Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Yaye válasza evR (#42) üzenetére


Yaye
őstag

Azért ez egy furcsa dolog. Ha az állam támogatja közpénzből az egyházat, az a baj. Ha az egyház pénzt kér a híveitől, akkor az a baj. Nyuszika, nyuszika, rossz vége lesz ennek... :U

(#52) Peet210 válasza #43960832 (#49) üzenetére


Peet210
őstag

Nem, nem hülyeség.Elolvastam és elfogadtam amit írtál én csak a mások, a Ti véleményére voltam kíváncsi és sokan le is írták és én el is olvastam.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#53) A Parfümös


A Parfümös
csendes tag

Nem az élet a nehéz hanem az hogy megtanuld irányítani a sorsodat, velem igen különös dolgok történnek meg, pl előre megálmondom hogy mi fog történni velem de azt nem tudom hogy mikor csak annyit tudok hogy a jövőben és az esetek 90%-ban beis teljesedik a legtöbbje apró dolog de mostanában vannak komolyabb álmok is.
És mikor bekövetkezik akkor hirtelen beugrik hogy ezt már egyszer álmodtam és igy volt és ott is elbasztam a feladatot meg a való életben is :S. Hiába tudtam előre hogy lesz 1 nagyon ciki matekórám nem tudtam hogy mikor lesz és változtatni se tudtam rajta.
Tudom hogy ez az egész furcsán hangzik de hát ez van.

[Szerkesztve]

(#54) Peet210 válasza A Parfümös (#53) üzenetére


Peet210
őstag

Jó neked.Nekem is lehetne hasonló ''képességem'' :D
Ha tudtad hogy a közeljövőben lesz egy kellemetlen matek órád miért nem készültél matekból?

Today's record, is tomorrow's motivation

(#55) evR válasza A Parfümös (#53) üzenetére


evR
aktív tag

hát erre nekem is van egy történetem..
az enyém sajnos szomorú..
kicsi koromban álmodtam egy templomi szertartásról, ami vidám is volt meg nem is..
röviden annyiról szól, hogy a templomban fel volt ravatalozva egy halott ill. ugyanakkor ugyanabban az időben volt egy esküvő is..
rossz ezt leírni, de történtek dolgok.. 10éves koromban elveszítettem édesanyám (rákban halt meg), majd rá 3évre házasodott meg a bátyám.. no comment!
egyébként én hiszek valamiben, magamban is nagyon mint ez a barátom..

''...trend a lelke mindennek...''

(#56) athomi válasza Peet210 (#54) üzenetére


athomi
veterán

inkább nem kellett volna matek órára menni... :D

A Parfümös: velemi is vannak olyan szituációk, amikor azt érzem, hogy ez már megtörtént velem ugyanígy, ugyanekkor
ki érti ezt???

(#57) A Parfümös válasza evR (#55) üzenetére


A Parfümös
csendes tag

Szomorút már én is álmodtam de eddig nem következett be remélem nem is fog.

[Szerkesztve]

(#58) A Parfümös válasza Peet210 (#54) üzenetére


A Parfümös
csendes tag

Nem volt se felelés se dolgozat semmi a lényeg hogy nagyon kellemetlen volt.

[Szerkesztve]

(#59) degu


degu
senior tag

Szeretnem elore bocsajtani,hogy nem vagyok vallasos,sem misztikus,de tortennek olyan dolgok,amiket nem tudok mivel magyarazni. :F
Nem akarok konkret peldakat sorolni,mert az kicsit hihetetlen,meg nevetseges annak a szamara,akivel nem tortent meg,de...altalanossagban.
Sokszor tapasztaltam,hogy bizonyos dolgok,feladatok,tervek vegrehajtasa latszolag veletlen,neha hihetelen esemenyek sorozata miatt meghiusul! :Y annak ellenere,hogy szinte minden feltetel adott...Es barmit teszel,nem jon ossze semmi... :W
Mas esetben egy kosza otlet,vagy fantazia-szintu elkepzeles egyszer csak elkezd megvalosulni.A dolgok elkezdenek maguktol mukodni,osszeallni.Hihetetlen,valoszinutlen esemenyek valosagga valnak,es az elkepzelhetetlen szinte onmagatol megvalosul?!
Kivulallok varatlanul segitsegedre sietnek...Es nem erted,hogy mindez miert,es hogyan tortenhetett meg... :R
A masik,a megmagyarazhatatlan *megerzesek* mukodese.
Erre mondok egy konkret peldat,hogy erthetobb legyen./Ez nem azt jelenti,hogy csak egy ilyen dolog tortent,mert az lehetne veletlen is!/
Melohelyen,az uj gepen,munkaido alatt,egy teljes elmelyulest igenylo,lenyugozo strategiai jatekot nyomtam mar ket oraja,egyedul az irodamba.Egyszer csak ugy ereztem,hogy ki kell kapcsolni a gepet... :F Felalltam az asztaltol,es elkepedtem,hogy ezt most miert tettem... :U Abban a pillanatban,amikor szorakozottan kezembe vettem egy surgos,elintezendo ugy dossziejat,nyilt az ajto,es belepett a Ceg teljes vezerkara! :Y
A diri,a fomernok,es a fonokom...Elegedetten nyugtaztak,hogy a surgos uggyel foglalkozom.
Amikor elmentek,egy fel orat tortem a fejem,hogy ez mi volt...Soha! Sem azelott,sem azutan nem jottek be szemelyesen az irodamba... :(
Igy azutan fatalista vagyok!
Ilyenkor ugy erzem,hogy nincs a kezemben a sorsom! En vagyok a sors kezeben! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#60) Guszti


