Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hasonló jelenség, amikor ''trendi'' nők nem azt mondják, hogy elmennek vásárolni, hanem elmennek ''shoppingolni''. :W :W

Amit írtál, az teljesen jogos. A gond csak az, hogy manapság mindent szabad, ha ezt megpróbálnák korlátozni, akkor biztos, hogy valamelyik liberális #&}@ belekötne, hogy ezzel XY személyi szabadságát mennyire korlátozod.


Anno volt egy olyan koncepció, mely az idegen nyelvű boltok ellen lépett fel. Mondnom sem kell, megbukott a dolog. Pedig ötletnek nem volt utolsó...

(Jómagam preferálnám, ha pl. nem e-mailt írnánk, hanem e-levelet, azaz elektronikus levelet.)

A magyar az egyik legjobb nyelv a dolgok részletezésére, árnyalására.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2) DArchAngel


DArchAngel
tag

Az igazsághoz azért az is hozzátartozik, hogy ezek kifejezések, és mint ilyenek részben pontosan a modanivaló árnyalásához járulnak hozzá.
Az ájsz tea pont olyan ''majmolom a király amcsikat'' szófordulat, mint a kúl.
A shopping - olás pedig a nem egyszerűen azt jelenti, hogy vásárolni. Vásárolni annyit is tesz, hogy odamész a zöldségeshez, veszel két szál répát és kész. A shopping - olás ismét olyan amerikai ''találmány'' amire nincs magyar szó.
A Nó cukor az tényleg megmagyarázhatatlanul hülyeség.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#3) dabadab


dabadab
titán

A nyelvre, akinek igazan hatasa van, az az egyszeri polgar: mivel a magyar nyelv az, amit a magyarok beszelnek. Kar belekeverni mindenfele hatosagokat, nekik ebben semmi illetekesseguk nincs. Raadasul a magyar nyelvet az idegen szavak ellen vedeni eleg vicces probalkozas, ugyanis a legtobb esetben oda lyukadnank ki, hogy az ujonnan erkezo idegen szo helyett egy regebben itt levo idegen szot hasznalnank. Ami kenyelmetlen, az mindenkeppen kikopik: a wasserleitungrol mar csak a nemetul tanulok tudjak, hogy micsoda (csak hogy lassuk, hogy miyen keves valtozik, belinkelnem ide Kosztolanyi egy irasat: [l]epa.oszk.hu/00000/00022/00191/06005.htm[/l]).
Amugy en a problemat nem az idiota reklamokban latom, mert azokrol mindenki tudja, hogy idiota reklamok. Sokkal gazosabbak a forditok: total amatorok is forditanak, aminek az a vege, hogy a kesz anyagrol siman meg lehet mondani, hogy nemetbol v angolbol forditottak-e, olyannyira szolgaian veszik at a kulonfele idegen szerkezeteket. Valoszinuleg igy kerult nyelvunkbe a ''szerelembe esni'' kifejezes is, amitol a hideg raz.

DRM is theft

(#4) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Emlékszem, anno, olyan 8-9 éve, amikor kezdtek elterjedni az Ice Tea-k meg Ice Tee-k, pont ezt mondtam egy haveromnak a bárban, hogy miért kér 'Ájsz teá'-t, amikor az vagy 'Ájsz Tí' vagy 'Jeges Tea', erre mondta, hogy nem fog 'Ájsz Tí'-t kérni, mert a végén kihoznak egy nagy, gángó fekete rapper-t... :D

"War does not determine who is right - only who is left."

(#5) VladimirR


VladimirR
nagyúr

nagyszeru eszmefuttatas, kedves 4rny3k

(#6) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Többnyire egyetértek veled, de nem tudom mi bajod a láncfűrészes gyilkos baba-val :F .
Szerintem az tök poén. Ha meg arra gondolsz, hogy XX karika meg mittudomén az ugy hülyeség ahogy van.

- http://pazsitz.hu -

(#7) Pompi válasza VladimirR (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Na ez ütött :DDD

Feel Good Inc.

(#8) 3psilon válasza VladimirR (#5) üzenetére


3psilon
aktív tag

:lol: :D

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#9) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Teljesen igazad van. Ha már magyarok vagyunk beszéljünk is maygarul. :))

"Csak úgy mondom"

(#10) dr faustus válasza D4rkm4n (#1) üzenetére


dr faustus
senior tag

(Jómagam preferálnám, ha pl. nem e-mailt írnánk, hanem e-levelet, azaz elektronikus levelet.)

Tudod, melyik nyelv az, amelyik nem változik? A holt nyelv. ;)

Warning: Explicit Content

(#11) sh4d0w válasza PazsitZ (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem XX karikára gondolok, hanem arra, hogy esetleg olyan gyerkőcök, akikkel kevesebbet foglalkoznak, még játéknak nézik a valódi láncfűrészt...

https://www.coreinfinity.tech

(#12) ftc


ftc
nagyúr

Gyere át Szlovákiába és kezd el beszélni magyarul...hülyén fognak rád nézni,hogy mit is akarsz...átvesz szavakat főleg ami egyszerübb és ezt lehet tapasztalni jelenleg is

(#13) QuarK válasza VladimirR (#5) üzenetére


QuarK
senior tag

lol, ize, hahaha

(#14) VladimirR válasza QuarK (#13) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mi tetszi TurO koma?

