Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Marc71


Marc71
csendes tag

Szóval így van ez :)

(#2) gLes


gLes
őstag

Kihagytad a Presszert :) Állítólag ő a keresztapja az egész üzletágnak Magyarországon :DDD Persze ez csak amolyan pletyka :U És én szeretem a zénéjét :Y

[Szerkesztve]

(#3) concret_hp


concret_hp
addikt

nemrég láttam a tv-ben valamelyik megaszaros nénit aki épp azért sírt mer' eladott vlaami 70 000 lemezt és mennyivel többet adott volna el ha nem lenne letöltés meg stb. és hogy ez milyen rossz és veszélyben érzi a megélhetését.

vazeg amíg 5000 pénz egy cd, addig mégis hogyan várják, hogy vegye a nép a sok szart?
másrészt meg ugyis a sok artisjusból élnek, mint ahogy a cikkíró is írta. ugyhogy sztem is jobb ha kussolnak és örülnek, hogy jól vannak tartva.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4) Shim válasza Marc71 (#1) üzenetére


Shim
őstag

privi ment

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#5) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Az írás megjelenése elhalasztva, kb. jan. 31-ig.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A topic megnyitva.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Köszi Race.

Csak egy kis kiegészítés: Ákos kiadóként is regisztrálva van - ha jól tudom a Falcon Media az ő cége...

Egyébként - az utolsó albuma kivételével - ő minőségi zenét csinál. Igényesek a kiadványok mind külalakra, mind belbecsre nézve, legyen szó akár CD-ről, akár DVD-ről. Ettől persze még egyáltalán nem szimpatikus a hozzáállása, de van még jó néhány zenekar, akik a letöltések során váltak ismertté (asszem pl. Alvin és a Mókusok is ilyen társaság), nem pedig a ''minőségi'' kiadványaik miatt és most habzó szájjal acsarkodnak a letöltők ellen. Nagyon jó ellenpélda az Anima Sound System, akik szintén az interneten keresztüli elérhetőséggel váltak komolyan ismertté és ők ezt nem felejtették el.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) Yushchenko


Yushchenko
őstag

LOL
Magyar zenék közül egyedül a NOXot szeretem :P
De amúgy teljes mértékbe egyetértek veled. Lehet hogy velem van a baj, de a noxon kívül teljes mértékbe hallgathatatlannak tartom a magyar zenéket.

(#9) TheElf


TheElf
csendes tag

Hasonló témában én is írtam :)

[link]

(#10) Marc71 válasza sh4d0w (#7) üzenetére


Marc71
csendes tag

Így van. De ennyire már nem akartam Ákos-ozni :). Szóval ő 3szor is kiveszi a részét a ''kalapból''. Ezért mondtam, neki nem kéne pont erről sírnia.

(#11) TheElf válasza Marc71 (#10) üzenetére


TheElf
csendes tag

Marc71: Különítsük el a dolognak néhány oldalát.

1. Elfogaható, normális-e hogy egy előadó, zeneszerző, stb. ennyit keres? Bárki aki egyedi alkotással kerül monopolhelyzetbe (jogdíj értékesítés kapcsán) kereshet ennyit, vagy többet. Lásd Rubik kocka. De egy együttes sem kis válallkozás, sok költsége van (hangszerek, stb) egy vállalkozó is kereshet ennyit.

2. Elfogadható-e a művészek érdekérvényesítésének módja? Nem, mert sok esetben törvénytelennek bizonyult. Ennek megfelelően nem kötelező megvenni.

3. Emberileg, morálisan, igaza van-e az adott művésznek: Akkor leszek vele empatikus, ha ő is az a hallgatókkal, amit a diákok, stb. ellenében megengednek maguknak az ebbe nem fér bele. Nem érzek morális kényszert sem, igaz nem is hallgatom a zenéit.

4. Ebből a bevételből lehet fedezni a megélhetést, stb. ha senki sem venne, nem lenne következő, ergó akinek fontos, hogy legyen következő, mert tetszik, az a saját érdekében igenis vegye meg. :)

(#12) Ősember


Ősember
őstag

ez a szép. mindenki megtalálja a maga kis szemétdombját és rajta ül, amig ki nem hal onnan :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#13) Marc71 válasza TheElf (#11) üzenetére


Marc71
csendes tag

Különítsük.

1. Ki mennyit keres, az engem nem érdekel, sosem érdekelt. Kivéve, ha az én pénzemből, úgy, hogy én nem járulok hozzá, és nekem nem tesz semmi hasznosat, nekem nem tetszik, neadjisten nem is ismerem. (azaz ugye az adóból fenntartott dolgok nem ide tartoznak - mileőtt valaki erre rászáll, hogy adózni is adózok, mégsem akarok)

2. Nem. Nem fogadható el. Ne érdekérvényesítsen, alkosson és adjon el - találja meg a megfelelő módszereket.

3. A fentiekből következően nincs igaza sem emberileg, sem morálisan. Ha valódi művész, alkot örömből, meggyőződésből, kedvtelésből. És láss csodát, meg fog élni valahogy. Eddig is megéltek a valódi alkotók. Ha ''termelni'', eladni, keresni akar a ''termékével'', vesse magát alá a piac törvényeinek, ami minden más termelő-eladó iparosra érvényes. Azaz adja annyiért, amennyiért elviszik, ha nem tudja, váltson módszert, vagy csődbe megy, vagy csinál mást. Szóval miért épp a ''''művészekre'''' ne vonatkozzon a gazdaság törvénye?

