Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Érdekes történet és nem szeretnék ünneprontó lenni, de lenne egy kérdésem:

Mi van akkor, ha Ilon egy vonzó, nem panaszkodós, nem megkeseredett nő? Vajon akkor is otthagyta volna egy sörnyi adósággal?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) Vakegérke válasza Viszlát (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azannya, de gyorsan reagáltál!

''Jani''-t ismerve igen.

De nézzük tényszerűen a dolgokat.
Szerintem mindannyiunkban él egy régi kedves. Vannak, akik képesek tényszerűen kezelni, vannak, akik nem. Nos, az utóbbiak társának keserves az életük. Állandóan szenvedniük kell, mert nem egyeznek társuk szerelmi tárgyával.

Nos, ''Jani'' képes volt faképnél hagyni hamis bálványát. És tuti, hogy akkor is otthagyta volna, ha Ilon a világ legvonzóbb nője. Már a felajálnkozás is elég büdi ahhoz, hogy elfogadja. Férj távol, akkor nosza ágyba? Miféle perszóna az ilyen? És ugyan hány férfi kapott hasonló ajánlatot? És hányan fogadták el?

Velem együtt vallja az elvet, mely szerint egy feleség, nem csaljuk meg. Mi vagyunk a kevés hülyék közül valók.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Ra3 válasza Viszlát (#1) üzenetére


Ra3
őstag

biztos hogy nem :) szerk: Janit nem ismerve én csak általánosítok...

egyébként az írás jó példa arra is hogy az idő megszépíti az emlékeket, az emberek hajlamosak a dolgok árnyoldalairól megfeledkezni, bár lehet hogy Janit egyszerűen elvakította a szerelem, és régen még nem látta hogy Ilonnak vannak rossz tulajdonságai is. ha jobban belegondolok van is egy hasonló régi barátnőm, szívesen találkoznék vele, kiváncsi vagyok hogy mai szemmel, így közel tíz év után milyennek látnám.

[Szerkesztve]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4) Viszlát válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Viszlát
addikt

Nos, valóban nagy hibát követett el a hölgy, készpénznek vette a múlt alapján főhősünket. Készséggel elhiszem Neked, hogy a barátod így tett volna, de azért kérdeztem rá, mert általában véve nem ez a jellemző, azt hiszem. De örülök, hogy ebben az esetben így van! Sok boldogságot nevezzük Janinak :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) Vakegérke válasza Viszlát (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hát igen. Nevezzük ''Jani''-nak boldog.
Van oka nem boldognak lenni? Szerető, megértő felesége, társa van. És végre rá pazarolhatja minden szeretetét, még azt is, amit idáig Ilon bitorolt.
Tény, hogy álmokat kergetünk, felaprózzuk érzéseinket. Istenem, milyen szép lenne, ha teljes valójában élhetnénk át mindazt, ami megadatott. De nem, múltban vájkálunk, elszalasztott lehetőségekről álmodozunk, lelkünkben ragadt kedves foszt meg minket attól, hogy teljes valónkat, minden érzelmünket áldozzuk igazi társunk ''oltárán''.
Épp ezért született meg ez az írás.
Okuljon, aki tud.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Érdekes történet nagyon. :R

Azért kiváncsi lennék, hogy más ''Janik'' hogyan is cselekedtek volnahasonló szituációkban.

(#7) Vakegérke válasza Ra3 (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha számít a szavam, akkor megőrzöd barátnődet olyannak, amilyennek ''látod''. Ha szebb, akkor csak fájdítaná a szíved, ha csalódást okoz, akkor meg azért ne.
Őrizd meg szép emlékként.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) TompapaTM válasza Vakegérke (#7) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Bizisten, de én valamiért meghatódtam a sztorin. Olyan életszagú romantika van benne, ami kiveszőben van. Jó volt, pláne, hogy igaz is.