(#15) 3psilon válasza VladimirR (#14) üzenetére


3psilon
aktív tag

Orosz koma, neszólogass be, mostóvastam a hávégébe' hogy komoly probléma az oroszoknál a sok átvett angol szó. (most azzal gyere hogy nem vagy orosz felőlem akár igazad is lehet :D )
De szerintem még messze nincs olyan nagy gond, hogy II. nyelvújításra lenne szükség. Annak idején is rengeteg angol, német, francia szót vettünk át divatból, és használták is az emberek, mert az volt a menő.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#16) VladimirR válasza 3psilon (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

don't ertem, hogy why are te monding this to nekem

(#17) dragonfx


dragonfx
veterán

ezek trendi szavak azért honosodnak meg, ugymond mindenhol értelmezhető, ugymond multifunkciónális.
Amugy a nyelvújítás eszköze a külföldi szavak bejövetele, az egy más kérdés azokat honosítani kéne, ahogy te is írod, de nekem speciel megflel ugy ahogy van. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18) czappa válasza VladimirR (#5) üzenetére


czappa
aktív tag

A fenébe, hogy csak ma vettem észre ezt a topicot. Az első hsz.-ben D4rkm4n írja, hogy ő inkább az e-levelet, preferálná az e-mail helyett. Gondoltam erre elsütök egy poént, de lekéstem... :(

[Szerkesztve]

(#19) nyávogi


nyávogi
tag

Teljesen egyetértek a cikkíróval. Nálam az is üti a biztosítékot, mikor angol szavakat, magyar képzőkkel látnak el és így használják. Tegnap néztem egy riportot magyarországi hódeszkás srácokkal, elmondták mennyi gyakorlásukba kerül, mire dzsámpolás után biztosan tudnak szlájdingolni ...

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#20) brownus válasza VladimirR (#16) üzenetére


brownus
veterán

goingolok is el ebből a topikból :D

(#21) QuarK válasza VladimirR (#14) üzenetére


QuarK
senior tag

hude fast modon megerkeztel home

(#22) aXXon válasza Lord Myn (#4) üzenetére


aXXon
senior tag

A németek nem teának ejtik a teát? Vagy hogy ejtik ki az Eis Teat? :D Énlehet rosszul tudom, de teának ejtik, így az is helyes :F

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#23) dabadab válasza aXXon (#22) üzenetére


dabadab
titán

Nem, ''té'' a tea német ejtése.

DRM is theft

(#24) ladybug


ladybug
őstag

Valószínűnek tartom egyébként, hogy büntetést is fizettetnek, de ez nem riasztja vissza a marketingeseket. Tudják, hogy így akkor is jobban eladható lesz az áru.

Egyébként érdekes módon nem csak fiataloknál tapasztalom azt, hogy angolul mondanak magyar kifejezéseket. :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#25) A Parfümös


A Parfümös
csendes tag

Most mért zavar titeket hogy veszünk át kifejezéseket az angolból, mondok egy tippet, ha 1000 év alatt nem vettünk volna át semmilyen szót, szavakat vagy kifejezést a mellettünk élő vagy a közelünkben élő népektől nem lenne magyar nyelv, se ha lenne, akkor nagyon silány szókinccsel rendelkezne.
Megmondaná valaki, hogy akkor ennyi erővel a malom mióta magyar szó? Az se magyar csak már olyan régen átvettük, hogy nem érezzünk idegennek. Vagy pl. a másik véglet Turmix, Mikszer ezeket is használjuk csak, mivel ezek még a nyelvünkben új szavak érezzük, hogy idegenek.
A legújabban átvett szavak, mint pl. a lol vagy a kockásabb népek között ismert (rofl), cool stb..
Ugyanolyan természetes ''magyar'' szavak lesznek 100-200 év múlva, mint ma pl. a malom.

Az már más kérdés, hogy az utóbbi időben annyi angol szót vettünk át és keverünk a saját nyelvünkkel, hogy az már egy idő után idegesítő. Mint amit a kollega is mondott pl. a, No cukor-t

Csak azé, hogy legyen egy kis derű is a hsz.-ben, ha így haladunk az angollal, akkor a fiaink, lányaink a gumibotot már csak rubber botnak fognak nevezni. Remélem azé nem így lesz, és ha átis vesszük, akkor legalább az eredeti angolnál, megfelelőjénél maradunk.

(#26) A Parfümös


A Parfümös
csendes tag

Egyépként még mindig jobb mint ha a rajt-t vagy a de sukár vagy-ot használnánk a mindennapi beszélgetésbe.

(#27) bambano


bambano
titán

Mióta a nagy magyar internet szolgáltató az internetes felhasználási szabályaiban lefordította az irc flood-ot tekercselésnek, azóta én már nem lepődöm meg semmin...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Rive válasza bambano (#27) üzenetére


Rive
veterán

Ez majdnem olyan jó, mint a klasszikus szakfordítói tanpélda... Miszerint 'vörös bika nemzőképesség' került egy kémiakönyvbe :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#29) Sipi16


Sipi16
senior tag

Már elkezdték. Már nem lehet kiírni, hogy Peep Show hanem kukkoló :D
Sajnos ebben az országba minnél nagyobb bakit csinálsz annál nagyobb esélyed van, hogy nem buksz meg. Elvileg 2007 jan. 01-től nincs a szórakozóhelyeken vagyis nem lehet a férfi és a női belépők között különbséget tenni. Dehogynem férfiak:2500 Nők:1000
Erről ennyit...

[Szerkesztve]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#30) Steve-S válasza D4rkm4n (#1) üzenetére


Steve-S
tag

Erről a cikkről most az jutott eszembe hogy egyszer bementünk a McDonaldsba és mondtam a csajnak hogy kérek 3 deci narancslevet. Erre néz rám bután mint aki nem értette hogy mit mondok. Erre visszakérdez hogy NARANCSJUICE-t? Ja mondom azt! :Y :W
Azt hittem a pofám leszakad! :O

Set The World On Fire!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.