4. Ahogy feljebb írtam, ha nem tudja fedezni a megélhetését, ne művészkedjen. Menjen el kapálni. Lesz helyette olyan aki meg tud élni belőle, legalább az is terepet kap, nem nyomja el a megélhetési jogdíjfusi iparos.
Igen, akinek fontos az adott művész, vagy műve és szeretne hasonlókat, nos az úgyis megveszi/elmegy koncertre/adakozik/stb. De ez az ő kettőjük/sokuk ügye. Ez az ideális állapot.

(#14) EQMontoya válasza Marc71 (#13) üzenetére


EQMontoya
veterán

ez főként nem erről szól. 600ft-al hajlnadó vagyok támogatni az együtest, akinek megveszem a cd-jét. mert Ő MAX ennyit kap belőle, és akkor az 1 nagyon drága cd volt. Előadók kb a 10%-ot kapján maximum. Nem vagyok hajlandó a kereskedők, kiadók amúgy is óriási buxáját ennyivel növelni.

Same rules apply!

(#15) littlerock


littlerock
aktív tag

ígérem, mindent megveszek 5-600-ért amint 5-600000-t keresek....

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#16) Kobe


Kobe
veterán

csak egy példa : nekem van egy gitártanárom, zeneileg tehetséges az ipse, nem kicsit, nagyn...a zenekara fő bevételi forrása a koncertek és a kiadott lemezek - amiket igen kedvezményes áron osztogatnak koncerteken stb....a mostani felhozatalban simán beleférne toplistavezetőnek az alakulat, nem tiszta pontosan mért, de nem lépték meg - én kicsit sajnálom őket, mert látom hogy az a tehetség nem a megérdemelt színvonalon él, nem 30 millás luxusvillában kéne neki, de nem is úgy ahol most tart - neki ez jó, legalábbis nem panaszkodott még, van rendes állása a zenei téren kívül, megél, nem zajong, skszor még ő adja körbe tanítványainak saját műveit mp3ban
vannak még ilyen emberek

az olyanokat viszont mint győzike, aki - és most nem a retek klubos karrierjére gondolok, emlékezzetek rá, már a forgatáskor mekkora pecóban és milyen autókban feszített - nem tudom sajnálni, sem a tokio htel klónnak induló magyar no thanx együttest aminek menedzserei egy az egyben megmondták, a piaci rés lefedése volt a lényeg
ákost el kell ismerni mint zenészt, de ő talán kicsit szűk látókörű - nem kell minden előadót ilyen hévvel bevédeni, nem mindenki csinál olyan minőségi kiadványokat mint ő, sőt, a többségét még wc papírnak se használnám ha tehetném, olyan hulladék zene, megasztárosok 2 hét alatt összeállított albumai, vagy a rádiós mainstreamre hajazó szintén 2 hét alatt összeállítható dolgok..

én bevallom, kurva kevés eredeti cdm van, gépen viszont sokat tárolok, és ilyen árak és felhozatal mellett nem is fogok más forrást használni mint a netet - ami kellene nekem, alapból boltokban meg sem kapható, még internetes rendelés útján sem sikerült minden áhított kiadványt beszerezni, ha meg igen, röhejes áron : MAXI ! ! 5 ezer forint + őostaköltségért, nem vicc, 4 számért, akkor gondolom hogy a teljes menyni lett volna ha lehetne kapni

más kérdés hogy ha olyan nagyon kell védeni a zenészeket, akkor mért hagyják hogy egy diszkós a bulit megelőző este dc++ ról szerezze be a zenét - volt már rá példa, láttam ilyet, a zenészvizsga mint élőzene szolgáltatás eszköze mért volt olyan színvonalú mint amilyen és mért törölték el hogy nem kötelező élőzene szolgáltatásához ? gyakorlatilag így az zenél szórakozóhelyen akivel lejattol a tulaj, ha olyan nagyon védelemre szorul a zenészcsoport mért hoztak ilyen döntéseket ?

[Szerkesztve]

(#17) Szabtom válasza TheElf (#11) üzenetére


Szabtom
senior tag

Ez mit jelent pontosan?

2. Elfogadható-e a művészek érdekérvényesítésének módja? Nem, mert sok esetben törvénytelennek bizonyult. Ennek megfelelően nem kötelező megvenni.

