bővíthetőek (4 ddr2 slot, 1 pci-e 16x, 4 sata). A chipsetet mondják kicsit melegnek, de azért gondolom a gyártók is mérlegelték mi az ami belefér... a pci vga miatt most nem is férne el nagyobb chipset hűtő, bár később lehet lecserélem egy komolyabbra.

Amikor vettem, akkor árban/tudásban ez a chipset volt szerintem a legjobb... inteles vonalat a nagy fogyasztás (olcsóbb p4/celeron esetén) és a drága proci (core 2) miatt mellőztem (pár hónapja volt). Integrált vga terén is jobbnak tűnt mint az olcsóbb inteles integráltak. Pár évre megvan a munkatársam :DDD Talán még kap rambővítést, esetleg egy olcsóbb külsö vga-t (bár ez nem olyan szükséges). Inkább újabb merevlemezt... csábító a raid, mert most érzem hogy nagyon fogja a gépet a winyó.

Szóval, mATX :R


ja igen: én 32 megásra állítottam az integráltat... 16 megánál néhány játék nem működött.
úgyis TurboCache-s és a 32felett a rendszerből használja... így felesleges az oprendszertől elzárni 256 mega ramot. Vista aero is megy 32 megás beállítással.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.