(#9) erdey_a


erdey_a
őstag

Nagyon tetszik az írás. Egy kicsit a saját dolgaim is viszaköszöntek benne.
Jártam hasonló cipőben. Volt egy leányzó, akivel elég jól megvoltunk úgy 2 évig, de egyszer csak vége lett. 3 évig nem is találkoztunk egyáltalán. Hiányzott. Aztán egyszercsak összefutottunk, megbeszéltünk egy találkozót pár nappal későbbre.
Találkoztunk, leültünk, beszélgettünk. És minden elhangzó szóval távolabb kerültem tőle. Amiket mondott, ahogy mondott, amiket mesélt magáról, az elmúlt 3 évről, olyan ellenszenvet váltott ki belőlem, hogy bár azzal váltunk el, hogy majd írok sms-t, hogy mikor találkozzunk legközelebb, azóta sem kerestem. Teljesen megváltozott.
Ma boldogabb vagyok mint valaha. A párommal, immáron 4 éve szeretjük egymást. Jövő augusztusban lagzi... :)

Vérboci

(#11) liksoft válasza Kalandor (#10) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt nem láttam. Viszont köszönöm, hogy az írás varázsát egyetlen kalapácsütéssel sikerült széttörnöd bennem. :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13) brownus válasza liksoft (#11) üzenetére


brownus
veterán

muhaha, bocs :B

de nem mindegy, hogy mi ihlette? az élet vagy egy sorozat? a jó példa attól még jó példa...

(#14) liksoft válasza Kalandor (#12) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen! Ennyivel!

Ugyanis én is olyan vagyok mint az írás készítője. A kisebbséghez tartozom. Én még hiszek az emberekben (természetesen vannak kivételek, de nem óhajtom részletezni - nem nemzetiség!), és remélem mások is ''vigyáznak a szépre és nem lövik le''. Vagyis ha több emberben a szép mozdul meg, akkor nem teszek olyan megjegyzést ami azt a szépet megzavarja esetleg megváltoztatja, széttöri.

Lehet, hogy Neked van igazad. A történet akkor is szép, és igencsak elgondolkodtató. Ennek tükrében még az IWIW is más képet kap sokunk szemében.

Viszont a kíváncsiság mindenkiben ott van. Kiben erősebb és megkeresi a régi Kedvest, kiben gyengébb, így csak gondol Rá.

brownus: Nem mindegy. Máshogyan marad meg sok emberben. Bocs.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15) Parci válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg kéne próbálni nem eltemetni Ilont. nem volt szerelmes Janiba, magára hagyta. ebben nincs hiba. megházasodott, ebben sincs. nem alakult jól az élete, ebben sincs. és igen, annyira elképzelhetetlen, hogy magányos volt, szeretetre vágyott, érintésre, férfira? és nem, nem akárkitől kérdezte, hanem A régi szerelmétől (attól függetlenül, hogy jártak-e anno, mennyit jártak, mi volt, mi nem volt -- nyilván valaki). aki egyébként megkereste (!) a lányt, tehát egészen konkrétan tett lépéseket felé. Ilon csak utána kapaszkodott belé, reménykedett.

nagyon-nagyon tele van a tököm a nők állandó lekurvázásával. :(

és azzal is tele a tököm, hogy jópofának gondolja bárki, hogy belerúg egyet az exbe évek (!) távlatából - kisfiús hiszti az ilyen, olyasvalaki csinálja, aki képtelen a mai napig felülemelkedni sértettségén, hogy ŐT kirúgták.

bocsánat, nyilván én is sarkítok, de ugye, hogy innen is lehet nézni a dolgokat?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) DArchAngel válasza erdey_a (#9) üzenetére


DArchAngel
tag

Hasonló helyzetben voltam már én is. Bánkódtam, és közben egyre csak szépült az emlékkép. Engem nem egy későbbi találkozás távolított el, hanem egyszerűen - végre - szakítottam az emlékképével, ahogyan ő velem.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#17) erdey_a válasza Parci (#15) üzenetére


erdey_a
őstag

hát már bocs, de ha egy régi ismerős - akit még ha én keresek is meg - az ''első'' találkán felajánlkozik (a közös múltunktól függetlenül), hát felfordul a gyomrom és bizony nem sokszor gondolok majd róla szépeket azután