(#18) Khaal


Khaal
őstag

Megveszed vagy letöltöd? A kérdés az mit és mennyiért? Itt vannak például a legális internetes zeneboltok. 3-400ft egy szám. Ez még nem is lenne rossz ár, de mit kapok a pénzemért? Általában valami ócska hangzású tömörített wma-t, amire ráadásul rá van nyomva a DRM, hogy még ezzel is boldogítsanak. MP3 lejátszók nagy része nem bírkózik meg vele, és ha a számítógépen akarom lejátszani akkor is kénytelen vagyok a Windows Media Playert használni, nevet-kódot megadni. A legjobb csak ekkor jön, mert némelyik DRM-es számba való belepörgetés hibaüzenethez vezet (rosszabb esetben lefagy a lejátszó).
Akkor mégis mi hajtana rá, hogy egy csökkent használhatóságú dologért még fizessek is? Megjegyzem ez nem csak az online vásárolt zenékre igaz, eléggé elszontyolodtam mikor a boltban drága pénzért megvett lemezt a lejátszóba helyezve szembesültem vele, hogy annak lejátszására számítógépes meghajtót aztán nem lehet használni :F
Mégis nem járok sokkal jobban a dc,torrent..stb-ről letöltött mp3-al, amit szabadon másolhatok, kiírhatok cd-re, a legócskább mp3lejátszós is röccenés nélkül viszi? Még az is lehet hogy az így beszerzett fájlnak jobb lesz a minősége mint a zeneáruházból letöltöttének.
A jogdíjas rendszerről meg inkább jobb lenne ha nem is szólnék...
Megveszem az adathordózót, hogy arra rakjam a privát fényképeimet, videóimat, fájlaimat... a jogdíjakból meg azok kapnak akik a magyar toplistán magas helyezést értek el, szerepelnek a médiában..stb? Na ne már.
Szerintem pont hogy azok az előadók vannaak többségben a toplistán akiknek a zenéit nem sokan töltik le (mivel nem tudják hogyan kell, nincs szélessávú netjük, esetleg megfelelő ismerősük). Sajnos nincs róla információm, hogy a zeneletöltés széleskörű elterjedése előtt is a most megszokott lakodalmas zenés előadók vezették-e a toplistákat... Na nem tépem tovább a számat, bocsa hoszzú lére ersztett kommentem miatt. PEACE

(#19) TheElf válasza Szabtom (#17) üzenetére


TheElf
csendes tag

Pontosan azt jelenti, hogy a művész urak, kiadóik, stb. különböző módszerekkel megpróbálják érvényesíteni vélt vagy valós jogukat a pénzre.

Ha ezt fenyegetéssel, erőszakkal, más jogait tiporva teszik az önbíráskodás.

Ha az eszközeik a törvény által engedélyezett magán célú másolást szándékosan lehetetlenné teszik az átlag ember számára, amit amúgy kötelesek biztosítani, ha a egy jogerős ítélet kimondja, hogy egy hub jogszerűen működik, ők utána küldenek a szolgáltatónak egy felszólítást amiben azt állítják, hogy nem (magánokiratban valótlan állítást tüntetnek fel tényként), ha fenyegetésekkel zsarolják az üzemeltetőket, ha a rootkit ügy miatt szívunk, stb. Akkor sem jogi, sem erkölcsi szempontból nem fogadhatóak el.

Onnan ne akarjon áldozatot csinálni magából a maffiózó, hanem nyeljen, hogy most megszopatták. Nem sajnálom, ha lemásolják a CDjét, sőt az ipari hamisítás miatt se sajnálom, pedig ez utóbbi egyértelműen kárt okoz.

(#20) Szabtom válasza TheElf (#19) üzenetére


Szabtom
senior tag

Akkor jó, hogy megkérdeztem, mert nem ezt értettem elsőre. Így viszont már egyetértünk! :D

(#21) Varga Zsolti


Varga Zsolti
újonc

Külföldi lemezszerződéssel rendelkező 4 tagból álló popformáció keres(lányokat,fiúkat)session közreműködésre.(basszus-szóló-ritmus gitár,konga,dobos,billentyűs)Hazai és külföldi koncertekre.A jelentkezéseket március 15-ig várjuk kiadónk email címére:info@brecords.hu

Varga Zsolti

(#22) L a m y válasza Varga Zsolti (#21) üzenetére


L a m y
csendes tag

(ezt nem neked írom csak véletlen oda kattoltam)
na szóval az hogy nyávok az összes zenész meg miminden... CSINÁLJANAK JÓ ZENÉT és majd megveszi a nép! azt várják hogy csinálnak vmi gagyi zenét és majd mindenki meg fogja venni 4E ft ért mikor mondjuk 1 angol előadon 20 x olyan jó zenét csinál és ugyan annyiba kerűl... ha tetszik annak aki letöltöttte megveszi és így támogatja őket mert jó zenéket csinálnak.. énis letöltöm először a zenét meghalgatok 1 et 2 őt de ha nem tetszik nem veszem meg xD ha meg tetszik megveszem... pl a simpson család filmet is letöltöttem mert annyira kiváncsi voltam már h nemigaz mozi meg sztem ahoz drága hogy 4 en elmenjünk és megnézzünk 1x 1 filmet.... inkább letöltöttem megnéztem és tetszett majd ha lessz rá $-m megveszem dvd-n
ja és ha megvezsed és emgunod eladod és akkor vissza is jött valamennyi a filmből bár ezzel lehet enm segíted a kiadót de nem halnak bele pár millió emberbe :D

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.