Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gabus87


gabus87
csendes tag

sziasztok,
le szeretném cserélni a szatelliteket egy magnat supreme 100 hangfalpárra, de ennek az impedanciája 4-8 ohm. több helyen névlegesként a 4 ohm -ot láttam feltüntetve. A logi. erősítőjére viszont 8 ohm-os hangfalak köthetőek.
Ha a névlegese tényleg 4 ohm, én meg tökig tekerem, akkor félő hogy szarrá ég.
Valaki tudna erről valami infót adni?

(#52) Valkűr


Valkűr
őstag

Wááá én 2 hete vettem egy ilyen Logit....Nagyon sok fajta 2.1 rendszert kipróbáltam, de egyik sem volt az igazai, vagy a hangerő volt kevés, vagy a mély volt gyenge , mindig akadt valami probléma....Jelenleg egy Geniust váltott le ami összesen 30 wattot tudott...

Többet vártam ugyan a LOgitól mint amit a genius tud, de nem ennyivel...Félelmetes egy szett, mint dinamikára, mint hangerőben...Igy utólag elmondhatom, h ebben a 2.1 kategóriában, sztem nincs párja a z-2300-nak...Sztem a 2.1 piacon a LOgi egyedülállót alkotott...Noha van pár dolog amit hiányolok...Sztem rátehették volna a szubwoofer bemenetet amivel házimozi erősitőre is rálehetne kötni...Mindettől eltekintve brutális jószág, pedig van külön álló hifim, nagy Álló dobozok, de a Logi ennek ellenére nagyon meglepett....Érezni a 93dB hangnyomást, tényleg nem lehet megmaradni mellette. Nekem egy 6x4 méteres szobában van, de felesen szétkapja a szobát :) Egy Creative Fatality-vel hajtom, semmi torzítás, enyhe zaj akkor hallható, ha teljesen feltekerem a hangerőt, mikor nem szól semmi, de ez elenyésző.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#53) DarkChild


DarkChild
senior tag

A következő volna a kérdésem (ha valaki már eszközölt volna ilyen módosítást): ugye sima RCA-audio kábellel meg lehet toldani a Z-2300-as hangszórópárjának kábeleit? Kicsit messzebb tenném őket a mélynyomótól, aztán jól jönne a hosszabbítás lehetősége...
Szóval valaki megosztaná ilyen irányú tapasztalatait? :)
Thx előre is :R

(#54) sestertius válasza DarkChild (#53) üzenetére


sestertius
őstag

Ez spec. engem is érdekelne... nekem is hosszabbítanom kellene. :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#55) DarkChild válasza sestertius (#54) üzenetére


DarkChild
senior tag

Így lett :) Vettem pár jobb minőségű HAMA RCA-kábelt + összekötő csatlakozót és szépen megtoldottam.
Működik ahogy kell, ugyanúgy szól mint előtte, nem vettem észre minőségbeli romlást a hosszabbítást követően :)

(#56) sestertius válasza DarkChild (#55) üzenetére


sestertius
őstag

:R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#57) Taki30 válasza danes94 (#49) üzenetére


Taki30
tag

Ez ismerős! :) Bár nálam kicsit más volt a szitu.Azt mondták a boltban ahol vettem,hogy Tv-re kötve halk lesz.Hát ebben tévedtek.Gyönyörűen szolt.Nem vagyok nagy Csillagok háborúja fan de a baljós árnyakban a futam elején amikor beindultak a hajtóművek akkor beindult a szomszédom,meg a fölöttem lakó és közölték,hogy ők is szeretnek Tv-ézni és,hogy rendőr épp nem volt kéznél azért csak ők jöttek.Állati szépen szól.Én még nem hallottam a max. hangerejét.De az ön és közveszélyes kategóriába való besorolás végett nem is akarom kipróbálni. :)

(#58) DarkChild válasza Taki30 (#57) üzenetére


DarkChild
senior tag

Hehe :) Eddig én is csak 1szer mertem "megjáratni" a rendszert :DDD
Ikerházban lakom és a szomszédok egyik hétvégén elmentek nyaralni, na akkor gondoltam ideje megtudni, mit produkál a technika :D
Háááát brutális... csak fél állásig tekertem a potmétert, de már akkor zörgött az ajtaja az íróasztalomnak, pedig elég messze van tőle a mélynyomó... Ráadásul szinte minden fából van a szobában, még a mennyezet is, úgyhogy szépen felerősödik a basszus :D Kb. fél óráig bírtam a hangerőt, aztán úgy éreztem sok lesz a fülemnek és visszavettem "emberibb" szintre :) Szóval elképesztő, azt kell mondjam :)
Kár, hogy már nem gyártják :N

(#59) ddekany válasza Taki30 (#57) üzenetére


ddekany
veterán

Vajon mit tud ez szabadtérben?

Nekem amúgy néha felmerült, hogy mikor illető valamit néz/hallgat/játszik, elhaladva egy óvatlan mozdulattal lazán maxra lököm, tréfa címén. De valahogy soha se mertem... olyan kép ugrik be kb., hogy hangszórók kiszakadva, illető széke meg a falba belefúródva, némi véres trutyival... :)

(#60) Taki30 válasza DarkChild (#58) üzenetére


Taki30
tag

A bátor ;)!
Akkor te átélted,hogy milyen egy mély láda belsejében kb. :)
És nem is torzított a drága?Egyszer megjátszom.
Az tényleg kár,hogy nem gyártják.Szívesen vennék belőle még 1 darabkát.