Vérboci

(#18) Parci válasza erdey_a (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát bocs, de az érzelmek, emberek, nők-férfiak, sorsok ennél SOKKAL komplexebb dolgok :(:(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Parci válasza erdey_a (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként pedig, HA tényleg szerettem ''Ilont'', akkor
- nem hagyom ott fizetés nélkül (ahogy senkivel, és főleg nővel ilyet nem csinálok)
- próbálok segíteni neki, hiszen szeretem, szerelmes voltam belé, fontos nekem, és boldogtalan

egy rohadt érv nincs rá, hogy belerúgjak, CSAK az, hogy én még mindig a sebeimet nyalogatom, ami pedig - bocsánat, de - k.b.szott nevetséges :(((

(a ''felajánlkozást'' pedig lehet úgy értelmezni, hogy ''hülyekurva'', és úgy is, hogy egy magányos, szeretetre és szerelemre vágyó nő segélykiáltott épp. tudod, A régi szerelmed, aki megbízik benned, h egy ilyet elsegélykiáltson, NEKED)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) erdey_a válasza Parci (#18) üzenetére


erdey_a
őstag

mi abban a komplex, hogy valaki egy nyilvános helyen, sokév utáni újratalálkozás után szexuális ajánlatot tesz? Ez nem komplexitás, ez egyszerűség.

De az írás nem erre van egyébként kihegyezve. Nekem úgy jött le a mondanivaló, hogy az illetőben élt egy régi kép, amit újra élőben látni szeretett volna. De nem azt kapta amit várt. Szerintem a kiábránduláshoz elég lett volna adott esetben a hölgy látványa (amivel lehet hogy semmi baj nincs, csak nem olyan, mint az elraktározott kép), de egy ilyen cekcuális invitáció eléggé hanyattlöki a jóérzésű embert.

Re #20: Az első pontal egyetértek, de én ezt nem fogtam fel ilyen súlyosan, inkább költői túlzásnak véltem. De hogy miért kéne felkarolni valakit, akivel mindössze újra találkozni akartam, azt nem értem. Én pl. nagyon szívesen találkoznék egy csomó régen látott ismerősel, de ha úgy is alakulna, hogy találkozunk, és ilyen-olyan gondjai vannak, hát én nem vállalnám a patrónus szerepét. Ekkora öngólt ember nem lőhet.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#22) DArchAngel válasza Parci (#15) üzenetére


DArchAngel
tag

Igen, így is lehet nézni a dolgokat, az éremnek mindig két (több) oldala van. Azért Ilon épen a házasságszédelgés (ugye így hívják?) bűntettét készült elkövetni...
Persze ''Jani'' is igazán gerinces akkor lett volna, nem hagyja ott, mint eb a sz*rát.
Mondjuk, szerintem ezzel nem akart ''belerúgni'' a nőbe, csak hirtelen nem volt jobb ötlete...
Persze vannak olyanok, akik sérelemként élik meg a szakítást, és igyekeznek visszaszúrni.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#23) Parci válasza erdey_a (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem fogjuk tudni innen eldönteni, h melyik szcenárió történt, ráadásul valszeg egyik sem, a dolog nem fekete-fehér. mindössze bátorkodtam megvédeni szerencsétlen nőt, és némi ellenlátást vinni a dologba.

ja, azért sem rúgok bele, mert én (Jani) boldog házasságban élek (bár ugye megérne egy misét, hogy Jani miért is hívta fel Ilont pontosan, őszintén, ha magába néz?), ő szenved, márpedig földön lévő emberbe akkor sem rúgok, ha az ellenségem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) brownus válasza Parci (#15) üzenetére


brownus
veterán

hmm,
tovább gondolva jani egy sértődött férfi aki gyávaságból hagyta ott a nőt, nem merte a szemébe mondani, hogy bocs nem merem megcsalni a feleségem...
nincs rosszabb egy gyáva sunyi fickónál:)

kedvesem szokta mondani; a férfiak is kurvák. még nagyobbak is mint a nők mert a nő válogat a férfi meg nem:D

[Szerkesztve]

sok Kunderát olvastam Parci:)

[Szerkesztve]

