Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) Yaye válasza legendary (#34) üzenetére


Yaye
őstag

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy otthon vagyok kvantumfizikában, de ha a Heisenberg féle határozatlansági relációra gondolsz, az csak azt mondja ki, hogy egy részecske bizonyos állapotait nem lehet egy adott pillanatban egyszerre pontosan megmérni. Tehát megmérni nem lehet, de attól az a állapotváltozó még nagyon is egyértelműen létezik, attól függetlenül hogy a szemlélő számára határozatlan.
Ha van egy fekete dobozom, azon egy lyuk, és benne pedig van egy piros meg egy kék macska, akkor ha benézek a lyukon és pirosat látok akkor a piros macska van ott, ha kéket akkor a kék, ha semmit akkor egyik sem, de soha nem tudom adott pillanatban mindkét macskáról megmondani hogy hol vannak. Ettől persze a macskák még nagyon is konkrét helyen tartózkodnak, és bár a szemlélő számára bizonytalan a helyük, az az ő történetüket nem befolyásolja. Szvsz. Egy kvantumfizikus javítson ki ha tévedek.



Moma: Valóban nem egyszerű kérdés, a szabad döntés értelmezéséhez ugyanis definiálni kéne az ''én'' fogalmát, ami nem épp triviális dolog...

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.