Guszti
aktív tag

Aki ugy gondolja, h elore ki van jelolve neki (es mindenki masnak is) az ut amit vegig fog jarni, az meselje mar el nekem, h miert szeretne hinni, vagy hisz abban, h az eg vilagon semmi nem mulik rajta, es a szaros kis eletebe sincs egyaltalan semmi beleszolasa???

(#61) degu válasza Guszti (#60) üzenetére


degu
senior tag

Itt senki sem *azt szeretne hinni,hogy nincs beleszolasa-hogy szavaiddal eljek-szaros kis eletebe*...de a kezedben a sorsod,meg...vedd kezedbe a sorsodat...az nem ez a topik!
Az a Coca-Cola reklam! /Most talan az agymosast hagyjuk! :R /
Itt nem arrol beszeltem,hogy az ut,amin jarok-elejetol a vegeig ki van jelolve,hanem a topikindito /ha jol ertettem a szandekat :D /arra keres valaszt,hogy mennyire tudjuk jo,vagy rossz donteseinkkel befolyasolni sorsunkat! :R
En pedig a hsz-emben azt probaltam kifejteni,hogy erzesem,es tapasztalatom szerint,
az,hogy valami elhatarozasomtol,es dontesemtol fuggoen bekovetkezik -e,vagy sem...az nem teljesen tolem fugg!
Leforditva-nem teljesen tolem fugg a sorsom alakulasa!
Hogy mast ne mondjak,a karrier alapszabalya: -megfelelo idoben a megfelelo helyen lenni!
Ez legtobbszor nem jon ossze,akar mennyire akarom!
Vagy masik pelda!
Rahajtasz egy bombazora-ez a dontesed,ami befolyasolja a sorsodat az elkovetkezendok-
ben! :C :DD
Akarod a csajt! Elhataroztad,hogy a sorsod ugy alakitod,hogy vele fogsz elni! Lepockol magarol... :W ...nos,akkor mi van? Te alakitottad a sorsodat?Vagy alakitani akartad,de nem sikerult? :F
Ez a kerdes osszetettebb annal,semhogy egy feluletes,cinikus hsz-el lerendezd!
Ha akarod savazhatjuk egymast...ido van...de ha tenyleg erdekel a tema,akkor valami konkretabb,vilagosabb allasfoglalast,erveket varok Toled! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#62) nemma


nemma
addikt

Tetszik az írás és a téma is!

Szerintem a sorsunk adott, az utunk kijelölt. Mindenféle vallástól eltekintve, én sem vagyok az.
Az, hogy "szeretem a sorsomat magam irányítani és a saját kezemben tartani" semmit nem ér a sors szó jelentése mellett. Mivel véleményem szerint a sors azért sors, mert nem te alakítasz rajta. Azt sem mondhatod, hogy ez az én döntésem volt, mivel lehet, hogy a döntés, amiről azt hiszed, hogy te hoztad, szintén a sorsod része.

Ennyi :)

(#63) SOAD19


SOAD19
addikt

Más, de régebben elgondolkoztam, azon a dolgon, hogy mi volt a mindenek előtt? Mert minden lesz valamiből, de a kezdetek kezdetén... (miből lett az univerzum, az idő, a tér, stb.-stb, a semmiből) De, letettem róla, hogy valaha is megtudom. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.