(#25) Parci válasza erdey_a (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem csalnám meg a párom/feleségem patrónusi okokból, nyilván :)

de esetleg próbálnék segíteni. megmondanám, hogy nekem is mindig fontos volt, én is sokszor vágytam rá, de ez a hajó elment, fogadja el. és esetleg közben megpróbálnám szépnek láttatni önmagával, önbizalmat önteni belé, kedves lenni, segíteni, érdeklődni. olyasmik, amiket egy tényleg szar házasságban esetleg nem kap meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Parci válasza brownus (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kell túlzásokba esni, de spec ez pont annyira reális, mint séróból lekurvázni Ilont. imho.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) erdey_a válasza Parci (#23) üzenetére


erdey_a
őstag

Továbbra sem érzem, hogy az írás a nő ellen szólna. Egy helyzetet mutat be.
Summa summárum nekem annyit mond a sztori, hogy néha feltör az emberben egy emlékkép, amit elindul megkeresni, de mikor megtalálja, rájön, hogy az már nem olyan.

Ha nem keresi meg, akkor még ma is a szép emlékek a meghatározók és ez talán jobb volna. Ugyanakkor hiú reményeket is ébreszthetne gyengéb pillanatokban.

Mondom, jártam szinte ugyanígy. Egy képet kerestem és amit találtam, az nem az volt. NEm volt rosszabb, csak más.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#28) Parci válasza erdey_a (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezzel kapcsolatban nincs vita, igen, ez így szokik lenni. majd mindenkinek vannak ilyen élményei.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) erdey_a válasza Parci (#25) üzenetére


erdey_a
őstag

Szép dolog volna ilyen módon segíteni, de Jani (ahogy én sem tennék ilyet) inkább nem vállalta ezt fel. Talán attól tartott (amitől én is tartanék), hogy az egyszeri baráti jobb nyújtása a másikban hiú reményeket keltene, aztán újabb segítségkérés, újabb találkozás igénye merülne fel. PEdig erre talán Jani nem is vágyott.
Nem tudta hogyan mondja meg, hogy ő csak egyet dumáli akart és esze ágában sincs más megomlott helyzetét istápolni. Ezért angolosan távozott. Nem szép, de (meg)érthető reakció.

(bár ha erről most írna Ilon is egy ilyet, akkor abban ezt úgy olvasnánk a záró sorokban, hogy ...Jani nem jött többé vissza. Itthagyott. Pedig úgy éreztem, ő majd megért. Ez a vég.)
És ha Ilon írna, akkor mindenki Janit fikázná, hogy mekkora getzi :DDD

[Szerkesztve]

Vérboci

(#30) Parci válasza erdey_a (#29) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, néha lemondással, nehézségekkel jár segíteni valakinek. én megpróbálnám. azt hiszem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) brownus válasza Parci (#25) üzenetére


brownus
veterán

így van,


tehát janink még egoista önző ember is. sztem. megkérdezném, hogy a feleségének is olyan jó volt-e az a nagy szex...

(#29) erdey_a, egy gyermekes családapától elvárható, hogy letudja kommunikálni a mondanivalóját. (nem kell verselni, csak a lényeget)

[Szerkesztve]

(#32) erdey_a válasza Parci (#30) üzenetére


erdey_a
őstag

hát nem tudom... megkeresni valakit a szép emlékekkel a zsebben egy jó dumcsira, de helyete csak szürkeséget kapni, amit nekem kellene kiszínezni. Nekem nem hiányzik.

Ehhez nem vagyok elég népnemzeti.
Más nézőpontból viszont akkor felmerül a kihasználás és a barátsággal való visszaélés is.
Mert ha engem megkeres egy régi barát és én rossz passzban vagyok, akkor is inkább teszem a szépet, de nem zúdítom rá sanyarú sorsom részleteit és nem segélykiáltok felé.

Vérboci

(#33) ladybug


ladybug
őstag

Ez az a tipikus eset, amikor nem tudjuk lezárni a múltunkat, régi szerelmeinket. Pedig meg kell tenni, mert saját életünket tesszük tönkre, és ezáltal a társunk ékletét is, mégha boldogok is vagyunk vele.

Jani egy rendes, őszinte, és becsületes ember és férfi. Kissé szentimentélisnak is mondanám, de ehhez szemtől szembe kellett megtapasztalnia, hogy Ilonból mi lett.

