Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hehe, nagyon vicces.

Lehet, hogy oda kéne figyelni egy kicsit arra, hogy az alkalmazottak mit is csinálnak az irodai gépeken?

***

(#2) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Ez egy nagyon ügyes kis reklám kockáknak. :D
Egyetek, vegyetek Erős Pistát, Piros Aranyat, de legalább Univer majonézt.
(Ha egyszer fel bírtok állni a számítógép mellől és elbotorkáltok mondjuk egy multiba, erre biztosan emlékezni fogtok. :) )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3) Realradical


Realradical
őstag

Hát ez nagyon jó! :)

Azért ez az anyag nem semmi. Gondolom a cég rendszergazdája rácsodálkozott, hogy ''jéé spyware eltávolító próbáljuk ki mi is ez'' és a marketing részen úgy döntöttek , hogy annak az eredményére, hogy szét voltak fertőzve és le tudták szedni büszkének kell lenni.

Nekem ég a pofám ha valami be tud jutni a hálóra és ha kell túlórában kapom le. :U

[Szerkesztve]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#4) Renwick válasza Racecam (#2) üzenetére


Renwick
őstag

Vigyázz, az Unilever mást gyárt. De biztos a Domestos összetevői iránt is hasonlóan nagy az érdeklődés... :DDD

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#6) ollie válasza Kalandor (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindegy, nincs nagy különbség. Mindkettő nagyot üt, ha elfogyasztod. :D

***

(#7) Realradical válasza ollie (#6) üzenetére


Realradical
őstag

Az oké...de domestoshoz is kenyeret együnk felvágottal? :C

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Szokás szerint fordítva ülnek a lovon... még jó, hogy a ló nem tolat...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Az informatikus bácsi tudja, hogy mi a különbség spy-/ad-/malware és a vírusírtók között? Ha tudja, akkor miért szeretné, hogy a vírusírtó az előbbi hármat is eltávolítsa?

Hadd reklámozzak én is: A fent említett cég (Univer) majonéznek csúfolt kotyvaléka a szavatossági idő után fél évvel is nyugodt szívvel fogyasztható, nekem nem lett semmi bajom tőle. Kockáknak ideális. Erre semmilyen más _majonéz_ nem képes.

Skynet is real. It's called Google.

(#10) ollie válasza FehérHolló (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kérdés, hogy biztonásgos e elfogyasztani. A majonéz tojássárgáját (vagyis gondolom ebben az esetben tojásport) tartalmaz.

***

(#11) FehérHolló válasza ollie (#10) üzenetére


FehérHolló
veterán

Arra próbáltam utalni, hogy abból sem sokat. Csináltam én már házilag majonézt, tudom miből illene lennie. ;)
Még élek, pedig 4 hónapja történt az eset.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#12) erdey_a válasza FehérHolló (#11) üzenetére


erdey_a
őstag

Véleményem szerint a majonézgyártás csúcsa remeke az Univer Extra Majonéz. :U

szerk.: Csak azt nem tudom, hogy miért nem kapni flakonos kiszerelésben. A tubusos hamar elfogy :O

[Szerkesztve]

Vérboci

(#13) ollie válasza FehérHolló (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy te tényleg olyan vagy, mint a fehér holló. :D

***

(#14) Racecam válasza Renwick (#4) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jól kijavítottam. ;]
De nem ez volt a lényege a mondanivalómnak, most meg mindenki az Univer-Unilever témán indult el... :O :DDD

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#15) bambano válasza Racecam (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azzal senki nem fog szerintem dicsekedni, hogy betolt egy nagy adag Erős Pistát és utána úgy érezte, a feneked olyan, mint egy rakétakilövő háború után :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) joghurt


joghurt
addikt

Némileg kártékonynak tartom az ilyen statisztikákat, mint az idézett. Az AdAware is kritikus besorolásúnak minősít pl. egy olyan tracking cookie-t, amire simán egy webes tv adáshoz van szükség. (Ismerem az üzemeltetőt, és tudom, hogy nem csinál semmit; csak site-on belül van rá szükség.) De a File Open dialógok MRU-ja is mókás, mint privacy threat.

Különben meg jól seggbe kell rúgni azokat, akik céges gépről össze-vissza klikkelgetnek, és begyűjtik ezeket a szépségeket, ilyen mennyiségben. Nálunk is volt egy könyvelői gép, amiről 1000 feletti kártevőt(?) sikerült leirtani. Talán nem kéne.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) bambano válasza joghurt (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A könyvelői gépről szerintem csak egy kártevőt kell leirtani, apeh-nek hívják :DD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) greeneye166 válasza joghurt (#16) üzenetére


greeneye166
aktív tag

''...Az AdAware is kritikus besorolásúnak minősít pl. egy olyan tracking cookie-t, amire simán egy webes tv adáshoz van szükség...''

A spyware tudtommal olyan alkalmazásként fut, ami kéretlen.

A legtöbb program (legyen akár gyári, freeware...) internetfüggő, ezért gyakran beépít netfigyelő modulokat, amik persze ártalmatlanok, de a spywarefigyelő kidobja.
Az lenne a megoldás szerintem, hogy ezeket a jóindulatú modulokat el kéne küldenie a gyártónak, webüzemeltetőnek egy egyesített adatbázisba, ahonnan az összes Spyware-eltávolítót készítő szoftvercég beépíthetné az adatbázisba és így az antispywarek nem reagálnának túl egyes dolgokat.
Természetesen ez hordozhat veszélyt is: Többször át kell ellenőrizni az adatbázisba bekerült és engedélyezett programokat, mert ha vírusos cucc kerül engedélyezés alá, akkor az nyílt utat kaphat és feltűnés nélkül épülhet be az összes gépbe, mivel az antispyware figyelmen kívül hagyja.

A felelőtlenségre példa:
Mi már vettünk olyan internet próbacsomag CDt (Axelero), amin ott figyelt egy trójai vírus.

A hülyeségre példa:
A WINDOWS media player 11updatet veszélyesnek tartja a Windows. Nos, ha a saját programjuktól is félnek, akkor kérdés, hogy mernének-e az antispyware cégek létrehozni egy, a fent említetthez hasonló ''engedélyezett programműveletek'' adatbázist?

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#19) ollie válasza greeneye166 (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nézz utána mit jelent a cookie és spyware.

***

(#20) Nimrod válasza ollie (#10) üzenetére


Nimrod
addikt

Kérdés, hogy hányszor volt átdátumozva. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.