(#61) Taki30 válasza ddekany (#59) üzenetére


Taki30
tag

Szerintem ott is szépen szólhat,legfeljebb jobban elvész a hangja a szabad tér miatt bizonyos távolság után.

Az elképzelhető.De kipróbálni én se merem.Nehogy vissza kapjam :p

(#62) TomikaaZ2300 válasza Harti (#21) üzenetére


TomikaaZ2300
csendes tag

Nem bánnád meg ! :D énis ilyet hajtok fél éve , azelőtt 5.1 em volt , de ez alázza az X-530 at pl . bár én átalakítottam az enyémet , igy a mély felveszi a versenyt a z-5500 al :) szóval a lényeg hogy faxa kis cucc ez ! :)

(#63) TomikaaZ2300


TomikaaZ2300
csendes tag

Ha valakit amugy érdekelne egy ilyen, átalakított mélynyomóval(így nagyon ütös) eladnám a szettemet:)

(#64) zolikaDB válasza Dzsedáj (#50) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekünk 2db-ot is újra cseréltek, mert a mélynyomó elhalt... Azóta a Z623 van, ebben a tekintetben sokkal megbízhatóbb és gyönyörű a hangja egy SB-el!

(#65) RuIez


RuIez
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne Logitech Z-2300 ashoz, controller, hol lehet beszerezni? vagy be lehet egyáltalán szerezni, a garancia már lejárt... vagy esetletleg ha valaki tudná a kapcsilási rajzát :D köszönöm.(eladó használt is érdekel, ha valakinek valami miatt nincs rá szüksége már köszi)(fordf50@freemail.hu <ide lehet írni) Előre is köszönöm mindenkinek!

(#66) 6TomTom9


6TomTom9
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Z-2300-asom, és szeretnék javítani a hangján, egy régi Audigy sb live 5.1 hangkarim van hozzá.
Legfőképpen zenét hallgatok. Vegyes stílusban, jóformán csak opera nem fordult meg rajta :).

Azt tudom, hogy hangkártyát kell cserélnem, nem mai csirke.

Gondolkodtam azon, hogy a szatelliteket lecserélem: milyen hangszórókat javasoltok hozzá?

A harmadik lépésként szívesen hozzányúlok az erősítőhöz, van szerelésben/forrasztásban tapasztalatom, csak nem audio-területen csináltam ezeket. Ebből kifolyólag több segítség kell, mert nem ismerem az erőlködőt és nem tudom, mit cseréljek ki benne.

Olvastam a Z-5500-as átalakítását, nagy kedvet kaptam hozzá, és az olvasottak alapján megéri.

Ki "mer" nekem segíteni? :P Ki olyan vállalkozó szellemű, hogy elmerül velem kicsit az audiotechnika világában? ;)

(#67) Sam8888


Sam8888
tag

Sziasztok!

Mivel a Z-2300-asok nagy problémája az egy idő után recsegő/nem kiegyenlített hangerőgomb, ezért gondoltam leírom mit találtam:

Kell venni egy eredeti (!) ALPS RK09L12D0A1W sztereo potit, ez kompatibilis a távirányítóban lévővel, csak talán jobb minőségű és erre kicserélni.
A kiforrasztásnál vigyázni kell, mert a nyák nem túl jó minőségű, könnyen lejönnek a forrszemek!
A kiszerelt potin Delta felirat díszeleg, gondolom ez valami gagyi kínai másolata az ALPS-nak...

A potit nagyon nehéz beszerezni, szinte sehol nem lehet kapni, én innen rendeltem, 2 nap alatt meg is jött:
http://www.hqelektronika.hu/product.php?pn=pot_10k_a_002

Most lettem kész a cserével, nagyon elégedett vagyok, végre nem recseg és azonos hangerővel szól a két szatelit. :C :DD

És végül egy link ami alapján csináltam, bár ebben Z-2200 szerepel:
http://vtecf.tw/misc/logitech-z-2200-crackling-popping-sound-fix/

(#68) gerzson7


gerzson7
csendes tag

Sziasztok!
Szerencsére már nagyon rég gazdája vagyok egy z2300-nak, viszont akadt egy kis probléma...
Megpróbáltam 1 szintel feljebblépni, az-az vásároltam egy tesztelt z5500 control podot, hátha így is megszólal a kicsike. Több ökból is próbálkoztam, részben hogy a xonarról digitálisan mehessen a hang részben pedig hogy más ezközt is rá tudjak kötni és közte váltogatni. Sajnos azomban nem működik :/

A kérdés adott, az-az hogy próbálkozott-e már valaki vele és ha sikerült működésre bírnia akkor hogy csinálta?

Előre is köszönöm!

(#69) PrinceHerceg válasza gerzson7 (#68) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A lehető legnagyobb f*****g, amit csak kérdezhettél! Nem elég intő jel, h meg se mukkan? Egyébként is a Xonar-od analógban bőven veri a Logi belét!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.