Az írás egyébként nagyon jó, és tetszik a happy end a végén. :)

A házasság szent kötelék, és ha már ezt az utat választotta vki, akkor tartson ki a társa mellett. Főleg, ha ninc soka panaszra, csak egy régi emlék mardossa mindig.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#34) venember83


venember83
nagyúr

Jo kis tortenet, bar az angolos tavozas szamomra picit tulzott, szepen is el lehetett volna koszonni, vagy ahogy Parci is ervel, pl segiteni is lehetett volna, akar :U

De mindenkepp kosz az irast! ;)



[Szerkesztve]

(#35) Balinov


Balinov
félisten

Köszönöm az Írást! :R
Megérintett,megfogott. És megerősített,hogy jól döntöttem,mikor anyakönyvvezető előtt is igent mondtam páromnak. :)
Figyelni fogom a blogod,hátha még írsz hasonlókat a jövőben.Gratula!
üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#36) Nimrod válasza Parci (#23) üzenetére


Nimrod
addikt

Van, akinek kicsit több kell ahhoz, hogy lezárja a múltat. Hát ennyi kellett történetünk hősének. Szerintem.

(#37) Parci válasza erdey_a (#32) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha tényleg igazán jó barátom, akkor nem játszom meg előtte magam. ha szarul vagyok, azt mondom. szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38) Viszlát válasza Parci (#15) üzenetére


Viszlát
addikt

Igencsak meg vagyok lepődve. Nagyon szép, humanista gondolatokat soroltál fel, csak véleményem szerint kissé irreálisak.

- az, hogy szar Ilon házassága, nem jogosítja fel arra, hogy megszegje az ígéretét
- a magányosság igen érdekes kifejezése az, hogy kettyinteni akart egy kapóra jött régi ismerőssel, aki iránt mellesleg már anno sem érzett szerelmet
- miben reménykedett? Hogy egy félrelépés helyreteszi az életét? Vagy, hogy ezzel megfogja Janit és lesz egy esélye kimászni a jelenlegi gödörből? Hát ez remek... egyrészt a legundorítóbb viselkedés, hogy csak akkor engedem el a régi ágat ha az új már a kezemben van, másrészt nyilván magasról tojna arra, hogy mi történik a másik családdal. És ez pont nem az a helyzet, amikor azzal lehet védekezni, hogy Janinak is lett volna ebben az esetben beleszólása. Döntéseinket és tetteinket nem lehet összekötni valaki máséval, azok igenis a sajátjaink, mint ahogy a felelősségünk is.
- Ilon nem egy kurva, csupán egy a sok önző, ''nekem mindent lehet'' típusú ember közül.

Talán olvastad az első hozzászólásban a kérdésem, amit éppen azért tettem fel, mert Jani motívációi is eléggé megkérdőjelezhetőek. Személy szerint elhiszem, hogy a bombázó változatnak is nemet mondott volna, de ebből még valóban nem derül ki, hogy miért is kereste fel Ilont. Szóval Jani sem egy szent a dologban, de Ilont ilyen színben feltüntetni több sarkításnál...

[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#39) Vakegérke válasza Parci (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem láttam, nem szoktam nézni a rémrendest.

A történet igaz.

Nézd, ha mindent megírok, az kisregény. Nem játszhattam Jani és Ilon érzelmi húrjaival, nem érzékeltethettem árnyaltan minden rezdülést.
Nem bántottam Ilont, mint ahogy Jani sem szólt róla egyetlen rossz szót sem. Hogy kócos volt? Nagy ügy. Egy kis szél, oda a frizura. Nem ez a lényeg.
Jani csak dumcsizni akart egy nagyot. Megtudni, mi történt Ilonnal az évek során, esetleg a gyerekek fényképét megnézni. Ő is mesélt volna, aztán békében, barátságban két puszi, szia-szia, és mindketten folytatták volna az életüket.
Jani szóhoz sem jutott. Ilon nem nosztalgiázott, nem az életéről beszélt, hanem szidott mindent, és mindenkit. Ez beszélgetés?
Ami pedig a csábító ajánlatot illeti, Ilon legrosszabb húzása volt. Ha a férj megcsalása egy nő lekurvázásával jár, akkor megtettem, bár nem ez volt a szándék. Jani ebből a szituációból nem szabadulhatott emelt fővel. Való igaz, gyáván megfutamodott, még a sörét sem fizette ki. Ám lelki állapotára is gondolnunk kell. Egy világ omlott benne össze. Leszakadt a ballaszt, és immár semmi akadálya, hogy teljes mértékben élvezhesse azt az életet, amelyet a sors kiszabott neki. Újjá született, és jól van ez így. Boldog, a felesége nem kérdez semmit, csak örül a változásnak, bár Jani mindig is rendes férj volt. Eljött a kényeztetés időszaka.
Egyébként második nászútjukat tervezik...

[Szerkesztve]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) brownus válasza Vakegérke (#39) üzenetére


brownus
veterán

Ám lelki állapotára is gondolnunk kell. Egy világ omlott benne össze. szegény, ha ez igaz, akkor hazugságban élt annyi éven át, no comment. remélem érted mire gondolok...
arra, hogy a másik gyengesége, keserűsége láttán lett újjá született, nem önerejéből.
''rossz'' nő, már nem is érdekel, semmilyen téren, inkább megyek vissza a ''szeretett'' feleségemhez....
még jó, hogy a felesége nem kérdez semmit....

és mi van ha nem keresi meg a nőt? akkor az egész életét csak leéli?
sztem ez a jani önző ember is. azért sok boldogságot a 2. nászútra, a feleségének meg mondjon el mindent. mert 1x rájön magától is, hogy el kellett volna mondania, nem? rosszul látom a dolgokat?

ott rontja el sok ember, hogy nem meri kommunikálni az érzéseit a gondolatait. nem kell ehhez adynak lenni...

csak próbálom magam jani helyébe képzelni.
-ha jó nő maradok, ha rossz nő nem
-ha jó nő és maradok akkor el is csábítom/csábíthatom és/vagy igazol engem, hogy jó az ízlésem és fasza gyerek vagyok!?
-ha jó nő akkor barátkozni fogok vele, mert fasza gyerek vagyok
-ha nem jó nő (se lelkileg se testileg, ez értendő az előzőekre is) akkor ott hagyom a francba (mert fasza gyerek vagyok és a feleségem úgy is sokkal jobb nő)



[Szerkesztve]

(#41) venember83


venember83
nagyúr

Hu bakker, ''nemletezo'' Jani meg semmi rosszat se tett, de mar elitelik hanyan, gratulalok!:C Kivancsi volt Julira, vagy Ildire, vagy nemtom epp hogy nevezte el a szerzo, ennyi. Jo kis elemzest vegeztek, mintha irodalom oran lennek :DDD Pedig mar lejart az az ido eleg reg...

(#42) Vakegérke válasza brownus (#40) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán rosszul fogalmaztam?
Jani lelkében ott élt Ilon, mint régi szerelme tárgya. Hol itt a hazugság? Más nőt vett feleségül, akihez hű volt, és marad is.
Nem Ilon gyengesége, keserűsége volt a döntő. A mindent, és mindenkit gyalázó modora, valamint az, hogy inkább beszélgetni kellett volna, mint a lelki szemetet Jani fejére borogatni. És ugye saját férjét szidni nem volt túl épületes. Jani sorsa is ez lett volna, ha Ilon hozzá köti az életét? Valószínű.
Jó kérdés, mi van, ha Jani nem keresi meg Ilont. Akkor talán élete végéig pátyolgatja azt az emléket, amely rengeteg érzelmet vehet el a jelenlegi feleségtől. Óhatatlan az állandó hasonlítgatás, mégha tudat alatt is. Mivel az álom szétfoszlott, Jani immár egyetlen személyre pazarolhatja gyengéd érzelmeit. A feleségére.
Nos, ha már feleség, mit kéne neki elmondani? Meglehet Jani már el is mesélte a dolgot. Asszonykája pedig van annyira intelligens, hogy megfelelően értékeli a történteket.
Az utolsó fejtegetésre csak ismétlem önmagam válaszként. Jani csak dumcsizni akart egy nagyot. Mesélj, mi történt azóta, velem meg ez, de klassz gyerekeid vannak, persze az enyémek se rosszak, jó volt veled, szia, pont.
Én is találkoztam már az én ''Ilonommal''. Tracsiztunk egy nagyot, jókat nevetgéltünk, aztán mentünk dolgunkra. El kellett volna otthon mesélnem? Minek? Tény, hogy a feleségem megtudta, akadt egy jóakaró, aki befújt nála. Semmi botrány, csak később hallottam a beárulásról. Bízik bennem a feleségem, nincs oka féltékenykedni. Leszögezem, ez kölcsönös.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) brownus válasza Vakegérke (#42) üzenetére


brownus
veterán

oké:)
nem, csak ez jó téma és munka helyett ezen filóztam.

(hasonló szituációban voltam már én is, ott én voltam a fasz, nagyon megsértődtem a nőre... későn érő típus voltam.)

(#44) brownus válasza venember83 (#41) üzenetére


brownus
veterán

várjuk ki a végét ;] :D



(#45) Tzombi válasza Vakegérke (#42) üzenetére


Tzombi
csendes tag

De Jani szívében már csak Ilonról alkotott kép volt meg, nem maga a lány.
Igen furcsa dolgokat tud produkálni a szerelem.

Van egy idevágó rész az egyik kedvenc könyvemből, ha nem bánod bemásolom okulásképpen.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#46) Parci válasza Viszlát (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nemtom, milyen Ilon. nem ismerem. Janit sem. de még ha ismerném, sem merném el-/megítélni őket. mindössze bátorkodtam felháborodni azon, h páran séróból lekurváznak valakit. és megfogalmaztam egy másik nézőpontot.

szori, srácok, én egész egyszerűen nem merek ítéletet alkotni pikk-pakk. tudjátok, újabban engem is elég sokan elég hamar megítélnek ilyennek, olyannak. pedig ha mást nem, azt látom, h ők miben tévednek, mert magamat - most már - relatíve jól ismerem...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) Viszlát válasza Parci (#46) üzenetére


Viszlát
addikt

Vannak dolgok amiket nem lehet kétféleképpen értelmezni. Egy ilyen a hűtlenség, házasságtörés. Nekem. Persze mindenki olyan értékrendszer szerint él, amilyen jólesik.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48) Vakegérke válasza Tzombi (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Másold nyugodtan, ha nem túl hosszú.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) greatchaos


greatchaos
addikt

legalább ráébredt hősünk, hogy van élet a múlton túl is - nagyon tanulságos

(#50) Vakegérke válasza Parci (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az írásban sehol nincs lekurvázás. Felajánlkozás igen, amiből viszont mindenki úgy következtet Ilon hajlamait tekintve, ahogy szíve diktálja.

Túl sok érzést váltott ki írásom, de jól is van így. Pedig a lényeg két szóban össze is foglalható: élj a mának.
Sokan cipelnek olyan múltbéli súlyokat lelkükben, amelyek megakadályozzák, hogy tiszta örömmel élhessék át a jelen nyújtotta örömöket. Janinak szüksége volt erre a találkozásra, hogy megszabaduljon a béklyótól. Sikerült neki, és most boldog, minden szeretete a családjáé. Én ebben semmi, de semmi rosszat nem látok.

Ami pedig Ilont illeti, nem tudom, Jani helyében mit tettem volna, amikor felajánlkozik. Vagyis tudom, nem fogadtam volna el. De hogy miképp oldom meg a helyzetet, az már elgondolkodtató. Hogyan lehet Ilonnak megmondani, hogy idáig csak a szemetét borogatta rám, és ez nem vágygerjesztő? Hogyan lehet megmondani, hogy elmúlt a csábos varázs? Hogyan lehet megmondani, hogy inkább nem, a feleségem az egyedüli, akire vágyom? Sértené hiúságát bizonyára. És ha már gorombábban gondolkodom, hogyan lehet közölni vele, hogy nem vagyok hajlandó belerondítani abba az ágyba, amelyben férjével tér nyugovóra? Hogyan mondhatnám meg Ilonnak, hogy végtelenül sajnálom a férjét, hiszen csak gyalázni tudta, és meg is akarja csalni velem? Úgy tűnik, én is gyáván megfutamodtam volna.

Úgy lenne igazságos, ha Ilon életéből ezt a délutánt kiragadva írhatnék egy kontra történetet. Hogyan látta ő az eseményeket, mit élt át. Ha a sors úgy akarja, összejön.

[Szerkesztve]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.